DE LUCHTROOVERS VAN MOITIKA. Jkouiiidaai Uieuws WIEBEVANSLOOTEN Een eigen beker voor de dagelljksche mondverxorging! 23 Febr. 1864-23 Febr. 1934. centrale school te Bregtdorp de kwestie zal oplossen. Hij achtte dit ook een idieel belang voor het toekomstige geslacht, aangezien het voor de gemeente van belang is, dat de kinderen uit de gemeente, die het openbaar onderwijs volgen, die onderwijs in een school ontvan gen. Dit zal de eenheid van de bevolking in de gemeente bevorderen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat van de V.V.V. te Groet toch verzoek is ingekomen om het behoud van beide scholen in de ge meente te steunen. Dit verzoek bereikte spr. ook van het bestuur der opgerichte Neutrale Schoolvereeniging. Het antwoord, dat de vereenigingen van hem zullen krijgen las spr. eveneens voor. In dit schrijven bericht hij aan het verzoek niet te kunnen voldoen, omdat hij het als voor stander van openbaar onderwijs, het in het belang van de gemeente acht dat met rijks- steun een nieuwe centrale school wordt ge sticht en hij van oordeel is, dat de in principe toegezegde steun dankbaar moet worden aanvaard. Vast staat, dat de 55 leerlingen van de school te Groet zonder verbouwing van de school te Schoorl naar die school kun nen worden overgeplaatst Juist daarom valt het zoo toe te juichen, dat in de huidige tijds omstandigheden de minister bereid is, de stichting van een centrale school te steunen. Niet verwacht kan worden, dat de minis ter op het stichten van een neutrale school zal ingaan. Schoorl dient dan ook voor de totstandkoming van de centrale school mede te werken. Hierop volgde dan weer een uiteenzetting van de school als gebouw. Het rijk zal hiervoor de helft betalen, ter wijl de ander helft bekostigd kan worden uit de opbrengst van den verkoop van de beide bestaande scholen. De besparing beteekent voor de gemeente 450 gulden per jaar en bovendien zal er een geringer onderhoud noodig zijn. De stichting van de centrale school mag dan ook als de meest gunstige oplossing beschouwd worden. Ook voor de V.V.V. is dit van belang, aange zien de ouders van leerplichtige kinderen na tuurlijk ook een onderzoek zullen instellen naar den toestand van de schoolgebouwen '.n de gemeente. In het schrijven wordt er voorts aan herinnerd, dat 10 Aug. de raad reeds met algemeene stemmen besloot, B. en W. te machtigen, den minister te berichten, dat de opheffing van de school te Groet in strijd wordt geacht met de belangen van het open baar onderwijs, doch indien de school wordt opgeheven, te trachten met den minister een accoord te verkrijgen voor het stichten van een centrale school. Gevreesd wordt door de afwijzende houding van kortzichtige ingeze tenen, die zich in deze ernstige tijdsomstan digheden niet kunnen verheffen boven sepa- ristische dorpsbelangen, daardoor ernstige schade wordt berokkend aan het gemeentebe lang. Een groot ideëel belang is, dat alle kinde ren van de openbare school een school bezoe ken en opgroeien tot een geslacht, dat zich gedraagt als een geheel van Schoorl. Spr. verwees nog naar de radiorede van minister Marchant, waarin deze aangaf, dat op onderwijs 150.000.000 bezuinigd moet worden en waarin deze zegt, dat ons voik veel heeft moeten lijden, en nog meer te lijden zal krijgen, doch het zal dit met een waardig heid die eerbied afdwingt dragen Zoo moge het blijven. Zoo alleen kunnen wij moeilijk heden overwinnen. Weth. van Lienen was van meening, dat de meerderheid van den raad is voor het behoud van beide scholen. Hij oordeelde dat de voorzitter dit was voorbijgeloopen, aan- gezein de burgemeester daarvan niets heelt geschreven aan den