DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Provinciaal Tlieuws £and' en J-uitt&ouw JUi&ticaües JUditsiaken KOEDIJK. SCHOORL. HOORN. WERVERSHOOF. BERKHOUT. LUTJEBROEK. BOVENKARSPEL. GROOTSCHERMER. TEXEL. BEKENDMAKING, De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend dat voor de week van 26 FE BRUARI—3 MAART 1934 UITSLUI TEND RUNDVLEESCH IN BLIK wordt afgegeven op GRIJZE BONNEN vanai no, 3789 en ONVERMENGDE MAR GARINE op ORANJE BONNEN vanaf no. 758. Wit speelt: 1 35—30 2. 33—29 3. 39:30 4. 2o20 5. 28—22 6. 32 5 7. 5—32 8. 27—21 9. 32 16 10. 16: 2 11. 2 19 1. 24 35 2. 23 34 3. 35 24 4. 14:25 5. 17:28 6. 12—18 7. 25—30 8. 16 27 9. 11—17 10. 8—12 11. 24:13 Ter oplossing voor deze week: Probleem 1318 van H. J. Toepoel te Alkmaar. Zw. 5 sch. op: 10, 15, 16, 23, 34 en dam op 19. W. 6 sch. op: 20, 21, 32, 36, 41, 47 en dam op 27. In onze volgende rubriek geven wij d oplossing. Woensdagavond werd door de vereeni ging Helpt Elkander een jaarvergadering ge houden in het lokaal van den heer M. K. de Weert, onder leiding van den heer A. J. Schipper. Aanwezig waren 26 leden van de 41. Het jaarverslag van den secretaris gaf aan dat bij 15 ziektegevallen hulp is verleend en dat er 207 dagen gratis arbeid is verricht. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende leden, de heeren D. de Waal, Gr. Hart en Jn. Kooij, werden herkozen en de benoeming aanvaardden. De contributie werd bepaald op 0.25. De plaatselijke onderlinge vereeniging voor ziekenh aisverpkging „Draagt elkan ders lasten" had Donderdagavond haar jaar vergadering belegd in café Marees te Groet. 37 Leden waren aanwezig toen de voor zitter de vergadering opende met de mede- deeling, dat 1934 weinig verplegingen had ggeven. en daardoor ook de financiën een gunstig beeld toonen. De diverse vereenigingen, thans in provin- daal verband zullen landelijk aaneengesloten worden. Van het O. O. K. was nog geen fi- nancieel overzicht, doch het werk wordt steeds geprezen. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, den heer J. W. Schoone, ver- namen we oa. dat het ledental vooruit gaat en in December bestond 684 was (225 ge zinnen). De zaken hadden n 1934 een kalm en rustig verloop. Bij de ingekomen stukken waren twee dankbetuigingen van gezinshoofden, die verpleging in een ziekenhuis hadden genoten. Verder was ingekomen een protest van den heer P. Kos, omreden de voorstellen van statutenwijziging (agendapunt 10) niet met redenen waren omschieven op de convocatie. Van den heer C. Duin Wz. was een ver zoek om in aanmerking te mogen komen voor het vervoer van patiënten naar de ziekenhuizen. Het verslag van den penningmeester gaf een gevoeligen kijk op de financiën. Op 1 Januari met een saldo van f 128.52 begon nen, was men met een voordeelig saldo van 404.27 geëindigd. De ontvangsten beliepen 1114.61 en de uitgaven 710.34. Aan ver pleging was uitgegeven over 174 ligdagen (11 patiënten) 517.50. De overige uitgaven waren zeer sober en alles gaf den indruk van e n zuinig en goed beheer. Op advies van den heer J. Jongeling werd de rekening goed gekeurd. Alhoewel niet noodig, werd voor alle zekerheid het bestuur gemachtigd om. als de nood aan den man komt, een buitengewone contributie van 2 X 50 ets. te heffen. Vorig jaar was deze heffing één keer geschied en de geldmiddelen waren thans beter. Doch de ziektegevallen zijn niet te voorzien. