HEERENHUIS Kantoorbediende geir. (?r.) Jijdscheifteti. Advectentiëa Huishoudster, Boekhandel en Leesbibliotheek TYPISTE. FLINKE WINKELJUFFR. Een bekwame Strijkster en een Vouwster gevr. SCHOONMAAK- en WERKHUIZEN. net KOSTHUIS Wegens sterfgeval zijn onze zaken tot Haandag gesloten P. DE GROOT ZOON, TE KOOP Vermelding verdient de uitgave van een speciaal Meinummer van het orgaan „La- borista Esperantisto. Deze uitgave bevatte de meigroeten van buitenlandsche kamera den uit meer dan 30 landen. Het Federatie Esperanto-Examencomité mocht zich in een belangstelling van 108 candidaten verheugen. De leden ontvangen nu éénmaal in de maand „Laborista Esperantisto" en „Senna- ciulo", esperantorgaan van S. A. T. (We- reldverbond van Arbeiders Esperantisten). JAN P. STRIJBOS. De Nederlandsche Jeugdbond voor Na tuurstudie (N. J. N.) organiseert Zaterdag 24 Febr. a.s. om half acht haar jaarlijkschen grooten Propaganda-avond in 't gebouw de Unie. De overbekende vogelkenner, de heer Jan P. Strijbos, zal spreken over de Shetland-eilanden, terwijl Dick Stahlie, de algemeene bondsvoorzitter, de N. J. N. in het algemeen zal behandelen. Daar beide onderwerpen nog met licht beelden verduidelijkt zullen worden, zal 't dus in elk geval zeer de moeite waard zijn dezen avond te gaan bijwonen! COMITÉ VOOR AANBIEDING VAN EEN VAANDEL AAN „BERGEN'S MANNENKOOR". Door eenige dames en heeren is een comité fevormd om „Bergen's Mannenkoor" bij et 12-jarig jubileum op 5 April a.s. een vaandel aan te bieden. Het ontwerp voor dit vaandel is opgedragen aan den te Bergen wonende kunstenaar B. Essers. Dit comité bestaat uit de dames: mevr. A. J. A. van ReenenJurriaans, mevr. J. M. B. DiesfeldtPieters en de heeren E. J. Voute, jac. van Exter, J. van der Zee en P. Krom Bijdragen worden ingewacht bij een der commissieleden of rechtstreeks aan den pen- ningmeestei St. Anthoniusstraat 22. HET ALKM. TOONEEL. Zondag a.s. geeft bovengenoemde vereeni- ging haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd zal worden een kiuclit in drie be drijven naar het Amerikaansch van Robert Smiley—Peple, voor Holland bewerkt door C van Kerckhoven Jr. Het is van H.A.T. een goede gedachte ge weest om in dezen tijd met zulk een klucht naar voren te komen. Een avond van gezon- aen humor staat den Alkmaarders te wach ten en men verzuime niet deze opvoering, die hier reeds eerder een groot succes had, te gaan bijwonen. De bladen schreven over dit stuk als volgt: De Telegraaf: Een vondst van de bovenste plank is dit ruziemakend com pagnons-paar, dat, via een pokertje, gokt, wie van de twee voor een jaar lang de knecht van den ander zal zijn Gegierd en ge bruld heeft men om het grappige treiteren, dat afwisselend de heer zijn knecht doet, eii omgekeerdEn is deze verliefde neger meid soms niet een unieke klucht-figuur?. Een avond van onschuldig, maar intens ver maak Daverend en gezond lachen. e T ij d: men grijpt hier zelden mis, en ook deze keer kunnen wij dit aller-dolste kluchtspel van harte aanbevelen voor allé i. Het Volk: ....de lachsalvo's waren niet van de lucht, en inderdaad, dit stuk zit zoo vol grappen en grollen, dat zelfs de meest zure isegrim zich aan zijn stoel zal moeten vasthouden van het