^Binnenland „zedelijke verbetering der gevangenen" inaar menschen, die gederailleerd zijn te re- classeeren. Het werk van het Genootschap beoogt allereerst om, als daartoe termen aanwezig zijn, de menschen niet tot „ge vangenen" te zien worden of verworden. Het leven is een doolhof van paden. Het is geen wonder, dat menigeen zijn koers kwijtraakt en via een krom of slecht pad te recht komt bij „Vrouwe Justitia". De gewoonte bracht vroeger mede, dat zoo iemand dan verder met het etiquet „mis dadiger" bestempeld, via de gevangenis weer in den doolhof der paden werd terug gezonden, zonder behoorlijk te zijn bijge licht om beter den goeden weg te kunnen vinden en houden. Tegenwoordig strekken het Genootschap en andere reclasseeringsinstellingen den verdoolde de helpende hand toe en dragen 't hunne er toe bij, hem, dank zij de voor waardelijke veroordeeling veelal langs de gevangenis naar betere wegen te leiden. Hoe het Genootschap dat doet? In de eerste plaats door den rechter in rapporten over den delinquent en zijn omstandigheden on partijdig in te lichten. In de tweede plaats door het toezicht te aanvaarden en uit te oefenen op een „voorwaardelijk-veroordeel- de" of „voorwaardelijk-niet-vervolgde". In de derde plaats door ontslagen gevangenen de helpende en leidende hand te bieden. De Nederlandsche strafrechter heeft met een modern tempo de moderne begrippen op het gebied van het strafrecht toegepast en heeft het groote voordeel der reclasseering leeren kennen. De bedragen, die aan de re classeering worden ten koste gelegd, wor den tien- en meervoudig bespaard, deels door de „verminderde", deels door de on danks de groote bevolkingstoename „niet- gestegen-misdadigheid". Ook de Haagsche Departementen erken nen de gunstige werking der reclasseering. In 1932 heeft ook de Minister van Defensie een aanschrijving laten uitgaan, waardoor ook bij militaire rechtspraak de reclasseering meer tot zijn recht zal komen. Maar de koorden der beurs worden in den Haag zóó toegesnoerd, dat er ook voor erkend nuttig werk minder beschikbaar wordt gesteld. Zoo is het Genootschap genoodzaakt om wat het uit de openbare kas niet meer ont vangt, uit openbare collecten te verkrijgen. Binnenkort zal in verschillende plaatsen een buscollecte worden gehouden, die wij gaarne van harte aanbevelen. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. De recherche heeft gisteravond o. 1. v. den commissaris van politie, den heer Molenaar, een inval gedaan in perceel Ged. Kattendiep 30 te Groningen op vermoeden van het zich aldaar bevinden van een geheime distilleer derij. Dit bleek bij onderzoek juist te zijn en men vond er een complete installatie. De toe stellen werden in beslag genomen, terwijl drie personen gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie werden overge bracht. DE FRAUDULEUZE UITVOER. Te Oss en Boxtel worden duizen den Kilo's vleesch zonder eenig bewijs afgegeven. In aansluiting op onze publicaties inzake fraude bij den uitvoer van varkensvleesch naar België lezen we in de „Bredasche Crt." nog: De hoofdpersoon van het smokkelcomplot is een Belgisch vleeschimporteur, welke zeer nauwe relaties onderhoudt met het bureau, dat in België belast is met de uitgifte van invoerconsenten voor varkensvleesch. Deze vleeschimporteur koopt tegen over legging van Belgische invoerconsenten van de Nea. Varkenscentrale vleesch voor export naar België, waarna de Varkenscentrale voor de noodige uitvoercensenten zorgdraagt. Wanneer