Aqmda RECHTS LINKS! gaat vóór Let ook op een lastige arrestant te noordscharwoude. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Benzine en liefde (sens.). Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Fra Diavolo (kom.), hoofdrollen Stan Lau- rel en Oliver Hardy (geprolongeerd). Toe gang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer My lips betray (rom.), hoofdrol Lilian Harvey. Toegang eiken leeftijd. Dinsdag 6 Februari. 8.15 uur Handelsschool: de heer L. J. Jordaan spreekt voor de Volksuniversiteit over „Het wonder der film". Woensdag 7 Februari. 8 uur, logegebouw, Nieuwesloot, rede over „Het leven na den dood bewezen" door de Ned. vereen, van Spiritisten. 8 uur, café London: Jaarvergadering van de brandweer. 8 uur, Gulden Vlies: Vergadering S. D. A. P. en N. V. V. Spr.: de heer S. de la Bella. ,L. 6 uur, Kolfbaan Centraal: uitdeeling B. IJ- c. Donderdag 8 Februari. Harmonie, 65-jarig bestaan Bilderdijk, opvoering De Privé-Secretaresse. 8 uur, 't Gulden Vlies, 2e abonnements voorstelling, opvoering Amor in de pastorie, door Rott. Hofstad tooneel. Zaterdag 10 Februari. Harmonie, Carnaval-viering door T.O.P. Woensdag 14 Februari. Harmonie, opvoering van De Heksen- klok door Nico Snel's Koorklassen. Zondag 18 Februari. 't Gulden Vlies, feestavond K.V.K.V., revue „Dat moet je meemaken". £aatsie iedcfiten (Ongecorrigeerd.) AUTO MET SMOKKELWAAR AANGEHOUDEN. In den nacht van Zondag op Maandag ge lukte het den rechercheur B. der Crisis-Zui- velcentrale te Eindhoven met zijn wagen een groote vrachtauto te achterhalen, die gela den was met 2200 kilogram suiker, gesmok keld uit België. De smokkelaar bood tegenstand en tracht te de achtervolgende auto in het nauw te drijven. De smokkelaars sprongen uit de rij dende auto, maar werden in de wedloop door de ambtenaar achterhaald en gearresteerd. Het bleken twee beruchte smokkelaars van R. uit Venlo en van L. uit Siebengewald te zijn. Zij werden bekeurd wegens vervoeren van contrabanden, rijden zonder achterlicht en zonder nummerbewijs, terwijl bovendien ver volging werd ingesteld wegens poging tot doodslag. Tegen van L. bovendien wegens opgeven van valschen naam. DE ONRUST TE PARIJS. Een bewogen avond verwacht. De omstandigheden, waaronder de regee ring heden voor het parlement verschijnt, worden door sommige bladen niet minder dan revolutionnair genoemd. De „Action Frangaise" roept haar aan hangers op om vanavond voor het kamerge bouw tegen het „verwerpelijke regime" te protesteeren. De verschillende Frontstrijders organisaties wekken eveneens hun leden op in massa aanwezig te zijn, doch rustig en waardig tegen de regeeringsmaatregelen te protesteeren. Ook het algemeen Vakverbond, de C.G.T., slaat alarm en roept zijn leden op zich tegen de demonstraties der royalistische dictatuur te verzetten en zich voor alles bereid te hóu den. De socialistische „Populaire" publiceert een oproep van het partijbestuur, waarin de mobilisatie van alle partij-organisaties tot afweer van het fascistisch gevaar wordt ge last. De organisaties van studenten en belas tingbetalers zullen zich bij de betoogers der rechtsche groepen aansluiten, terwijl tenslot te de communistische „Humanité" een op roep tegen de linksche burgerlijke regeering en tegen het fascisme publiceert en haar aan hangers oproept om eveneens de straat op te trekken en de onmiddellijke arrestatie te eischen van den afgezette politie-prefect Chiappe, alsmede ontbinding der fascistische organisaties. De communistische partij heeft voorts zelf een commissie van onderzoek naar het Stavis- ky-schandaal ingesteld, waarvan o.a. deel uitmaken prof. Prenant van de Sorborine en de hoofdredacteur van de „Humanité", het communistische kamerlid Cachin. Qemeentecaden. EGMONDBINNEN. Vrijdagmiddag kwam de raad der ge meente in vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Bos. