ALKMAARSCHE COURANT AAN DEN VOORAVOND VAN DE DEGRAFENIS Rechtszaken Amstecdamscfie ïBeucs Bij het praalbed des Konings. ZWAN EN BERG S De Nijenrode-zaak. GROENTEN !N BUK No. 45 DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 Een serie indrukken, opgenomen op den dag, die aan de begrafenis vooraf ging De verdachte Onnes voor het gerecht. (Van onzen eigen verslaggever). Het Vlaamsche tand, waar de D-trein ui". Holland in razende vaart door heen snelt, de Belgische grond waar mannen in werkkielen gebogen over de zwarte aarde staan, geeft niet den indruk dat land en volk door een nationale ramp zijn getroffen. Slechts hier en daar steekt uit een der k'eine boerenwoningen een Belgische vlag waarvan het zwart-geel-roode slechts voor de helft aan den stok is geregen. In de steden, die we passeeren, is eveneens het vlaggedoek een zeldzaam heid, althans van uit den trein gezien Antwerpen en Mechelen geven een oogenblik gelegenheid een blik in de straten rond het station te werpen Hier en daar brengt de driekleur wat afwis seling in de grijze huizen-massa en zoo ni en dan is het een simpel rouwfloers da4, aan een stok geheschen van het medeleven der bewoners met het vor stenhuis getuigt. Brussel eert zijn koning, In Brussel, de residentie, is het con tact tusschen vorst en volk dadelijk merkbaar. Bij de Gare du Nord staat een dichte menschenmassa en wacht op de vorsten, autoriteit© nen deputaties die uit 't sta tion in de hoofdstad zullen komen Om de courantenkiosken verdringt zich een dichte mengt© en staart zwij gend naar de fotopagina's der uitgestal de bladen. Alle couranten staan in het teeken van 's konings dood. Waalsche couranten en Vlaamsche gazetten bieden een keur van foto's, al lereerst van den overleden koning en daarnaast van zijn gezin. Geen winkel van eenige beteekenis of het portret van den koning-so.daat staat met zwart krip behangen in de étalage. Groote warenhuizen als Au Bon Marché en de Innovation, hebben meter- lange draperieën voor de ramen der bovenverdieping gespannen en in de étalages staat in een omlijsting van palmgroen een levensgroot© marmeren buste van den overleden koning. Het volk trekt daar voorbij in dichte drommen. Het staart naar de bloemen en planten en naar het gelaat van de vorst dien het heeft liefgehad en dien hei heeft verloren. Mannen en vrouwen bieden op straat 's konings portret te koop aan, groote en kleine foto's, afbeeldingen van den vorst als soldaat en als burger en overal ziet men de Brusselaren stil staan en een keuze doen In geen gezin mag thans het portret van den koning ontbreken. Langs de straten waar de uitvaart morgen zal plaats vinden worden breede hekken geplaatst. Zoo houdt men den weg vrij voor de groote stoet, die ongehinderd moet kun nen passeeren. Om en in de St. Gudele. In de buurt van de grootste Brussel- sche kerk, de Gudele, verdringen de be langstellenden zich voor het zijdeurtje dat toegang tot het interieur geeft. Onder de ladders die overal rond het monumentale gebouw geplaatst zijn om het met doek te behangen kruipt de me nigte om een enkelen blik te kunnen slaan op het reusachtige werk dat daar binnen verricht wordt. Met zwart-draperieën, uitloopend in zilverdraad worden de wanden behan gen. Van de reusachtige zuilen hangen zij in breede plooien neer Daarvóór staat met krip bekleed de groote katafalk, waarop tijdens de godsdienstoefening het stoffelijk overschot van den koning zal rusten. Een veelkleurig m$ar gedempt licht valt door de hooge gebrandschilderde ramen en omdat in de kerk zelf geen kaarsen zijn aangestoken, blijft alles in het schemerduister. Slechts aan het