DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Vit het JtacletnetU tBuitenland debatten in het lagerhuis. WAT ER IN DUITSCHLAND GEBEURT. De groet.... KERKELIJKE KWESTIES. In Duitschland. DUITSCH-NEDERLANDSCHE OVEREENKOMST. Over boter en kaas. OOSTENRIJKSCHE STAPPEN. vereenigt zich in deze met het door B. en W. in de stukken naar voren gebrachte stand punt. De voorzitter zeide dat B. en W. ook adviseerden tot het behouden van den post voor den schoolarts. De dokter was een van de eerste schoolartsen in deze omgeving Het nut van den schoolarts is steeds getole ken en met het oog op het uit te keeren wachtgeld wordt de bezuiniging gering. B. en W. willen ook de post schoolboeken en leermiddelen geraamd op 500, welke te ruggebracht moet worden op 2 per leer ling, handhaven, vooral met het oog op een te verwachten toename van het leerfingental in verband met de opheffing van een open bare school in een naburige gemeente. Met de volgende wijzigingen gaan B. en W. accoord. Onderhoud en aankoop meubelen raad huis van 25 op 10; aanplakken en om roepen van ƒ10 op 5 plaatsen van adver- tentiën van 10 op 5; kleeding en uitrus ting veldwachter van 100 op 90; reis geld passanten en overige uitg. politie van 10 op 5kosten bruggen en overzetveren 300 op 290; kosten algemeene begraaf plaats van 323 op 310. In verband met te plaatsen borden van maximum snelheid te St. Pancras, wilden B. en W. den post: plaatsing en onderhoud waarschuwingsborden die van 10 op 1 moet worden gebracht, op 10 handhaven De kosten voor de Vereeniging van Bur gemeesters en Secretarissen in Noordhol land groot 50 moet vervallen. B. en W willen den post op 25 stellen met het oog op de kosten der commissie uit de West- Friesche gemeenten. De post 25 voor rechtskundig onderzoek moet eveneens vervallen. B. en W. wenschen dezen post te behou den. De gratificatie voor gemeentepersoneel en rijkspolitie groot 105 moet op 100 ge bracht worden. B. en W. gaan hiermede accoord. De post instandhouding onderwijzerswo. ning groot 150 moet op 40 gebracht worden. B. en W. willen de post handhaven omdat er een nieuw plafond in de woning moet ko men. Voor de woning gemeente-geneesheer was 100 uitgetrokken. Deze post moet 70 gulden worden. B. en W. bleven 100 be slist noodig oordeelen. Voor het vergunningsrecht willen Ged. Staten een maximumverhaal. Aangezien de betreffende menschen slechts door neveninkomsten bestaan, achten B. en W. dit niet mogelijk. De raad deelde deze zienswijze en verzette zich ook tegen een verhooging van de sala rissen der wethouders en de presentiegelden der raad met 1/3 maximum, aangezien de wethouders slechts 150 genieten, meer werk hebben en den raad reeds door minder te vergaderen bezuinigt Volgn. 5. Berekening overleggen inzake eventueele vermindering uitkeering gemeen tefonds. Zal worden overgelegd. Volgn. 116. Huur of pacht van landerijen zoo nauwkeurig mogelijk ramen. In verband met de ontvangsten over 1932 wordt voor gesteld te ramen 100 inplaats van 359,01, naar aanleiding van de nog steeds lage inkomsten der bedrijven. Volgn. 165. Toelichting wordt verzocht Zal worden toegelicht. Volgn. 168. Verzocht wordt de raming te herzien. Betreft vergoeding voor buskosten voor kinderen die te Alkmaar schoolgaan. In verband met de omstandigheid dat de afstand terzake is gebracht op 5 K M. zal vergoeding alleen mogen worden gegeven voor kinderen P. Zut, zoodat dit bedrag kan worden gebracht op 48. Volgn. 