Aywda nrB JUitutetiiattd Jnqezondm Stukken 'fxouinciaai llieums Onze Jiolmüm de muPrËmj~op~~oir~ zeven provinciën. WeecAecickt KOUDERE £aatste êecichten NEGEN STUDENTEN GESTIKT. Tijdens hun slaap kachel ge sprongen. Z'N VOET VERSTUIKT. Bij een val van 70 meter. NOORDSCHARWOUDIL ZIJPE. URSEM. m r De derde groep. RAMP TIJDENS AUTO-RACES. Zeven dooden, vijftien zwaar gewonden. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Vier personen gedood. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Moeder (sens.), hoofdrollen James Dun en Sally Èilers. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht in Cairo (rom.), hoofdrol Ra- mon Novarro. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Danshuis (rom.), hoofdrollen John Boles en Nancy Caroll; extra Je geld of je liefde (klucht). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dins dag half 8, hoofdnummer Mein Madel ist eine Verkauferin (operette), hoofdrollen Li ane Haid, Willy Forst en Paul Kemp. Toe gang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. Maandag 26 Februari. 8 uur, De Unie, vergadering N. J. V drie sprekers en declamator. 8 uur, dancing Harmonie, rede Constandse .voor de Dageraad. Dinsdag 27 Februari. 4 uur en 8 uur; restaurant London, Ver- dronkenoord, biljartwedstrijd Schagen— Alkmaar 8.15 uur, handelsschool, lezing over „De geest van Amerika" voor de Volksuniversi teit. nieuw door een dicht sneenwkleed bedekt. Het •vliegverkeer is gestaakt. Te North Port op Long Island zijn vele gezinnen, die bij den vorigen storm waren ingesneeuw zonder levensmiddelen en brandstoffen. De staten Alabama, Missisipi en Georgia zijn ge teisterd en in totaal zijn minstens 17 perso nen gedood. In een slaapzaal van het Dartmouth-col- Iege te Hannover in New Hampshire wer den gisteren 9 studenten door den rector, die ken kwam wekken, doodgevonden ver giftigd door koolmonoxyde. Bij onderzoek bleek, dat gedurende de nacht de kachel pijp naar den schoorsteen was gesprongen, waardoor de kolendamp de slaapzaal bin nen drong en de studenten om het leven kwamen. EDEN TE ROME. Italiaansche persstemmen. In de artikelen ter gelegenheid van de aankomst van Eden te Rome geven de Itali aansche bladen nog eens kort het standpunt der Italiaansche regeering inzake de ontwape ning weer. Daar op het oogenblik moet worden afgezien van een werkelijke ontwa pening aldus de bladen geldt het eener- zijds te verhinderen, dat Duitschland herbe wapent zonder eenige grens en anderzijds te voorkomen, dat bepaalde mogendheden haar groote bewapening nog vermeerderen. Een wedloop in de bewapening zou kunnen wor den verhinderd door Duitschland een zekere bewapening toe te staan. Forges d'Avanzati herhaalt in de „Tribuna" zijn bewering, dat Engeland en Italië, wanneer wederom geen resultaat tot stand komt. het recht en de plicht hebben, den nkuwen toestand in Europa te bestu- deeren en dienovereenkomstig te handelen Uit het feit. dat beide landen niet onmid dellijk betrokken zijn bij het geschil tus schen Duitschland en Frankrijk en daarom onbevooroordeeld kunnen zijn, mag men niet concludeeren, dat zij als garanten van Locarno een onverschillige houding zouden aannemen en terzijde zouden blijven staan. In de semi officieeie „Giornale d'Italia" stelt Gayda vast, dat tusschen het Engelsche en het Italiaansche memorandum geen ver schillen bestaan in de grondopvatting, maar slechts in het tempo der te nemen maat regelen. De Duitsche regeering heeft, in de besprekingen met Eden een vérstrekkende overeenstemming bereikt, en anderzijds is de Duitsche