Agenda £aatsteB £uchtmact Jiimnieuws Stad m Omgeving- lüeet&ecicfu De eedsaflegging yan Leopold III. IS Een voorspelling WEER OPSTAND OP CUBA? Het leger ontrouw geworden? SPANNING RUSLAND—JAPAN, Over den dubbelen wissel koers. GEEN PARTICULIERE LEGükS IN ENGELAND. Spoedig ingrijpen noodzakelijk. BIJ DEN DOOD VAN ALBERT I. Rouwdienst in Londen. Engelsche détachementen naar Brussel. VOLTREKKING VAN DOODVONNISSEN VERHINDERD. DE AFRIKAANSCHE JONKER DIAMANT. Nog niet verkocht. SNEEUWSTORMEN IN TURKIJE DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Postzak te Enkhuizen gestolen. Van de daders geen spoor. De diefstal is gepleegd voor de woning van den hoofdambte' naar der posterijen. Geen navragen om brieven te Hoogkarspel. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten, Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De duistere misdaad (detectiveverhaal), hoofdrollen Warner Oland, Marian Nixon; tweede hoofdnummer De sage van den roo- den vos (sens.), hoofdrol Ken Maynard tweede hoofdnummer De sage van den roo den vos (sens.), hoof dn Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Meisjes die spoorloos verdwijnen (real.) Toe gang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De koning der Zigeuners (amus.), hoofd rol Don José Mojica. Toegang elke leeftijd. Woensdag 21 Februari. 2.30 uur, bioscoop Harmonie, film Wil lem van Oranje, voor de Volksuniversiteit. 8 uur, Vrijm.loge Nieuwesloot, openbare verg. over het stelsel Bellamy; twee spre- kers. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, conferen tie voor niet-katholieken. Donderdag 22 Februari. 2.30 uur, De Unie, verg. afd. Alkmaar Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 7.30 uur, gebouw Rehoboth, a. d. Dr. van Peltlaan te Bergen, lezing ds. Klooster- man over „Het duizendjarige rijk". 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue „O, bedoel je dat?" 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit vertooning film Willem van Oranje. Tr 8 uur, Café Central, lezing Hennette Roland Holst over de Russische revolutie. 8 uur, Harmonie, verg. P.A.S., spreker D. Schilp. ning van de Nederlandsche Bank voor die van Frankrijk mee". Te Pariis is de voorspelling weer in ge dachte gekomen, die een weekblad er bij de intrede van het jaar op grond van astrologi sche gegevens publiceerde, volgens welke op stootjes te Parijs en de gewelddadige dood van een met Frankrijk bevrienden souverein te verwachten waren. De (Brusselsche) Standaard deelt mede: De eedsaflegging van den jongen koning Leopold III zal Vrijdagmorgen te 11 uur 30 plaats hebben, in de groote vergaderzaal van de Kamer, evenals is geschied' bij de troons bestijging van Leopold II en van Albert I. Leopold I legde den eed af op het huidige Ko ningsplein. De vergaderzaal zal voor deze plechtigheid enkele wijzigingen moeten ondergaan. Het bureel moet worden afgebroken en meer naar voren opgetimmerd. Daar waar thans het bureel staat, moet de troon worden opgericht. De troon van de koningin wordt geplaatst aan den kant van den Senaat. Het zal dit jaar 25 jaar geleden zijn dat die tronen nog werden geplaatst. Toen koning Albert in 1914 en in 1918 voor het parlement Verscheen was daar geen gelegenheid toe. In de vergaderzaal zullen moeten plaats vinden, ondanks de beperkte ruimtede leden van Kamer en Senaat en van de gevestigde lichamen. De leden van het diplomatieke korps hebben hunne eigen tribune. De dames van de parlementsleden krijgen toegang tot den gang achter de zitplaatsen. De eers.e