DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. ÉlÜWil.. Provinciaal Tlieuws £a*id= w JtdttAotm (fa+Sgt ft p v- 1 VERGADERING VAN MIDDEN STANDERS IN HOLLAND'S NOORDERKWARTIER, HENSBROEK, WINKEL. 'T ZAND. ZUIDSCHARW OUDE. UITGEEST. .!«•-. huren vari tenten aan den voet van het duin, komt het hem niet billijk voor, dat Noordiee-bad minder betaalt aan Zeebad. De heer Hartman achtte deze ziens- Wijze juist. Besloten werd dit punt aan te houden, om dit in een volgende vergadering nog eens nader onder de oogen te zien. Mede werd aangehouden het voorstel van den heer Van der Pol om tusschen het bad en het vrije strand plaatsen te verhuren voor tentjes met roomijs en vruchten. Met een publieke verhuring van de tent bij het stille strand vereenigde de raad zich Eveneens ging de raad accoord met de door de regeering noodig geoordeelde wijzi gingen van de begrooting. Rondvraag. Op een vraag van den heer Hartman, deelde de voorzitter mede, dat Maatschappe lijk Hulpbetoon in de volgende vergadering wordt ingevoerd. De heer Hartman besprak den toestand van werkioozen, die in het bezit zijn van een eigen huisje en geen steun krijgen, zoolang niet 50 pet. van de waarde van het huis is verhypotiheekt. Spr. kent er, die graag een hypotheek je willen sluiten, doch die dit ner gens kunnen verkrijgen. Hij vraagt, wat er voor zulke menschen gedaan kan worden. De voorzitter: Er is niets aan ge daan. De minister wil, dat ze eerst hun hypotheek opeten. Hoe het nu moet, zullen wij met Den Haag uitmaken. De heer Hartman vroeg, waarom Jan Dekker geen steun krijgt of te weik wordt gesteld, terwijl er stroopers zijn, die wel te werk zijn gesteld. De voorzitter zegt, dat dit geschiedt in overleg met de regeering. Op vragen van den heer Snoeck, zei de voorzitter, dat het gemeente-zand niet is verkocht, dat hij krachtens de nieuwe bios coopwet een vaste bioscoop niet kan beletten, in de Vasten te draaien en dat als proef in het seizoen voor de autobussen éénrichtings verkeer zal worden ingesteld. De heer Van der Pol deed het voorstel om de pachters van kermisstandplaatsen te ontheffen van de verplichting, bij gunning direct 100 pet. te moeten storten. Spr. wil hem direct 25 pet. en bij den opbouw 75 pet. laten voldoen. De toestand is thans ook voor deze men schen zóó, dat hun beurs het niet toelaat, om overal direct de heele pachtsom te storten. Hij verwacht bovendien van zijn voorstel een hoogere ontvangst voor de gemeentekas, omdat daardoor meerderen in de gelegenheid worden gesteld, biedingen te doen. De voorzitter zei, dat indertijd deze regeling is ingesteld op verzoek van de pachters. Zelf om te voorkomen, dat er han del gedmen wordt in standplaatsen. Spr zag in het voorstel geen voordeel voor dé gemeentekas. Aangezien de stemmen over het voorstel van den heer Van der Poi staakten, zal daar over in de volgende vergadering worden beslist. Vóór stemden de heeren Van der Pol, Hartman en Snoeck. De heer Van der Pol laakte het in het college, en speciaal in wethouder de Graaf, dat het een los-vaste arbeider, die 9 jaar in gemeente-dienst was geweest, met 2 dagen opzegging had ontslagen om te voorkomen, dat later de raad den man, als hij niet meer Ikon, een gratificatie zou toekennen. Weth. de Graaf zeide, dat een jongere kracht in los-vasten dienst was aangesteld. De betrokken man was reeds op ouderen leeftijd aangesteld en kon niet voor een vaste aanstelling in aanmerking komen. De