194 en 195. Werkverschaffing en steunverleening. Deze posten moeten wor den geraamd op 45 inplaats van 75 Hieraan moet worden voldaan. Volgnummer 208, 210, 212, 215, 219, 220, 223a en 235 betreffen wijziging belas- tingposten administratieve wijzigingen). Voorgesteld wordt hieraan te voldoen. De raad ging met deze voorstellen ac coord. De hondenbelasting wordt verhoogd en voor losloopende honden gebracht van 5 op 6, en voor vastzittende honden van 2.50 op 3. Het legestarief voor bouwvergunningen werd gesteld op 1.50 per 500 of een deel daarvan. De steun voor de werkverschaffing werd inplaats van 75 op 55 gebracht. In verband met een nieuwe patiënt werd de post verpleging krankzinnigen verhoogd. De heer Hart en wethouder Visser stelden heeft met de politiek niets te maken. Spr. gaf een opsomming van de leervakken. De voorzitter was van oordeel, dat het aantal leervakken zoo uitgebreid is, dat het uitgesloten moet geacht worden, dat de instelling waar het van uitgaat, niet gepro pageerd wordt. Spr. komt op tegen een cur sus, uitsluitend over de S. D. A. P. De bewe ring, dat de cursus voor allen toegankelijk is, doet daaraan niets af De heer Hart betoogde, dat er gemeen ten zijn, waar de meerderheid van de scho lieren uit andere kringen komt (Gouda). Het is een prachtige ontwikkeiingsgelegenheid en de gemeente diende die in het belang van de jeugd met beide handen aan te grijpen. Spr. nad het verzet niet verwacht. Als het verworpen wordt zal hij er nader op terug komen. De voorzitter kon door deze argu menteering zijn meeriing niet wijzigen. De leerkrachten zijn leerKrachten van het insti tuut en worden door een bepaalde politieke partij betaald. Spr. wil voor geen enkele poli tieke organisatie de openbare school beschik baar stellen, al is het onderwijs aan de rijpere jeugd hem sympathiek, mits dit algemeen geschiedt. De heer Mulder verbaasde zich over het voorstel van het college. In deze had hij geen tegenstand verwacht,-omdat onderwijs alles is. Met verheffing van stem verzekerde spr dat het onderwijs toch zal doorgaan. De voorzitter: Daarover zal ik mij slechts verheugen. De heer H a r t waarschuwde nog de din gen niet op krenterige wijze op de spits te drijven. Vele bewuste jonge menschen snak ken naar dit onderwijs. Het zou een schoone klank zijn het verzoek in het belang van de geestelijke ontwikkeling, in te willigen. De voorzitter: Bij de eerste onder handelingen heeft U gezegd, dat ze daarvoor ook naar Alkmaar kunnen Wethouder W. V i s s e r Is er nog een andere mogelijkheid, waaronder hetzelfde bereikt wordt. De voorzitter: Wij kunnen het rijk voor een dergelijke cursus steun vragen en krijgen dan een cursus, geleid door vakkundig personeel. De heer Mulder: Roep dan de werk- loozen bij elkander. Dit wordt niet gedaan. Wij hebben de school. De voorzitter: Als dezelfde bond het verzoek richt, krijgt zij de steun van B. en W. Het is ons bekend, dat het rijk daarvoor steunt. De heer Hart: Wij willen geen bezigheid in houtsnijden en teek-enen, doch ontwikkeling om helderheid in de vereeniging te brengen De heer Smit: Laten adressanten zich als inwoners tot B. en W. wenden De heer Hart: De 20 zijn niet allen werkloozen en het rijk steunt alleen cursus sen voor werkloozen. Het voorstel van B. en W. het verzoek niet in te willigen, werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Hart en Mulder. Aan de orde was hierop een voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting 1933. Conform besloten. Een verzoek van den heer H. Koorn om subsidie voor het vervoer van zijn zoontje naar de school voor zwakzinnige kinderen te Alkmaar. Werd ingewilligd. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden de aftredende heeren C. Stuffers, J. Ploeger en P. Geus herkozen. Gekozen werden de heeren P. J. Lammer- schaag en P. Zwetsman. Met de stemmen van de heeren Hart, Mul der en Smit tegen werd besloten, in verband met de wenken van Ged. Staten aan de ouder commissie te St. Pancras geen subsidie te verleenen voor 6 leerlingen uit de gemeente, die aldaar de cursus voor de rijpere jeugd volgen. Hierna sluiting. EERSTE KAMER Alg. beraadslaging rijksbegrooting. Na een van haar veelbesproken avondver gaderingen gehouden te hebben, waarin zij zonder een woord van gedachtenwisseling in enkele minuten tijds een of meer wetsvoor stellen v/c.rden aangenomen ditmaal was het 't ontwerp betreffende de samenwerking van tramwegen in Gelderland heeft de Eerste Kamer heden een aanvang gemaakt met de behandeling van de rijksbegrooting voor 1934. Wij hebben een half dozijn spre- ^rs mogen aanhooren, doch den voorzitter. —«....wum* vast, dat de