Agenda Jijdsckciftm üaatste iedcfiten DE ZAAK-NIJENRODE. Duistere punten. HERNIEUWD OOSTENRIJK. Worden adellijke titels weer ingevoerd. CONCENTRATIEKAMP VOOR SOCIAAL-DEMOCRATEN. Te Wiener Neustadt. LILLIPUTTER-AUTO. DE TOESTAND IN SPANJE. Regeeringscrisis? Weer ernstige relletjes. ELECTRISCHE „OOGEN" VOOR SING SING. Ten einde de bezoekers te fouilleeren. HET JAPANSCHE HOF VIERT FEEST. Wegens geboorte van den kroonprins. Onnes weer als verdachte. Een getuige met veel fantasie. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Moeder (sens.), hoofdrollen James Dun en Sally Eilers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht ir. Cairo (rom.), hoofdrol Ra- mon Novarro. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Danshuis (rom.), hoofdrollen John Boles en Nancy Caroll; extra Je geld oi je liefde (klucht). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloaper.- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Mein Madel ist eine Verkauferir. (operette), hoofd rollen Liane Haid, Willy Forst en Paul Kemp. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Zaterdag 24 Februari. 7.30 uur, De Unie, propaganda-avond Ned. Jeugdbond voor Natuur-Studie. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Ned. Arb. Sportbond, revue Hou Stand. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring De vier Müllers door het gezelschap Cor Ruijs en Louis de Bree. Zondag 25 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „*n Partijtje poker" door het Alkm. Tooneel. Maandag 26 Februari. 8 uur, De Unie, vergadering N. J. V, drie sprekers en declamator. 8 uur, dancing Harmonie, rede Constandse voor de Dageraad. Het onderzoek naar den moord op den raadsheer in het Parijsche hof van appèl Prinee heeft tot nog toe weinig resultaat opgeleverd. Een getuige heeft een verkla ring bevestigd van den taxi-chauffeur, dat Prinee bij het station een onbekende had ontmoet, die hem naar een derden man had gebracht en deze had voorgesteld met de woorden „dat is de dokter". Het onderzoek van het lijk heeft geen stellige bevestiging gebracht van de veron derstelling dat Prinee was vermoord, voor hij op de rails was gelegd. Volgens berichten in de Weensche bladen is de regeering voornemens adellijke titels weer toe te laten. Na de revolutie van 1918 zijn de titels door Karl Renner voor geheel Oostenrijk verboden verklaard Voorts zou zeer binnenkort in de regeering ter sprake komen de kwestie der verbanning van de Habsburgers en de teruggave der in beslag genomen eigendommen van de Habs burgers. Eischen in deze richting zouden reeds herhaaldelijk door christelijk-socialen en ook door den Heimwehr zijn gesteld. Te bevoegder plaatse wordt er op gewe zen, dat bovengenoemde maatregelen voor- loopig nog niet in het voornemen liggen en pas zullen kunnen worden behandeld bij de bespreking der grondwetsherziening. Thans wordt bekend, dat te Wiener Neu stadt een concentratiekamp zal worden inge richt voor de tijdens de onlusten gearresteer de sociaal-democraten en leden van den Schutzbund. Een groote fabriek te Turijn heeft een lilli- putterautotje geconstrueerd, dat thans een proeftocht maakt naar Boedapest. De motor zal op houtskoolgas loopen. De proeftocht wordt gefinancierd door het Italiaansche mi nisterie van landbouw. De route is ongeveer 3000 K.M. Iedere 300 K.M. zal brandstof worden ingenomen. De politieke toestand blijft bewogen en vormt het onderwerp van gesprek in alle kringen. In de wandelgangen van het con gres worden alle mogelijke voorspellingen gedaan, die voor een groot deel hierop neer komen, dat de volgende week een ministeriee- le crisis zal.ontstaan. Er zouden dan drie ra dicale of rechtsche ministers in de regeering worden opgenomen. Van officieele zijde wordt echter de mogelijkheid van een derge lijke crisis ontkend en wordt er op gewezen, dat er geen enkele reden is, waarom een re- geeringswijziging zou worden tot stand ge bracht. Tc Sarragossa en San Sebastian in Spanje hebben