PUROL DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. £xmd= enJuü Pijnlijke Kloven HEILOO. HEEMSKERK. BERGEN. wensch, dat het jaar 1934 voor de vereen'- ging goed mag wezen, eindigde het verslag Van het bestuur van het Witte Kruis was een schrijven ingekomen, dat de zusters van deze vereeniging zich als uitkleedsters bij overlijden beschikbaar stellen. Daar nimmer sollicitanten voor deze functie binnenkwa men werd besloten dit voorstel aan te nemen en men kan zich bij sterfgevallen tot genoem de zusters wenden. De kosten bedragen 5, waarvan de leden een reductie genieten. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten 1440.95 hebben bedragen, de uitgaven 1263.85, alzoo een batig saldo van 177.10. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Jb. Houtkooper en A. Swager met groote meerderheid van stemmen herkozen. Beiden namen hun benoeming weder aan. Als afgevaardigden naar de a.s. bondsver gadering werden gekozen de heeren J. Heidsma en K. van Dijk. Na eenige besprekingen bij de rondvraag volgde sluiting. In de jaarvergadering van de anti-rev. kiesvereeniging werden door den secretaris en den penningmeester verslagen uitgebracht. Wegens aftreden als bestuurslid van den heer A. Meinema, niet herkiesbaar, werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer F. van Dijk. Hierna werd door den heer R. v. d. Ploeg een referaat gehouden over Geestelijke Vrij heid in Nederland. Op dit interessante on derwerp volgde een zeer breedvoerige bespre king. Na de gebruikelijke rondvraag volgde slui ting. 'Het Centraal Comité vcor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies hield Maandagavond 9 uur jaarvergadering ten huize van mevr. IJff. De voorzitter, ds. Bloemhoff, opende, heette de aanwezigen welkom en her dacht in gevoelvolle woorden wijlen den heer A. C Bos. Wat de overledene voor ons genootschap deed is zeer veel. He laas heeft de dood hem van ons wegge nomen doch zijn lichtend voorbeeld moet een spoorslag zijn om zijn werk voort te zetten. Het jaarverslag, uitgebracht door mevr IJff, werd goedgekeurd. Het leden tal was 340. De heer Ruijter deed verantwoording van de financiën De ontvangsten waren (batig saldo inbegrepen), 467 81, de uit gaven 246 96, saldo 220.85. Dr. Cohen rapporteerde dat de reke ning in orde was. Mevr. Offenberg, mevr. IJff en dr. Hoekstra werden als bestuursleden her kozen Het voorstel van het bestuur om eenige kinderen uit te zenden (voor zoo ver de geldmiddelen het toelaten) werd aangenomen, doch niet dan na ee uit voerige gedachtenwisseling. Dr. Cohen vroeg of men weer den ouden sleur zou volgen en dat alle medici, dus ook dr. van Oppen, een lijstje zullen inzenden van kinderen die in aanmerking komen De voorzitter: Dat is de bedoeling Dr. Cohen: Ik ben zoo vrij dit te ver oordeel en Iedere medicus brengt een candidaatje naar voren. Hoe wil men nu beoordeelen welke patiënt de hulp het m-este noodig heeft? Spr meende dan ock dat het beter was om een controlee rend geneesheer aan te stellen, die be oordeelt wie er uitgezonden moeten wor den. Voorts vroeg spr of men niet eens terug kwam op de z i. verouderde ziens wijze om geen kinderen uit te zenden als er roodvonk heerschte. Spr zou er dan alleen mee wille nophouden als er een epidemie was en als norm als de scholen s.uiten Spr merkte nog op dat men overal in den lande kinderen uit zendt, ook al komt er op zoo'n plaats een enkel geval van roodvonk voor. Dr Hoekstra was tegen een controlee rend geneesheer en medicus die zijn patiënten kent, de ouders en familie kunnen volgens spr veel beter den pa tiënt beoordeelen