EEN BEKEERDE ANARCHIST. si LEED 3 JAAR AAN RHEUMATIEK KLOOSTERBALSEM Wekelijksch Overzicht 31 §1 ,151 KON ZICH NIET BEWEGEN JUoumdaal lUeutvs £uchtmact Eens tot dood veroordeeld EUGENE DIEUDONNE VERTELT. Deze naam, Eugène Dieudonné zegt u misschien niets meer en daarom zij bet ons vergund even te herinneren aan enkele feiten. Op 21 December 1911 werd de banklooper Ernest Caby van de Société Générale in de Rue Ordenei te Parijs neergeschoten door enkele kei els, die, nadat ze zich hadden mees ter gemaakt van een bedrag van 300.000 francs aan effecten en 20.000 francs aan bank papier, welke Caby bij zich droeg, haastig in een auto sprongen en wegreden, steeds maar vurend op de menigte die was toegesneld om hen te arresteeren. Het was de eerste gruwel daad van de beruchte Parijsche auto-apachen, van de bende van Bonnot en Garnier en con sorten, die ruim een iaar lang de eene mis daad na de andere zouden plegen, die moor dend en stelend door het land zouden trekken, overal ontsteltenis teweegbrengend door de buitengewone brutaliteit waarmede ze op traden. Op klaarlichten dag openden ze in de Rue du Havre een moordend vuur op de menigte, drongen banken binnen, vermoord den het personeel, schoten in Chantilly ette lijke voorbijgangers neer, waren dan weer verdwenen en meer dan een jaar lang hebben ze in Parijs en omgeving een ware terreur uitgeoefend. Zooals ge u zich thans zult her inneren, eindigde het, na tallooze arrestaties met den dood van Garnier en Bonnot, wier schuilplaats na een belegering, met dynamiet werd opgeblazen en met de ter dood ver oordeeling van Dieudonné, Callemin, Mor- nier en Soudy, benevens verbanning van de anderen. Gratie. Slechts aan één ter dood- veroordeelde, aan Dieudonné, verleende de toenmalige presi dent van de Republiek, Poincaré, gratie. Dieudonné, die van het begin af aan had verklaard onschuldig te zijn, die zijn mede plichtigheid aan den moordaanslag van de Rue Ordener ontkende, zag zijn straf ver anderd in levenslangen dwangarbeid in Fransch Guyana. De justitie was n.1. niet absoluut zeker van zijn medeplichtigheid. Wel had Caby, eenmaal hersteld, pertinent verklaard, toen ze werden geconfronteerd1, dat Dieudonné de man was geweest die hem zijn tasch ontrukte; maar tevoren had het slachtoffer ook in een portret van Garniér zijn aanvaller herkend. En Dieudonné kon een alibi opgeven: op den bewusten dag was hij in Nancy. De verificatie van deze verklaring bleek echter zeer moeilijk te zijn en het stond ais een paal boven water, dat Dieudonné een anarchist was, evenals Bon not en Garnier. 14 jaar dwangarbeid. In December 1913 werd Dieudonné (en me nigeen zal zich nog de dramatische rechtzit tingen welke eraan voorafgingen, herinneren) ingescheept voor zijn ballingsoord, waar hij veertien jaar lang het ontzettende lot van de dwangarbeiders zou deelen, totdat eindelijk, na twee mislukte pogingen, zijn ontsnapping slaagde. Na een zwerftoóht van vier maan den, op zee. op een vlot, samengeflansd uit een ladder en twee tonnen, verder door een woest land, een oerwoud waar 't krioelde van vergiftige slangen, waar hij letterlijk werd opgevreten door duizenden muskieten en roode mieren, en waar hij zich uitsluitend moest voeden met gras, slaagde hij er ten slotte in Rio de Janeiro te bereiken. Albert Londres. de groote journalist, die zoo jam merlijk om het leven kwam bij de ramp van de „Georges Philippar", wist tenslotte ge daan te krijgen, dat Dieudonné werd vrijge sproken en dat hij weer naar Frankrijk