J) Een liefdesdrama. ^Buitmiand tBiiwenlcuuL of DUITSCHE VAANDELS INGEWIJD. Voor de jeugd. POLITIEK UIT DEN AETHER. Besluit van de Belgische regeering. ONTVOERING TE ANTWERPEN? HET ONDERWUS M\G NIET LIJDEN. Onder het werk voor de Nazi- partij. CORRUPTIE TE PRAAG. Steekoe^nmgen aangenomen dcor ambtenaren. DIKKE MIST IN ENGELAND. BELASTINGONTDUIKING TE LONDEN. Door Nederlandschen koopman. DE „AQUITANIA" GESTRAND Op een zandbank geloopen. GROOTE HOEVEELHEID WAPENS GEVONÓEN. In Oostenrijk. ONGEREGELDHEDEN TE SOFIA. ALGEMEENE STAKING OP DE CANARISCHE EILANDEN. KLOPJACHT OP VOORTVLUCHTIOE. Te Saarbrücken. AARDBEVING IN NOORD-CHINA. TEN HUIZE VAN DOLLFUSS. PERSONENTREIN MADRID— SANTANDER ONTSPOORD. De verongelukte expres. DE BEVOLKING IN SOVJET RUSLAND. OVERSTROOMING GELE RIVIER. 4000 personen dakloos SPAANSCHE STUDENTEN STAKEN Aan alle universiteiten. FASCISME IN JAPAN. De reserve-officieren vóór dicta tuur. AMERIKAANSCHE VLOOT- AANGELEGENHEDEN. MINISTERCRISIS IN JOEGO-SLAVIE? Duitschland en hoopte, dat de tuinbouw daarvan zou kunnen proiiteeren. Spr. was van oordeei, dat de landen elkaar meer de hand moesten reiken op het gebied van han delsovereenkomsten. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het ledental op het oogen- blik 87 bedraagt. De secretaris deelde in zijn jaarverslag mede, dat de heer S. de Boer Kzn. wegens zijn ziekte in de 23 jaar, dat hij de functie vervult, hij slechts één maal ver- zuund heeft en wel deze keer. Verschillende coöperatieve aankoopen zijn gedaan. Geen bollencursus kon worden gehouden wegens gebrek aan belangstelling. De regeerings- steun aan den tuinbouw wordt onvoldoende geacht. Het verslag sloot met den wensch, dat dit handelsverdrag het begin van het eind van den economischen oorlog mag zijn. Aldus werd het verslag vastgesteld. De voorzitter, de heer S. de Boer Kzn., had een uitgebreid schrijven gezonden uit het zie kenhuis, waarin tot uiting kwam, hoe hij daar met het wel en wee van den tuinbouw meeleeft. Namens de vereen iging werd hem een tele gram gezonden met de groeten der leden en de wensch voor een spoedig algeheel herstel. De plantenziektenkundigen dienst kreeg een subsidie van 5. Verkiezingen. Vervolgens was aan de orde bestuursverkiezing, aftredend de heeren W. Muller en C. de Boer Czn., beiden herkies baar. De beide heeren werden herkozen. Het bestuurslid van de L.G.C., de heer S. de Boer Kzn., moest aftreden en werd her kozen. Tot plaatsvervangend bestuurslid van de L.G.C. werd de heer W. Muller gekozen. Tot leden der kunstmestcommissie werden de heeren Jb. Twisker, W. Keppel en A Schrijver herkozen. In de mandencommissie de heeren D. de Geus Jbz. en Jb. van Twuyver. De heeren J. Mulder, J. Klingeier, P. van Twuyver en J. Moeijes werden herbenoemd in de zetkoolcommissie. Besproken werd of men de zetkool er dan niet uittrekken mag. Deze vraag werd ontkennend beantwoord Het lid kan als zoodanig worden ge royeerd. Aan het verslag van den penningmeester, de heer H. Schrijver, ontleenden wij, dat de onvangsten totaal 315.97 hebben bedra gen, de uitgaven 330 20. alzoo een nadee lig saldo van 14.23. Het nadeelig saldo van verleden jaar was 125 36, zoodat er een totaal nadeelig sa'do van 139.59 is. De vereeniging beschikt over een reserve van 414 77 Onder de ontvangsten komt een post voor van ontvangen 1/10 perrent van de veilingomzetten der leden, groot 74.54. Naar aanleiding van de rekening vroeg de heer A. Kout of iets kon worden bezuinigd, b.v. op drukwerk. De heer C. de Boer Wzn. hoopte op een hoogere opbrengst van het percentage van de veiling. Het tekort Ruslaan vond spr. niet goed in dezen slechten tijd. Na eenige besprekingen besloot men. dat zal worden geprobeerd de onkosten te druk ken. De heer P de