gemeente-huishouding van Koe- °ie reeds den spreektijd heeft gerantsoeneerd revolutionaire combinaties. Ook hij gevoelt dijk goed beheert wordt, hetgeen blijkt uit en de opening dei vergadering van heden voor de fascistische beweging en in ver- het weinige, wat Ged. Staten als bezuiniging had aangedrongen op bescheidenheid in het °and hiermede oefende hij scherpe kritiek uit ^"bben kunnen vinden. gebruik van den tijd, ging het blijkbaar nog °P program van Mussert, die allerlei Voorts was van hetzelfde college een ver- njet v'ot genoeg, zoodat hij om half vijf dwaasheden belooft. Hij noemde Mussert en zoek ingekomen om het ambtenaren-reglement PIotse'ing en onverwacht.de vergadering tot ZIln aanhangers gewetenlooze alarmfabri- j. 1 des avonds half negen verdaagde. Een tegen- zen verontrustte hem zeer en hij hoopte, dat de regeering den strijd daartegen niet be hoefde op te geven, waarbij hij in het bijzon der de kinderrijke gezinnen in de belangstel ling der regeering aanbeval. Ten slotte sprak hij zijn vertrouwen in de regeering uit, ter wijl hij hulde bracht aan de onderhandelin gen met de Duitsche regeering in zake een nieuw handelstractaat. De volgende spreker, de heer De Savor- min Lohman, de leider der christelijk-histo- sche fractie, behandelde hierop in een uitvoe rige rede een viertal punten: het optreden van het kabinet, de financieele politiek, de handhaving van het gezag en de politieke situatie. Zijn fractie, aldus de spr., heeft met groote ingenomenheid het optreden van dit kabinet gezien, ook al is het veelkleurig. Of een mi nister in dit kabinet een andere opinie laat bemerken dan hij als kamerlid koesterde, doet niet ter zake: dat is een historische of biogra fische kwestie. Speciaal aan mr. Oud bracht de spr. hul de voor zijn financieel beleid, waarbij deze aan zijn tegenzin voor indirecte heffingen wel verplicht was het zwijgen op te leggen, omdat hij begreep, dat er niets anders over schoot. Spr. kwam evenwel op tegen een mo gelijk streven om nog verder te gaan met be zuiniging bij defensie. Defensie is nu reeds tot ongeveer het hemd uitgekleed, maar men late haar ten minste haar hemd! De handels politiek der regeering heeft zijn instemming, men kan nu sléchts werken met strikte weder- keerigheid In zake de gezagshandhaving gevoelde hij groote waardeering voor minister Colijn, maar niet minder voor minister de Wilde, die met kracht begonnen is de spinraggen bij het gemeentelijk beheer weg te bezemen. Maar er dient nog meer te gebeuren. De revolution- naire elementen in de gemeentediensten moe ten verdwijnen en het is ongehoord, dat ge patenteerde opruiers met een toelage van 5000 per jaar geduld worden in 's lands vergaderzaal. Dat de nationaal-socialisten- bond op de lijst der verboden vereenigingen is geplaatst, vond bij den spr. volstrekt geen in stemming. Bij het besluiten tot een dergelij- ken maatregel moet rekening worden gehou den met de gezindheid en dan mag men tot de conclusie komen, dat de nationaal-socia listen, in tegenstelling met de sociaal-demo craten een dergelijke behandeling niet heb ben verdiend. Wat de politieke situatie aangaat, er is een streven naar politieke heroriënteering, men dringt weer aan op handhaving van orde en tucht. Dat is een verblijdend verschijnsel, al is het te betreuren, dat deze herleving wordt opgevangen door socialisme en nationaal- socialisme. Dat de huidige toestand niet be vredigend is, zou hij niet gaarne ontkennen, maar voor een deel schuilt dit in ons tot op de spits gedreven evenredigheidsstelsel. In- tusschen thans geen grondwetsherziening, waarop van katholieke zijde wordt aange drongen. Of het oogenblik daarvoor is aan gebroken, late men ter beoordeeling aan de regeermg over. Na de pauze heeft de heer Mendels (s.d. a.p.) een naar gewoonte zeer uitvoerige rede gehouden, waarin hij veel en velerlei heeft opgehaald en omgehaald. Hij bepaalde zich daarbij evénwel tot eenige vraagstukken van staatsrechtelijken aard. In de eerste plaats zette hij uiteen, dat zijn partij dit kabinet niet kan