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer Jan Hoogland Cz met bijna algemeene stem men herbenoemd. In de vacature van den heer J. Stam Mz., die zich niet herkiesbaar stelde, werd na drie stemmingen benoemd de heer W. Kooij Fz. Beide heeren namen hunne benoeming aan. De voorzitter herdacht het goede werk van den heer Stam, als mede-oprichter en secretaris, later als gewoon bestuurslid. (Ap- PlToUeden der financiëele commissie werden aangewezen de heeren L. Nicolai en W. Kroon, met het bestuurslid de heer Greeuw De lieer F. Mosk zal de vereeniging ver tegenwoordigen bij de provinciale fe°eraVe'n De Statutenwijziging werd in verband me de nog niet gereeazijnde voorbereiding mede inverband met het protest van den hee Kos van de agenda afgevoerd. Ook het verzoek van den heer C. Liuin to vervoer naar de ziekenhuizen zal alsnog liet bestuur worden besproken. Bij de rondvraag klaagde de heer Groen erover, dat de afgevaardigde naar de ieae - ratie geen verslag uitbracht. De heer Mooi], afgevaardigde, bleek echter ziek te zijn. le vens zou de heer Groen subsidieering Qo°r openbare kassen zeer gewenscht vinden De voorzitter voelde er echter veel meer voor zichzelve te redden. De heer Groothoff zag, ofschoon bode Del ver een uitstekende bode is, gaarne wat meer propaganda van dezen uitgaan. De vertrek kende leden vervallen, terwijl menschen, die zich in Schoorl vestigen, niet altijd weten dat de vereeniging bestaat. Er is veel te bereiken, spreker wierf in korten tijd 18 nieuwe leden, n £r ellt lid een propagandist zijn. Den heer Adam Delver speet het eveneens, üat er geen verslag was van de federatie- vergadering. Men zou daar trachten de liggelden te verlagen. De voorzitter zeide, dat dit geprobeerd was, doch het bleek onbereikbaar. Trouwens, voor een verslag zal in de vervolge worden gezorgd. 6 Het hoofdbestuur van het Ned. Genoot schap tot zedelijke verbetering der gevange nen zal alhier op 3 Maart a.s. een huis- en ren 6 met sPe'^esverlcooP organisee- Toen de visscher D. R. zijn visch zou af loeren kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat zijn „kaar'' was geplunderd. De betrokkene heeft een schade van ruim 20. De politie stelt een onderzoek in. In de vergadering van het dage'.ijksche bestuur en hoofdingelanden van de banne Berkhout is tot voorzitter gekozen de heer D Laan. Zondag zal alhier een zoogenaamde huis-broei-tentoonstelling van bolgewassen worden geopend, welke ongetwijfeld veel be langstelling zal trekken. De heer B. Bosma, eerste ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd tot gemeente secretaris te Kloosterburen (Gr.). 'Donderdagavond gaf de afd. Groot schermer der Ned. Vereen, tot Afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken een openbare uitvoering in de kolfbaan van den heer H. van Truyen. Voor dezen avond was een behoorlijke belangstel ling. Door den voorzitter der afd., den heer S Kriek, werd een inleidend woord gesproken waarna een aardig in elkaar gezet programma werd afgewerkt Een dameskoortje zorgde voor eenige op verdienstelijke wijze weergegeven pro paganda- en andere liederen. De dames C. Schipper en M. Vlaanderen decla- m >erden eenige stukken proza waarna volgde een kluchtspel in één bedrijf n.1. „Het verlote landhuis aan den grooten weg', dat goed gespeeld bij de aanwezi gen de lachspieren menigmaal in bewe ging bracht. Hierna nog zang en dans en tot slot 2 tableaux: Levensleed en Levensvreugd. Op schitterende wijze gaven deze het leven weer met en zon de- alcohol, een pluimpje voor deze keu rige groepen, die bepaald af waren. Hierna sprak de voorzitter nog een slot woord, de aanwezigen opwekkende voortaan het gebruik van alcohol na te laten en een voorbeeld te zijn voor ande ren door zich als lid te laten inschrijven bij den secretaris, den heer T. Wiedijk. Een woord van dank richtte spreker nog tot hen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van den avond. Mogelijk te kostbaar voor de vereeni ging, zou anders eenige muziek tusschen de nummertjes een welkome afleiding zijn geweest. Op 21 Febr. werd de algem. ledenver gadering gehouden van Texel's Eiger. Stoom boot Onderneming. De opkomst was buiten gewoon groot. De vice-voorzitter, de heer W. H. Lap, 'bracht bij de opening hulde