aldus alles geregeld is draagt de Belgische vleeschimporteur aan eenige smok kelaars op het door hem gekochte vleesch of bij Wijnbergen's slachterijen te Boxtel of bij Zwanenburg's slachterijen te Oss op te la den en frauduleus in België in te voeren. De vervoerders-smokkelaars ontvangen van den vleeschimporteur geen enkel bewijs, dat zij gerechtigd zijn vleesch van hem in ontvangst te nemen, doch ontvangen toch in Oss of in Boxtel, niettegenstaande zij als smokkelaars bekend staan en zonder dat van hen een ontvangstbewijs wordt gevraagd, re gelmatig duizenden kilogrammen vleesch. Dit op zichzelf is een reeds zoo zonderling feit, dat het in geen enkele goed georganiseer de zaak zal voorkomen, en daarom zeker niet mag voorkomen bij een crisisinstelling bij de aflevering van vleesch waarop de accijns op het geslacht en de crisisheffing tot een geza menlijk bedrag van ongeveer 0.13 per K.G. kan worden ontdoken. Even zoozeer is het zonderling, dat de ver voerders na het laden de benoodigde docu menten, die feitelijk aan de grens ter afstem peling moeten worden aangeboden, in een gesloten enveloppe meekrijgen. Een feit, wat des te meer spreekt, wanneer men weet, dat de opdracht van den vleesch importeur aan de vervoerders-smokkelaars luidt, dat, wat er ook moge gebeuren, deze documenten of in veiligheid gebracht of ver nietigd moeten worden. Na de inbeslagname van de zending vleesch van 18 Jan. was de opdrachtgever naar ons bekend is dan ook zeer verheugd, dat alleen het vleesch en niet de documenten in handen der Belgische ambtenaren viel, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat deze documenten het daglicht niet kunnen verdragen. Met de inbeslaggenomen vracht op 18 Jan. doet zich overigens nog deze bijzonderheid voor, dat de hoeveelheid welke bij Lier werd aangehaald 161 K.G minder was, dan even tevoren de grens was overgebracht. Hoe brutaal deze grootsmokkelaars overi gens zijn en hoe zeker zij zich voelden, dat bij de Ned. Varkenscentrale alles wel terecht kwam moge blijken uit het feit, dat de uit- voerconsenten der inbeslaggenomen zending toch keurig afgestempeld naar Den Haag werden opgezonden. Deze zending was zooals reeds gemeld te Oss opgeladen, hoewel de verlading aanvan kelijk te Boxtel zou plaats hebben. Toen bleek dat daar niet voldoende bacon in voorraad was, reden de smokkelaars-v-r- voerders naar Oss waar zij het vleesch ont vingen uit een wagon, die voor verzending naar Boxtel gereed stond. De namen der vervoerders, zoowel als die van de menschen op den achtergrond zi|n ons bekend, doch wij zullen deze, hangende het justitieele onderzoek niet publiceeren. LOONREGELING BAKKERS TE HAARLEM. De loonsverlaging der bakkersgezellen te Haarlem is een week uitgesteld. Morgen zal op het stadhuis te Amsterdam een bijeen komst worden gehouden van vertegenwoordi gers van organisaties, ter bespreking van de voorgestelde verlaging. OPHEFFING DER TELEFOON- STORINGEN TE AMSTERDAM. Heden in den loop van den dag zal de Amsterdamsche telefooncentrale Noord (4) weer geheel in dienst worden genomen De storing ten gevolge van den brand is dan ten einde. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Op verzoek van de Haagsche politie heeft de Amsterdamsche politie een 48-jarigen man aangehouden, wonende aan het Singel te Amsterdam. Nog kort geleden heeft de politie te Rotter dam en te Amsterdam tegen hem gewaar schuwd. Hij hield zich bezig met het inza melen van gelden voor de stichting „Jong Leven" welke volgens hem tot doel zou heb ben, kinderen naar buiten te zenden. Deze stichting zond evenwel na 1928 géén kinde ren meer uit. Hij stelde zich steeds eerst tele fonisch met eventueele gevers in verbinding, waarbij hij vroeg of men bereid was, evenals vorige jaren gelden beschikbaar te stellen ten bate van de stichting. Kwam een toestem mend antwoord, dan bood hij kort daarna een kwitantie aan. Het op deze wijze ge- inde geld wendde de thans gearresteerde ech ter te eigen bate aan. Wegens oplichting was reeds viermaal proces-verbaal tegen hem opgemaakt. DIEVENBENDE OP HET SPOOR. Aardappelkuilen geplunderd. De politie te Rotterdam en IJsselmonde is een dievenbende op het spoor gekomen, die er werk van maakte aardappelkuilen bij de boerenhoeven te plunderen en de gestolen aardappelen naar de stad te vervoeren. Eenige dagen geleden zagen twee surveil- leerende veldwachters op den Groene Laag jes dijk, die de grens vormt tusschen beide ge meenten, eenige mannen bezig bij een aard appelkuil zakken te vullen. Dit gebeurde op 100 M. afstand van den dijk. Daar de man nen de agenten op zich zagen af komen, vluchtten zij en kwamen op Rotterdamsch grondgebied. Wegens de duisternis raakte de politie het spoor kwijt. Zij kon echter bij den aardappelkuil in beslag nemen drie zakken met aardappelen, drie fietsen en eenig smeed- gerei. Het politiebureau aan de Nassaukade te Rotterdam werd van een en ander op de hoogte gebracht. De in beslag genomen goe deren werden daarheen vervoerd. Aan de hand van de fietsen kwam de politie twee mannen op het spoor, wonende op den lin keroever. Zij werden in hechtenis genomen, daar er aanwijzingen waren, dat zij aan den diefstal hadden deelgenomen. Bij het onderzoek is gebleken, dat er nog meer deelnemers aan den diefstal zijn. Bij één der arrestanten heeft men boven dien een groot aantal konijnenvellen in be slaggenomen die afkomstig bleken te zijn van konijnen, die met Kerstmis bij inwoners van IJsselmonde zijn gestolen. Een der landbouwers te IJsselmonde ver klaarde 10 tot 12 mud aardappelen te zijn kwijt geraakt, die bij gedeelten uit zijn kuilen zijn ontvreemd. ARBITRAGE-VERDRAG MET JAPAN. Volgens een bericht uit Tokio zal het Ja- pansche kabinet op 9 Febr. het nieuwe arbi trageverdrag tusschen Nederland en Japan, dat op 19 April 1933 te 's-Gravenhage werd geteekend, behandelen, waarna het ter rati ficatie zal worden doorgezonden aan den staatsraad. EIGENAARDIGE DIEFSTAL. Liefhebbers van vulpenhouders. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een pand aan den Oranje singel te Nijmegen, waarin gevestigd is de boekhandel der fa. Dekker, v. d. Vegt en van Leeuwen. Er werden 19 vulpenhouders, welke een totaal een waarde van 200 gulden vertegenwoordigden, gestolen. Gisteren is in verband met deze inbraak te 's-Hertogenbosch aangehouden zekere A. H. uit Nijmegen, die trachtte de gestolen vulpen houders te verkoopen. Ook de medeplich tige, zekere W. L. uit Nijmegen, is gearres teerd. CAFE TOTAAL UITGEBRANL Krachtig optreden van de Nieuwer-Amstel brandweer. Gisterenavond heeft een felle uitslaande brand gewoed in het café met aangienzend woonhuis van den heer G. Bos aan de Hooft- straat te Nieuwer-Amstel. Omstreeks 8 uur werd ee nroode gloed waargenomen in de naast het café gelegen woonkamer. Onmid dellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die met twee motorspuiten spoedig ter plaat sen was. De bewoners waren niet aanwezig. De vlammen sloegen echter zoo