Alkmaarsche Courant Veilige havens HONIG'S GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. Jladionieuius Oeuittetw Stad en OmgevinQ ^Rechtszaken. Honderd Zes en Dertigste jaargang. WOENSDAG 7 FEBRUARI. MAN TE HEILOO DOODGEREDEN. (Wordt vervolgd.) No. 32 1934 Dcnderaag 8 Februari. Hilversum, 1875 M. (AVRO-uitzending). 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kamermuziek door het Aeolian-kwartet. 11.Knipcursus Kinderkleeding. 11.45 Vervolg Kamermu ziek. 12.15 Omroeporkest olv N. Treep en gramofoonpl. 2.30 Vioolrecital Egb. Veen Jr. Aan den vleugel: Egb. Veen Sr. 3.— Knip- les. 3.45 Pauze. 4.Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 5. Radiotooneel voor de kinderen. 5.30 Omroep orkest olv. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.Cembalo-recital door A. Ehlers. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8. Vaz Dias. 9.05 Uit „Carré", A'dam: Ged. „Grafin Maritza", operette van Kalman 9.30 Concertgebouworkest olv. Bruno Walter. 10.30 Gramofoonplaten. 11.Vaz Dias. 11.1012.Uit „La Gaité", Amsterdam: Dansmuziek door „The Red-White-Blue Aces" olv. Melle Weersma. Huizen, 301 M. (8—9.15 en 11.—2— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.—11.30 uur). 8.9.15 en 10.Gramofconplaten 10.15 Morgendienst olv. ds. J. I. de Vries 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en gramo foonplaten. 2.Handwerkcursus. 3.— Vrou wenhalfuur. 4.Bijbellezing door ds. W. J. J Velders, mmv. bariton en orgel. 5.Cur sus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Concert. G. Beths, viool. F C. Leidner, altviool en P Halsema, piano. 6.45 Causerie door A. Sta pelkamp. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé. 8 Chr. Radiokoor olv. J. Couvée mmv. M. E. Bouwmeester, orgel. 9.Causerie door A. v Geelen. 9.30 Orgelspel M. E. Bouwmeester. 10.Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoon- muziek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 en 11.20— 11 40 Lezingen. 12.20 Rutland Square en New Victoria-orkes; civ. Austin. 1.20 Gra mofoonplaten. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Duitsche es. 4.25 Schotsch Studio-orkest oiv. Daines, mmv. M. Allan, fiano. 5 35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 laydn's Strijkkwartet op 1, no. 4. 7.10 Spaansche causerie. 7.50 Lezing. 8.20 EBC- orkest olv. W. Braithwaite mmv. I<1. Turner, viool. 9.20 Berichten. Lezing. 9.55 Fred Hartley en zijn Novelty kwintet mmv Ph. Evens, zang. 11.12.20 BBC-Dansorkes: olv. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1796 M. 7.20 Ka mermuziek Om 7.50 en 8.50: Bericüten Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.054.05 J. Preil's orkest. 7.30 7.30 Radio-Symphonie- orkest olv. H. Weisbach, mmv zangsolisten. 9 5011.50 Dansmuziek uit „National- Scala" Langenberg, 456 M. 5.25, 6.25 en 10.45 Gramofoonplaten. 12.20 Carnaval program ma mmv. koren, kwintet en solisten olv. G. Kneip. 1.20 Gevar. concert. 2.20 Pianoduet ten. 3.20 Concert. 4.20 Blaasconcert olv. Funke. 6.20 Weragorkesten olv. Eysoldt. 7 30 „Kruz oder quer", carnavalprogramma mmv. het Weragkoor en -orkest. Leiding: G. Kneip. 9.50 Gramofoonpl. 10.20 Werag- kleinorkest olv. Eysoldt. 11 2011.50 Gra- mofoonmuziek. Rome, 421 M. 8.— Concert mmv. orkest en solisten. Hierna tot 10.50 Dansmuziek. Brussel, 322 en 481 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest olv. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Syrnphonieconcert olv. Meulemans. 9.20 Koorconcert olv. j. van Hoof. 10.30 Gramo- foonmuziek. 484 M.: 12.20 Omroepklein orkest olv. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Syrnphonieconcert olv. Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omrcepkleinorkest olv. Leemans. 8.20 Gramofoonpl. en zang- voordracht. 9 50 Harmonicarouziek. 10.05 Gramofoonpl. 