minister. Spr. wl daar om, dat de meerderheid van B. en W. een schrijven zendt aan den minister en zeide, dat het college hierover de meening van den raad wil hooren. De heer Duin was het met wethouder v. Lienen eens. Spr. was van oordeel, dat in den eersten brief het oordeel van den raad gevraagd is. De v o o r z i 11 e rIn het geheel niet. Mijn persoonlijke meening is gevraagd. De heer Duin: Het idee van den raad was, beide scholen te behouden en ik kan niet begrijpen dat u als burgervader op de zaak is vooruit geloopen Dat is niet in het be lang der openbare school. Wij zitten hier niet om aan het lijntje gehouden te worden. De centrale school was het uit-eindelijke stand punt van den raad De voorzitter: Heeft u goed gehoord, dat de minister mijn meening heeft gevraagd over de centrale school? Daarover moest ik hem antwoorden. De heer Duin: Ik ben het met uw opmer king over de kortzichtige menschen niet eens Die moet den indruk wekken dat hier onrus- heerscht en die is hier niet. De ouders zien er tegen op, hun kinderen IK K.M. verder te laten loopen omdat de weg buitengewoon ge vaarlijk is voor kinderen. De nieuwe centrale school lijkt wel mooi, maar de bezuiniging bedraagt voor de gemeente slechts 200 gul den Spr. heeft vernomen, dat de bestaande scholen met enkele verbeteringen te handha ven zijn en oordeelde, dat het niet op den weg van den raad ligt, in de gemeente een school prijs te geven. Hij ondersteunde daar om het denkbeeld van den heer van Lienen, om deze zienswijze alsnog aan den minister kenbaar te maken. Z.i. was de voorzitter te hard van stapel geloopen. De heer Schermer bracht den voorzit ter dank voor de mededeeling over de parti culiere correspondentie met den minister. Spr kon niet onderschrijven, dat de voorzit ter op de zaken is vooruitgeloopen. Deze toch had slechts geantwoord op hetgeen de minister had gevraagd. Ieder moet weten, wat hij particulier wenscht mede te deëlen. Als raad heeft men z.i. niets te doen. In Aug. heeft de voorzitter medegedeeld, dat de Gro *- terschool gevaar liep. Wij besloten de school niet op te heffen, maar verbonden daaraan een verzoek aan den minister, om als dit toch zou gebeuren, Schoorl te helpen met rijksgeld een centrale school te stichten. Het is kinder achtig, om nu nog eens zooals de schoolver- eeniging en de Groeter V V.V. wil, aan den minister te vragen, de school niet op te hef fen Wij kunnen niet anders dan dankbaar zijn "oor hetgeen de minister heeft medege deeld De heei Duin: Daarmee ben ik het heele- maal niet eens. De heer Kaag was persoonlijk een voor stander van de centrale school, doch de raad heeft voorop gesteld het behoud van beide scholen. De voorzitter gaat er mee accoora, dat de meerderheid van het college nog een brief tot den minister richt, waarin den na druk wordt gelegd voor het behoud der bei de scholen. De heer Kaag kan zich daarmede veree nigen, omdat de stichting van een centrale school voor de gemeente nagenoeg geen be zuiniging heeft. De heer G u 11 e r vereenigde zich met de zienswijze van den heer Schermer. Spr. is n groote voorstander van een centrale schooi Het kwam hem heel gevaarlijk voor, dat de raad daar tegen in gaat. Hij vreesde, dat de minister toch zal zeggen: „Ik voer mijn be sluit door", en dat dan alle kinderen in de school te Schoorl zullen wordfen onderge bracht. Wij zijn dan nog verder van huis. Het stre ven van het bestuur van de centrale bizon- dere school achtte spr. voor het onderwij- fu nest. Hij oordeelde, dat in het belang van het onderwijs met beide handen de nieuwe cen trale school moet worden aangepakt. Devoorzitter wees er nog op, dat ni;t vergeten mag worden