naar buiten, dat er ernstig gevaar bestond voor de aan de overzijde gelegen pereeelen, waar een winkel ruit spoedig sprong. Onder leiding van bur gemeester Colijn werden uitgebreide orde maatregelen genomen, om het publiek op een afstand te houden. Toen de brandweer met 6 stralen het vuur aantastte, bleek de brand in middels reeds te zijn overgeslagen naar het aangrenzende caté en het daaractter gelegen voorraad pakhuis spiritualiën. De brandweer wist uitbreiding van den brand te voorkomen. Het café en het woonhuis van den heer Bos brandden geheel uit. De oorzaak is vermoe delijk te wijten aan het te hard stoken van een haard in de woonkamer. Het verkeer langs de Oostzijde van den Oude Rijn was gedurende eenige uren ge stremd. De schade wordt dooi- verzekering gedekt. DF. AMSTERDAMSCHE BRANDSTICHTING. Huiszoeking bij de Bakker. De officier van justitie mr. Bosch, heeft Zaterdag in de woning van De Bakker een huiszoeking verricht. Zooals men weet is De Bakker gedetineerd in het Huis van Bewa ring, in verband met de brandstichtings affaire. HAVEN-ONGEVAL. Tegen de verschansing gesmakt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is in de Waalhaven te Rotterdair aangekomen het ss. Maasburg, waarvan een der leden van de equipage gewond was. De gewonde, de 20-jarige P. L. was ir het Kanaal door een stortzee tegen de verschansing gesmakt en klaagde over hevige pijnen in de borst. De G.G.D haalde hem. direct na aankomst van het schip, van boord en bracht hem naar het ziekenhui? aan den Coolsingel, waar hij, vermoedelijk met inwendige kneuzingen, is opgenomen. AUTO-ONGELUK TE NIJMEGEN. Door autolichten verblind. Te Nijmegen heeft gisteravond omstreeks 8 uur een aanrijding plaats gehad tusschen den wielrijder J. Swartjes uit Beuningen en een auto, bestuurd door T. J. F. Jansen uit Nijmegen. S. is met een dubbele linkerbeen breuk en een ernstige hoofdwonde naar het St. Canisiusziekenhuis overgebracht. De aanrijding geschiedde doordat S. ver blind werd door het licht van een voor de auto rijdende taxi. HEVIGE KNAL TE ROTTERDAM. De schoorsteen op het dak van raadslid O. van Buririk, uit elkaar geslagen. Gisteravond om zes uur werd in de om geving van de Eerste Weenastraat te Rotter dam een zeer harden knal gehoord. Van ver schillende zijden kwamen de menschen toe schieten; agenten, die op de Schiekade den knal hadden gehoord, waren eveneens spoe dig ter plaatse. Men trof in de Eerste Weena straat op de trottoirs en den rijweg brok stukken van een schoorsteen aan. Bij na vraag bleek, dat niemand door de vallende stukken steen was geraakt. De stukgespron- gen schoorsteen bleek die van het pand aan de Eerste Weenastraat te zijn, dat bewoond wordt door het gemeenteraadslid, den heer G. v. Burink. Het onderzoek naar de oor zaak van de explosie, waarbij de op het dak staande schoorsteen uit elkaar was geslagen, had tot resultaat, dat men aanneemt, dat verstopping door roet en daardoor opeen hoping van gassen, als de oorzaak moet wor den beschouwd. AUTO IN BRAND GEVLOGEN. De inzittende om het leven gekomen. Gistermiddag is een luxe auto, welke te St. Oedenrode verhuurd was, tegen een boom gereden. De auto vloog in brand en de eeni ge inzittenden kon niet meer uit den wagen komen en verbrandde levend. Het lijk is geheel verkoold. Nadere bijzonderheden. Omtrent het auto-ongeluk te St. Oedenrode evrnemen wij nader, dat het slachtoffer de ongeveer dertigjarige v. d. Vorstenbosch is, chauffeur van de Meierijsche Tramweg Maatschappij, die gisteren een vrijen dag had. De auto kwam te circa vijf uur gister middag vermoedelijk met groote snelheid uit de richting Sschijndel, raakte tusschen de tramrails en slipte, waardoor v. d. V. het stuur niet meer meester bleef en tegen een boom reed. De auto werd geheel vernield en kwam omgekeerd in een sloot terecht, waarna de wagen in brand vloog. Door den hevigen schok moet de bestuurder reeds buien bewust zijn zijn geweest en verbrandde dan ook levend. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw en drie kinderen achter. DE W. A.-ORGANISATIES VAN DE N. S. B. Vragen van het Kamerlid van der Heide Het Tweede Kamerlid Van der Heide heeft den minister van koloniën, voorzitter van den raad van mims.ers, de volgende vragen ge steld: 1. Is de regeering bereid een onderzoek in te stellen of de W. A.-organisaties, die een onderdeel schijnen te zijn van de Nationaal Socialistische Beweging, zich uitsluitend met sport bezighouden, dan wel zich op eeniger- lei wijze militair oefenen, op militaire wijze zijn georganiseerd, zoodat zij rangen van wachtmeester, luitenant, commandant enz kennen, en dus veeleer te beschouwen zijn als particuliere corpsen van militair of semi- militair karakter? 2. Is de regeering bereid mede in dit on derzoek te betrekken de vraag of deze orga nisaties over wapenen beschikken, waar het vermoeden wordt gekoesterd, dat het groote aantal revolvers, dat zeer onlangs ons land werd binnengesmokkeld, bestemd zou zijn voor deze W. A. organisaties? 3. Is de regeering van zins met de meeste gestrengheid op te treden tegen elke formatie, die buiten haar zeggingschap valt, als deze hoe onschuldig haar optreden ook moge schijnen in wezen van militairen of semi- militairen aard is? KASSIER VERDUISTERT 18000. Gisterochtend is te Eindhoven gearresteerd de kassier van de N.V. Coöperatieve Leen bank, die 18000 verduisterd zou hebben. Naar wij omtrent de arrestatie van een kassier van de N.V. Coöperatieve Leenbank te Eindhoven nader vernemen, was deze kas sier der Boerenleenbank te Beugen (N.Br.) De man, de 32-jarige E. G. Huibers heeft de verduisteringen gepleegd in het tijdvak van de laatste drie jaar. Hij is op last van den officier van justitie te 's Hertogenbosch naar Boxmeer overgebracht en ter beschikking ge steld van den brigade-commandant der mare chaussee die een onderzoek in deze zaak instelt. TEWERKGESTELDEN GESCHORST. Vijfhonderd arbeiders, werkzaam bij de werkverschaffing te Witteveen (Dr.) die Donderdag wegens de koude niet hebben ge werkt, zijn thans wegens weigering van werk door den rijksinspecteur geschorst. Het ligt in mijne bedoeling de loonen met ingang van voornoemden datum met 6 pCt. te verlagen een tevens de loonregeling van de losse arbeiders te Amsterdam, Rotterdam en den Haag op een andere basis te stellen". Genoemde bond°n zullen ten aanzien van deze maatregelen overleg plegen. TRAGISCH ONGELUK. Bij het boomen-vellen. Gisfermiddag is de 43-jarige ongehuwde H. Meulenbeld te Vriezenveen bij het boomen kappen onder een vallende boom geraakt en op slag gedood. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Eenige zwaar gewonden Gistermiddag omstreeks drie uur had op de brug van het Bosch van Bredius te Naar- den een ernstig verkeersongeluk plaats. Uit de richting Huizen kwam een zandauto, be stuurd door den heer Kippersluis Jr uit Bussum. Voor den auto fietsten twee dames. Ook van den anderen kant naderde een me* zand geladen auto, bestuurd door den heer Nieuwenhuizen uit Huizen. Voor dezen wagen reeds op de fiets de heer De Haan, wonende aan den Driestweg te Bussum Kippersluis kon niet tijdig stoppen en reed een der dames, mevrouw Kreek, wenende aan de Bilderdijklaan te Bussum, aan. Ook de heer De Haan, die evenals de dames rechts van den weg reed, werd aangereden en viel tegen een boom. Hij kreeg een hoofdwonde en een ernstige armfractuur en is bewusteloos naar de Majellastichting vervoerd. Mevr, K kreeg een armbreuk en is eveneens naar ge noemd ziekenhuis overgebracht. HET GEBEURDE WEER IN OSS Twee boerderijen door brand ver woest. In het gehucht Ussen onder de gemeente Oss zijn gistermiddag omstreeks 3 uur twee boerdérijen en een landbouwschuur geheei door brand verwoest. De brandweer, die spoedig aanwezig was, kon door gebrek aan water niets uitrichten. De brand is door tot nu toe onopgehelder de oorzaak ontstaan in de landbouwwoning van den heer van der Helm. Spoedig sloeg het vuur over naar de in de nabijheid gelegen boerderij van den landbouwer van den Burcht, terwijl ook de daar achter gelegen landbouwschuur vlat vatte. Beide boerderijen en de schuur zijn geheel afgebrand. De ge- heele inboedel van de boerderij van den heer van der Helm werd een prooi der vlammen; een groot gedeelte van den inboedel van de andere boerderij, alsmede landbouwgereed schappen, een groote voorraad hooi, haver en rogge verbrandden eveneens. Het vee kon nog tijdig uit de stallen wor den gehaald. De schade, welke aanzienlijk is, wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. CONFLICT TE HAARLEM. Tusschen gemeente en aannemers. Tusschen de gemeente Haarlem en aan nemers is een conflict ontstaan, dat gis termorgen tijdens een open aanbesteding op het stadhuis tot uiting is gekomen. Het gemeentebestuur besteedde aan het ophoo- gen van terreinen ten Zuiden en ten Noor den van de Zomervaart. Slechts twee bil jetten waren ingekomen. Aanwezig waren evenwel vele aannemers. Een hunner, de heer J. P. A. Nelissen, kreeg op zijn ver zoek gelegenheid het woord te voeren na mens den Nederlandschen aanneme-sbond, de-1 bond van R. K. bouwpatroons en een aantal ongeorganiseerde aannemers. Hij deelde mede, dat de aannemers er bezwaar tegen hebben, dat groepen van werklieden gelegenheid krijgen in te schrijven, ondanks het feit dat collectieve loonen voorgeschre- ven zijn in het bestek. De werklieden be hoeven daarentegen het collectief contract niet na te leven. Een aannemer moet b.v. met inbegrip van de gelden voor sociale maatregelen ongeveer 36 gulden per week aan een werkman betalen en een combina tie van werklieden betaalt ongeveer 22 gul den en daarom hebben de aannemers uit protest besloten niet in te schrijven. De aannemers zijn evenwel bereid alsnog be sprekingen met het gemeentebestuur te voeren, aldus de Tel. Daarna werden de biljetten opengemaakt. Inschrijvers waren als volgt: Y. de Vries, Haarlem, perceel 1 32.900, gegarandeerd 410 manweken werk; perceel 2 47.900, gegarandeerd 620 manweken werk; gecom bineerd 74.000, gegarandeerd 900 man weken; „Door Eendracht Verbetering", Haarlem, perceel 1 33.100 voor 625 man weken werk. Eventueele gunning van het gemeentebestuur zal nader bekend worden gemaakt. ERNSTIG ONGEVAL AAN BOORD VAN EEN MOTORSLEEPBOOT. Aan boord van een aan den Omval te Amsterdam liggende motorsleepboot is gis teravond een zeer ernstig ongeval geschied. De 46-jarige schipper van deze boot is in de motorkamer met zijn jas tusschen het in be weging