10.30 Dansmuziek (gr.pl.) Deulschlandsender1571 M. 7.30 „Neue Arbeit eeun Landschaft", hoorspel olv. P. Krüger. 8.30 Omroeporkest olv. Sonntag. 9.20 Berichten. 9.45 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.50 Populair concert olv. Eysoldt. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Donderdag 8 Februari. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. keg. 10.3510.50, Daven try 10.50—11-40, Lond. Reg. 12.20—16.25, 17) door BASIL KING. (Uit het Engelsch). HOOFDSTUK X. Hij vermoordde niemand van de „kerels, die hem voor oplichter hadden ui g hoewel hij gedurende de eerstvolgende t schooljaren nog al dikwijls „ophd1 genoemd. Hoe het ook liep, hu was JW „die" jongen, die anders was dan de o g De vorderingen, die hij maakte, wei tn J gedragen door de melodie van zijn ver - hij was een straatjongen. Zijn moeder zich in de gevangenis van kant gefflaak voordat zij dit deed, waren zij en hij g resteerd wegens diefstal in een winkel, heel Harfrey was geen gezin, waar die ge schiedenis niet werd verteld. Er was gee jongen of meisje, dat. nog voordat het nem leerde kennen, dit vernaai niet had gehoora Daarbij kwam nog, dat men van hem zei, dat hij, hoe dan ook, „iets aparts" overzie» had. Dat „iets aparts was een overtreding, die lang niet zoo gemakkelijk werd vergeven als een misdadiger te zijn. Armoediger ge kleed dan de overigen, en' eigenlijk niemand Scottish Nat. 16.25-17.—, Daventry 17— 19Z-1'^41lngenberg ÏO 3519.10, Weenen HET RADIOSTATION KAAPSTAD IN MAART 1935 GEREED. De minister voor de posterijen heeft giste- ïen in het parlement verklaard, dat het radio- s ation voor fiersdoeleinden en ten behoeve van de nieuwsagentschappen begin Maart 1935 gereed zal komen. VERHUUR VAN GROND. B. en W. schrijven in bijlage no. 8: Bij ons in bijlage nr. 174 van 1933 opge nomen voorstel inzake verhuur van grond hebben wij toegezegd om ten aanzien van de landerijen, waarvoor nog geen behoorlijke huur kon worden bedongen, met een nader voorstel te komen. Het is ons gelukt voor de in de bijlage ver melde gemeente-eigehdommen huurders te vinden, die bereid zijn over 1934 de achter hun naam vermelde huursom te betalen. Voorts is de tusschen de gemeente en den heer D. Kaayk gesloten overeenkomst van verhuur en huur van 19 April 1929, inzake een aan het Zeglis gelegen perceel grond, ter grootte van ongeveer 1640 M2., op 15 Nov J.l. vervallen. De heer Kaayk is bereid bedoelden grond opnieuw te huren. Evenwel heeft hij ver zocht, in verband met de gewijzigde econo mische omstandigheden, een redelijke verla ging van de huur, welke tot 15 November j.l. 410 per jaar bedroeg, in overweging te willen nemen. Met het oog op de huurverlaging van de overige aan deze gemeente toebehoorende perceelen grond, meenen wij, dat de huur te rekenen met ingang van 15 Nov. 1933 met 20 pCt. kan worden verlaagd en op 328 per jaar moet worden bepaald, waarmede de heer Kaayk instemt. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen wij uwe vergadering voor tot verhu ring van bedoelde perceelen over te gaan en daartoe het desbetreffend besluit te nemen. HOOFDEN VAN SCHOLEN. In bijlage no. 6 schrijven B. en W.: Uwe vergadering verleende bij besluit van 28 December j.l., Nr. In, aan den heer J. A. Zwarteveen op diens verzcek eervol ontslag als hoofd der Tesselschadeschool, welk ont slag wij hebben doen ingaan 1 Jan. d.a.v. Met betrekking tot de vervulling van deze vacature deelen wij u het volgende mede: Gedurende het jaar 1933 was het tot be houd van de rijksvergoeding vereischt, dat in een vacature van hoofd eener school voorzien werd door benoeming van een gewezen hoofd-wachtgelder. Thans is echter ook de mogelijkheid opengesteld om de voorziening te doen plaats hebben door benoeming van een hoofd eener school, wiens jaarwedde bij zijne benoeming reeds voor rijksvergoeding