mocht terugkeeren. het land waar hij een oude moeder van zestig jaar en een zoon van vier jaren had achtergelaten. Een keurig heer. Met uitgestoken hand komt hij op ons toe. U?... bent u... Dieudonné?... zoo vra gen wij onwillekeurig onthutst? Want voor ons staat geen gewezen dwang arbeider, maar een keurig gekleede, nog jonge man, met een fijn beschaafd gezicht, die zich in héél beschaafd accent uit, en een gesoigneerde hand uitsteekt. Vol, zwart haar, achterover gekamd, een klein zwart snorretje, een paar intelligente donkere oogen. Niets, maar ook niets zou eenigszins kunnen doen vermoeden, dat deze gentleman eens genoemd werd in drama's, waar over men over eeuwen nog zal spreken. Is dèt Dieudonné van de befaamde Parijsche auto apachen zoo vragen we ons in verbazing af En als hij ons een stoel heeft aangeboden: Pardon, meneer Dieudonné, er zit iets pijnlijks in, als ik u soms vragen stel die u onaangenaam zouden zijn.. U ziet er zoo heelemaal niet uit als... als... Neen neen, ik begrijp u volkomen, zoo glimlacht hij even. U bent nu dus onschuldig verklaard, en heeft u dadelijk werk gevonden? Ja, ik heb mijn oude vak van schrijn werker, d.w.z. voor het inlegwerk weer ge vonden. Maar de tijden zijn slecht en ik word overal uitgenoodigd om lezingen te houden over het gevangenisvraagstuk en over het bagno. Daarbij schrijf ik veel en treed op in een tooneelstuk „Le Bagne". Ziedaar mijn bezigheden... Hoe kwam het, dat men U in 1912 ar resteerde? U kende Bonnot en Garnier toch.. Men maakt zich een verkeerde idee van Bonnot en Garnier en de trawanten. Men houdt hen voor brutale boeven, die er alleen maar op uittrokken om te moorden. En in werkelijkheid waren ze dat niet. Wij waren allen anarchisten, jonge lieden, die aan philosophie deden, die te hooi en te gras Nietzsche en Schopenhauer lazen en die ons natuurlijk een totaal verkeerden in druk van hun theorieën maakten. Die op standige ideeën werden nog versterkt door de dagelijksche artikelen van een Gustave Hervé. Tenslotte waren we zoo ver, dat we den moord op den wissellooper beschouwden als hoe zal ik zeggen, als den dood van een soldaat op 't slagveld: het was een nor male strijd van de anarchisten tegen het kapitalisme. Het bewijs ervan is ook, dat Bonnot en Garnier niet al dat gestolen geld in hun zak staken dat het niet werd aange wend voor eigen haat, maar het voorname lijk stalen om de uitgaven van revolution- naire blaadjes en vlugschriften te kunnen bekostigen. Bekeerd En bent u persoonlijk heelemaal daar van teruggekomen? Totaal. De persoonlijke opstand van iemand, van een enkeling leidt tot niets. Ge zoekt de onafhankelijkheid en ge vindt de slavernij. Al die opstandigen dragen in zich een ziektekiem, waarvan ze zich geen reken schap geven. Ik kan het niet genoeg her halen; zij zijn niet allemaal misdadigers, maar vóór alles zieken. Van af hun prilste jeugd zou men hen hebben moeten verzor gen; dan was er iets goeds uit hen gegroeid. Nu Wat is de vreeselijkste herinnering van al die jaren? Dat waren de eerste veertien dagen toen ik gevangen was genomen. Ik. wist, dat ik nooit in de Rue Ordener was geweest. U moet ook niet denken, dat de anarchisten een bende vormden. Bonnot, Garnier en ik heb hen ontmoet, maar zelfs zonder hun naam te kennen, in bijeenkomsten van het revolu- tionnaire comité, waar we spraken over phi- losophisch-sociale vraagstukken. Van héél hun aanslag in de Rue Ordener wist ik ook niets af... ik vernam het door de couranten. En uw ontvluchting