dat de opheffing van de school te Groet is uitgegaan van den mi nister. Persoonlijk is spr. een groot voorstan der van het openbaar onderwijs Ook hij is van oordeel, dat het voor het onderwijs fu nest zal zijn als de minister doorzet Volks onderwijs meent wel, dat de stichting van de neutrale school zal doorgaan, maar onder- wijs-autoriteiten zijn van een andere mee ning. Men acht 200 gulden bezuiniging voor Schoorl gering, maar men vergeet, dat het bij den minister gaat om 3100 gulden voor het rijk. De heer Duin wees er nogmaals op, dat in Augustus de raad zich met algemeene stemmen voor het behoud van de school ie Groet had uitgesproken Daarvoor heeft de voorzitter niets gedaan. Die heeft integen deel het besluit van den raad aan zijn laars gelapt. De voorzitter: Dat is onjuist. Wij ont vingen een schrijven van Ged. Staten namens den minister en aan Ged. Staten is namens den raad geantwoord in een schrijven, door den secretaris opgesteld. Desecretaris: De brief namens B. en W. is aan Ged. Staten verzonden maar de brief van den burgemeester aan den minister. En die brief sprak voor de centrale school en daarin staat niets over het behoud van de Groeterschool. De voorzitter: Dan kunnen B. en W nog een gelijken brief aan den minister ver zenden, doch wij mogen aannemen, dat Ged. Staten het schrijven wel aan den minister zullen hebben doorgegeven. De heer Duin: Ik meen dat in Schoorl twee scholen recht van bestaan hebben. Schoorl is een vooruitgaande plaats en in een tijdsverloop van 10 jaar kunnen er wel zoo veel kinderen bijkomen, dat de viermanschool een vijfmanschool moet worden en dan is ook de bezuiniging voor het rijk nihil Wij zullen voor de meening van den minister moeten bukken, doch met alle respect voor minister Marchant behoeven wij ons als volwassen menschen niet alles te laten aanleunen. De voorzitter: U gaat in revolution- naire richting. Zoowel de regeering als de tSaten-Generaal zijn volkomen wettig geko zen. Wij hebben dus een wettige regeering. De heer Duin: Naar mijn meening doet de minister dingen die ingaan tegen zijn vroeger verkondigde beginselen. Als hij denkt ons te kunnen dwingen dan moet hij dat doen, maar dan in laatste instantie. Wij zit ten hier als raadsleden en ik had van u ver wacht, dat u in de eerste plaats voor het be houd van de Groeterschool was opgekomen. De voorzitter: Een vader kijkt wel eens verder dan zijn kinderen. Ik beweer niet dat ik gelijk heb, maar ik meen dat het belang van de gemeente wordt bevorderd door de centrale school. Ik blijf het gevaar voor oogen houden, dat de school te Groet toch wordt opgeheven en dat de kinderen naar de bestaande school in Schoorl worden verw.-- zen. Voor u hoop ik, dat de neutrale school er dan komt in Groet, maar ik geloof dit niet. De heer Duin: Daar meent u niets van. U bent voor de centrale school. Devoorzitter: Ik hoop dat die er in het belang van de gemeente komt, maar kan toch voor u als voorstander van de neutrale school wenschen dat die er komt. Weth. van Lienen: Het belang van de gemeente vordert het behoud van beide scho len. De voorzitter wenschte hierop in stemming te brengen het voorstel van wet houder van Lienen om alsnog van de meer derheid van het college van B. en W. aan den minister een schrijven te zenden waarin er in de eerste plaats wordt op aangedrongen, dat de school te Groet behouden wordt. De heer Schermer: Wij willen de Groe terschool niet weg hebben, maar als deze toch weg gaat, wilen wij de centrale schoo* Weth. van Lienen: Dat is juist! De heer G u 11 e r: Laten wij den minister alsnog het besluit van Augustus meedeelen, het besluit van Augustus zooals dat in de