in aanmerking kwam. Echter is benoeming van een onderwijzer(es) van bijstand tot hoofd eener school uitgesloten (artikel I, sub b, onderdeel a, van de wet van 29 December 1933, Staatsblad Nr. 779). De gemeente is dus beperkt tot een keuze uit hoofden. Alvorens andere maatregelen te treffen hebben wij gemeend het hoofd der Nicolaas Beetsschool, den heer J. Barkman, te moeten vragen of zijne overplaatsing naar de Tes selschadeschool met zijne instemming zou kunnen plaats hebben. Wij achten den heer Berkman, zoowel wat persoonlijkheid als be kwaamheid betreft, alleszins geschikt om als hoofd van een opleidingsschool op te treden. Wij mochten tot ons genoegen van den heer Barkman een bevestigend antwoord ontvan gen. Gelijk u bekend zal zijn, was de heer Zwarteveen vóór zijn ontslag geruimen tijd wegens ziekte afwezig. Reeds enkele malen is de leiding vhn de Tesselschadeschool in an dere handen overgegaan, hetgeen, gelijk voor de hand ligt, het onderwijs niet ten goede is gekomen. Sinds 1 December j.l. wordt de betrekking van hoofd dezer school waarge nomen door den heer J. Lammes, gewezen hoofd-wachtgelder, die tot groote tevreden heid van den Inspecteur van het lager onder wijs en van ons en ook van de ouders deze taak vervult en onder wiens leiding de ach terstand ten volle zal werden ingehaald. Wij zouden het zeer op prijs stellen den heer Lammes in dienst dezer gemeente te houder i door hem als opvolger van den heer Bark man met het hoofdschap van de Nicolaas Beetsschool te belasten. Aangezien wij willen vermijden, dat in den loop van dit schooljaar nogmaals een veran dering in de leiding van de Tesselschade school plaats vindt, zouden beide genoemde maatregelen kunnen ingaan 1 Augustus a.s. Het is intusschen te verwachten, dat met een voortduren van de tijdelijke aanstelling van den heer Lammes, deze vrij spoedig den gemeentedienst zal verlaten, aangezien hij in dat geval, op straffe van verlies van het wachtgeld, verplicht zou zijn eene vaste be noeming elders te aanvaarden. Ten einde dit laatste te voorkomen, verdient het aanbeve ling hem zoo spoedig mogelijk voor vast te benoemen tot hoofd van de Tesselschade school, waarna dan 1 Augustus a.s zijn overplaatsing naar de Nicolaas Beetsschool kan volgen. Wij komen dan tegelijkertijd in zooverre tegemoet aan een tot ons gericht adres van oudercommissie, ouders en perso neel, dat in den loop van dit schooljaar geen wijziging meer zal komen in de leiding van de Tesselschadeschool. De Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar kan zich met een en ander vereenigen. Wij stellen uwe vergadering vóór te be sluiten I. met ingang van den dag, volgende op dien van uw besluit, te benoemen tot hoofd van de Tesselschadeschool alhier, den heer J. Lammes, thans tijdelijk als zoodanig werk zaam; II. met ingang van 1 Augustus a.s. als hoofd over te plaatsen a. van de Nicolaas Beetsschool naar de Tesselschadeschool, den heer J. Barkman; b. van de Tesselschadeschool naar 'de Nicolaas Beetsschool, den heer J. Lammes. VERHUUR VAN ACHTER DE UITENBOSCHSTRAAT GELEGEN GROND. B. en W. schrijven in bijlage No. 10. De heer H. Witsen .alhier verzocht van de gemeente te mogen huren het op de bij de overiee stukken ter inzage gelegde teekening :ader aangegeven, ten Luiden van de Uitenboschstraat gelegen strookje grond .kadastraal bekend ge meente Alkmaar, sectie F, Nr 2122 ge deeltelijk, ter grootte van ongev. 400 M2., voor den prijs van 3 per 100 M2. per jaar. Daar de gemeente dezen grond in de naaste toekomst niet voer andere doel einden noodig heeft, hebben wij tegen inwilliging van het verzoek geen be zwaar, in verband waarmede wij U voor stellen het desbetreffend besluit te nemen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838.) Geopend voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 2-5 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag.) De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat héden staan ingeschreven: Groep bouwvakken. 