Stad en Omgeving- £ucfitvaact JUeviHciaal 1lieuws Jieck éi Schooi £ands en JuinBouw Jiecfitsiaken Jiackt&ecidÜen De Nijertrode-zaak. revue „obedoel je dat". ambachtsschool. In de apotheek, welke Zondags geopend overzicht van de door de gemeentepolitie alhier opgemaakte processen-verbaal, 0 terzake misdrijven. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. HOORN, UITGEEST. BERGEN, Witbraad gehoord. Koning als getuige. De opbrengst van de Rijksmiddelen heeft in Januari, ongerekend de directe be lastingen, waarvan de baten uit de opgaaf in haar nieuwen vorm moeilijk valt af te leiden, f 25,554,075 bedragen, tegen 24,861,731 in dezelfde maand van het vo rige jaar. (Oec. en Fin. Med.) DE TOESTAND VAN DEN HEER CLOECK. Naar wij vernemen is de toestand van den heer Jb. Cloeck, die Woensdag avond door een auto werd aangereden en naar het centraal ziekenhuis werd overgebracht, vrij gunstig. De patiënt bracht een rustigen nacht door en voelde zich over het algemeen iets beter dan gister, zoodat er alle hoop is, dat hij de gevolgen van dit ern stige ongeluk zal kunnen doorstaan. DE HEER KRAMER HEEFT BEDANKT ALS DIRIGENT DER OPERETTE-VER. „ALCMARIA". De heer Joh. O. Kramer, toonkunstenaar, alhier, verzocht ons mede te deelen, dat hij met ingang van Vrijdag 16 Febr opgehou den heeft dirigent te zijn van de Operette- vereeniging „Alcmaria". EERVOL ÖNTSLAG. Burgemeester en Wethouders hebben op diens verzoek met ingang van 1 April 1934 eervol ontslag verleend aan G. van de Kuijt als conciërge van het Sportpark. EEN FEESTMIDDAG. - In verband met het succes van de opvoe ring „De Heksenklok" door Nico Snel's koor klasse heeft de leider besloten de kinderen Maandagmiddag om half vijf in het gebouw De Unie een feestmiddag aan te bieden, waarbij o.a de heer Emil Moretti, de beken de goochelaar, zal optreden. UITDEELINGSLIJST. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van A. Koning, koopman, te den Burg (Texel), (r.c. mr. Krabbe, cur. mr. Windhausen te Hoorn), met een uitkee ring van 17.85 pCt. KONIJNEN GESTOLEN. Uit een hok staande op het erf van de woning van den tuinier J. Grin te Warmen- huizen zijn een viertal tamme konijnen om- vreemd, terwijl ten nadeele van den tuinbou wer K. Jonker aldaar eveneens 4 konijnen werden gestolen. De politie heeft een onderzoek naar de da ders ingesteld, tot heden echter zonder resul taat. EEN PLEIDOOI VOOR DE VER. STATEN VAN EUROPA. Dinsdag 20 Februari zal in de Harmonie een lezing worden gehouden van de Liga vóór de Vereenigde Staten van Europa, waar in zullen optreden de heeren mr. J H. Schultz van Haegen uit Aerdenhout en J. de Wilde uit Den Haag, resp. voorzitter en secretaris van het bureau voor Nederland en G. Sme- des uit Amsterdam, leider der Jeugdafdeeling van de Liga. NED. CHR. VROUWENBOND. De afd. Alkmaar van den Ned. Chr. Vrou wenbond zal a.s. Dinsdag in de Unie een vergadering houden, waar mevr. Westerbrink -wirtz uit Alphen aan den Rijn een rede zal houden over het onderwerp „De nood der tijden". is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Men verzoekt ons mede te deelen dat de plaatsbespreking voor de voorstellingen van de nationale revue „O bedoel je dat" in den schouwburg >t Gulden Vlies te Alkmaar van 19 dezer af dagelijks van 11 tot 1 uur gehouden wordt. DE 6000STE INWONER. De 6000ste inwoner