DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. die vervelende kies.... HEILOO. DIRKSHORN. BERGEN. EGMONDBINNEN. TEXEL. HEERHUGOWAARD. werken, goud en zilver en reparatieinrich- ting. „Bazar Tuindorp" (eig. N. A. Arkesteijn), Bloemstraat 4, Den Helder. Winkel in huis houdelijke artikelen. PxouUiciaal 7lieuws De secretaresse van de afd. van het Centr Genootschap verzoekt ons opname van het volgende: Het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies) afd. Hei loo, zond dit jaar 4 kinderen naar buiten. Daar vooral in dezen tijd het kind onze zorg zoozeer behoeft, zou het bestuur, tot allen die belangstellen in het zwakke kind willen zeg gen, steunt onze vereeniging door U op te geven als lid onzer afdeeling. Hoe grootf.r liet aantal onzer leden des te meer kinderen zullen wij kunnen uitzenden. Men kan zich hiervoor opgeven bij den heer D. Jb. Ruiter, Rijksstr.weg of bij mevr. G. IJffRuiter, Tuindorp 141. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit ds. H. W. Bloemhof, voorzitter; de heer D. Jb Ruiter, pennigmeestermevr. G. IJffRui ter, secretaresse; mevr. M. C. Offenberg en dokter L. Hoekstra. De Arb. Tooneelver. „Falkland" gaf Zondagavond voor een uitverkochte zaal J. Fabricius bekende tooneelspel „Met de hand schoen getrouwd", spel in 3 bedrijven onder regie van de heer J. Rossenbacker. Het was een goede gedachte om de werkloozen vrijen toegang te geven, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. Frans van Laar (de heer Rossenbacker) speelde den bruut tegenover zijn lieve vrouw op een wijze die was te loven. Anna Keiling (mevr. de Gier—de Vries) gaf een fijn aan gevoeld spel dat geheel af was. Lize Kelling, de jongere zuster van haar (mevr. Spaans Schuit) was de echte jonge vrouw die ieder een mocht, haar vroolijke opgeruimde natuur werd fijn gevoeld weergegeven. Willem Meer berg, haar man (de heer F. Koenen) gaf aardig spel, in hem. zit bij op deze wijze voortgezet spel, een goede kracht; alleen moet hij een beetje vrijer spel geven. Een bij zonder compliment voor Johan ter Burg (de heer K. van Til). Zijn geheele spel was goed, doch in het 3e bedrijf was zijn spel geheel af. Westerveld (de heer Kaagman) en Koen (de heer G. Mulder) gaven zich geheel, iets wat niet altijd van een kleine rol gezegd kan worden. De tooneelaankleeding en grimmee- ring waren af. Toon de Gier verdient een compliment voor zijn ontwerp. Ouderge woonte besloot een bal den gezelligen avond, welke gezelligheid niet weinig verhoogd werd door de band van den heer v. d StokSmit. Zondagavond gaf de St. Jozeph gezellen- vereeniging een opvoering van „Heb ik mijn kind gedood?", tooneelspel in 3 bedrijven, ge volgd door de dolle klucht „Het Wonder kind", van Moroma en Gerdas. Dank zij de lage entree was het Bruno- gebouw geheel bezet. Het program werd goed vertolkt, wanneer men de eischen voor de jeugdige dillitanten niet te hoog stelt. Men was gul met het applaus. De Zaterdag door den Bond voor Staats- pensionneering afdeeüng Harenkarspel, ge houden propaganda-vergadering was zeer druk bezocht. Reeds voor den aanvang der vergadering was de zaal van den heer Pijper stampvol en later moesten nog gegadigden worden afgewezen. De heer Hagenaar heette de aanwezigen welkom en verheugde zich over de blijkbaar zoo groote belangstelling voor staatspen sioen. Het woord was nu aan den heer C. de Vries, lid van het Federatiebestuur. Spreker vertelde in 't kort de bekende geschiedenis van het staatspensioen in Nederland, hierbij o.a. releveerende, hoe bij de behandeling van de wet Talma door de gevatheid van een Kamerlid, den heer Duys, reeds dadelijk dui zenden ouden van dagen in bet genot van een wekelijksche uitkeering konden worden ge steld. Daar echter de later ingevoerde V.O.V. niet aan de verwachting heeft beantwoord, gedeeltelijk door onmacht van de betrokken personen, zijn nu weder tienduizenden zonder