Oieek óL School Xcouinciaal Hieuwt Jnin&oiw Jnqzzonden Stukken JlechtsivAea £aatste A Stad en Om Jiacktêecichten DE OOSTENRIJKSCHE ONLUSTEN. laden met balen papier, gevallen en onder den wagen geraakt. Het meisje was op slag dood. Jongetje overreden en gedood. Op den rijksweg te Well (L.) is het zeven jarig zoontje van den heer Backmund bij het oversteken van den weg door een passeeren- de auto gegrepen. Eenige oogenblikken later is de jongen aan de wonden overleden. BEGRAFENIS J. B. WESTERDIJK. Onder buitengewoon groote belangstelling is gistermiddag op de begraafplaats te Uit- huizermeeden ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer J. B. Westerdijk, in leven lid van de Eerste Kamer. Aan de groe ve werd gesproken door den heer R. P. Dojes, oud-lid der Eerste Kamer als vriend; mi nister Oud; H. D. Louwes, voorzitter Gron. Maatschappij van Landbouw en M. Slinger- berg, lid der Eerste Kamer. De oudste zoon dankte voor de eer, zijn vader bewezen. NAWEEEN VAN DE ZESDAAGSCHE Een touringcar rijdt een café binnen. Men meldt ons uit Princenhage: Zondagmorgen omstreeks half acht kwam uit de richting Rijsbergen een touringcar van den garagehouder A. van der Put uit Til burg en waarin 20 personen hadden plaats genomen aanrijden. Hoewel de chauffeur, toen hij nabij de kromming van den weg aan den Roskam alhier kwam, uit alle macht remde, kon hij, tengevolge der gladheid van den weg niet verhoeden dat de touringcar, dwars door de warande heen en vervolgens door een deur het café van den heer P. Dek kers aldaar binnenreed. Toen het ongeval had plaats gehad, bleek, dat het wonderlijk genoeg, nog zoo goed was afgeloopen. Niemand der passagiers had eenig letsel bekomen, terwijl alleen de stuur stang van den wagen was gebroken. Aan de vóórzijde van het café was het ech ter een ruïne. Door de garage Bomers werd de touring car uit het café getrokken en vervolgens ter herstelling naar de garage gesleept. Het gebeurde trok op het Zondagmorgen uur de belangstelling van zeer velen. KLEINE BRAND IN HET R.A.I.- GEBOUW. Op stand 41 van Citroen. Blus- sching ging zeer snel in haar werk. Gisteravond is de Amsterdamsche brand weer in grooten stijl uitgerukt naar aanlei ding van een alarm, meldende, dat op stand .41 op de autotentoonstelling in het R.A.L- gebouw, waar Citroen zijn tenten heeft op geslagen en welke ongeveer midden in de enorme tentoonstellingsruimte ter rechter zijde van het middenpad is gelegen, brand was uitgebroken. Achter de houten betimme ring boven deze stand, binnen welke de ge leidingen loonen van de lichtvoorziening, was kortsluiting ontstaan, waardoor zich 'Vuurverschiinselen vertoonden. Onmiddel lijk kwam a's gevolg daarvan de drie voor de veiligheid in het gebouw aanwezige brand- wachts in actie en deze slaagden erin het vuur vóór er ernstiger dingen gebeuren kon den, met een paar stralen te blusschen. Van de vele honderden bezoekers, die in het ge bouw aanwezig waren, bemerkte slechts een klein gedeelte dat er iets bijzonders gaande was; wel werd de belangstelling grooter, toen enke'e brandwachts en eefi brandmeester van de te hulp gekomen ploeg via ladders naar boven klommen om een deel van het hout weg te breken, teneinde het kwaad in de kiem te smoren Bij een en ander had hoofd brandmeester Hartdorff de leiding. Het ve'e bluwhmateriaal. dat in geval van een brand melding in een büzonder gebouw steeds uit rukt, kon vrijwel onmiddeiliik na aankomst vertrekken. De stand zelf moest gedeel telijk worden ontruimd. PRINS CARNAVAL KREEG GEEN TOESTEMMING. Een feestgebouw te Amsterdam had aangekondigd, dat Maandagmiddag om 3 uur Prins Carnaval aan het Centraal station te Amsterdam zou arriveeren om een tocht door Amsterdam