lachen. De Maasbode: met zulke stukken lacht men zich een maand gezondheid in de aderenWij bevelen een bezoek ten zeer ste aan. EEDSAFLEGGING LEOPOLD III. Uitzending door de A.V.R.O. De plechtige eedsaflegging van den nieu wen koning van België, Leopold III, en de eerste officieele door hem te houden rede zal Vrijdag door de A.V.R.O. worden uitgezou- den. Zelfs indien het begin van de plechtigheid door de aan de A.V.R.O. voorafgaande om- roepvereeniging wordt uitgezonden, zal, zon der onderbreking, om 12 uur worden overge schakeld. De uitzending zal aanvangen om 11.50 uur v.m. EEN NIEUWE N.S.B. Met groote activiteit. Wijsneus schetst in het Hbld.: De heer Oud, onze minister, heeft met een strak gezicht een prozaïsche circulaire doen verspreiden: „Wie zich in de laatste vijf ja ren „vergist" heeft in zijn belasting-opgave, krijgt tot 1 Maart 1934 de gelegenheid deze vergissing te bespeuren en mij bekend te ma ken, zonder er voor gestraft te worden". Deze circulaire heeft min of meer gewerkt als een bazuin van Rafael in het Rijk der Oude Koeien. Uit de boekhoudkundige (of: onkundige) slooten zijn er 150 verrezen ten bedrage van 1J4 millioen alleen om Alkmaar. Minister Verschuur, die juist met roerende stem per radiorede zooveel jonge koeien om zeep deed brengen, zit met de handen in het haar. De beestjes krijgen daarom evenals de varkens en de kuikens en over tien jaar misschien onze zuigelingen een regeerings- stempel. Voor deze soort luidt het stempei: „Oud-Koeien". Wij hebben wel vermoed, dat sommige be lastingaangevers hun inkomen te veel door gissing vaststelden een gissing n.1. hoe vv.r men den ontvanger bij den neus kon nemen zonder vuile handen te krijgen. Maar nimmer hebben wij vermoed, dat de heeren zoo ver zouden gegist hebben, dat in Alkmaar alleen in vijf jaren men zich voor 1A millioen zou vergist hebben. Alkmaar alleen! En nu zijn de muren van die stad der Victorie gevallen door een droge circulaire. Voor 1V2 millioen Oud-Zeer! Door heel Nederland verrijzen nu vergissers en vereenigen zich ongewild tot het gilde der „Nu Snel Betalers", een nieuwe N.S.B. dus met ongewone activiteit en door een enke e circulaire van een geheime onwettige secte bevorderd tot een legaal instituut hoogst wei- kom aan de regeering. Wij zijn allen benieuwd hoeveel milboe nen heel Nederland zich in die vijf iare® V(?' gist heeft. Gezien de onlangs bij de rechtszit ting uitgekomen vergissing van één dichter- zanger op dit gebied, kan het heel wat zijn en zullen er binnenkamers heel wat levens liederen eindigen met het jammerlied: „Na dwalen komt betalen". Vraag 1Komt de minister van justitie ook nog met een amnestie aan allen, die in de laatste vijf jaren de lapsus, mits zij zich el ders in de leer van mijn en dijn hebben ver gist, vergoeden? Vraag 2: Ik heb vier jaar geleden per (eerlijke) vergissing te veel opgegeven en 100 gulden te veel betaald; krijg ik dat nu terug? INTERNATIONALE VEREENIOING „BELLAMY". „Wat wil Bellamy?" Voor een vrijwel geheel bezette zpal van het Loge-gebouw aan de Nieuwesloot heeft gisteravond een openbare vergadering plaats gehad, uitgaande van de Internationale Ver eniging „Bellamy" met het doel ook in Alk maar een afdeeling te