106 grondwerkers, 36 metselaars, 12 voe gers, 20 stucadoors, 28 opperlieden, 74 tim merlieden, 1 bouwkundige, 2 bouwk teeke naars, 4 opz. teekenaars, 1 stuc. opperman, 1 straatmaker-opperman, 1 straatmaker, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 1 tegelzetter, 7 betonwerkers, 62 schilders. Metaalindustrie. 1 autog. lasscher, 19 bankwerkers, 1 blik- bewerker, 1 blikslager, 7 electriciens, 1 fit ter, 1 fraiser, 1 instrumentmaker, 3 carros seriebouwers, 2 kernmakers, 3 ketelmakers, 6 klinkers, 10 loodgieters, 1 lijnwerker, 6 machinisten, 2 mach. teekenaars, 1 orgelma ker, 3 plaatwerkers, 1 rijwielhersteller, 3 scheepsbouwers, 9 metaaldraaiers, 1 metaal schaver, 1 metaalviiler,'3 metaalslijpers, 10 monteurs, 1 scheepsteekenaar, 4 scheepstim merlieden, 5 smeden, 10 stokers, 1 tandtech- niker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuur werkers, 3 wagenmakers, 13 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 5 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen. 37 sigarenmakers, 1 sigarensorteerder, 3 kistenplakkers, 1 stripper, 3 tabaksbewer kers, bosjesmaker, 15 bakkers, 5 slagers, 1 zuivelbewerker, 4 koks, 1 bierbottelaar, 1 chocol ade-bewerker. Groep boek- en steendrukkerijen. 3 letterzetters, 3 drukkers. Groep houtbewerking. 19 meubelmakers, 11 meubelstoffeerders, 1 beeldhouwer, 3 kistenmakers, 2 borstelma kers. Groep landbouwbedrijven. 16 tuinlieden, 16 boerenarbeiders, 3 bloe misten. Groep handel. 13 vertegenwoordigers, 3 winkelbedien den. Groep verkeerswezen. 43 chauffeurs, 5 koetsiers, 1 stuurman gr. vrt., 18 pakhuisknechts, 1 magazijnmeester, 12 magazijnbedienden, 5 kellners. Overige beroepen. 6 boekbinders, 1 wasscher, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 verfbereider, 5 incasseer ders, 1 kalkbrander, 15 kantoorbedienden, 4 zakkenstoppers, 1 onderwijzer, 1 secretarie- ambtenaar, 1 kapper, 42 transport- en 257 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 38, tabaksindustrie 6, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 24. Geplaatst: 18 werkzoekenden. Vrouwelijk 'personeel aangeboden: 2 ste no-typisten, 2 kantoorbedienden, 1 costumiè- re, 5 werksters, 4 dagmeisjes, 1 dienstbode Alkmaar, 3 Februari 1934. De Directeur v.n. ED. v. d. HEUVEL. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 5 Februari. RIJWIEL EN WEGENBELASTING SHOW 1934. Maandagmiddag had onder eerbiedige stilte de voorjaarsopruimiag plaats van nog resteerende zaken van 1933. Onze ijverige rijksadvocaat, wiens voor dracht alleen is te volgen voor iemand, die lippenlezen heeft geleerd, schreef weer pas sende recepten voor de min of meer ernstige kwalen, die door den politierechter werden klaar gemaakt. De officier had thans 'n zeer passieve rol en gaf alleen goedkeuring voor de gebruiksaanwijzing. Wat de rijwiel- lijders betreft, van de 23 invités hadden zich slechts 4 exemplaren aangemeld en wel de heeren Bern. B. uit Schellinkhout. die met be taling van 1 zijn geweten had kunnen ont lasten, doch deze transactie had geweigerd uit dit overwegend bezwaar: Hij had geen gulden! Nu moest hij twee gulden op de tafel gooien, doch heeft ook de keus voor 1 dag hechtenis. Zijn naamgenoot W. J. B te Helder had verdere vervolging kunnen voorkomen door betaling van 2.50. n Vast tarief schijnt de administratie niet te hebben, misschien ge bruikt men een draaibord! De rijksadvocaat is in dit opzicht meer stabiel. Zijn vordering is op 5 of 1 dag afgestemd en daartoe werden de comparanten Piet W., die weer voor 3 'n parachute had kunnen bekomen en P-.tr. St. uit Wieringen, 'n rijksdaalders- klant, dan ook ieder veroordeeld. De weg van den