Ruiter Czn. zou willen aan dringen op het uitkeeren van het 1/10 pCt. ook van de steunuitkeering|n. De heer Jb. Kramer merkte op, dat er in de bestuursvergadering ook over is gespro ken, waar spr. tegen de uitkeering heeft ge stemd, omdat het in de begrooting is opge nomen. Spr. wees op het vele extra-werk, dat door den betaalmeester moet worden gepres teerd. De baten zouden zeer gering zijn ge weest, omdat er meer personeelsuitgaven voor moesten worden gedaan. Voor het volgend jaar zal er voor worden gewerkt, om het 1/10 pCt. in de afdeelings- kas te kr gen. De heer Jb. Verkroost vroeg of er bij de L.G.C. meer soesah aan was dan bij den Noordermarktbond, omdat de laatste altijd een week of anderhalf eerder uitbetaald. In de L.G.C.-bestuursvergadering zal dit punt aan de orde worden gebracht. De heer T. Blom wilde het presentiegeld opheffen, waarmee de voorzatter het niet eens was. Het vergaderingsbezoek zou er onder lijden. Na nog eenige besprekingen werd het voor stel ingetrokken. heer de Geus wilde het reservefonds m de kas der vereeniging storten. De heer Jb. Kramer wilde het aanhouden tot de vol gende vergadering. Aldus besloten. De rekening van de kunstmestcommissie werd in orde bevonden. Er is totaal voo- 4738.78 aangekocht, n.1. 77940 KG kuns'"- mest. Het nadeelig sa'do was 6 26 'De "e haltes waren alle in orde geweest. De heer Klingeler wilde de kunstmestaankoopen mee' centraliseeren. De eerste aankoop zal in het benin van Maart plaats vinden. gm van Het bestuur stelde voor 2 cent per snees te heffen, zoo noorbg in de herfst r-et 1 cenl te verhoogen en de gekochte en géecn troe bleerde kool met 0.50 per wagon te be lasten. Aldus besloten De heer J. Moeijes wilde het inlengeld op heffen in de veiling, daar de boel er toch nat re "ent, daar het. gebouw lek is. De heer Jb. Kramer zal het besnreken op de bestuursvergadering van de L.G.C. E>e heer Jb. Kramer zou een andere wer king willen van de steunregeling. Op het oogenb'ik wordt het op de productie ver leend, waardoor degenen die veel telen ook meer steun zullen ontvangen en omgekeerd Spr wilde daarom een steunregeling in het bedrijf aanvragen, wat in den Neutr. Bond en de andere vakorganisaties leeft, en daar op adhaesie te vragen van de L G.C. Het werd de weg geoordeeld, dat een der gelijk voorstel van de hoofdbesturen van de standsorganisaties moet uitgaan. De heer C. de Boer Wzn. deelde mede, hoe men tot dit voorste' is gekomen. Het is n.1 omdat men hier in Zuidscharwoude in zoo'r ongunstige positie is gekomen door het slech te telen wegens de luizenplaag. De steun it daardoor natuurlijk ook minder. Het is een natuurramp. De heer P de Ruiter Czn. dacht dat men met mosterd na den maaltijd kwam Er is nooit van gesproken of geschreven. Er is van geen ramp sprake De eene akker was goed de ander niet. Een ramp verslindt alles. Deze zaak werd nog eens van alle kanten bekeken. De heer C. de Boer Wzn. betoogde daar ij, dat wel van een ramp moet worden ge- vÖn'aW.aaraan de heer Jb' Kramer toe voegde, dat op meerdere plaatsen schade is VeiA i°r^fa door de luizenplaag, r n n i bestuursvergadering van de /.ia ?al de afgevaardigde het ver z^,.. sorfianisaties steunen. Bij de rondvraag dankte de heer Jb Kra- PI" In01" et he,m geschonken aandenken bij 40-jarige echtvereeniging. 