dan een controleerend geneesheer. De voorzitter zeide dat het bestuur een en ander zou overwegen en met de wenken rekening houden Niettemin zag spr graag een lijstje met de patiënten die voor uitzending in aanmerking komen, tegemoet Bij de rondvraag vroegen dr Cohen en de heer Smits om hoe welkom men ook werd ontvangen vergadering in een café en publiciteit van het verhan delde op de vergadering. Een instelling als deze moet ook veel meer leden heb ben. Dat kan ook als men het werk krachtig aanpakt. Er zijn verschillende wegen om het ledental uit te breiden, doch het Genootschap moet meer in de algemeene belangstelling komen te staan Voor alles moet er publiciteit zijn Dr Cohen zeide nog dat hij binnen korten tijd een aantal leden zou aan brengen. Men moet veel meer met het mooie doel naar buiten De voorzitter gaf toe dat men publici teit noodig heeft Andere bestuursleden hadden ervaring, dat men toch niet kwam. Vele kwitanties kwamen onbe taald terug. Daarom had men zich te ruggetrokken in de huiskamer. De voorzitter zou een en ander over wegen. Misschien vergaderen we het vol gend jaar in een café. Meer propaganda schaadt nooit Daarna sluiting. De afdeeling Heiloo van den Bijz. Vrijw Landstorm hield Maandagavond een druk bezochte vergadering in café Hoebe Van het plaatselijk bestuur was alleen de heer G. Hoetjes opgekomen en niemand had de moeite genomen zijn verzuim te melden. De heer G. Hoetjes opende, heette welkom inzonderheid den heer Oolders en den com mandant, den heer Haeremaker, die hier straks als burger zich vestigt. Een woord van dank aan de vele schutters, die trouw de schietoefeningen volgen en aan de 10 heeren die mede de eerewacht vormden bij de komst van de koningin te Amsterdam. De heer Oolciers bracht dank aan den overste die in ons midden wilde zijn en on derstreepte de woorden van aen voorzitter "Iet speet spr dat de heei Maas Geesteranus was verhinderd. Daarna had uitreiking der prijzen plaats. De punten waren als volgt verdeeld: W. Wessel 95 p. Th. Bolten 95 p., P. Kuyper 94 p.. L. Conie'.isse 94 p., G. W. van Lieshout 93 p., L. Denneman 88 p., J Jefting 88 p. A. Verduin 87 p P de Bont 91 p., W. Bakker 89 p., C. Stam 84 p. en W. Greuter 81 p. De prijzen bestonden uit huis- loudelijke- en luxe voorwerpen. Daarna was het woord aan den comman dant. Spr had bewondering voor het groote bezoek en den echten kameraadschappelijken geest. Zoo moet het zijn en blijven. We zijn militairen al zijn we dan in rust. Spr. wees op de preventieve werking, die de B. V. L. heeft. Als we één blijven zal men zeer zeker rekening met ons houden. Er wordt van ons uit den uiterst linkschen hoek gezegd, dat we zoo graag bloed zien vloeien Doch deze be schuldiging wijzen we af Mocht echter de noodzaak blijken dat wat God verhoede onze hulp gevraagd wordt dan kan de re geering op on3 rekenen. Mannen, aldus spr., blijf één. Als wij een blijven zal men veel meer rekening met ons houden dan iemand vermoedt. Met de Bur gerwacht zijn we een instituut van vrede, doch bij revolutie of onlusten kan men op ons rekenen. (Applaus). De heer Oalders deelde nog mede, dat van de regeering een verbod is gekomen om lid te zijn van de N.S.B. (groep Mussert). Een verzoek om in 1934 een landdag te houden kan niet, daar een landdag veel kost Een po ging wordt gedaan voor 1935. Na behandeling van interne zaken bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. verzacht en geneest men met Jaarvergadering r.