te ma ken met als eindbestemming Hotel Germania, Rembrandtplein. Om 3 U"r stonden honderden belangstellenden KStati0»spïein, Damrak en Dam te wachten. De prins verscheen echter niet Het bleek, dat de burgemeester zijn toe stemming niet aan deze plannen had ?Pen Seven; mopperend en teleurge steld vertrok het publiek, dat Z.M. had willen toejuichen. DE FRAUDE TE TEGELEN. ue 40-jarige gemeente-ambtenaar W. H. re regelen, die in zijn functie van penning meester van het burgerlijk armbestuur gel en heeft verduisterd, heeft een volledige be kentenis afgelegd. H. heeft in de laatste jaren voor het armbestuur op de gewone wijze voorschotten opgenomen, tot een bedrag van ongeveer 4000, bij den gemeente-ontvanger, waarbij hij de afrekening telkens verschoof, zoodat de loopende fraude bij de kascontrole met werd ontdekt. H. is naar de strafgevan genis te Roermond overgebracht. KORTE BERICHTEN. Dr. Colijn heeft zich, na zijn terug komst uit Londen, over zijn reis in dezen zin uitgelaten, dat hij deze reis als een particu liere aangelegenheid had beschouwd en wensch te te blijven beschouwen en dat hij het op prijs zou stellen indien men dit wilde respecteeren. Tot voorzitter der commissie tot wering van schoolverzuim te Graft is benoemd, de heer J. Blaauw Azn. en tot secretaris dier commissie de heer Q. Box. Wègens huwelijk is aan mej. J. Hoek ont slag verleend als onderwijzeres aan de o 1 school te de Rijp. Bij Kon. besluit van 30 Januari is -- heer ir. J. G. Hazeloop te Alkmaar voor het tijdvak van 1 Januari tot het einde van het studiejaar 1933/1034, opnieuw belast met het geven van een cursus in groententeelt aan J" landbouwhoogeschool te Wageningen, de de EGMOND AAN ZEE. Gistermorgen is drie K.M. ten Zuiden van Egmond aan Zee aangespoeld een mast van een gaffelschoener. Deze is ongeveer 18 M. lang. Door den strandvonder den heer Genet is de mast met een aantal paarden op het duin getrokken, waarbij twee wagens zijn gebroken. Bij de protestantsche kerk kon het transport niet verder, zoodat men ten slotte de mast in tweeën heeft gezaagd. ALCOHOL UIT SUIKERBIETEN? De indertijd geuite wensch om het vraag- s uk van de verwerking van suikerbieten tot alcohol ook eens te bezien uit een oogpunt van practische uitvoerbaarheid voor Neder land is voor de Vereeniging tot Ontwikkeling' van den Landbouw in Hollands Noorder- kwartier aanleiding geweest een commissie in het leven te roepen welke deze kwestie na der zou kunnen bestudeeren. Deze commissie, welke hare werkzaamhe den reeds is aangevangen, is samengesteld uit de heeren P. Buermann te Stompetoren, voorzitter, Jb. Kistemaker te Waardpolder, R. L. Waiboer te Anna Paulownapolder, Jb S. Visser te Santpoort. Ir. G. J. Lienesch, rijkslandbouwconsulent te Schagen, secretaris. Het is de bedoeling na te gaan of er afzet mogelijkheden zijn te vinden voor het even tueel product en verder of de economische verhoudingen in Nederland de fabricage zul len toelaten. De uitbreiding van de toepassing van het suikerbiet-alcohol procédé in onze buursta ten, wettigt alleszins nadere bestudeering, te meer waar eventueel bestaande mogelijkhe den voor de bietenteelt juist nu van groote waarde zijn te achten en niets onbeproefd mag blijven om deze be'angrijke kuituur van ondergang te vrijwaren. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Dat de prijzen van de Langendijker sta pelproducten over de maand Januari nog niet vrij sterk wafen opgcloopen, kon vol gens insiders, ook wel zijn oorzaak vinden in een der voorwaarden van het Duitsch-Neder- landsche handelsverdrag, waarbij voor Januari slechts een invoer van 180 spoor wagens kool was toegestaan. En men had een stil vermoeden en zeer zeker ook een stille hoop, dat in Februari, in welke maand het dubbele, alzoo 3óO spoorwagens, waren toe staan, de markt op dit groofere uitvoer wantum wel met een prijsverhooging zou reageeren. Dit is echter in de afgeloopen week nog geenszins het geval geweest. Het is de vraag, of de genoemde mogelijkheid ook werkelijkheid is geworden; of er dus in de afgeloopen week wel 90 spoorwagens Lan gendijker winterkool naar Duitscnland zijn geëxporteerd en mocht dit het geval zijn, of het dan wel mogelijk was daarvoor prijzen te bedingen, die in normale tijden wel te maken waren. Het schijnt zeker te zijn, dat de omstandigheden, waaronder thans wordt uitgevoerd geheel andere zijn dan in normale tijden, zoodat oorzaak en gevolg tegenwoor dig vaak heel anders op elkaar inwerken dan vroeger. Zeiter is, dat op de roode-koolmarkt al heel weinig was te bespeuren van den uitvoer naar Duitschland. Kleine kool bracht nog de minst slechte prijzen op, omdat daarvoor, zoowel uit binnen- als buitenland vrij groote vraag was. De prijs van 4, die aanvankelijk voor dat 3-pondsgoed kon worden gemaakt, liep later nog tot 4.70 op. Dit betrof dan eerste kwaliteit. Voor de grootste soorten was de kooplust, gevolg van gemis aan de noodige vraag, bijzonder traag. Voor de mooiste kon nog net 1 worden gemaakt. Iets minder groote brachten 1.501.80 op. Betrof het doorschot, dat voor de consumptie even goede kool is, dan werd voor het kleine goed 3.50— f 3.90 betaald. De groote doorschot miste alle belangstelling met het gevolg, dat het voor zoover 't werd verkocht, 1 opbracht, doch gedeeltelijk onverkoopbaar was. De aanvoer van roode kool was grooter dan ver leden week en beliep nu aan beide veilingen in totaal 112 spoorwagens. Met de gele kool ging het ook nog maar niet naar wensch. Kwam het in vorige weken nog wel voor, dat een partijtje boven de 3 werd verkocht, deze week is het bij hooge uit zondering voorgekomen, dat net 3 werd betaald. De zoo noodige vraag uit het buiten land blijft uit, noodzakelijk om de binnen- landsche markt wat te verlich-cn. De stem ming, die aanvankelijk nog niet tegenvie werd gaandeweg lusteloozer, wat tot gevolg had. dat op het eind der week als maximum 2 60 werd besteed en wH voor kool met een gewicht V«n rond 3 pond. yoor de grootste kno' van de eerste kwaliteit werd slechts i 40—1.60 besteed zoodat de gele kool, eerste soort ongetwijfeld gemiddeld niet meer dan 180 per sooorwagen zal hebben opge bracht Doorschot bracht evenwel nog aan merkelijk 'agere prijzen op. De mooiste, meest gewilde partijen bleven meerendeeiS beneden de 2, terwijl voor de giootste kool niet meer dan 1.20—1 40 werd be.aaid. ja er zelfs nog aanvoeren voor 1 zijn vei- kocht. De aanvoer was aanmerkelijk grooter dan vorige weken, n.1 120 spoorwagens aan beide veilingen. Gelukkig bleven de prijzen der Deensche witte kool op het peil van vorige weken en zij waren zelfs nog iets beter dan die, welke de laatste week werden besteed. Mooie, groote tienen, die aanvankelijk voor 4 wer den verkocht, brachten later 4 30 4 50 op. Kleinere werden verkocht voor 3 3.50.. Deze prijzen golden eerste kwaliteit Voor tweede soort of doorschot lagen do prij zen tusschen 3.20 en f 3.60 en voor de kleinere tusschen 2.70 en 3. Daar dooi de zuurkoolfabrieken niet veel meer wordt afgenomen, is de vraag van andere zijde blijkbaar bevredigend. Aan beide veilingen werden 66 spoorwagens verhandeld. Een bijzonder lustelooze stemming heerschte er op de uienmarkt, nog loomer en matiger dan de laatste weken, toen de P"H™ ook al sjecht waren Kwam het aanvan.