5er. Jb- Verkroost wilde de omzetbrief- bi] de leden rond laten brengen, l-ht zal worden onderzocht. Er werd geklaagd over het slechte invul- n van de briefjes. De heer Jb. Verkroost wilde het vrij laten men in Broek of in Noordscharwoude veilt. De werking van de teeltvergunningen is nog niet bekend. De heer W. Bakker drong aan op spoed in deze zaak. ting3 n°g 6enige besPrekingen volgde slui- zoek B mer zijn r jes 1 L len In de oude garnizoenskerk van Potsdamm heeft de rijksleider voor de jeugd, Baldur v. Schirach 342 nieuwe vaandels ingewijd. De Belgische regeering heeft besloten bin nenkort een wetsontwerp in te dienen, waarbij de politiek uit het nationaal instituut voor radio-uitzendingen wordt gebannen. De Belgische Kamer heeft gisteren bij de be handeling van de begrooting van Posterijen de kwestie van den radio-omroep besproken, die onder dit ministerie ressorteert. Een aantal Kamerleden heeft zich met klem verzet tegen de censuur, die op de radio wordt uitgeoefend, terwijl de socialisten onder hen zich vooral kantten tegen het onderdrukken van politieke uitzendingen. De minister van Posterijen, Van Cauwelaert, zeide ter beantwoording van de verschillende sprekers, dat de radio tot alle huizen door dringt en dat politieke redevoeringen luis teraars in hun politieke overtuiging kunnen kwetsen. Deze toestand kan tot ernstige mis bruiken leiden, aldus de minister. Het is niet goed, dat men onder den dekmantel der vrij heid, door middel van de radio in alle kringen revolutionnaire denkbeelden kan verspreiden. De regeering is vastbesloten het huidige systeem te veranderen; zij kan niet toestaan dat politieke onderwerpen, welke ook, voor de microfoon worden behandeld. Tot een communistischen afgevaardigde, die het overheidspersoneel tot ongehoorzaamheid had aangespoord, richtte de minister een krach tige waarschuwing. Van de chefs van dienst zal geëischt worden, dat zij streng toezien op het handhaven van de discipline in alle rangen; de regeering zal niet aarzelen energiek op te tre den tegen allen, die communistische methodes bij de regeeringsdiensten willen pogen in te voeren, aldus de Tel. ernstige stagnatie, terwijl verschillende verkeersongelukken hebben plaats ge had Tn het centrum van Londen klaar de het later op, doch in de vooi n-eden ten Z W. van Londen bleef hij nog zeer dicht. Justitie en politie te Antwerpen stellen een uitgebreid onderzoek in in verband met een nogal opzienbarende verdwijning van een Duitschen zeeman, zekeren Walter Krull 24 jaar oud, die aldaar Zaterdag met 't Duitsche stoomschip „Gerolstein" was aangekomen. Maandag werd de bemanning afgemon sterd op het Duitsche consulaat. K. was in gezelschap van nog drie schepelingen naar het consulaat gegaan. Deze drie personen werden afgeteekend, K. werd even terzijde gesteld. Men verliet het consulaat, doch bleef voor het gebouw op K. staan wachten. K. kwam echter niet meer naar buiten. K. stond bekend als een anti-Nazigezind persoon en men vermoedt dat hij door Nazi's is opgelicht. De metgezellen van K hebben in ieder geval een en ander aan de justitie medegedeeld, die thans een nauwkeurig en uitgebreid onderzoek instelt, voorloopig ech ter nog zonder resultaat. Op het Duitsche consulaat beweert men, dat K. het gebouw heeft verlaten. De Pruisische minister van onderwijs heeft een decreet uitgevaardigd volgens hetwelk hij eischt, dat de werkzaamheden der onder wijzers buiten de schooi niet onmogelijk maakt dat zij al hun krachten geven aan de school. De autoriteiten te Praag zijn een uitgebrei de corruptieaffaire op het spoor gekomen Bij het nazien der boeken der bouwondernemers Pittel en Brausewetter werd geconstateerd, dat tal van uitgaven onder nietszeggende hoofden waren geboekt. Aangezien de ver denking opkwam, dat hier sprake zou kun nen zijn van steekpenningen voor staatsamb tenaren, beiast met 't gunnen van openbare werken, werd een nader onderzoek ingesteld. Dit leidde tot arrestatie van eenige perso nen. Een hunner heeft toegegeven, dat de fir ma gratificaties heeft gegeven aan ambtena ren bij de sectie Brünn der spoorwegen, wel ke in enkele gevallen 50.000 kronen bedroe gen. Op grond van deze verklaringen zijn