opvatting zoo nauw verwant met de Italiaansche. Daarentegen zijn de verschillen tusschen de Italiaansch-Engelsche en Duit sche standpunten eenerzijds en het Fransche anderzijds van principieele beteekenis. He laas valt aldus Gayda ondanks het in aantocht zijnde voorjaar de hoop op een overeenstemming als de bladeren in den herfst." Alles wat op het oogenblik in de wereld geschiedt en wat nog zal geschieden, verlicht het werk der ontwapeningspolitiek geenszins. De „Lavoro Faszista" geeft de verzekering, dat Eden te Rome veel begrip voor het Engelsche standpunt en volledige oprecht heid in de uiteenzetting van het eigen stand punt zal vinden. Eden vanmiddag bij Mussolini. De Lord-grootzege'.bewaarder Eden heeft nog geen vceling genomen met politieke Ita liaansche kringen, doch zich slechts ter Bxitsche ambassade op de hoogte laten stel len van de opvattingen te Rome en zich gewijd aan de bestudeering van het uit Lon den ontvangen materiaal. Hij zal Maandagmiddag om vijf uur door Mussolini worden ontvangen. Tevoren zal hij waarschijnlijk evenwel eerst een bespreking hebben met staatssecretaris Suvich. In politieke kringen te Rome verwacht men dat de besprekingen met Eden een gunstig verloop zuilen hebben. Te Barntrup in 't land Lippe (Duitsch land) was de emmer van een 70 meter diepen waterput in den put gevallen. Een arbeider verklaarde zich bereid, den emmer weer op te halen en liet zich aan een touw naar beneden zakken Hij slaagde er in den emmer aan het touw te bevestigen en thans werden man en emmer naar boven getrokken, doch een paar meter voor de opening van den put brak het touw en de man viel naar be neden Niemand geloofde, dat hij het er levend af zou brengen bij de groote diep te van den put. Men hoorde echter hulp kreten en liet toen een nieuw touw naar beneden. Het duurde echter uren voordat de man, die slechts een voet had verstuikt, uit de diepte van 70 meter naar boven was gebracht. VREEMDELINGEN AANGEHOUDEN Wegens deelneming aan politieke bijeenkomst. Zaterdagavond werd te Laren (N.-H.) een bijeenkomst gehouden van vertegenwoor digers van revolutionanir socialistische en onafhankelijk-communistische organisaties. De conferentie, die drie dagen zou duren, was uitgeschreven door het Socialistisch Jeugd Verbond en aanwezig waren vertegen woordigers van den Revolutionnairen Jeugd bond en van revolutionnaire jeugdgroepen uit Frankrijk, België, Noorwegen, Duitsch land, Zwitserland en Amerika. Terwijl de besprekingen in vol Ten gang waren, arriveerde te ongeveer half tien een politie-auto met een twaalftal politie-agen- ten uit Laren, Blaricum en omstreken, ver sterkt door rijkspolitie, onder leiding van een Larensch politie-inspecteur, voor de ver gaderzaal. De politie trad binnen, teneinde de pas poorten der aanwezige vreemdelingen te controleeren. Hoewel de meesten in het bezit waren van een geldig paspoort, werden dc buitenlanders, achttien in getal, waaronder een tolk, omdat hun paspoorten niet voor zien waren van een verblijfsvisum, door de politie weggeleid naar het politiebureau te Laren, waar zij door den inspecteur aan een kort verhoor werden onderworpen. De poli tie verklaarde in opdracht van den procu reur-generaal te Amsterdam te handelen. Aangezien het Larensche politiebureau slechts ruimte biedt voor de bewaring van een klein aantal arrestanten, werd het groor- ste gedeelte der buitenlanders nog Zater dagavond per autobus naar Amsterdam overgebracht, waar acht hunner werden in gesloten in 't hoofdbureau \an politie en de overigen in het huis van bewaring. Zij