goedgekeurde notulen staat De s e c r e t a r i sMogen wij in dien brief de meening van den burgemeester becritisee- ren? De voorzitter: Daar heb ik geen be zwaar tegen. De heer Schermer: Ik wel. De brief moet uitsluitend zijn een weergave van het in Augustus genomen raadsbesluit. Persoonlijk kan ieder den minister schrijven wat hij wil. De heeren Dapper en Gutter oordeel den dit standpunt ook het zuiverste. De voorzitter: Laten wij den minister dan eenvoudig berichten, dat de raad in eer ste instantie het behoud van de school te Groet wil. De heer Duin: Dan gaat het goed. Wan neer de minister desondanks de centraie school wenscht, dan is het geenszins de be doeling van de ouders hun kinderen daar niet heen te sturen. Wij willen voorkomen dat wij levend verkocht worden. Devoorzitter: Het verzuim van B. en W. zal alsnog worden rechtgezet Rondvraag. De heer Dan per informeerde naai een transformator. Medegedeeld werd, dat die er U behoeft slechts bij Uw winkelier een flacon van het bekende Odol -mondwater of een groofe fube Odol-tandpasta te koopen en U krijgt tot nader aankondiging er 9ra 's een prachtige Pollopas-beker bij. Daar„ 7®ze bekers in 8 schitterende kleuren verkrijgbaar zijn, kan ieder lid van het gezin zijn eigen beker onmiddellijk herkennen. Odol «mondwater desinfecteert den mond, Odol'tandpasta reinigt Uw gebit en houdt het mooi en gexond. niet kan komen zonder toestemming van het P.E.B. De electrische bedrijven zullen wel door de provincie worden overgenomen. De heer Duin merkte op, dat de gemeente tot 1943 nog een contract heeft voor eigen levering. De voorzitter deelde op een vraag van den heer Schermer mede, dat een verzoek van de huisvlijtclub en van het instituut voor ar beidersontwikkeling bij B. en W. in studie is In verband met het gesprokene in den raad van Koedijk wilden B. en W. alvorens aan het instituut voor arbeidersontwikkeling om voor een avondschool een lokaal beschikbaar te stellen, eerst de meening van den raad hooren. Persoonlijk achtte spr. de beslissing van den raad van Koedijk niet juist. Nadat de heeren Schermer en Gut ter inwilliging van de verzoeken hadden be pleit werd met algemeene stemmen besloten, met het beschikbaar stellen van een school lokaal een proef te nemen. Op een vraag van den heer G u 11 e r zei weth. van Lienen toe, een voordracht te zullen indien, om den ambtenaar Groen tot vaste ambtenaar aan te stellen. De heer Duin vond het niet juist, dat de arbeider J. de Boer, die bij een tewerkstelling bij het staatsboschbeheer had gefaudeerd en daarvoor gestraft was, nu steeds van elke te werkstelling uit te sluiten. Z.i. mag een straf niet voor altijd gelden. Het is een flinke kerel, die werken kan en werken wil, doch onmoge lijk aan zijn verplichtingen kan voldoen, wanneer hij steeds op de 7 gulden steun van het B.A. blijft aangewezen. De raad deelde unaniem deze zienswijze en de burgemeester en weth. Bijl zegden toe, hun best te zullen doen, den man in de werkverschaffing of el ders geplaatst te krijgen. Hierop volgde sluiting. „Waar de boer geroepen werd tot openbaren arbeid in gemeente, kerk bestuur ofwaar ook, steeds bleef hem de zuinigheid bij," aan soberheid en noeste vlijt paren zich hier durf, wilskracht, ondernemingsgeest stage waak zaamheid, verantwoordelijkheidsbe sef en bestuurservaring in de tal rijke waterschappen." Fragmenten Radiolezing H. D. Louwes, 24 Febr 1933. Eigenlijk heeft de heer Louwes nu bijna een jaar geleden in het kort alles gezegd wat men ook in een zeer lang verslag kan zeggen. Zoo ergens, dan is zeker hierin hoofdzaak het persoonlijk wezen van den tegenwoordigen burge meester der gemeente en