de luchtroovers van moitika. JUouinciaci Tlic 'is (Rechtszaken HEILOO. NOORDSCHARWOUDE. J G. O. B. zal de eenige goede organisatie SINT PANCRAS. NIEUWE NIFDORP. PETTEN. ZIJPE. T ZAND. HEEMSKERK. UITGEEST. OTERLEEK. HOOGKARSPEL. ZWAAGDIJK. OOSTER-BLOKKER. HOORN. de MOORD te haelebl Vonnis: 14 jaar gevangenisstraf. bedriegerij met eieren. de moordaanslag TE peize. de reclasseering roept de hulp in van hen die in dezen donkeren tijd nog iets kunnen geven om het werk der reclasseering niet de dupe te laten worden van de beperking der rijkssubsidies. bate, die met deze banen verkregen wordt, tot vermindering strekt van het exploitatie tekort van de tennisbanen. Het zou zelfs de vraag zijn of, wanneer men de geringe op brengst tijdens de exploitatie als ijsbaan met de lasten vergelijkt, er een batig saldo zou overblijven. Het is bovendien duidelijk, dat de ijsbaan bij het sportpark nimmer kan con- curreeren tegen grootere banen als die te Hei- loo en de Quint, in verband waarmede de door adressante bedoelde splitsing op het ge bied der ijssport niet is te duchten, óp grond van het bovenstaande achten wij net ge- wenscht, dat de ijsbaan bij het sportpark ook in de toekomst bij de gemeente in beheer blijft. wij geven uwe vergadering mitsdien in overweging op het door de Alkmaarsche IJs club gedaan verzoek afwijzend te beschik ken FEESTAVOND N. R. V. De afdeeling Alkmaar van de N. R. V. heeft Zaterdagavond voor een volle Gulden Vlies-zaal haar jaarlijkschen feestavond ge houden. De feestcommissie had voor deze gelegenheid weer de hulp ingeroepen van „De Vrije Werkkring" uit Amsterdam, doch ze had daarnaast het dubbelmannenkwartet Apollo en het eigen duo „gebroeders Kroon" veroverd, zoodat een prettige avond reeds bij voorbaat verzekerd was. 't Was dan ook geen wonder, dat de af- deelingsvoorzitter, ae heer J. Cloeck, al da delijk bij den aanvang de feestcommissie dank bracht voor haar voorbereidend werk en toen was hij zoo verstandig, om het woord en de daad te laten aan hen, die ach ter het tooneelgordijn stonden. Daar kwam allereerst te voorschijn het Liebermann-trio, welbekend van het vorig optreden. Toen hadden ze reeds veel succes, nu... werden ze al met applaus ontvangen. Dit trio had al weer een geheel nieuw reper toire, dat heel eenvoudig is, maar tot in de kleinste bizonderheden is ingestudeerd, 't Spreekt dan ook vanzelf, dat het applaus stormachtig groot was! Toen kwamen de gebroeders Kroon met hun Westfriesche voordracht „Krek 100 gulden en vier klapbroeken". Het smeuïge dialect wordt door dit duo zoo heerlijk ge sproken, dat de zaal herhaaldelijk in de dol ste vreugde verkeerde. Doch de geschiedenis zélf was zeker niet minder goea en nu pas hebben wij geleerd, wat er op onze Alkmaar sche kermis zooal te koop is! Vervolgens een verrassing: een lid van de Vrije Werkrking zong een „levensliedje", maar zorgde meteen voor iets ongewoons, dat voor de volle 100 insloeg. Het mannenkwartet Appollo (dir. Jac. Jansen) was vervolgens aan de beurt en zong eenige nummertjes, die in het kader van dezen avond pasten. Ook hier was het succes weer groot en... verdiend! Apollo maakte meteen een mooie propaganda voor haar zelf! Met een zeer vroolijke schets, getiteld „De deur van de badkamer" werd het eerste ge deelte van den avond besloten. Deze badka- merschets heeft iedereen ten zeerste voldaan en het is ons volkomen onbegrijpelijk, dat de radio-controle-commissie dit schetsje in dertijd afkeurde! Na de pauze een paar viool- en pianosoli, vervolgens weer Apollo en tot slot de clou van 't programma: een filmschets. Van dit laatste nummer een verslagje geven, is on doenlijk (pas a faire!), maar het gebodene was van zeer groote vindingrijkheid en oogstte een daverend applaus. Een compliment aan de Haarlemsche Da mes Stemmings-kapel, die de korte pauzes aanvulde met goede muziek en op het zeer geanimeerde bal (met verrassingen) pas toonde, waartoe ze in staat was! Zoodat de N. R. V. op een buitengewoon