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter sprak een woord van welkom op deze eerste vergadering in 1934. Spreker zeide, dat volgens oud gebruik het de ge woonte was op zulk een eerste vergadering een blik te werpen op verleden en toekomst. Het verleden dan had weinig vreugde ge bracht noch voor de gemeente noch voor de ingezetenen, de toekomst zag er tot nog toe somber en weinig hoopvol uit. Spreker hoopte, dat hoe moei1 ijk het ook wellicht zou zijn, dat met de samenwerking van den Raad, getracht zou worden het heil van gemeente en ingezetenen te bereiken. Vervolgens werden een aantal ingekomen stukk enbehandeld o.a.: Een schrijven van den minister van sociale zaken, houdende dat geen rijksbijdrage wordt verleend in eventueel e verkenen toeslag aan georganiseerden, zoolang deze uit den bonds- kas trekken. Beschermiwiwngnep keelontsteking en verkoudheden apotheker» »n drogisten B. en W. stelden voor, gezien de finan- cieelen toestand der gemeente, ofschoon het hard was voor den betrokken persoon, die toeslag niet te verkenen. Zonder discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Een schrijven ,'an het Nationaal Crisis Comité houdende extra hulp werkloozen ge durende het eerste halfjaar 1934; het crisis-comité verkent deze ex'ra hu'P> mits ook de gemeente een even groot bedrag geeft, dit bedrag zal zijn 98. Het geld is uitsluitend te besteden voor werkloozen ter wijl de hulp in natura zal worden verschaf. Een schrijven van het R.K. schoolbestuur te Egmondbinnen, houdende verzoek om voorschot 1934 tot instandhouding der school en eenzelfde verzoek van het R.K. schoolbestuur te Egmond aan den Hoef. Het voorschot zal overeenkomstig de L.O- wet worden verstrekt. De voorzitter merkte nog op, dat beide scholen sober waren in hun uitgaven en zij geheel werkten in den geest van den tegen- woordigen tijd. Een schrijven van Ged. Staten houdende vóór 1 Maart 1934 de bekende aanvullingen aan te brengen in ambtenarenreglement. Een schrijven van A. Boendermaker hou dende reclame tegen niet-verleenen van steun als tuinder werd na afloop der openbare ver gadering in geheime zitting besproken. Een schrijven van den minister van sociale zaken houdende, dat hij er zich niet mede kan vereenigen, indien niet wordt gesteund, omdat kinderen van hier de R.K. school te Egmond aan Zee bezoeken. De raad had zich destijds op dit standpunt gesteld, omdat dergelijke ouders de gemeente veel geld kosten. De voorzitter zou hierover echter nog eens correspondeeren met den minister van onderwijs. Aanbieding van het verslag over 1933 van de Commissie tot wering van schoolverzuim, hieruit bleek, dat de ongeoorloofde verzuimen zeer waren afgenomen, in 1931 bedroegen deze 70, in 1932 ook 70, in 1933 slechts 33. Een schrijven van de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten houdende ver zoek dat deze bereid is de rekening courant tot 20.000 te verhoogen, alzoo een verhooging van crediet van 10.000. Een schrijven van de N.A.C.O. dat deze ge enbezwaar had een vaste stop plaats te maken in Egmondbinnen, te weten hoek Abdijlaan-Heerenweg. De raad was een beetje bang, dat hier door het stoppen bij handopsteken zou vervallen. Volgens den voorziter was dit echter geenszins de bedoeling. De N-A.C.O. verzocht echter op die plaats van gemeentewege een bord te doen aanbrengen. De heer de Waard meende, dat de N.A.C.O. hiervoor zelf diende te zorgen. De voorzitter zou zich aangaande deze kwe. tie nogmaals in verbinding-stellen met de N.A.C.O. Een schrijven van het Prov. Landgoed verzoekende opheffing besluit onbe woonbaarverklaring woning Vogelwater B. en W. stelden voor dit schrijven nu voer kennisgeving aan te nemen en het vroe gere besluit tot onbewoonbaarverklaring in te trekken, zoodra de woning geseel in orde en gebleken is wedeorm bewoonbaar te zijn. Een schrijven van het gemeentebestuur van Heiloo houdende voorwaarden waaron der zij bereid is het land voor den weg be- noodigd, van de gemeente te koopen. De voorzitter deelde mede, dat Heiloo het achterste