Agenda Amstecdmiscfie £ucfiUxaact Siad m Omotoiiu} Weec&edcAt AMERIKAANSCH LEGERVLIEG TUIG NEERGEVALLEN. Eén doode en een gewonde. van Woensdag 7 Februari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCR LANDBOUWCREDIET N. V. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tct half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Benzine en liefde (sens.). Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Fra Diavolo (kom.), hoofdrollen Stan Lau- rel en Oliver Hardy (geprolongeerd). Toe gang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer My lips betray (rom.), hoofdrol Lilian Harvey. Toegang eiken leeftijd. 1Voensdag 7 Februari. 8 uur, logegebouw, Nieuwesloot, rede over „Het leven na den dood bewezen" door de Ned. vereen, van Spiritisten. 8 uur, café London: Jaarvergadering van de brandweer. 8 uur, Gulden Vlies: Vergadering S. D. A. P. en A. B. B. Spr.: de heer S. de la Bella. 6 uur, Kolfbaan Centraal: uitdeeling B. IJ. C. Donderdag 8 Februari. Harmonie, 65-jarig bestaan Bilderdijk, opvoering De Privé-Secretaresse. 8 uur, 't Gulden Vlies, 2e abonnements voorstelling, opvoering Amor in de pastorie, door Rott. Hofstad tooneel. Concorde duren de betoogingen nog steeds voort. De politie treedt ondanks de tartende houding der betoogers slechts dan op, wan neer de demonstranten aanvallen. Voortdu rend suizen steenen, flesschen en staven ijzer langs de ruiters, wanneer zij op de betoo gers inrijden. Het aantal gewonden aan bei de kanten neemt toe. Op de Place de la Concorde heeft de poli tie bevel gekregen eenige salvo's in de lucht te lossen teneinde de massa schrik in te boe zemen. Verscheidene schoten troffen het ho tel Crillon. Een Amerikaansch dienstmeisje werd in het hoofd getroffen en op slag ge dood. Een autobus en een filmwagen, die op de Place de la Concorde door de menigte in brand gestoken waren, zijn bijna volkomen uitgebrand; Op de straten en pleinen, die het tooneel der betoogingen hebben ge vormd, ziet men hier en daar groote plek ken bloed van de zwaar gewonden. In de Rue de Rivoli is een kleine barricade opge worpen, die echter door de politie is ingeno men. Vooral aan het aantal ingeslagen rui ten ziet men, dat de betoogers ook hier huis gehouden hebben. Tusschen middernacht en één uur schij nen de straatbetoogingen hun einde te nade ren. De groote massa der betoogers heeft zich omstreeks dezen tijd huiswaarts bege ven. Het nachtelijk opruimingswerk begint. Voor het Café Weber staan op het oogen- blik 10 ziekenauto's, die gewonden vervoe ren en terugkeeren. Hier schoolt ook het laatste deel der betoogers samen. Uit de me nigte weerklinken verbitterde uitroepen tegen de politie. Nog na middernacht bevindt zich bereden garde republicaine op de Place de la Concorde, waar transport-auto's ook de gewonde paarden weghalen, van welke soms de peezen der beenen doorgesneden zijn... Hoeveel dooden en gewonden? Tegen half vier hedenmorgen werd offi cieel medegedeeld, dat het aantal gewonden ongeveer 300 bedraagt,, terwijl z?s doodtn waren te betreuren. Deze officieele cijfers kunnen echter niet goed zijn, omdat zij door nieuwe botsingen zijn achterhaald. Waar schijnlijk zal het getal dooden ongeveer 30 bedragen en zelfs dit getal zal nog wel te klein blijken te zijn. Intusschen zouden volgens de jongste be richten van den prefectuur van politie dezen nacht 600 personen gewond zijn. Meer dan 300 personen werden gearresteerd, terwijl in den loop van vandaag verschillende politieke leiders in arest zullen worden gesteld. Latere