pensioen of rente. En nog steeds wordt door de machthebbers in ons land beweerd, dat de geleien voor premievrij staatspensioen niet kunnen worden gevonden, terwijl voor an dere doeleinden, zooals het militairisme en de droogmaking van de Zuiderzee, de mil- lioenen altijd beschikbaar schijnen te zijn. Daarna kwam voor het voetlicht de attrac tie van den avond: de combinatie Daan Pool en T. Bouman. Deze heeren hebben met hun luimige en ernstige voordrachten, opge luisterd door fraaie tooneelen en costuums en door de passende begeleiding van den heer Kos, pianist, het publieke enkele aange name uren geschonken. Onder de luimige voordrachten muntten uit: De Tweepersoons- Revue en Het Hollandsche Lied, onder de ernstige: Het houten paardje en Gas. Het laatste was een uitnemend pleidooi voor den vrede. Daan Pool heeft zijn goeden naam hier weder schitterend gehandhaafd. Met een kort woord van dank werd de ver gadering op een vrij laai uur door den vice- voorzitter gesloten. renswaardig waar wij zoo oppervlakkig niets van kunnen begrijpen. Ook deze had na ieder stukje een daverend applaus in ontva ^„t nemen. E>e muziek was zooals we dit va- de.i heer de Boer gewend zijn weer pracntig. n.t geheel was een schitterende avend en de thuisblijvers hebben heel wat gemist. Bergen's fancy-fair. Gezellig verlichte zaal met helkleurige lampions, vele attractietentjes en een voorals nog afwachtend publiek. Op het tooneel zit jes voor koffie- en theedrinkenden, daarvoor de Sonnyboys en in den hoek achter in de zaal een groot draai-orgel. De Sonny-boys spelen een wals en dra zwieren Bergens schconen in de armen van hun partners door de zaal. Uit een der tenten staart een afschrikwen- kende vrouw ons aan: een pop, wier naam geraden moet werden. Daarnaast de reclame stand der firma Holsmuller; aan de ander, zijde tracht een ondernemende zwartharige dame u te bewegen tot het ringen gooien en werkelijk een doos met zeep is de belooning. Welke doos als geschenk in handen van een Bergensche schcone overgaat, die meegaat naar de waarzegster. Angstige oogenblikkeo bezorgt juffrouw Ella, die nog gemaskerd is ook den schroomvalligen bezoeker, die een blonde dame zal ontmoeten, van een zwarte dame zal schrikken en een erfenis zal krijgen na het aanvaarden van een betrekking van een hooggeplaatst officier. Intusschen zorgt Bergens mannenkoor voor een welkome afwisseling der dansen, door uitvoerig van enkele zangnummers, die keurig en af worden voorgedragen. Dan valt het orgel dreunend in en „houden we er den moed in", na „de Boertjes te hebben laten winnen" en „de goede boerenmeid" te hebben meegezongen. Op het postkantoor zenden we een brief- caart aan onze danseuses, terwijl onder oor- verdoovend lawaai in de vroolijke keuken een vulkachel wordt verpletterd. In de schiettent mikken we op een mooie pop, in de hengeltent trachten we een vischje te bemachtigen, maar de bakvischjes in de zaal zijn gemakkelijker te veroveren dan de diertjes in het zaagsel. De bioscoop gaat beginnen en inmiddels spelen de Sonny-boys, dreunt het draaiorgel en draaien de paren. Weer Bergens mannenkoor met twee zeer goede liederen, waarna de voorzitter van het ancy-fair-comité met eenige welgekozen be woordingen namens Brog en Kna (beide clubs, die de avonden op touw zetten) dank*. En thee, fosco, koffie, bier en cider stroo men. Dan wordt onder groote hilariteit de pop verkocht en door een heer ontleed. De spanning en hilariteit in de zaal stijgt, tot pruik en masker vallen en een koolraap als hoofd blijft en de juffrouw armen en beenen moet missen. En het orgel gaat weer voort. Dan is er prijswalsen, flesschendans, een polonaise-wals, begeleid door de onvermoei bare Sonny-boys. De zaal wordt leger; het tooneel vult zich met officials en als Bergens meiskes weg zijn, fuiven vele heeren en enkele dames nog even na met haring en taartjes, port en fosco