MASH f afayclle £uchtvaact R-A-I. Er komt iets bijzonders! DE fBiiiimtaud Jnqzzondm S tukken 24-^ARIGE DIE GEVOED WERD. Verstijfd door rheumatiek. Hoe zij nu lenig blijft. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. VLIEGEN DOOR DE STRATOSFEER. AARDRIJKSKUNDE LES IN DE LUCHT. DE LIJKEN DER STRATOSFEER- VLIEGERS TE MOSKOU. N^J±_ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL 'S-GRAVENHAGF Ar AMSTERDAM DE EERSTE „WERELDBURGERS"? Voorstel voor Joodsche vluch telingen. HANDELSVERDRAG ARGENTINIË— NEDERLAND ONDERTEEKEND. LUCHTVAARTACCOORD ITALIË—ENGELAND. Britsche vliegtuigen mogen naar Indië en Afrika over Italië vliegen C. EN A. IS TOCH VOORDEELIGER Ook voor inbrekers. S.S. „VAN RENSSELAER" HEEFT STORMSCHADE. Eén gewonde dame. WIJ ZIJN TE ZENUWACHTIG! Zegt men in Japan. TWEE JAAR TUCHTHUISSTRAF. Wegens niet aangeven bezit 120 dollars. HONDERD VIJTIENJARIGE MAN OVERLEDEN. ONNOODIGE OPERATIES. A. LEEGWATER, Schcorl. Juist ontvingen wij een beschrijving van oen buitengewoon hardnekkig rheumatiekgeval. „Ruim vijftien jaar geleden", schrijft deze vrouw, „had ik een ernstigen aan val van acute rheumatiek Ik probeerde van alles smeersels, zalfjes en al het mogelijke dat de menschen me aan raadden. Maar alles en alles zonder ver betering Ik zat net als een Egyptische mummie, en hoe langer ik zat, des te erger werd het. Mijn ledematen vverden steeds stijver. Bewegen werd absoluut onmogelijk, zonder de vreeseliikste pij nen te verduren, zóó dat ik het soms moest uitgillen. Mijn enkels en voeten waren zoo gezwollen dat ik mijn teenen niet zien kon. Evenzoo was met mijn handen ze waren onbruikbaar. Bij het eten moest mijn moeder me voeden. Ik was slechts 24 jaar, en zóó leed ik maan den lang (die me jaren leken) Op een dag kwam er een dame op bezoek, en toen ze mijn toestand zag zei ze: „Het eenige wat hier helpen kan is Kruschen Salts". Ik had ongeveer alles geprobeerd, en hoewel ik niet het minste resultaat verwachtte, liet ik toch een flacon Kru schen halen. Tot mijn groote verbazing werden mijn ledematen langzaam maar zeker losser. De blijdschap waarmee ik van de eene kamer naar de andere liep, wps werkelijk aandoenlijk, want ik had gedacht, dat ik voor mijn verdere leven gedoemd was tot hulpeloosheid en ellende. Sedert dien heeft bij mij in huis nooit een flacon Kruschen Salt ontbro ken." Mevr. M K. De zes zouten in Kruschen sporen de afvoerorganen .aan tot gezonde, geregel de werking. Zij helpen het organisme om steeds het teveel aan urinezuur te ver drijven. En wanneer het kwaadaardig urinezuur dat de pijnen veroorzaakt verdwijnt, dan moeten ook de pijnen en kwellingen verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0 90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voor komt DE FRAUDULEUZE UITVOER VAN VARKENSVLEESCH NAAR BELOIE. Een onderzoek gaande. Het Ned. Corr. Bureau te 's-Gravenhage meldt ons: Omtrent de berichten inzake frauduleuzen uitvoer van Nederlandsch varkensvleesch naar België en knoeierij met uitvoerconsen- ten, vernemen wij van bevoegde zijde, dat door de Nederlandsche Varkens-Centrale naar de beweerde knoeierijen een diepgaand onderzoek wordt ingesteid. Het spreekt vanzelf, dat men op de resul taten van dit onderzoek niet vooruit wenschte te loopen. In het algemeen kan echter niet tegen gesproken worden, dat de neiging om varkens naar België te smokkelen, toeneemt, mede omdat allerlei slagers, handelaars en vracht rijders tengevolge van de tijdsomstandighe den in moeilijkheden verkeeren. Zooals men weet, is de uitvoer van varkens vleesch in België slechts toegestaan op een invoerconsent. De importpur moet voor dit consent betalen 2 francs per K G., waarbij dan nog komt een gewoon invoerrecht van 1 fr. 20. In ons land kan allpen de Nederlandsche Varkens-Centrlae uitvoeren. Zij treedt dus in relatie met Belgische importeurs, die invoer- consenten hebben. Het volgende geval