geslaagden feestavond kan terugzien. UITVOERING DE HALTER. Zaterdagavond gaf de Halter haar twee de uitvoering en thans waren het bijna uit sluitend de jongens- en meisjescursussen en adspiranten, die aan de beurt kwamen. Het was een aardig gezicht al die jeugdi ge gymnasten keurig opgesteld te zien staan toen voorzitter Molenaar den avond opende Hij deed dit met een hartelijk woord van welkom op de 35e openbare uitvoering. De groote opkomst stemae spr. tot vreugde. Dit bewees groote sympathie met het werken en streven van de Halter. Dank bracht spr. aan den ijverigen directeur, den heer Ran, die met zijn staf van helpers alles voor dezen avond had voorbereid. Ook dankte spr. de thans aanwezige do nateurs voor de medewerking bij 't verkrij gen van de nieuwe vlag, die de vorige week was aangeboden. Met een woord van opwekking tot toetre ding verklaarde ten slote spr. den avond voor geopend. Het programma bracht bijna uitsluitend werk van de jeugdige leden. Zij leverde het bewijs, dat er in het afgeloopen jaar hard is gewerkt en dat er aan de lichamelijke ont wikkeling veel is gedaan. De ernst en toewij ding waarmede jongens en meisjes hun vrije- en toesteloefeningen uitvoerden, vielen bepaald op en telkenmaal klonk na elk goed uitgevoerd nummer een luid applaus. De vrije oefeningen der meisjesadspiran- ten (Bondoefening K. N. G. V.) waren bij zonder geslaagd. Van de overige nummers noemen wij aller eerst een keurig nummer springtafel van de heeren en een best slotnummer nl. hoogrek De directeur onderscheidde zich ook hier. Het ringenzwaaien en de toesteloefeningen der dames slaagden ook zeer goed. Het ballet, samengesteld door den directeur, had ook nu weer een groot succes. Mej. Botteman zong weer ter afwisseling eenige liederen en ontving mooie bloemen evenals mevr. JonkerJonker, die bijzonder werk leverde in de Heksendans. Beide werden door den voorzitter bedankt voor hun steun aan de Halter. Zoo was ook deze avond in zijn geheel weer een mooi en welverdiend succes voor de Hal ter. Na afloop van het programma bleef men nog een poos gezellig bijeen. De band van den heer Spruit zorgde voor uitnemende dansmuziek en het bal onder leiding van den heer A. J. Groen had een prettig verloop. Eerste lustrum van de voetbalclub H.S.V." In de" Zondagavond gehouden feeste lijke bijeenkomst (het Brunogebouw was tjokvol, terwijl velen teleurgesteld moesten worden) was het echt gezellig. De smaak- vol versierde en verlichte zaal en de jazz band van Sint Louis brachten dadelijk de gewenschte stemming, die tot middernac aanhield. Het bestuur had moeite noch kosten g spaard. Door het r.k. tooneclgezelschap „Vios" te Alkmaar werd opgevoerd „Uc Universeele Erfgenamen blijspel in 3 c drijven door Herman Burger, onder regie van J. Borst. Het was een dolle klucht. Willem Brink man (S. Jaspers) was een luitenant me vrijen tijd en nog meer schuldeischers. 1 jj had als vriend een medische student (J. Fernee), die al even weinig met zijn studie op had. Lol, pleizier, was hun vrijwel eenige tijdverdrijf. Natuurlijk was er altijd geldgebrek en beren bij de vleet. Er kwam uitkomst. Een rijke oom in Insulinde was overleden en de luitenant zijn eenige erf- Ïenaam! Het was schijn, zooals zou blijken. )e oom is niet dood, doch komt als gast in het pension, waar ook de luitenant verblijf houdt. Daar leert hij hem kennen in al zijn slechte, doch ook goede hoedanighe den. Bij al zijn gijn en lol bleef hij eerlijk, dat bleek door een geval. Men wacht den notaris (M. Peperkamp). Spoedig kwam de ontknooping. Er was ook liefde in het spel, anders zou het niet goed zijn geweest! De echte oom ontpopt zich en wil neef erfge naam maken als hij nu eens toont een man te zijn uit één stuk. Beloften ook van den medischen student en op den koop toe de belofte, dat hij Amalia, de uitverkorene zijns harten, zal krijgen. De heer N. Din- gerdis vervulde de moeilijke rol van den „Oom". Een bijzonder compliment aan den oppasser van den luitenant (P. Fernee) Een creatuur om te brullen van het lachen was de renenier Dijkman (B. Kaag). Er werd spel gegeven, dat in elk opzicht af was. Decor en grimeering waren te roe men. We maakten voor den eersten keer met „Vios" kennis, doch zien 't gezelschap graag terug. In de pauze bracht het rad van avontuur de noodige afwisseling. De oogst was een 20-tal donateurs en donatrices. De voorzit ter, de heer Koenen en kapelaan Nijs spra ken een propagandistisch woord. Het be stuur verstaat de kunst om volk te trekken. De omzetbelasting. In „De Onderneming" was Vrijdag avond een bijeenkomst belegd, waar de heer Elfring, accountant te Bergen, sprak over de omzetbelasting. Vele vragen wer den gesteld en beantwoord. Die belasting, waarvan velen nog weinig weten, heeft niettemin de belangstelling, omdat de vele crisislasten nog met een worden vermeer derd. Die wet uitvaardigen is gemakkelijk en niet ten onrechte is men ontstemd. In die wet liggen vele voetangels en klemmen. Omtrent de bron der belasting zegt de minister heerscht een groot misver stand. Wat is de bron voor den houtbe werker, den banketbakker, den suiker- en chocoladewerker? Nemen we er zijn talrijke voorbeelden een houtbewerker. Hij koopt het hout en betaalt zijn belasting. Dat is de bron. Neen, zegt de fiscus, je krijgt je belasting terug, de bron is als het hout afgewerkt wordt afgeleverd. Daar van moet men betalen. Voorts blijkt het vrijwel onmogelijk om de wet juist uit te voeren. De practijk zal het moeten leeren en men zal zich moeten aanpassen. Ook de belastingambtenaren staan voor moeilijke gevallen, dat bleek zonneklaar. En thans heeft de minister ons „verrast" men meende dat het geen verrassing, doch nood maatregel was, omdat men met de uitvoe ring aan wal zit met de mededeeling dat de aanwezige góederen t<*t 31 Maart vrij zijn. Het was een gezellige causerie en men heeft weer wat geleerd. BAL MASQUÉ TE HOORN. VT Stoppen we? Neen! Nu het Hoornsch Revuegezelschap bo venstaande slagwoord tot zijn titel voor de 14de revue gekozen heeft, wil het ook verder doorgaan. Nu het gezelschap in den loop der jaren reeds 70 voorstellingen gegeven heeft, is gebleken, dat het in Hoorn 'n groo te plaats in het amusementsleven heeft inge nomen. Vorigen winter heeft het het boven dien aangedurfd een grootsch opgezet bal- masqué te organiseeren, waarover de deelne mers allen zeer enthousiast waren. Het be stuur heeft gemeend er goed aan te doen om 18 Februari de Parkzalen te reserveeren, waar dan „het" bal-masqué van dit seizoen gegeven wordt. De zalen zullen door den bekenden revue-décorateur, den heer G. J. Polman, herschapen worden in een interieur waarvan ieder versteld zal staan. Drie or kesten onder leiding van den kapelmeester der revue, den heer Ant. Kloet, zullen de stemming er zeker wel in brengen. De jury zal weder uit bekende personen bestaan. Verschillende fraaie prijzen zijn beschik baar. Zaterdagavond hield de afd. Langendijk van den J. G. O. B. een propagan-da-avond in Concordia alhier. De opkomst van belang stellenden was niet groot. De voorzitter, de heer K. Koopman, sprak hierover zijn teleurstelling uit. Hierna werden door mej. en de heer Lodder van Nieuwe-Niedorp eenige muzieknummers ten gehoore gebracht, welke onder groote stilte werden aangehoord en met luid applaus beloond. Vervolgens werd een revue opge voerd, genaamd „In de radio", die, hoewel men wei wat primitief was ingericht aardig werd gespeeld en waarom wel is gelachen, zoodat het doel, wat men zich had gesteld, was bereikt. Vervolgens trad als spreker op de heer Martien Paulissen, die de werkzaamheid schetste van de „giftige internationale", om door middel van bioscoop en andere prikke lende dingen de jeugd bedwelming en ver getelheid te geven, waarna hij de de vriie jeugdbeweging toelichtte, en a S>ïïfh« 5e j O O. B. slood andere jeugdorganisaties, die P0'1'"1 kei k worden geleid, wat vorens ®Pr- fL jd verkeerd was en een aanslag op de V'J", van de jeugd. In den J. G. O. B. 