aan de nage dachtenis van dokter Wagemaker, die van af de oprichting der N.V. voorzitter was, en steeds zijn beste krachten voor T.E.S.O heeft gegeven. Hierna volgde het jaarverslag, waaruit bleek, dat 1933 voor de N.V. weer een zeer gunstig jaar was. Vooral het personenver voer was zeer groot. De kapitein C Duin- ker verliet met pensioen den dienst en werd vervangen door den heer C. List. Een nieu we boot, die voor de vereeniging gebouwd wordt op de scheepswerf Wilton en die f 138,800 zal kosten, is nog niet geheel vol tooid. Uit het financieel verslag bleek, dat het batig saldo 25941.24 bedroeg. Voor 't postvervoer was, als gevolg van het nieuwe "ontract 2500 minder ontvangen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd in de vacature ontstaan door' 't overlijden van dr. Wagemaker, na drie stemmingen ge kozen notaris Mulder. De functie var. voor zitter zal door het bestuur worden uitge maakt. Sluiting. ONTSMETTING VAN BIETENZAAD TEGEN BIETENBRAND. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen schrijft ons: Bietenbrand, waaronder verstaan wordt het zwart worden der jonge plantjes aan den voet, waardoor deze kunnen wegvallen, kan door meer dan een schimmel veroorzaakt worden. Een van deze, Phoma betae, die in verreweg de meeste gevallen de oorzaak is van het wegvallen, gaat met het zaad over en kan door zaadontsmetting bestreden wor den; tegen de in den grond overblijvende en van'daaruit de plantjes aantastende schim mels helpt zaadontsmetting natuurlijk niet. Het kan dus wel voorkomen, dat, niettegen staande ontsmet zaad is uitgezaaid, de op komst te wenschen overlaat, of dat er toch nog vele plantjes wegvallen. Op grond van de met het uitzaaien van ontsmet zaad verkregen resultaten, raden wij KON 'S MORGENS NIET AAN T WERK omdat het hoesten hem 's nachts zoo had afgemat. „Door een verwaarloosde verkoudheid kreeg ik het op mijn borst, waardoor ik het verschrikkelijk benauwd bad Ik kon 's morgens niet naar mijn werk gaan, omdat ik 's nachts niet sliep van be nauwdheid. Na 't gebruik van Abdijsiroop trad een algeheele verandering in. Ik kon weer rustig diep ademhalen, mijn werk verrichten en slapen. Ik voel mij nu zoo goed als nooit tevoren en dank dat mijns inziens alleen aan de Abdij siroop". Zoo schrijft ons de heer J. H. te B., wiens origlneele brief voor ieder ter Inzage ligt. De op bijzondere wijze samengestelde Abdijsiroop werkt heerlijk slljmoplossend, verzachtend, hoeststillendverruimt Uw ademhaling en tast Uw hoest in de grond oorzaak aan, vermijdt etterige slijmvor- ming en ontsteking. Door Abdijsiroop te nemen hebt Gij iets bijzonders voor borst en keel en op lederen leeftijd kunt Ge Abdijsiroop gebruiken. Thans per flesch 1.1.50, 2.75. Ge bespoedigt Uw genezing door buitenshuis Abdijsiroop- Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) te ge bruiken. 35 cent en 60 cent per doos. aan uitsluitend op een der hieronder genoem de wijzen ontsmet suikerbieten- of mangel- wortelzaad uit te zaaien. Natontsmetting. De ontsmetting kan geschieden door het bietenzaad 2 uur onder te dompelen in een oplossing, (in alphabetische volgorde ge noemd), van Ceresan natontsmetter of Ger- misan ter sterkte van y2 procent ((4 K.G. ontsmettingsstof op 100 L. water) of 4 uur in 1/4 procentsoplossing (1/4 K.G. ontsmettings stof op 100 L. water). Per K.G. zaad heeft men ongeveer 3 tot 4 L. van de oplossing noodig. Dezelfde oplos sing kan meerdere malen achtereen gebruikt worden, mits na elke behandeling zooveel nieuwe oplossing wordt toegevoegd, als door het zaad wordt weggenomen. Men kan aan nemen dat 1 K.G. zaad ongeveer 0.8 tot 1 L. oplossing opneemt. Het los storten van het zaad in de vloeistof is, met het oog op de bevochtiging, beter dan onderdompeling in een zak. Na de behande- ling wordt het zaad zoo dun mogelijk uitge