<eIijK nog voifr, dat een bijzonder mooie partij gele uien nog 2 opbracht, later kon niet meer dan 1.20-/ 1.50 worden bedongen. Voor drielingen kon nauwelijks 1 worden gemaakt: de meeste aanvoeren brachten niei meer dan 80 a 90 cents op. Voor grove uien werden prijzen beneden 2, n.1. f 1.60— 1.90, besteed en voor nep werd f 1.40— 2.60 betaald. De vraag uit het buitenland, gevolg van contingenteering was zeer ge ring, zoodat de binnenlandsche markt de aanvoeren niet kan verwerken. Er werden 17 spoorwagens geveild. De mooiste bieten brachten 2.202.50 op; middelsoort f 1.40—/ 1.60; minst ge vraagde 0.801.10. Voor mooie, groote peen werd ruim 3 betaald; voor iets klei nere of iets afwijkend in kwaliteit 2.70— 2.90. Aardappels, geringe aanvoer, lage prij zen 2.20 voor blauwe en 1.90 voor Friso (Buiten verantwooraeliikheid van de Redactie. De opname m de rubriek bewijst geenszins dat de redactie er mede 'instemt i OPROEP VAN HET VOGELTREKSTATION TEXEL OM MEDEWERKING. Aangemoedigd door het succes van onze oproep in 1933, wenden wii ons dit jaar nog maals tot alle natuurliefhebbers in Neder land. De vorige maal gaven zich ruim 300 mdewerkers op, waarvan een groot percen tage daadwerkelijk aan het waarnemingsnet heeft deelgenomen. Dit werk heeft zeer be langrijke resultaten gehad, waarvan de deel nemers een rijk geïllustreerde samenvatting hebben ontvangen. Daar echter verschillende deelen van het land niet waren vertegenwoor digd, en over 't geheel een nog talrijker deel name zeer wenschelijk bleek, wordt het werk voortgezet en hopen we er nog meer natuur liefhebbers in te betrekken. Van de medewer kers wordt dit jaar gevraagd het waarnemen van de trek tusschen 7 en 8 uur v.m. tijdens 2 perioden in voor- en najaar, elk van 8 da gen. Daarbij meet op een geschikt punt de trek in aantal en richting worden vastgelegd. Het onderzoek heeft alleen op algemeène en gemakkelijk te herkennen vogelsoorten betrek king. Zij, die bereid 2ijn, medewerking te ver kenen, worden verzocht, ons hun naam en adres op te geven. Aan hen zal een circulaire worden toegezonden, met volledige instruc ties omtrent waarnemingsmethode, vogelken- merken en wijze van noteeren. De leiders van het onderzoek, W. H. VAN DOBBEN en G. F. M AKKINK, Zoölogisch Station, den Helder. TWAALF JAAR GEEISCHT WEGENS EEN REVOLVERAANSLAG. Op den 2den Pinksterdag in het afgeloo pen jaar pleegde de 33-jarige koopman H. v. M. in de Koloniastraat te Rotterdam een re volveraanslag op de gezusters Kopschi; met één van haar was hij verloofd geweest. De beide vrouwen werden ernstig gewond. Voor de rechtbank in December nam van M., die overigens door twee psychiaters volkomen normaal werd geacht, een zeer vreemde hou ding, aan zoodat men aan krankzinnigheid of simulatie daarvan moest gelooven. Het O.M., steunende op de psychiatrische rappor ten, eischte 12 jaar gevangenisstraf. Na een onderzoek in een zenuwinrichting werd dit onderzoek heden in de openbare zitting van de rechtbank besproken. Het bleek, dat van M. thans volkomen normaal was. Het O M. persisteerde bij zijn eisch van 12 jaar gevangenisstraf. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Tot voorzitters der afdeelingen werden be noemd de heeren Albarda, Schouten, Aal- berse, Joekes en de Geer, en tot onder-voorzit- ters de heeren Bierema, Kuvpers, Vliegen, Zijlstra en Snoeck Henkemans. Het voorstel-Aalberse inzake wijziging van het reglement van orde zal morgen worden behandeld. Het wetsontwerp in zake contin genteering van niet-houtvormende siergewas sen werd z. h. st. goedgekeurd. Burgeroorlogen Ook uit de officiëele berichten van regee- ringszijde blijkt thans, dat de gevechten vele slachtoffers eischen. De verliezen te Weenen worden thans geraamd, op 33 dooden en 163 zwaar gewonden. In de hoofdstad is in den loop van den ochtend weinig verandering in den toestand ingetreden. Uit