kan zich echter voor doen: Een grossier koopt varkensvleesch voor binnenlandsch gebruik. Hij smokkelt dit vleesch nu naar België, doch voorziet zich om geen risico te loopen van Belgische in- voerconsenten Hij brengt dit vleesch nu langs smokkelwegen naar België Wordt hij door de Belgische douan» aangehouden, dan toont hij zijn invoerconsent. Gelukt het hem echter de grens over te ko men zonder aangehouden te worden, da.i gebruikt hij bij een volgende gelegenheid zijn invoerconsent voor een evengroote hoeveel heid. Op deze wijze kan met de consenten ge knoeid worden, ofschoon het risico, dat men loopt zeer groot is en de grenscontrole steeds scherper wordt. Consenten voor circa 40000 kilo vleesch niet op normale wijze afgestempeld. De Bredasche Crt., waaraan wij ons eerste bericht omtrent deze knoeierij ontkenen, schrijft naar aanleiding van de daarna mee gedeelde „tegenspaak .van betrouwbare zijde": In deze „tegenspraak" tracht de „betrouw bare zijde" door het naar voren brengen van bijzaken de aandacht van de hoofdzaak af te Ir. ons bericht werd noch de Ned. Varkens centrale, noch de firma 7wanenberg beschul- d'Inderdaad ber :st het monopolie van den uitvoer van varkens vleesch bij ae Ned. Var kenscentrale, doch de varkers worden o.m. bij Zwanenberg's slachterijen te Oss geslacht en door haar voor reker.ing van de Ned. Var kenscentrale afgeleverd. En nu is het een ï.iet te loochenen feit, dat aan een importeur in België gedurende de laatste maanden meerdere vrachten van 3500 tot 4000 K G. varkensvleesch op volkomen normale en wettige wijze zijn afgeleverd doen frauduleus in België ingevoerd tot op 17 or 18 Januari jl. een vracht van netto 35 )V K.G. in handen der Belgische ambtenaren viel. De uitvoerconsenten voor het eerder frau duleus in België binnengesmokkelde vleesch tot een totaal gewicht van 35000 tot 40000 K.G. zijn niet op normale wijze aan 't laatste Nederlandsche grensst- vion afgestempeld. Uit te zoeken hoe de stempels wèl op de documenten zijn gekomen is niet onze taak Inmiddels is een onderzoek in die richting gaande, zooals ons uit een bezoek van een inspecteur, toegevoegd aan den regeerings- commissaris voor de crisis-tarwewet, bleek. DE ARRESTATIE TE DORDRECHT. S.e ^orc^enaar H. H. K-, die plannen zou hebben gemaakt om anderen een spoorweg aanslag te doen voorbereiden en die Woens dag op last van de Dordtsche jusitie met zijn twee metgezellen is gearresteerd, is gis teren na onderzoek door de justitie weer op vrije voeten gesteld. K. heeft voorts bij de justitie een klacht in gediend tgen zijn twee stadgenooten op grond van het feit, dat zij aan De Tribune onjuiste mededeelingen zouden hebben ver strekt. BRAND. In meubelmakerswerkplaatsen. Tegen half zeven werd gisteravond de brandweer gealarmeerd voor een brand, die uitgebroken was in perceel Haarlemmer Houttuinen 1% te Amsterdam. In dit vier verdiepingen hooge perceel is een aantal meubelmakerswerkplaatsen gevestigd. De brand is ontstaan op de derde verdieping bij den meubelmaker Hofman. Den heer Thu- ring, die zijn werkplaats heeft op de vierde verdieping aan de achterzijde van het ge bouw, heeft nog een poging gedaan om met een slang op de waterleiding het vuur te blusschen, maar dit had al te veel om zich heen gegrepen in het droge meubelmakers hout. Toen het eerste voertuig van de brand weer voorreed, sloegen de vlammen aan den achterkant uit en hadden deze ook de vierde verdieping al bereikt. De derde verdieping brandde uit, terwijl de vierde verdieping ernstig door vuur en water leed. De tweede verdieping kreeg veel water schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door hitteuitstraling van een kachel op de derde verdieping. KORTE BERICHTEN. Weer duizend nummers van de Amster- damsche gemeentetelefoon zijn hersteld, nl. die welke met 45 beginnen. Gestoord zijn nog de nummers 40000 tot en met 44999. Gisteren heeft de heer P