vier ambtenaren der spoorwegen gearres teerd. Zij hebben reeds bekend steekpennin gen in ontvangst te hebben genomen. Een groot gedeelte van Engeland was gisteien in een dikken mist gehuld Op vele plaatsen was de mist de hevigste, welke dezen winter is waargenomen In den namiddag was het zicht in het district Wimbledon slechts een paar voet. Het verkeer ondervond biervan Omtrent de arrestatie van een Neder landschen papierhandelaar te Londen onder beschuldiging betrokken te zijn bij een poging tot het frauduleus ontdui ken van invoerrechten op 26 balen pa pier wordt ons van bevoegde zijde me degedeeld, dat het hier betreft een technische kwestie met de douane-auto riteiten, welke de betrokken Nederland- sche firma thans tracht uit te vechten. Tal van Nederlandsche firma's hebben ook te Londen zaken opgericht en zen den hun voor Engelsche afnemers be stemde producten naar hun kantoren te Londen. Zij zijn van meening, dat hun Londensche zaken als importeur- op treden en dus de invoerrechten in En geland hebben te betalen De Engelsche dcuane-autoriteiten zijn echter van oor deel, dat piet deze vertegenwoordigers der Nederlandsche firma's', doch de En gelsche klanten die ten slotte de goe deren in bezit krijgen de importeurs zijn en derhalve de invoerrechten hebben te betalen. De betrokken papierhandelaar werd na korten tijd weer op vrije voeten gesteld, nadat hij garantie had gegeven, dat hij voor de behandeling van deze zaak naar Londen zou terugkeeren Vol gens den betrokken handelaar is geen sprake van een frauduleuze handeling, doch uitsluitend van een „test case" om deze technische douane-kwestie voor goed uit te maken. De 45000 ton metende „Auitania" is gistermiddag kort na het verlaten var, de haven van Southampton op een zand bank geloopen De stranding was echter van korten duur Na 2% uur kon het schip bij het opkomen van de vloed door 6 sleepbooten worden vlot getrokken. De „Aquitania" kon haar reis naai- New York onmiddellijk voortzetten. De veiligheidsdienst van Beneden Oosten rijk had verschillende vertrouwelijke aanwij zingen gekregen, dat in gebouwen der ge meente Schwechat bij Weenen, o.m. in de badinrichting wapens waren geborgen, welke hadden toebehoord aan den ontbonden repu- biikeinschen „Schutzbund"', de militaire for matie der sociaal-democraten. Woensdag ochtend hebben de huiszoekingen plaats ge had: 40 machinegeweren, 70 geweren, 200 a 300 handgranaten, 38.000 geweerpatronen werden in beslag genomen. Tot nu toe zijn 30 personen gearresteerd, doch het onderzoek duurt voort. Een contrabeweging wordt aangekondigd van studenten die het niet ewiis zijn met de stakingsbeweging. In het aan de peripherie van de hoofdstad gelegen gebouw van de veterinaire hooge- school is het hedenmorgen tot communisti sche ongeregeldheden gekomen Een groote groep communistische studenten, die bijeen gekomen waren in een boschje tegenover het geoouw, stormde het gebouw binnen en be zette de uitgangen en het secretariaat om een alarmeering van de politie te verhinderen In een der zalen hield toen een hunner een rede voering. Professoren en andere studenten, die zich tegen de demonstratie verzetten werden mishandeld. Toen na geruimen tijd de politie arriveerde hadden de meeste demonstranten, na nog eenige ruiten en onderwijsbenoodig- heden te hebben stuk geslagen, reeds de vlucht genomen. De politie slaagde er in 15 betoogers te ariesteeren, waaronder zich ook een vrouwelijk studente bevond. De beide lei ders van den overval konden tot dusverre nog niet gepakt worden. Op de Canarische eilanden is de algemeene staking geproclameerd, ten gevolge waarvan jroote verwarring op het eiland heerscht. Te janta Cruz de Teneriffe hebben de stakers de electrische kabels