stichten. Een tweetal sprekers zetten het stelsel van Bellamy nader uiteen. Over het stelsel van Bellamy als zoo- uanig sprak de heer Pileer van Sant poort. Onlangs heeft minister Slotemaker de Bruïne op een persconferentie verklaard, dat 1/3 deel van onze Nederlandsche bevolking werkloos is en dat zal blijven. Spr. achtte het in de naaste toekomst niet uitgesloten, dat 50 van werk verstooten zal zijn, vooral wanneer we rekening houden met de steeds voortschrijdende techniek. Dit mag misschien een sprookje lijken, maar in werkelijkheid is dat een misdaad Vanzelf ontstaat dan de vraag: Kunnen we dan gezamenlijk hieraan geen eind maken? Is het niet verschrikkelijk, dat in 1933 vol gens de statistieken 2Vi millioen menschen- levens van honger omgekomen zijn, terwijl van den anderen kant de levensmiddelen ver nietigd worden, omdat ze geen afzetgebied hebben'. En dat is niet alleen in het buiten land, maar ook in eigen land het geval. Is dit een wereld van orde en broederschap, zoo vroeg spr. zich af Maar zooals 't vaak gaat, den eenvoudigen weg naar uitkomst wil men niet bewandelen. De oplossing, die Bellamy geeft, is zoo eenvoudig, tè eenvou dig vaak voor den geleerden man. Alles in de wereld is gebaseerd op winst bejag. Schakel dus dit laatste uit en opgelost is het vraagstuk. De Bellamy-gedachte schaft het winstsysteem af; dan kunnen tenminste de eetwaren gebracht worden naar de huizen van de hongerige, inplaats van naar de mest hoop. Er zijn genoeg producten en zeker genoeg arbeiders. Wanneer dus ieder menscb een gelijk gedeelte van de wereldproductie kreeg, dan baadden we immers reeds in weelde. Alle menschen waren dan arbeiders zonder winstbejag. Edward Bellamy (die het boek „In 't jaar 2000 geschreven heeft) zegt: Gelijkheid voor allen. Dat wil niet zeggen, een gemeenschap van heiligen, want de mensch blijft geestelijk vrij. Maar als 't zoo gaat als Bellamy ons voorschrijft, dan zal er een einde zijn aan de periode vanaf gunst. Evenzoo zou de rente op ge'd afgeschaft moeten worden. Hiertegenover staat natuurlijk ook, dat ieder gelijke p'ichten heeft, omdat men zijn leven in dienst van de gemeenschap moet stellen. In het Bellamy-stelsel zal ieder zijn plich ten met vreugde vervullen, het zal de werk lust bij allen opwekken. Het genoemde stelsel wil vooreerst: orde, naastenliefde en solida riteit. Henri Polak, de bekende soc. democraat, zegt zelf, dat er dan zal ontstaan een samen leving van werkelijke vrije menschen. Maar niet alleen de soc. democraten zullen zich bij ons aansluiten, maar ook andersden kenden, omdat dit is het daadwerkelijke Christendom. De Bellamysten gaan recht op hun doel af, vastgelegd in 12 punten: I. De welvaart der gemeenschap is de wel vaart van het individu. 3. De middelen tot welvaart van een volk behooren in handen te zijn van de regeering van dat volk. Het is onverantwoordelijk, deze middelen in handen te laten van enkelen, die de belangen der natie ondergeschikt kunnen achten aan eigen winst en welvaart. 3. Het eenig middel tot welvaart is de ar beid. De gemeenschap heeft recht op de arbeidskracht van al hare leden. 4. Geen enkel individu heeft slechts uit sluitend rechten, ieder heeft ook zijn plichten tegenover de gemeenschap. 