openbare tribune is voorbehouden aan genoo- digden. De vergadering zal voorgezeten worden door een bureel, samengesteld uit de voorzit ters van Kamer en Senaat, uit twee secreta rissen van het Kamerbureel en twee secreta rissen van het Senaatsbureel en de twee grif fiers. Ziehier hoe de plechtigheid zal verloopen. De oudste van voorzitters zal de vergadering openen en de afgevaardigden, daartoe samen gesteld door Kamer en Senaat, verzoeken de koningin binnen te leiden. Koningin Astrid zal hare intrede doen langs den kant van den Senaat, haar intrede wordt door een zaal wachter aangekondigd. Vervolgens zal de koning met hetzelfde ce remonieel worden binnengeleid. De jonge ko ning legt dan den grondwettelijken eed af, die luidt als volgt: „Ik zweer de Grondwet en de wetten van het Belgische volk na te le ven, 's lands onafhankelijkheid te handhaven en het grondgebied ongeschonden te bewa ren". Daarop volgt de troonrede, waarna de plechtigheid is afgeloopen. DE TYPHUSGEVALLEN AAN BOORD VAN DE „WILLEMSPLEIN". Het Nederlandsche stoomschip „Maas- kerk" van de Holland—West-Afrika Lijn, is gistermiddag te drie uur in de Amsterdam- sche haven aangekomen, met aan boord vijf opvarenden van het Nederlandsche stoom schip „Willemsplein", die uit het hospitaal te Dakar zijn ontslagen, waar zij werden opge nomen in verband met de typhusgevallen aan boord van laatstgenoemd stoomschip. Behalve de gezagvoerder van de „Wil lemsplein" de heer R. Schaap zijn in het vaderland teruggekeerd de tweede machinist P. van Klaveren, de stoker Verhoeven, de matroos Jenesen en de tremmer Boer, allen uit Rotterdam. Op advies van den scheepsdokter van de „Maaskerk" is kapitein Schaap, die overi gens geheel hersteld is, voor een korte rust kuur in het Burgerziekenhuis te Amsterdam opgenomen, waarheen hij dadelijk na aan komst van het schip per ziekenauto is ver voerd. Zooals men weet heeft de besmette lijke ziekte twee slachtoffers geëischt, n.1. de kajuitsjongen De Haan en de tim merman Maaskant, die beiden aan de gevolgen zijn overleden. Op het oogenblik bevinden zich nog drie leden der bemanning van de „Willemsplein" te Dakar: de eerste stuurman, die nog ziek fs en de derde machinist en een matroos, die zoo goed als genezen zijn en binnenkort naar ons land zullen terug keeren. (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Zitting van heden. Oroote werken voor werkverschaffing. In de Eerste Kamer heeft de minister president de beteekenis van werkverrui ming andermaal in het licht gesteld en aangekondigd dat zoo spoedig mogelijk met de uitvoering van verschillende werken een begin zal worden gemaakt. Zooals men weet, ligt het in de bedoe ling der regeering om voorloopig 60 millioen gulden hiervoor te besteden Het plan omvat de vervroegde en ver snelde uitvoering van werken, welke in de toekomst noodig zullen zijn, als de aanleg van kanalen en havens, de nor malisatie van rivieren, wegen- en brug genbouw, aanleg van vliegvelden, enz Tot de werken waarmee nu spoedig een begin zal worden gemaakt, behooren een afwateringskanaal in de Geldersche val lei en het Amsterdam-Rijnkanaal. Hier mede wordt niet alleen bereikt, dat ter bestrijding van de nog altijd voort durende omvangrijke werkloosheid be langrijke werkgelegenheden worden geschapen, maar tevens dat het graven van het eerstgenoemde afwaterings kanaal de oplossing brengt van een eeuwenoud probleem. Aan de gelukkige samenwerking van het rijk en de pro vincies Gelderland en Utrecht op de basis van het rapport der bekende