van daarginds, die eindelijk slaagde? Ja, dat is eindelijk mogelijk geweest door de hulp van vrienden hier, van journa listen, die wisten dat ik onschuldig was., van een Albert Londres... En thans, ziet u, leef ik rustig, als een geordend burger.... GEEN VRIJGEZELLENBELASTING IN ITALIË. Voor ongehuwde vaders. Vrijstelling van betaling van vrijgezellen belasting zal worden toegestaan aan hen die hun onwettige kinderen zullen erkennen. LAAG WATER IN VENETIË. Gondels aan den grond. Donderdagmiddag daalde de water stand in de kanalen van Venetië tot een peil, zooals men zich niet herinnert, ooit te hebben meegemaakt. De Venetiaan- sche kanalen staan in verbinding met de zee, en tijdens de eb van Maandag middag daalde het water in de kanalen 1.12 meter onder het niveau van de zee. In vele kanalen was de waterstand zoo laag, dat de gondels en motorbooten, die er het verkeer onderhouden, niet kon den varen, terwijl sommige kleinere ka nalen geheel droog kwamen te liggen Eerst bij het opkomen van den vloed kon de scheepvaart worden hervat. GRATIE VOOR GEVANGENEN. Bewogen tooneelen in Z.-Afrika. Ter gelegenheid van het bezoek van Prins George aan Zuid-Afrika, is gratie verleend aan 3000 personen, die wegens kleine delicten tot korte gevangenis straffen waren veroordeeld. In de verschillende steden der Unie vielen tooneelen van vreugde bij de ge vangenissen voor. Voor die te Kaapstad had zich een groote menigte, voorname lijk bestaande uit verwanten der gegra tieerde gevangenen, verzameld. Onder luid gejuich verlieten 22 Europeesche gevangenen door een kleine poort de ge vangenis Toen ging de groote poort open en juichend dansend en zingend kwamen 300 negers naar buiten, die met veel lawaai, kussen en omhelzingen door hun verwanten werden begroet. Uit de gevangenis van Johannesburg werden 50 Europeanen en 50 negers ont slagen. Hier ging de invrijheidstellilng zeer rustig in haar werk, aangezien de gevangenen in kleine groepjes tegelijk werden vrijgelaten. Te Maritzburg werden honderd Zoe- loe's vrijgelaten, die in de Zoeloe-taal een hoera op Prins George uitbrachten. REVUE-STER WORDT BEELDHOUWSTER. Miss Henriette Kaye, een mooie revue ster, vroeger een van de Ziegfield Fol- lies, voelde zich thans meer aangetrok ken tot een anderen tak van kunst, en wel het beeldhouwen. Zij had in haar revuetijd wel voor bekende beeldhou wers geposeerd en daar zij in haar jeugd een cursus had gevolgd, probeerde zij haar kunnen op dat gebied ook eens. Robert Garrison, voor wien zij had ge poseerd, gaf haar eenige lessen en toen legde Miss Kaye zich op een goeden dag toe op het maken van caricaturen van filmsterren in klei. Zij trok hiermede de aandacht en filmmagnaten deden haar opdrachten toekomen. Haar nieuwe rol van beeldhouwster bevalt haar uitmun tend en haar caricaturen worden op vele tentoonstellingen gezien. GROOTE BRANDEN IN EGYPTE. Uit Cairo wordt gemeld, dat twee ste den in Egypte door vernietigende bran den zijn geteisterd. Te Ben Haelasal werden door een brand 36 huizen ver woest, waarbij vijf personen om het leven zijn gekomen. Een andere groote brand is uitgebroken te Zagazig, het een tram van den katoenhandel in Beneden Egypte. In deze plaats zijn 250 huizen een prooi der vlammen geworden. Dank zij KLOOSTERBALSEM kan hij weer wandelen en fietsen AKKER'S ORIGINEEL TER INZAGE BERGEN. Algemeene vergadering der V.V.V. In de „Rustende Jager" werd gisteravond een door een 50-tal leden bijgewoonde alge- meene vergadering gehouden. De