Voor ons, die 1 'A jaar geleden voor het laatst een fancy-fair zagen in de Carlton-club te Batavia, was het interessant vergelijkingen te maken. Die ten gunste van Bergen uitvie len. Bergen kan feesten! HENSBROEK. Zondagavond heeft de in de diverse bla den aangekondigde cabaret-avond in café de Boer plaats gehad. Zooals wel te verwachten was had de op komst beter kunnen zijn wat voor beide pai- tijen prettiger was geweest. Wat er dezen avond naar voren is gebracht was dan ook in een woord kunst, iets wat op het platteland niet gauw weer te zien en te hooren zal zijn. Artisten en muzikanten waren allen eerste rangs. Albert Klein is misschien voor velen door de radio geen vreemde, maar zooals we hem gisteravond hebben gehoord, gelooven we niet dat we dit door de radio hooren. Hij was dan ook geweldig op dreef en er is ge noten van hem als van geen van zijn colle ga's die hier voorheen zijn opgetreden. Dit bewees dan ook wel het daverend applaus na ieder nummer. Het optreden van den be roemden professor Caligari was bewonde- van Vrijwel op tijd werd begonnen en het pro gramma werd in een vlet tempo aigeweu wat het geheel ten goede kwam. Het gemengde koor was dezen avond bi i- tengewoon op dreef, het bracht een keur■va prachtige zangnummers, die aandachtig werden beluisterd en zeer in den smaak vie- len Hinderlijk was de houding van enkele jon gelui, die bij het mooie slotnummer „Waar de hei te bloeien staat" van Wierts, datdoch in derdaad de volle aandacht waard was, zeer hinderlijk zaten te praten en te lachen. De kinderzang zong voor de pauze een viertal leuke liedjes, die een luid applaus verwierven. Jammer, dat dit koortje tot ontbinding ge doemd is, wat echter door medewerking der verschillende ouders wellicht nog kan wor den voorkomen. De heer M. Klerk bracht ook hier zijn suc cesnummer van den slotfeestavond der Schermerfeesten, als Westfriesche boer op het 3de eeuwfeest van den polder en had ook nu weer veel succes. Na de pauze werd door de dames Mad derom en Jimmink en de heeren Debets en Klerk een komische éénacter opgevoerd, die goed gespeeld werd. De uitvoering als geheel was een der bes te, welke wij van deze vereeniging mee maakten en is in alle opzichten geslaagd. De heeren H. van der Stok en Groen uit Alkmaar verzorgden de dansmuziek, die hielden bij het bal tot de sluiting toe de stemming er goel in en het aantal danslusti- gen was zeer groot. £and: en JmUiAouu» O een saneering! Vanwege de afdeeling Egmondbinnen Bloembollencultuur heeft hier een lijst gecirculeerd bij de kweekers van irissen met het doel de saneering van deze bloemen te gen te gaan. Bijna alle kweekers ten getale van 48 met een teeltojapervlakte van 6720 roe hebben zich door onderteekening tegen saneering verklaard. Vernielzucht. Zondagavond na afloop van een „dan cing" in Egmondbinnen hadden de beide veldwachters een onaangename verrassing. Van hun rijwielen, die stonden in de schuur van den gemeenteveldwachter, waren de banden ledig. Bij nader onderzoek bleek hun, dat zij kapot gesneden waren. Van den rijksveldwachter waren beide banden kapot, de gemeenteveldwachter was iets beter be handeld, hiervan was er één vernield. De bootdienst Texel—Den Helder zal a.s. Vrijdag een reis per dag méér varen. Op werkdagen vertrekt de boot ingaande 1 Februari op werkdagen van Texel om 5.50 7.50, 11.20, 14.35 en 17.35. Van den Helder om 6.50, 10, 12.20, 16.20 en 18.55. 