DE LUCHTROOVERS VAN MOITIKA, AKKER.aCHElS (jemeetUecadett TzowmcuuU Hieuw* De sociale revolutie alleen kan redding brengen. Een vraag gesteld. CASTRICUM. HOORN. WOGNUM. BOVENKARSPEL. HOOGKARSPEL. HEILOO. Neem straks een "AKKERTJE" Ntdirlondtch Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Griep, rheumatische pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Feestavond voor Volksonderwijs. NIEUWE-NIEDORP. HEERHUGOWAARD. LANGENDIJK. ZUIDSCHAR W OUDE. In Nederl-uid bedraagt Je schuld van staat, gemeenten en provinciën 560 millioen en ten behoeve van de rente en aflossing daarvan moeten tal van arbeiders hongeren en buiten de productie gesteld worden. Een deel van de productie wordt vernietigd (vee, bloem bollen, groenten) en vele productiemiddelen blijven ongebruikt (schepen en fabrieken) Maar door dit alles geschiedt ook kapitaal vernietiging en het kapitalisme weet niet welken kant het moet gaan: voortgaan of staken met de productie. Het ziet geen uit weg meer en komt in steeds grooter moeilijk heden. Slechts één uitweg wordt er nog ge zien: oorlog met stijgende prijzen en ophef fing van werkloosheid doordat men van de menschen soldaten maakt. Of er honderden verhongeren of in ellende omkomen, hindert het kapitalisme niet. De winst is gered! Om dit mogelijk te maken, predikt men nationale saamhoorigheid en verbroedering. Duitschland, Japan, Italië en Amerika hopen wereldrijken te vestigen en Nederlanc en Frankrijk hopen het te blijven. Men stelt zich voor de productiemiddelen in onderwor pen gebieden te vernietigen, om dan het eigen productie-apparaat in volle werking te stel len. De eenige hoop van de bourgeoisie is een oorlog met roof van de markten en daartoe moet de bevolking worden voorbereid. Men bewandelt hiermee den weg van den godsdienst Spr. haalde als bewijs hiervoor verschil lende uitlatingen aan van vooraanstaande anti-revolutionnairen hier te lande. In Duitschland heet het, dat de Duitsche god de taak oplegde de cultuur te redden door de rassen te zuiveren. Maar dit is onzin, zei spr., want zuivere rassen bestaan niet, altijd heeft men slechts vermenging van rassen ge kend en een Arisch ras bestaat er heelemaal niet. wel een Arische taal. Het is te bewijzen dat het Duitsche ras minder zuiver is dan welk ander ras ook. Alleen door bijgeloof heeft men de menschen kunnen voorliegen, zelfs de universiteiten moesten het ontgelden door het ontslag van vele tientallen profes soren; alleen de theologische colleges bleven onaangetast. Om het verlies aan colleges zoogenaamd te herstellen, stelde men nieuwe in voor oorlog en wat daarmede verband houdt De Duitsche Runschau schreef naar aanleiding hiervan: „De Berlijnsche hooge- school is geen universiteit meer, maar een fabriek voor oorlogsvoorbereiding". Zoo gaat Europa te gronde aan kapitaliS' me en bijgeloof en men kan dit slechts ver hinderen door die twee te vernietigen. Spr. wees nog op den dwang in Duitsch land om naar de kerk te gaan en den daar gepredikten plicht om kinderen voort te brengen, verkondigende dat het niet meer aankomt op verstand maar op blind geloof aan den leider. Uit alles blijkt dat men kanonnenvleesch noodig heeft, dank zij het kapitalistisch en fascistisch stelsel, waaraan Europa te gron de gaat, gaat. Maar hoe donker ook de toekomst is, toch is zij niet hopeloos, want de geschiedenis heeft geleerd, dat het volk, als de schellen van de oogen vallen, de kracht heeft zich te redden door revolutie. Het fascisme berust op suggestie en plotse ling kan de massa ontwaken voor de sociale revolutie. Daarvoor is 'n geestelijke omwente ling noodig, d.i. ."rijd tegen den godsdienst, die de groote voorwaarde vormt voor het welslagen van het fascistisch systeem. Van de gelegenheid om te debatteeren of viagen te stellen werd door één der aanwezt gen gebruik gemaakt. Gevraagd werd hoe de heer Constandse dacht over de houding van sommige socialisten ten opzichte van het fascisme. De heer Constandse antwoordde, dat blijkbaar gedoeld werd op den heer Duys en diéns brochure „Tar oriën ecring". Spr. wees on opkomende „n« tionale" en christelijke ge voelens van dezen s.d.a p.