spreid Vaak omzetten bevordert een snel'e droging. Met het zaaien behoeft niet gewacht te worden, tot het zaad volkomen droog is. Uitzaaien van iets vochtig zaad bevordert zelfs de kieming en de opkomst. Bij het zaaien met de machine dient er rekening me de gehouden te worden, dat het zaad door vochtopname is uitgezet De ontsmetting kan ook geschieden vol gens de machinale omschepmethode. Hierbij wordt het zaad ontsmet in de apparaten, die gebruikt worden voor de droogontsmetting. Een goede ontsmetting wordt verkregen, door per 20 K.G. zaad, 4 L. van een 3 procentige oplossing van bovengenoemde middelen te gebruiken. De resultaten, die bij toepassing van deze werkwijze worden verkregen zijn doorgaans iets minder dan bij onderdompeling van het zaad. Hier tegenover staat echter, dat het zaad spoedig na de ontsmetting zaaidroog is, terwijl de duur van de behandeling kort is. Het zaad wordt n.1. 4 tot 5 min. in den trommel rondgedraaid. Bij de toepassing van de machinale om schepmethode is het ten zeerste gewenscht gebruik te maken van machines, die zoodanig zijn ingericht, dat de vloeistof tijdens het draaien tot het zaad toevloeit. Wordt vloei stof in één keer aan het zaad toegevoegd dan gaat het samenkoeken. Droogontsmetting. Als droogontsmettingsmiddel voor de ont smetting van bietenzaad kan worden aanbe volen T. 685. Per K.G. zaad wordt 8 gram van dit middel aangewend. De ont smetting moet, met het oog op mogelijk in ademen van ontsmettingsstof en ook voor het verkrijgen van een goede menging, geschie den in de voor dit doel in den handel zijnde droogontsmettingsapparaten. Met U.T. 685 behandeld bietenzaad kan niet worden voot- geweekt daar de ontsmetting dan onvoldoen de wordt. Nadere inlichtingen worden gratis ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en de bij dien Dienst werkzame ambtenaren, alsmede door de Rijkslandbouwconsulenten. BESTRIJDING RUNDERTUBER- CULOSE. De crisis-rundveecentrale brengt ter ken nis van belanghebbenden. dat met ingang van de maand Maart 1934, tengevolge van het vergevorderde seizoen, geene gelegen heid meer zal worden geboden tot het aan vragen van erkenning door de crisis-rund veecentrale van rundertuberculose-bestrij- dingsorganisaties. Na 1 Maart a.s. bij de crisis-rundveecen trale inkomende verzoeken om erkenning kunnen niet meer in behandeling worden ge nomen. Do Directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van 20 Februari. DE FILM WERD WEER VOORTGEDRAAID EN OPNIEUW STOPGEZET! De rechtbank had heden weer voor de lens gezet de rolprent uit Den Helder, waarin de verlofhouder A. Joh. Petr. van N., café houder aan den Kanaalweg, de hoofdrol speelde. Het betrof hier een overtreding der Heldersche politieverordening, houdende het verbod consumptiegebruikende dames in de verlofzaak aanwezig te hebben. De heer van N. was deswege door den Helderschen kan tonrechter veroordeeld, doch in hooger be roep gekomen, welk appèl op 16 Februari was behandeld, maar geschorst ten einde den brigadier Horsman, door ziekte verhinderd, te hooren. Voorts had mr. de Groot de ver dediger nog 'n dame als getuige a décharge doen dagvaarden. De brigadier verklaarde meermalen in de bedoelde veriofzaak te zijn geweest en had de dame in kwestie in de gelagkamer zien zitten in gezelschap van heeren. Voorts 'n voormalige dienstbode van den appellant, gehoord ~p verzoek der ver dediging, die 'n verklaring aflegde, in f'a- granten strijd met hetgeen door de politie was genoteerd. Zij was, verklaarde zij thans, volkomen vrij in haar doen en laten, doch voorheen had zij zich uitgelaten, dat zij onder zekere pressie stond. Volgens verdedi ger had deze juffrouw 'n andere verklaring afgelegd omdat haar naam voluit in de courant had gestaan. De officier nam echter met deze retirade van getuige geen genoegen en