vernield, zoodat de stad ge heel in duister is gehuld. In verschillende deelen der stad zijn bommen ontploft. De staking is uitgeroepen als protest tegen het besluit der autoriteiten twee politieke agita toren wegens revolutionnaire activiteit te de- porteeren. Zes landjagers en twee ambtenaren van de crimineele politie hebben gisteravond bij Merschweiler zekeren Franz Zwinger ont dekt, die in October te Karlsruhe een com missaris der crimineele politie had doodge schoten en een anderen ambtenaar had ge wond. Zwinger sprong toen hij werd gesom meerd zich over te geven op het raam en loste drie schoten op de beambten, van wie een ernstig werd gewond. Zwinger zag kans in het donker in het bosch te ontkomen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Noord Chineesche provincies Sjansi en Soei Joean door een aardbeving zijn ge teisterd Deze beving duurde 2 3 minu ten. In het district Moejoean, in het Zuiden der provincie Soei Joean, zijn ta! van gebouwen ingestort. De bewoners werden onder het puin bedolven. Men vreest dat een groot aantal slachtoffers te betreuren is. Volgens berichten in de Duitsche bla den weerklonk bij de laatste receptie bij den Oostenrijkschen bondskanselier van den Italiaanschen staatssecretaris Su- vich plotseling de muziek van een speeldoos, die het Horst Wessellied ten beste gaf Na eenig zoeken slaagde men er in het speeltuig te vinden, dat* ver stopt was in de staande klok, die op het buffet stond in de eetzaal. Uit Santander wordt gemeld, dat de personentrein Madrid—Santander tus schen Posquera en Montabliz ten ge volge van een dijkverzakking is ont spoord; 9 personen zouden om het leven zijn gekomen. Tot deze slachtoffers be- hooren de machinist en een stoker. Het aantal gewonden wordt op 40 geschat. Uit Santander is een hulptrein vertrok ken. De express Madrid—Santander is ver ongelukt tusschen de stations Pesquera en Montablis, de oorzaak van het onge luk is dat de trein tegen een aantal los geraakte en neergestorte rotsblokken is gereden Het juiste aantal dooden en ge wonden is nog niet bekend. De nieuwe partijsecretaris Kiroff heeft in een redevoering o.m. opgemerkt, dat de toeneming dpr bevolking in de Sovjet Unie in 1932 slechts 17 pro 1000 heeft bedragen Dit beteekent tegenover hot gemiddelde der laatste jaren een achter uitgang met bijna 50 Tot nu toe nam de bevolking der Sovjet Unie met onge veer 3 toe. De Chineesche Gele Rivier, die veel ijs met zich mee voerde, is weer eens buiten de oevers getreden in de provincies Honan en Cliihli. De pas weer herstelde dijken zijn ver nield, 4000 personen zijn reeds dakloos. Men'vreest, dat bij een verder wassen van het water, de ramp een nog grooter omvang zal aannemen. Volgens een bericht uit Madrid zijn de studenten van alle Spaansche universiteiten in staking gegaan. Te Madrid, Sevilla en Valencia is het tot kleine incidenten geko men. De studenten hebben verschillende col legezalen bestormd verschillende leden der regeering sedert lan gen tijd op tegenstand botsen. Men verwacht dat de minister van finan ciën zal aftreden, aangezien hij volhardt bij zijn plannen. De minister van oorlog antwoordde in het Hoogerhuis op een desbetreffende vraag, dat leden der vereeniging van reserve-officieren zich ten gunste van dictatuur hebben uitge sproken, doch dat zulks is geschied in hun hoedanigheid van particulier. Het Witte Huis weigerde gisteren ant woord te geven op de vraag of de Ameri- kaansche oorlogsvloot zal worden uitge breid tot het maximum, dat volgens het Londensche vlootverdrag is toegestaan. De algemeene stemming schij'nt evenwel vóór een algemeene uitbreiding der vloot te zijn. In marinekringen wenscht men daarenbo ven een uitbreiding der luchtstrijdkrachten om de nieuwe kruisers