-k. Parochiaal Ziekenfonds. De leden van bovengenoemd fonds kwa men Maandagavond in jaarvergadering bij een. Tot de mededeelingen behoorde o.m. dat er in het afgeloopen jaar weinig gebruik van de ziekenhuizen is gemaakt, wat zeer pleit voor onzen geneesheer die voorzoover zulks in zijn vermogen lag zelf de patiënten ter zijde stond. Ter bestuurstafel werd voorgesteld en goedgekeurd wederom eene bijdrage te ver- leenen aan een enkel vacantieoord voor het uitzenden van zieke kinderen uit behoeftige gezinnen. Eveneens werd goedgevonden om bij wijze van proef zulks voor den tijd van een jaar deze vergadering niet meer verplichtend te stellen. Het ledental bedroeg ruim 2400 leden. Hierna kwam de penningmeester aan het woord. De ontvangsten bedroegen 15474,98 en de uitgaven 15451.67. Batig saldo ƒ23,31. Na aftrek van alle nog te betalen kosten gevoegd bij nog enkele openstaande vorde ringen gaven de bezittingen een bedrag aan van 2672.88 buiten het reservefonds dat 12.000 bedroeg. Voorgesteld en goedgekeurd werd om dit jaar weer 11 premievrije weken in te stellen. De aftredende bestuursleden, de heeten H. v. d. Zon, J. v. d. Maat en A. v. Lieshout Czn., werden bij acclamatie herkozen. De begrooting over 1934 sloot met een na- deelig saldo van ruim 1000, waarom ter bestuurstafel voorgesteld werd dit bedrag van het bezit te nemen. Goed gevonden. Na rondvraag volgde sluiting. Begrafenis A. C. Bos. Het stoffelijk overschot van den heer A. C. Bos administrateur van het Centraal Ge nootschap van Kinder-Vacantie-Koloniën werd gistermiddag onder buitengewone be langstelling op de begraafplaats te Bergen ten grave besteld. Het Centraal Genootschap was vertegen woordigd door het voltallige hoofdbestuur. Voorts waren aanwezig deputaties uit de afdeelingen Amsterdam 1, Arnhem, Zeist, Haarlem, Dralle (Oostvoorne), Gieten, De Rijp, Blokker en Edam. De Stichting Bio- Vacantieoord was vertegenwoordigd door den voorzitter J. ter Linde en den secretaris A. de Hoop; het Kinderfonds van de P. P. T. door den voorzitter den heer G Wolters en den secretaris Th. J. K Kuiler uit Den Haag; Ziekenzorg uit Amsterdam door de heeren J. M. Hess, I. Santeroos en J. Sar- phatie; de Centrale Raad voor Kinderuit zending en de r.-k. Vacantie Kolonies door Mr. A. M. Leesberg; het Hoofdbestuur der Rijwielvereeniging Noord-Kennemerland door de heeren Mr. J. P. Bosman, C F. Zei ler en Mr. H. Judell; en de Berger School vereeniging van welks bestuur de overledene eveneens deel uitmaakte, door de heeren A. M. de Lange, D. L. Daalder en D N Beij- neveld. Ook verschillende directrices van vacantie-koloniën waren aanwezig. Voorts merkten wij op het dagelijks be stuur van de gemeente Bergen, dat van Eg- mond aan Zee, de oud-burgemeester van Bergen de heer Jb. van Reenen, baron Teats van Amerongen, dr. Blok, dr. Dijkhuizen en de burgemeester van Schoorl baron van Fri- dagh en de heeren B. Kuiper, L. Franken berg en P. Leguit uit Alkmaar. Een tiental volgauto's volgden den lijk- auto. De baar was met een groot aantal kransen bedekt, waarvan wij noemen die van het Centraal Genootschap, van het per soneel, van de afdeelingen Almelo, Amster dam 1, Haarlem, Zeist, Dralle Oostvoorne), Gieten, die van de stichting Bio-Vacantie oord en van de Rijwielvereeniging Noord- Kennemerland. Op verzoek van den overledene werd er aan het graf niet gesproken. Ds. van den Kieboom haalde aan Ps. 103 lste vers, welke woorden hij van groote be teekenis achtte voor het leven van den man, aan wiens graf men stond. Daarna verzocht hij, gemeenschappelijk het Onze v'ader te bidden, waarna een zoon van den overledene namens de familie dank zegde voor de groo te belangstelling, die zijn vader tijdens zijn ziekte en hier bij de ter