berichten. Verschillende bladen verklaren te hebben vernomen, dat Daladier den president der republiek een decreet heeft laten onderteeke nen, waarbij de geheele politiemacht in han den wordt gelegd van den minister van bin- nenlandsche zaken en bovendien de perscen- suur mogelijk wordt van extremistische bla den. Zelfs beweert de Humanité (comm.), dat Daladier den staat van beleg wil afkondigen en de vorming beraamt van een soort dicta tuur, een poging, die door verschillende ge neraals zou worden gesteund. Vele bladen noemen den afgeloopen nacht den nacht van den burgeroorlog. Hoewel nie mand den ernst van den toestand ontkent, overziet men de politieke gevolgen nog niet. Bijna alle bladen betreuren, dat Franschen het bloed van hun landgenooten hebben ver goten. De socialistische „Populaire" publiceert een oproep aan de leden der socialistische partij om hedenavond om 7 uur te demon- streeren op de Place de la Bastille tegen de poging der fascistische reactie, om zich van de macht meester te maken. Verder kondigt het blad aan, dat in den loop van vandaag alles gedaan zal worden, om tot broederlijke overeenstemming met alle proletarische groe pen, o.a. de socialistische partij, de commu nistische partijen en de moderne en Unitaire vakbeweging te komen. Commentaar van de Paris Soir. De stemming des lands komt o.a. duidelijk tot uitdrukking in het volgende omstreeks middernacht gepubliceerde commentaar van de Paris Soir: De gebeurtenissen, die Parijs in bloed ge dompeld hebben zullen zekerlijk tot in het parlement doordringen en diegenen inlich- en, die niet hooren willen en naast het leven van het land staan. Wij hebben verklaard, dat de verontwaardiging des lands ontzag gelijk was. Het is treurig te moeten constateeren, dat deze vaststelling nog beneden de waarheid is gebleven. Men kan zich geen hartverscheu- render schouwspel denken dan het ons ge- bodene: mannen, die de Marseileillaise zin gen en wier borst versierd wordt door oor logsmedailles van alle soorten worden door paarden vertrapt, grijsaards door de garde mobile neergeslagen. Dat alles schijnt er cp te wijzen, dat de politiek, die het eiland in bloed dompelt geen stand kan houden. De kamer heeft een tooneel van de grootste ver warring geboden. In het ontzaggelijke a- waai is geen enkel man opgestaan, die ae voor den tragischen toestand passende woorden gevonden heeft. Gelukkig zijn er in Frankrijk nog persoonlijkheden van hooge moreele autoriteit, die kalmeerend kunnen in grijpen. Men moet hen onmiddellijk te 'hulp roepen. De provincie volgt de hoofdstad Uit de provincie komen geleidelijk berich ten binnen, die er op wijzen, dat de °Pr?e*?* ge stemming niet beperkt is gebleven tot fle hoofdstad, maar het geheele land aangetast heeft. Te Nantes hebben zoowel links-ais rechts georienteerde vereenigingen gedemon streerd tegen de op het Marktplein samen getrokken bereden politie. Verscheidene paar den werden door ae menigte, toen de polnie op de betoogers inreed, met messteken zwaar verwond. In Nancy trokken aanhangers van de Ac- tion Fran^aise en van patriottische jeugd bonden door de straten. Ook hier vond de bereden politie tegen de betoogers in het veld gebracht, hetgeen door de demonstranten be antwoord werd met een regen van projec tielen van allerlei soort. In Boulogne sur Mer vormden 500 tot 600 werkeloozen een een stoet, die door de straten trok onder ge zang van de internationale en groep om ar beid en brood. Een commissaris van politie die de demonstranten wilde