fiscus is wel wonderbaar! Voor het artikel wegenbelasting was méér interesse! Het getal individueele belangstellenden be droeg hier 7 van de 25 convocaties. In de eerste plaats de heer Jan B., een hor logemaker uit Noordscharwoude, die de zaak met 10 had kunnen doofpotten, doch er de voorkeur aar, gaf, nu 15 te betalen of 5 dagen uit logeeren te gaan De veehouder Gerrit K. uit Heerhugo- waard had voor 5 de zachte hand der ad ministratie kunnen drukken. Hij liet zijn kans ontglippen: 15 boete of 5 dagen. De slager Piet K. uit Blokker had bij ver gissing zijn kaart van het ziekenfonds mee genomen. Deze verstrooide varkensviller kwam er met 5 of 1 dag af. Volgde mijnheer Joh. de Vr., een korpo raal-torpedomaker uit Den Helder in grand tenue. Defensie kon met 8 boete of 4 dagen den toorn van financiën bezweren. Méér beschadigd werd een garagehouder uit Helder, tevens ondernemers van begrafe nissen, de heei W. G. M. Hij had bij een vervoer naar het graf zijn maandkaart niet bijgehouden, wat hem zoo geweldig kwalijk werd genomen, dat veroordeeling tot 35 boete of 25 dagen voigde. Dit was de vetste braadkip uit de heele ren' De schilder L. P. uit Anna Paulowna. die uit economische overwegingen het geheele jaar voor zijn auto geen wegenkaart had be steld, had het gewaagd uit vriendschap voor een vereeniging een aantal stoelen weg te brengen. Maar zijn buurman de kommies lapte hem er netjes bij! 15 boete of 5 dagen. De heer J. P.. koopman te Bergen, deed een proefritje in een op zicht ontboden auto. Hij had wegenkaart noch rijbewijs Dit uitstapje werd hem berekend op f 15 boete of 5 dagen. toebehoorend, was niettemin zijn houding van een soort, die zij niet anders konden be titelen dan een „air over zich hebben Het was Cilly Tollivant, die het eerst hem van déze beschuldiging in kennis stelde. „Maar dat is niet waar, Cilly protesteer de hij. „Ik zou niet weten hoe ik anders zou moeten doen". Cilly was in den loop des tijds meer zus terlijk jegens hem geworden. Zij kon niet onder één dak met hem leven, zonder dat haar hart werd vermurwd, en hoewel ze in het openbaar hem minachtend behandelde, omdat haar eigenbelang haar daartoe dwong, trachtte zij hem in het geheim te hel pen. „Zoo, weet je niet eens hoe je anders zou moeten doen!" riep zij verontwaardigd uit. „Tom Whitelaw, je maakt me gewoon mis selijk. Weet je dan niet eens hoe je behoorlijk moet spreken?" „Jawel, maar „Juist, daar heb je t", viel zij hem boos in de rede. „Waarom spreek je sommige woor den zoo heel anders uit dan wij allemaal doen?" De wenk werd deemoedig door hem aan genomen; hij zou probeeren die woorden voortaan anders uit te spreken. De eenige verklaring, die hij omtrent zijn fout kon ge ven, was dat zijn tong niet anders kon. Hij sprak sommige woorden voortaan an ders uit, alsof zij van een vreemde taal wa ren. Hij maakte zich veel eigen, dat ruw, grof, lawaaiig, vulgair en branie klonk, deed net zooals de andere schooljongens en toch vond hij zich zelf „apart." Maar in één ding was hij bepaald anders dan de rest, want al werden zijn taal en zijn manieren ruwer, al maakte hij zich in zijn ijver soms belachelijk, er was nu eenmaal niets aan te doen, dat hij opgroeide tot een flink cn mooi gebouwden jongen, die zijn hoofd op een wijze droeg, die op zich zelf reeds een ergernis was voor hen, die bij in tuïtie voelden, dat zij van minder allooi wa ren dan hij. Het kon hem niets schelen, dat de onderwijzers van hem hielden en hem waardeerden. „Meester's lievelingetje", was een scheldwoord, dat hem bijna even pijnlijk in de ooren klonk als „straatjongen" of „win keldief." Hij kon er nu eenmaal niets aan doen, dat hij gemakkelijk leerde, dat er zoo'n bekoring uitging van zijn glimlach, als men vriendelijk jegens hem was, dat hij beleefd antwoorde, als hij beleefd werd toegespro