-er en zei, dat de heer Duys blijkbaar Lasrist wil zijn als het fascisme hier aan de macht mocht* komen. Van vele andere socialisten mocht volgens spr. eveneens gezegd worden, dat zij straks handlangers zullen zim van het fascisme, ,.tenzii wij dit kunnen verhinderen door ons optreden daartegen". Hierna volgde sluiting der vergadering dcor den heer Vernee. Dezer dagen vergaderde de Raad. Bij het begin van deze eerste vergade ring in het nieuwe jaar wilde de voorzit ter aanvangen met den leden alle goeds toe te wenschen. Dan wees hij in ver band met de leniging van den nood al- lerwege op twee commissie's die zijn samengesteld en die veel werk hebben en1 ook moeilijk werk vooral de tuinders commissie omdat deze uitzonderlijke dingen moet weten die niet zoo gemak kelijk zijn te verkrijgen. In 1919 bij het voorzitten van de eerste zitting van den raad heeft hij als jong burgemeester, pas in de gemeente, er op gewezen dat de tuinderij in andere banen zou moeten geleid worden omdat deze te afhankelijk is van weersomstan digheden, terwijl ook 'n andere mogelijk heid om zich een bron van inkomsten te verzekeren zou kunnen ontstaan door het beroep van pensionhouder. In hoe verre de geschiedenis dit woord heeft bewaarheid is nu wel voldoende bekend. Dan weer hij op den vooruitgang van de gemeente. Het aantal inwoners steeg in verhouding tot verleden jaar met 208 en bedraagt thans 5969. Gezien den voor uitgang zal in het le kwartaal de 6000 inwoner kunnen worden ingeschreven. Het aantal woningen nam in 1933 toe met 156 tewijl dit in 1932 was 51. Dan wees hij er op dat gezien de toename der vestiging en der bebouwing het ge boden zal zijn dat de uitbreiding der gemeente langs wegen van geleidelijk heid zal moeten gaan wil men voor de toekomst niet veel bederven. Het uit breidingsplan zal dit jaar ter vaststel ling worden aangeboden. Dat het vreemdelingenverkeer eno-m is toegenomen bewijzen de volgende cijfers i In het seizoen 192" n op de Zon dagen met de trc woerd 40773 personen tegen 2 J en 17800 in 1931. Gelijke tred hou... ..aarmede het aantal kampeerdagen op het kam peerterrein der provincie dat bedroeg 36478 voor personen boven 14 jaar ter wijl daarbij nog 24635 dagen geteld moeten worden voor kinderen beneden dien leeftijd- Het aantal afgegeven wan- delkaarten die geldig zijn voor 2 tot 5 personen bedroeg ruim 33000 zoodat al leen van het wandelen in de duinen ge bruik hebben gemaakt ongeveer 100.000 vreemdelingen. De toename van gasafgifte was ruim 100.000 M3. nl. 621.000 in 1933 tegen 527000 in 1932, Ook de afgifte van elec- trische energie ging daarmede gelijken tred nl. van 191000 K.W. in 193*2 en 215000 in 1933. In vergelijking met 1919 is dit ruim 6 maal zooveel. Met een woord tot opwekking aan de raadsleden om krachtig mede te werken aan den opbloei van de gemeente, tetoo nen door daden tot krachtige regeerings maatregelen in staat te zijn, daarbij wij zende op de waarde van de ambtenaren die de zaken hebben voor te bereiden, eindigde hij zijn nieuwjaarsrede. De heer Aukes als oudste lid onder schreef het geheele betoog van den voorzitter en hoopte ook dat het nieuwe jaar een jaar van voorspoed moge zijn. Met de beste wenschen voor den burge meester en zijn gezin besloot hij. Hierna werden de ingekomen stukken behandeld. Hieronder was een schrijven van de Gezondheidscommissie omtrent de op heffing van deze commissie waarin ten aanzien van deze gemeente de hoop werd uitgesproken dat een algemeen riolee- ringsplan zal worden ontworpen, wat den voorzitter ontlokte: „had