tegenhouden, werd tegen den grond geslagen. Een persoon werd gearresteerd. Zelfs in Algiers is het tot botsingen ge komen tusschen patriottische jeugdorgani saties ende politie. Aan beide kanten zijn hier gewonden gevallen. Bij al deze demonstraties zijn talrijke ar restaties verricht. Parijs ontwaakt en ziet, wat er gebeurd is. Parijs ontwaakte vanmorgen in een dich ten mist en met bedekten hemel. Er heerschte een trieste stemming en op de pleinen, waar tot laat in den nacht de schermutselingen plaats vonden, stonden honderden menschen te kijken naar de resten der barricaden, der uitgebrande autobussen, der verbrande kios ken en der vernielde hekken. De Place de la Concorde ziet er uit als een slagveld met overal de resten van de gevechten van giste ren. Arbeiders van de stadsreiniging zijn sedert den vroegen ochtend bezig om het mooiste plein der wereld eenigszins zijn ge woon uiterlijk te hergeven. Het Elysée en de belangrijkste strategische punten staan on der scherpe politiebewaking. De balans van de onlusten staat nog steeds niet vast, doch het aantal dooden bedraagt naar schatting 35 a 40 en het aantal ge wonden ruim 500. Tot nog toe zijn de na men van 12 dooden bekend. Officieel doet men nog slechts opgave van 8 dooden en 182 gewonden, waaronder verscheidene zwaar ge wonden zijn. 280 licht gewonden zijn, nadat een noodverband was gelegd, uit de zieken huizen naar huis gegaan. Onder de gewon den bevinden zich 200 politie-beambten en leden van de republikeinsche garde. Zeven leden van den gemeenteraad liepen verwon dingen op, evenals de directeur der stedelijke politie. Krachtige maatregelen genomen. De minister van binnenlandsche zaken is in overleg en met volledige overeenstemming met minister-president Daladier vastbesloten de krachtigste maatregelen te nemen om een herhaling van het bloedvergieten te verhin deren. Bij herhaling zullen ook militaire troe pen worden gebruikt. Heden worden geen be toogingen meer verwacht. De gemeenteraad van Parijs en de afge vaardigden van het departement van de Seine, alsmede de Parijsche senatoren komen hedenmiddag op het stadhuis bijeen ter be- sprexing van den toestand Morgen ver wacht men nieuwe betoogingen. De minister van justitie heeft tegen den verantwoordelijken hoofdredacteur van de Action Franpaise, Maurras, een aanklacht ingediend wegens opruiing en in gevaar brengen van de veiligheid van den staat. Mi nister Frot verklaarde hedenmorgen aan de pers over alle middelen te beschikken om bij nieuwe botsingen de orde te handhaven. NOODLANDING K. L. M.-VLIEGTUIG. Op een eilandje nabij Dordrecht. Gisteravond om half zes is het K. L. M. vliegtuig Ph-AEB, bestuurd door Kress, ko mende van Parijs, op weg naar Waalhaven, door plotseling opkomenden zwaren mist genoodzaakt een noodlanding te maken. Dat gebeurde op het schors de Krabbe, een eilandje, liggende tusschen Oude Maas en Dordtsche Kil, Kress maakte een keurige landing waarbij het vliegtuig er volkomen gaaf af kwam. De lading, 850 K.G. goud, in kistjes, werd door booten der Rijksrivier- politie overgenomen, naar 's-Gravendeel ge bracht en vandaar per auto naar Rotterdam, Vermoedelijk zal de vlieger hedenochtend bij goed weer trachten op te stijgen. Het is overigens wel een wonder, dat deze noodlanding daar heeft kunnen geschieden, aangezien het eilandje maar een zeer kleine oppervlakte heeft. Het Hbld. had zich in verbinding gesteld met vliegveld Waalhaven, waar men nog de volgende bijzonderheden vernam: Kress met een F VII A (dat is een éénmo- torige