altaar is het beeld van Maria door schijnwerpers belicht en vrouwen knielen in de met wierook doordrongen ruimte een oogenblik in de bidstoelen neer en gedenken den koning, die voor zijn land geleden en gestreien heeft. Bij het graf van den onbekenden soldaat. Aan de voet van de Colonne du Congres staan een breede schare mannen en vrouwen en kijken naar de eenvoudige grafsteen tus schen de reusachtige steenen leeuwen. Hier rust de Onbekende Soldaat en hier heeft de doode koning bij zijn uittocht naar het paleis een minuut gepauseerd omdat ook zijn 'even voor een groot deel in het teeken van de be vrijding van zijn land gestaan heeft. Bloemen liggen voor den grafsteen uitge spreid en daarachter brandt de vlam, de breede vlam, die nooit gedoofd wordt Bij het paleis heeft zich een duizendkoppi ge menigte verzameld. Soldaten en politie- mannen te paard hebben het breede paleis- plein aan alle kanten afgezet en het volk kan slechts vanuit het park door de spijlen van een ijzeren hek een verren blik op het paleis werpen. Bij het koninklijk paleis Veel is er op dien afstand niet te zien. Aan alle ramen zijn de gordijnen zorgvuldig ge sloten en slechts bij den ingang is er eenig leven door de aanwezigheid van groote groene militairen in khaki-uniformen. Onop houdelijk worden er deputaties tot het ge- couw toegelaten, die kransen en bloemstukken met zich voeren. Dat is de eenige afwisseling me den bezoekers van het park wordt gebo- Nu eens is het een generaal vol décora ties, die de belangstelling trekt, dan weer een bijzondere deputatie, als een groep ne gers, die met hooge hoeden en zwarte hand schoenen een reusachtig bloemstuk met zich voeren. Rondom het paleis, straten ver, staat de menigte in dicht opeengepakte rijen en verspert de trottoirs, zoodat daar niemand meer kan passeeren. Hier is het volk in al zijn lagen vertegenwoordigd, deftige heeren chique gekleede dames, maar meerendeeis mannen en vrouwen uit het volk, velen met kinderen, die zij op den arm houden en zoo nu en dan aan elkaar overreiken. Hoe lang hebben deze menschen hier al gewacht? Er zijn er die vier a vijf uren in de rij gestaan hebben en slechts voetje voor voetje kunnen zij naar voren schuiven als de wit behelmde politiemannen in den kop van den stoet weer een twintigtal op het paleis- plein laten komen. Bij het praalbec Mijn Nederlandsche perskaart verricht wonderen. Ik mag passeeren langs al die wachtende rijen en word onmiddellijk met eenige officieren en autoriteiten tot de voor ste groep toegelaten. In rijer» van drie gaan wij de breede mar meren vestibule door, waar zaalwachters 111 rok en lakeien in vuurroode livrei den onop houdelijken stroom in het juiste tempo laten passeeren. De hal, de breede marmeren trappen, zijn bijna onzichtbaar door de bloemen. Bloemen uit alle landen, van volksgroepen der ge heele aarde. Het is niet mogeliik alle linten in het voorbijgaan te lezen, er zijn er uit Tsjecho-Slowakije, er zijn er van de Emigré's die in België een tweede vaderland hebben gevonden, er zijn er van alle mogelijke ver eenigingen, clubs en scholen. De geheele hal is één bloemenhof en de geur van duizenc soorten vult gangen en vertrekken. Daarlangs gaan wij langzaam voorwaarts door hooge zalen vol schilderijen en kunst voorwerpen tot plotseling het zwarte krip met zilveren franje laag neerhangt bij een smalle doorgang waarachter het licht van kaarsen een wonderlijk schijnsel werpt. De rijen van drie worden hier tot rijen van één en zoo gaan wij achter elkaar langs de baar waar België's koning als een marmeren bee'd roerloos ligt uitgestrekt Het is het lichaam van een