5. Ieder moet werken naar zijn kunnen, gebruikende de beste middelen, die hem ge geven zijn, het zij handen of hoofd Het is de plicht van de meest begaafde meer of beteren arbeid te verrichten, dan een zwakkere. Zoo hij die plicht verwaarloost is hij in ge breke. Het aandeel der hoofd- of handenar beiders is dus gelijk. De moeilijkheid van een vak bepaalt niet het loon, doch weerspiegelt zich in korteren arbeidsduur. 6. Kinderen ontvangen hun aandeel, daar zij werken zullen in de toekomst, ouden van dagen, omdat zij werkten in het verleden. 7. Daar de regeering de gelegenheid tot studie opent voor ieder, zoowel in techniek als in wetenschap, krijgt ieder individu de volle gelegenheid zijn gaven te ontplooien, opdat het gebruik dier gaven de natie ten goede zal komen 8. Daar de machine een zeer belangrijk middel is tot de productie van het noodig en nuttige, behoort zij aan de gemeenschap. 9. De regeering distribueert de producten van den nationalen arbeid naar de plaatse lijke depots, waar ieder zich van het noodige kan voorzien tegen inwisseling van aandeel- bons. Import en export zijn dus in handen van het bestuur der natie. 10. Ieder lid der gemeenschap is vrij zijn bons te besteden naar eigen smaak. De vraag naar een artikel regelt de productie De aandeelbons zijn van bepaalden geldig heidsduur en strikt persoonlijk. II. De vrouw heeft dezelfde rechten en plichten als de man. De arbeid in het gezin wordt beschouwd als arbeid ten nutte van den staat, gelijkwaardig aan allen anderen arbeid. 12. Elke godsdienstige en etische richting vindt volkomen vrijheid van uiting. Geeste lijken en kunstenaars worden van anderen productieven arbeid vrijgesteld. Men de Bellamy-maatschappij tenslotte splitsen in drieën: a. Naar buiten verkondigend de propagan distische idee. b. Het vormen van algemeene studie-groe pen. c. De zoogenaamde praktijk-groepen, elk bestaande uit een kern van menschen, die daadwerkelijk de Bellamy-gedachte ver- wezelijken zullen. Werk dus mede aan de komende maat schappij. De tijden roepen, weet uw plaats, aldus besloot spr. zijn betoog over het stelsel van Bellamy. De heer C. O d erkerk van Velsen, die aldaar onderwijzer is, wees er allereerst op, welk een groot woord het woord orde is. Nederlanders schijnen echter een hekel aan dit woord te hebben. De Bellamyst wenscht voor alles, dat er orde is. Wanneer we thans zien naar den fabrikant, die naar een afzet gebied zoekt, dat nergens te vinden is, dan krijgt men tenslotte een geweldige overpro ductie en dan is er een chaos ontstaan, er is dus iets niet in orde. Men vraagt tegenwoor dig niet wat is de behoefte, maar wat kan ik, als fabrikant, nog met een winstje kwijt. Zoo moet er ook orde zij in de distributie Tegenwoordig is het zoo, dat iemand, die geen geld heeft, niets kan koopen. Heeft iemand per ongeluk eens wel geld, dan kan hij daarmee zijn buurman dood-concurreeren Doodslag is verboden, maar je mag wel lang zaam iemand de keel dichtknijpen. In de Bel lamy-maatschappij zullen bepaalde winkels bepaalde artikelen verkoopen, met eenzelfde goede kwaliteit. Ook zal er nog orde moeten komen in de verdeeling van arbeidskrachten. Hoeveel on bevoegden staan er thans niet op