syndicalistische groepen gewapende overvallen gedaan op levensmiddelen, za ken- en geldtransporten, die door tijdig ingrijpen der politie echter alle mislukt zijn. Daarentegen slaagden de syndicalisten te Dadiz erin in een lokaal, waar de traditio nalisten een politieke vergadering hielden, brandfakkels te werpen, waardoor brand in het lokaal ontstond, verder deed zich te Cadiz nog een bloedig incident voor op een daar voor anker liggende kannonneerboot. Tijdens een tyrist schoot een matroos een onderofficier neer, waardoor deze zwaar werd gewond. Dit is het derde geval van dien aard binnen zeer korten tijd. Te Almeria zijn de studenten in staking gegaan en te Ciudad Real hebben de mijn werkers het werk neergelegd. Te Madrid hebben de post- en telegraafbeambten een ultimatum gezonden aan den minister voor verkeerswezen, in verband met nieuwe ontslagen, zij dreigen met een staking, in dien de minister geen rekening wenscht te houden met de eischen van hun -vakorgani satie. HONGERMARSCH NAAR LONDEN. Leiders gearresteerd. De communistische leider Harry Pollit en Tom Mann, die gisteren zijn gearresteerd, zouden de voornaamste sprekers zijn op de groote betooging, die de deelnemers aan den hongermarsch naar Londen vandaag in het Hydepark zouden houden. De politie heeft maatregelen genomen om ordeversto ring te voorkomen. Pollis en Mann zullen terechtstaan wegens het houden van op ruiende redevoeringen. TITOELESCOE GEOPEREERD. Toestand wekt bezorgdheid. Titoelescoe uit Roemenië heeft gisteren een operatie ondergaan, die tengevolge van oorontsteking noodzakelijk was geworden; zijn toestand is ernstig. STALIN'S REDE UITGEGEVEN. In een lucifersdoosje. De uitgeverij van de bolsjewistische pa:tij heeft de redevoering van Staling op het jongste communistische congres te Moskou in zeer klein formaat uitge geven: het boekje kan in een klein doos je (kleiner dan een lucifersdoosje) ver borgen worden. De tekst is met zeer kleine letters gedrukt, maar hij is voor iedereen met normale oogen goed lees baar, aldus het Hbld. De „Prawda'" ver telt, voor wie die microscopische uitgaaf bestemd is, n.1. voor hen, die „in de ge vangenissen van het kapitalisme zuch ten", d.w.z. voor menschen, die in het Westen wegens het voeren van opruien de propaganda, het organiseeren van op standen e.d. tot gevangenisstraf veroor deeld zijn. De „Prawda" geeft den bui- tenlandschen communisten nog een raad, hoe het boekje in de gevangenis binnen te smokkelen., n.1. door het doosje met het boekje in een brood te bakken. Het boekje is natuurlijk in verschil lende talen vertaald. Of er ook een Ne- derlandsche vertaling bestaat, vertelt het blad niet. ONTVOERDERS VAN FACTOR VEROORDEELD. Tot 99 jaar gevangenisstraf. De jury uit Chicago heeft gisteren na een beraadslaging van zes uur de leden der Touhy-bende schuldig verklaard aan de ontvoering van Jacob Factor. Touhy, Scharfer en Kator drie leden dezer ben de werden daarop door de rechtbank veroordeeld tot 99 jaar gevangenisstraf elk. Om ontsnappingen uit Sing Sing in Amerika te verhinderen, overwegen de autoriteiten het aanbrengen van een installatie, bestaande uit electrische „oogen" op de muren der gevangenis en electrische apparaten voor het fouillee ren van bezoekers De electrische „oogen" zullen aan bei de zijden van den gevangenismuur on zichtbare lichtstralen uitzenden; zoodra deze op de een of andere wijze worden onderschept, wordt er op verscheidene plaatsen alarm gemaakt. Door de elec trische fouilleeringsapparaten, die in de wachtkamers zullen worden opgesteld, wordt onmiddellijk aan het licht ge bracht, als de bezoekers messen, revol vers of andere verboden wapens bij zich hebben. Tot dusver werden er namelijk door dc bezoekers veel wapens Sing Sing binnengesmokkeld. Het Japansche hof zal gedurende vier dagen groote feesten geven, in verband met de geboorte van kroonprins Akihito op 23 December j.1. Tienduizend gasten, onder wie de meeste Japansche autori teiten en het geheele corps