van Dalen gemeenteontvanger te Den Helder zijn zilve ren ambtsjubileum in dienst der gemeente gevierd _Op 6, 7, 8 en 9 September zal te Pur- merend feest worden gevierd ter gelegenheid van 't 450-jarig bestaan van de Purmerender week- en jaarmarkten, welke in 1484 door den toenmaligen heer van de stad, graaf Jan van Egmond, zijn ingesteld. Met de Rotterdam Lloyd Rapide is gis termiddag de nieuwe commandant van de zeemacht in Ned.Jndië, schout bij nacht M. H van Duim, vergezeld van zijn echtgenoote, van Den Haag naar Marseille vertrokken, waar zij zich zullen inschepen op de Sibajak In Nijmegen zullen slechts aan taxi's, die aan de door de gemeente gestelde eischen inzake loon en werktijden voldoen, stand plaatsen worden aangewezen. Voor de taxi's ook die welke geen standp'aats krijgen toe gewezen zal per maand een rijksdaalder moeten worden betaald ten behoeve van de gemeente. Te 's-Gravenhage is, 71 jaren oud, overleden de gepensionneerde luitenant-gene raal R. Dufour. De Snip wordt morgen te Amsterdam ver wacht. Aan boord bevindt zich als passagiers de Egyptische gezant in Nederland dr. Mou- rad Kamel Bey, die van Kairo ue reis mee maakte. Gisterochtend om 6.30 is van Schiphol naar Indië vertrokken de Ijsvogel met 326 4 K.G. gewone post, 17.5 K.G. pakketpost en 122.3 K.G. goederen. Het vliegtuig vervoert twee passagiers voor Marseille en twee voor Bagdad. De bekende Fransche vliegtuig-bouwer Re- né Cousinet, die ook de Are en Ciel heeft ge bouwd, heeft plannen ontworpen voor een stratosfeer-vliegtuig, dat in 15 tot 17 uur van Frankrijk naar Noord-Amerika zal kunnen vliegen. Het toestel zal op een hoogte van 10.000 Meter met een snelheid van ongeveer 300 K-M. per uur vliegen. De passagiers en de vliegers zitten in een hermetisch gesloten cabine. De plannen voor dit vliegtuig zijn reeds bij het ministerie voor luchtvaart inge- diend. Indien de proeven met dit toestel sla gen is Cousinet voornemens een machine te bouwen, die een hoogte van 15.000 meter kan bereiken. Cousinet ziet geen toekomst in de raket vliegtuigen, die gedurende de vlucht niet ge controleerd kunnen worden. Wel gelooft hij in de mogelijkheid van gas-turbines. „Dit is een kwestie van tijd en ge.d", zoo zeide hij, „indien de benoodigde gelden ter beschikking van de onderzoekers werden gesteld, zouden deze vraagstukken in enkele jaren opgelost zijn. Naar de „Schied. Crt." meldt, zal de K.t~ M. een schoolvliegtuig laten inrichten, waar- mee leerlingen van de hoogste klasse der la gere school de lucht kunnen ingaan, om ae kaart van Nederland uit de hoogte te bestu- deeren. Er gaat met elke vliegende klas een deskundige mee, die de jongelui met behirp van een megafoon vertelt, waar ze zich be vinden, welke steden, dorpen, rivieren e.d. ze passeeren, hoe hoog het vliegtuig is en zulke bizonderheden meer. Het speciale toestel zal omstreeks Mei in gebruik worden gesteld. Naar uit Moskou wordt gemeld zijn de lijken der drie verongelukte strato^feervlie- gers gister aldaar aangekomen. Op het sta tion bevonden zich duizenden personen om stond de onderzoekers de laatste eer te bewijzen. Ook een eerewacht van het Roode Leger be wees den dooden de laatste eer. De bijzetting zal plaats vinden cp Vrijdag op het Roode Plein te Moskou. Donderdagavond zal een rouwplechtigheid plaats vinden, welke zal worden bijgewoond door vertegenwoordigers van regeering en partij. waarop stond: Mijn vriend had lang werk, om een geschikt pak uit te zoeken S.v.p. meer keuze in degelijke winter- pakken Het permanent comité van den be heersraad der Volkenbondscommissie voor de vluchtelingen heeft op zijn jong ste vergadering te Londen het voorstel aangenomen om te trachten voor de 60 000 vluchtelingen uit het nieuwe Duitschland een internationaal paspoort h geven zooals in 1927 voorgesteld is door den Volkenbond voor apatriden. Wanneer dit plan verwezenlijkt worlt zullen de joodsche