men er maar de financiën bijgedaan", terwijl daarin nog voorkwam dat anaere za ken betreffende Castricum onafgewerkt waren gebleven. De heer Hellinga vroeg welke die onafgewerkte zaken waren, waarop de voorzitter antwoordde dat van het college van B. en W. geen zaken aanhangig waren gemaakt, zoodat het niet bekend zou worden welke die zaken zijn. De huur van de woning bewoond door het hoofd van de chr. school te Bakkum werd in verband met de verlaging an zijn inkomen nader bepaald op 375 en dus met 50 verlaagd. Hierna kwam aan de orde het prae- advies van B. en W. ten aanzien van het schrijven van Ged. Staten inzake verhaal van pensioensbenijdragen van burgemeester, secretaris en ontvanger, Hierover werd het woord gevoerd door vrijwel alle raadsleden. De heer Hellinga verklaarde zich er tegen, ter wijl de heer de Nijs meende dat hetzelf de verhaal behoorde te worden toege past als op de overige gemeenteambte naren Andere leden waren voor volledig Verhaal, terwijl door den heer B. Res en andere leden, die zich daarbij aansloten, werd betoogd dat in verband met verla gingvan de inkomsten ook de huurver- goeding voor de burgemeesters woning moest worden verminderd. Men meende da. deze niet hooger gesteld moest wor den dan ongeveer 600. Ten slotte werd besloten aan Ged, Sta ten mede te deel en dat de raad met het voorstel accoord kan gaan, maar dat de woningvergoeding behoort te worden verminderd als is aangegeven. Vervolgens werd besproken het één- richtingverkeer langs de Mient. Uitvoerig werd nagegaan wat de beste oplossing zou kunnen zijn terwijl de meening van B. en W. dat het verkeer nie„ kan geleid worden langs Kleibroe- kerweg vanaf zee geheel door den raad werd onderschreven. Ten slotte zegde de voorzitter toe eens als proef te zullen doen rijden .tijdens het seizoen langs Kleibroekerweg vanaf den Rijksweg naar zee en vanaf het station de Klei broekerweg op te zoeken langs de Geel- vinckstraat. Of deze proef zal slagen is een andere vraag. Het voorstel van B. en W. tot afbraak van het gebouw der voormalige school 1 ondervond nu in het geheel geen bestrij ding zoodat het zonder opmerkingen onder den hamer door ging. De raadsle den waren zeker allen van gevoelen, dat nu de jeugd de ruiten stuk gooit het be ter is deze zooveel mogelijk neg voor te zijn. De voorzitter zegde toe dat omtrent de afrastering van het terrein te zijner tijd een voorstel zal worden gedaan. Het praeadvies inzake het bouw- en woningtoezicht zal later worden behan deld als B. en W. met uitvoerige voor stellen zullen komen. Aan de bijzondere scholen werden voorschotten verleend krachtens art 101 der lager onderwijswet. Hierna was men gekomen aan de rondvraag. Hierbij drong de heer Aukes aan op toezicht ten aanzien van gesloten vuil nisbakken te plaatsen langs de wegen. De voorzitter zegde een onderzoek en naleving van dit voorschrift toe. De heer Spaansen vroeg wanneer de voorstellen inzake strandleven en voor schriften daartoe zullen worden gedaan. De voorzitter zeide dat een en ander in de volgende zitting aan de orde zal komen. De heer de Nijs vroeg om steun aan hen die verloskundige hulp niet kunnen betalen. De voorzitter deelde mede dat een en ander is besproken en de zaak ter af doening in handen is gesteld van Maat schappelijk Hulpbetoon. De heer Hellinga vroeg om een ge meentelokaal voor de arts*d:r« -^d cenlrale en meende dal een gunsi out haal van de vereeniging door den voor zitter was toegezegd, waarop deze ant woordde dat dit niet het geval was, om dat hij van oordeel was dat die vergoe- eeniging een lokaal blijvend in gebruik wilde hebben en de gemeente daartoe geen lokalen heeft. Een nader verzoek zal echter overwogen worden. De heer G. F. Res vroeg inlichtingen over het weigeren van tuinderssteun, hetgeen in besloten zitting zal behan deld worden. De heer B. Res meende