van Castricum is de zer dagen te verwachten. Naar wij vernemen is het gemeentebestuur voornemens dit feit niet ongemerkt te laten voorbijgaan. TE LAAG AANGEGEVEN BELASTING. Zooals bekend is hij, die inkomen of ver mogen verzwijgt bij latere ontdekking dooi de belasting-inspectie strafbaar en kan op hem het z.g.n. „hoogste recht" worden toege past. Behalve een boete die 4 x zoo hoog is als het niet-betaalde bedrag, dreigt boven dien nog een vrijheidsstraf. ,De minister heeft evenwel bepaald, dat wie vóór 1 Maart vrijwillig opgave doet van te laag aangegeven belasting (dit geldt ook .voor de successie-rechten) slechts over het loopende en de beide daaraan voorafgaande jaren belasting van het verzwegene zal heb ben te betalen en bovendien geen gevaar voor straf loopt. Naar wij vernemen heeft deze bepaling voor de inspectie Alkmaar en Omstreken een verrassend resultaat. Niet minder dan plm. 150 personen hebben aangifte gedaan van 4 Tl 500 000egen vermogen van ongeveer Wel een bewijs, dat de maatregei van den minister doeltreffend is geweest. Inschrijving leerlingen. De inschrijving van leerlingen voor de am bachtsschool zal weder dagelijks opengesteld worden van 19 Febr tot 5 Maart, in het ge bouw der school. De leeftijd der adspirant- leerhngen moet zijn tusschen 12 en 16 jaar. HERSTELLINGS- EN VERNIEUWINGS- WERKEN OP DE SECTIE ALKMAAR. Naar wij vernemen zal door den ingenieut "ldenweg te Alkmaar binnenkort worden aan besteed het verrichten van herstellings- en vernieuwingswerken op de sectie Alkmaar voor verschillende stations en baanvakken in Noordholland enz. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 18 Februari is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. Oe andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. DOODELIJK ONGEVAL IN DEN HELDER. mevr. Moorman uit de Jan in t Veldstraat in Den Helder is door een motorfiets aangereden. Zij was op weg naar haar man, die in de stichting Liduina lio-t. Achter haar kwam een motorfiets aan die enkele malen signalen gaf. Mevr. M. is ech ter doof en heeft de signalen waarschijnlijk niet gehoord. Toen de motorfiets dicht gena derd was, zag zij plotseling het licht en sprong onverwachts naar rechts. De motor, die met matige snelheid reed, botste tegen haar aan. Mevr. M. werd bewusteloos opge nomen en naar het Liduina-gesticht ge bracht, waar zij 's nachts is overleden. FRAUDE MET AARDAPPELEN. Het gebeurde te Hoogkarspel. Donderdagavond heeft de veilingsver- eeniging „De Eendracht" te Hoogkar spel zich in een zeer bewogen vergade ring uitgesproken over een bestuurs voorstel, om den voorzitter de.- veiling, tevens wethonder dier gemeente, tijde lijk als bestuurslid te schorsen in ver band met de tegen hem gerezen verden king, fraude te hebben gepleegd met voor regeeringssteun in aanmerking komende aardappelen. Er werd van be stuurszijde op gewezen, dat de voorzit ter moeilijk als verantwoordelijk be stuurder kon worden gehandhaafd- althans zoolang de Alkmaarsche recht bank geen uitspraak te zijnen gunste heeft gedaan omdat dan de regee ringssteun in gevaar zou komen. Deson danks werd het bestuursvoorstel met een kleine meerderheid van stemmen verworpen, waarop leJ bestuui mede deelde, op de a.s. jaarvergadering zijn mandaat en bloc ter beschikking te zul len stellen. ONWEL GEWORDEN