vluchtelingen de eer ste „wereldburgers" zijn De hooge com missaris MacDonald heeft volmacht gekregen om met verschillende regeerin gen onderhandelingen te beginnen be treffende de immigratie der refugié's Het handelsverdrag NederlandArgenti nië is gisteren te Buenos Aires onderteekend. Voor Argentinië werd het verdrag getee- kend door dr. Saavedra Lamas, den minister van buitenlandsche zaken, voor Nederland door den gevolmachtigden gezant Teppem.i. Tusschen den Britschen leider der burgerlijke luchtvaart en de Italiaanscbe luchtvaartautoriteiten is gister over eenstemming bereikt, met het gevolg da' de Britsche vliegtuigen waarschijn lijk den volgenden zomer op den dienst naar Indië en Zuid-Afrika over Italië kunnen vliegen. De dienst zal tweemaal per week worden onderhonden en aan sluiting geven op een dienst met water vliegtuigen van Brindisi üit. Officieel is omtrent deze overeenstemming nog geen mededeeling verstrekt, daar eerst de goedkeuring der Britsche regeering moet worden afgewacht. De Britsche minister van Luchtvaart, lord Londonderry, is gistermiddag om kwart over twaalf per trein uit Rome naar Parijs vertrokken. Op het station werd hem uitgeleide gedaan door den Britschen gezant te Rome, sir Eric Drummond, vertegenwoordigers van het Italiaansche ministerie van Buitenland sche Zaken en van het departement van Luchtvaart. PROF. HABER GESTORVEN. Op de doorreis is te Bazel in den ouder dom van 66 jaar overleden de bekende Duit- sche chemicus prof. dr. Fritz Haber. Hij was sedert 1911 leider van het Kaiser Wilhelm instituut te Berlijn en een der meest vooraan staande vertegenwoordigers der moderne chemie. In 1919 won hij den Nobelprijs. ONGELUK MET VEERBOOT. 23 Boeren verdronken. Volgens een bericht uit Korea is op een zijrivier van de Jaloe in de buurt van het Koreaansche dorp Tasjin een veerboot gezon ken. Daarbij zijn 23 boeren verdronken. Eenige stuks vee zijn om het leven gekomen MOORDENAAR VAN PREMIER HARA VRIJGELATEN. Konisji Nakaoka, de moordenaar van wij len premier Hara, is in vrijheid gesteld, na dat hij 11 strafjaren heeft uitgezeten. Na kaoka was indertijd tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld, doch bij verschillende gelegenheden werd hem amnestie verleend. In één der winkels van de ook in Duitschland gevestigde Nederlandsche firma C. en A. Brenninkmeyer, in de Kochstrasse te Berlijn, hebben inzrekers hun slag geslagen. Het zag er wild uit toen de employé'? de zaak betraden. Uit de kasten en klee- renstandaards was alles, wat maar weg genomen kon worden, verwijderd Toen de directie tot een nauwkeurig onderzoek overging, vond zij in één van de vele kleedkamertjes, een drietal tot den draad toe versleten pakjes, bestaan de uit broek en jas. Hieruit maakte men op, dat de inbrekers, alvorens hun buit in te pakken, eerst zich in een nieuw kleed hadden gestoken Het geval wordt voor den buitenstaander des te komi scher, als men nog verneemt, dat op één der stoelen een briefje werd gevonden Ten gevolge van den hevigen storm is het Nederlandsche s.s „Van Rensselaer" met zware schade te Plymouth binnen geloopen De reddingbooten waren be schadigd en de reddinggordels over boord gespoeld. De ijzeren bovenbouw op de dekken was verbogen door zware stortzeeën. Er zijn geen ernstige persoonlijke onge lukken gebeurd Slechts een dame, mevr E Peppercorn, die met haar echtgenoot in Madeira aan boord was gegaan, is zoodanig gewond, dat zij in een hospitaal aan wal opgenomen moest worden voor een x-stralen-onderzoek De „Van Rensselaer" is een schip van de K N.S.M Nader vernemen wij, dat het s.s. „Van Rensselaer" de reis naar Havre heeft voortgezet en Zond--? 