doode, wasbleek, in het wit gekleed, de handen gevouwen. Generaals, de borst getooid met ontel bare decoraties, houden aan beide zijden de wacht en voor hen staat een minister of hof- dignitaris onbeweeglijk als een beeld. Vlak bij de deur, die uit deze chapelle ar- dente weer naar een hooge paleiszaal leid', staat een priester, die onafgebroken den blik op het lijk van den vorst houdt gevestigd; iets verder, half verscholen achter een glazen deur, staat roerloos een jonge verpleegster. In dit vertrek heeft de majesteit van den dood zijn stempel op de geheele omgeving gedrukt. Een schat van bloemen is achter 's konings praalbed en achter de gestalten van zijn wachters opgebaard. Een zwijgend, ontroerend delilé. Geen zaalwachter spoort hier de menigte tot doorloopen aan, maar mannen, vrouwen en kinderen gaan met betraande oogen, zwij gend voorbij. Zij loopen op hun teenen en kijken. Zij trachten in de halve minuut dat zij dit praal bed passeeren, alles in zich op te nemen en zij zullen over wat zij in luttele seconden zagen, nog jaren spreken als van een der indrukwekkendste gebeurtenissen uit hun leven. Als wij tegen vijf uur het paleis verlaten, staat een duizendkoppige menigte n-og langs de trottoirs opgesteld. Misschien, heel mis schien zai hun geduld nog beloond worden De drukte in de stad. Steeds drukker wordt het in de stad en vooral in den omtrek van de Saint Gudele, waar trams en taxi's in onoverzienbare rijen langs elkaar schieten, wordt het levensge vaarlijk. Hier zal morgen het stoffelijk over schot van den vorst de voornaamste kerk van Brussel worden ingedragen en alle omwo nenden hebben begrepen, dat de belangstel ling overweldigend zal zijn. Zware houten lekken houden trottoirs en straten reeds af gescheiden, zoodat de stoet ongehinderd zal kunnen passeeren. De winkels rond de Saint Gudele hebben hun etalages ontruimd Schil derijen en beelden zijn er uit weggehaald en achter de breede ruiten timmeien mannen in hemdsmouwen houten stellages. Er komen stoelen te staan, die men zal kunnen huren. Ie, 2e en 3e rang en er zullen ongetwijfeld reusachtige prijzen voor gevraagd worden. Hier en daar loopt de eigenaar voor zijn pand op en neer en biedt de plaatsen in zijn etalcge te koop aan. Maai bij den ingang van de Saint Gudele, daar waar breede trappen naar de hoofdpoort leiden, is al geen plaa+s meer te krijgen en briefjes achter de ruiten vermelden, dat alles is uitverkocht. Wie r.u geen perskaart heeft krijgt weinig kans een goed plaatsje te veroveren. In La maison de la Presse, het gebouw aan de Rue de Marquis, vlak bij de Saint Gudele, ver dringen zich de vertegenwoordigers van de wereldpers in de 1 oop van de daarvoor inge stelde commissie een toegangskaart te kunnen verkrijgen. Drie agenten houden op den breeden wen teltrap de journalisten tegen en men hoort er alle talen ter wereld. Er zijn Chineezen en Japanners, er zijn Engeische journalisten, er zijn vertegenwoordigers van de Amerikaan- sche bladen, er zijn er zooveel en zij worden zoo langzaam geholpen, dat wij uren lang op dezen wenteltrap staan. Wie geen beroeps- journalist is of geen dagblad vertegenwoor digt heeft niet de minste kans op een bijzon dere perskaart zonder welks bezit men mor gen nergens toegang zal krijgen. Van vijf tot half negen zijn wij twintig treden nader tot het heilige der heiligen van dit journalistieke paleisje gekomen. Voor den kerkdienst zijn er sinds lang geen kaarten meer verkrijgbaar en met moeite bemachtigen wij nog een perskaart van den burgemeester van Brussel. „Laissez-passer": laat passeeren, staat er in groote letters op vermeld. De naam van de courant