zijnde vliegwiel geraakt, met het ge volg, dat hij bekneld raakte, waardoor hem het lichaam geheel werd opengereten. In hoogst zorgwekkenden toestand is het slacht offer door den G.G.D. naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. GEWEIGERD WILHELHUS TE ZINGEN. B. en W. van Amsterdam zullen onderwijzers zoo veel mogelijk steu nen. Op de schriftelijke vragen van het raads lid Bernhard naar aanleiding van het ge beurde aan de Soembawaschool, waar eenige kinderen voor drie dagen naar huis zijn ge stuurd omdat zij weigerden, met de geheele klas het Wilhelmus mee te zingen, hebben B en W. o.m. het volgende medegedeeld: Deze verwijdering is geschied, omdat de oudste dezer leerlingen gedurende de zang les weigerde, het Wilhelmus medé te zingen op grond dat zijn moeder hem dit verboden had en de moeder bij een onderhoud met het hoofd bezwaar tegen het zingen door haar kinderen bleef maken. Het is B. en W. niet gebleken, dat de moeder het hoofd op onbe hoorlijke wijze heeft lastig gevallen, wel dat zij tegen de straf heeft geprotesteerd. Den dag na deze verwijdering hebben zich voor het huis van het schoolhoofd eenige menschen verzameld, die hebben aangebeld en nadat er was opengedaan, bij wijze van spre ekkoor hebben geschreeuwd: „Wij eischen publieke vrijheid op de school en ver volgens de Internationale hebben gezongen. Uiteraard achten B. en W. dergelijke demon straties niet in het belang van het onderwijs, waaruit immers zou kunnen voortvloeien, dat uit vrees voor herhaling of voor erger, de schoolhoofden en onderwijzers hun gezag niet durven handhaven. B. en W. herhalen tenslotte, gelijk zij reeds eerder hebben verklaard, dat zij, zoo veel als in hun vermogen is, in gevallen van terreur als van het aankweeken van een geest van verzet door ouders, zullen steunen en tegen overlast beschermen. POST EN PASSAGIERS UIT INDIE. De speciale boottrein met passagiers en post in aansluiting op het m.s. „Christiaan Huygens" zal vandaag van Genua vertrek ken. Aankomst morgen te 7.02 te Zevenaar, 9.29 Amsterdam W.P., 9.51 Amsterdam C.S. KERK-INBREKERS GEARRESTEERD. De brandkast in den Ouden Rijn. Tengevolge van de arrestatie van zekere v. E. aan Alphen aan den Rijn, die verdacht werd van een dezer dagen in de geref. kerk te Ter Aar gepleegde inbraak is de politie een inbrekersbende op het spoor gekomen, die de Rijnstreek onveilig heeft gemaakt en die tal van inbraken, waaronder ook in verschillen de kerken op haar geweten heeft. Drie leden van deze bende zijn reeds in het huis van be waring te Den Haag opgesloten. Men ver moedt, dat men hier nog niet alle leden in handen heeft, zoodat het onderzoek wordt voortgezet. Door een en ander is thans ook licht gekomen in de inbraak in de geref. kerk te Zwammerdam, waar men in April van het vorige jaar zijn slag sloeg en een brandkast, welke men ter plaatse niet open kon krijgen, eenvoudig op een schuit werd geladen om op deze wijze van de woningen van v. E. te worden overgebracht. Daar is de brandkast geopend, om vervolgens in den ouden Rijn te worden gedeponeerd, waaruit de politie haar gistermiddag heeft opgevischt. Een aantal kerkelijke papieren welke voor de inbrekers geen waarde hadden, waren er nog in aan wezig. Naar is komen vast te staan, moeten ook verschillende inbraken te Ter Aar, w.o. die in het gebouw van de Centrale veiling en in de christelijke nationale school door de thans gearresteerden zijn gepleegd.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1