TE HEERHUGOWAARD. Toen gisteren de marktkoopman R. G. uit Alkmaar zich te Heerhugowaard met zijn wagen langs den Middenweg naar Alkmaar begaf, voelde hij zich plotseling, even voorbij den Basserweg, onwel worden Hij stapte uit en werd bijna op hetzelfde oogenblik door een hevige bloedspuwing overvallen. Binnengedragen bij den heer Zuurbier constateerde de inmiddels ontboden ge neesheer 's mans toestand zoo ernstig, dat overbrenging niet kon plaats vinden. DAJOS BELA IN T GULDEN VLIES. Naar aanleiding van het optreden van het wereldberoemde Dajos Bela-orkest op Maan dag a.s. in het Gulden Vlies verstrekt men ons de volgende mededeel ingen aangaande het orkest Dajos Bela is een geboren Rus en heeft reeds op jeugd.gen leeftijd Rusland moeten verlaten, waarop hij Duitschland als tweede vaderland koos. Tijdens zijn verblijf in Duitschland heeft hij zich van een violist die in een theaterorkest speelde, opgewerkt tot één der keizers der amusementsmuziek- orkesten. Dat Dajos Beia's muziek gewaardeerd wordt, blijkt wel uit de duizenden gramofoon- platen, welke door hem en zijn orkest gemaakt zijn. Nimmer hebben wij durven veronderstellen dat wij nog eens zoo'n beroemd orkest als het zijne in onze stad zouden hooren, maar ondanks hooge kosten, heeft de directie van het Gulden Vlies ons daartoe toch in de ge legenheid willen stellen. Bewoners van Alkmaar en omstreken, laat deze kans niet voorbijgaan. Laat Dajos U zijn meesterlijke tangos en pasodot les voor spelen. Ock voor de liefhebbers van Ameri- kaansch-Engelsch dansmuziek zal hier veel te gtnieten zijn. Een zanger als Moretti die aan het orkest verbonden is, geeft alleen al een genotvollen avond. Diefstal Diefstal met braak Diefstal in dienstbetrekking Diefstal door middel van ïnklimmuig Poging tot diefstal Poging tot doodslag Heling Verduistering in dienstbetrekking Poging tot verduistering Oplichting Valschheid in geschriften Oneerlijke concurrentie Openbare schennis der eerbaarheid Eenvoudige beleediging f„nrtw> Beleediging van een ambtenaar in functie Wederspannigheid Vernieling Mishandeling Lichamelijk letsel door schuld Dood door schuld Misdrijven motor- en rijwielwet Opruiing Dierenmishandeling Ontucht plegen met minderjarigen Aanhouding gesignaleerde personen Verkrachting Huisvredebreuk Het plegen van ontucht bevorderen mei v- - - derden Dienstplichtwet 1 Smaadschrift 1 Mshandeling van een ambtenaar in functie 4 Inbeslagname valsch geld Verlaten van hulpbehoevenden Verspreiding van opruiiende lectuur Valsche signalen geven Beschadiging Bedrog Belemmering Meineed Gelegenheid geven tot 't plegen van ontucht 1 Verspreiding geschriften beleedigende inhoud voor koningin Bedriegelijke bankbreuk Onttrekken kind aan wettig gezag Strooperij onder verzwarende omstandig heden Erfvredebreuk Verhoor verdachten misdrijven van diversen aard 59 LICHT OP! 133 9 1 1 2 1 1 10 2 1 12 5 0 9 18 7 7 9 18 3 1 4 0 1 11 7 1 1 1 Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigfen te 5.42 uur licht op. De Kwartel (uitreis) is te Bandoeng ge land. Het retour-vliegtuig uit Indië de Pelikaan is hedenmorgen om 10.41 uur op Schiphol geland. Op initiatief van de vereeniging Debuta- dé wordt alhier van 17 t/m 21 Februari a.s een merkwaardige tentoonstelling gehouden van aquarellen, teekeningen en gravures van schepen, afkomstig