heer Hartman was met het gebeurde niet bekend, doch noemde deze wijze van doen schandelijk. Spr. wond zich geweldig op en zegde toe. bij het bureau van Arbeids recht de belangen van den arbeider te zullen bepleiten. De voorzitter zeide. dat het ontslag volkomen in overeenstemming met het ar beidscontract was gegeven en sloot hierop de openbare zitting. Dezer dagen is onder leiding van den heer Ch. H. Th. Schmalz te Schagen een vergadering gehouden van middenstan ders in Holland's Noorderkwartier. Voor deze bijeenkomst, waarin verscheidene organisaties zich deden vertegenwoor digen,, bestond groote belangstelling. Als leider trad op d heer F L. van der Leeuw, adj. directeur van het Bureau van den Koninkl. Nederl. Middenstands bond, die sprak over het onderwerp „Regeering en middenstand". Onder de velschillende actueele vraagstukken, welke werden behandeld, nam de bij zondere credietverleening aan door de crisis getroffen middenstandsbedrijven de voornaamste plaats in, mede omdat in deze streek de behoefte daaraan zoo sterk gevoeld wordt. Aan het slot der vergadering werd met algemeene stemmen en onder luid ap plaus de volgende motie aangenomen: „De groote vergadering van midden standers in Holland's oorderkwartier, op 20 Februari 1934 in het gebouw „Ge- res" te Schagen bijeen onder leiding van de Schager Handeldrijvende en In- dustrieele Middenstandsvereeniging, gehoord de inleiding en de discussies, spreekt haar diepe teleurstelling uit over het feit, dat nog steeds geen bijzon dere crediet- en steunverleenng aan cLn middenstand is tot stand gekomen, waardoor in het bijzonder de midden stand ten plattelande ernstig lijdt, noodigt.het bestuur uit, door tusschen- komst van den Koninkl. Nederl. Midden standsbond deze noodkreet van den middenstand ter kennis der regeering te brengen en haar met aandrang te verzoeken devonmisbare wettelijke voor ziening met den meesten spoed tot stand te brengen". Deze motie is inmiddels door het Bf.ndsbestuur ter kennis van de regee- ring gebracht» WARMENHU1ZEN. Vergadering van het Wit-Oele Kruis Aanwezig 46 leden. De voorzitter, de heef Joh. de Groot, opende de vergadering en heette allen welkom. Hierna werd het keurig verzorgde jaarver slag voorgelezen, waaruit bleek, dat er in Warmenhuizen 240 leden waren. Aan contri butie was ontvangen 554.75 plus 40.10 aan extra-baten. Het batig saldo per 1 Jan. was 38.45. Door de zuster waren afgelegd 4083 bezoeken. De rekening-commissie advi seerde bij monde van den heer Mosch de re kening goed te keuren. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat in de contactcommis sie voor Warmenhuizen zitting zullen nemen de heeren P. Tesselaar en C. Roozendaa.. Tot medisch adviseur is benoemd df. van Hesteren. Tot bode werd benoemd de heer A. Lingerak. Dit jaar zal de koninklijke goed keuring worden aangevraagd. Gekozen werden tot bestuursleden de hee ren Joh. de Groot, A. Kraakman, A. Groot, C. Roozendaal, J. de Nijs en H. G. Rijs. Bij de rondvraag vroeg de heer D. Zoon naar de contributie. De voorzitter antwoordde, dat deze 1.50 bedraagt en desnoods in drie gedeelten kan betaald worden. De begrafenisvereeniging Memento Mori heeft haar algemeene, tevens jaarvergade ring gehouden op Donderdag 22 Febr. des avonds 7 uur in de zaal van café de Boer. Bij de opening heette de voorzitter, de heer Joh. Koning in 't bijzonder welkom het hem dit jaar nog al mee valt, vergeleken ten minste bij de vorige