aardebestelling heeft mogen ondervinden. WARMENHUIZEN. Vergadering L. T. B. De voorzitter opende deze vergadering met den Christelijken groet. Bij de rondvraag werd door den heer van Duin gebruik gemaakt zijn ontevredenheid te uiten over de hooge contributie van deze af- deeling. Speciaal bestreed hij de werkwijze in deze van den secretaris. De voorzitter en den secretaris dienden den heer B. van Duin van an'woord. Hierna ving notaris Pinxter zijn onder werp aan met de mededeeling, dat hij gaarne het aanbod heeft aangenomen voor deze af- deeling het executiegevaar en de middelen tot afwending daar van te behandelen. Gelet op zijn ervaring mag spr. zeggen, dat veel executies had kunnen voorkomen worden, als de schuldenaars den juisten weg weten te bewandelen. Om het gevaar te be strijden moet men het gevaar kennen. Per soonlijk staat de schuldenaar met al zijn be zitingen aansprakelijk voor zijn schulden. Geld kan worden gegeven tegen onderpand van onroerende en roerende goederen. Geld wordt verstrekt tegen hypotheek op een on roerend goed of tegen pand op een roerend goed. Spr. noemde hierna een paar voor beelden ter toelichting over preferente en niet-preferente schulden. De hypotheek-vorde ring is preferent. De hypothe ïk-houder heeft het recht om bij niet-voldoening van de ver plichtingen door den hypotheekgever het be treffende onroerend goed te doen verkoopen. Wordt een onderpand, waarop een hypo theek-schuld staat van 5000 verkocht bij executie voor 3000, dan behoudt de hypo theekhouder een niet-preferente vordering op den schuldenaar van f 2000, waarvoor de schuldenaar steeds weer aangesproken kan worden. De schuld die na de executie nog overblijft; blijit bestaan. Hierop werd door spr. met nadruk op geweztn, daar velen van meening zijn. dat men na de executie van de geheele hypotheekschuld af is Krijgt men in een dergelijk geval soms na jaren weoerom bezittingen, dan loopt men steeds het gevaar voor het resteerende bedrag aangesproken te worden. Anders is dit wanneer men bij niet kunnen voldoen aan zijne verplichtingen ten opzichte van den geldschieter het onroerend goed, waarop de hypotheek is verleend over geeft aan den hypotheekhouder en ziet te ver krijgen een schrapping van de hypotheek schuld. Lukt dit, dan zal men in de toekomst geen last hebben, dat de hypotheekhouder den vroegeren schuldenaar voor een even tueel resteerende wederom aanspreekt. Bij executie van een onroerend goed moet door den kooper thans veelal de hypotheek houder worden betaald de executiekosten enz E>e huidige executies zijn meestal het ge volg van ontactisch optreden van de zijde van den schuldenaar. Executies worden door de notarissen steeds zooveel mogelijk tegen gegaan. Het gebeurt ook steeds tegen den wil van den geldgever. Spr. ried daarom ten sterkte aan, wanneer men niet aan zijne ver plichtingen kan voldoen met den geldgever gaan praten. Zeer af te keuren is het dat men niets van zich laat hooren. In zeer veel ge vallen kan een schikking getroffen worden Men moet in de allereerste plaats zijn goeden wil toonen. Men moet begrijpen, dat de hy potheekhouder een executie nooit wenschf. De kosten daaraan verbonden zijn zeer hoog. Spr. noemde hiervoor een bedrag van 5090 hetgeen zeker niet het hoogste is. Deze kis ten moet de hypotheekhouder bij inkoop van het onderpand zelf betalen. Spr heeft het executiegevaar steeds met leede oog en zien aankomen. Daarom ried hij allen d;e in moeilijkheden zitten, aan eerst de noodige beperkingen aan te leggen. Vraagt vervol gens uitstel van de betalingen. Toont Uw goeden wil en dan zal men de schuldenaars