uit het Westfriesch Mu seum en voorts in bruikleen afgestaan dooi particulieren. Hoewel deze tentoonstelling niet geheel op volledigheid kan bogen bestrijkt ze toch eenige eeuwen en geeft een bijzonder fraai overzicht van de verschillende scheepstypes. Er zal werk te zien zijn van Hoornsche mees ters en van anderen, die hier en elders teeken den, aangetrokken door de schoonheid van het schip. De inzending van het Museum omvat teekeningen en gravures, welke zich in portefeuille bevinden. Ten slotte zijn er verschillende teekeningen van leden en oudleden van debutaten en anderen. Niet alleen krijgt men een aardigen kijk op de verandering welke het schip in den loop der eeuwen heeft ondergaan, doch tevens een schitterend beeld van Hoorn's bloeitijd, toen de trotsche Oostindiëvaarders in de haven lagen. Ongetwijfeld zal deze merkwaardige ten toonstelling veel belangstelling wekken. Het Witte Kruis Na opening door den voorzitter, den heer Schregardus, djeeldp deze mede, dat het bestuur er ernstig ttver^denkt het badhuis te sluiten. De laatste 3 jaar heeft het in finan cieel opzicht nadeelig gewerkt. Uit de vergadering gingen er evenwel stemmen op om het voor de jeugd te behou den daar door deze er nog veel gebruik van gemaakt wordt. Een commissie is benoemd die het nader zal onderzoeken. Voorts deelde de voorzitter mede dat het Witte Kruis geen ijs meer in voorraad houdt, daar bij slager Veldmans het steeds verkrijgbaar is en hier door een tamelijk bedrag bespaard wordt. Uit het verslag van den secretaris bleek het nut van het Witte Kruis, wijkverpleging en de noodzaak van de t. b. c.-bestrijding. Het aantal t. b. c.-geval'en is afnemend, n.1. 17 ge zinnen, 21 patiënten. Vorige jaar 42 gezinnen, 40 patiënten. Naar het sanatorium werden uitgezonden 2 patiënten en vorig jaar 5. Het dient gezegd te worden, dat de mede. werking van dê patiënten in vele gevallen niet evenredig is aan de voor hur gebrachte offers. Uit de rekeningen van den penningmees. ter bleek dat de uitgaven en ontvangsten van het Witte Kruis hebben bedragen 2310,73 en het nadeelig 103,48 De uit gaven en ontvangsten wijkverpleging heb ben bedragen 2468,98, nadeelig saldo 449.11. De uitgaven en ontvangsten t. b. c. bestrijding 1750,11 nadeelig saldo 148.97. De nadeelige saldi zijn alle iets lager dan vorig jaar zoodat men er iets gun stiger voorstaat. De aftredende bestuursle den, de heeren Van Huiten en Jongejans werden herkozen terwijl in de vacature van den heer Th. de Waal werd benoemd de heer G. Muijs. Eenige obligaties werden uitge loot. Land- en tuinbouwbond. In de Dinsdag gehouden jaarvergad ring van de afdeeüng Uitgeest der land- en tuinbouwbond bleek dat het aantal leden thans 28 bedraagt. Het kassaldo gaf een nadeelig saldo aan van 13.92. Tot afgevaardigden werden ge kozen de heeren Jb. Groen Kz. en H. de Wildt. DE UNIVERSITEIT TE UTRECHT. Een tegenspraak. Naar aanleiding van het bericht van De Tijd als zou de regeering overwegen het aan tal eerstoelen aan de rijksuniversiteit te Utrecht met acht in te perken, heeft de Haag- sche corespondent van het Hbld. te bevoeg- der plaatse informatie ingewonnen. Men deelde mede, dat van het bedoelde voorne men „niets bekend" is. PREDIKBEURTEN. Zondag 18 Februari. 