vergadering. Hij heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder het nieuwbenoemde bestuurslid den heer D. Leeg water, De voorzitter hoopte, dat we in den heer Leegwater een ijverig bestuurslid mogm hebben. Uit het jaarverslag vari den secretaris, den heer Naastepad, melden wij, dat de vereeni- ging tot 1933 toe met winst heeft gewerkt Dit jaar is er ee,n verlies te boeken van 40. Dit staat in verband met de vele sterfgeval len die in het verloopen jaar alhier te betreu ren zijn geweest. Het aantal sterfgevallen be droeg in 1933 11. Het ledental der vereeni- ging is stationnair gebleven. Tevens bezit zij 8 oud-leden en 3 donateurs. Door mej. de wed. T. Reinders—Wit was nog een extra-bijdrage aan de vereeniging gegeven van 20 voor de keurige begrafenis van haar echtgenoot. In de gelederen der dragers is geen ver andering gekomen, ook dezelfde voorloop'-r van de oprichting af, is nog in functie. Steeds en tot aller tevredenheid is door hen hun werk verricht. Verslag penningmeester. Ontvangsten met kassaldo van 1932 te samen 914.52. Uitga ven over 1933 zijn 647.53. Het kasgeld der vereeniging bedroeg op 1 Jan. 1933 307.46. Dit jaar een achteruitgang van 40, zoodat op 1 Jan. 1934 het bezit der vereeniging was 266. Alles was in orde bevonden. De voorzitter deelde mede, dat was be sloten om te onderzoeken wat de kosten wa ren voor de verzekering van het personeel. De secretaris zeide, dat de kosten zijn ais volgt: voorlooper 2.10 per jaar, dragers ieder 70 cent per jaar. De uitkeeringen zijn 4000 bij overlijden, 3500 bij geheele invaliditeit en ƒ16 per week uitkeering bij een ongeval. De kosten komen de vereeniging op ongeveer 8 per jaar, waar zij haar geheele personeel voor heeft verzekerd. Door de vergadering werd goedgekeurd hierop in te gaan. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren D. Stapel en K. Speets. Beiden wer den met bijna algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. Het bestuur stelde voor aanvulling regle ment, art. 6, zijnde leeftijdsgrens der dragers. Het bestuur was van gedachte de leeftijds grens vast te stellen op een leeftijd van 60 jaar. Dit werd algemeen goedgevonden. De heer Heertjes vond de leeftijdsgrens van 60 jaar voor den voorlooper-aanspreker te hoog. De voorzitter antwoordde, dat deze des noods dan eerder kan bedanken. Benoeming afgevaardigden bondsvergade ring. Benoemd werden de heeren P. Schreuder en C. Blom. Bij de rondvraag merkte de heer Blom op, dat hij de kosten van de rouw koets te hoog vond 20). De voorzitter lichtte toe, dat dit contrac tueel is vastgelegd met den heer Wolfswin kel, wat trouwens op de bondsvergadering is behandeld. De heer C. Bommezij vroeg hoe het nu gaat met de leden die hier al verscheidene jaren lid zijn geweest en op 'n andere plaats ko men waar geen dergelijke vereen, bestaat. Daar dit wel de sympathe der vergadering heeft, werd besloten dit punte een volgenden keer op de agenda te plaatsen. Daar de rond vraag verder niet veel bizonders meer ople verde, sloot de voorzitter met een woord van dank aan personeel, in 't bijzonder den voor looper, deze vergadering. *Donderdagavond vergaderde de af- deeling Winkel der Noordhollandsche Vereeniging „het Witte Kruis" te Lutje winkel, ten huize van den heer K. Zee man Pzn. De opkomst was matig. De voorzitter was ongesteld en het voorzitterschap werd door den heer D. Brugman Jbzn. waargenomen. Ingekomen waren verschillende