zelden aanpakken. Meestal zijn de geld schieters roggebroodsrenteniers, die bij niet- betaling van de verschenen rente ock in moeilijkheden komen. Een houding aan te nemen, dat betalen uit den tijd is, is ten zeerste af te keuren. De actie, die van be paalde zijde, bij eventueele verkoopingen thans gevoerd wordt is niet een afschrik voor de hypotheekhouders. Het eenige voor deel voor den hvpotheekh juder bij een actie is, dat indien hij verplicht is tot executie te laten overgaan, hij het onroerend goed zeer laag kan inkoopen en de schuldenaar het na deel heeft met een grootere schuld als het noodig is, te blijven zitten. Bij deze acties krijgt deze streek een zeer slechten naam, die zeer ver doordringt. De hypotheekhouder moet op eigen behoud bedacht zijn. In het alleruiterste geval, wanneer men het land niet' meer behoorlijk kan bewerken en de schulden niet meer kan betalen, zcu spr. de menschen aanraden zakelijkerwijze het onderpand den hypotheekhouder aan te bieden tegen kwijt schelding van de hypotheekschuld. In ieder geval is het zaak een regeling te treffen met den hypotheekhouder en niet zoolang te blijven zitten totdat een executie onvermij delijk is. Men moet wel bedenken, dat het voor den schuldeischer beter is een halve ei, dan een leegen dop te krijgen. Wanneer men b.v de Hoogneemraadsla~ten niet kan be talen, ziet dan een regeling te treffen, dat b.v. de hypotheekhouder die betaalt Executie is voor den hypotheekhouder een zeer onvoor- deelige zaak en er zal alleen noodgedwongen toe overgegaan worden. Spr. besprak ook in het kort het huwen op huwelijksvoorwaar den en het aanvaarden van erfenissen en ein digde zijn leerzame en duidelijke uiteenzet ting met den wensch. dat het huidige gevaar van executies thans spoedig zal verdwijnen. De voorzitter dankte hierna notaris Pinxter voor zijne keurige uiteenzetting en gaf de vergadering gelegenheid naar aanlei ding van deze lezing eenige vragen te stellen De heer K Molenaar maakte hiervan ge bruik en betreurde het ten zeerste, dat de regeering nog steeds ingebreke is gebleven de noodige maatregelen te nemen, opdat exe cuties voorkomen kunnen worden. De heer Pinxter onderstreepte grootendeels het standpunt van den heer Molenaar, doch bleef bij zijn zienswijze, dat het in het aller uiterste geva! het beste is het niet op een executie te laten komen, doch het onderpand tegen kwijtschelding van de hypotheekschuld over te geven. Hierna sluiting met den Christelijken groet. NOORDSCHARWOUDE. Bestuursvergadering „Noorder markt- bond". Het bestuur van de veilingsvereeniging „De Noordermarktbond" te Noordschar- woude vergaderde Dinsdagmiddag in het be- taalkantoor. Aanwezig waren 24 bestuurs leden. De voorzitter, de heer J. Ootjers, opende met een hartelijk woord van welkom op deze eerste vergadering in het jaar 1934. Hij wenschte allen van harte een gelukkig jaai en wilde niet terugkomen, op wat 1933 ons heeft gebracht. Wij willen nopen, dat 1934 beter mag zijn. Medegedeeld werd, dat de omzet over De cember 68.361.80 heeft bedragen, zoodat den penningmeester 717.80 percenten kon worden afgedragen plus 341.83 voor de fondsvorming. De keuringsboeten hebben over deze maand f 13.35 opgebracht, terwijl voor extra-korting wegens verkoop op ver gunningbonnen 204.42 is ontvangen van de verbouwers, terwijl reeds 255 aan den penningmeester is afgedragen aan den koop lieden in rekening gebrachte vergunningbon nen a 0.50 per stuk. Dit is een mooi voor deeltje, maar de voorzitter merkte op, dat men toch prefereert, dat de menschen aan de veiling komen. Men moet meer veilingmen- schen