10.30 uur, verbeterde opgave, Doopsgez. Gemeente. Door den burgmeestei is onder zijn voor zitterschap een plaatselijk Pelikaan-Comité opgericht, waarin zitting hebben de heeren mr P Boelmans ter Spill, mr. H. Judell, secretaris-penningmeester. F W. A van Riet, J. H. W. Schmidt, J. H. Schol, H. L baron Ti-ets van Amerongen en C F. Zeiler. Na het vertrek van Ds. Klijn, hulp prediker van de evangelisatie De Zaad korrel, uitgaande van de gereformeerde kerk van Krommenie, -werd besloten Krommenie als woonplaats aan te wij- bzen van den volgenden hulpprediker waartoe benoemd is de heer dr ds Becker Thans is besloten op verzoek van dr. Becker de woonplaats wederom over te brengen naar Uitgeest, zoodat de heer Becker dezer dagen de woning aan den Meldijk zal betrekken. SUIKERBIETENSTEUN 1934. Inzake de regeling van den suikerbieten- steun voor 1934 kan het volgende worden medegedeeld. Het gezamenlijk bietenareaal zal vergeleken bij 1933 met 10 pet. worden ingekrompen. Aan de boeren zal een bietenprijs moeten worden gegarandeerd van f 10 per 100 K.G.. hetgeen 1 lager is dan thans. De minister is van plan. met de suikerfa brieken nadei in contact te treden om te ko men tot het vaststellen van de voorwaarden, waaronder de financieele steun zal worden verleend. DE RIJKSSTEUN VOOR DEN TUINBOUW. Op vragen van het Tweede Kamerlid van den Heuvel betreffende het bedrag van den voor 1933 aan den tuinbouw te verleenen Rijkssteun heeft de minister geantwoord: Voor steun ten behoeve van verbouwers van fruit en wamroezerijgewassen in het jaar 1933 is bij de wet van 5 Mei 1933 (St.bl. no 255) een bedrag uit 's Rijks schatkist be schikbaar gesteld van pl.m. 5.000.000. 's Lands middelen lieten niet toe; dit bedrag hooger te stellen, hoewel de vooruitzichten zoodanig waren, dat het wellicht niet toerei kend zou zijn om het verschil tusschen de be rekende opbrengst en den richtprijs te dek ken. Echter is bij de gewijzigde omstandig heden, door de instelling van het Landbouw- Crisisfonds, in de begrooting van dat fonds voor het jaar 19933 het genoemde bedrag nog kunnen worden verhoogd tot 6.400.000 Intusschen kan als zeker worden aangeno men, dat ook dit bedrag niet voldoende zal zijn om het bovenbedoelde verschil tusschen richtprijs en opbrengst te vergoeden. Hoe groot dit verschil zal zijn, kan nog niet nauwkeurig worden aangegeven. Dit zal eerst mogelijk worden, indien alle gegevens daarover bekend zijn; vast staat reeds dat dit verschil nog belangrijk zal zijn. Intus schen heeft de ondergteekende besloten, bij wijze van voorschot op de uitkeering in 1934, voor een aanvullende uitkeering op basis der provincie van 1933 een bedrag van ongeveer 1.5 millioen beschikbaar te stellen, om aldus den overgang tot den komenden oogst te ver gemakkelijken. Toegegeven moet worden, dat zeer vele tuinbouwbedrijven in groote moeilijkheden verkeeren. Echter zal het scheppen van de mogelijk, den eerstvolgenden oogst te kunnen bereiken, naast de komende teeltbeperking voor dien oogst, den toestand in de tuinbouw bedrijven voor het jaar 1934 in niet geringe mate kunnen verlichten. Get.: Neen, hij zei: „We zullen het wel goed makenHet ging aldus getuige om een verzekerd bedrag van 58000. Pres.Hoe kwam u in kennis met Wit- braad? Get.: Ik kende hem al. Kort na het ge sprek met Onnes zag ik Witbraad te Amsterdam op straat Ik sprak hem aan en vertelde wat er gebeuren