steunen, omdat zij niet mee kan gaan met de belastingpolitiek van indirecte heffingen, welke in de eerste plaats zwaar drukken op den kleinen man. Maar in hoofdzaak was zijn rede gericht tegen het streven der regee ring om de autonomie der gemeenten te ver nietigen. Aan Gedeputeerden wordt op het hart ge drukt scherp toe te zien op de gestie der ge meenten. Deze worden gekort in de uitkeering uit het gemeentefonds en de uitkeering voor werkloozenzorg. En daarnaast wordt er van overheidswege curateele uitgeoefend op de dad:i der gemeentebesturen. Men loopt met schoenen en klompen over de gemeentelijken vrijheden heen, burgemees ters maken inbreuk op het recht van vergade ren en waar gewenscht, beveelt de minister de burgemeesters. Maar dat gaat niet: een bur gemeester heeft de bevelen van een minister niet af te wachten. Het ergste is, dat dit alles per circulaire geschiedt. Ook het optre den van minister de Wilde tegenover de V A R A. becritiseerde de spr. De heer van Embden (v.d.) beloofde na mens zijn fractie steun aan de regeering Hij erkende, dat de omstandigheden de opschor ting van den ontwapeningseisch der noodzakelijk hebben gemaakt, al won kanten, die bovendien in connectie staan tot Tter Blomjous (r.1.) herft toM «n phi-Iippica gehouden tegen het algemeen kiesrecht, dat hij met het evenredige sterns e - sel voor velerlei kwaads aansprakelijk stel de. Vervolgens pleitte hij voor steun aan de Indische producten. Laatste spreekster van den middag was mevr. Pothuis-Smit (s.d.a.p.), die een warm pleidooi hield voor de arbeidsvrijheid van de gehuwde vrouw en ernstig waarschuwd tegen een mogelijke verlaging van den steun aan de werkloozen. partij ...rdt die eisch niet geschrapt van het program. Spr. sten de ir met het verbod van deelneming aan Debatten over ontwapening. In het Lagerhuis te Londen is gisteren gedebatteerd over de ontwapening. Aan~ leiding hiertoe gaf de motie van den conservatief Clarry, die naar voren bracht, dat de verdediging van he„ Bnt- sche rijk onvoldoende is, daar Engeland te" zee te land en in de lucht te zwak is. De liberaal Evans verklaarde om- dat er over gesproken wordt, dat onder alle omstandigheden de vereeniging van Oostenrijk en Duitschland verhinderd moet worden. Het is nutteloos: Oosten rijk nog langer als overwonnen natie te behandelen en te verlangen, dat het economisch onafhankelijk blijft, nadat het alles is ontnomen, wat het zou heb ben kunnen helpen. Churchill was van meening, dat een onderzoek moest worden ingesteld naar verdediging ter zee, te land en in de lucht. De fabrieken moeten zoo gereor- ganiseert worden, dat zij zonder verwijl zouden kunnen werken voor oorlogs doeleinden. Verder moet Engeland van het vlootverdrag van Londen dat het ter zee insnoert, af komen. Bovendien moet Engeland zijn luchtstrijdkrachten zoo sterk maken als de luchtstrijdkrachten van iederen anderen staat zijn, die in aanmerking zou kunnen komen aanval ler van Engeland te worden. De regee ring doet in de landsverdediging niet haar plicht. Baldwin antwoordde daarop, dat er drie redenen voor oorlog zijn: dynastie ke, religieuze en die, welke grenzen betref fen. Dynastieke en religieuze oorlogen zal wel niemand meer verwachten. Er blijven dus alleen oorlogen over de gren zen en wel in den meest uitgebreiden zin van het woord. Het zou dus ook een economische grens kunnen zijn. Boven dien kan een grens door het aangroeien van een bevolking onder zoo'n druk komen, dat een breuk ontstaat. De re geering gelooft echter en hoopt, dat alle meeningsverschillen tusschen de naties door middel van het verstand zullen kunnen worden opgelost. De Britsche regeering doet thans een laatste poging tot oplossing van het veiligheidsvraagstuk. Binnen zeer kor ten tijd tal men weten of men een suc ces zal kunnen verwachten of niet. De heerschappij van het recht sluit sancties in Wanneer het niet tot een overeen stemming komt zal Europa zich voor een buitengewoon moeilijken toestand ge plaatst vinden. Wanneer het gelukt een conventie in den geest van het