dat te lage steun werd gegoven en drong aan op verhooging met 25 De voorzit ter deelde mede dat het verleenen van steun niet bedoeld was om de bedrijven in stand te houden dat doet de regee ring, maar men zal echter een en ander overwegen. De heer P M. Borst wees op het rijden van auto's op het rijwielpad langs den Heerenweg en vroeg daartegen maat regelen te nemen Oe voorzitter zegde toe de politie daarop >te doen letten. Hierna ontspon zich nog een discussie tusschen de heeren B. Res, P. Twisk en den voorzitter over den aard van den tuinderssteun, waarbij kwam vast te staan dat de gemeente doet wat mogelijk is maar dat het zeer* moeilijk is om met juistheid het bedrag van den steun te be palen Waar echter de indruk is dat hulp noodig is, wordt die gegeven. Daarna sluiting. Alhier is een vergadering belegd van het Centraal Comité tot waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening. De heer A. Spaander sprak namens het plaatselijk comité zijn groote voldoening uit over de uitstekende opkomst. Als sprekers traden op pater Borromaeus de Greeve, O.F.M. en prof. B. D. Eerdmans. Beide sprekers oogstten bijzonder veel suc ces. Hun betoog was samen te vatten in deze conclusie: Ontwapening is goed', als op 't zelfde commando „hait!" alle volkeren stil houden. Thans is nog 90 pCt; van de volke ren tot de tanden gewapend. Hierom mogen we ons als volk niet weerloos maken, omdat we verdedigen willen gezin, gezag en vorstenhuis. Er werden vragen gesteld door den heer Machielse en mej. van Dalfsen, remonstr. predikante, welke laatste het standpunt van Kerk en Vrede in het kort verdedigde en waartegen prof. Eerdmans zijn meening vol hield. Met een algemeen opwekkingswoord werd de vergadering gesloten. Het departement van de Mij. tot Nut van 't Algemeen heeft een bijeenkomst belegd, waar als spreker optrad de heer U. G. Dor- hout te Hoorn met het onderwerp „Het ro mantische groothertogdom Luxemburg en de Spring-processie te Echternach". De voor dracht, welke gekruid werd met allerlei inte ressante sagen en legenden, werd verlucht met een groote serie fraaie lichtbeelden. Ongetwijfeld was hét een leerzame en hoogst interessante avond. WESTERBLOKKER. De opbrengst van den gehouden bloemp jesverkoop ten bate van het Santos-fonds was 17.50. Voor de gehouden gladiolenveiling van de bloembollenveilingsvereeniging „West friesland" was flinke belangstelling. De han del was vlug te noemen. Door den winter is onder den vischstand in den polder ,,'t Grootslag'' groote verwoes ting aangericht. Nu het ijs verdwenen is ko men veel doode karpers en snoeken naar bo ven drijven. De afd. Heiloo van den Nat. Oranjebom! hield Dinsdagavond jaarvergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer H. Nijdam, opende en heette welkom. In het jaarverslag werden gememoreerd de feestelijkheden met de Willem de Zwijger-herdenking en onze ver tegenwoordiging bij alle nationale gebeurte nissen. Het ledental is 81 met 2 donateurs. De rekening en verantwoording buiten de feesten die apart zijn geboekt) luidde: Ont vangsten 74.48)4, uitgaven 59.33)4, saldo 15.15. In het bestuur werd herkozen de heer H. Nijdam en gekozen (vac. Meilink) de heer C. ten Bruggecate. De contributie voor 1934 werd bepaald op een minimum van f 0.50. Het dag. bestuur kreeg mandaat om hen, die geen 0.50 kunnen betalen en evenwel in een nationaal verband willen blijven, een gere duceerde contributie te geven. De voor- voor Uw beginnende verkoudheid, want overal zweven kwaadaardige ariep-bacillen om U heen en doen Uw verkoudheid lol griep verergeren. "AKKERTJES" verjagen de koorts, sluiten dien griep-aanval en bespa ren U dagen van veel narigheid. Volgen» recept *on Apotheker Durnont loopige vaststelling van het feestprogram werd bepaald als volgt: Met den verjaardag van prinses Juliana een bijeenkomst van kin deren