verschillende districten vragen de bondstroepen dringend versterking Te Otta-kring explodeerde een voltreffer. In dit district werden de troepen van de daken en van een mren beschoten, waarop de troepen tot een stormaanval overgingen. Machine-geweervuur uit de vensters van een blok gemeentewoningen werd met houwitser- vuur beantwoord. Bij de bezetting van een gemeentehuis dat door artillerie vuur zwaar was beschadigd, werden 50 leden van den Schutzbund, die in volle oorlogsuitrusting waren, doch wier munitie voorraad was uit geputgearresteerd. Te Simmering aan het Oosterspoorwegtraject zouden de bondstroe pen in den loop van den ochtend eenige voor deden hebben behaald, doch te Flonsdort hebben de marxisten versterking gekregen Vier politie-vliegtuigen zijn vanmorgen op gestegen om de verschillende versterkingen te verkennen. In de bedrijven waar het werk niet wordt gestaakt, zijn de arbeiders tot lijdelijk verzet overgegaan. De leden van den Schutz bund die gearresteerd zijn zullen voor het standgerecht worden gebracht. De adjudant van vice-kanselier Fcy majoor Wrabel is tijdens een inspecietocht aan den arm ge wond Volgens een particuliere mededed.ng zou de vrouw van het soc.-dem. par'ementslid Sever bij de bestorming van een arbeiders huis te Ottakring zijn gedood. Groote volksverhuizing. Vele leden van den Schutzbund zijn in de nabijgelegen bosschen langs de Boheemsche grens gevlucht. De brug over de Donau is echter nog steeds door den Schutzbund bezet. Tegen het middaguur hoorde men te Linz nauwelijks nog geweervuur, doch men verwacht, dat de gevechten in den namiddag opnieuw zullen opleven en men hoopt van avond de omgeving definitief te hebben ge zuiverd. Volgens tot nog toe bekende opgaven zijn in het algemeene ziekenhuis te Linz 24 dooden en 72 zwaargewonden binnen gebracht. De toestand te Linz. De stad Linz is gisteravond reeds voor het grootste gedeelte van revolutionnairen gezuiverd. De Schutzbund heeft zich echter ten Zuid-Oosten van Linz bij de verbindings lijn, die van het hoofdstation voorbij de scheepswerven naar de andere zijde van de Donau leidt opnieuw, verzameld. In den loop van den nacht bes'.oten de bondstroepen tot een aanval op deze stelling die door artillerie vuur, waar bij ook van houwitsers gebruik werd gemaakt. Hedenmiddag duurden de ge vechten nog voort. Ook te Urfarth, dat in den loop van den nacht door den Schutzbund was bezet, is vanmorgen rust ingetreden. UITSLAG VEILING. Bij opbod gehouden op Zaterdag 10 Februari 1934, ten overstaan van notaris mr. J W. van der Heide te Alkmaar, van de na volgende perceelen tezamen uitmakende de boerderij „Ons Genoegen", bestaande uit huismanswoning met stalling voor 17 koeien en hooiberging, schuren, varkensstal en zeer vruchtbare weilanden, staande en gele gen aan de Zuidervaart, tegenover den Laan- weg in de Schermeer, onder de gemeente Zuid- en Noordschermer: 1. Huis, schuren en erf, groot 17.45 H.A., 3000; 2. weiland, groot 3.47 55 H A., 5899; 3. weiland, groot 1.95 H.A., 2925; 4 weiland, groot 1.93.70 H.A., 2750.54; 5. weiland, groot 3.40 H.A., 4930. Samen groot 10.93.70 H.A. voor 19504.54. De uitslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 17 Februari 1934 des middags te 12 uur in het café „Central" aan het Hof plein te Alkmaar. DE DOODSLAG IN DE BLOEMSTRAAT Op 6 Maart a.s. zal voof de rechtbank alhier behandeld worden de zaak tegen den 34-jarigen arbeider D. G., ver lacht van doodslag gepleegd in den nacht van 8 op 9 Jan. j.1. alhier op den Egmonder J. Oldenburger. Er zijn 4 getuigen gedagvaard Mr. van Leeuwen te Alkmaar zal als verdediger optreden. PSYCHOPAAT ONTVLUCHT De Zaterdag uit het gesticht te Hei oo ontvluchte verpleegde psychopaat