com- mssie-Rutgers van Rozenburg is het te danken dat thans een afwateringska naal zal worden aangelegd, hetwelk vele en voorname belangen dient. Het andere groote werk, waar spoedig een begin mee gemaakt zal worden, is het allerwege bekende Amsterdam Rijnkanaal. Van den aanvang af heeft vastgestaan dat dit werk niet geheel door het rijk bekostigd zou kunnen worden. Belanghebbenden, dat zijn Amsterdam en de provincies Noordhol land, Utrecht en Gelderland, moeten voor één-derde in het werk bijdragen. Amsterdam, Noordholland en Gelderland deden reeds toezegging om hun deel mede te dragen in de lasten. Het wachten is nog alleen op de centrum-provincie, maar ook hier zijn de uitzichten gunstig. Gedeputeerden zijn bereid gebleken ook voor het AmsterdamRijnka^ naai een subsidie-voorstel in te dienen, dat in de vergadering der Prov. Staten van 27 Febr. a.s. aan de orde wordt gesteld. Werk verruiming en werkverschaffing is het doel der bespoediging. Vermoedelijk zullen groote gedeelten van den aanleg van het Amster dam—Rijnkanaal in de omgeving van Utrecht technisch geschikt blijken voor werkverschaf fing, wanneer machinale arbeid door handen' arbeid wordt vervangen. Een voordeel zal dit wegens den geringen afstand voor Utrecht- sche werklieden opleveren. Uiteraard geldt hetzelfde voor Amster damsche werklieden en voor Geldersche werklieden voor de overige deelen van het kanaal. Ten aanzien van de provincie Utrecht koestert men de verwachting, dat van de in werkverschaffing te werk te stellen arbel ders alleen reeds voor de stad Utrecht te re kenen valt op 40 De aanwijzing der werkloozen zal dan over de districtsarbeids beurs van Utrecht loopen. Heeft alles voortgang zooals de departe menten van sociale zaken en waterstaat zich voorstellen, dan zal nog in den loop van den zomer een aanvang met de werken wor den gemaakt. Er zullen vele honderden werk loozen aan loonend werk kunnen worden ge holpen. Volgens een Reuter-bericht uit Havana is in Cuba een nieuwe opstand uitgebroken, die zich met groote snelheid tot een deel van het leger zou hebben uitgebreid. De Japansche regeering zal ernstig pro testeeren bij Sovjet-Rusland tegen het dubbe len van den wisselkoers tusschen Roebel en Yen en dus tegen de Russische maatregelen tegen de Japansche visschers te Wladiwo- stok. Van de zijde van het ministerie van buitenlandsche zaken wordt verklaard dat deze zaak zeer ernstig is er. dat de Japansche regeering de eenzijdige verhooging van den wisselkoers een flagranten inbreuk op een ir> ternationale overeenkomst acht. De parlementaire medewerker van de „Times" schrijft: De verklaring van den mi nister van binnenlandsche zaken Sir John Gilmour in het Lagerhuis betreffende de kwestie van het dragen uniformen door leden van politieke partijen heeft groote aandacht getrokken. Het kabinet heeft in deze kwestie nog geen beslissing genomen, doch het is bekend, dat de ministers allen van meening zijn, dat de vorming van particuliere legers in Engeland niet geduld mag worden. Men neemt aan dat een wijziging van de be staande wet betrekking zal hebben op elk soort particulier leven onverschillig of de ïemden van een bepaalde kleur zijn of ko- cardes of andere insignes worden gedragen en of zijn bewapend of onbewapend zijn. De leden van het parlement zijn reeds ern stig onder den indruk van het toenemend aan tal incidenten tengevolge van het dragen van politieke uniformen. Wanneer in verband met de aankomst van de hongermarcheerders" aan het eind van deze week te Londen botsingen plaats