te kunnen uitrusten met vliegtuigen. Het Huis van Afgevaardigden, dat tot nu toe meestal afwijzend heeft gestaan tegen- over de wenschen der admiraliteit, schijnt thans te willen toestemmen in het reeds in de commissie aangenomen wetsontwerp aan gaande de uitbreiding der oorlogsvloot. De dagelijksche berichten der Amerikaan- sche pers, die melding maker, van een toene mende spanning tusschen Rusland en Ja- Pan, wijzen steeds duidelijker op de beteeke- nis van een sterke oorlogsvloot. Eenige bla den verwachten reeds met het voorjaar het uitbreken van een oorlog in het Verre Oos ten. Onder deze omstandigheid is ook het congres van meening dat de positie der Ver- eenigde Staten in den Stilie Oceaan moet worden beschermd door een sterke vloot. De uitbreiding der vloot wordt vooral daarom noodzakelijk genoemd, omdat Japan, al thans volgens deze bladen, de in 1936 expi- reerende vlootverdragen van Washington en Londen in den huidigen vorm niet zou wil len vernieuwen, doch vlootpariteit eischt met de Vereenigde Staten en Engeland. Deze pa- riteitseisch wbrdt in de Amtrikaansche pers algemeen beschouwd als een bewijs voor Ja- pansche aanvalsplannen In dit verband is van be'ang. dat presi dent Roosevelt en ambassadeur Bullitt nog onlangs hebben gewezen op den krachtigen wensch naar vrede der Sovjetregeering. De geruchten betreffende een regeerings crisis of betreffende het reeds plaats gehad hebbende aftreden van de regeering van Joego Slavië worden tot nu toe nog niet van officieele zijde bevestigd. Koning Alexander heeft gistermiddag de presidenten van senaat en Skoepsjtina ont vangen, Tomasjitsj en Koemandi, en vervol gens den minister van Buitenlandsehe Za ken, Jeftissj. Het verluidt dat de koning een beeld wensckte te krijgen van de stemming der parlementaire groepen ten aanzien van ver schillende aangelegenheden van financieel politieken aard. A'geireen beschouwt men de fcelastingp'annen van den minister van fi nanciën a's oorzaak voor de crisis, we'ke niet slechts in het parlement, doch ook bij Een jongeman schiet zijn ver loofde dood en verwondt zich zelf ernstig. Een vreeselijk drama speelde zich gister avond te half acht af in perceel Bonaire- straat 65 II te Amsterdam, waarbij een meisje het leven verloor en een jongeman zoo zwaar werd gewond, dat aan het behoud van zijn leven wordt getwijfeld. Uit jaloezie ontstond een ruzie tusschen twee verloofden, een 17-jarig meisje S. en een 22-jarige jongeman, woonachtig te Huizen. De jongen trok een revolver en schoot a bout portant het meisje neer. Hij richtte daarna het wapen op zich zelf en schoot zich zelf in de borst. De jongeman en het meisje waren sedert eenigen tijd verloofd. Zaterdag echter had het meisje de verloving verbroken, doch Maandag was het weer goed tusschen hen Gisteravond kwam hij bij haar op bezoek en na met haar en haar moeder een weduwe te hebben "egden, vroeg hij haar even in de keuken te komen, omdat hij iets met haar wilde bespreken. Op het oogenblik, dat zij op een stoel plaats nam, trok hij een revolver en lostte a bout portant vier schoten. Hierop richtte hij het waj>en op zichzelf en schoot zich in de borst. Wankelend verliet hij de woning en ging naar het politieposthuis in de Borgerstraat, dat ongeveer tien minuten loopen verder is. Hier aangekomen, zakte hij bloedend ineen. Het geluid van de schoten was gehoord door de bewoonster van Bo- nairestraat 65 I, wier man afwezig was. De vrouw durfde niet alleen naar boven en waar schuwde een buurman. Deze ging de woning binnen en zag daar, welk een vreeselijk dra ma zich had afgespeeld. Onmiddellijk waar schuwde hij eeri agent, die op zijn beurt het bureau Overtoom alarmeerde. Commissaris Diikstra, inspecteur Glasius en inspecteur Posthuma van de centrale re cherche, de fotografische dienst en de ge neeskundige dienst waren spoedig ter plaatse Het meisje bleek reeds te zijn overleden. De jongeman, die in het politieposthuis ineen was gezakt, werd in hoogst bedenke lijken toestand naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Inspecteur G'asius heeft in het Wilhelmina Gasthuis den jongen een kort verhoor kun nen afnemen. ,Neem mij maar mee, ik heb op mijn meisje geschoten?'