stuk ken inzake periodieke subsidie-aanvra gen, welke door het bestuur zijn afge werkt. Door het hoofdbestuur is thans kennis gegeven van de aftreding van hoofdbe stuursleden. Het bestuur meende nog geen namen te moeten noemen, aoch af te moeten wachten en de vraag te stellen of het nu misschien niet de gelegenheid is, om pogingen aan te wenden om twee vrouwelijke hoofdbestuursleden te be noemen. Aldus besloten, terwijl afgewacht zal worden wat de groote afdeelingen zullen doen. Van de Ned. herv kerk was bericht ontvangen, dat men zich genoodzaakt heeft gezien, het subsidie in te trekken Door den heer G. J v. Leersum werd verslag uitgebracht van de in 1033 ge houden algemeene vergadering, waar hij als afgevaardigde is tegenwoordig ge weest, welk verslag dankbaar wordt aanvaard. Uit het door den secretaris uitge bracht jaarverslag teekenen wij aan dat het ledental 1 Januari 1934 390 bedroeg, tegen 387 in 1933. In 149 gevallen wer len materialen uitgegeven. Voor den dienst der tuberculosebestrijding werden afge legd 244 bezoeken met verpleging, waar van 107 huisbezoek, aan 14 gezinnen in 2C gevallen werd materiaal uitgegeven. Er werden 2 bestuurs- en 2 ledenverga deringen gehouden. In het bestuur werd den heer Tj. Posthumus benoemd tot secretaris ln de plaats van den heer L. van Wijk die ver trokken is. De tweede cursus van Eerste hulp bij ongelukken, begon weer 1 Oct. 1933. Daarvoor bestond veel belangstelling. De Emmabloem-collecte bracht op 51.09. Ingesteld werd een consultatiebureau voor zuigelingenbescherming. Dit jaarverslag werd dankbaar aan vaard. Rekening 1933 Door den penningmees ter werd rekening gedaan over 1983 De Witte Kruisrekening wees in ont vangst 1526.15, uitgaaf 434.61, batig saldo 1091.54. De rekening der tuberculosebestrijding wees aan in ontvang 54.57, in uitgaaf 200.77, batig .saldo 383 80. De rekening begon met een saldo van 315 88. Voorts is eigendom der afdeeling het verplegingsmateriaal benevens het magazijn en woning voor de wijkver pleegster. Den penningmeester werd een woord van dank gebracht. Voorts werd besloten aan „Zonne straal" weder 10 subsidie te verleenen. GROOTSCHERMER. In het verslag der vergadering van de vereeniging „Steun bij Ziekenhuisverple- ging en Operatiekosten" is een woordje weg gevallen. Bedoeld verslag vermeldt, dat aan buiten de gemeente wonenden geen uitkee ring wordt gedaan. Dit moet zijn: buiten de gemeente i n wonenden (dienstpersoneel) wordt geen uitkeering gedaan. *In het lokaal van den heer H. Schrieken alhier werd een algemeene ledenvergadering gehouden door de ver eeniging Ziekenliuisverpleging „Noord- Zijpe en Callantsoog".. Na opening der vergadering werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit o.m. bleek dat het ledental in 1933 is geste gen van 1538 tot 1588, terwijl de vereeni ging bovendien 226 niet-betalende leden telt. In 1933 hebben ruim tweemaal zooveel uitzendingen plaats gehad dan in 1932. Voorts bleek dat het aantal lig dagen 933 bedroeg, medebrengende aan kosten 2587.50. In totaal werd uitge geven 3481.63 en ontvangen 2966.82, nadeelig saldo alzoo 514.81. Ket kapi taal der vereeniging bedroeg per 1 Jan. 1933 896.97, het nadeelig saldo was 514.1, kapitaal per 1 Januari 1934 dus 382.16. Vervolgens werd het bestuursvoor stel tot wijziging van 't reglement goed gekeurd. Met betrekking tot het aantal ligdagen per jaar werd besloten twee mogelijk heden open te stellen, namelijk le