Fokker) met goud op weg van Parijs naar Amsterdam. Men wist natuurlijk dat hij kwam en, daar Waalhaven plotseling „dicht trok", waarschuwde de draadlooze dienst hem daarvoor. Vertelde tevens dat Schiphol ook geen zicht had en dat alleen Soesterberg en Eindhoven open waren. Maar Kress hoorde dat niet dat bleek later want zijn radio functionneerde niet. Zooals te doen gebruikelijk kwam Kress zoo ongeveer boven Dordrecht uit het wol kendek en stak zijn E. B. er onder. Scharrel de verder niet hoog boven het water. Maar de ervaren piloot zag ras, dat hij in de dik ke mistbrij terecht kwam en dat hij dus Waalhaven niet zou bereiken. En zonder ra dio, 't was heelemaal geen doen. Dus zette Kress zijn F VII A aan den grond op een plekje aat hem leek en dat la ter bleek een eilandje te zijn. 't Ging prach tig! Nu probeeren verbinding te krijgen met de buitenwereld. Daar achter dien mist wo nen toch menschen. Kress legde zijn anten ne op den grond uit, probeerde op die wijze mogelijk wat te bereiken. Maar gelukkig hij was al opgemerkt Een beambte van de rivierpolitie haa de landing in den lichten nevel gezien, kwam er op af. Toen was 't geval gauw klaar. De kostbare lading werd in veiligheid gebracht En de E. B. brengt op die ongewone plaats een zaam den nacht door! Vandaag vliegt Kress het toestel weer van 't eilandje afhij ken er, al is het klein, best starten. De heer Tolk, de stationschef van Waalhaven heeft zich daar persoonlijk van overtuigd. Te San Antonio in den staat Texas stortte een Amerikaansch legervlieg tuig, waarmee cadetten een oefenvlucht maakten, neer. De tweedekker werd ge heel vernield, terwijl de cadet Harold Wells werd gedood en Laurens M arner ernstig werd gewond. DE ACTIE VOOR EEN SPORT- FONDSENBAD. Aan den Raad der gemeente is het volgen de adres gezonden Geven met verschuldigde eerbied te kennen de ondergeteekendenD. Saai, Wilhelmina- laan 26 te Alkmaar en K. W. Carels, Ken- nemerstraatweg E 116 te Alkmaar, in hunne hoedanigheid van respectievelijk voorzitter en secretaris van het Comité van Actie tot stichting van een Overdekte Open Bad- en Zweminrichting te Alkmaar, een z.g. Sport- fondsenbad: ten deze domicilie kiezende ten huize van den secretaris K. W. Carels. dat zij met belangstelling hebben kennis genomen van het ingediende rapport, inzake het zwemvraagstuk in deze gemeente, bijlage No. 4; dat dit rapport het Comité aanleiding geeft zich met de navolgende opmerkingen tot U te wenden; le. dat het met genoegen kennis neemt van de strekking van het rapport, waaruit blijkt, dat de grootste mogelijke meerderheid van de leden der Commissie van oordeel is, dat een overdekte zweminrichting met open bad, de aangewezen inrichting is, hetgeen het Comité in ieder opzicht onderschrijft: 2e. dat het Comité de reden, waarin de meerderheid van de Commissie tot het voor stel komt, om een open inrichting te bouwen niet kan onderschrijven. Het Comité heeft de vaste overtuiging, dat de aard van de zwem inrichting, met de mogelijkheid van een goe de rentabiliteit, afgescheiden van het bedrag, alleen den doorslag bij Gedeputeerden zal geven 3e. dat het Comité geheel medegaat met het minderheidsrapport van de heeren Lan- geveld en Lind 4e. dat het Comité meent te moeten opmer ken, dat de gevraagde garantie per zwemdam bij een gesloten-open inrichting, beduidend minder is, dan bij een open inrichting; 5e dat de mogelijkheid van de rentabiliteit bij een gesloten inrichting veel grooter is, dan hij een open inrichting, dus daardoor voor de