dijkgraaf van den polder Heerhugowaard in woorden ondergebracht. Al deze eigenschappen werden bij hem bevestigd in een leven van stage inspanning en ononderbroken werkzaamheid, die, gedreven door een innerlijken drang van te moeten verken, steeds weer nieuw terrein vonden om zich te ontplooien in de beste jaren van den menschelijken leeftijd in latere ja- rer. die diepe ervaring en levenskennis deden geboren worden, die een enkelen keer in tintelend gesprek aan de opper vlakte kwamen en de waardeering en bewondering van allen verwierven, die met dezen onbevreesden mensch in meer intieme aanraking kwamen. Gedragen door deze eigenschappen werd de pootige en ruige boer van de plaats aan den Basserweg, de rustelooze werker, de voorganger van alles wat vooruitgang heette en vooruitgang kon brengen, de man die altijd in de blauwe kiel en de slobbroek was te vinden tot den eminenten burgemeester, de raads man van velen, die de gemoedelijke sfeer in alles wist te behouden, maar die even als in zijn boerenbedrijf altijd al voor dag en dauw op was en soms in zijn auto al een tocht door den polder had gemaakt om zoo hier en daar eens wat rond te neuzen vóór een ander nog aan opstaan dacht Een groote voorliefde voor hchamehjken arbeid scheen den geest jong te houden en steeds weer nieuwe spanning te schenken om alle aandacht te wijden aan de ver schillende dingen, die zich zoo al in een uitgestrekte plattelandsgemeente voordoen en waar men, gezien de stuwende kracht van den burgemeester, deze met voorliefde in betrok. En toen in de laatste jaren leed met kwistige hand in dit leven werd gestrooid en bovendien gevochten moest worden met de ongunst van den tijd, die de met zoo veel moeite verkregen financieel-ï positie van de gemeente deed afbrokkelen, toen was het steeds weer werk en werk, waar in verzet werd gezocht, tot eindelijk in de vergadering van den Raad van den 9den Februari ontslag als secretaris van de ge meente Heerhugowaard werd gevraagd, ge volgd door een aanvrage om ontslag als burgemeester op den 12den d.a.v., beide in gaande den len April 1934. Wiebe van Slooten werd den 23 Februari 1864 te Abbekerk geboren. Hij was de oudste zoon uit een gezin, drie kinderen tellende, toen er in 1869 in Abbekerk zoid worde: Hei je 't ók hoord, Wulllem van Slooten heb een plaas kocht in de Waard. De minse in Abbekerk dochte, dat ie t er wel skiete zou. 't Was wel gien heel beste plaas, de halft van de dertig murgen zoo wat apeland, maar de are halft ging nag al, en de van Sloótentjes ware nagal mans. In 'n best gerucht stong de Waard aars niet, deer ware d'r al meer tummelt, maar zoo as 'k zoi, de van Sloótentjes leke wel zó'n gave epart te hewwen en zuinig op de cente Veul weet ik er aars ok niet meer van, 'k was toe ok nag maar een jaar of dertien, veertien, maar deer loikt me toch nag wel van voor te staan, dat er boi ons thuis zoo over gesproken wierd. En de ouwe Wullem van Slooten „redde" 't op de plaats van Wullem Dekker aan het Zuideinde van den Middenweg, vocht zich, gekomen van de vette Abbekerker klei gronden, in de magere Waard door het le ven heen, ja wist het daar tot een zekeren welstand te brengen. En vol van brui- schend, jong leven vond hij daar zijn oud sten zoon naast zich, wien niets te veel was, al in touw, als een ander zich nog eens omkeerde, nog aan den arbeid als de anderen na een drukken dag al huistoe ge gaan waren, stuivend als een brieschende wervelwind over de plaats in de tijden van hooibouw en graanbouw, als de uren goud wegen en den boer er veel aan gelegen ligt dat hij op tijd klaar is. Later op de plaats aan den Basserweg op het eigen bedrijf werd de