Agenda JECOVITOL Mercurius Havermout £uchlvaact Stad w Om Jvmeei cent per pondspak Stukken ijzer als verboden wapens beschouwd. Gift van Daladier geweigerd. De stakingsoproep van de C.G.T. Eerste vonnissen tegen demon stranten. WILLEM MENGELBERG HERSTELLENDE. Terug uit Zwitserland. BANDIET HANGT ZICH OP. Medeplichtige in Lindbergh- drama? STORM BOVEN DENEMARKEN. Schepen op drift. ONZE POSTVLUCHTEN OP INDIE, POGING TOT DOODSLAG? Stroopersconllict in de duinen. GEIJKTE LEVERTRAAN Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, Gevaren der lucht (sens.), hoofdrol James Murray. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Verboden Huwelijk (dram.), hoofdrollen John Barrymore en Katharine Hepburn Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De man met de wassen beelden (emo tie). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, alleen Zondag en Maandag 7.30 uur, Leise flehen meine Lie- der (rom.) Hoofdrol Martha Eggers. Toe gang alle leeftijden. Vrijdag 9 Februari. Harmonie, 8 uur, Alkmaarsche Kamermu- ziekvereeniging: Optreden Strijkkwartet „Calvet". Gulden Vlies, 8 uur, Tooneelavond „Fri- so". Zaterdag 10 Februari. Harmonie, Carnaval-viering door T.O.P. Woensdag 14 Februari. Harmonie, opvoering van De Heksen- klok door Nico Snel's Koorklassen. Zondag 18 Februari. 't Gulden Vlies, feestavond K.V.K.V., revue „Dat moet je meemaken". VlUCKOKEND RLANDSCH FABRIKAAT: grijpen. De 24-urige proteststaking van Maandagavond wordt door de Fransche vakcentrale van beide richtingen syste matisch voorbereid. De bij de C. G. T. aangesloten bonden van ambtenaren, postbeambten en onderwijzers hebben zich bereid verklaara aan het stakihgs parool gehoor te geven. Slechts de chris telijke vakbonden staan er afwijzend tegenover. Als technische noodhulp heeft de re geering 150 man van het machineperso. neel der marine uit Brest naar Parijs laten overkomen om oveial te kunnen ingrijpen, waar dit tengevolge van de staking noodig zou zijn. Het lid van den Parijschen gemeente raad Emile Faure heeft een voorstel in gediend om op de Place de la Concorde een herinneringsplaat aan te brengen met de mededeeling „dat hier sedert 1871 voor de eerste maal een regeering het gewaagd heeft op de Parijsche bevol king te laten schieten." De correctionneele rechtbank heeft 17 betoogers veroordeeld tot straffen loo pend e van 16 francs boete tot 15 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf. De rechtbank overwoog dat stukken ijzer afkomstig van boombeschermers en velschillende projectielen, die de betoo- gers bij zich hadden, als verboden wa pens moesten worden beschouwd. Van de 18 politieagenten, die Dinsdag avond in een ziekenhuis werden opgeno men, blijven er slechts 6 in behande ling; hun toestand is bevredigend. Daladier had aan het herstellingsoord de»- politieagenten, waarvan hij voorzit ter is, een gift van fr. 50 000 willen schenken. Deze gift is echter onder dankbetuiging geweigerd, daar het her stellingsoord (zoo wordt in een brief aan Daladier gezegd) geen gift kan aan vaarden, die zoo nauw verbonden is met de pijnlijke gebeurtenissen welke zich enkele uren geleden afspeelden. De Algemeene Federatie van den Ar- boid (C.G T.) publiceert een oproep „Aan de Arbeiders" waarin gezegd wordt: Wij willen de principieele vrijheden behouden, die onze voorouders in he- roischen strijd hebben verworven. Om klem bij te zetten aan dezen onwrikba- ren wil, moeten alle arbeiders op 12 Fe bruari het werk neerleggen. Men moet bewijzen, dat de krachten des volks te genover de poging de dictatuur te plaat sen in de plaats van de democratie, niet stilzwijgend en roerloos zullen afwach ten. De algemeene secretaris van de C.G.T., Léon Jouhaux, heeft in verband met deze oproep nog opgemerkt, dat de voor Maandag aa s. aangekondigde demon stratie rustig en met alle discipline zal verloopen. Het dagelijksch bestuur van