vin den tusschen fascisten en communisten, dan zal waarschijnlijk onmiddellijk ingrijpen der regeering worden geëischt. De Koning en Koningin van Engeland zullen morgenmiddag den rouwdienst bijwonen welke zal worden gehouden in de Westminster Abby in verband met het overlijden van Koning Albert. Een detachement van de 5de Inn.skii ling Dragoon, waarvan Koning Albert commandeerend kolonel was, is heden uit Londen vertrokken ter bijwoning van de begrafenis te Brussel. Ook een de tachement van de Royal Air Forrce ver trok heden naar Brussel. De admiraal van de vloot Sir Roger Keyes en veldmaarschalk Lord Allenby, beiden gedetacheerd bij de missie onder leiding van den Prins van Wales, zijn heden naar Zeebrugge vertrokken. Ook een detachement van de marine is reeds vertrokken. De vreeselijke sneeuwstorm in de Ver. Sta ten heeft er toe geleid, dat te Boston de vol trekking van drie doodvonnissen verscheide ne uren moest worden uitgesteld. De beul was door den sneeuw opgehouden. De direc teur van de gevangenis, waar de veroordeel den hun laatste uren verbleven, zag zich daardoor genoodzaakt de terechtstelling uit te stellen. Van Maandagavond tot Dinsdagmiddag is geen enkele trein uit Boston te New-York aangekomen. Vele treinen zijn onderweg in den sneeuw blijven steken. Op den Oceaan is een aantal schepen in moeilijkheden geraakt. Het visschers vaartuig „Georgetown" is tengevolge van de hevige zee onklaar geraakt en drijft op 300 K.M. af stand van Boston. Te New-York heerschte Dinsdag, voordat de sneeuw kon worden weggeruimd, een groote chaos. De scherpe Noord-Oostelijke wind deed de sneeuw bevriezen en maakte straten en wegen nawelijks begaanbaar. Te Philadelphia zijn twintig tramwagens ont spoord. Vier auto-ongevallen met doodelijken afloop werden door de gladheid veroorzaakt. De Jonker-diamant is nog niet ver kocht, aldus meldt men ons uit Kaap stad in Zuid-Afrika. Verklaard wordt, daindien geen kooper wordt gevonden, de steen bijzonder geschikt is voor de Kroon. Het is waarschijnlijk dat de steen in vijf of zes steenen wordt gekloofd. Dit hangt echter van den kooper af. De Rijks-taxateurs hebben de waarde van den steen geschat op honderddui zend pond sterling, zoodat een uitvoer- belasting van tienduizend pond sterling moet worden betaald. Od de wolvenjacht Naar uit Constantinopel wordt ge meld, hebben hevige sneeuwstormen ernstige schade aangericht in en om Konstantinopel. De koude eischte tal van slachtoffers. Op sommige plaatsen lag de sneeuw vijftien voet hoog. In het dorp Kartal in het zuiden van Turkije, op korten afstand van Kon- stantionopel, moesten de bewoners bin nenshuis blijven uit vrees voor honge rige wolven, die naar het dorp waren gekomen. Politie en militairen, gewa pend met machinegeweren, moesten te hulp komen. Drie-en-dertig wolven wer den gedood. Te Pendik, een ander dorp nabij Kon' stantinopel, vielen drie wolven een auto aan. Een der dieren werd overreden en gedood. De beide andere wolven bleven bij het lijk om dit te verscheuren, waar door de auto zonder moeite kon door rijden^ De Snip (uitreis) is te Jodhpur aangeko men, de Oehoe (thuisreis) arrivterde te Cairo. Morgen vertrekt het K.L.M.