voorzitter, de heer C. F. Zeiler, schreef de niet groote opkomst toe aan hot feit, dat reeds een najaarsvergadering was gehouden, waarin belangrijke punten waren afgedaan en aan het feit, dat het bestuur gisteravond had vergaderd met de feestcom missie, de besturen van aan het bloemencorso deelnemende vereenigingen en de buurtcom- missies voor den verlichtingsavond. De secretaris, mr. H. J u d e 11, las de no tulen van de vorige jaarvergadering en de in November gehouden buitengewone vergade ring. Jaarverslag. De voorzitter bracht hierop het vol gende jaarverslag, dat onder applaus werd vastgesteld. Algemeen overzicht 1933. Hoewel het achter ons liggende seizoen 1933 wel niet behoort tot die goede seizoens, zooals wij die in vroegere jaren te Bergen gewend waren, mag toch wel geconstateerd worden, dat de resultaten over het algemeen toch wat beter waren dan over 1932, ondanks het feit dat de prijzen, zoowél van hotels en pensions, als van gemeubileerde huizen, op nieuw aanmerkelijk gedaald waren. Dit is te danken geweest aan enkele factoren die den algemeen zoo slechten tpestand gunstig be ïnvloed hebben; ten eerste den bijzonder mooien zomer, terwijl het mooie weer juist bij het 'begin der vacanties intrad en van vrij langen duur was. Ten tweede door 'het groot aantal toeristen, dat Bergen be zocht, mede een gevolg van de openstelling van den Afsluitdijk. Door een en ander was het ongeveer eind Juli tot ongeveer half Augustus zelfs buitengewoon druk in onze gemeente. Een zeer groot deel der gasten in dezen tijd bestond uit toeristen, die dik wijls slechts gedurende 1 a 2 dagen hier ver bleven. Sommige hotels verloren daardoor hun eigenlijk karakter als zomerverblijf hotels en werden toeristen-passanten hotels. In ge noemden drukken tijd kwam het herhaaldelijk voor, vooral op Zaterdagen, dat niet alleen alles bezet was, doch een belangrijk aantal onverwachte gasten wegens plaatsgebrek moest worden afgewezen en verwezen moest worden naar andere badplaatsen. In één der grootste zaken kwam het voor, dat op één Zaterdag (5 Augustus) niet minder dan ongeveer 70 gasten moesten worden afge wezen. Een ongekend feit. Aantal gasten. Door dezen sterken toeristen-aandrang overtrof het aantal gasten, dat korter of lan ger tijd over het geheele seizoen verdeeld, Bergen bezocht, dat van alle voorgaande jaren: het bedroeg n.1. 20389 tegen 16486 in 1932 en 16832 in 1931. Niet alleen dat toe risten uit Friesland en Groningen veel ge bruik van- den Afsluitdijk maakten, doch uit het geheele land maakten vele automobilisten den toer rondom het ijsselmeer m beide richtingen, waaraan men dan tevens een kort bezoek aan Bergen verbond. Hoogste aantal gasten Het hoogste aantal gasten dat tegelijk in Bergen vertoefde, was op Zaterdag 5 Augus tus, n.1. 4828 tegen 4542 het vorig jaar. Er vertoefden te Bergen slechts 107 buitenlan ders (v. j. 133), waarvan C2 Duitschers (v. j. 68), 5 Engelschen (v. j. 30), 13 Amerikanen (v. j. 6), 4 Franschen (v- j- 13), 6 Belgen (v. j. 9), 2 Oostenrijkers (v. j. geen), 11 Zwit sers (v. j. 7) en 2 Noren (v. j- geen); behou dens een enkele uitzondering allen slechts gedurende één of 2 nachten. Aantal leden. In den loop van het jaar steeg het aantal leden tot 569, doch door bedanken, vertrek enz. was dit op het eind des jaars weer 560 precies hetzelfde als vorig jaar. Ook het aan tal donateurs (37) bleef gelijk. Financieele toestand De financieele toestand onzer vereeniging is op het oogenblik beter en dit buiten ver wachting