vorderde het opmaken van proces-verbaal en schorsing der behandeling. Haar verklaring werd alsnu door den president mr. Ledeboer opgenomen en door den griffier voorgelezen, waarop zij teekende. De zaak zal nu door den rechter-commissa- ris worden onderzocht. DE HARDHANDIGE TAPPER. De 50-jarige Pieter Jac. van der K., café houder te Helder, kreeg eenigen tijd ge leden een hoogloopende ruzie met een zijner bezoekers, zekeren hver Christiaan Jansen, voormalig Alkmaarder en thans ook café houder te Helder over de min of meerdere omzet bier, die werd geschonken of eenig ander belangrijk vakonderwerp, waarbij de heer K. zóó werd geïrriteerd dat hij tot hand tastelijkheden overging en zijn collega 'n tik met een bierglas toediende. Volgens ver dachte had Jansen die vóór het buffet stond, bewegingen gemaakt om er ook op los te slaan, waarop hij uit tactische overwegin gen zoo vrij was Jansen vóór te zijn. De eerste klap wordt op 1 daalder getaxeerd, niet waar? Later weid de kloppartij in het café voortgezet, viel Jansen op den grond, ontving hij van den zenuwachtigen heer Van der K. nog één of meer stompen en werd toen de cafédeur uitgeslingerd. De heer Jansen diende nu een rekening in van schade aan lijf en goederen en arbeids verzuim ten bedrage van f 87.50 gespecifi ceerd als volgt: Verpleging hospitaal 17.50, pak uitgestoomd 5.90. vernielde hoed en overhemd 4 10 en arbeidsverzuim 2 X 30 60. E>:t laatste bedrag vond de heer v. d. K. rijkelijk hoog, tegen de andere vorderingen had hij geen bezwaar, maar 10 per week was hij bereid toe te staan, dus werd de vordering van mijnheer Jansen gereduceerd tot 47.50. Voorts werden nog als ge tuigen gehoord de le klas marinier oe Haas en korporaal Constabel, die unaniem ver klaarden dat Jansen onder den invloed had verkeerd en den caféhouder had geprikkeld door zijn provoceerend geklets. Volgens korporaal v. d. Bogaard v as de hoofdwond niet het gevolg van den slag met het bier glas, wei misschien van den val, die Jansen maakte De officier was heel gematigd en vorderde slechts 15 boete of 15 dagen. HET „HOOGER OF' GEZOCHT. De bekende all round handelaar Gerrit Sch. te Alkmaar was op 27 October door den kantonrechter veroordeeld tot f 12 boete of 12 dagen, omdat hij zijn zwarte knecht Jan Apeldoorn met de vrachtauto naar het station zou hebben gezonden, zon der dat dit jeugdig factotum bevoegd was tot besturing. Hij zou tot dit jongmensch hebben gezegd: Rij maai buiten de stad1, want als de politie je ziet, ben je er bij! Nu, de politie, vertegenwoordigd door agent Staats, zag hem dan ook inderdaad, doch lapte niet Jan Appeldoorn, maar de baas er zelf bij. De veroordeelde ontkende echter per tinent alles De jongen was uit zich zelf maar zoo vrijpostig geweest en Gerrit had nog een zijner kinderen uitgezonden om den roe- keloozen knecht terug te roepen. Hij accep teerde dan ook dit vonnis niet en verscheen heden in hooger beroep om zoo mogelijk revanche te verwerven. Door appellant werd alsnu zijn vrouw als getuige a décharge ge presenteerd. Het hooger beroep werd voor Gerrit een succes, aangezien de officier vrijspraak requi- reerde, omdat het wettig en overtuigend bewijs niet was te leveren. DE OFFICIER GAF OOK GEEN TROOST! Wij behoeven de lezers van deze roman tische rubriek heusch den Alkmaarschen heer en kellner Frans B. niet meer te presenteeren. Deze voorstelling is al zoo dikwerf geschied-, dat hij langzamerhand kan worden inge deeld onder afdeeling: Oude kennissen. Ech ter het meervoudig strafcollege had die eer nog niet overmatig genoten, omdat de be sognes van den heer B. gewoonlijk van wei nig beduidenden aard zijn en ressorteeren on der den kantonrechter. Het was dan ook deze magistraat, die Frans consequent had veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen ter zake het fietsrijden