recht op 30 ligdagen tegen betaling van 4 cent per week, 2e recht op 42 ligdagen bij be taling van 5 cent per week. Verder werd besloten tot aansluiting bij de Ned. Federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging. Tenslotte werden de heeren C. Nannis en J. A. de Wit herkozen als bestuursle den, terwijl in de vacature-Sleutel werd gekozen de heer J v. d. Groot. "Donderdag hield het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zijn jaarvergadering Uit het jaarverslag zij vermeld dat de vereeniging in haar 40ste levensjaar is, dat zij met 1 Nov. a.s. hoopt te volbren gen en te herdenken. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangst en uitg. met 660 71 met e enbatig saldo van 10.09. De aftredende bestuursleden, de hee ren P Wit, D. Kist en P. de Geus Jnz., werden allen herkozen en namen hun herbenoeming in dank aan. Daar de vereeniging om financieele redenen slechts aan 1 concours kan deel namen en het concours van den West- frieschen Bond dit jaar reeds op 10 en 13 Mei wordt gehouden, waardoor er een zeer lange stille tijd is tusschen het con cours en het herfstconcert, werd beslo ten niet aan het Bondsconcours deel te nemen maar in te schrijven voor het Nationaalconceurs te Heemstede, dat beging Juli wordt gehouden. De ev. uitvoering werd vastgesteld op 7 Maart a.s. SCHOORL. In het lokaal van den heer Timmerman werd Vrijdagavond een bijeenkomst gehou- den van „Volksonderwijs" afdeeling Schoort Deze bijeenkomst was aardig bezocht; ook dames waren aanwezig. De voorzitter, de heer Maars heette alle aanwezigen welkom, inzonderheid den heet Klaas de Vries uit Amsterdam, secretaris van het'hoofdbestuur. Deze was overgeko men om plannen uit te werken en middelen aan de hand te doen, welke in de naaste of verdere toekomst door de afdeeling ter hand kunnen worden genomen. Nadat de secretaris-penningmeester en kele mededeelingen had gedaan, kreeg dfi heer de Vries het woord en beval aan om b.v. het bewaarschoolonderwijs, het vervolg en vakonderwijs, floraliawerk en zooveel meer ter hana te nemen. Doch, nadat over deze dingen eenigen tijd was heen en weer geredeneerd, stelde dc heer J. Vriendjes de vraag, hoe de heer de Vries dacht over de opheffing van de Groe- terschool, en wat daaraan verbonden was, en in de laatste raadsvergadering is mede gedeeld. En toen bleek, hoe goed onderlegd de heer de Vries in deze dingen was, en hoe goed hij op de hoogte was met wat hier op onderwijsgebied staat te gebeuren. De raadsleden van Lienen, Schermer, Duin en Gutter mengden zich in de bespre kingen. Hieruit kwam vast te staan, wat bij monde van den heer Schermer werd mede gedeeld, dat de raad het liefste de beide openbare scholen wil behouden, en ook nim mer van die zijde iets zal worden gedaan in andere richting, voor en aleer door den Minister of Gedeputeerde Staten, de Groe- ter school onherroepelijk wordt opgeheven Doch dan zal de raad ook op haar hoede zijn, en zeer zeker het aanbod van den mi nister om financieel te helpen met beide handen aanvaarden, en een centrale school gaan bouwen. Dan wordt de hulp van „Volksonderwijs" verwacht. De afdeeling en Schoorl's gemeentebestuur moeten gelijk op- trekken met elkander, om voor het openbaar onderwijs het beste te verkrijgen wat bereik baar zal zijn, rekening houdende met de stroomingen en de wenschen van de bevol king. De hr. de Vries vond dit ook den eeni gen en den juisten weg, doch haalde de oude