worden. De geheele jaaromzet was f 805.719.90, wat buitengewoon laag is in vergelijking met het gemiddelde van voor gaande jaren, dat 3.000.000 was. Aan steunuitkeeringen is in 1933 door de Noor dermarktbond 713.607.96 ontvangen, waarvan echter een groot gedeelte steun is op producten van 1932. Verder werd medegedeeld, dat deze week weer steun wordt uitbetaald, n.1. voor vroege aardappelen van 29 Mei tot 16 Juli 0.30 van 17 Juli tot 3 Sept. 0.15; dubbele en enkele slaboonen van 17 Juli tot 26 Nov. 040; bieten van 2 Januari tot 26 Novem ber 0.10; roode kool van 2 Jan. tot 2 April 0.20, 28 Aug. tot 20 Oct. f 0.20; gele be- waarkool over Mei en Juni 1932 0.50; Deensche witte kool van Mei en Juni 0.50; vroege gelekool 29 Juli tot 27 Aug. 0.15; gele kool 29 Aug. tot 20 Oct. 0.20; vroege witte kool 19 Juni tot 27 Aug. 0.20; alles per 100 K.G. De toeslag op goedgekeurde aardappelen is nog niet gearriveerd. Als nog geen uitkee ring kan worden gegeven, ornaat sommige veilingen nog niet klaar zijn, heeft men ge vraagd, om de Noordermarktbond op aparte rekening uit te betalen. Het gaat hier om een bedrag van ruim 21.000. Ook voor de steunverleening in het algemeen werd door een der afgevaardigden nog gesproken en de langzame gang der uitkeeringen werd ge laakt. Men berekende, dat er voor de tuin bouw een bedrag van 7.300.000 beschikbaar was. Daarvan was per 13 Augustus nog 5.600.000 over. Naar men zegt, is er voor geheele uitkeering van het verschil der richt prijzen 14 milHoen noodig en is er op de vergaderingen in Alkmaar gesproken van een voorloopige uitkeering van 25 Waar om wordt geen 40 uitbetaald. Dat komt toch precies uit. Na eenige besprekingen be sloot men, dat een paar leden van het dage- lijksch bestuur naar den regeeringscommis- saris zullen gaan, om deze zaak te bespre ken en zoo spoedig mogelijk tot een goed eind te brengen. Men besloot verder, dat er een afgevaar- digde zal gaan naar de vergadering te Den Haag, tegen het wetsontwerp voor het instel len van een verkeersfonds, welk Jonds ook niet in het belang werd geacht van het ver voer der tuinbouwproducten. De vereeniging van correspondenten van den plantenziektenkundigen dienst kreeg weer een subsidie van 33 per jaar. Ingekomen was een uitnoodiging voor een den 8 Februari te houden buitengewone aio- vergadering van het Centraal Bureau uit de Veilingen in Nederland, ter bespreking van de teeltbeperking, afzetbelemmeringen enz_ terwijl tevens een schrijven aanwezig was waarin werd gevraagd om de voorstellen voor de gewone alg. verg. in te zenden. Op een vraag, of er nog nieuwe bedrijven mochten worden opgezet, en hoe de teeltrege- ling zou werken ten opzichte van plotseling vergroote bedrijven werd geantwoord, dat daarvoor commissies zullen worden aange wezen. Die zullen trachten de moeilijkheden te overwinnen en van voorlichting dienen Aangedrongen werd op spoedige bekendma king der voorwaarden van de teeltregeling. Ten opzichte van de teeltbeperking werd opgemerkt, dat er eigenlijk geen beperking van de teelt van een bepaalde soort is. Met het oog op de resultaten van de Deensche witte kool en augurken werd daarvan een verdubbelde culture verwacht in het volgend jaar, zooals dit altijd nog is gegaan, hoewel een dergelijke handelwijze zeer onverstandig werd geoordeeld. Men opperde het idee om b.v. te bepalen, dat men van een bepaald product niet meer mocht verbouwen dan ver leden jaar. Bij de tegenwoordige regeling is uitbreiding van een culture mogelijk. Daar tegen werd aangevoerd, dat men zich nier meer aan banden moest leggen, dan al reeds het geval was. Een