-vliegtuig de Rijstvogel van Amsterdam naar Batavia. De bemanning bestaat uit de heeren Q. Tepas (eerste bestuursder, L. A. Brugman (tweede bestuurder), P. Dunk (werktuigkundige) en J. Loos (radiotelegrafist). DE WILLEM VAN ORANJEFILM. Vanmorgen om half elf draaide voor het eerst de film „Willem van Oranje" voor een volle zaal schoolkinderen. Deze voorstelling wordt morgen nog gevolgd door drie ande ren, waardoor vrijwel alle kinderen der hoogste klassen der lagere scholen hier ter stede de rolprent hebben gezien. Voor volwassenen werd vanmiddag een matinée gehouden, waar helaas niet die be langstelling voor bestond die het bestuur van de Volksuniversiteit ervan verwachtte. Morgenavond gaat nog een reprise. Laat Alkmaar toonen dat ze het werk der Volks universiteit waardeert door in groote getale op te komen. De besturen van de Oranjevereenigingen melden ons het volgende: De besturen van de Oranje-Vereeniging en van de Christ. Oranje-Vereeniging stellen het op prijs dat de Volksuniversiteit de film Wil lem van Oranje, het eerste product van onze nationale filmindustrie in Alkmaar bracht. Zij bevelen deze film ten zeerste aan. jBucgedijke Stand GEBOREN: Anne Jan, z. van Cornelis Frederik Caro- us van Schoten en Cornelia Arendina Moll. Cunera Helena Margaretha, d. van Cor nelis de Jongen Margaretha Maria Liefting. Hendricus Jozef, z. van Jozef Praat en Sophia van den Raadt. Maria, d. van Jacobus Spaans en Anna Haaker. OVERLEDEN: Aaltje Paasman gehuwd met Frederik Geerlinks 50 jaar. Dirk de Jong 80 jaar Jantje van der Kamp wed. Hendrik Wes tenbrink 85 jaar. In den afgeloopen nacht is uit het postkan toor te Enkhuizen een postzak met aangetee kende stukken ontvreemd. De ambtenaren kwamen hedenmorgen tot de ontdekking, dat van de post die hedennacht per auto uit Am sterdam was aangekomen, één zak ontbrak. Een onmiddellijk ingesteld onderzoek leidde er toe, dat de zak in een steegje in de nabij heid van het postkantoor leeggeschud werd teruggevonden. Het was een zending bestemd voor Hoogkarspel. De brieven en drukwerken bleken nog aanwezig, maar de aangeteekende stukken waren verdwenen. Men vermoedt, dat de diefstal heeft plaats gehad tijdens het los sen van den auto. Het is nog niet bekend wel ke waarde de gestolen stukken vertegenwoor digen. De politie heeft de zaak in onderzoek, Nader vernemen we nog, dat het hier een depêche-postzak betrof uit Amsterdam. De postbeambte Boon uit Enkhuizen, die zich hedenmorgen in de vroegte naar zijn werk begaf, vond in het Kreupeltje (een steegje in Enkhuizen) allereerst een hoopje brieven en couranten en iets verder den bewusten post zak, geheel leeg. Daar de heer Boon direct aan diefstal dacht, was zijn eerste werk, de politie hiervan in kennis te stellen. Onmiddellijk werd onderzocht naar de her komst van dén postzak en al spoedig bleek, dat Amsterdam de verzendplaats was Zoo spoedig mogelijk waarschuwde men de poli' tie in Amsterdam. Van de daders was hedenmorgen om half één nog geen spoor gevonden. Wel had de politie eenige vermoedens, maar deze leidden tot niets definitiefs. Hoe brutaal de dieven waren, blijkt wel uit het feit, dat de diefstal uit den post auto gepleegd is vlak achter het woonhuis van den hoofdambtenaar der posterijen, den heer Dade. Het overladen van den postauto uit Hoogkarspel geschiedt door twee pos' beambten, die, naar men ons verzekerde, vol komen betrouwbaar zijn. Naar we verder vernamen, is het geldbedrag van de aange teekende brieven vrij hoog, al kon het juiste bedrag nog niet precies worden nagegaan. De inspecteur van politie te Enkhuizen, de heer Beekhoven, is nog hedenmorgen met zijn particulieren auto, vergezeld door twee poli- tie-agenten, naar Amsterdam vertrokken, om in samenwerking met de Amsterdamsche po litie een onderzoek in te stellen. Uit een telefonisch onderhoud, dat we nog hadden met het postkantoor te