voor hen onverantwoordelijke posten? In de Bellamy-maatschappij mag je een vak kiezen, waarin je zin hebt en waarvoor je geschikt bent. Dan zal er geen vak meer zijn, waarvoor men minachting heeft. Dokter en putjesschepper staan gelijk, ze zorgen voor den medemensch. Drankhandelaren en militairisten zullen echter in de Bellamy- maatschappij moeten verdwijnen. Orde moet er ook komen in de verdeeling van den arbeid. Thans rekent men nog met guldens niet naar de arbeidsprestatie, alhoe wel toch nog altijd het verstand het hoogste bezit van de natie is. Uit al deze voorgaande punten volgt dus, dat de Bellamysten voor standers zijn van het recht van ieder indivi du, mits hij zijn recht kan doen gelden zon der winstbejag. Met een opwekking om volgens geweten en hart lid te worden van de Internationale Ver- eeniging „Bellamy" besloot deze spreker zijn rede. - Na de pauze werden verschillende vrager door de sprekers beantwoord, waarna men besloot een voorloopig bestuur samen te stel len om met een 20-tal leden ook in Alkmaar een afdeeling van „Bellamy" te stichten. Hierna sluiting. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, Langestraat 85. Minimum contributie 2 per kalender jaar; uitleening uitsluitend aan leden. Stel het niet langer uit om als lid toe te treden, doe het nu! Des te meer profiteert u ervan voor het loopende jaar. LIJST VAN,NIEUWE AANWINSTEN. Alg. geschiedenis der letterkunde. 809 H 22 Handbuch der Literaturwissen- schaft. Klemperer, V., H. Hatzfeld und F. Neubert. Die romanischen Literaturen von der Renais sance bis zur französischen Revolution. Fehr, B. Die englische Literatur des 19. und 20. Jahrhunderts. Olasenapp, H. von. Die Litera turen Indiens. Gedichten. 811 C 33.1 Cohen, L. Ali. Reflexen. 811 K 901i Krishunamurti, Het lied des levens, (g.) 811 W 51 Werumeus Buning, J. WF. Et in terra. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. B 80.3 Braak, M. ter. Dr. Dumay ver liest C 14.5 a Cannegieter, Ff. G. Als het leven lokt (g.) C 26 ko Claes, E. Kobeke. D 28 Dekker, M. Amsterdam, (g.) K 92.1 Kroon—Hoogewerff, B. Klein wereldje. +L 11 k Labberton, Mien. Kerstmis -j-L 11 o Labberton, Mien. Ontmoetingen -f-N 44.3 Norel—Straatsmet, A. Een kindeke geborenbundel kerst verhalen. R 41 Revis, M. 8.100.000 M3. zand. (g.) S 58.5z Servaes, Anke. Zuster Iet. Z 24 bh Zeggelen, Marie van. Bij het hart van Indië. (Verhalen.) Z 37.5a Zoomers—Vermeer, J. P. Antje. fn 't Nederlandsch vertaalde romans. E 44.9 Exupéry, A. de St. Nachtvlucht. H 35.7 Hauser, Ff. Het laatste zeil schip. (g.) +R 85.5t Ru na, Het testament. S 70.1vr Smith, Helen Zenna. Vrouwen roeping. N.B. Verv. op: „Vrou wen in nood." W 17.6 Waldeyer—Hartz, H. von. Hel den der vrijheid, (g.) Z 44.4 Zweig, A. De Vriendt keer weer N.B. De met -f gemerkte werken zijn christelijk, g. geschenk. HAAGSCH MAANDBLAD. Het Februari-nummer van het „Haag- sche Maandblad" kan weer actuee. wor den genoemd Dr. W. L. Groenevc-Id Meijer, hoofd van het Bureau Luchtvaart bij het Dep van Gouvernementsbedrijven te Ban- doeng, meent, dat de wijze waarop de Nederlandsche luchtvaartpol'tiek tot dusverre is geleid, de verwachting wet tigt eener volle ontplooiing in de toe komst van het groot-N'ederlandscli