Vennewater wil koopen voor 2000 gulden, de wethouders van Heiloo hadden hem echter gezegd, dat zij er niet voor voel den het staal van den Vennewatersweg in eigendom aan Egmondbinnen over te doen, zooals Egmondbinnen destijds onder de voorwaarden tot verkop van eerstgenoemd deel had opgenomen. De voorzitter stelde voor met deze koop som accoord te gaan. De heer Straathof was er tegen, wilde de bepaling van overname van het Vennèwatre handhaven, nu is er nog gelegenheid* om het te krijgen, omdat Heiloo ons nu noodig heeft. De voorzitter zag niet zoo'n groot nut in de overname. Heiloo zal wel later het staal aan het Hoogheemraadschap willen over doen, maar niet aan een kleinere gemeente. Heiloo heeft alle medewerking toegezegd bij eventueele wegeverbetering van het Venne water, met den koop van den grond voor den weg Heiloo-Egmond heeft dit echter niets te maken. Het is niet noodig boven dien om den weg in eigendom te hebben om dien te kunnen verbreeden en verbeteren. De heer van Dam was het met den voor zitter eens en zeide dat het eigendomsrecht ook z'n lasten nog meebrengt. Na nog eneige discussie werd op voorstel van den heer Ape1doorn besloten de kwestie nog even aan te houden en in geheime zit ting nog eens nader te besoreken. Een schrijven van het G. E. B. voor stellende een post van 20 van C. Moison vroeger hier, nu te Haarlem, oninbaar te verklaren, daar ook Haarlem door gedurige werkloosheid van M. er niet in kon slagen voorloopig dit bedrag te innen. De raad be sloot tot onïnbaarverklaring. Vervolgens werd behandeld een voorstel om aan de gemeente Heiloo een strookje grond te verkoopen, welk strookje ligt in eigendommen van den heer van der Pol, groot ruim 2 are, voor een bedrag van 100 gulden. De voorzitter verklaarde, dat was geble ken, dat de gemeente daar een strook grond had bij den aankoop van land van v. d. Pol door Heiloo. De raad besloot de strook rechtstreeks aan Heiloo te verkoopen. Daar nog niet precies bekend is wat de omzetbelasting de gemeentelijke lichtbedrij- ven zal kosten, wordt besloten deze belasting voorloopig nog geheel voor rekening van die bedrijven te laten en later te bezien of dit op de verbruikers verhaald moet worden. Voorts werd besloten eenige verandering te brengen in het krachtstroomtarief, dit spe ciaal ten behoeve van krachtverbruikers met zware motoren en weuF-r verbruik tengevolge van de malaise. Zij zullen dan voor de keus gesteld worden of het bestaande tarief met vastrecht voor motoren en 6 ct. per K W-C4> of 18 ct. per K.W.U. zonder vast !"ecaj- Thans moeten sommige verbruikers 70 ct. per K W.U. betalen. Zij -zullen echter voor een jaar vast het gekozen tarief moeten hou- den. Dan werd in verband met de huidige tijds omstandigheden besloten de kermissen in de gemeente te beperken, thans is hier 8 dagen kermis, verdeeld over de 3 dorpen- Dit zal worden 2 dagen voor Egmond-Binnen, Zon dag en Maandag, ditzelfde voor Egmond aan den Hoef en de 2 dagen van Rinnegom blijven, omdat voor één dag de draaimolen misschien niet zou komen en dan niet veel van de kermis overbleef. De heer Bras zou de heele kermis willen afschaffen. De voorzitter zou niet het minste bezwaar hebben, dit kon dan echter het volgend jaar besproken worden. Nog werd het idee ge opperd de Hoeverkermis te verzetten, omdat deze nu samenviel met Castricum. Over het algemeen werd echter gevonden, dat dit een voordeel voor de ouders was, zoodat de datum bleef gehandhaafd. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat hij een de-urwaardersexploit ha dontvangen om onverwijld de riool uit de Slotgracht te doen verwijderen. De voorzitter meeende dat om dat het buitenwater was en onder keur der uitwaterende sluizen de provincie dit niet kon verbieden. De heer de Waard vroeg of destijds aan den heer van der Vliet geen vergunning was ge vraagd Dit was nooit gebeurd, men iiad ge meend, dat de grens van zijn eigendom mid^ den in de gracht liep, thans bleek echter, dat de geheeie gracht van de provincie was. Nu kon de gemeente hierover gaan proce- deeren, dit zou echter vermoedelijk veel meer kosten, dan het wegnemen en leggen van een nieuwe riool. De heer Apeldoorn vroeg of de provincie er iiet iets aan zou willen bijdragen. De voorzitter wist echter dat hiervan geen sprake was, zoodat de raad crediet verleende tot het verleggen van deze riool. De kosten waren geschat op 105. JtfieepsUldingen STOOMVAARTLIJNEN, Stoomv. Mij. Nederland. Scmbilan, thuisreis, 3 Febr. v. Sabang. Tanimbar, uitreis, 5 Febr. v. Colombo.^ Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Irene, 5 Febr. v. Gibraltar n. Rott. Iris, 5 Febr. v. Odense n. Gothenburg. Tiberius, 5 Febr. v. Haifa n. Beyrout. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 2 Febr. v. Vancouver te Seattle. Kon. Paketv. Maatschappij. N.Holland, 3 Febr. v. Singapore te Brisbane. HollandAmerika-Lija. Delftdijk, Vancouver, l,v. Liverp. n. Lond. Statendam, 2 Febr. v. Kingston (Ja) n. N.- York, Rott., pass. 4 Febr. Lizard. Silver-Java Pacific Lijn. - Batoe, 3 Febr. v. Everet n. Calcutta. Tosari, 3 Fébr. y. Vanc. ie Calcutta. JavaChinaJapan-Lim. Tjisondari, 3 Febr. v. Makasser n. Ilo IIo. JavaNew York-Lijn. Glaucus, Java-New-York, 3 Febr. v. Penang. Salawati, 3 Febr. v. New-York te Philadel- phia. Rotterdamsche Lloyd. Djambi, uitreis, pass. 4 Febr. Perim. Stoomvaart Mij. Oceaan. Hector, 4 Febr. v. Rott. te Glasgow. Phrontis, 3 Febr. v. Liverp. n. Batavia. HollandAirika-Lijn. Nijkerk, uitreis, pass. 3 Febr. Ouessant. HollandAustralië Lijn. Zuiderkerk. 4 Febr. v. Gdvnia te Londen. HollandOost-Azië Lijn. Gaasterland, uitreis, paSs. 3 Febr. Dungeness bij kruispunten, enz. enz. Maar wie van recht» nadert, moet toch óók op het overige verkeer letten: zijn voorreng»- recht Is geen vrijbrief voor roekeloosheid. Kijk Ook uit naar wagens, die aan Uw linkerhand naderen: 34 Stad en Omgeving. ONGELUK TE URSEM. Bij het ter perse gaan van dit nummer be reikte ons het bericht, dat er onder Ursem op de Rustenburgerstraat een ernstig auto-on geluk was geschied. De 47-jarige C. Bakker aldaar is door een steenkolen-vrachtauto, bestuurd door den wond rs*' overr€den en ernstig ge- Een ziekenauto van het St. Elisabeth-zie- kenhuis alhier is reeds ter assistentie naai Ursem vertrokken. N*?er vernemen wij nog, dat de 18-jarige chauffeur, een zoon van den steenkolenhan- delaar, C. Borst, veel te hard gereden had zoodat hij op een gegeven oogenblik de macht over zqn stuur verloor. Het slachtoffer werd binnengedragen in hef café van jaspar Kuy mon H A tf" Loomcn uit Obdam en Ber- man uit Avenhorn constateerden een gecom pliceerde beenbreuk terwijl de linkera™ op twee p aatsen gebroken was. De politie heelt de zaak in onderzoek. neeu JONOETJE DOOR AUTO OVERREDEN. Hedenmiddag omstreeks kwart over twaalf kwam de ongev. 8-jarigeivGiezeni die aan spelen was voor zijn school te Oudorp, door onvoorzichtigheid onder een juist passeeren- den luxen auto. Nadat het ventje in een der naastbijzijnde huizen was binnengedragen, achtte de dokter overbrenging naar het 5>t. ElisabGh-zieken'huis noodzakelijk. Bij nader onderzoek bleken de verwondin gen nogal mee te vallen; waarschijnlijk was een been gebroken. De toestand is thans redelijk wel. EEN DUUR GRAPJE. Gistermiddag omstreeks vier uur had op de van Houtenkade een ongeluk plaats. Len handelaar in fruit, liet zijn driewieler, rij voorzien van sinaasappelen, bananen, appe len enz., eens even probeeren door een jeug dig vriendje. Doch deze kon blijkbaar het stuur niet machtig blijven en reed met ne geheeie geval de Bleekersloot in. Met de red dingsbaak werd de fiets weer op den wal ge trokken, terwijl later ook de weegschaal weer uit de modder opgevischt werd. Van het fruit ging echter het grootste gedeelte verloren. Met een paar doorweekte appelen en citroe nen, en bebloede handen, keerde de handelaar huiswaarts. Schooljongens en eenige werk loozen deden later hun