ble ven allen ter beschikking van den burge meester van Laren, in afwachting van hun uitwijzing. Inmiddels hebben de besturen van de nauw met de beide jeugdorganisaties ver bonden Onafhankelijk Socialistische Partij en Revolutionnair Socialistische Partij zich tot hun raadsman mr. dr. Benno J. Stokvis gewend, die gistermiddag een onderhoud met den burgemeester van Laren en den procureur-generaal te Amsterdam, mr. van Geuns, heeft gehad. Dè tolk is in den loop van den middag weer in vrijheid gesteld. Mr. Stokvis heeft zich tevens in verband met deze zaak telegrafisch in verbinding ge steld met den minister van justitie. Telegrafisch protest van den heer Sneevliet. De heer H. Sneevliet, lid der Tweede Ka mer, heeft het volgende telegram gezonden aan minister-president dr. Colijn: „Ondergeteekende bericht ontvangende aanhouding aantal buitenlanders j'eugdcon- ferentie Laren van oordeel deze daad inter nationaal als schending tradities vrijheid en verdraagzaamheid gezien zal worden verzoekt tusschenkomst Uwe Excellentie vrij lating aangehoudenen bevorderen subsidiair uitwijzing over Duitsche grenzen gelet poli tieke gezindheid betrokkenen in elk geval voorkomen". INBREKERS AAN DEN SLAG IN EEN BONTZAAK. Buiten wachtten rechercheurs... Rechercheurs van het hoofdbureau van politie te Amsterdam hebben in den vroegen morgen van Zaterdag een goeden slag ge slagen door de handig voorbereide arres tatie van twee bekende leden van het Am- sterdamsche inbrekers-gilde. Eén van deze lieden had zich reeds Vrij dagmiddag laten insluiten in het pand Singel 328, waarin een bonthandel is gevestigd. In den loop van den avond verscheen nummer twee op het appèl, die door zijn kameraad werd binnen gelaten. Beiden waren volkomen onbewust van het feit, dat het spiedend oog van een recher cheur der centrale recherche, die van een en ander de lucht had gekregen en zich verdekt had opgesteld, al deze verrichtingen gade sloeg. Deze politieman achtte bij dezen laatsten stand van zaken, het oogenblik ge komen om zich van assistentie te verzekeren Kort daarna was het perceel door verschei dene rechercheurs omringd, wier geduld oo de proef werd gesteld tot den volgenden morgen 6 uur, op welk tijdstip de beide in brekers te voorschijn kwamen, tezamen vier koffers met bont torsend. Beiden schrokken hevig, toen zij zich ontdekt zagen; zonder verzet gaven zij zich aan de politiemannen over. Op één van hen werd een browning met twintig scherpe patronen gevonden; een huis zoeking bracht nog meer patronen en een stel inbrekers-werktuigen aan den dag. KOFFERDIEF BETRAPT, TERWIJL HIJ ZIJN BUIT INSPECTEERDE. Depot van gestolen goed in zijn woning. Twee rechercheurs van politie te Haarlem hebben Zaterdagavond een goede vangst ge daan, vertelt De Crt. Toen zij namelijk in verband met een andere zaak in de omgeving van het Kenaupark surveilleerden, zagen zij een man met een fiets, waarop twee groote koffers waren bevestigd, een donker laantje inslaan. Zij volgden hem omdat zij den toe stand verdacht vonden. Hun tocht bleek niet vergeefs te zijn. De man probeerde namelijk de koffers, die hij in het donker had ge opend, weer gauw te sluiten, toen hij voet stappen hoorde naderen, maar een der kof fers wilde niet goed dicht, zoodat hij zich niet bijtijds uit de voeten kon maken. Op de vraag van de rechercheurs, wat er alzoo in de tasschen zat, antwoordde hij, dat hij den inhoud gekocht had, maar hij wist niet precies te zeggen waar. Hij werd voor alle zekerheid mee naar het bureau genomen, want de weerbarstige koffer zat