met 3. op één rijtje, welke onhebbelijkheid bij druk verkeer door poli tieverordening is verboden. De heer Frans B. ging echter met het verbaal van agent Heydentrijk, nóch met het vonnis absoluut niet accoord. Hij verzekerde met de hand op het hart. dat hij beslist niet had behoord tot een peddelend overtreders trio, kocht 'n kaartje voor hooger beroep, waarmede het college zich thans occupeerde. De appèllant voerde een gelijk verweer als voor den kantonrechter, maar vond den ver balisant even pertinent tegenover zich. De officier schaarde zich aar de zijde van den kantonrechter en requireerde bevestiging zoodat de kans groot is, dat Frans nu zijn recht zal moeten zoeken bij den Hoogen Raad. DE BUSCHAUFFEUR GAF HET NIET OP. Op 30 Juli van het vorige jaar volgens oude kronieken had de heer Rinke G., een Haarlemsche autobusbestuurder onder Bak- kum bij het achterop en voorbijrijden van een oud, maar glimmend opgepoetst Fordje, waarin gezeten een gezelschap uit Bever wijk, dat de Zuiderzeewerken en familie te Egmondbinnen had bezocht, zooals men het noemt in elkaar gereden. Bij het te vroeg optrekken naar rechts kreeg de Ford een op stopper, dat het geheele zaakje in een droge sloot terecht kwam, de inzittenden danig werden dooreen geschud en de Ford leelijk werd beschadigd. Bedoelde chauffeur stond terecht voor den kantonrechter te Alkmaar, waar hij alle schuld ontkende, sprak van onhandige Zondagsrijders die den weg on veilig maakten enzoovoort. Niettegenstaande dit bruske verweer scheen echter de kanton rechter den heer O. als een Zondagsrijder te beschouwen en werd hij veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen alsmede een schadevergoe ding van 50. De chauffeur was thans geweldig besla gen ten ijs gekomen en paradeerde mét mr. Verdoorn als verdediger en een geheele sec tie getuigen buspatiënten a décharge. Naar zijn meening was hij onrechtvaardig veroor deeld. De heer Pleging eigenaar en passa gier van de mishandelde Ford, had tevoren de bus zien voorbij rijden en maakte toen verrukt de opmerking: wat is dat een mooie bus toen volgde de aanrijding en was al het „mooi" er af. De „fortoford" getuige was de heer Jan Brakenhof, tuinder te Bakkum, die met zijn vrouw getuige was van de aanrijding en verklaarde dat door de aanrijding van de bus de Ford in de beek was gereden. Zijn smakelijk relaas verwekte meermalen den lachlust. Volgens verdediger was het knal effect van deze zaak te zoeken in een knal, waarvan verondersteld werd, dat een band van de Ford was gesprongen. Schokken wa ren door de buspassagiers, ter zitting tegen woordig. niet gevoeld, doch zij vonden het wel shocking, dat de Ford er zoo naar aan toe was, overigens had het leger getuigen k décharge zakelijk niet veel te beteekenen. Po sitief kon niemand iets verklaren. De officier koos in casu de kwaliteit en niet de kwantiteit der getuigen en vermeen de dat vooral Brakenhoff de schaal in het nadeel van appèllant deed overslaan, reden waarom de officier bevestiging van het ge wezen vonnis. Mr. Verdoorn concludeerde na uitvoerige uiteenzetting en lofuiting op de bekwaam heid van zijn cliënt, vrijspraak! Hij pakte het aan, liet was een primftef mes. Hij niets hooren komen en evenmin hooren weg gaan, maar toen het stil bleef begon hij te probeeren of hij de taaie vezels er mee kon doorsnijden. Het leek meer op zagen, maar al tastende merkte hij toch, dat ar wel inkervingen kwamen. 121. had 122. Hij werkte daarom ijverig door en na langen tijd kon hij eenige stokken zoover uit elkaar buigen, dat hij er zich net tusschen door kon wringen. Nu stond hij buiten zijn kooi, maar waar moest hij nu heen? Het was pikdonker, alleen de sterren flonker den, maar daar had hij weinig aan. Weer voelde hij onverwacht een hand.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11