's Zon dags wordt slechts driemaal gevaren n.1. om 7.30, 11.15 en 17.20 van Texel en 9, 12.20 en 18.30 van Den Helder. Kiespijn overvalt U meestal op een tijdstip dal U géén gelegenheid heeft naar Neem dan den een landarts te gaan. "AK?WJE" helpt U pijn af. AKKER-CACHETS j bijzondere pijnstillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. "AKKERTJES" kosten slechts 50 cent 12 stuks. Overal verkrijgbaar. NOORDSCHARWOUDE. Neutrale Bond. Maandagavond vergaderde de afd. van den Neutrale Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers in „Concordia", alhier. De op komst was bevredigend. De heer G. Bakker Oz. opende met een woord van welkom deze tweede jaarvergade ring van de afdeeling. De resultaten van het afgelcopen jaar waren heel slecht, maar spr. wekte de leden is, het hoofd boven water te houden. Spr. herinnerde aan alles, wat de Neutrale Bond tot stand heeft ge bracht. Dat dit niet meer is, is de schuld der regeering. Spr. vroeg zich af, of de regeering ons wil helpen, of niet. Daarop moet onze hoop gevestigd blijven. Het .edental is met 3 leden achteruitge gaan tot 20. Gememoreerd werden de ver schillende vergaderingen en bezochte protest vergaderingen en meeting, de slechte toe stand van de tuinbouw en sloot met den wfftsch dat het komende jaar beter zal zijn. Aldus vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing wér den de heeren Abr. de Geus en H. Dekker met bijna algomeene stemmen herkozen. De afd. Hoogkarspel deelde mede, dat een demonstratie is gehouden voor het gemeente tehuis tei verkrijging van directe steunuit- keering ter gelegenheid van het plaatsen in eigen bedrijf met steun van de regeering. Ook de afd. van de L. T. B en van den Neutr. Bond, alhier zijn ook met een dergelijk ver zoek naar den burgemeester geweest, die toe gezegd had, er zijn best voor te zullen doen en verder mededeelde, dat door de commis sie van 50 Westfriesche gemeentebesturen plannen worden gemaakt voor gezinssteun. De heer Abr. de Geus werd herbenoemd tot kringbeshrurslid. Van het H. B. was een voorloopige agenda ingekomen voor de a.s. te houden bondsver gadering; met de begrooting voor 1934. Deze werd aldus vastgesteld. Het bestuur stelde als punt aan deze agenda voor, de volle uitkeering van de „productie prijzen te vragen bij de regeering en waar noodig gezinssteun. Verschillende bespre kingen waren hiervan het gevolg. Opge merkt werd, dat de gezinssteun noodig zal zijn, ook al wordt de productieprijs uitge keerd. Een desbetreffend voorstel werd aan genomen. De heer Abr. de Geus vond1 de bollen- saneenng onrechtvaardig, doordat er zijn, die zoo zijn gesaneerd, dat ze geen bestaan meer kunnen hebben. Spr. wilde voorstellen om het progressief te doen plaats vinden, evenals bij den tuinbouw. De voorzitter vond dit onjuist, omdat de groote bedrijven juist de „bollenbedrijver" zijn, terwijl 'iet hier maar „bijzaak" is. De vergelijking met den tuinbouw gaat niet op. De heer De Geus achtte zijn voorstel met cijfers toe De voorzitter merkte op, dat dit beteekent, dat men het geld verdeden gaat en van iemand die meer heeft, meer afneemt. Daar is spr. tegen. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel aangenomen. Daarna maakte het executiegevaar een punt van bespreking uit. Na breedvoerige discussie stelde de heer Abr. de Geus voor vragen sloot de voorzU- een herschatting van hypotheken te doen plaats vinden, terwijl de heer Vlug voor overname door den staat was. Het voorsrel van den heer De Geus werd met gioote meerderheid aangenomen. Aan de orde was vervoigens de benoeming van een nieuw H. B.-lid in de plaats van den heer P Hart die heeft bedankt. Voorgesteld werd de heer Gaijaard te Langereis. Voor de vacature Veltrop werd voorge steld de heer Ham van Wijdenes. Het bestuur heeft den heer Veltrop ge schreven. De heer Veltrop was wel bereid nu een candidatuur te aanvaarden, mits velschillen de wijzigingen worden aangebracht, o.a. de opname van zijn stukken in de rubriek „Het Vrije Woord" van „De Ontwaking". Beide heeren zullen worden gesteund. De rekening van den penningmeester sloot met een voor- deelig saldo van 7.1214. Na rondvraag, waarbij de heer J. Vlug de vraa gstelde of de Prov. credieten niet moe ten wonden voorgedragen voor schrapping, welke vraag door den heer Abr. de Geus werd beantwoord, volgde sluiting. trachten den minimumprijs