best nog om de rest van het fruit in hun bezit te krijgen. Maandag werd door den caféhouder l. te Noordscharwoude de hulp der politie in geroepen, daar een beschonken bezoeker zijn lokaliteit niet wenschte te verlaten. De weerspannige cafébezoeker werd naar het arrestantenlokaal gevoerd en ingesloten. Dit ging niet dan na veel moeite. Ook in het cachot was hij niet tot kalmte te brengen. De raadsvergadering, welke 's avonds werd ge houden, werd af en toe opgeluisterd door een solo op de schel, welke door den arrestant vanuit zijn verblijfplaats in werking werd ge steld. TOCH GAAT RECHTS VOOR. Op den hoek LangestraatSt. Laurens- straat had gistermiddag een aanrijding plaats tussehen een wielrijder en een auto. De oorzaak hiervan was, dat de wielrijder aan het van rechts komend verkeer geen voorrang gaf en tegen den auto aanbotste. De rechterkoplamp van den auto werd be schadigd. VERKOOP GROND LYCEUMSTRAAT. In bijlage Nr. 16 schrijven B. en W.: De héér J. Pilkes, alhier, heeft gevraagd voor zich of zijn lastgevers te mogen koopen een aan de Lyceumstraat gelegen perceel bouwterrein, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 3188 gedeeltelijk, ter grootte van ongeveer 324 M2., voor den prijs van 10 per M2. Dit perceel is op de bij de stukken gevoeg de teekening, in roode kleur aangegeven. Tegen verkoop van eerderbedoeld bouwter rein hebben wij geen bezwaar. Met het oog op dén prijs, welken de gemeente voor soort gelijke aan de Lyceumstraat gelegen percee- len bouwterrein in overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor het grondbedrijf heeft bedongen, geven wij U in overweging het desbetreffend besluit te nemen. VERHUUR TUINGROND BAANSINGEL. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 9: Bij besluit van 24 October 1929, nr. 16, sub a, heeft uwe vergadering ons college ge- machtig het perceel tuingrond, gelegen aan den Baansingel, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 2481, gedeeltelijk, (nieuw nrs. 3100 en 3103) ter grootte van ongeveer 1334 M2., voor 5 per 100 M2. per jaar te verhuren. In verband met de in deze gemeente voor soortgelijke perceelen tuingrond geldende huurprijzen is het eerderbedoelde bedrag van 5 per 100 M2. per jaar te hoog geble- Wij stellen U met het oog hierop voor dezen prijs oo 3 per 100 M2 ner jaar te bepalen en daartoe het desbetreffend besluit te nemen. VERHUUR WONING WESTERWEG 144. In bijlage no. 7 schrijven B. en W.: De tussehen de gemeente en H. Feyen ge» sloten overeenkomst van verhuur en huur in- zake de woning, plaatselijk aangeduid Wes- terweg 144 is 31 December jj. geëindigd. De heer Feyen is bereid bedeelde woning opnieuw te huren indien van gemeentewege enkele noodzakelijke onderhoudswerken wor- vepr 7fferf' welke een uitgave van onge- veer 229 zullen vorderen. Met het oog hier op zal hij een hoogere huur, n.1. f 405 jaar (vroeger 400 per jaar) betalen. P e" w. hebben daartegen geen bezwaar inve r band waar mede zij voorstellen het des- betieffend besluit te nemen. SUPPLETOIRE BEGROOTING VOOR 1933. B. en W bieden de raad in bijlage No 25 J 0VKerl!'"K!,n« van advies der commis etpii;311 voor <te financiën, ter vast- stelling aan eene suppletoire bef?rootinrr inKomsten en uitgaven rW gi van het dienstjaar 1933 gCm<:Cnte vo°>' LICHT OP! J,'erden v°or rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 5.12 uur licht oa en MAISON DE BOER niiw Zd™-Li,Raïi„h^rl0<>i6 "3 „Maison de Boer". Zoowel van hnit ^aamd Scharloo. Men vindt er eenT™* V°°(r hpt fouruitmen, kousen, lüeec&edcfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 Februari. 