'sheelemaal niet zoon dergelijke leiding en toch weide de ionge menschen opgevoed. -j Tot het voelen van verantwoodelijkl voor het hedendaagsche wereldgebeuren. De voor de jeugd zijn en wekte spr. tenslotte op, pal te staan voor J. G. O. B. Daarna volgde een pauze met verrassingen,, waarbij enkelen werden verrast, doordat zij wel iets kregen en de rest doordat hen dit aan den neus voorbij ging. Na de pauze werd nog een tableau „Kamp leven" voorstellende, gegeven en na eenug declamatie volgde sluiting. De schooljeugd schijnt tegenwoordig het plotseling oversteken, voor auto's enz. als een sport te beoefenen. Een jongen van de heer Wit was met du gevaarlijke spelletje bezig, toen hij werd ge grepen door een luxe auto. Door krachtig remmen van den bestuurder werd het ergste voorkomen. Echter raakte de jongen toch onder den auto, doch kwam er met eenige kneuzingen en ontvellingen af. Het teeltseizoen is bij de kassenbouwers reeds weer in volle werking. De tomaten- klanten, tot heden in de trekkas gekweekt, worden reeds in de warenhuizen uitgeze- Ook zagen wij reeds druivenboomen, die reeds beginnen te ontwikkelen. Ten overstaan van Not. H. de Boer heeftalhier de verkooping plaats gehad van een huismanswoning met schuur, erf en boomgaard, weiland en bouwland, eig. van mej. ae wed. J. Langedijk alhier. Totaal groot 5.44.63 H.A. Het huis, erf, boom gaard en bouwland is gekocht door huur der en bewoner N. Bruin voor 5007,60. Totaal groot 1.97.16 H.A. Het overige ge deelte gras- en bouwland groot 3.47.47 is gekocht door de Armvoogdij te Abbekerk, voor 4864. Naar men ons mededeelt heeft burge meester Pkister het eerevoorzitterschap op zich genomen tijdens de te houden festivitei- en ter gelegenheid van het vijftig jarig be staan van de gymnastiekvereniging Hercu- les-Hebe. Als kindergeleidster aan het herstellings oord „Trein 8.28" alfaier is aangesteld mej. W. J. Kriege uit Amsterdam. Aan deze gemeente is bij beschikking van den minister van financiën van 1 Februari j.1. een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van 2330, ter uitbetaling van het door een landarbeid benooddgd be drag voor de verkrijging van een plaatsje in gevolge de landarbeiderswet. Door het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland zijn langs den weg van 't Zand naar Groote Keeten een aantal paaltjes geplaatst, die op dezen smallen weg hinderlijk zijn voor het verkeer: In verband hiermede hebben de A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan de directie van ge noemd bedrijf verzocht te willen bevorderen, dat deze paaltjes zoodanig worden ver plaatst, dat zij niet langer „hinderpaaltjes" zijn voor het verkeer. De leden van den Neutralen boeren- en tuindersbond kwamen in 't lokaal „Flora" ter jaarvergadering bijeen. Uit het financiëel rapport stippen wij het volgende aan: ontvangsten 209.42 en uit gaven 188.25. Bij de bestuursverkiezing zagen de hee ren G. Schoehuys en I. Ineke hunne man daten hernieuwd. De daarop volgende begrooting van het hoofdbestuur kon,,de goedkeuring der aan wezigen wegdragen. Vcor het lidmaatschap van het hoofdbe stuur bepaalde de vergadering hare keuze op den heer Dok te Heiloo. Op verzoek van een der aanwezigen zal onze afd. op de eerstvolgende algemeene vergadering een voorstel indienen, regelen de den minimumprijs voor de binnenland- sche groenten en fruit en vaststelling der productieprijs. Nog werd aanvaard een voorstel van het lid Boogaard, waarbij de afgevaardigden opdracht krijgen om te ijveren voor afschaf fing der omzetbelasting op fruit. Zaterdagavond hield Let harmomegczU- schap Onderlinge Oefening" een uitvoering in de zaal van het hotel de Ooievaar alhier. Voor de pauze werden mooie muzieknum mers ten gehoore gebracht, waaronder een nummer, dat in den komenden zomer als vrij nummer op het concours zal worden gekozen. Na de pauze werd een blijspel opgevoerd door eenige ieden van het Zaandijks Harmo niegezelschap, dat eveneens onder leiding staat van