. Betreffende het drama vernemen wij nog, dat het meisje door een kogel werd getroffen, zij is waarschijnlijk bijna onmiddelijk dood geweest. Toen de jonge man, de 22-jarige tuinman H. V. op haar schoot, was zij juist begonnen met het afwasschen van het vaat werk, haar moeder was in de huiskamer. Waarschijnlijk heeft de man uit jalouzie ge handeld, hij vermoedde, dat zij connecties had aangeknoopt met een kostganger, die bij hun inwoont. Nadat hij op het meisje had gevuurd en zichzelf zwaar had verwond, kwam haar moeder toegesneld De dader liep naar bui ten, waar hij betrekkelijk dicht bij de woning een politie-agent tegenkwam, tegen wie hij zeide: „Neem me maar mee, ik heb op mijn meisje geschoten". Deze bracht hem naar het politieposthuis in de Borgerstraat, waar hij ineenzakte. Hij had toen nog niet verteld, dat hij ook op zich zelf had geschoten. De revolver een oud mo del, had hij op straat weggeworpen en werd later teruggevonden en in beslag genomen. Bij fouilleering in het posthuis kwam aan het licht, dat hij zelf even onder het hart was getroffen. Hij werd door den G.G G.D. naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar on middellijk tot operatief ingrijpen werd over gedaan. Zijn toestand is hoogst ernstig. Het lijk van het meisje is op last van de j'ustitie in beslag genomen en eveneens naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. KLEINER AANTAL LEDEN IN RAAD VAN STATE. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwem ingediend tot wijziging van wet, houdende regeling van de samenstelling en de be voegdheid van den Raad van State. Hierin wordt voorgesteld het aantal leden van dien Raad te verminderen van veertien tot tien, een aantal, naar het oordeel der regeering voldoende om den Raad de juiste uitvoering van zijn taak mogelijk te maken Een overgangsbepaling waakt er voor, dat deze terugbrenging niet ineens geschiedt. Opdat de juiste verhouding bewaard blijve, wordt tevens het maximum aantal Staats raden in buitengewonen dienst verlaagd. Mede wordt ook voor de leden van den Raad van State, de vice-president daaronder begrepen, een leeftijdsgrens gesteld, bij het bereiken waarvan ontslag wordt verleend. De regering meent, dat bij de leden van den Raad van State rijpe ervaring, in een voor afgaande carrière verkregen, een factor van meer dan gewone beteekenis is. Daarom wordt de leeftijdsgrens voor hen iets hooger gesteld en op 75 jaar bepaald. De overgangsbepaling houdt in, dat aan geen der zittende leden van den Raad ont slag woidt ver.eend wegens boventalligheid. Otntstaan echter vacatures, dan zullen deze niet wn.d' vervr'd tonlang 'iet aantal niet tot ien is ingekrompen. Echer kan daarmee n'et worden vol staan, omdat eenig der zittende leden de leeftijdsgrens reeds hebben overschreden. In dit verband wordt bepaald, dat het voor schrift .n zake verplicht ontslag bij het berei ken va nden bedoelden leeftüd neen toepas sing vindt op de tegenwoordige leden. Dit wil dus zeggen, dat de Kroon te hunnen aan zien te! ontslag niet verplicht is, doch wel daartoe bevoegd blijft. Er kan dus tot eer. ontslag worden overgegaan, wanneer de om standigheden dit gewenscht maken. Op deze wijze is er alle gelegenheid tot aanpassing. J

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7