moest. La ter had getuige aan Witbraad verteld om welk kasteel het ging. Verd.: Ik ben nooit op het kasteel bij Onnes geweest, want ik was bang, dat hij me zou doodschieten. Get Koning herinnert zich niet ooit Witbraads naam tegenover Onnes te hebben genoemd. Witbraad (voorzichtig) tegen Koning: Herinnert u zich niet, u hebt het ine zelf verteld, dat u tegen Onnes hebt gezegd, dat het zaakje zou worden opgeknapt door een kennis van me, een gediopen advocaat. Koning herinnert het zich niet precies meer, maar het kan wel waar zijn. Pres.: Welke belooning is tenslotte afgesproken Get. Koning zegt, dat hij 8000 aan Onnes heeft gevraagd. Verd Ja de afspraak was 4, 4, 4, dus 12000. Nogmaals betuigde Koning, dat hij geen geldelijk voordeel bij de transacties heeft gehad Hij kon begrijpen dat men dit vreemd vindt. Koning had Onnes aanvankelijk beloofd zijn mond te hou den, het speet hem, dat hij zijn belofte heeft moeten breken. Drie weken heb ik gelogen, mijnheer de president, en ook nu zou ik nog ont kennen en liegen, als Onnes me niet van chantage had beschuldigd. Toen die verklaring me werd voorgelezen in de instructie in het bijzijn van Onnes, heb ik gevraagd of hij die verklaring inder daad had onderteekend. Hij had daar toestemmend op geantwoord. Ik heb hem toen gevraagd of hij die verklaring wilde intrekken, doch hij weigerde dat. Ik heb toen uitstel van het verdere ver hoor gevraagd en een onderhoud met mijn verdediger gehad. Deze heeft toen gezegd: „Als je bekent, beken dan eer lijk en zeg de heele waarheid". Tk be grijp, aldus Koning, de houding van Onnes niet. Hij heeft nooit anders dan voordeel van me gehad. Uitvoerig ging Koning in op de financieele verhouding tusschen hem en Onnes. Koning wond zich op hartstoch telijke wijze op, bepleitte hij zijn onbaat zuchtigheid in deze zaak. Tenslotte wist de president den draad van het verhoor weer op te vatten en getuige vertelde dan rustiger welke maatregelen waren genomen voor de inbraak. EEN PROCES VAN 11 JAAR. Naar wij vernemen werd den 15 Fe bruari door den Alkmaarschen Recht bank uitspraak gedaan in het reeds elf jaar hangende proces tusschen A Vlug te Broek op Langendijk als eischer en de gemeente Heerhugowaard als gedaag de, betreffende rechten op het vischwa- ter nabij Oterleek. Eischer werd niet ontvankelijk ver klaard. De rechtbank te Amsterdam zette van daag de behandeling voort \an het Onnes proces. De belangstelling op de publieke tri bune was groot. De rechtbank kwam te kwart over tien binnen. In het verdachtenbankje nam de bloemenkoopman Witbraad plaats. Hij wordt verdedigd door mr. Wilhelm Loeb. Mr. Loeb begori met te verzoeken eenige vragen aan inspecteur Posthuma te mogen stellen. Verdediger vroeg of niet is geble ken, dat er een antipathie WitbraadOnnes bestond. Get. antwoordde hierop, dat ver dachte inderdaad bij een verhoor heeft ge zegd: „Ik heb destijds al gezegd: „Ik wil Onnes hebben!" Witbraad zelf vroeg belangstellend waarom hij eigenlijk gearresteerd is. Get. zei, dat zijn arrestatie gebeurde naar aanleiding van het materiaal, lat bij Johanknecht is gevonden. Voorts vertelde get. nog, dat Witbraau steeds heeft meegewerkt bij het onderzoek Hij heeft o.a. de aanwijzingen tegen Koning gegeven. Witbraad kwam dan nog eens op zijn verklaring van Donderdag j.1. terug, dat hij in de meening