den heer A. de Vries. Opgevoerd werd „De macht der vrouw". In groote mate werd door de zeer vele aanwezigen, van het komische genoten. Het was een lachen zonder ophouden van begin tot einde. Er werd dan ook goed en vlot gespeeld. Met een gezellig bal werd de avond ge sloten. In café de Vries vond Zondagavond, in tegenwoordigheid van wethouder Spaan, de trekking plaats van de verloting der voet balclub. Een groot aantal belangstellenden was aanwezig, welke met aandacht het aflezen der nummers volgde. De hoofdprijs, een dames- of heerenrijwiel, viel op nr. 307 en werd gewonnen door een Alkmaarsch ingezetene. Na afloop dankte de heer Zwaan allen, die hadden meegeholpen aan het doen slagen dezer verloting, waarna men nog een tijdje heel gezellig bij elkaar bleef. Tot leider van het mandoline-ensemble is benoemd de heer J. de Leeuw uit Alk maar. Ongetwijfeld zal blijken, dat deze keuze een goede is geweest. In deze gemeente neemt het aantal werk- loozen nog steeds toe. Op het oogenblik zijn 35 arbeiders en 40 kleine arbeiders bij de werkverschaffing te werk gesteld. Tot lid van het dag. bestuur van de banne Hoogkarspel werd in de vacature van den heer C. Stam (wegens overlijden) gekozen de 'heer K. Peereboom. De overhaalgelden aan de N.V. Overhaal „De Ark" bedroegen over 1933 606.57 tegen 1129.01 in 1932. Werd in 1932 een winst gemaakt van 367.14; in 1933 bedroeg deze slechts ƒ90.99. Evenals ten vorige jare wordt door de directie van de Wieringermeer wederom ge legenheid geboden tot beweiden van ge noemden polder. Gedurende het a.s. seizoen wordt niet al leen rundvee, maar ook schapen en lammeren ter beweiding aangenomen. Voor het in- scharen kan men zich wenden tot den heer P. Ruyter alhier, In hotel „De Keizerskroon" is een ten toonstelling gehouden van de Nederlandsche Kunstvereeniging „Het Molenwiekje", geves tigd alhier. Deze vereniging heeft ten doel om, ten einde te voorzien in den nood, die in vele ge zinnen van ons land in de laatste jaren heerscht, door de werkloosheid van den kost winner, voor vrouwen en meisjes, die door omstandigheden niet van huis kunnen, gele genheid te bieden de inkomsten van het gezin te vergrooten, door zich toe te leggen op het kantklossen. Tot dit doel zijn in enkele plaatsen kant centra gesticht aan welker hoofd plaatselijke besturen staan, terwijl nog enkele in voor bereiding zijn. Deze centra zijn Westkapelle, Elburg, 's-Gravemoer, Hellevoetsluis en Hoorn. De kantkloslessen worden gratis gegeven en het materiaal wordt door de hulp der plaatselijke commissies zoo noodig gratis verstrekt. Met de leiding van „Het Molenwiekje" is belast mevr. Schutten te Hoorn, die belange loos de kantkloslessen geeft, de afgeleverde goederen keurt, steeds in contact is met de plaatselijke besturen, zorgt voor den ver koop van het afgeleverde product en hiervoor eveneens contact houdt met de dames- comité's. EEN VROUWELIJKE BARBIER TE ENKHUIZEN. Gouden jubilé. Op a.s. Woensdag viert Griet Lueske haar gouden jubileum als barbier„ster" te Enkhui zen. Haar vak beoefent ze al langer. Op 15- jarige leeftijd is ze ermee begonnen. En nu is ze 73. De eerste acht jaar deed ze het bij vader thuis, te Purmerend, maar in 1884 heeft ze zich met haar zuster te Enkhuizen gevestigd en vijftig jaar heeft barbierster Luesek haar klamen geschoren. al dien tijd is er aan haar „salon" eranderd. Een 'ia,vt eeuw geleden zan En V niets veranderd. Len 'ïa.vt eeuw geleden zag deze voorkamer met haar schoongeschrobden houten vloer, haar kale wanden en haar groene houtwerk er net zoo uit. Het jonge volk loopt niet zoo hard naar Griet, maar de ouder» visschers verkiezen haar kale kamer met den gebarsten spieRei boven de spiegel-zalen van den nieuwen tijd Hedenmorgen deed de rechtbank te Roer mond uitspraak in de zaak tegen p. g. v r die H. Puts te Haelen van het leven beroofde Op Dinsdag 23 Januari eischte het O.M. tes gen den verdachte 15 jaar gevangenisstraf wegens doodslag en drie jaar wegens