ongunstige perio de van het begin der negentiger jaren door den tegenwoordigen burgemeester meege maakt en daar werd geleerd, wat mannen van de practijk ook in den tegenwoordigen crisistijd als van gunstigen invloed op het jongere opkomende geslacht beschouwen, n.1. dat het gaat begrijpen dat de boer niet zoo gemakkelijk aan het geld komt, doch dat gemeenlijk een kapitaaltje is ontstaan door noeste arbeidzaamheid, gepaard aan een sobere levenswijze en zuinig overleg. Hier zien we den bestuurder geboren worden, die te*allen tijde weet, dat het geld waarmede hij in zijn bestuurstaak mee te doen krijgt, geld is, moeizaam door anderen verkregen en dikwijls met moeite opge bracht. Hier zien we den sluimerenden financier, die volgens een bepaalden zegs man, waaraan ik mede dingen, die hierin voorkomen, ontleen, in alle van Slootens aanwezig is, tot leven gewekt en zich ont plooien op een wijze, waar de gemeenschap lange jaren de voordeelen van genoot. We weten, als we thans dagelijks de „burrie" zich van zijn woning naar het raadhuis zien begeven, dat hij me, genoe gen een blik werpt op de wriemelende jeugd, die op hetzelfde schoolplein, waar hij zijn streken vierde, zich thans ve-maakt. Meermalen^hoorden we den naam „meester Heemskerk" door hem uiten. De man, die in zijn jonge jaren de Hugowaardsche jeugd de onontbeerlijke kennis bijbracht en te vens behulpzaam was ter secretarie, waar nog tallooze als door calligraphische hand verzorgde akten en stukken van getuigen. Eén van diens eigenschappen was te trach ten de jeugd speciaal „schoon" te doen schrijven. Mogen we een ander zegsman gelooven, dan was op dat schoolplein ook al een klein beeld van de toekomst te zien. De in zekeren zin onder de jongens domineerende figuur werd dat later ook op vele vergade ringen van waterschap en gemeente. Rustig kan de stoere kop, die in sommige oogenblikken aan de zeventiende eeuwschs schilderijen doet denken, het oogenblik afwachten om uit de wirwar van naar voren gekomen plannen en voorstellen een be paalde lijn te ontwikkelen, die dikwijls zoo danig is, dat hij toch nog een of ander voorstel, dat reddeloos schijnt, er door weet te sleepen. Voornamelijk in de polderver gaderingen brachten stemmingen soms vMB rassende resultaten. Men had daar <t# conservatieve richting, de vooruitstreven den en dan een middengroep van wlen het altijd moeilijk was te bepalen welke partij zij zou kiezen. De groote kennis van den voorzitter d» manier, waarop hij iets voor weet te dragen het vertrouwen dat hij geniet, het algemee ne respect dat hij weet af te dwingen, ma* ken vaak een zaak waarvoor hij zich moeit» getroostte, al half gewonnen. In vele openbare functies zag men he® optreden, wat vooruitgang heette had ten allen tijde zijn belangstelling. Zelf gevoeld hebbende, dat de weg naar vele dingen af. gesloten was, als in de jeugd de kennis niet afgerond was en men op later leeftijd slechts door veel lezen en nadenken hieri» eenigszins tegemoet kon komen, had onder, wijs en ontwikkeling voor de jeugd altijd zijr. medewerking. We zien in dit leven van gedachte-daad een stijgende lijn; „burgemeister", „doifc graaf", zijn door de manier, waarop den functies vervuld worden, geen holle klan. ken. We kunnen ons het raadhui - moeilijk indenken zonder deze figuur, noch den Middenweg waarlangs hij zich 's morgen even voori Q beweegt, met zijn korten doch nog veerkrachtigen tred. ZUIDSCHAR WOUDE, Op initiatief van de vrouwenclub „Onder Ons" had alhier een tentoonstelling plaat» van tulpen in de zaal van de herv. diaconie, Deze tulpen waren gekweekt door de kindei ren van de openb. lagere school. Men had het zaaltje een