in een lokaal omdat 30 April zich niet leent voor feestelijkheden in de open lucht en deze kosten te betalen uit de gewone midde len. Met den verjaardag van de koningin fees telijkheden en kinderfeest, wedstrijden enz. Daarvoor zal men de goedkeuring vragen voor een bijdrage der burgerij. Bij de rondvraag werd nog bepaald dat oe bond en Het Mobiiisatiekruis het nadee'.ig saldo van de Willem de Zwijger herdenking zullen dekken. Na vaststelling dat men we derom huisbezoek zal doen voor uitbreiding van het ledental, volgde sluiting. Het was zeker een goede gedachte van het bestuur van „Volksonderwijs" om de leden eens een feestavond aan te bie den. Dat bleek duidelijk toen Woensdag avond de groote tooieelzaal van „De Rustende Jager" tot de uiterste hoeken gevuld was. Na een openingswoord van den voorzitter, ds. H. W. Bloemhoff, en vroolijke muziek van mej. Hoekmeijer en de heer Wiersma, afgewisseld met voordrachten was het woord aan de leerlingen der u. 1. o.-school. In studie was genomen de éénacter „Poppenruzie" waarmede zij, evenals met het St. Nico- laasfeest, zoö'n groot succes oogstte. Daarna behandelde ds. Bloemhoff het onderwerp „School en Huis". Het on derwerp, aldus spr., is een beetje moei lijk omdat er een andere ondertoon en ondergrond in zit. Als we in een stad of dorp loopen dan ziet men tusschea de huizen ook andere gebouwen en dat is o.m. de school. Er is evenals met de huizenbouw een groot verschil tus schen de school van vroeger en thans. Er zijn scholen die meer op paleizen gelijken. De scholenbouw heeft ontzag gelijke sommen verslonden, vooral om dat elke groep zijn school of schooltje wenschte. In den goeden tijd kwam dat er niet zoo erg op aan, doch thans, nu de klok bezuiniging slaat, loopt het mis. Al is de school geen paleis, het hindert niet zoo veel. Netheid en soberheid zijn voldoende. Erger is dat het aantal leer lingen per klas steeds grooter wordt een gevolg van de bezuiniging waar door het personeel zich niet aan elk kind meer afzonderlijk kan geven. Dat is jammer want zonder twijfel is ctft scha delijk voor de geestelijke vorming .voor al voor dat kind dat alleen lager onder wijs ontvangt. Bij het onderwijs moeten huis en school elkander aanvullen. Men zegt wel eens dat men te veel aandacht schenkt aan het kind (de eeuw van het kind). In een fijn aangevuld betoog be handelde spreker het kind in zijn kin derjaren en op lateren leeftijd, wanneer de ouders een deel der opvoeding aan de school moeten over laten. Het kind in het huisgezin en het kind in de school. Hoe fijn besnaard wist de begaafde spreker dat weer te geven. Evenals Johannes de Dooper vraagt men „Wat zal er van deze mensch worden." Huisgezin en school moeten de steunpilaren zijn voor de vorming van het kind. Een groote taak is voor de ouders doch niet minder voor het onderwijzend personeel. Ouders, aldus spreker, spreek altijd met eerbied en hoogachting over de opvoeders op school. Geef niet spoedig uw kind ge lijk want in 99 van de 100 gevallen heb ben ze ongelijk In die jaren dat het kintf van zijn eigen ik bewust wordt is het d« tijd om toe te zien en samen te werken Het gaat niet om kleine dingen doch om de ziel van het kind. Ook op het onder wijzend personeel rust een geweldige taak In een kernachtig betoog wees spr op de groote verantwoordelijkheid. Na er op gewezen te hebben dat de open bare school de christelijke school bij uitnemendheid is, omdat ze niemand uitsluit, besloot spr. zijn met luid ap. plaus begroete rede. Daarna werd gepauzeerd. In de pauze werden 22 nieuwe leden ingesohreven. Het ensemble gaf muziek en inmiddels werd het rad van avontuur opgezet. Men kon ook raden naar den naam van -en pop en een hondje. Er was een prettige stemming en het was laat toen de voor zitter den zoo bij uitstek geslaagden feestavond sloot. De werkverschaffing is