dan verleden jaar. Dit is in hoofdzaak te danken aan de resultaten der gehouden feesten Terwijl wij over het jaar 1932 in geldmiddelen 320.49 achteruitgin gen, geen cent meer in kas hadden en zelfs een kleine schuld hadden, werd dit bij de uit eindelijke afrekening met de feestcommissie over dit jaar 1933 niet alleen ingehaald, doch er bleef zelfs een overschot op de feesten van 235. Het eindresultaat is dan ook dat wij op 31 Dec, 1933 weer een kassaldo van 1157.37 bezaten Zooals gezegd was dit gunstige resultaat niet voorzien en het be- stuur werd er, bij het opmaken der rekening en verantwoording zelve door verrast. Men meene nu echte niet, dat onze V.V.V. nu plot seling weer in een zeer gunstige toestand ver keert. Immers juist uit deze cijfers blijkt wel hoe groot het risico is en hoe geweldig de ontvangsten en uitgaven uitéén kunnen loo- pen. Hoog noodig blijkt juist dat de V.V.V. een reserve moet hebben om die stooten te kunnen opvangen. In verband hiermede vindt men op de straks te behandelen begrooting een post voor Re serve uitgetrokken. Inform. bureau Door het Informatie Bureau werden in 1933 behandeld 2841 schriftelijke aanvragen, waarvan 289 door onzen vertegenwoordiger te Bergen aan Zee, den heer Haasbroek; 843 mondelinge en 49 telefonische, in totaal 3733, dat is weer ongeveer 600 méér dan het voorgaande jaar. Geïll. Gids. Verkocht werden 777 stuks; 4 stuks wer den gratis uitgereikt. Thans zijn er nog 1251 stuks, voor het a.s. seizoen dus nog ruim vol doen ae; maar voorbereidingen dienen toch getroffen te worden voor een volgende op lage; vandaar dat men op de begrooting een post daarvoor vindt uitgetrokken. Folders. De mooie reclame-vouwbladen hadden een groot succes, er is nog voldoende voor raad (3600 binnenlandsche en 1000 buiten- landsche) om deze in dit jaar op ruime schaal te verspreiden. Pensionlijst. De 4000 stuks groote oplage van deze veel gevraagde lijst werd geheel verbruikt; men kwam er zelfs eenige te kort. Voor het a.s. seizoen zal de oplage dan ook tot 4500 stuk worden opgevoerd. Huurcontracten- Hiervan werden 1177 stuks verkocht; er zijn nog 305 in voorraad; er zal dus een nieuwe oplage dienen te verschijnen. Plattegronden. Verkocht werden 216 stuks; de voorraad is nog 366 stuks dus voldoende voor het a.s. seizoen. Publiciteit. Voor reclame-advertenties werd 772,65 uitgegeven, dat is ongeveer 100 minder dan het vorig jaar. Verwachtingen voor het a-s. seizoen. Uit den aard der zaak is hieromtrent wei nig te voorspellen. De crisis houdt nog steeds aan; wel hoort men soms stemmen dat wij over het laagste punt heen zouden zijn, doch dat is al méér beweerd, zonder dat wij dit erg hebben kunnen merken! Veel zal afhangen van het weêr dat de a.s zomer ons brengen zal. Ook het vorig jaar zag het er zéér donker uit, en tóch dank zij het mooie weêr zijn de resultaten im mers niet zóó slecht geweest als met grond mocht verwacht worden. Het is een bemoedigend teeken, dat Bef. gen toch wel één der bevoorrechte gemeenten bleek te zijn, die in trek bleven, ondanks de slechte tijden. Nu staan velen onzer dit jaar weer voor hoogere lasten; door allerlei cri sis-maatregelen, welke de Overheid wel ge dwongen is in te voeren, worden die lasten steeds hooger. Toch, laten wij den moed niet laten zinken en vertrouwen hebben dat ach- ter de wolken de zon schijnt, die toch wtJ ééns weer zal doorbreken. Op velen onzer, die direct met het publiek in aanraking komen, rust nu des te meer de plicht, het verblijf der