B. is gisteren wederom te Amsterdam aan gehouden. Hij zal worden terug ge bracht. WERELDGEBEDSDAG. op verzoek herinneren wij er gaarne aan. dat Vrijdagavond 8 uur in het gebouw Waakt en Bidt op de Laat een wereldgebedsdag voor vrouwen en meisjes zal worden gehou den. WESTERLICHT. Maandagavond is den inwoners van Wes- terlicht een genotvollen avond verschaft door de dames EriksBuis en Hoijer. Door mevr. EriksBuis werden voor de pauze eenige Duitsche, waarna eenige Hol- landsche liederen gezongen, op bescheiden wijze op de piano begeleid door mej H. E Hoijer. Door beide dames werden een paar stuk ken vierhandig op de piano gespeeld, waar naar eveneens met genoegen werd geluisterd. Een luid applaus bewees, dat men zeer van beide kunstenaressen heeft genoten en ds Nobel was dan ook aller tolk, toen hij beiden hartelijk dankzegde voor het genot, belange loos aan de huisgenooten verschaft. DAJOS BELA IN ALKMAAR. Naar wij vernemen, zal Dajos Bèla met zijn orkest hier a.s. Maandag in het Gulden Vlies een concert geven. DE HEKSENKLOK. Wij herinneren er aan, dat voor de operette De Heksenklok, welke morgenavond ondei leiding van den heer Nico Snel wordt gege ven, nog enkele kaarten verkrijgbaar zijn. COLLECTE ISRAËLITISCH ARMBESTUUR. Met genoegen voldoen wij aan het verzoek een woord van aanbeveling te geven voor de collecte van het Israël. Armbestuur, welke zal gehouden wor den op Woensdag 14 Februari. In het afgeloopen jaar zijn groote offers gevraagd voor noodlijdende door trekkende geloofsgenooten, waarvan een groot deel behoort tot de Duitsche vluchtelingen, zoodat het armbestuur ditmaal nog meer dan andere jaren be hoefte aan steun heeft. DE MAGGI-RECLAME. De Maggi-auto is thano een week in actie en geniet hier ter stede groote belangstelling Geen huisvrouw kan de verleiding weer staan een vriendelijk aangeboden kopje soep te proeven en besluit dai. natuurlijk onmid dellijk om het Maggi-product in den vorm van soeptabietten, bouillonblokjes of aroma voortaan altijd in huis te zullen hebben. Deze Maggi-reclame is zeker afdoende en wanneer de bekende gele auto van alle dor pen en steden evenveel notitie als van Alkmaar neemt, zal nog eens de tijd aanbreken, dat er geen huisvrouw in ons land is die niet van de uitstekende kwaliteit van deze producten op de hoogte is. NED. CHRIST. BL1NDENBOND. Donderdagavond 8 uur wordt in het Ge bouw De Unie in de Koorstraat een propa- ganda-avond gehouden voor den Ned. Chrisi. Blindenbond. De heer C. Wagemaker, lid van het hoofd bestuur, treedt als spreker op en medewer king wordt verleend door de dames Afina Munk, sopraan en Tonie van Pelt, viool en de heeren F. de Nie, piano en G. Grondsma, declamatie. Het openingswoord wordt door ds. von Meijenfeldt gesproken en het slot woord door ds. J. H. W. Warners. SELSKIP „FRISO". Freedtojoun hat „Friso" syn twadde bütengewoane gearkomste hólden mei de opfiëring fen „Rinse forsint him", yn ,,'t Gulden Vlies". De seal wier aerdich goed biset en de harkers hawwe in bul- te wille hawn. Rinse forsint him" ls nou just net in stik hwer 't sa folie yn sit, mar hwer t min sa nou en den 'ris smakellk om laeitsje kin. En der is ek lake det sims de spylders efkes wachtsje moasten. De stimming siet der fen 't begjin óf- oan yn en as de toanielljue net oan 't wird wiemen den werd der songen det 't sa hwet die. It hat in tige béste joun west, oer alle bügen, in joun hwèr 'tgrif propegande fen ütgean scil. De hear Kuperus wier dizze kear mei de lieding bilêstige en hat mei dizze op- fiering eare yn lein. Alles gyng lyke flot, it heakke rearne. Alle mewirkers hawwe hjarren bést dien, itjinge it peblyk wist te weardear- jen mei inkelde iepen doekjes. Wy wolle gjin nammen