gemeente goedkooper zal blijken te zijn 6e. dat het schoolzwemmen, bij een open inrichting bijna niet tot uitvoering kan wor den gebracht, daar de vacantie in het zwem- seizoen valt; 7e. dat nu reeds meer dan 200 aandeelen (spaarders) van 300 tot 360 in Alkmaar en omgeving zijn toegezegd, het Comité ver wacht, dat onder de burgerij van Alkmaar, nog een veel grootere belangstelling voor een cverdekte-open inrichting zal blijken te be staan, dan nu reeds uit de toezegging van de ruim 60.000 is gebleken; 8e. dat het Comité niet in de gelegenheid kon worden gesteld, om bij de commissie, in zake de te voeren actie, voorstellen te doen, opdat de inrichting, die zal worden gebouwd, een inrichting zal zijn, waarmede de geheele Alkmaarsche Burgerij instemt; 9e. dat het Comité, gaarne met de verkre gen resultaten, hare diensten aan de gemeen te aanbiedt, om alsnog tot een overdekte- open zweminrichting te komen. Reden, waarom het Comité U verzoekt, het voorstel van een open inrichting aan te hou den, om alsnog de voorstellen van het Comité te overwegen. ONVOORZICHTIGE JEUGD. Gistermiddag om half viif is een 6-jarig jongetje, door onvoorzichtigheid in de Wog- numsche Buurt tegen een juist passeerenden brandstoffenauto aangeloopen. Het knaapje kneusde een beentje en liep een bloedneus op Krachtig remmen van den chauffeur heeft er ger voorkomen. WIT GELE KRUIS. Gedurende de maand Januari ver pleegden de wijkverpleegsters 20 tienten en legden 350 bezoeken af, u van 189 bezoeken geschiedden bij leden van het A.A.Z.A. en 70 bezoeken voor stadspatiënten. De wijkkraamverpleegster verpleegde 13 patiënten en legde 200 bezoeken af, terwijl 2 maal de dokter werd geassi steerd. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: iVorige koers 1932II 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 4)4 4 5 Ned.-Indië 5)4 Duitschland B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor, Mij, Boeton Redjang Lebong PETROLEUM- Dordtsche Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, •Exdividend. PROLONGATIE Vorige koers tExclaim. 101 Va 101% 99% 100 51%o lló'/s 48% 55 54 80 34 21% 60 172 257 83% 287/g §11% 30% 2% 377% 7V4 191% 103% 79% 26 17.50 1331/a 87a 124% 157 1807/g 103/, 12% 7% 105% 45% 35-/8 31% 2% 9% 497a 1307, 24% 124 1507a 457a 22 827, pl.m. 1.30 53%. pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 101 1017/g 997% 100 4 535/g-f 53%6 t 116 54 53 80 35 35% 35 7 255-6 827/s3 254-5 83 r, 11 Vs 30 2%7/s 30 2% 11% 307ie 2% 1917a 2 190 2 190%-i 181 1/4 1037, 1 I8OI/4 7Vs 7% 7% 106%. J 106-3/, IO6-I/4 2% 2% 2% 131 124% 5 34% 172 2561/, 83 297a 10-17 30 2% 193 2 133 87a 181-«/, 104 127, 7% 106 274 9% 130®/, 24% 124% 150% 1 pCt Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 1 NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorige koers 1.54 7.64 59 03 y 9 34 72 48.21 00 00 00 00 00.00 00.00 13.08 Koers op heden 2 uur 1.531/2 7.73% 58.827, 9 77 3464 48.15 00.00 00.00 00 00 00 00 13.08 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774,3 mM. te Valencia. Laagste barometerstand 733,5 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 8 Februari: Matige tijdelijk wellicht toenemende Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind' half tot zwaar bewolkt; aanvankelijk nog' weinig of geen neerslag; vooral des nachts iets zachter. Weeroverzicht. Het hoogedrukgebied over de Brksdit eilanden verplaatste zich langzaam Zuid. waarts. Steeds Zuidelijker trekken de daal- gebied-en van IJsland naar Scandinavië. Thans passeert weer