de amb tenaren heeft besloten het stakingspa rool voor Maandag op te volgen. Alle aangesloten vakvereenigingen worden opgeroepen actief aan deze beweging deel te nemen om de verworpen vrij heden te verdedigen. De rechtbank te Parijs heeft gister vonnis gewezen tegen een aantal de monstranten, die zich te verantwoorden hadden wegens oproer, beleediging van ambtenaren en het dragen van verboden wapenen. Als verboden wapenen wer den door de rechtbank ook stukken van ijzeren hekken en alle projectielen be schouwd. Zeven personen werden ver oordeeld tot een boete van 16 fr., 3 per sonen tot een gevangenisstraf van 4 dagen, één tot zes dagen, twee tot acht dagen en één tot 15 dagen gevangenis straf. De preventieve hechtenis wordt in mindering gebracht Omtrent den gezondheidstoestand van dr. W. Mengelberg worden gunstige be richten ontvangen. De gedwongen rust in Zwitserland heeft hem veel goed ge daan. De geneesheeren geven alle hoop dat hij eerlang geheel hersteld zal kun nen terugkeeren. Wanneer dit het ge val mag zijn, is echter nog niet met zekerheid te zeggen. Uit Siouxfalls wordt gemeld, dat een berucht bandiet Sankey die o.a. betrok ken was bij de ontvoering van 2 rijke zakenlieden in de midden-westelijke staten en die er van verdacht wordt be trokken te zijn geweest bij de ontvoe ring van de baby van het echtpaar Lindbergh, in de strafgevangenis een eind aan zijn leven heeft gemaakt door zich in zijn cel op te hangen. De storm, die gisteren boven Dene marken heeft gewoed, heeft groote schade aangericht en eenige duizenden huizen in verschillende streken zijn be schadigd. Ontelbaar is ook het aantal omgewaaide boomen en schoorsteenen. In totaal heeft de storm vijf slachtoffers geëischt. Op het eiland Fühnen werd een arbeider door een vallende boom getroffen en gedood. Een oude man gleed van een dak, dat door den storm beschadigd was en dat hij wilde repa reeren. Te Kopenhagen moesten verscheidene fietsers en een aantal voetgangers zich onder dokters behandeling stellen, aan gezien zij door neerstortende voorwer pen waren gewond. Op verscheidene plaatsen in het land waren de rails door omgewaaide boo' men versperd, zoodat het spoorwegver keer groote vertraging ondervond. Bi; Thyboro strandde een Zweedsch s.s. en moest de uit 20 koppen bestaande be manning met een'reddingslijn aan land worden gebracht. In de haven van Kopenhagen raakte een 5000 ton metend schip op drift en kon pas na drie uur door een sleepboot weer op zijn plaats worden gebracht. Verscheidene schepen raakten tenge volge van den storm aan den grond. DOELVERDEDIGER GESTRAFT. Wegens te woest spel. Terzake van mishandeling stond heden morgen voor den politierechter te Haarlem terecht de A. D. O.-doelverdediger Quax. Hij had op 14 Januari tijdens een Zaandam gespeelden voetbalwedstrijd A. D. O. Z. F. C. den Z. F. C. mid-voor van den Over, die eenige meters voor het A. D- O.- doel een schop in de lendenen gegeven. Van den Over moest van het veld worden gedra gen en heeft een week lang niet kunnen wer ken. De officier van justitie eischte 40 boe te of 30 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde Quax tot 30 boete of 20 dagen hechtenis. DE MOORDZAAK TE HAELEN. Van Roy in hooger beroep. De Tel. meldt: De veroordeelde P. G. van Roy, die bij vonnis der arrondisse- ments-rechtbank te Roermond d.d. 6 Fe bruari j.1. is veroordeeld tot 12 en 2 jaar gevangenisstraf resp. wegens doodslag en diefstal te Haelen gepleegd in den nacht van 7 op 8 October 1933, heeft heden tegen bei Ie vonnissen hooge. be roep aangeteekend. STEEKPENNINGEN AANGENOMEN. Ex-ambtenaar voor het hof. Voor het Gerechtshof te Amsterdam stond gisteren in hooger beroep terecht een oud-bureelambtenaar bij P. T. T., verdacht van het aannemen van giften. De Rechtbank had hem te dier zake op 26 October j.1. veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar. In