en diens vertegenwoordiger zijn er op ingevuld en er is alle hoop, dat wij met dit toegangsbewijs morgen iets meer van den stoet kunnen zien dan de Brusselaren die uren en uren te vroeg achter de hekken moeten staan, om in het gedrang van deze millioenenstd een indruk van den passeeren- den stoet te kunnen krijgen. Alle hotels zijn uitverkocht. In een klein logement, vlak bij de Gare du Nord blijkt voor schrijver dezes nog een simpel kamer tje vrij te zijn. Aan een wankel tafeltje met drie pooten schrijft hij deze indrukken in de hoop ze nog per vliegpost naar Holland en op tijd in de „Alkmaarsthe" te kunnen krij gen. EEN MEESTER-OPLICHTER. Tot 2 jaar gevangenisstraf oordeeld. ver- Onlangs heeft voor de Amsterdamsche rechtbank een 48-jarige journalist terecht ge staan wegens oplichting. De man had, voor gevende dat hij doctor in de letteren en wijs begeerte was, een hoofdonderwijzer zijn te leurstellingen des levens verhaald; die wa ren oorzaak, dat hij zijn theologische studiën niet kon voltooien. De hoofdonderwijzer ont fermde zich over den man en gaf hem geld om af te studeeren. Een onderwijzeres, die den doctor ten huize van de weldoende fa milie had ontmoet en wie hij een huwelijk voorspiegelde, droeg het hare bij'. Zoo wist de man ongeveer 6000 binnen te krijgen, tot dat bleek dat al zijn verhalen fantasie waren en het geld althans niet was besteed, zooals was afgesproken, om zich aan de universiteit te Leiden te laten inschrijven. De officier van justitie mr. Kist heeft dezen man een meester-oplichter genoemd, die on der verschillende namen naar schatting het menschdom voor 100.000 heeft opgelicht en die reeds enkele veroordeelingen op zijn naam heeft. Er werd drie jaar gevangenis straf geeischt. De rechtbank heeft thans uitspraak ge daan en den man tot 2y2 jaar gevangenis straf veroordeeld. INBRAAK IN JUWELIERSZAAK. In den nacht van 28 op 29 November is te Amsterdam op de Weteringschans ingebro ken in een juwelierszaak, waar voor een be drag van 3000 aan ringen, sieraden en edelsteenen werd gestolen. In verband met deze zaak zijn twee mannen gearresteerd, een 33-jarige chauffeur en een 30-jarige monteur die terecht hebben gestaan wegens diefstal subs heling. Enkele der gestolen voorwerpen werden op hen gevonden, toen zij ongeveer tien dagen na de inbraak werden gear resteerd. Tegen deze mannen, die ten stelligste ont kenden, is respectievelijk drie jaar en één jaar en vier maanden gevangenisstraf geeischt. De rechtbank heeft in deze zaak gister uit spaak gedaan en den chauffeur tot ander half jaar, den monteur tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN, Ex-commandant Eikenboom staat terecht. Onder zeer veel belangstelling van militai-1 re en rechterlijke autoriteiten heeft het hoog- militair gerechtshof te Den Haag heden be handeld de zaak tegen den ex-commandant van de Zeven Provinciën, P. Eikenboom, wien ten laste is gelegd grove nalatigheid, roekeloosheid en onnadenkendheid, tengevol ge waarvan het schip door opstandelingen kon worden overvallen en overmeesterd. De president vroeg of aan beklaagde al- es voorbijgegaan was,, wat gebeurd was te Soerabaja en de vergadering van het perso neel te Sabang. Beklaagde antwoordde, dat in Soerabaja een demonstratie geheel mislukt was en aan i boord van de Zeven Provinciën alles rustig I was. Zoowel de president als de beklaagde wa ren zeer slecht te verstaan, zoodat gedeelten van het proces voor de pers verloren gingen. De president wees erop, dat op het schip ook eenige voorvallen hadden plaats gehad. Als de beklaagde die gecombineerd had, zou hij een juist inzicht hebben moeten krijgen in de mentaliteit der bemanning. Getuigenis van gen.