lucht verkeer. Dit is het slot van een artikel, dat ten doel heeft na te gaan in hoever re Nederlandsch-Indië is betrokken bij de belangenvraagstukken, welke de in ternationale luchtvaart politiek beheer- scben. P H- van der Steen geeft den lezer een denkbeeld van het nieuwe Duitsche boerenerfrecht, het „Erbhofgesetz" tot instandhouding der boerenplaatsen, zoo dat versnippering, vervreemding en be zwaring der bezitting onmogelijk wordt. Een philosophisch-wiskundige be schouwing van prof. dr. Ch. H. van Os gaat over Oneindigheden. Dr. H. Penzel bepreekt de oorzaken van de tegen strijdigheden in Centraal-AzL Mr. P. Meyes laat zien hoe het peuitentiaire recht zich den laatsten tijd in ons land heeft ontwikkeld en welk standpunt wetgever en regeering thans ten aanzien van de vrijheidsstraffen hebben ingeno men. Herman Salomonson schetst de aan komst van den boottrein ,die de Indische passagiers in Holland brengt. Frans Coenen toont zich in „Parijs" een vriend, die feilen toont, maar ook zijn bewonde ring uit jegens de nFranschen geest, de Fransche beschaving, die echt is, maar oud, verouderd. Ter inleiding van twee premières, die over eenigen tijd bij het Rotterdamsch Hof stad Tooneel zullen plaats hebben, publi ceert De Tooneelspiegel in het Februari nummer een voorbespreking, door mr. H. M. Merkelbach, over de twee nieuwe stukken van Henry Bernstein, „Le Bonheur" en „Le Messager". De bekende publicist op tooneelgebied, C. A. Schip, houdt in dit nummer een critische beschouwing over Willy Haak en Vondels Reien. De vertaler van Wilhelm Teil, Jan R. Th. Campert, neemt in een geestige in terview-dialoog den acteur Joan Remmelts onderhanden, die iets van zijn inzichten en loopbaan vertelt. Behalve de gewone rubrieken, besprekin gen van beroeps- en amateurtooneel, treffen we een korte beschouwing over de film „La Maternelle" aan door Piet Beishuizen. Het Februari-nummer van „De Tooneel spiegel" is met de aardige illustraties, de verdere korte artikelen en opmerkingen, weer een geslaagd en lezenswaardig nummer te noemen. „Het Kind". In het laatstverschenen nummer van het bekende tijdschrift voor ouders en opvoeders „Het Kind" (Red. D. L. Daalder; uitgever J. Ploegsma te Zeist), beëindigt de heer G. van Veen zijn interessante artikelenreeks „Deut- sches Wesen". Verschillende inzenders(sters) zijn weer aan het woord inzake de door den redacteur aan de orde gestelde vraag „Een draai om de ooren?" Aan de inhoudsopgave van dit nummer dat op aanvrage ter kennismaking gratis wordt toegezonden ontleenen wij verder nog: Mej. dr. M. van Herwerden door dr. P. J. Waardenburg. Dagboek uit een arbeiders wijk door J. E. K. Oorvijgen, door G. A. van Rede. Over rammelen gesproken, door Aug. A. Boudens. Een draai om de ooren door J. Terwey. iets over de waarde van geven, door W. G. Wansink. Mijmeringen van Llisabeth III. Oorlog en opvoeding, door G. A. van Rede. Schoolfeesten, door laa Heyermans. Christendom in praktijk, door Red. Nieuwe kinderboeken. Nieu we boeken. Het Maarten-Maartenshuis te Doorn. „Volksonderwijs" en het buitenge woon onderwijs. Ondertrouwd IV. TENSEN en A. N. BLAUW. èpmt"tk 21 reb'uari 193i Huwelijksvoltrekking 6 Maart a.s. Inzegening des nam. 