8 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mof Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van 7 Februari; Zwakke tot matige wind uit Westelijke richting; nevelig tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; om het vriespunt des nachts; overdag lichte dooi. Weeroverzicht. De gisteren vermelde depressie in het Noorden trok in diepte toenemend naar Noord Scandinavië. De drukstijging op l)s. land is reeds weer in een scherpe daling overgegaan en de hooge druk nam nog iets af, zoodat voor onze omgeving de Westelij. kc winden zullen aanhouden en alleen til. dens opklaring lichte nachtvorst te ver- wachten. De depressie in de Middellandsche zee is afgenomen, maar in Zuid Duitsch. land. in midden Frankrijk houden de Oosten winden aan en heeft het weer meer dan 10 gr. C. gevroren. De zware Westerstorm aag de Noorsche kust is afgenomen, aan de Mid. dellandsche zee viel de wind plaatselijk tot stilte terug. In Noord-Scandinavië werd de vorst plaatselijk streng, in Zuid Zweden viel dooi in. In Engeland kwam weer lichte vorst voor. In Noord-oost Duitschland viel dooi in en valt regen. De temperaturen ln de bovenlucht zijn er tot 2000 M. ver boven 0 graden. handschoenen, handwerken en het aller- nieuwste op het wolgebied. Een specialiteit is vooral ook het verkrijgbaar zijn van knip- patronen naar maat. De heer Vos heeft op keurige wijze zorgge. dragen voor de practische en tevens smaak volle betimmering. We wenschen de onder neemsters van deze nieuwe zaak, waar nog tal van bloemstukken getuigen van de alge- meene sympathie met deze opening, veel suc ces toe. DE GEMEENTE EN DE WERK VERSCHAFFING. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Edelachtbare dame en heeren, Zooals uw raad bekend zal zij'n, wordt sedert begin Januari 1934 door de werkloo zen geen arbeid meer verricht in de werkver schaffing en zijn zij sedert dien doorloopend aangewezen op uitkeering van steun. Ten zeerste hebben wij er ons over ver wonderd, dat de vakbeweging tot nu toe geen enkele mededeeling ontving omtrent de reden van de stopzetting der werkverschaffing. Meerdere werken, waaraan men einde 1933 is begonnen, blijven thans onafgewerkt lig gen. De stopzetting der werkloosheid beteekent niet alleen derving van inkomsten, doch ook en dat weegt nog veel zwaarder demo ralisatie, tengevolge van het steeds maat niets doen. Wij zouden het wel op prijs stellen, dat de raad alsnog besloot, de werkverschaffing weer direct ter hand te doen nemen. Namens het bestuur der Chr. Best. Bond, 4 w.g. P. Piersma, voorzitter, w.g. E. Smit, secretaris. HET WRAK VAN DE OAKFORD. Hoogste inschrijving 25. Door Lloyd's sub-agent van Texel is Maandag het wrak van de Oakford bij in- sch.ijvipjcr te koop aar/>eboden. De hoogste inschrijving was 25 gulden. Voor dién prijs zal het waarschijnlijk gegeven worden. De inschrijver was Jb. van der Kooij te de Cocksi.oip. BRAND TE 'T ZAND In den nacht van Zondag op Maandag is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het perceel van mevr. wed. K. Oud te 't Zand. iet perceel, waarin gevestigd een kappers zaak en een sigarenwinkel brandde tot den grond toe af. De brandspuit van Schager- orug was ter plaatse aanwezig, doch func* lonneerde niet voldoende. De bewoners kon den zich tijdig in veiligheid brengen. Ver* schade"* eenigzins de veroorzaakte FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van W. F. Riemens, kleermaker en koopman te Den Helder, Zuidstraat 3. Rechter-commissaris is mr. Ledeboer, curator mr. v. d. Loo. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER. 30 Januari—5 Februari 1934. Nieuwe zaken: Burgermaatschap Bruin en Wester, Wijk B 126, Heerhugowaard. Timmerlieden. D. Schenk Jr., Kennemerstraatweg 135, Alkmaar. Detailnandel in kaas, Fabriek van melkproducten „De Hoop" (eig. O. Visser Jr.), Kerkelaan, Akersloot. Fabricage van, annex handel in, melkproduc ten. Wijzigingen: Alkmaarsehe Spaarzegel Vereeniging „De Voorzorg", Langestraat 47, Alkmaar. Be stuurswijziging. Fa. J. Larsen en Co., Verdronkenoord 100, Alkmaar. Import en export van (groothan del) schoenwerk. Uittreding vennoot. „De Bierbron" (eig. J. v. d. Vis), Lange straat 2, Alkmaar. Café. Eigenaar uitge treden. N.V. Stoomwasscherij „Den Helder", Wil*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8