opgevoerd te krijgen tct productieprijs, in overleg met de andere organisflt.es. Bij de rondvraag werd door den voorzit, ter de salaricerihg van den secretaris in be- «nreking gebracht, we'ke tenslotte voor het vozend jaar op 10 werd vastgesteld. De voorzitter merkte nog op. hoe ellendig de steun verleening is. Spr gaf een loort re sumé van de verschillende uitbetalingen, welke wel zoo buitengewoon laag zijn, dat ^n vrachtschipper, die steun moest rond brengen aan 80 bedrijven, nog niet eens 300 kon uitbetalen. Na nog een paa. vi ter de vergadering. CRISIS-RUNDVEECENTRALE. Door de Crisis-Rundveecentrale zal gele genheid worden geboden aan haar te Teve- reij'e drachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd zullen worden die- ren van welke moet worden aangenomen, Hat'zii langer dan zeven maanden of korter dan vier maanden drachtig zijn.) 9P „ersch afgekalfde vaarzen en koelen te Amsterdam Maandag 12 Februari 1934. 10—11 vm. veemarkt; Purmerend Dinsdag n Februari 1934, 8—10 v.m. veemarkt; Schagen Donderdag 15 Februari 1934, 8— 1 ^kaarten voor aangifte tot levering moe- ten uiterlijk Maandagmiddag, 5 Februari 1934 ten kantore van de Crisis-Rundveecen. trale te 's-Gravenhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de vooraf, gaande week. Buitenland Onze plaatsgenoot, de heer C. van Stra len Jz., klerk aan het kantoor der registra tie en domeinen te Alkmaar, wordt met 1 Februari a.s. overgeplaatst naar Appinge- dam. Toen de arbeider G. zich Maandagmor gen per rijwiel langs den Middenweg begaf, werd hij door een uitstekend schut van een hem tegenkomenden auto, die naar de var- kensmarkt te Alkmaar vee vervoerde, tegen den grond geslingerd. G. kwam er betrekke lijk goed af. Minder gunstig was het met het rijwiel gesteld. Den heer P. M. de Vries, hood aan het postkantoor Heerhugowaard-Zuid, werd eer vol ontslag verleend ingaande den 16 April a.s. STOMPETOREN. Voor een volle zaal gaf de zangvereni ging „Crescendo" Zondagavond in 't café Renses te Stompetoren een uitvoering onder leiding van haar directeur, den heer H. J Zaal. Het gemengde koor en de kinderzang ver- leenen hieraan hun medewerking, terwijl ter afwisseling door leden der vereeniging eeni ge voordrachten werden gegeven. ZUIDSCHARWOUDE. Maandagavond vergaderde de afdee ling van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers ten huize van den heer P. Kramer alhier. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter, de heer J. Klingeier, sprak hier over dan ook zijn teleurstelling uit. Spr. merkte op, dat, als er iets gedaan moet wor den, dit ook gezamenlijk moet geschieden daar de leden er ook baat bij hebben. Het jaarverslag van den secretaris, den heer P. de Ruiter, werd ongewijzigd vastge steld. De voorzitter deelde mede, dat een onder houd heeft plaats gehad met de afd. van den L. T. B. en daarna gezamenlijk met den burgemeester, om te probeeren, gedaan te krijgen, dat de tuinders in eigen bedrijf te werk worden gesteld. Na nog eenige mede- deelingen deed de penningmeester rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat de ontvangsten 143.50 en de uitgaven 136.90 hadden bedragen en alzoo een ba tig saldo van 6.60 opleverende. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden de aftredende heeren J. Klinge ier en Jb. Kramer herkozen. Beiden namen de benoeming aan, doch betreurden de laks heid der leden, die niet opgekomen zijn. De heer Kramer bracht het maandblad van den Bond ter sprake, wat niet aan de eischen blijkt te voldoen* omdat het geen „strijdorgaan" is, waaraan de heer Du Burck toevoegde, dat er, zoolang er geen goed verantwoordelijk redacteur aan het blad werd verbonden, het niets zou worden. Voor de te houden bondsvergadering wer den verschillende voorstellen gedaan. Allereerst een voorstel om het orgaan „De Ontwaking" wat aantrekkelijker te ma ken door er een verantwoordelijk redacteur