Witboek tot stand te brengen moet bij een algemeene rechts gelijkheid de kans voor allen om dat te krijgen wat allen willen, veel beter zijn. Taak van den Volkenbond is het de mee ningsverschillen tusschen de volkeren op te heffen en aldus een oorlog te ver hinderen. Spr. is er volkomen van overtuigd, dat deze regeering en iedere andere re geering alles zal doen om den Volken bond te behouden. Wanneer wijzigingen noodig mochten zijn, die een grootere ha-monie onder de naties zouden kun nen scheppen, kunnen zij aangebracht worden. Ten slotte sprak nog de liberaal Sa- muel, die zijn standpunt uiteen zette in zake eenige passages in de redevoering van Chrucgill. te wijzigen in de zin, dat de voor rijksambte naren verboden vereenigingen ook voor de gemeenteambtenaren verboden zijn. B. en W. stelden voor aan het verzoek te voldoen. De heer Hart -kon zich er niet mede ver eenigen, omdat het een aanslag is voor de individueele vrijheid, waarop ook een ambte naar, die zijn plicht doet, recht heeft. De fiere persoonlijkheid komt er mede in gedrang. De voorzitter oordeelde het het beste, het voorstel in stemming te brengen. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Hart en Mulder werd het voorstel aange nomen. Van B. en W. van Alkmaar was ingeko men de balans en winst- en verliesrekening van den Keuringsdienst voor Waren. Voor k. g. aangenomen. Van de commissie tot Wering van School verzuim het verslag over 1933 Als voren. Van de afd. Koedijk van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf een verzoek om een vertcht en verwarmd lokaal beschikbaar te stellen voor een in te richten arbeidersavondschool. B- en W. stelden voor het verzoek niet in te willigen, omdat zij de school niet kunnen gvven aan het Instituut voor Arbeidsontwik- keling, omdat dit verwant is aan een be paalde politieke partij. De heer HartHet te geven onderwijs valler voor velen en van meer dan één zijde hoorden we de opmerking: had de voorzitter niet evengoed zijn doel kunnen bereiken door de Kamer b.v. tot 6 uur, desnoods nog wat lr.ter, bijeen te houden? Het was nu voor vele een onverwacht verloren avond. In de Twee de Kamer wordt doorgaans een avondverga dering wat tijdig aangekondigd, in de Eerste Kamer wordt men echter voor onaangename verrassingen gesteld. De algemeene beraadslagingen over de rijksbegrooting voor dit jaar werden geooend met een rede van den heer Van Lanschot, den leider der katholieke fractie, die betoog de, dat er voor het fascisme hier te laneïe reen kans bestaat mits we eensgezind blijven, -elfs een Mussolini zou bij ons geen kans hebben Hierna de crisis besprekende, betoogde hij zijn ingenomenheid, dat de gouden standaard gehandhaafd bleef, doch vroeg de aandacht voor het denkbeeld van de terubrenging met een ruk van den gulden tot een lagere waar de, gelijk sommigen zouden willen. Dat zou evenwel z.i. een gecamoufleerde loonsverla- png zijn, waarmede gepaard zou gaan een loeielijking van de consolidatie. Hoe denkt de regeering over de verlaging van de waar de van den gulden met behoud van den gouden standaard? Ter zake van werkverschaffing vroeg hij de aandacht voor de verbetering van de Maas. De toeneming van het aantal werkloo- OORLOGSVLTEGTUIGEN IN ENGELAND. Aandacht trekkende berichten. De Londensche bladen wijden groote aandacht aan een gisteren in het Lager huis gedane mededeeling over een nieuw gevechtsvliegtuig, dat als een lift kon stijgen en in korte tijd de gewenschte hoogte kon bereiken ter afweer van een vijandelijke luchtaanval. Drie vliegtui gen van dit type zouden evenveel kosten als een bombardements-vliegtuig. Een tweede voordeel van dit nieuwe toestel zou zijn, dat het geen groote actie radius heeft en niet voldoende bommen mee kan voeren om een vijandelijk land aan te vallen, zoodat het slechts waarde heeft als verdedigingswapen, doch als zoodanig ook een zeer groote waarde. Hoe moeten in Duitschland gevange nen hun bewakers groeten. Met uitge- strekten arm en Heil Hitier? Neen! zegt de Pruisische minister van justitie, die aan deze