strijd met zijn plicht tot geheim houding had de man inlichtingen over aanbestedingen van de P. T. T. gedaan aan een aannemer te Berg Ambacht. Als tegen-prestatie had hij daarvoor van den aannemer verschillende gelds bedragen ontvangen. Zoo zou hij een- maa.1 200 en 150 hebben gekregen. Uit de aanteekenboekjes van den aan nemer bleek echter, dat hij dikwijls gif- t had aangenomen. Verdachte legde een gedeeltelijke be kentenis af. Hij had een betrekkelijk laag salaris en de ziekte van zijn vrouw kostte veel geld. Ook de aannemer, die als getuige werd gehoord, gaf toe aan verd. geld te hebben gegeven in ruil voor inlichtingen over aanbestedingen. Er werd voor een hooger bedrag inge schreven en de „opzet" gedeeld. A décharge werden twee deskundigen gehoord, n.1. dr. de Bruine Ploos van Amstel, verd.'s huisdokter en de psychi ater dr. W. Kat Zij verklaarden, dat in verband met verd.'s gezondheids toestand gevangenisstraf funest voor hem zou zijn. Dr. de Bruine Ploos van Amstel was van meening, dat verd. niet precies wist wat hij gedaan had, een meening die door den presid. mr. Jolles en den procureur-generaal mr. Bauduin werd bestreden, aangezien verd. zich steeds op zeer normale wijze had uitge laten over zijn daad. De deskundige dr. de Bruine Ploos van Amstel noemde verd. ontoereke ningsvatbaar, of hij dit reeds was toen hij zijn daad pleegde, is niet met zeker heid te zeggen. De procureur-generaal mr. Bauduin achtte het feit zeer ernstig. Verd. geeft de feiten toe en van ontoerekenbaarheid is naar spr.'s meening geen sprake. Ook de aannemer is naar de meening van het O. M. schuldig en hij zal den Of ficier van Justitie vragen of reeds eQ" vervolging tegen hem is ingesteld. Spr. requireerde de bevestiging van het vonnis (een jaar gevangenisstraf). De verdediger, mr. Th. Muller Massis, pleitte vrijspraak subs. clementie. Arrest 22 Februari. SLACHTOFFERS VAN DE KAART LEGSTER. Voor de Amsterdamsche rechtbank stonc gisteren terecht een reeds enkele malen ver oordeelde helderziende en kaartlegster, die onlangs wegens oplichting bij verftef. twee jaar gevangenisstraf is veroordeeld, bij welk vonnis de rechtbank tevens de onmid dellijke gevangenneming van den veroordeel de gelastte. Thans bij de nieuwe behandeling zat de vrouw dus in het verdachtenbankje, en hoor de de eerste getuige vertellen, dat zij bij de somnabule consult had genomen, of er mis schien werk voor haar in uitzicht was. „Geen werk, maar wel 'n man", was het verrassen de antwoord. Of de juffrouw iets voor 'n ken nismaking voelde? De juffrouw ging er op in en gaf alvast 100 voor den toekomstigen echtgenoot, die, vertelde de kaartlegster, tij delijk in groote moeilijkheden verkeerde. De moeilijkheden hielden aan en de juffrouw telde er in totaal 215 voor neerMaar tot een ontmoeting kwam het nooit, omdat de heer steeds op afgesproken plaats en uur ont brak wegens autopech. De kostjuffrouw van de gedupeerde, was toen zij het verhaal hoor de naar de somnabule gegaan, maar werc door een sterke arm het huis uitgezet, toer zij, onder bedreiging met de politie, het gele voor haar kennis had teruggevraagd. De verdachte noemde dit allemaal leugens. De juffrouw was zelf bij haar gekomen om 'n man. Maar die was, vertelde zij, getrouwd, en ik wilde hem niet voor de juffrouw uit z'n huis halen, ik voel niets voor huisvredebreuk Gelooft u zelf in de kaarten? vroeg de pre sident mr. de Gaay Fortman. Daar hou ik mijn geheimhouding over, antwoordde de verdachte. Een huisknecht bleek, door bemiddeling van de kaartlegster een Hollandsch meisje te zullen krijgen, hij was met een Duitsche ver loofd. Het meisje was in moeilijkheden, had groote uitgaven te doen voor ziekenhuiskos ten enz. In totaal wist de kaartlegster 1495 gulden uit zijn handen te krijgen. Toen ver trouwde de knecht de zaak niet meer, liet Ge juffrouw bij zich komen, stopte het dienst meisje in de