en ander stuitte wel op moeilijkheden en zal het op de alg. verg. worden besproken. De vergadering te Utrecht zal worden bezocht. Als laatste punt werd behandeld een schrijven van de L.T.B. afd. Langendijk, waarin werd gevraagd, of een prijsregeling voor de kool kon worden gemaakt in verband met de overeenkomst met Duitschland, die thans geen effect sorteert voor de tuinders. Dit punt werd zeer breedvoerig besproken en het voorstel werd gedaan een hoogeren minimumprijs vast te stellen. Van de zijde van het dag. bestuur werd aangevoerd, dat er te weinig kool te plaatsen is in Duitsch land. Als de prijzen dalen, zullen de expor teurs, een gedeelte van de marge moeten af staan. Vele moeilijkheden werden hiermee verwacht. Het is heel iets anders dan met den herfst witte kool; dat was veel overzichtelij ker, terwijl ook groote kwaliteitsverschillen met de winterkool voorkomen. Het werd af gekeurd, dat het binnenland goedkoope groenten eet ten koste van den producent. Er wordt wel voor ongeveer 20 millioen in Ne derland geconsumeerd. De slechtste steun verleening is bij den tuinbouw. Het vaststel len van een redelijken prijs, waarodor de kos ten zijn gedekt, vond bijval. Het was de be doeling van den voorsteller, om de expor teurs, als de prijzen voor export te hoog zijn, uit de 6 millioen, die voor steun beschikbaar is, het verschil uit te betales. Dit zal ook te Utrecht worden besproken. Voor dit seizoen, waarvoor het voorstel van de afd. L.T B. eigenlijk was bedoeld, zal dit echter niet veel geven. Na de rondvraag, waarbij werd aange drongen op het wegen per 100 K.G., volgde sluiting. ZUIDSCH ARWOUDË Maandagmiddag half twee hield de fuln- bouwvereeniging „De Toekomst" ten huize van den heer P. Kramer, alhier, hare alge meene jaarvergadering. Een 50-tal personen was aanwezig. De waarnemend voorzitter, de heer W. Muller, hoopte, dat de voorzitter, die tevens de leider aan de veiling is, weer spoedig het ziekenhuis geheel hersteld mag verlaten. Spr. bracht de gunstige beschikking op de steunregeling 1933 in herinnering, waarbij de minister niet meer vasthoudt aan het be drag van vijf millioen. Dit bedrag zal wel eenige verlichting brengen, maar voldoende is het niet, al wordt het dan ook verhoogd met de baten uit het fonds van de groenten- en fruitinvoer. De tuinbouw zakt al dieper in den put ook met deze hulp. De voorzitter ging het verloop na van het afgeloopen jaar. Spr. toonde met cijfers aan, dat de omzet van 1929 tot 1932 is teruggeloopen van 3.724.188.34 op 1.299.735.20, Dit jaar zal het nog wel lager zijn. Het eerste half jaar 1933 was de omzet al 210.000 min der. De teeltbeperking noemde spr. een licht puntje voor aen tuinbouw. Dat aan de ver bouw van tuinbouwproducten op landbouw bedrijven een einde is gemaakt, is heel goed. Er zal aandacht aan moeten worden be steed, dat de productie en vraag en aanbod, elkaar de hand moeten reiken. De voorzitter behandelde nog het handelsverdrag met 69. „Wie bedoel je?" vroeg Piet. „Jou natuurlijk, lastpost'zei de vliegenier, die inlusschen ook naar boven geklauterd was en juist op tijd kwam, om Piet in bescherming te nemen tegen de woedende ezeldrij vers. „Als je niet oppast, stop ik je in die leeggeloo- pen zak!' En hij tilde Piet op en duwde zijn hoofd in de scheur 70. „Smaakt het lekker?" Piet dacht dat hij stikte in die zak met benauwde wijnlucht, maar gelukkig zette de vliegenier hem weer op zijn beenen De karavaan ging nu weer stap voor stap verder en Piet wandelde met zijn handen in zijn zakken achter den vliegenier aan.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6