boordevol doktersinstrumenten, die bij navraag ont-. vreemd bleken te zijn bij een geneesheer op den Schotersingel. De andere tasch bevatte levensmiddelen. Bij een huiszoeking vond men in de woninj van den gearresteerde een geheelen voorraa nieuwe actetasschen en portemonnaies en een vijftal koffers met manufacturen, verband- stoffen en mondvoorraad. Alles was vermoe delijk afkomstig van diefstal, daar den laat sten tijd herhaaldelijk berichten bij de poli tie binnenkwamen van reizigers, wier auto koffers waren gestolen. In verband met deze affaire zijn bovendien twee Duitsche dienstmeisjes aangehouden. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. ACTIE IN HET BAKKERSBEDRIJF TE AMSTERDAM. De onderhandelingen bij het bakkersbe drijf te Amsterdam hebben geen succes ge had. Blijven de patroonsorganisaties en de invidueele leden op hun standpunt staan, dan kunnen moeilijkheden niet uit blijven en zullen aan het einde van deze en het begin van de volgende week zeer waar schijnlijk een aantal personeelen in staking gaan. Het gaat hier om een aangekondigde loonsverlaging. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. De 56-jarige landbouwer van Beek, wonen de in het gehucht Spoordoek (bij Oirschot) kreeg tijdens het ploegen op het land een he- vigen trap van zijn paard tegen het onderlijf. De man werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij Zaterdag morgen aan de gevolgen der verwondingen is overleden. MAZELEN-EPIDEMIE TE SPRANG. Onder de kinderen te Sprang (N.B.) heer- schen in erge mate de mazelen, zoodat de eerste klassen der school bijna ontvolkt zijn. Deze ziekte liet zich eerst niet kwaadaardig aanzien, doch thans is, naar De Crt. meldt, een 9-jarig jongentje aan de ziekte bezweken. HEVIG VERZET BIJ EEN AANHOUDING. Rotterdamsch politieman door dronken automobilist buiten dienst gesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkten twee rijwiel-agenten op de Ael- brechtskade te Rotterdam een personenauto, die zoo ongeveer zig-zag reed. Zij hielden den wagen aan, die bestuurd bleek te worden door den 35-jarigen H. R. De chauffeur was evenals de twee andere inzittenden danig on der den invloed van alcohol. De agenten be sloten de drie ter ontnuchtering mee te ne men naar het bureau. Deze verzetten zich echter hevig. Een der agenten kreeg zelfs van zekeren G. J. W. v. H. zoo'n klap in het gezicht, dat het linker oog ernstig gebles seerd werd. De agent kon zich dan ook vrij wel niet meer met de beschonken mannen bemoeien. Assistentie werd gehaald, waarna de drie werden overmeesterd. De gewonde agent moest naar het zieken huis Coolsingel gebracht worden, waar hij behandeld is. De verwonding is van dien aard, dat hij voorloopig geen dienst zal kun nen doen. De drie aangehoudenen werden naar 't bureau in de Witte de Withstraat overgebracht. Na verhoor is hier proces-ver baal tegen hen opgemaakt. DE OPROEP VAN PROFESSOREN TEGEN DEN OORLOG. Disciplinair optreden tegen de docenten noodig? Het Eerste Kamerlid van Citters heeft den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het den heer minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen bekend, dat om trent het begin dezer maand, vanwege een zich noemend comité van professoren en stu denten (Rijnstraat 52 III Amsterdam Z.) aan professoren, lectoren, privaat-docenten en studenten aan de Nederlandsche universitei ten en hoogescholen een geschrift is toege zonden, dragende de onderteekening van na- genoemde hoogleeraren: prof. dr. G. A. v, d. Bergh v. Eysinga. Santpoort; prof. dr D