2 uur 30 door Ds. H. J. E. VEEWEIJ in de bied. Herv. Kerk te Abbekerk. Ontvangdag Abben&rk Zondag 25 Febr. n.m. H.H. Waard Zondag 4 Maart n.m. In plaats van kaarten. Ondertrouwd: ADHIAMS ROOT RING en FRIEDA KAGUSE. Alkmaar, 22 Febr. 1934. Huwelijksvoltrekking 8 Maart a.s. Toekomstig adres: Kievitstraat 22 (Uem. Oudorp). Inplaats van kaarten. Ondertrouwd: D. BI AAI BOER en T. DE GEUS Pd. Koedfjk, 22 Februari 1934. Huwelijksvoltrekking 9 Maart a.s. Heden behaagde het den Heer tot zich te nemen onzen besten Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer PIETER DE GROOT, in den ouderdom van 64 jaar. G. DE GROOT—MOSSEL. C. M. DE GROOT. J. DE GROOT—GEUS. M. J. DE GROOT. J. A. DE GROOT en Kleinkinderen. Heiloo, 22 Febr. 1934. De begrafenis vindt plaats Zaterdag 24 Febr., des mid dags 2 uur, op de Oude Be graafplaats. Onze lieve Moeder, Groot moeder en Pleegmoeder, GEERTRUIDA CORNELIA VAN I ON, Wed. van W. KOOIMAN^ in leven Burgemeester van Koedijk, is na korte ongesteldheid in den ouderdom van 69 jaar van ons heengegaan. Bergen N.-H., A. VAN MEURS— KOOIMAN. Hensbroek, S. B. F. KOOIMAN. J. M. KOOIMAN- VAN AKEN en WIM. Bergen N.-H., ALI BAKKER. Bergen N.-H., 21 Febr. 1934. Bergerweg 25. Begrafenis Zaterdag 24 Febr. 2 uur te Koedijk. Geen bezoek en geen bloemen. Langs dezen weg zeggen wij hartelijk dank voor de zeer vele gelukwenschen en betoonde belang stelling die wij bij onze 25-jarige echtvereeniging mochten onder vinden. Th. J. BEUGELING. C. BEUGELING—VISSER. Zocherstraat No. 59, Alkmaar. Voor de vele blijken van belang stelling, bij ons huwelijk ontvan gen, zeggen wfj, mede namens wederzjjdsche familie, hartelijk dank. P. LELY. A. LELY—VISSER. Alkmaar, 22 Febr. 1934. Op handelskantoor te Alkmaar gevraagd een Brieven met opg. van ref. en ver langd salaris onder letter O 79, bureau van dit blad. Gevraagd een nette middelb. leeftijd. P.G. Klein gezin. Brieven onder letter L 76, Bureau van dit Blad. niet beneden 25 jaar. Bekend met boekhouden en accuraat werken vereischte. Salaris f35 per maand. Br. met voll. inlichtingen onder letter L 53 bureau van dit blad. GEVRAAGD Boven 20 j., met vak bekend. Chocoladehuis „Reco", Langestr. 83, Alkmaar. Franco brieven onder lett. M77, bureau van dit blad. NET MEISJE vraagt AdresVischweg C 61, Limmen. GEVRAAGD (geen beroeps). Br. m. opg. van prijs onder letter K 75 bur. van dit blad. Opgave van gegadigden voor één der schoolwerktuintjes in den Hout (terrein naast den hoofdingang van het Gemeent. Sportpark) kan ge schieden op Zaterdag 24 Febr., na middags van 2f tot 31 uur, Sta tionsweg 170. Prijs f 1.50 per seizoen. GEE1V geld meebrengen. Betaling per 3 Maart in ééns of vanaf 3 Maart met 10 cents (of méér dubbeltjes) per week tot f 1.50 betaald is. Kinderen van leden der VER- EENIGING VOOR SCHOOLWERK- TUINEN hebben de voorkeur. De oudere kinderen van de 7e, 6e (en 5e) klasse der gewone lagere school gaan vóór bjj de jongeren in leeftjjd. Het tuinwerk vangt aan op 3 Maart 's middags 2 uur. Rijksstraatweg A 214 en Burg. de Wildtlaan hoek Holleweg, Heiloo. geschikt om onder te verhuren, huur f550. Br. ond. lett. J 74, bur. v. d. blad. Te bevragen SCHARLOO 5.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5