een diepe daling Zuid- Zweden en Denemarken. Over de Noorsohe kust volgt een stijging, doch bij IJsland kon digen zich reeds weer nieuwe dalingen vyj den luchtdruk aan. De Westenwindtoestand blijft hierbij ten onzent gehandhaafd. Warme vochtige lucht stroomt centraal Europa bin nen. De Duitsche hoogere luchtwaarnemin- gen melden op 2000 M. nog temperaturen van 0 gr. C. Op een hernieuwde vorstinval is in de eerst komende dagen niet te rekenen De storm over de Noorsche kust is wat af genomen; thans waait het nog flink over de Shetlands, Zuid-Noorwegen, Zuid-Zweden, Denemarken en de Duitsche Oostzee-kust. Over Zuid-Frankrijk is het rustiger gewor den. De vorst is er echter plaatselijk nog toe genomen. Ook over midden-Zweden vroof het hier en daar nog flink. GESLAAGD. Onze stadgenoot©, mevrouw J. A. van Hoolwerff—Koch, slaagde op 5 Februari aan de Universiteit t© Amsterdam voor het candidaats-examen in de handels wetenschappen. CONCERT KAMERMUZIEK- VEREENIGING. Vrijdag 9 Februari a.s. wordt voor de Alk maarsche Kamermuziekvereeniging een con cert gegeven door het strijkkwartet Calvet, het Fransche kwartet, dat na Capet, het beste genoemd wordt en een Europeesche ver maardheid bezit. Wij behoeven muziekliefhebbers zeker niet op te wekken dit concert bij te wonen. DRIE VINGERTOPPEN AFGESNEDEN. Terwijl 'n boerenknecht te Zwaagdijk bezig was met het snijden van voederbieten, ge raakte hij met zijn hand in de machine, waarbij hem drie vingertoppen werden afge sneden. VOOR HET DIERENASYL. Voor het dierenasyl moet nog 1 van Peter verantwoord worden. Voor hetzelfde doel werd 2.50 ontvangen voor kalender verkoop en 1 voor het plaatsen van dieren. In Januari werd nog 2 ontvangen. DIERENBESCHERMING. Een klein hondje wit met bruin-zwarte vlekken is in zwervenden toestand aange troffen. Het is een jong, gezond diertje ongeveer 4 maanden oud en voor even- tueele liefhebbers tusschen 6 en 7 uur heden avond bij den inspecteur, den heer Verwer Oudegracht-hoek Baanstraat te bekomen. VEREENIGING „ZORG VOOR DE LEERLINGEN EN OUD-LEERLINGEN VAN DE SCHOOL VOOR BUITEN GEWOON L. O. TE ALKMAAR. De vereeniging hield gisteravond een druk bezochte ledenvergadering. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, dat deze bijeenkomst wat Iaat uitgeschreven is, doordat het bestuur door drukke werkzaamheden verhinderd was op een vroeger datum te vergaderen. Na voor lezing der ingekomen stukken en van de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, werd overgegaan tot ver kiezing van een bestuurslid. Aan de beurt van aftreden was de secretaris, die met algemeene stemmen werd herkozen. Hierna deed de voorzitter uitvoerig© mededeelingen over den uitmuntend ge slaagden propaganda-avond in Novem ber van het vorige jaar Door het batig saldo van dezen avond is de vereeniging in staat gesteld een viertal kinderen uit te zenden naar het zeer mooie kolonie huis te Ede. Jammer alleen, dat niet nog meer zwakke kindertjes daarheen ge zonden kunnen worden, maar de geld middelen zijn helaas niet toereikend. En dit is zeer t© betreuren. Het hoofd doel toch der vereeniging is de uit zending. Nog minstens vier kinderen zijn dit jaar hoog noodig aan de beurt. Maar de nazorg-arbeidsinrichting vraagt groot© financieel© offers van onze kas. Vooral, omdat de subsidiën ingekort zijn. D« voorzitter deed een dringend beroep op de leden om voor die hoognoodige uit zending te werken Want alleen een ge zond lichaam is waarborg voor vrucht-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4