Hoogkarspel, bleek, dat men aldaar van de geldswaarde, welke de aangeteekende brieven vertegen woordigden, geen flauw vermoeden had. Ook hadden zich op het postkantoor geen perso nen vervoegd, om het eventueel aan hen toe gezonden geld in ontvangst te nemen. De postzak-diefstal wordt begrijpelijker wijs in Enkhuizen druk besproken. DE EGMONDSCHE STROOPER OP VRIJE VOETEN GESTELD. Zooals men zich zal herinneren, was de strooper Jan D. uit Egmond aan Zee, die naar verluidde, bij zijn achtervolging door den rijksveldwachter uit Bergen uit angst een revolverschot op dezen loste, alhier in arrest gesteld. Thans vernemen we echter, dat, na ver hoor door den rechter-commissaris, de stroo per weder op vrije voeten is gesteld. SLACHTKALVEREN OP DE ZATERDAGSCHE MARKT. Naar wij vernemen, bezoekt tegenwoordig een groot-expediteur de Zaterdagsche markt voor aankoop van slachtkalveren. Wanneer de aanvoer bevredigend zal zijn, ligt het in de bedoeling regelmatig de markt te blijven bezoeken. BIJBELLEZING WAAKT EN BIDT. Morgenavond 8 uur zal er in Waakt en Bidt een bijbellezing worden gehouden door ds. Warners. ERNSTIGE AANRIJDING TE T ZAND. Eenigen tijd geleden werd de hoogbejaar- heer D. B. te 't Zand tengevolge van een aanrijding ernstig gewond. Thans is genoem de heer wederom door een auto gegrepen. De ongelukkige werd tegen den grona geworpen en bleef bewusteloos liggen. Na verleende geneeskundige hulp werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Ziin toestand is levensgevaarlijk. EEN OUDEJAARSAVONDFUIFJE. Onder de rubriek „Rechtszaken" bevond zich in ons vorig nummer een bericht over een Oudejaarsavondfuifje in een café van den heer Joh. v. d Molen Men verzoekt ons - meed6e'enVdat hiei niet ^doeld buurt 4^ alhkr. Mo'en> Kraan. DE BEGRAFENIS VAN KONING ALBERT. Uitzending door de A.V.R.O. De A.V.R.O. heeft in overleg met de Bel gische Omroeporganisaties er voor zore ge dragen dat de plechtigheden op a.s. Don- i ^'.?,enheid van de begrafenis h,ct 3t<£fe overschot van koning Albert van Belgie. ook in Nederland zullen worden uitgezonden. Morgenochtend omstreeks 10 uur zal «noogKotuigeverslag worden gegeven van e lijkstoet door den omroeper van Vlaamsch- ïrussel. Om 11 uur v.m. wordt de Saint Ouaule in Brussel aangesloten voor het uit zenden van den plechtigen uitvaartdienst. Om naar waarnemingen, verricht in den moro^ van 21 Februari. &etl Medegedeeld door het Kon. Nederl m<u Instituut te De Bildt. Verwachting, geldig tot den avond van oo Februari: 1 Meestal matige later wellicht weer toene- mende Westelijke tot Zuidwestelijke wind" half tot zwaar bewolkt of betrokken; waar.' schijnlijk eenige regen; aanvankelijk weini? verandering in temperatuur; later iets kou. der. Weeroverzicht. De depressie in het Noord-oosten welke gisteren sneeuwstormen en groote koude in d het ijs. de bovenlucht bracht in het Oostzee; en in heel Duitschland is bezig ui waarnemingsgebied te verdwijnen. Op land begon de barometer gisteravond nieuw te dalen en is de luchtdruk in nacht 10 mM. gevallen en nog snel dalende" De hooge druk in het Westen nam in den kern iets af doch blijft overheerschend ver over den oceaan. De naderende dept*, sie brengt neerslag en verwarming in Noordwesten. In het hooge Noorden en h Noord Scandinavië werd het weer zeer koui In Finland daalde de barometer tot beneden 3g gr. C., in Oost Groenland tot —38 gr., op Spitsbergen tot —22 gr. op Jan Mayen tot —14 gr. C. De atmosferische koude wel. ke in Duitschland aanleiding gaf tot enor. men sneeuwval in de middelgebergten Fich- telgebergte 82 cM.) trok verder naar Polen en de Russische randstaten (In Koningsber gen wordt —40 gr. C. gemeld op 5000 M.) in het Oosten licht thans weer een vorstge- bied. Het vorstgebied in Zuid-Frankrijk blijft nog eiken morgen aanwezig. Op de Britsche eilanden blijft de temperatuur hoog. Op de Far Oer en de Shetlandseilanden viel veel regen, in Duitschland plaatselijk veel regen en sneeuw. 