kast, en kreeg zoodoende onder getuige bevestigd, dat de kaartlegster hem bijna 1500 schuldig was. Ik heb ze hem beloofd, edelachtbare, omdat hij dreigde mij te zullen worgen, maar ik was ze hem niet schuldig. En zelf heb ik de kast geopend, waar het meisje in stond. Maar de huisknecht bleef er bij, dat hij zelf de kastdeur had geopend, toen de somna bule eenmaal had gezegd, dat zij hem het geld zou teruggeven en hij en zijn getuige dus genoeg wisten hetgeen het dienst meisje bevestigde. Want waarom zou de juffrouw de deur hebben opengedaan, zij wist toch niet, dat ik in de kast stond Jawel, want de juffrouw was helderziend, zei de president. De officier van justitie, mr. Bosch, noemde de verdachte een maatschappelijk gevaar. Spr. refereerde zich aan zijn vroeger geno. men requisitoir en vroeg bekrachtiging van het vonnis, drie jaar gevangenisstraf. De verdediger, mej. mr. Gerda Veth, achtte de oplichting niet bewezen en vroeg zich af of de getuigen niet fantaseeren, hetgeen maar steeds de verdachte wordt verweten. Spr. meende, dat de rechtbank niet tot een veroor deeling zou kunnen komen. Uitspraak 22 Februari. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. De Pelikaan is heden te Calcutta geland De Rijstvogel (thuisreis) is van Caïro naar Athene gevlogen. De Ijsvogels is op de thuisreis te Alorstar geland. De Kwartel (uitreis) vertrok heden uit Marseille en is te Rome geland. Gistermorgen kwart voor tien ontdekten de rijksveldwachters v. d. Leegte en Mol en de jachtopziener Rozing uit Bergen in de duinen te Bergen op vrij grooten afstand twee stroopers met honden. Zij sommeerden hen te blijven staan, doch daaraan werd geen gevolg gegeven. De stroopers vluchtten integendeel in verschil lende richtingen, waarop den politiehond van den rijksveldwachter Mol bevel werd ge geven om één van de stroopers te stellen. De strooper schoot op den hond en werd daar door tijdelijk van het beest bevrijd en vluchtte verder, waarop de politiemannen de achtervolging voortzetten en met hun vuur wapenen den strooper sommeerden om te blijven staan. De strooper gaf ook hieraan geen gevolg, doch schoot zijn vuurwapen in de richting van de politiemannen af, zonder hen evenwel te raken. De politiehond, die weer trachtte de strooper te stellen (tot staan brengen), werd door hem in zijn rechter voorpoot geschoten en buiten gevecht gesteld en de strooper wist te ontkomen. De politiemannen hadden in de stroopers de beide kneutjes Jan en Cornelis Dekker broeders van den strooper die voor 2 jaar in iet duin te Egmond door den jachtopziener van den Berg werd doodgeschoten) herkend en arresteerde hen in hun woning, waar zij in het bezit bleken van een zak konijnen, die in beslag werd genomen. De daders werden voor den burgemeester van Bergen geleid. Aanvankelijk ontkende de stroopers te hebben geschoten, doch tenslotte verklaarde Jan Dekker dit te hebben gedaan. Een huiszoeking naar het vuurwapen had geen resultaat, doch des avonds werd dit in het duin op aanwijzing van den verdachte op de grens van Bergen en Egmond gevonden. Het bleek een repeteer-pistool te zijn van iets lichter kaliber, dan bij de veldwachters in gebruik. Jan Dekker is onder verdenking met een vuurwapen op de politie te hebben geschoten, te Alkmaar in verzekerde bewaring gesteld. Uit het feit, dat hij met een vuurwapen het duin is ingegaan en vijf schoten heeft gelost, blijkt wel, dat deze strooper tot het gevaarlijke soort behoort. De geschoten politiehond is gister door den veearts verbonden. De kogel bleek ech ter in het beenbot te zijn gedrongen en kon dus niet verwijderd worden en zal, wan neer het beest geen infectie heeft gekregen, op natuurlijke wijze het lichaam moeten ver laten. DE REGEERINGSSTEUN VOOR DE WERKLOOSHEIDSVOORZIENING. Burgemeester en Wethouders ontvingen van den minister van sociale zaken bericht, dat hij heeft goedgevonden aan de gemeente Alkmaar toe te kennen op de subsidie in de kosten van steunverleening voor het dienst jaar 1933 en voorschot te verleenen van 63000. Deze uitkeering geschiedt gelijk met die aan andere gemeenten. Uit deze mededeeling blijkt wel de juist heid van de reeds door ons uitgesproken ver onderstelling, dat het door den rijksaccoun tantsdienst ingesteld onderzoek op het bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon, geen han delingen naar voren zijn gekomen, die de rijkssubsidie in gevaar brachten. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van P. Span, manufactu- rier te Spanbroek (r.c. mr. Fruin, cur. mr. Zeegers) met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 6.59 COLLECTE OP DE BILDERDIJK- UITVOERING. De collecte voor het crisis-comité, welke isteravond op de uitvoering van de Kon. lederijkerskamer „Bilderdijk" is gehouden, heeft 136 opgebracht. POLDER OP TEXEL OVERSTROOMD. De Eierlandsche Huispolder, gelegen op de Noordel. punt van Texel, groot 60 H.A. waarvan 15 H.A. vruchtbaar land is door het bezwijken van den dijk ondergeloopen. Er bevindt zich slechts één huis in den polder, het z.g; Eier landsche huis. Het water is daar nog niet bij daar een nooddijkje is gelegd. De aangrenzende groote Eierlandsche pol der heeft nog weinig te duchten daar ter bescherming van dezen 8000 H.A grooten polder een zware inlaagdijk is gelegd. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. Hedenochtend om half twaalf reed een vrachtauto van den heer H. de Rover op den Westerweg, komende uit de richting Heiloo, ter hoogte van de gevangenis, tegen een lan taarnpaal op, die afknapte en vernield bleef liggen. De auto zelf kon met een lichte be schadiging verder rijden. N.V. NOORDER BANK, ALKMAAR. Naar wij vernemen, zal aan de op 27 Februari a.s. te houden jaarlijksche vergade ring van aandeelhouders worden voorgesteld over het afgeloopen jaar een dividend van 2 uit te keeren. VEREENIGING KINDERVOEDING Het bestuur der Vereeniging Kindervoe ding schrijft ons: Enkele weken geleden waagde het bestuur der Vereeniging voor Kindervoeding het, een beroep te doen op den weldadigheidszin van Alkmaars ingezetenen. Tot onze groote blijdschap kunnen wij mel den, dat deze poging niet tevergeefsch is ge weest. Groot is 't aantal dergenen, die ons hun welwillende medewerking hebben verleend; die of door als lid tot onze vereeniging toe te treden of door ons een grootere of klei nere bijdrage te schenken, een steentje heb ben bijgedragen tot ons nuttig werk. Aan die allen brengen wij een woord van hartelijken dank. Gaarne brengen wij ook hulde aan onze ijverige propaganda-commissie wier onver moeide werkzaamheid zooveel tot het wel slagen heeft bijgedragen. Mochten er nog zijn. die geen circulaire hebben ontvangen, of die het daaraan ge hechte biljet nog niet hebben ingevuld onze vlijtige propagandisten zullen hen gaarne bezoeken en hun alle mogelijke inlichtingen over het werk van Kindervoeding geven Mog-n zij een goed onthaal vinden. BLOKFLUITENSPEL. Er is in den laatsten tijd 'n krachtig stre ven ontstaan om de jeugd meer muzikaal te ontwikkelen. Het is te betreuren, dat juist in de jeugd jaren de hedendaagsche, alles overheerschen- de decadente modemuziek met alle kracht od de jongeren inwerkt. Volkomen passief on- vK °nZe ]'eUgd dCZen verderfeIPen in- Van muziekcultuur is overigens geen sprake, zoolang men zich tevreden stelt te gaan luisteren naar wat enkele virtuosen Pi-Sc™ D« tfugd moet zelf musiceeren zij kan dit doen door beoefening van zan" piano, strijkinstrumenten enz. maar vooral ook door het bespelen van de Blokfluit" De blokfluit m{t haar instrmnenten fL i°°r der ««ch'ks'e niotiumenten. Het is 'n echt melodie instru ment, met n zachte toon, die zich uitstekend vermengt met de mcnschèlijke^tem naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.0 mM. te jsjancy. Laagste