vreemdelingen alhier zoo aangenaam mogelijk te maken, zoodat er een goede roep over Bergen moge blijven weerklinken, tot heil en voorspoed van de geheele gemeente. DE POSTVLUCHTEH OP ENDIE. EEN TWINTIGTAL VLIEGVELDEN. Tusschen Singapore en Alorstar. MUSSOLINI BIEDT NOENMAAL AAN AAN VLIEGERS. „HET VLIEGVELD". van fer Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. ft* Steel 1016/s 1016/g 997/8 956 116| 52 126 16 Vu 77 1 99% 95> 541/g 9% 27% 2% 34% 6t 5 117* 53* 27% 26/,« 34% 6* 128 6% 102* 30* 26* 47* 1 101 Vu 101% 77/ig 102} 30$ iSj 128 118* 22} 146} 18* 79 1 356/jo 98% 115* 10 29% 2% 35% 7% 19 79* 1 ,Het kwam In eens, maar 3 jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mij teveel. Men zei mij dat ik rheu- matiek had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SI. te H. „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfj brand- en sn*} wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. f 1. „Waarom kijk je niet uit Je oogen. waar je neen den drommel wéét IL waar 1* hM»»*1 De Snip (uitreis) is te Athene en d« Oehoe (thuisreis) te Calcutta aange komen. De Pelikaan (terugreis) landde giste» te Parijs. In de eerstvolgende twee jaren zullen bijna twintig vliegvelden worden aan gelegd tusschen Singapore en Alorstar. Mussolini heeft in zijn hoedaniglwM van minister van luchtvaart op de club der vliegers een noenmaal aangeboden aan de piloten Lombardi, Mazottl, den radiotelegrafist Giulini en den werk tuigkundige Battaglia naar aanleiding van hun vliegtocht van Italië naar Bra zilië. Eenige luchtvaartautoriteiten wa ren van de partij. Het Vliegveld van Februari opent met een redactioneele waarschuwing inzake het vliegen bij mistig weer door sport vliegers, naar aanleiding van een recent mist-ongeval een sportvlieger over komen. Het artikel „Doelbooten voor Bommenwerpers", beschrijft een inte- teressant type snelvarende motorboot, waarvan de Britsche Luchtmacht ziek bedient bij het oefenen in het bommen- - FONDSEN. 10 Febr. 12Febr. 1000 193211 1000 '17 1000 '31 1000 '22 A 1000 '21 D 1000 '17 1000 '30 II ,30 5 N. W. S. 4)4 obl. Nederl. 4 idem 6 O.-Ind. 5 idem 5 idem 4)4 idem 5)4 Duitschland Amsterd. Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000 Rojterd. Bank Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford. Ned Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Lities Service U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem. Explor Mij. Boeton Redjang Lebong J Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi 1 Java China Jap. Liin Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividend. 1 9<Vu 97% 99 54s/ie 52* 47* 33* 21 58 17 2931 252* 81* 9% 27% 21 34 6* 25* 189* 101* 132 153* 177 6% 103* 29* 26 47* 49* 129» 120* 144* 101* 1016/s 978/g 978/8 99* 117 53 52* 47* 78 33} 20* 171 293} 253} 80* 25 190% 101} 133 7* 126 153* 177* 6% 104* 31% 26 47* 49* 127* 119 22* 147 18} 78 1 13 Febr. 101% 1018/8 997/s 97* 97* 99 95 53 47* 77* 34* 20} 57* 172* 293} 254 ^0% 10 26 190* 102 133 155} 178* 49 128 118 22* 146 18% 77* 14 Febr. 15 Febr. 16 Febr. 99* 97* 97* 99 95 546/ig 116* 53 52* 47 34* 20* 172* 292 253 79* 10% 27% 26/u 346/ifl 6% 25i 188* 102 132* 130 156* 177* 26 101* 101* 99% 97* 94% 53% 116 53* 52* 47 79 57 172* 294 248} 79* KF/u 287/u 2% 6% 25 189* 103} 133 132 156 177* 6% 102% 30 25 46* 48* 127* 117} 23 146* 18% 78 1 101* 101* 94 53 52: 47 78: 57 170» 295 250 104 133 7» 132 155* 177* 6% 103} 30* 25* 47 48 127* 118 23* 145*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6