verkeerde, dat Ko ning Onnes zou verraden, daarom legde hij er tegenover Onnes steeds een schep je op Hoe meer Koning ontkende, hoe meer Witbraad de zaak aandikte Verd vroeg dan of Johanknecht en Mees Gerritsen in deze zaak ook door de rechtbank mogen worden gehoord. De president zegde dit toe Als eerste getuige komt dan Koning voor Hij vertelde hetzelfde wat hij ook als verdachte heeft verklaard Onnes had bij een gesprek tegen hem gezegd: „ik ben tegen alle soort diefstallen ver zekerd Als je een paar miniaturen in den zak wilt steken, ga je je gang maar Bij dit eerste bezoek was in groote trek ken het voorstel om een inbraak in scène te zetten al besproken Het verhaal van Koning bracht weinig nieuws Pres Werd door Onnes een belooning aan u toegezegd? EIERENPRIJZEN. ALKMAAR, 17 Febr. 1934. Op de heden gehouden markt werden voor kipeieren 2.25 280 betaald en voor eendeieren 2.75. Boter 11Y82 Y, cent. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 17 Febr. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 26 Paarden 150—350; Hitten 90—200; 7 Melkkoeien 150—200; 89 Nuchtere kalveren (slacht) 415; 1 Bigzeug 40; 4 Schrammen 12 15.50; 23 Biggen (10 weken) 8—13. Handel matig. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 17 Febr. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 180000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5658 2.502.70; 58—60 2.602.80; 60-62 2.70—3; 62—66 2.80—3.50; Kleine 2 40— 2.70. 7000 stuks Eendeieren, waarvan de prijzen niet genoteerd. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 17 Febr. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andijvie per 100 stuks 1.20—5; Boerenkool per 100 stuks 1 2.60; Bieten per 100 K G 1.60—2.20; Gele kool per 100 K G. 15; Groene kool per 100 stuks 1.50 3.50; Knolselderie per 100 stuks 1.90 6Peren per 100 pond 59Prei per 100 bos 2.606; Rabarber per 100 bos 9—ƒ16; Roode kool per 100 K G. ƒ14.60; Selderie per 100 bos ƒ4 8.10; Spinazie per bak 1.82—2.07; Spruiten per 100 pond 4—11; Uien per 100 K G. 0.70—2.20; Wortelen per 100 K G. 2.603 40; Witlof le s. per 100 pond 11.501650, 2e s. 7—9.50. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. '34. 80000 KG Roode kool 1.10—4 40; 125000 K G. Gele kool 1 3.10; 32000 K G. Deensche witte koo' 1.20—4 50; 18000 K G. Uien: gele uien 1 20—180, gele drielingen 0.80— f 0.90; 5100 K.G. Peen 1.40—3.40; 5200 K.G. Bieten 1.20—2.30, alles per 100 K G. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Febr. 1934. Op de hc den gehouden aardapoelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 790 H.L. NOORDSCHARWOUDE, 16 Febr. 1934 300 K G. Aardappelen: Friso 1.60; 8400 K.G, Uien: uien 1 401.50, drielingen 11.20, grove 1.60—1.80; 250 K.G Kroten 1.20; 84500 K.G. Roode kool 1.20—4.20, doorschot 1.10—2.70; 18000 K.G. Gele kool 1 50—2.90, door schot 1.50— 2.10; 34200 K.G. Deensche witte kool 3 20—4.20. doorschot 2.80— 3.10, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 16 Febr. 1934. Roode kool le s. \.20—f 4.60, 2e s. 1 4; Gele kool le s. 1.90—2.70; Deen sche witte kool le s. 3.304.50, 2e s. 3.20; Drielingen (uien) 0.80; uien 1.30 1 40; grove uien 1.401.70. Aanvoer: 62100 K.G. Roode kool; 8500 K G. Gele kool; 13400 K.G. Deensche witte kool; 5675 K.G. Uien4

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3