rijwiel- diefstal. Hedenmorgen veroordeelde de recht- bank van Roermond hem tot 12 jaar gevan genisstraf wegens doodslag en twee jaar ge vangenisstraf wegens rijwieldiefstal. Versche eieren uit het koelhuis. Voor het kantongerecht te Arnhem heeft een koopman terecht gestaan, die 3000 eieren als „versche eieren" op de markt te Arnhem voorhanden had, terwijl het bij schouwing en inwendig onderzoek door den keuringsdienst, koelhuiseieren bleken te zijn. De eieren waren kennelijk aanvankelijk gej stempeld geweest, maar men was er in ge. slaagd om het merk vrij grondig te verwij. deren. De koopman beweerde zelf bedrogen te zijn; hij zou de eieren als versch hebben^, kocht voor 5 Vt cent per stuk. Rekening hou. dend met het feit, dat het verlies der eieren reeds een ernstige financieele straf voor ver dachte beteekent, veroordeelde de kanton rechter hem tot 20 boete met verbeurdver klaring der eieren. De eisch was 100 met verbeurdverklaring. Voorts is een eieren-exporteur, die een partij zoogenaamd versche eieren op die markt te Arnhem voorhanden had, terwijl deze volgens bevindingen van den keurings dienst als eieren tweede soort hadden moeten zijn gestempeld, veroordeeld tot 100 boete. Het O. M. had 500 boete geëischt Verdachte tot een jaar en drie maanden veroordeeld. Vrijdag veroordeelde de rechtbank te Assen den verdachte van den moordenaar te Peize tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden, onder aftrek van preven tief. Verdachte werd ervan beschuldigd na afloop van de kermis te Peize in den nacht van 10 op 11 September j.1. Sjoerd Kok op zettelijk van het leven te hebben beroofd door hem met een mes eenige steken in de borst- streek toe te brengen. De eisch tegen ver dachte luidde een jaar en zes maanden. De zoon van den verdachte, die ook aan de vechtpartij had deelgenomen, werd overeen komstig den eisch van het O.M. tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. OVERTREDING ZUIVELBESLUIT. De 12.000 K.G. margarine te Velsen. De Hooge Raad wees heden vonnis in een zaak van den officier van justitie te Haarlem tegen een vonnis dier rechtbank, waarbij J. F. de V. is ontslagen van rechtsvervolging ter zake van het in een perceel te Velsen in voorraad hebben van 12000 K.G. margarine die ongemerkt was en zetmeel bevatte, het geen een overtreding werd geacht van het crisis zuivilbesluit II (23 Februari 1933). Me, vernietiging van een veroordeelend vonnis van den kantonrechter te Haarlem heeft de Haarlemsche rechtbank ontslag van rechts vervolging gegeven van oordeel zijnde, dat dv algemeene maatregelen van bestuur niet steunt op een wet. De Hooge Raad heeft echter dit vonnis weer vernietigd en den gerequireerde veroordeeld, tot 2 geldboeten elk van 250, subs. 2 maal 10 dagen hedhte- nis. De reclasseering roept met te meer kracht, omdat juist in dezen donkeren tijd haar werk nog meer noodig en nuttig is dan in tijden van voorspoed. Wil het ruim honderd jaar bestaande „Ge nootschap tot Zedelijke Verbetering der Ge vangenen" zijn werk kunnen handhaven en ontplooien, dan zijn behalve personen, die zich voor het werk geven, ook noodig perso nen, die geld voor het werk geven. Het doel van het Genootschap is niet de 89. Hij viel de vliegeniers gewoonweg om hun hals, pakte toen Piet op, hield hem met uitgestrekte armen boven zijn hoofd, zette hem weer neer en stelde zich als een dolle aan „Wobosoekoe?" herhaalden de vliegeniers telkens, maar dé man huilde en lachte tegelijk, schuode hen telkens dc hand trok dan Piet weer naar zich toe en kon eindelijk een woord uitbrengen. ?Y?\ 1° geen zeven jaar een fatsoenlijk mensch gezien..., wobosoexoe? nee, dan ben je leelijk uit den koers, maar ga mee wat een dag wat een geluk vooruit! naar huis! We zullen jelui eens laten eten en drinken.... nee maar, vooruit! En hij stapte haastig voor hen uit, zijn dikke stok zwaaiende en bevelen in negertaal schreeuwende, tegen mannen die kwamen aanloopen,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12