4 Februari a.s. te Amsterdam verwacht wordt. De Japansche minister van Buiten landsche zaken Hirota zeide gister in den Landdag, dat de „economische ze nuwachtigheid" in de westersche wereld het gevolg is van een betreurenswaardig misverstand aangaande Japans politiek in het Oosten. De delicatessenhandelaar Albert Bal- kowski uit Dresden is wegens niet aan geven van een bezit van 120 gouden dol lars en ongeveer 400 Tsjechische kronen veroordeeld tot twee jaar tuchthuisstraf en 550 Mark boete Uit Lydenburg in Transvaal wordt de dood gemeld van Hendrik Masholo. een Basoeto, die 115 jaar oud is geworden, terwijl hij zelf beweerde 125 jaar te zijn Hij was getrouwd op den rijperen leef tijd van 75 jaar en werd vader van een 3-tal kinderen. Een daarvan, zekere mr Thea Masholo is een bekende koopman te Langa. Hendrik Mashole is een strijder ge weest onder het opperhoofd Sekoekoeni, voordat de blanken in dat deel van noor delijk Transvaal binnen drongen Hij vocht tegen Chaka, den bloeddorstigen Zoeloe en hij bewaarde zorgvuldig 4 as segaaien, een strijdbijl en een knots, welke instrumenten hij in zijn oorlogs dagen gebruikte In de laatste jaren van zijn leven was hij doof, stom, hulpbehoe vend en niet meer in staat te loopen Voor dat hij ziekelijk werd, kon hij vele verhalen vertellen van de oorlogen, die de Basoetos' en de Zoeloe's tegen elkaa r hebben uitgevochten. Een merkwaardig protest is door zeke ren dr. T. Wooldridge uitgesproken In zijn adres, dat hij zond aan de afdeeiing van de British Medical Association in Oost-Transvaal, waarin hij zich uitsprak tegen het al te vee'vuld'ig voorkomen van operaties, voornamelijk bij blinde darmontsteking. Hij verklaarde n.1.. dat verschillende leden van deze organisatie in de praktijk methoden toepasten, die schrikbarend dicht bij de methoden staan van de kwakzalvers, die zoo gron dig door de doktoren veracht worden Hij hekende b v het te vee'vuldig voor komen van operaties voor blindedarm ontsteking welke geheel onnoodig wa ren. Vaak gebeurt het dat een kind met niets anders mankeerend dan een bedorven maag, naar het ziekenhuis vervoerd werd en daar geopereerd werd ter wille van twintig guineas honora rium Dr Wooldrige zeide, dat h;' vel schillende ziekenhuizen wist. waar een keelpijn of iets dergelijks of het we.-d kind zich niet mocht beklagen over onmiddellijk geopereerd voor de blinde darm De dokter verklaarde tenslotte dat het publiek hét vertrouwen in ons heeft ver logen en dat hebben wij uitsluitend aan ons zelf te danken. ONTVOERDERS STAAN TERECHT. Verdachte kalmer dan aanklagers. Onder enorme belangstelling van het pu bliek is te Chicago het proces begonnen te gen Roger Touhy en drie van zijn mede gangsters, die enkele maanden geleden Jacob Factor hebben ontvoerd A's lesgeld e'schten de bandieten een som van 120 000 dollar. Zij ontvingen er maar 70 000 en waren goe dertierend genoeg, Factor ondanks het ver schil van 50.000 dollar te laten loopen. Vermoedelijk zal blijken, dat dit een ver standige daad is geweest, die een rol zal spe len bij de bepaling der strafmaat door de rechtbank. De politie liet het er namelijk niet bij zitten en inderdaad slaagde zij er bij uit zondering in, de ontvoerders te achterhalen. Zij zitten thans op het verdachtenbankje, ter wijl Factor zetelt op de bapk der getuigen. Blijkbaar is echter in dit speciale geval het verdachtenbankje een veiliger oord dan de getuigenbank. Met revolvers en draagbare machinegeweren gewapende politie-agenten hebben namelijk een cordon om den kroonge tuige gevormd, daar men vreest, dat de een of andere wreker uit de onderwereld een aanslag op hem zal plegen, nu hij Touhy en diens vrienden wellicht aan de galg helpt, aldus de Tel. Ondanks deze haag van gewapende diena ren der wet durft Factor slechts aarzelend antwoord te geven op de vragen, die hem worden gesteld. Schuw kijkt hij telkens naar zijn ontvoerders, die met onverschillige tro nies in de verdachtenbank hangen, maar ten slotte kreeg zijn woede de overhand. Factor plaatste zich voor Touhy en schreeuwde: „Dat is de man, die mij dwong aan mijn vrouw te schrijven en 'om losgeld te vragen. Ik