ken. Maar toch vond men, dat dit alles tegen hem getuigde. Hij werd voor den gek gehou den, geplaagd, verveeld en gesard. Wan neer er een pet van het hoofd moest worden gerukt, dan was het de zijne; wanneer er een paar overschoenen moesten worden ge stolen, waren het de zijne. Wanneer er een schoolboek uit iemands handen moest wor den gegraaid; en dan in een boom gegooid, waarin de eigenaar onder een bombarde- RIJWIELBELASTINGZAKEN. W. J. B., arbeider, Texel; L. B.. arbeider, HeerhugowaardL. B., arbeider, Heerhugo- waard; J. J. B., geen beroep, Warmenhuizen; Joh. D., winkelbediende Hoorn; A. D., koop man, Alkmaar; B. de J., opperman, Anna- Paulowna; A. G., groenteventer, Heerhugo waard; H. M., bloemenventer, Anna Paulow na; Hendr. M., arbeider. Hoorn; G. P., granietwerker, Alkmaar; P. J. S., arbeider. Wieringen; J. P. T., zonder beroep, Haar lem, allen 5 boete of 15 dagen hechtenis; C. W. V"., arbeider, Anna Paulowna 4 X 5 boete of 4 X 1 dag hechtenis; D. W. van W vischventer, Helder; Petr. W., slooper, Alk maar, 5 boete of 15 dagen hechtenis. WEGENBELASTINGZAKEN. Nic. B., vrachtrijder, Egmond-Binnen; Jb B., horlogemaker, Noordscharwoude; R. G vrachtrijder, Zijpe; G. K. veehouder, Heer hugowaard; A. J. K., vrachtrijder, Oudorp, 15 boete of 5 dagen hechtenis; Joh. de K torpedomaker, Helder, 8 boete of 4 dagen hechtenis; Joh. L., chauffeur, Egmond- Binnen, 5 boete of 1 dag; W. G. M., garage houder, Helder, 35 boete of 25 dagen; L. P schilder, Anna Paulowna; Jan P., koopman, Bergen, 10 boete of 5 dagen; Rens R vischhandel., Wieringen; P J. V., visch- handel., Hoorn, 15 boete of 5 dagen; Abram V., schilder, Broek op Langendijk, 5 boete of 5 dagen. ment van kiezelsteenen moest klimmen, om het er uit te halen, dan was het zijn boek Omdat hij arm was, niemand voor hem in de bres sprong, en er niettemin die verwenschte fierheid uit zijn heele wezen bleef stralen, daarom werd het een algemeen erkende we: op school, dat elke laagheid, die men jegens hem beging, rechtmatig was. Maar tijdens zijn derde verblijfjaar bij de Tollivants verminderd dit, en in het vierde eindigde het. Ook zijn schoolmakkers waren waren ouder geworden; andere gevoelens waren in hen ontwaakt. Eén daarvan was oprechtheid; een tweede was bewondering voor durf „Want jullie zult moeten erkennen", had hij Arthur Tollivant eens tegen zijn vrienden hooren zeggen, „dat hij alles heeft door staan, zonder een kik te geven, 't Is een taaie, flinke kerel; geloof me maar." Dit gunstige oordeel vond weerklank bij de jongens van Tom Whitelaw's eigen leef tijd. Wreed waren zij nooit geweest, hadden echter nooit beseft wat medelijden was. Ouder geworden, waren zij een heele boel vergeten van hetgeen zij vroeger hadden ge daan. De jongen, die op zijn zevende jaar de winkeldief was, was op zijn elfde jaar bevorderd tot Whitelaw de Hardloooer. Hij liep naar en van school met de meest getapte jongens, waarmee hij speelde en vocht, en in 't geheim vloekte Wanneer hij een air aan nam, dan was dat, vonden de jongens, om- ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 6 Februari. De 38-jarige koopman Jan Albrecht T. uit Wijk aan Zee, had zich in de middagzitting te verantwoorden ter zake het hem te laste gelegde misdrijf: dood door schuld, naar aanleiding van het feit, dat hij te Heiloo op of omstreeks 8 October op den rijksstraatweg door onvoldoende verlichting van zijn auto in verband met de weersomstandigheden had aangereden den persoon van P. W. van Kes- Sel, die rechts van den weg een handkar voortduwde. Ten gevolge van deze aanrij ding bekwam genoemde v. Kessel zwaar lichamelijk letsel, namelijk diverse been- en ook schedelbreuken en andere verwondingen, tengevolge waarvan hij in het St. Elisabeth- ziekenhuis aan die bekomen verwondingen overleed. Na het overlijden werd door dr