diplomatique zijn uitgenoodigd tot bijwoning van de feesten. Gedurende deze vier dagen is de rouw die het hof heeft aangenomen wegens het overlijden van koning Alber, van België, opgeheven. De keizer en de kei zerin hebben een bedrag van 75.000 yen 33.750) gestort in een fonds voor moeder- en kinderbescherming. De fees telijkheden beginnen vandaag. Ook de bevolking viert feest en alle steden en dorpen hebben gevlagd. ARRESTANT UIT TREIN ONTSNAPT. Een gevangene, die in Arnhem Voor het gerechtshof tereent heeft gestaan en naar Utrecht werd getransporteerd, heeft in den trein ter hoogte van Driebergen kans gezien te ontsnappen. De man vroeg den hem bege leidenden veldwachter, of hij zich even mocht verwijderen, hetgeen toegestaan werd. De veldwachter posteerde zich voor de deur van het kabinet, maar langzamerhand drong het tot hem door, dat er wel eens met den arres tant iets niet in orde kon zijn. Met een looper opende hij de deur en vond den vogel ge vlogen. Bij onderzoek kwam men tot de ontdek king, dat hij zich door het toilet in den wagon naar beneden had laten zakken, op de lijn terecht was gekomen en dat hij daarop naar het eerste perron geloopen was, waarna het hem gelukt is zonder een der gewone uit gangen te passeeren op het Stationsplein te komen. Personen uit het publiek verklaarden /ater een man te hebben zien hollen in de richting van den Leidscheweg. Dat het den arrestant niet aan de noodige snelheid ont brak moge hieruit blijken, dat ongeveei zestig sconden na het stilhouden van den trein de hoofdconducteur op verzoek van den rijksveldwachter de deur van het toilet ont sloten had, waarbij het feit geconstateerd werd De snelle vlucht heeft den man echter niet de verwachte bevrijding bezorgd, want hij werd al spoedig in de buurt van Zuilen op gemerkt en weder gearresteerd. DE NOOD IN DE SCHEEPS- BOUWINDUSTRIE IN GRONINGEN. Vragen van het Kamerlid Schaper. Het Tweede Kamerlid Schaper heeft aan den minister van economische zaken de vol gende vragen gesteld: 1. Heeft de minister reeds overwogen, wat moet worden gedaan om den bedrijvigen tak van den scheepsbouw tusscheen Groningen en Sappemeer, in de provincie Groningen, voor algeheelen ondergang te behoeden? 2. Zou de minister willen mededeelen, of de financieele toestand des Rijks niet toelaat, desnoods met toelagen en anders met voor schotten de scheepsbouwers te helpen in den nood, zoodat wellicht daardoor de honderden arbeiders, die thans werkloos rond loopen, wederom aan arbeid worden geholpen en dus vrij gemaakt van ondersteuning? EEN 101-JARIGE OVERLEDEN. Te Zuidbroek (Gr.) is gisteren op 101-ja- rigen leeftijd overleden de weduwe E. T. ten Have, geb. Wiechers—Mulder. BESMETTING DOOR EEN ONDERWIJZER. Vijftal kinderen hersteld. Den vorigen herfst werd besmetting van een aantal kinderen, leerlingen van de ge reformeerde school te Ee bij Dokkum, met t. b. c. geconstateerd. Een medisch onderzoek wees uit, dat de besmetting was geschied door een onderwijzer dier school, die bij de aanvaarding zijner betrekking niet was ge keurd. E>e toestand der jeugdige patiëntjes werd van dien aard geacht, dat opneming in een sanatorium volgde. De kinderen vertrokken daarop naar Harderwijk, waar zij den gehee- len winter in het sanatorium „Sonnevanck" zijn verpleegd. Thans zijn vijf der besmette kinderen naar huis teruggekeerd en door den geneesheer volkomen gezond verklaard. Ook de andere patiënten zijn aan de beterende hand. CRISISBOTERM ERK. De crisis zuivel centrale maakt bekend dat behoudens tusschentijdsche wijziging voor de week van 25 Febr.3 Maart de prijs van het crisisbotermerk en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is vastgesteld op 1 per K.G. OUDE VROUW UIT DEN TREIN GEVALLEN? Conducteur miste een reiziger, en men vond haar thuis met wonden in het gelaat. Met den trein, die 21.31 bij het station Val te (gem. Odoorn, Dr.) stopt, is Donderdag avond een ongeluk gebeurd. De aldaar wo nende plm. zestigjarige weduwe L. Sanders, die