1 uur 's middags wondt de aankomst ge schetst bij den koninklijken grafkelder te Laeken. Het einde der uitzending is om 1.30 uur des middags. Op een nader aan te kon. digen tijdstip op den begrafenisdag zal de A.V.R.O. uit eerbied voor het overleden staatshoofd zwijgen. CONCERT IN HET NEUTRALE ZIEKENHUIS. Door het gemengd koor „Vocaal Alkmaar" en het meisjeskoor klasse B, directeur Nico Snel, werd gisteravond in 't genoemde zie kenhuis een concert aangeboden. Het pro gramma bevatte eenige mooie liederen. Aar het slot bracht de directrice een woord van flank aan directeur en leden voor het ge- bodene ten behoeve van de zieken. REVUE „O... BEDOEL JE DAT". Op Donderdag 22 en Vrijdag 23 dezer zal de N.V. Nationale Revue in 't Gulden Vlies te Alkmaar eenige voorstellingen komen ge ven van de groote succesrevue „Obedoel je dat", waarin Lou Bandy de populaire Revue-komiek in de groote steden reecis tri omfen vierde. De revue „Obedoel je dat" maakte te Amsterdam in het Theater Carré gedu rende twee maanden record-recettes, trok in het Rotterdamsche Grand Theatre in 14 dagen tijd 42000 bezoekes, was in Scala, den Haag, gedurende Juli en Augustus het groote succes en had daar een dusdanige toeloop, dat de directie besloot na het beëin digen van de serie voorstellingen te Amster dam van 1 tot 15 December reprise-voorstel- lingen in de Residentie te geven, met het re sultaat, dat alle verwachtingen nog overtrof fen werden. De groote kracht van de populaire revue komiek Lou Bandy, die als een komische wervelwind met zijn scènes en liedjes door de tempo-revue davert, is onweerstaanbaar. Zijn dappere collega's Wiesje Bouwmees ter en Willy Walden staan hem evenals Clai- rette Hammé en Frans Bogaerts knap ter zijde. Het vocale gedeelte wordt verzorgd door Beppy Rameau en Jean du Beia, terwijl de groote finales cn balletten worden uitge voerd door het Russisch-Fransche danspaar Mado en Chainoff met de 16 National Whirlwind Girls en Mannequins. De muzi kale verzorging berust bij den jeugdigen ka pelmeester Pim de :a Fuente, welke tevens de arrangementen verzorgde. De groote finales, als Revueparade, We reldstad Anno 2000, de groote creatie Mensch en Machine, de toreadors, Planeten en Sterren, het Goud aller Landen, werden uitgevoerd door de Parijsche huizen Pascaud en Max Weldy, décors op eigen ateliers. Voor de show „De bruid door alle tijden" werden 70.000 spiegelfacetten gebruikt. Een speciale technische afdeeling verzorgt de ingewikkel de tooneel-machinaties. In 't kort bijeengevat: een groote Hollandsche Revue. OMZETBELASTING. Het is gebleken, dat vele fabrikanten in de maand Januari van dit jaar een afwachtende louding hebben aangenomen, voor zooveel jetreft het plakken van zegels op uitgereikte facturen, voor goederen geleverd na 1 Januari .1. en die toch aan belasting onderworpen waren, waarvoor men dus tot zegelsplakken venriicht was. Ofschoon hiervoor navordering voor om zetbelasting met „verhooging" kan plaats hebben zal de verhooging niet plaats vin den indien vóór den 2en Maart a.s. een ver-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2