v. Embden, Amsterdam; prof. dr. A. D. Fok ker, Amsterdamprof. dr. G. J. Heering, Lei den; prof. dr G. C. Heringa, Amsterdam; prof. dr. L. J. v. Holk, Leiden; prof. dr. M. C. van Mourik Broekman, Utrecht; prof. dr. Th. J. Stomps, Amsterdam en prof. dr. J. Tinbergen, Amsterdam, van welke intus- schen prof. Stomps, blijkens ingezonden stuk in de Nieuwe Rotterdamsche Courant van 16 Febr. 1934 Ochtendb'ad C, tegen het opne men van zijn naam geprotesteerd heeft, in welk stuk docenten en studenten worden opgeroepen een verklaring te onderteekenen van den volgenden inhoud: L.S. Ondergeteekende, docent/student aan de Nederlandsche Universiteit/Hoogeschool ie overtuigd, dat iedere oorlog uit zedelijk en maatschappelijk oogpunt moet worden veroordeeld, verklaart hierbij zijn wetenschappelijke bekwaamheden nimmer op eenigerlei wijze bewust in dienst te willen stellen van oorlog of oorlogsvoorbereiding, noch te gebruiken tot aankweeking van een militaristischen geest, en aldus voor zijn aandeel te zorgen, dat de wetenschap slechts beoefend wordt om haarszelfs wil en alleen aangewend worde ten bate vag Qe wereld en menschheid. Naam Adres Vakstudie Opzenden aan den secretaris van het Ini tiatief-comité Rijnstraat 52II Amsterdam Z.? 2. Is ook de minister van meening, dat ge noemde docenten zich daarbij niet hebben ge dragen gelijk goeden ambtenaren betaamt, vermits zij van hun ambtelijke positie mis bruik hebben gemaakt om te trachten hen. tot wie de bedoelde uitncodiging gericht is, af te trekken van de vervulling van hun wettelijke plichten om mede te werken tot handhaving van de onafhankelijkheid van het Rijk en to' verdediging van zijn grondgebied, welk oo- gen feitelijk neerkomt op sabotage van het gezag? 3. Is ook de minister van meening, dat te gen evenbedoelde docenten disciplinair be- ïoort te worden opgetreden en is de minister bereid daartoe het noodige te verrichten? t t i KORTE BERICHTEN. Onbevoegden hebben zich door open sluiting toegang verschaft tot een woning aan den Amstelveenscheweg te Amsterdam en een geldkistje, inhoudende 300 ont vreemd. In het ziekenhuis te Roermond is een 23-jarige landbouwer overleden, die door zijn eigen wagen was overreden. Zaterdagmiddag is de bemanning van de Pelikaan te Enschedé gehuldigd ten over staan van een publiek van 10.000 man. Minister Verschuur heeft Zaterdag avond te Rome een onderhoud gehad met Mussolini over de Italiaansch-Nederland- sche handelsbetrekkingen. In Amsterdam is nu al 12 millioen ver zwegen vermogen en inkomsten voor de in komstenbelasting aangegeven. Bij afwezigheid der bewoners is Zater dag te Haarlem ingebroken in een woning aan de Boekenrodestraat. Er zijn effecten ge stolen ter waarde van 400 en een spaar bankbokje waarop 600 was gestort. Uit het station Voorburg-Leidschendam is een ijzeren geldkist gestolen met circa 110. De kist is door de politie geledigd in het water teruggevonden. (Buiten veraniwooraelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). HET OUDSTE CHRISTENVOLK IN STERVENSNOOD. Verschrikkelijk is het lot en de nood van de Assyrische christenen, het oudste christen volk, dat nog dezelfde taal spreekt als Jezus Christus sprak. Evenals de Armeniërs ondergaan nu deze christenen de meedoogenlooze haat van het fanatieke Mohammedanisme. Duizenden mannen, vrouwen en kinderen zijn gedood, geheele families zijn in hun huizen opgeslo ten, waar ze levend verbrand werden; kin deren werden uit de armen der moeders ge sleurd en voor hare oogen verpletterd; hun eigendom werd geplunderd, hunne kerken werden verwoest, hun