van familiebezoek naar huis terugkeerde, was te Exloo in den trein gestapt. De dienst doende conducteur, die in den trein het kaar tje van deze weduwe had gecontroleerd, merkte tot zijn verwondering te Valtë op, dat de vrouw niet uit den trein stapte. Hij door zocht alle wagons, maar kon de vrouw niet vinden. Omdat er tusschen Exloo en Valte geen stopplaatsen meer zijn, lag dus de ge dachte voor de hand, dat de vrouw uit den trein was gevallen. Onmiddellijk werd naar het station Exloo geseind met de mededee- ling van de vermissing. Van Valte en van Exloo trokken spoorweg beambten uit om de spoorbaan na te zoeken. Met zaklantaarns enz. werd ieder hoekje en ieder boschje langs de rails nagespeurd, maar nergens was de vrouw te ontdekken Een paar ingezetenen uit Valte, die juist op den straatweg de zoekenden passeerden, be gaven zich —na ook even meegezocht te heb ben naar de woning van de vermiste. Daar bleekdat de vrouw reeds thuis was. Juist was de dokter vertrokken, die haar wonden had verbonden. De zoekenden kre gen onmiddellijk bericht, dat ze hun naspo ringen konden staken. De wonden van de vrouw bleken niet van ernstigen aard te zijn Op de vraag aan de vrouw, wat er toch eigenlijk gebeurd was, kon zij niet anders mededeelen, dan dat ze zich absoluut niets kon herinneren van het oogenblik, dat de conducteur haar kaartje knipte tot op het oogenblik, dat ze op straat reeds dicht bij haar woning bemerkte, dat ze bloedend aan haar gezicht was verwond. Thuisgekomen hadden haar huisgenooten onmiddellijk den dokter ontboden. Nader vernam de Te!., dat gistermorgen het plaatskaartje van de vrouw in de nabij heid van het station Valte (op een afstand van ongeveer 60 M.) bij de spoorlijn is ge vonden. DEURWAARDER DEN TOEGANG GEWEIGERD. Politie heeft deur geforceerd. Gistermorgen kwam een deurwaarder met zijn getuigen beslag leggen op den boedel van een boerderij, gelegen aan den Oostelij ken Ringdijk bij Amsterdam. Bij herhaald kloppen en bellen van den deurwaarder werd niet open gedaan. Voor de vensters waren de luiken gesloten en ook de ingang van woonhuis en stallen bleken t zijn afgeslo ten. Plotseling verscheen de bewoner van de boerderij en gelastte den deurwaarder het erf te verlaten, daar hij anders geweld zou gebruiken. De deurwaarder koos met zijn as sistenten de wijste partij en verliet het er 1 Zij begaven zich naar het politiebureau Lin- naeusstraat en vroegen om assistentie. Daar de commissaris van dit bureau afwezig was en een bevel voor het binnentreden van wo ningen moest worden afgegeven, werd de commissaris van het bureau Adelaarsweg, de heer Quanjer, gewaarschuwd. Deze be gaf zich in een politieauto, vergezeld van inspecteurs en politieagenten, naar de boer derij, waarheen zich inmiddels ook de deur waarder weder had begeven. Ook aan de politiie werd de toegang ge weigerd, hoewel de bewoners thuis waren. Na herhaald bevel om open tee doen, waar aan geen gehoor werd gegeven, werd de deur geforceerd. Hierna konden de mannen der wet binnentreden en het vonnis ten uit voer worden gelegd. Later bleek, dat de boer van meening was, dat zijn verdediger in de rechtszaak verzet had aangeteekend, hetgeen niet het geval was. Vandaar zijn halsstarri ge houding. NEDERLANDSCHE TORPEDOJAGERS TE LISSABON. De Nederlandsche oorlogsbodems Piet Hein en Evertsen zijn gister op de Taag aangekomen voor een bezoek van vier da gen. De torpedojagers bevinden zich op de thuisreis na een verblijf in Nederlandsch In- dië van drie jaren. ONJUISTE BELASTINGAANGIFTEN. De termijn tot verbetering verlengd. De minister van financiën heeft den ter mijn, gedurende welken gelegenheid bestaat om onjuiste belastingaangiften straffeloos te verbeteren verlengd tot 1 Mei 1934. Na dien datum zullen bij het ontdekken van verzwegen bedragen de bepalingen der wet in haar volle strengheid worden toege past. WEER MISLUKT. De heer Veraart kan de zon niet te voorschijn tooveren. De heer Veraart heeft gistermorgen aan het Spaarne