-majoor Behrends. Als eerste getuige werd gehoord de gepen- sionneerde generaal-majoor van het Indische j leger H. Behrends. Deze verklaarde, dat bij het Indische leger het contact met de minde ren veel sterker is dan bij de marine. Ook de inlander wordt daardoor bij het leger beter begrepen. Waarom dit verschil in omgang bestaat was getuige niet bekend. Te Oleli- Oleh is overste Eikenboom bij getuige komen vertellen, dat er een idioot bericht was bin nengekomen van een dronken korporaal, dat de Zeven Provinciën er vandoor was. De overste achtte dit niet mogelijk. Op een vraag van den president antwoordde getuige, dal het ni t mogelijk was in een sloep de Ze ven Provi. :iën te bereiken. Dit kon alleen met een gouvernementsvaartuig, dat echter ongewapend was. De wapens van het garni zoen konden niet ter beschikking worden ge steld, omdat niemand voorspellen kon hoe de I Atjehsehe bevolking zou reageeren op de muiterij. Getuige protesteerde ertegen, dat de 1 Speciaal geconserveerd voor 't behoud van den verschen smook. Veertien soorten. president het voorstelde alsof dit wel moge lijk ware geweest. Getuige zou die daad hoogst onverantwoordelijk geacht hebben. Getuige wil nog iets meedeelen over den diepen ondergrond van de gebeurtenissen, doch de president acht dit niet noodig. De volgende en laatste getuige is de luite nant ter zee de Gelder, 2e klasse, die de reis meemaakte. Op verzoek van den verdediger, tnr. Rolandus Hagedoorn, legde getuige ver klaringen af over de stemming aan boord, die getuige goed noemde. Hij had niet den in druk dat de bemanning intens meeleefde met de gebeurtenissen te Soerabaja. De advocaat fircaal mr. A. Brandts kwam te 2.15 aan het woord, en zeide de vraag, of het aan beklaagde's schuld te wij ten is, dat H. M. Zeven Provinciën in den bewusten avond is overvallen, bevestigend te zullen beantwoorden en dat beklaagde daarvoor derhalve strafrechterlijk aanspra kelijk dient te worden gesteld. Hedenmorgen hervatte de Amsterdamsche rechtbank de behandeling van de zaak- Onnes van Nijenrode. De off. van justitie vraagt hoe de verdedi ging het wel zou vinden, als hij Koning bui ten vervolging had gesteld en deze als vrij mensch tegen Onnes kon getuigen. Ook de Hooge Raad accepteert deze bewijsvoering Het was hier bittere noodzakelijkheid om verdachten in eikaars zaken als getuigen te hooren. Mr. Muller Massis handhaaft zijn be zwaar. Als eerste getuige werd gehoord inspecteur Posthuma. Wilde Koning chantage plegen? Getuige heeft Onnes op 10 en 11 Mei vijf maal verhoord. Onnes verwierp de tegen hem uitgebrachte klacht. Deze moest volgens hem op fantasie berusten. Zijn arrestatie was naar zijn zeggen een afschuwelijke ver gissing. Tegen getuigen had Onnes gezegd, dat van verschillende kanten was geïnsi nueerd, dat de inbraak in elkaar was gezet. Bij het vierde of vijfde verhoor verklaarde Onnes, dat Koning tegen hem had gezegd, dat hij Koning de zaak in elkaar had gezet Koning had van Onnes geld gevraagd en anders zou hij aati de politie zeggen, dat Onnes de zaak in elkaar had gezet. Ook had Onnes verklaard, dat hij op het moment van de arrestatie vijf a zes ton bezat. Verdachte had tegenover Posthuma niet eerder over Koning en diens poging tot chantage gesproken, omdat hij vreesde niet geloofd te zullen worden. Mr. Muller Massis stelt getuige Posthu ma eenige vragen over de miniaturen, gevon den bij Johanknegt. Onnes vraagt het woord. Dan vraagt de verdachte, een kalme reeds grijzende man, in een blauw costuum ge kleed, voor het eerst het woord. Hij betuigt, dat al zijn