dorpen gebombar deerd, verbrand en uitgemoord. Onbeschrijf lijke, onmenschelijke slachtingen voerden duizenden in den dood, anderen vluchtten. Een deel van hen wordt naar Brazilië overgebracht, een ander deel gaat zich vesti gen in de bergstreken van de Libanon. Intus- schen blijven zij trouw aan hun geloof met een bewonderenswaardige volharding. Hun patriarch Mar Shimun doet nu een beroep op alle christelijke kerken om zijn ge marteld en arm volk te helpen. Geld is noo dig om deze verdrevenen in staat t: stellen een nieuw leven in een nieuw land te begin nen. Ondergeteekenden nemen de vrijmoedig heid om voor deze oudste christenen van Nestoriaansche belijdenis hulp te vragen, opdat zij van den algeheelen ondergang en armoede worden gered. Ons geloof in de oecumeniciteit van de kerk van Christus worde in een krachtige hulpverleening van het vervolgde en lijden de oudste lid openbaar! Giften te zenden aan den derden onderge teekende met de bijvoeging „Voor de Assyri sche Christenen". Zij zullen worden verant woord in het Maandbericht van de Neder landsche afdeeling van den Wereldbond. Het totaal bedrag aan giften zal worden afge dragen aan het hoofdbestuur der Morgen land-Zending, Nederlandsche afdeeling der Action Chrétienne en Oriënt, secretariaat W Barentzstraat 103 te Utrecht. Wereldbond der Kerken (Nederl. afd.) Prof. dr. F. M. Th. Böhl, Leiden, voorz. Ds. F. Dijkema, Amsterdam. Dr. J. C. Wissing, Tiel, secr.-penning- meester, gironummer 126037. Morgenland-Zending: G. L. Baron van Boetselaar, Bilthoven, voorzitter. Prof. dr. J. W. Pont, Bussum Cato de Witte, Utrecht, secr. 'Naar wij vernemen zal het concert da, de zangvereeniging „Crescendo" op 11 Maart a.s. voor de A.V.R.0 zal geven niet plaats vinden in „Concordia", daar geen telefoonkabel beschikbaar is, maar in de studio te Hilversum. In verband met te verrichten repara- tiën aan een brug zal de Belkmerweg vanaf Keinsmervveg tot den Zijperdijk voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten vanaf 26 Februari 1934 tot nadere aankondiging. 'Met ingang van 1 Maart as zal gemeentelijke subsidieregeling voor het laten verrichten van buitengewoon werk (slootwerk e. d.) door particulieren en polderbesturen, worden stopgezet. OUDORP. Onze plaatsgenoote mej. A. Dekkei slaagde dezer dagen na gehouden examen in Den Haag als leerares in het costuum- en mantelvak. Geboren: Adrianus Petrus, zoon von Petrus Zuurbier en Alida Maria Vlaming. Floris, zoon van P. van der Linden van Sprankhuizen er Jacoba Christina Bree. Nicolaas, zoon van Johannes Vreeker en Cornelia Alida Broers. Cornelia, dochter van Hen- dnk Velkers en Cornelia Johanna Eskes hoMel fd hV^MilS7 gtréfï in de zaken va,^tweede" gro?" muiters van de Zeven Provinciën, bestaande uit den koiporaal-machmist M. Boshart en 7 ande- De volgende straffen werden opgelegd: Boshart 10 jaar, eisch 12 jaar; Dannau L-fiaMHMXKKBU naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. MeL Hoogste barometerstand 779.1 mM Vest Manör. Laagste barometerstand 748.3 mM. t Röst. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Februari: f® Meest matige Noordoostelijke tot Noor. delijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen waarschijnlijk regen- of sneeüw- buitjes; kouder. Weeroverzicht. Het depressie-systeem, dat Zaterdag jn het noordwesten was gelegen, heeft zich Oostwaarts verplaatst en ligt thans als een langgerekt minimum over Scandinavië ons land en Noordwest-Duitschland, terwijl het via een voor van lagen druk over Frankrijk met een depreessie over Spanje is verbon. den. In het zuidoosten liep de barometer verder terug. Over IJsland en de Britsche eilanden steeg de druk snel, zoodat daar een uitgebreid maximum tot ontwikkeling kwam. Een flinke koudc-ir.val sluit de ds. pressie af. Van IJsland via Groot Britan. nië tot in Midden-Frankrijk daalde de tem peratuur. Over Scandinavië werd de vorst minder streng, in Duitschland loopen de temperatuursveranderingen uiteen. Over Groot Britannië, Ierland, de Noorsche kust Denemarken, ons land en Noord-Frankrijlc is het buiig weer geworden. Van verschillen de plaatsen wordt sneeuw gemeld. Het is te verwachten dat ten onzent het gure, buiige weer nog zal aanhouden. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind aan alle posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op uw hoede!" 8 jaar, eisch 9 jaar; Dooyewaard 9 jaar conform den eisch; van Leeuwen 6 jaar eisch 5 jaar; Tiggelaar drie maanden,' eisch 1 jaar; Peters 6 jaar conform den eisch; Snel 2 jaar, eisch 1 jaar en 6 maan den, Vermeulen 3 maanden, eisch 1 jaar. Voor de beide tot 3 maanden gevangenis straf veroordeelde beklaagden vervalt de bijkomende straf van ontslag uit den mili tairen dienst. Tiggelaar behoudt den rang van korpo raai. Het Hoog Militair gerechtshof ving na deze uitspraak aan met de berechting der 77 inlandsche schepelingen, die tot de derd» groep muiters behooren. Iedere beklaagde wordt afzonderlijk gehoord. (Ongecorrigeerd.) Bedankt voor het beroep te Broek in Waterland ds. K. Nobel te Egmond-Bin- nen c.a. DE MIJDRECHTSCHE MILLIOENENZAAK. Cassatie-beroep verworpen. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatie-beroep van J. B. te Mijdrecht, die wegens het gebruik maken van valsche stuk ken ten name van de weduwe van W. v. S. te Mijdrecht door het hof te Amsterdam is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. DS. J. ROOKER. t Te Graft is gistermiddag overleden de heer ds. J. Rooker, geboren te Hoogwoud op 4 Maart 1870, predikant bij de Ned. herv. ge meenten Graft en de Rijp. Vanaf 1928 was de heer Rooker predikant in deze gemeenten. Voorheen sttond hij o.a. te Avenhorn. Tijdens de races te Rosario om den Grand Prix des Automobiles van Argentinië te Bue nos Aires slipte een der deelnemende auto's in een bocht en reed met volle vaart op de toeschouwers in. Zeven personen werden ge dood en vijftien zwaar gewond. HET GEVAL DR. NIEMULLER. Toch kerkdienst gehouden. De leider van den bond van „Oppositio- neelen geestelijken, dr. Niemüller, wiens ge meente heeft geweigerd zijn afzetting als pre dikant te aanvaarden, heeft gisteren den dienst in zijn kerk te Dahlem geleid. De kei* was geheel gevuld. De houding van dr Nie müller wordt door vele predikanten en ge meenten in het rijk nagevolgd. Vooral in het Rijnland en in Pommeren. waar de oppositio neel beweging het sterkst is. Naar verluidt zou rijksbisschop Müllri plannen koesteren, om per 1 Maart a.s. tot vreedzame verhoudingen in de evangelisch*! kerk te komen. Verwacht wordt, dat voor de vele predikanten, die de leiders der op positie hebben gevolgd in hun verwerping der autoritaire kerkelijke decreeten. amnestie zal worden afgekondigd, in de hoop dat dit tot de verzoening zal bijdragen. Niettemin vreezen velen, dat de kerkelijke vrede niet ge makkelijk kan worden hersteld. Bij Perigueux in 't Fransche dept. Dordog ne is gisteren een door den chauffeur van den prefect van het departement bestuurde auto door den trein gegrepen en vernie.d. De vier inzittenden, de chauffeur, zijn vrouW

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2