neame mar allinne sizze det alle spylders stik for stik bést spil levere hawwe. Wis, der wier sims wol 'ris hwet op óf te tingjen, mar „de seal" wier tige voldien. En do 't doek nei it léste bidriuw ticht wier, tanke de hear Wiarda üt namme fen de harkers en brocht alle spylders en de lieder in wird fen hilde. It bisünder wird fen wolkom oan in skathölder de hear Hamstra, dy hwer a'hiel better wier en de meidieling fen 'e foarsitter, det it mei lis frjeon Veld man tige goed foarüt giet wierd mei ho.ndsjeklappen bieame. De 17de Maert geane de toanielljue en dy 't der mear mei wolle, nei Haerlem, hwer 't it toamelstik „It Heechste" for d Bounskriich spile wirdt. Hwa 't mei wé' jowe him efkens op. Wy reisgje mei in autobus. Dizze meidieling fen 'e foar sitter die dalik al fortüten. Do 't wy om twa üre de seal ütmoas- ter wier it de measten noch to ier. mar der wier neat oan to dwaen. Earst yet üt folie boast it Fryske folksliet en do nei hüs mei in ta hwersjens yn 'e léste helfte fen Maert. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 12 Febr. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.80—4.10, Appelen per 100 pond 58; Boerenkool per 100 stuks 1 3; Bieten per 100 K G. 1.60— 2.20; Gele kool per 100 K.G. 15; Groene kool per 100 stuks 2—4; Knol- selderie per 100 stuks 1.903.70; Peren per 100 pond 6—8; Prei per 100 bos 2.20—6; Rabarber per 100 bos 16 18; Roode kool per 100 K.G. 1 4.70; Spinazie per bak 1.65—2; Spruiten per 100 pond 4—10; Uien per 100 K.G. 1 2.20; Wortelen per 100 K.G. 2.60 3.60; Witlof le s. per 100 pond 11 15, 2e s. 8—10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 13 Febr. 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonten 3.80 4.60, blauwen 3.904.50, eigen heimers 3—3.40, industrie 2.753; Bevelanders 33.40; Friesche borgers 3.40—3.60; Limburgsche industrie 2.702.85; Drentsche eigenheimers 3.50-ƒ 3.90, Duinzand 4.50—5.25. Geen aanvoer. PURM EREND, 13 Febr. 1934. Op de heden gehouden weekmarkt waren producten, aanvoer en prijzen als volgt: 230 stape's Kleine boerenkaas 22 50epr 50 K.G., han del matig; 54 K.G. Boter 1.65—1.75, Weiboter 1.50-/ 1.65 per K.G.; 517 Run deren, waaronder 210 vette 5662 cent per K.G. en 192 Gelde 90—/ 140, handel stug; 20 Stieren 32—46 cent per K.G., han del vlug; 20 Paaiden 70145, handel stug; 35 Vette kalveren 4060 ct. per K G., handel vlug; 705 Nuchtere kalveren, w.o. slacht 3—12 en fok 7—14, handel vlug; 313 Vette varkens, slacht 34—36 cent per KG-, handel matig; 50 Magere varkens 12—20, 233 Biggen 7—12 en 737 Schapen ƒ8—26, handel matig; 16 Bok ken 3—11; Kipeieren 2.25—3 per 100 stuks; Eendeieren 3.50 per 100 stuks; Pieukuikens 55—65 cent per stuk; 7521 stuks kipeieren A 2 203.30 en 1000 stuks Eendeieren A f 2.10. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Febr. '34. 82000 K.G. Roode kool 1-/ 4.70; 95000 K.G. Oei kool 1.20—2.70; 57000 K G. Deensche witte kool 2 60—4.60; 11000 K.G. Uien: gele uien 1,501.80, gele drielingen 0.80—1 20, gele nep 1 50; 1700 K.G. Bieten 0.80—2 20; 550 K G Peen 2.90, alles per 100 K G. WARMENHUIZFN, 12 Febr '34 Roode kool les. 1.40—4.60, 2e s. 1.10 3.70; Gele kool le s. 2-ƒ 2,10, 2e s. 1.20—160; Deensche witte kool le s 3.20—3.80, 2e s. 2.30; Uien drielingen 0.80, uien 1 40. Aanvoer: 35800 K.G. Roode kool; 3100 K.G. Gele kool;! 2200 KG. Deensche witte kool; 1125 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 12 Febr 1934 2200 K G Uien: uien 1.40-/ 1.60, drie lingen 1.20, grove 1 70; 36500 K G. Roode kool 1—4.20, doorschot 1 3.20; 10400 K G. Gel e kool 1 30— f 2 50, doorschot 1.30—2.20; 8700 K G Deensche witte kool 3 50—4 20, door schot 3.30, alles per 100 K.0.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4