spreuk aan: „haast U langzaam, doch met den nadruk op haast U. Nog vroeg wethouder van Lienen, hoe de heer de Vries dacht over het slagen van de nieuw opgerichte Groeter schoolvereeniging, en ook de heer Gutter dacht aan deze zaak. Uitvoerig stond de heer de Vries hierbij stil, terwijl de conclusie van deze zaak was, dat ook de ouders uit Groet den goeden kant uit willen. De heer A. J. P. Boeke wilde doorzetten met de Centrale school. Hij meende dat de mi nister anders zijn aanbod terug zou trekken, doch de vergadering was het met dezen spre ker gansch niet eens. Tenslotte bleek uit de besprekingen, dat er in verband met dese urgente kwestie een mooie taak zal zijn weggelegd. Het zal zeer noodig zijn voor de belangen van het onderwijs in Schoorl, dat eendrach tig wordt saamgewerkt, door alle partijen; door het gemeentebestuur, door de ouders, en als mooie schakel tusschen dit alles, door de Schoorlsche afdeeling van Volksonder wijs. De voorzitter sloot de vergadering met een hartelijk woord van dank aan den heer Klaas de Vries voor zijn goede wenken. WERKVERSCHAFFING IN DEN WIERINGERRMEERPOLDER. In den Wieringermeerpolder is een nieuwe werkverschaffingsbron aangeboord, namelijk het daineeren van een groot complex cultuur grond, waaraan eenige honderden arbeiders geruimen tijd werk zullen vinden. Ook voor de draineerbuizenindustrie is deze maatregel van betkenis. Belangrijke orders voor de le vering van draineerbuizen ontvangen. PURMEPFND. De gemeenteraad heeft besloten, de sala- riss enen loonen van het gemeentepersoneel met ingang van 1 April te verlagen in over eenstemming met de voorstellen van B en W., waarover in het georganiseerd overleg overeenstemming is verkregen. De belasting op tooneelvertoonngen en vermakelijkheden werd van 10 op 15 pCt. gebracht, wat een grootere ontvangst van vermoedelijk 15oq beteekent. Men besloot tot het geven van ontslag aan boventallge onderwijzers in verband met de gemeentefinanciën. Verschillende subsidies werden ingetrok- ken of verlaagd en door verschillende andere maatregelen wordt het aanvankelijk geraam- de tekort van 30.000 gedekt. Bloembollenveiling, Onder leiding van de heeren H. Kabel* en A. van der Eng Hz. vond Woensdagmor gen in het hotel de Ooievaar de vierde en te vens laatste verkooping van anemonen en ra nonkels plaats De prijzen waren als volgt: Anemonen per 100 stuks: St, Bridged 0.80, de Caen 3—4 16—13, 4—5 17 ct. per Liter; St. Bridged 1-jarige 3, Hollandia 1-jarige f3 Hollandia 3K— 5ƒ1.30; Anemoon de Caen 1-jarig tot 3 c.M. 3.90, id. 2—3- iarig 2.7Ó, Bridged Import 3.10; De Caen tot 2 c.M. 1. Per K.G. dubbele Ano- moon gemengd 1.204. Anemoon per 100 stuks Fransche Prime rose Beauty 15 ct, Orange Queen 13 cent, Cafee Bruwe 40 ct., Bloemrijk 5—6 cent. Turksche: Grootvorst 25—31 cent, Hercules 60 cent, Mathllda Christina 15 cent. Persische: Fire Ball 26 cent per K.O. Turksche: Orange Ramano l viridoflora 1.10, Rosalta 0.60; Se- raphige 60 cent: Sourie doré 1.30, Merveil- leuse 2, id. niet zuiver 20 cent. Persischej [aune supreme 1.10; Barbaroux 0.50, CRISIS-VARKENSWET 1932. Het bestuur van de Nederlandsche varkenscentrale heeft besloten den. da tum, waarop tegenovar leden van de gewestelijke varkenscantrales zal wor den opgetreden, op gromd van overtre ding van de bepalingen van het marl- mum aantal gelijktijdig te houden var kens en fokzeugen r.it te stellen tot 1 Mei 1934, met dien verstande, dat deze uitzonderingsbepaling alleen geldt voor diegenen, die aan kunnen toor.en, dat z- sedert het tijdstip, waarop hun het cijfer van de toewijzing bekend was, geen varkens meer hebben bijgekocht en geen eigengefokte biggen boven 20 kilo hebben doorgehouden. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagavond kwam de afd. van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in vergade ring bijeen in het lokaal der tuinbouwschool onder presidium van den heer Jn. Balder, welke na opening op de gebruikelijke wijze een overzicht gaf van de verrichtingen der afdeeling over de afgeloopen jaren van haar bestaan. Verder memoreerde spr. de moeilijke omstandigheden waaronder de tuinbouw gebukt gaat. Het vertrouwen werd uitgesproken dat in de toekomst die maat regelen genomen mogen worden welke een bestaan waarborgen voor de in nood verkee- rende tuinders, ten slotte werd de blijd schap uitgesproken over de groei der afdee ling. Opgewekt werd om in geloovig ver trouwen voorwaarts te gaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat de vereeniging 95 leden telt. Ge memoreerd werd de oprichting der tuin bouwschool, waar 23 leerlingen het onder wijs volgen. Gewezen werd op den zegen welke uitgaat van het gegeven onderwijs, terwijl daarnaast een dankbare toon werd beluisterd van den zegenrijken arbeid over het afgeloopen jaar wat betreft de afdee ling. Door den heer K. Wagenaar werd opge- merkt dat het van deze plaats uit gewenscht is een dankbare toon te laten hooren tegen over de regeering wat betreft de verkregen steun in den tuinbouw, wat ten volle werd beaamd. Uit het financieel overzicht van den pen ningmeester der tuinbouwschool bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 3601.48 en de uitgaven 3212.97, zoodat nog een voorschot rijkssubsidie aanwezig is van 388.51. Het financieel overzicht van den penning meester der afdeeling wees een ontvangst aan van 140.50 en een uitgaaf van 121,60, saldo 18.90. Bij monde van den heer M. Ooijevaar werd meegedeeld de boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden weshalve werd ge adviseerd tot goedkeuring. Als nieuwe commissie tot het nazien dtf boeken werden aangewezen de heeren Timmerman en J. Vroegop. In verband met den groei der afdeeling werd besloten het bestuur met 2 leden uit te breiden. Aangaande de verplichte aftreding der bestuursleden ontspon zich een breedvoerige discussie waarin het niet wenschelijk werd geacht dat zulks geschiedde in verband met i.iii>|.JN'ÜÜÏÜUUUji i M vo iiiiïiei "K. V>.v?7: .w iiMiiiinifiiiiiiiiiiiii if 11 l 11> i iiih m.iii,, *:ejjj.jh.ii'ikimiij111iiie* dk. gggjjrp v iËi:' |iS.S 123. Hij hield die maar vast en zij begonnen te loo- pen. Bij het flauwe sterrenlicht kon Piet nog net een negerjongetje onderscheiden, dat naast hem liep. Die zou hier den weg wel weten en hem stellig niet bij die ringenbaas brengen, nu hij hem zoo bij zijn ontvluch ting had geholpen. 124. Hij liep dus maar volgzaam mee, in zijn ver beelding wel eenige uren lang, totdat ze boven op een heuvelrug waren gekomen. Tot zijn vreugde zag hij, dat de zon stellig wel gauw zou opkomen, want het werd met de minuut lichter. Hij kon nu zijn bege leider beter onderscheiden. Een jongen, zoowat net zoo groot als hij, ook al in een groot, wit kleed gehuld en met ringen in zijn ooren. Boven op zijn hoofd had hij iets, dat Piet voor een paddestoel hield.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6