barometerstand 738.0 mM. te IS Verwachting, geldig tot den avond van 10 Februari: Krachtige tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrok ken" later opklarend; waarschijnlijk tijdelijk reo-en vooral in het Noorden; aanvankelijk iets zachter, later weer kouder. Weeroverzicht. De barometer in het Oostzeegebied is nog stijgende, aan de achterzijde van de weg trekkende depressie is de luchtdruk over de zee over Noorwegen sinds gisteravond weer 12 tot 15 mM. gedaald, en nog snel dalen de, zoodat het luchtdrukverschil van het Ka naal naar Lerwick en Torshaven weer sterk aan het toenemen is, wat weer aanwakke ring moet geven van de sinds gisteravond afgenomen winden over de Noord-zee. De hooge druk nam nog toe en breidde zich over Frankrijk uit. Het nieuwe daalgebied bracht weer warmte over de Noorsche zee, inval van polaire winden deden in Scandina vië en Finland de temperatuur sterk dalen. In Finland komen temperaturen beneden —34 gr. C. voor in Engeland en om het Kanaal werd het veel kouder. In Frankrijk en Spanje komt nog vorst voor. In Zuid- Engeland verdween de vorst. In de bergen is het echter nog zeer koud. Het is te ver wachten dat het ongestadige weer zal aan houden met toenemende koude. 't Is een kwestie van vitaminen! Ook ieder volwassene kan JECÖYITOL gebruiken voor versterking. Deze zuivere, natuurlijke lever traan bevat minstens 50 eenheden Vitamine A en 250 prophyl, 125 internat.) eenheden Vitamine D. Geijkt door een NederL Profes sor. Voor Uw gezondheid) Bij Apothekers en Drogisten óf- 75 'p. Ft. 6ROCADES- STHEEMAN PHARMACIA Zoowél bij jeugdvereenigingen (door 'n eigen orkestje te vormen) als bij het zang onderwijs op de scholen, alsmede voor ka mermuziek leent zich dit instrument uitste kend. Het blokfluïtenspel is gemakkelijk aan te leeren en het instrument is niet duur. De heer Joh. Kuiper (opgeleid door prof. dr. K. Gofferje, Ieeraar in historische mu ziekinstrumenten aan het Musikheim te Frankfurt) heeft zich voorgenomen om zoo wel voor kinderen als ouderen clubjes voor blok fui ten spel te vormen. AMOR IN DE PASTORIE. De tweede abonnementsavond in 't Gulden Vlies. Het doet eenigszins vreemd aan een pas toor op het tooneel te zien, maar het blijspel van Jac. Ballings speelt nu eenmaal in het platteland in Vlaanderen en de pastoor is daar heeroom, dat wil zeggen een gemoede lijke geestelijke, die zijn dorpsgenooten van A. tot Z. kent en zonder wiens bemiddeling en goedkeuring geen gebeurtenis van eenige beteekenis kan plaats vinden. Anton Roemer is in dit vroolijke stuk een dergelijke geestelijke, die in de pastorie van de goede zorgen van zijn zuster Dina geniet. De pastorie staat open voor alle dorpsgenoo ten en het is dus geen wonder, dat üraaus, de kerkmeester er in en uitloopt, evenwe niet alleen om de zaken van de kerk te behar tigen, maar ook omdat de goede, °"der^ sche Dina een onweerstaanbare aantrek kingskracht op hem uitoefent. Amor heeft het bijna verdorde partje van dezen kerkmeester in vuur en vlam geze maar Amor heeft rog veel meer op zijn ge weten. Er komt in dit stuk een boer voor, die maar zelden als Max en meestal als vheere- boer" wordt aangesproken. Hij heeft het op het bekoorlijke.nichtje van den pastoor voor zien, maar er moeten nog hee wat kaarsjes voor het beeldje aan den gevel van Blonis herberg worden aangestoken voor het met die liefde alles rozegeur en maneschijn is gewor den De heereboer is een koppige jonge man, die in het eerste bedrijf zelfs den pastoor comt bedreigen, maar de pastoor kent zijn Vlaamsche Pappenheimers en weet den boer in een oogenblik weer in het rechte spoor te brengen. Dank zij de medewerking van den kastelein komt alles tusschen Fonske en Max in orde. Op het groote feest dat heeroom 5s avonds con amore in de pastorie geeft blijkt Amor zijn gevaarlijke pijltjes recht in

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3