ben neergeknield en bad om mijn vrijheid, maar Touhy antwoordde: Waarom bid je tot God, als je leven aan mij behoort? Factor deelde verder mede, dat de ontvoer ders gedreigd hadden hem met een loodgie terslamp de voeten af te branden en een van zijn ooren af te snijden, om die naar zijn vrouw te zenden. Een zeer belastende getuige was ook de ge wezen politie-agent Wiliam Henrichsen, die, in strijd met de wetten van de onderwereld, het stilzwijgen verbrak en zijn gewezen chef een flink eind in de richting van den electri- schen stoel bracht. Met een geweldige bra- vour verscheed het bendelid voor den rechter, maar naarmate zijn beschuldigingen zwaar der werden, daalde zijn moed en herhaalde lijk keek hij angstig naar Touhy, die zijn blik onafgewend op hem gericht hield. Getuigen deelde mede, dat hij tien jaar lang bij de politie had gediend en zich toen aansloot bij de bende van Touhy, als chauffeur van een der auto's, waarmede gesmokkeld bier werd vervoerd. Hij verdiende honderd dollar per week met dit gevaarlijke baantje, maar toen het drankverbod was afgeschaft, werd dit salaris verlaagd tot 40 dollar en Henrichsen werd lid van de lijfwacht, die den bendeleider tegen aanslagen moest verdedigen. Getuige deelde verder mede, dat hij voor Touhy het huis heeft gehuurd, waarin Fac tor werd opgesloten. Na de ontvoering kreeg hij duizend dollar van den leider voor den aankoop van een auto. Hij beschreef het leven van de bende en de wreedheid van den lei der, terwijl het angstzweet op zijn voorhoofd parelde. Want de staalharde b'ik van Touhy bleef onafgebroken op hem gericht en de wet van de onderwere'd zal dit verraad even zwaar straffen als de wet van den staat: Als Henrichsen niet spoorloos verdwijnt, zal hij niet lang meer leven. (Buiten veramwooraeli/kheid van de Redactie. De opnami in de 'ubriek, bewiist geenszins dat de retiac'ie er mede instemt DE PLUIMVEEHOUDERS IN DE VERDRUKKING. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende verzoekt u beleefd eenige plaatsruimte in uw veel gelezen blad. •Pluimveehouders en menschen die nog een kleine bijverdienste trachten te verdienen met het houden van wat pluimvee wordt wakker. Droom toch niet langer over regee- ringssteun, want de Werkelijkheid is toch zoo anders. Immers moeten wij pluimveehouders reeds zooveel belasting op ons voeder beta len, en nu met het broedverbod reeds van de kleine prijzen welke wij maken voor onze eieren er nog één cent van betalen aan de crisiscentrale (zelfs van de eigen productie). Is zooiets niet een diep treurig feit? En dan de kosten welke er gemaakt moeten worden om alle voorschriften na te komen, waar moe ten wij die vandaan halen? Wij moeten ons er bij neerleggen heeft de heer v. Asperen Vervenne gezegd De regeering wil vier maal honderdduizend gulden enkel uit de eieren halen, welke in de machines worden uitge broed, een extra-be asting dus voor de pluim veehouders. Dit is nog maar een heel klein voorproefje van onzen regeeringssteun Wat er nog meer komt wordt reeds in bedekte ter men in ons vragenboekje (uit de tweede klas- school) duidelijk gemaakt. Zijn onze bedrij ven ingericht om 10 M2. green land beschik baar te stellen voor elke volwassen kip waar van men brcedeieren wil rapen? Vermoede lijk maar bij s echts enkelen. Cp papier is alles prachtig voor elkaar, maar de werke lijkheid is zoo anders. De menschen die dit '.ebben opgemaakt kunnen geen menschen van de praktijk zijn, en zijn vermoedelijk in de veronderstelling dat één kip 4 inplaats van 2 pooten heeft. Daarom len wij ver gaderingen beleggen op alle p'aatsen en pro testeeren Neem het voorbee'd voor oogen der kleine boeren en tuinbouwers en laten wij nog probeeren om baas te blijven over onze bedrijven en trachten te redden wat er te redden is. U. mijnheer de redacteur, dankend voor de verkende plaatsruimte.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5