weer beproefd den mist te ver drijven, maar ving weer pech. Er hing nu een dichtere en zwaardere misr dan de vorige week. De brandweer spoot er weer lustig op los, maar de zon liet rustig naar zich spuiten. Ze is niet verschenen. In Maart komt de heer Veraart terug. In het Spaarne is nog water genoeg, merkt het Hbld. op. HET BEGRIP „SCHOOLGAANDE KINDEREN". In de jongste te Huizen (N.H.) gehouden raadsvergadering kwam het volgens het Hbld. tot heftige besprekignen in verband met een commissie-rapport over de juistheid van de leerlingen-opgave voor een bijzondere school. De heer Staalman las eenige brieven voor, welke het hoofd der school in deze zaak aan B. en W. gericht had. Den inhoud noemde hij „schandelijk" en hij verweet het college in scherpe bewoordingen, dat dit op deze brieven was ingegaan. De gemoederen werden nog heftiger bewogen toen het eenige reformeerde raadslid het kerkelijk geschil in het debat betrok en de stelling poneerde, dat de commissie den moed zou missen om tegen de andere christelijke scholen zóó op te tre den als tegen de doleerende school was ge schied. De heer mr. Van Kappen trachtte olie op de golven te werpen met de opmerknig, dat van fraude geen sprake behoefde te zijn, om dat zelfs bij de autoriteiten verschil van mee ning bestond over het begrip „schoolgaande kinderen". Ook de voorzitter meende, dat partijen te hard van stapel waren geloopen, en nadat hij een beroep op den raad gedaan had om het persoonlij'ke element buiten de discussie te houden, werd de verwarring eerst recht groot. Ten slotte zeide de heer Staalman nog te willen spreken omdat hij door het school hoofd beschuldigd was. Als een officieele commissie „gapperij" trachtte tegen te gaan. dan had ze, meende hij, recht op de bescher ming van B. en W. De voorzitter kan het woord „gapperij" niet toelaten, hetwelk de heer Staalman even wel weigerde terug te nemen. Onder hevige opwinding verliet deze de raadszaal, roepend dat hij de kwestie, onder overlegging van alle stukken, zou rapporteeren aan den mi nister van binnenlandsche zaken. Daarna is nog gesproken over een nieuwe commissie, welke drie van de vier gevallen nader zou moeten onderzoeken, maar ten slotte nam de raad de conclusies van het rapport aan, waarbij voorgesteld werd voor één kind der bedoelde school geen vergoeding toe te kennen en de houding van het schooh bestuur werd afgekeurd. BUITENLANDERS MOGEN NIET SPREKEN OVER POLITIEKE VRAAGSTUKKEN. De vorige week werd te Leeuwarden van wege de internationale Anti-Ooriogsliga tegen Donderdagavond een openbare ver- gadering aangekondigd in de zalen Schaaf waarin ais sprekers zouden optreden o,eere!J Wolff' voorzitter van de lm. Soc. Anti-Oorlogsliga, en F. Mortier, uit Ant werpen hoofdbestuurslid van de Liga in Belgie, met het onderwerp: „Doel en streven van de Liga Aan het bestuur werd van de zijde der politie medegedeeld, dat geen vreemdgingen als sprekers zouden worden toegelaten om politieke vraagstukken te behandelen Inmiddels richtte men op een „Vereeniging tot,bestudeering van maatschappelijke vraag stukken Leden konden toetreden met een jaarlijksche contributie van twintig of tien Deze vereeniging schreef nu een buiten gewone ledenvergadering uit op Donder dagavond in de zalen Schaaf, waarin boven genoemde heeren zouden spreken. De toeganu tot deze bij-.enkonist werd uitsluitend "ver leend aar eden op vertoon van het bewijs van lidmaatschap. Des avonds stelde de politie vast, dat de heer Mortier niet was gekomen. Bij aan komst van den trem om 8.23 hield de hoofd inspecteur van politie bij de controle iemand staande, die later bleek de plaatsvervanger van den heer Mortier te zijn. de heer G. de Looze, een Belgisch politie-officier. Op ver zoek van den hoofdinspecteur gingen beiden naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Februari. Medegedeeld door het Kom Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,2 mM. te ZÜ"aagste barometerstand 737.5 mM. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 25 Februari: Matige tijdelijk wel krachtige Zui<Hij. ke tot Westelijke wind; half tot zwaar be- wolkt of betrokken; waarschijnlijk eenige regen; zachter. Weeroverzicht. Het hooge drukgebied in het zuidoosten neemt verder in intensiteit af. Van het noord, westen breidt zich de depressie uit over de Britsche eilanden en onze omgeving. De baro. meter, welke sinds 8 Februari bij ons boven 765 m.M. heeft gestaan, is thans voortdurend dalende en het schijnt, dat het hooge druk- regime, dat sinds 20 Januari heeft ge. heerscht (behoudens enkele korte ondertoe. kingen) thans weer eenige dagen zal ver- dwijnen. Over Scandinav herstelt de hooge druk zich tijdelijk, de vorst is daar weer sterk toegenomen. In Lapland vroor het plaatselijk zelfs 31 gr. C. Behalve over IJsland, Zuid* Engeland en Noord-Frankrijk, waar het iets warmer werd, is overal de temperatuur ge- daald. Er werd hedenmorgen nevel gemeld in Zuidoost-Engeland, ons land, Noord-Frank- rijk en het grootste deel van Duitschland; overal heerscht daar zwakke wind; over Schotland en Zuid-Noorwegen waait het krachtig. Ten onzent mag kleine temperatuurs* stijging met lichten regenval worden ver wacht. naar het bureau van politie, waar de com missaris den heer De Looze mededeelde, dat ingevolge een ministerieele aanschrijving vreemdelingen niet in ons land mogen wor den toegelaten om in vergaderingen politieke vraagstukken te bespreken. Na bij geestverwanten den nacht te hebben doorgebracht, is de heer De Looze den vol genden ochtend naar België teruggekeerd, HANDELSVERDRAGEN. De heer Kortenhorst, lid der Tweede Ka mer, heeft aan den minister van economische zaken gevraagd: Kan de minister bevestigen, dat de com missie tot herziening der handelsverdrag, waarin naast de hoofdambtenaren der lijdt handelsverdragen betrokken departemè&fc ook personen uit de organisaties van njl™s heid, land- en tuinbouw en den handel w ting hebben, met ingang van 1 Maart as zal worden opgeheven, en dat zij zal wortel vervangen door een commissie uit den tco- nomiscnen Raad? Is de minister voornemens het contact n» het georganiseerd bedrijfsleven, dat in de vroegere commissie aanwezig was, te besten digen of zullen in de nieuw in te stellen com missie geen vertegenwoordigers van organi satie zitting hebben? Wil de minister mededeelen welke beweeg redenen bij zijn beslissing ten deze hebben gegolden? KORTE BERICHTEN. Van den minister van onderwijs is te Medemblik de mededeeling ontvangen, dat hij geen aanleiding vindt te bevorderen, dat de openb. u.l.o. school aldaar wordt opge heven. Voor de Februari aflevering van «Ons Nederland" het officieel orgaan van de A- N.V.V., heeft Henriëtte Barbe op aantrekke lijke wijze geschreven over een tocht door het vriendelijke en mooie Noord-Brabant. Voor een even aardige als interessante correspon dentie zorgde Claude Aveline, nu een bezoek aan Nederland. De schrijver heeft zijn ideeën in een orgineelen en spannenden vorm gegoten. Men vindt voorts het derde artikel van de serie „De drievoudige V" van de hand van I. Wesselink. Het nummer be vat verder het officieele A.N.V.V. nieuws, Benevens een smakelijk opgedischt drama en blijspel uit de V.V.V. practijk. Aan het uiterlijk van deze uitgave is weer veel zorg besteed. (Ongecorrigeerd.) De belangstelling voor de zaak-Onnes van Nijenrode is onverflauwd bij dezen zesden zittingsdag. Onnes maakt weer een rustige indruk. Te 10 uur komt de rechtbank binnen. in" specteur Posthuma en de rechercheur Lohman en de Weillé worden achtereeny0-* gens voorgeroepen om den pres. in te lichten over „lange Willem", een onderwereld-pef" soon, wiens naam in het proces ter sprake i gekomen. Lange Willem was met een fantas tisch verhaal bij de assuradeuren gekomen, hij zou geweten hebben, dat de in^T^a aangaf. r Het verhaal van Willem berustte echt geheel op fantasie. Lange Willem was oa- met zijn verhaal bij den assuradeur van de

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2