wederom stop, aezet, zoowel in Bakkum als hier. De arbei ders zijn nu weer op den steun aangewezen. Waarin die steun zal betsaan weet niemand, daar er officiéél is medegedeeld dat men al leen loon ontvangt als men werkt. Onder de arbeiders heerseht groote ontevredenheid over het dictatoriaal optreden van wethouder Opdam Ook de hoofdbesturen stuiten op zijn wil en die wil is: „Wij doen het zelf zooals we willen. Niemand is verplicht om bij de gemeente te werken". Doch daar er nergens werk is te vinden, is men wel gedwongen om te werken voor het loon dat gegeven wordt. De onlangs nieuw opgerichte vereeniging „Volksonderwijs" vergaderde ten huize van komst waszeet en welkom go neeten, en wveuo wv.» gebracht aan het comité voor het werk, dat dit heeft ver- richt, waardoor de oprichting eener afdee- ling werkelijkheid is geworden. Overgegaan werd tot verkiezing van een bestuur. Gekozen werden de heeren D. Oli^ D. Rempt, H. Boer, F. Stennenberg en IJ. Mc"er. Hel bestuur stelde voor de contributie te stellen op 1 minimum, waarmede de ver gadering accoord ging. Hierna sluiting. 4 De werkloozen aan de R. W. V. In den Wieringermeerpolder, waar heden het werk wegens vorst werd beëindigd, zullen voor zooveel er plaats is te vinden in de plaatse lijke werkverschaffing worden onderge bracht, zoolang de vorstperiode aanhoudt. Polderslooten langs Kruisweg, Molenweg en Veenhuizer Middenweg zijn als eerst aan te vangen werkverschaffingsobjecten aan de beurt. Het totaal aantal personen reeds in de plaatselijke werkverschaffing bezig en thans ruim 60 bedragende zal daardoor tot onge veer 100 worden opgevoerd. SCHAGERBRUO. De'heer Jb. van Straaten, postbode »I- hier, gaat om gezondheidsredenen dew dienst verlaten op 7 April 1934. Woensdagmorgen keerden de in de Wie- ringermeer tewerkgestelden werkloozen weer van hun werk terug, daar ze tengevolge van de vorst het grondwerk niet meer konden ver richten. De vereeniging voor ziekenhuis verpleging alhier vergaderde Woensdagavond in „Ds Roode Leeuw". Wegens ongesteldheid van den voorzitter fungeerde alszoodanig de heer A. Kout. Deze zeide dat hij tot zijn innigen spijt als voorzitter moet fungeeren. Zooals men weet wordt de voorzitter, de heer S. de Boer Kz., wegens een ongeluk nu reeds al 40 dagen in het zieken huis verpleegd. De wensch dat een spoedig herstel van den voorzitter zal aanbreken, vond algemeene instemming. De heer J. Kramer leest nu als secretaris het jaarverslag. Hieruit stippen wij aan dat het leden per 1 Jan. 1934 840 bedraagt, zijnde 59 minder dan het vorig jaar, verdeeld over 6 tot 7 gezinnen. Het aantal gezinnen bedraagt 48. Het aantal ziektegevallen in 1933 bedraagt 15 met 284 verpleegdagen. Het jaar 1933 is dus in dit opzicht niet gunstig, ook niet wat de financiën betreft, zoodat bij deze voortgang het bestuur genoodzaakt wordt in de toekomst met een voorsfel tot contributieverhooging te ko men, wat met het oog op den algemeenen toe stand niet wenschelijk is. De heer M. Metselaar gaf nu een overzicht van de financiën. De ontvangsten waren 1968.72, de uitgaven 1319.29. Er is dus een saldo van 649.43. Het vorig saldo was «f 767.85, wat een achteruitgang beteekent va0 ongeveer 118. 71. Ezeltje-rijden is anders leuker, dacht hij en met een zat hij onverwacht boven op een van de ezels. Die bleef eerst stokstijf staan, van schrik of van koppig heid, maar zette het onverwacht op een drafje, toen de d, ijvers aan kwamen loopen, zoodat Piet er' weer even vlug acbteiover afbuitelde. '2- „We moetep opschieten, drommelsche kwajon gen", riep de vliegenier nijdig en zette Piet schrijlings op zijn schouders, zijn beenen stevig vasthoudende. „Ziezoo, en nu hou je je koest, begrepen?" „Ja, Pa', z.ei Piet en gebruikte de ooren van zijn nieuwe „ezel" om zich aan vast te houden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6