gewichtige aangelegenheid de volgende beschikking heeft gewijd} Krachtens de bestaande dienstvoor schriften moeten gevangenen de gevan genis-ambtenaren groeten door het af nemen van hun hoofddeksel en zoo zij er geen dragen, door het aannemen van een „straffe" houding. De Duitsche groet als groet van den vrijen Duitschen man komt voor gevangenen niet in aanmer king. Daar van beantwoording van den Duitschen groet, door gevangenen ge bracht, geen sprake kan zijn moeten ambtenaren van dezen groet afzien". Hoe zij dan wel den groet van gevan genen moeten beantwoorden, staat er niet bij Door het afnemen van hun hoofddeksel, of zoo zij er geen dragen, door het aannemen van een „straffe" houding? De Rijksbisschop heeft in zijn kwalj. teit van landsbisschop op grond van zjfo verordening ter verzekering van uniforme leiding der evangelische kerk der oud-Pruisische unie, drie belangrijk ke verordeningen uitgevaardigd. Bij verordening van 5 Februari wordt de functie, van president zoomede die van wereldlijk en geestelijk vice-presi- dent van den hoogen kerkeraad der evangelische gemeenten opgeheven en de desbetreffende bepalingen der consti tutie en wet op de kerken buiten kracht verklaard. De beide andere verordeningen die op 3 Februari van kracht zijn geworden re gelen de overplaatsing van geestelijken in het belang van den dienst zoomede de pensioneering of met verlof zending van kerkelijke dienaars. Toe te kennen wachtgelden bedragen minstens 50 der dienstinkomens. De bij het Duitsch-Nederlandsche han- dedsverdrag van 15 December vastgestel de gemengde Duitsch-Nederlandsche commissie ter bevordering van de we- derzijdsche belangen op het gebied van het melkbedrijf is 6 Februari 1934 bijeen gekomen en heeft breedvoerig den hul digen toestand besproken van den boter en kaasuitvoer uit Holland naarDuitsch land. Als resultaat dezer bespreking werd het volgende vastgesteld: 1) De huidige toestand op de Duitsche botermarkt maakt het in het wederzijd- sche belang wenschelijk den boteruit- voer uit Nederland naar Duitschland in de maand Februari geringer te maken dan in overeenstemming zou zijn met het voor deze maand vastgestelde con tingent. 2) De huidige toestanden op de Duit sche markt maken een prijs van 112 Holl. guldens per 100 K.G. passend. 3) De huidige Duitsche kaasmarkt biedt de mogelijkheid den kaasuitvoer uit Nederland grooter te doen zijn dan in overeenstemming zou zijn met het contingent voor de maand Februari. Bij den Volkenbond. De overhandiging van de nota der Oostenrijksche regeering aan den Vol kenbond, waarin zal worden voorge steld het Oostenrijksch-Duitsche con flict door den Volkenbondsraad te doen onderzoeken, zal, vandaag naar wordt medegedeeld, waarschijnlijk worden op geschort tot de volgende week. Men neemt in politieke kringen aan, dat de Oostenrijksche regeoring eerst het standpunt der Engelsche en Tta'i- aansche regeering wil vernemen en het voorgenomen beroep op den Volken bondsraad en haar verdere houding af hankelijk zal willen stellen van de op vatting der groote mogendheden». *Qf i Daar£nne" net al donker en Piet botste tecen een tafel aan. De aap greep hem bij zijn schouder en trok hem achterover op den grond. Piet gilde aan één stuk maar planter was er gelukkig gauw achteraan gekomen en wist Jocko tot loslaten te dwingen. „Jij niet zulke apekuienhè? gelukkig gauw achteraan gekomen eq wist Pas op, of je gaat in je hok, begrepen dat al zijn tanden bloot kwamen. 1 y.?,'sde schoorvoetend naar de galerij en ging zoo min, van Jocko af zitten. Hij zat nog geen drie nuten, toen hij het alweer uitgilde en boven op zijn stoel an; "Een slans> een slang!" O, dat is mijn lieve- k^f!i1UuS!angetie"» zei de planter, „die doet ook al geen mpflf n i »s ?fe" verg'ft'g soort» die komt 's avonds altijd ment tialen Hij floot op een eigenaardige manier en de ang kwam dadelijk naar hem toe „Wat je maar een slan getje noemt", dacht Piet, toen er iets van meer dan drie meter over den grond gleed. L_

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6