werkelijk lief aanzien gege. ven. Palmen en planten, met daarbij een flinke inzending van tulpen was als het war» een luxe-aankondiging; ook hadden de dames met doek een zoodanige rangschikking weten te verkrijgen, dat een verpoozing in deze mi niatuur tentoonstellingszaal werkelijk «er aangenaam was. De tulpen waren van één soort, n.1. Muril- lo, waardoor een goede beoordeeling bereikt werd. Een groote schare kinderen had hun Murillo-bloem ingezonden, waarvan de bol len hun destijds waren overhandigd En het resultaat was ver bevredigend, want de flinke inzending getuigde, dat aan de verzorging het beste beentje was voorgezet. De uitslag was als volgt: Eerste prijzen: P. de Graaf Pz. 30 p., J, de Geus Pz. 30 p., C. de Boer Sz. 24 p.,1 de Graaf Pz. 24 p., P. Schoenmaker 24 p 0, Reinders 23 p., D. Gutter 23 p., Th. Zwart 22 p., W. Koeman 21 p., P. Kostelijk 21 p, Chr. Moolhuizen 21 p. Tweede prijzen: P. Schoenmaker, Waard- dijk, 21 p., P de Graaf Dz. 20 pG. Keppel 20 p., Corrie Blom 20 p., W. Kostelijk 19 p, M Spaans 19 p., Gr. Kuiper Fd. 19 p., F Kuiper Jz. 19 p.. A. de Geus Dz. 18 p., C. Beets 18 p., Neli Blom 18 p. Derde prijzen: Geertje de Graaf 18 p., M, Voogt 18 p., Netti Erkamp 18 p., Ali de Graaf 17 p., J. Waiboer 16 p., P. v. d. Welle 16 p., Neli Blom 15 p., Brechtje Bakker 15 p., Trijnie Schouten 15 p„ P. de Ruiter Sz. 15 p. STOMPETOREN. Van de carnavalspret die dezer daget in het Zuiden van ons land weer hoogtij viert, was Zondagavond een gedeelte over gewaaid naar Stompetoren In de aardig versierde zaal van 't café Kamsteeg werd door de gymnastiekvereeni- ging „Voorwaarts", een bal-masqué gehou den. Het doel* hiervan was. om de kas der vereeniging die door verschillende omstan digheden was uitgeput, weer op peil te bren gen en dat is inderdaad door het organisee- ren van dezen avond schitterend gelukt. Want naast een flink aantal gemasker- den, was er een groot aantal jongelui en ook ouderen aanwezig om deze bijzonder heid voor Stompetoren mede te maken. De jury welke gevormd werd door fflWt. J Kramer Gliinis—Kistemaker, de heeren J. Posch en J. Scheuring, had geen gemak kelijke taak, opvallend was het, dat er zeer weinig kostbare costumes gedragen werden, maar wel waren er prachtige origineele groepen paren en typen aanwezig. Groote hilariteit verwekte het paar dat voorstelde „Grootmoeder en Orootvader gaan te bed", bij hun binnenkomst der zaal- Nauwelijks was dit bedaard, of er werd een groote rookende kachel de zaal binnenge loodst. Een groep straatmuzikanten bestaan de uit man, vrouw en drie kinderen werd prachtig geïmiteerd. Een keurige reclame voor ae ranja C. P., voorgesteld door heer en dame respectievelijk als Ranr en Rojo, trok algemeen de aandacht en zoo zouden wij door kunnen gaan, maar er was te vpel, om alles afzonderliik te noemen. De directeur van „Voorwaarts", heer de Rie, toonde dat hij een goed balie1, der was. Na het démasqué werden de prijzen als volgt bebaa'd werden door den voor®!' ter der jury, den heer J. Posch, uitgereikt (Dames). 1. Fruitmand, mej. D Immw- 117. Dat had hij nu liever niet moeten doen, want aan die teekens van zijn voorname plaats als opper hoofd van het dorp, mocht niemand raken. Hij pakte Piet beet, maar die liet de ringen niet los en hoe har der hij schudde, des te harder trok Piet aan de ringen. 118. „Laat toch los", schreeuwde de vliegenier, die heel goed wist, dat dergelijke.majesteitsschennis bij dit volkje niet weinig gestraft werd. Het opperhoofd kneep Piet zoo hard, dat hij van pijn wel losliet en op een wenk werd hij door een toegesnelde onder daan weggevoerd.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8