eerder afgelegde verklaringen volkomen juist en waar zijn. De kwestie Koning, aldus verdachte, heb ik niet eerder aan de politie meegedeeld, omdat ik geen ver klaringen hierover wilde afleggen vóór mijn verdedigers aanwezig waren. Pres.: Dus Koning wilde u afpersen? Verd.: Juist, zoo is het. Hij heeft mij ge zegd: „u dreigt een groot gevaar als u me geen geld geeft. Er zijn al menschen, die u verdenken en als u me geen groot bedrag uit betaalt, zal ik zeggen, dat de inbraak door u in elkaar is gezer'. Koning heeft aan ver dachte een paar weken tijd gegeven om het geld te betalen. Koning vorderde 10.000. „Als u het niet geeft, krijgt u de menschen en de politie tegen u en ik zal de praatjes onder steunen, en zeggen, dat u het deed Ik was zeer nerveus, aldus zet Onnes zijn verhaal voort, de assurantie informeerde bij den bur gemeester of ik ook misschien schulden had. Pres.: Maar waarom bent u niet naar de justitie gegaan om een aanklacht tegen Koning in te dienen? Onnes: Och misschien ben ik teveel koop man en ik meende met geld de zaak in orae te kunnen brengen, maar ik heb dom gedaan en daarom zit ik nu hier. Pres.: Maar waarom was u dan bang om naar de justitie te gaan? Verd.: Koning zei, dat de menschen, die de inbraak hadden uitgevoerd, van meening waren, dat ik van alles afwist. Zij zouden dat dan ook voor de politie verklaren. Bovendien vreesde ik moeilijkheden met de verzekering. Ik was het slachtoffer van een inbraak, waar van ik niets wist. O.M.: Dus u stelde het geld van de ver zekering boven de chantage, u verkocht u aan Koning, u verkocht uw eer. Verd. (opgewonden): ,t Had met eer niets te maken; de assurantie zelf, hoe heeft die gehandeld? Die heeft onderhandeld met ge maskerde mannen, met dieven en inbrekers en de assurantie is ook niet naar de politie geloopen. Rechercheur de Weille wordt dan gehoord. Hij heeft Onnes in Den Haag gearresteerd. Hij schrok geweldig. Hij stond perplex, o.m. vroeg hij nog waarvoor. van Donderdag 22 Februari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1932II. 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 NederL 4 5 Ned.-Indië 5H Duitschland BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel i t Cities Sefvice Steel comm. t U. S. Leatber - CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions t MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton t Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. t i Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union i RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot t Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 101'/» lOH/i 997/g 100V2 515/16 1116/8 47 525/s 51V, 787/s 39 20 58^4 1728/4 2518/g 81% 298/4 §106/16 29 26/16 3511/16 616/16 1888/8 101 79 247a 16.00 134 81/s 130 155 1781/is 1028/4 Iri'Ae 7 1038/g 447/8 34 32 26/8 774 458/4 126 24 1177. 1401/4 42% 2U/4 777a pl.m. 1.30 1001/4 516/s 114 47 52% 52 79 38I/4 1727/8 24S-9 817a 2 30 IOI/4 29i/s 1 3?'» 189'/, 134 J77i% 103 6% 103 7, 44 26/lfl 77a 125 237a 1196/, 1407a pl.m. 1.45 249 SlS/g-l 291/16 pl.m. 2.00 37J-% pl.m. 2.15 51% 378/4-8 1728/4 2477, 8 247.8/4 81 i-6/4 189 6'6/1# IOI-21/4 26/JS 29 188%-* lOÏ-5/is 281%, 6% 102 1/4 IO2-I/4 26/m 119 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 p< I WISSELKOERSEN AM RDAM. NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië i Vorige koers 1-49% 7/s 7.59-60 58.95-59 9 787a-79 34.67 9 48.00 05 00.00 33 80-34 39.20 40 38 20-39 12.90 -13 Koers op heden 2 uur 1.49%-% 7.604- 7a 8.927,-59 9 78-' 14.65 68 47.97.'-48 00 00 34 25 39.10-30 38 10 30 12.95-13

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11