voor te benoemen. Verder om den heer Gayaard candidaat te stellen voor het H. B. in de vacature ont staan door het bedanken van den heer P. Hart. De heer Jb. Kramer stelde voor, bedrijfs steun te vragen en daarop de adhaesiebetui- ging van de andere tuinbouworganisaties. Hierdoor kwamen zeer verschillende mee ningen naar voren. Verder stelde de afdeeling voor, om te HAAR DRIE KINDEREN VERMOORD. In een vlaag van waanzin. Gistermiddag heeft te Wercher bij Leuven in België een landbouwersvrouw in een vlaag van waanzin, terwijl haar man op het laaa aan het werk was, haar drie kinderen - een meisje van 11 jaar, een achtjarige jongen en een meisje van twee jaar gewurgd en daarna in een kuip water verdronken. De vrouw heeft de drie lijkjes in de keuten ge- legd en met een deken bedekt en is daarna gevlucht. Later werd de ongelukkige moeder in de omgeving van Leuven door gendarmen aangehouden en in verzekerde bewaring ge- Steztj verklaarde o.m., dat het gruwelijke drama te Berzee van vorige week, waarbij een vader zijn zes kinderen en zijn vrouw vermoordde, een onvergetelijke indruk op haar had gemaakt, in navolging waarvan de vrouw, die zenuwziek was, haar vreeselijkeo daad blijkbaar heeft verricht ZIGEUNERS VECHTEN VEETE UIT. Gisteravond hebben twee zigeunerfamiliei een oude veete uitgevochten bij den IJzeren Brug te Lograno in Spanje. Drie personen werden ernstig, verschillende anderen licht gewond. OVERVAL OP BIOSCOOP. Gisteravond hebben vier met pistolen ge wapende individuen een inval gedaan in bioscoop te Barcelona. Onder bedrag met de vuurwapenen hielden zij het aanwe ge personeel in bedwang en maakten zich ten slotte uit de voeten met medenming van dé kasgelden, die ontvangen waren. GOUDSCHAT IN EEN OEHEIME LADE. Een schooljongen moest dezer dagen eat tafel naar een kerk te Espludas de Llobregat, een plaatsje in de nabijheid van Barcelona brengen. De tafel, die heel oud was, was zwaar en toen de jongen in de nabijheid van het dorp kwam zette hij de tafel op den grond neer om even uit te rusten. De tafel viel ech ter uit zijn handen en kwam met een smak neer. Op hetzelfde oogenblik rolde uit een ge heime lade een stroom van gouden dubloe#en (oude Spaansche munt). De jongen grabbelde opgewonden de goud stukken bij elkaar op de tafel en droeg deze naar de pastorie. Toen hij de tafel voor dt tweede maal neerzette vielen er nog meer goudstukken uit. De schooljongen overhan digde zijn vondst aan den rector, die de waarde van de goudstukken schatte op onge veer 100.000 gulden. De ducaten dateerden uit het regeeringstüd' perk van Philips de Derde, 1598—1621, Ka rei de Derde, 1759—1788, en Karei de Vierde, 1788—1808. De eerlijke jongen kreeg als be looning 16 dubloenen. De tafel was meermalen door den eigenaar bij verschillende gelegenheden aan de plaat selijke katholieke vereeniging in bruikleen af gestaan. Bovendien had de tafel in een der scholen gestaan en bij de laatste verkiezin gen was ze gebruikt door den voorzitter van het plaatselijke stembureau. 79. Hij kroop er op handen en voeten naar toe. De brief zat dichtgeplakt, en het doosje was een sigarettenkoker Piet keek er eens in. Tjonge, wat een mooie groote sigaret ten. Hij stak er gauw twee in zijn zak en wenkte toen den bestuurder. „Hier baas, gevonden voorwerpen." De be stuurder trok hem den brief bijna uit zijn hand, die bevatte zijn ge'-eime opdrachten en daar mocht niemand achter komen. In den koker keek hij gelukkig niet. 80. Piet kreeg geducht slaap en daar de zakken toch te zwaar voor hem waren, zocht hij een goed plekje op en deed zijn cogen dicht. Hoe lang hij geslapen had wist hij niet, maar toen hij eindelijk wakker werd, en eens door een raampje keek, zag hij diep onder zich een landschap, dat hij heeleunal niet kende. Wat zal ik nou weer beleven! Het lijken wel ne .hutten daar)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6