Hulst op last der justitie de sectie verricht en deze deskundige gaf heden verslag van zijn bevindingen. In het verhoor den verdachte afgenomen door den president, mr. Ledeboer, verklaarde de heer T., dat hij dien avond eenige glazen bier in Alkmaar had geconsu meerd en reed met een snelheid van plm. 40 tot 45 K.M. Hij had ontstoken de stadslichten en een bermlamp, wat volgens zijn meening voldoende was. Plotseling kwam van tus schen de boomen een man met een handkar te voorschijn. Hij probeerde nog een aanrij ding te voorkomen door uit te wijken, doch dit lukte niet meer. Vast stond dat de hand kar geen reflector noch achterlicht had. Luitenant van Hulst, de militaire deskundi ge op motorisch gebied, had den auto van den verdachte onderzocht. De auto bezat 2 stadslampen, 'n koplamp en 'n bermlamp. De verlichting die de verdachte zou hebben ge voerd was, volgens meening van luitenant v. Hulst bij een snelheid van plm. 40 tot 45 K.M. onvoldoende, zooals bij proefneming was gebleken. Voor zoover wij de geheim zinnige conferentie bij de groene tafel tus schen 't college, deskundige, verdachte en ver dediger konden volgen, was de stuurinrich ting van den auto in orde. Dr. Cohen, arts te Heiloo, reed in den noodlottigen avond met zijn auto in de rich ting Limmen en vond aldaar op den rechter helft van den rijweg een donkere massa lig gen, die bleek v. Kessel te zijn. Hij lag met zijn linkerarm uitgestrekt en gaf weinig le vensteekenen. Dr. Cohen heeft hem het lin keronderbeen geamputeerd, doch verk'aarde bezwaren te hebben tegen het rapporteeren van nadere medische bizonderheden. Een handwagen had getuige niet gezien. De Heilooër brigadier-commandant majoor Harmsteen had zoowel de handkar als den auto van verdachte in beslag genomen en later een proefrit gehouden met luitenant v. Hulst. Voorts had de majoor de lijkkist ver zegeld en overgegeven. Brigadier de Koekkoek had den verslagene Petr. v. Kessel kort voor het ongeluk achter zijn handkar zien loopen, de aanrijding had getuige niet gezien. Ten slotte volgde nog verhoor van den zwager van den verd., den handelsreiziger J. C. v. d. Sluys te Wijk aan Zee, die eveneens in den auto zat en kon ver klaren dat zijn zwager in Alkmaar vier glaasjes bier had gebruikt. Voorts gaf hij verslag van hetgeen hem van het onge- dat hij nog meer „léf" had, dan werkelijk het geval was, iemand die zelfs na een si garet te hebben gerookt, terwijl je 't nog aan zijn adem merkte, naar huis durfde gaan. Zoo bracht hij twee volle jaren door, waar in hij althans uiterlijk werd geduld. Verder kon hij niet komen, omdat hij nu een maal een pupil van den Staat was. Bij honk bal en in het voetbalelftal werd hij als ge lijke beschouwd, maar in den huiselijken kring der jongens was dat niet het geval. Op partijtjes en die werden onder het jonge volkje van Harfrey heel wat gegeven werd hij niet gevraagd. Meisjes, die hem bij de Tollivants ontmoetten, spraken buiten niet met hem. Toen Cilly, die nu Cecilia werd ge noemd, op haar verjaardag haar vriendin nen op een partijtje had, bleef hij op zijn kamer, wat iedereen heel gewoon vond. Maar hoe ook, het was hem een opluchting op straat niet meer te worden uitgejouwd, en ook niet meer dagelijks op school te worden herinnerd aan het drama van zijn moeder. Een opluchting, maar ook niet meer. Meer dan dit kon het niet zijn, want daar voor was de wond te diep geweest. Uiterlijk aanvaardde hij de bewijzen van toenadering; in zijn binnenste verwierp hij ze. Hij wachtte zijn tijd af niet omdat hij belust was op wraak daarvoor was hij nu te gevoelig maar in de hoop dat alles in zijn geheugen zou vervagen en hij alles zou vergeten. Tegen den tijd dat hij twaalf jaar werd, voelde hij dat zijn geest groeide, dat hij meer begrip kreeg

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7