w DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. £muL: en Juittêouto 'Binnenland Uit de Pers DE STERRENHEMEL 28 FEBR.7 MAART 1934, 20 h MT. Oeeesiek^ ZUID EGMONDBINNEN. EGMOND AAN DEN HOEF. SCHOORL. HEILOO. Ook U willen wij voor ons winnen I StCT*/i> grootte, «IkkiM* Ster 'U 2" grootte. Ster '/«l» gr. Melkweg Wettellilt Ingeechreren bl) het Bureau */t Induatrieelea Eigendom onder No* 64223 v\A VOIIEMMW O LMTSTE KV7J2T1EE ©nudvehmn '&aM W> VENDS© MAES® JUPITHB O StfllIENUS© Sterretijd 6 h 32 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn in s c h r ij f letters geteekend. Slechts één maantje, bijna vol; vlak bij Regulus, Arcturus, van den Ossenhoeder komt net om 8 uur op in het O.N.O* Mooi in het Zuiden, zoo hoog als 't op onze breedte slechts komen kan, het sterrebeeld deGrooteHond; Siriusis de helder ste van alle sterren. bedroeg 309, waarvoor in totaal was uitge keerd 925. Herinnerd werd aan het 5-jarig bestaan der vereeniging. In dat tijdsverloop waren voor rekening van de vereeniging 101 patiën ten opgenomen in een ziekenhuis, met een ge zamenlijk aantal ligdagen van 1865, hetgeen een uitgave van 5322 met zich bracht. De rekening over 1933 wees een voordee- lig saldo van 117.47 aan. Na een kleine reglementswijziging volgde sluiting. Door den commissaris der koningin werd toé lid in de commissie van toezicht op de Districts-a^beidsbeurs te Alkmaar benoemd, burgemeester G. Bos. Ofschoon we niet kunnen zeggen, dat de werkloosheid is afgenomen, is toch zeker het aantal stempelaars verminderd, zelfs nage noeg geheel opgeheven, daar thans alle werkloozen zijn tewerkgesteld door de ge meente, door de provincie en door het Staats- boschbeheer te Schoorl. Het Hoever vrouwenkoor, dat uit 12 le den bestond, is omgezet in een gemengd koor en telt thans 30 leden. De nieuwe naam is nog niet bekend. Op 23 Febr. bekeurde de rijksveldwach ter alhier een zekeren Zw. van Ëgmond aan Zee voor het berijden met een rijwiel van den daarvoor gesloten rijweg. Den 24sten Febr. werd hij door denzelfden ambtenaar voor hetzelfde feit bekeurd. Tot overmaat van ramp beleedigde hij dezen opsporingsamb tenaar door nadat hij ongeveej- 100 M. was weggereden, hem luidkeels op beleedigende wijze allerlei toe te schreeuwen, zoodat ook hervan nog proces-verbaal zal worden opge maakt. LIMMFN. Zaterdagavond herdacht de J. V. O. (Jeugdbond voor Onthouding) den dag waar op hij vijftien jaar geleden werd opgericht. Voor een stampvol zaaltje opende de voor zitster en sprak de heer Gerrit Vink uit Am sterdam. Namens de J. V. O. en N. V. werd aan de voorzitster, mej. Joh. Vooren, die tevens vijftien jaar leidster van de afdeeling was, een 'blijvende herinnering aangeboden. Het feestprogramma vermeldde voorts een tweetal tooneelstukjes en enkele dansen die den avond een feestelijk karakter gaven. Bij zonder aardig was de Nimphendans, die ge heel door eigen leden was in elkander gezet. Ook het blijspel „Zijn wensch", onder leiding van den auteur Rossenbacker, oogstte een dankbaar succes. De J. V. O., die hier thans in het afge- loopen jaar sterk in ledental is toegenomen, 'kan op een zeer geslaagden avond terug zien. Schoorl's gemengd koor, onder de goede leiding van den heer Corn. Jonker uit Alk maar, gaf Zaterdagavond een uitvoering in de zaal van den heer Schuijt. De opkomst was zeer bevredigend, terwijl de aanwezigen hebben genoten van mooie zang. Het dubbelmannenkwartet „Zang en Vriendschap" uit Alkmaar, mede onder lei ding vat, den heer Jonker, had zijne mede werking toegezegd. De zes nummers, welke door dit kwartet werden gezongen, werden onberispelijk uitgevoerd, en een dankbaa' applaus viel den zangers na elk nummer ten deel. Het Schoorlsche koor zong zeven num mers, waaronder „Zonneschijn", het num mer waarmede te Amersfoort vorig jaar de eerste prijs werd behaald met het hoogste aantal punten. De zang was over het alge meen uitstekend, vooral No. 6: „Waar de hei te bloeien staat", van Wierts, was machtig mooi, terwijl „Winter", zeer moeilijk, even eens zonder fout werd gezongen. De beide zanggezelschappen staan op een hoog peil. Dank zij de uitstekende leiding van den heer Jonker is bij beiden zeer veel bereikt, en kunnen nieuwe lauweren niet uitblijven Aardig is het ook, dat zang vereenigt, wat elders de menschen scheidt. De voorzitter, de heer Corn. Hoogvorst, deelde in zijn openingswoord mede, dat de heer P. Cloeck wegens familieomstandighe den, dezen avond niet kon optreden met zijn levensliedjes. Men had hiervoor in d" plaats de heeren gebroeders Kroon uit Alk maar bereid gevonden om een paar voor drachten te houden, en dit optreden van bei de heeren heeft doen zien, dat zij hun taak goed machtig waren. Het waren ten tooneele niet de gebroeders Kroon, doch de broers Kees en Klaas Stet, uit Ierswoud, die met uitstekend Westfriesch dialect de menschen onbedaarlijk hebben la ten lachen. Kees, met zijn praatjes, en Klaas, omdat hij totaal geen woord heeft gezegd, doch welk een kostelijk figuur. De voordracht van de beide heeren was zeer natuurlijk, zonder omslag, zonder druk te, en daardoor zoo mooi. Al met al een goede avond waar het aanwezige publiek op beschaafde wijze werd onderhouden. Onder leiding van den heer Hoogvorst had het bal een prettig verloop. De geitenfokvereeniging „Heiloo" hield Vrijdagavond een druk bezochte propaganda- vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer G. Smits, heette allen welkom, inzonderheid den spreker ir. L. de Vries, rijksveeteeltconsulent en den heer J. L. Groot, voorzitter van het hoofd bestuur. Van den hoofdinspecteur was tele grafisch bericht van verhindering ingekomen. Ir. L. de Vries begon te zeggen, dat we van de herkomst der geiten weinig afweten. De historie geeft trouwens weinig van onze dieren, behalve dan het paard. Het paard was de lieveling van vorsten en mili tairen. Van de geit weten we alleen dat de oude Grieken en Romeinen al geiten hielden. Van de geit, die vroeger in het wild leefde, weten we dat zij zich vrij gemakkelijk liet temmen en in dien staat zich liet voort planten. In het begin dezer eeuw zag men nog bokken en geiten in alle kleuren en beha ring. De geit werd over het generaal ge nomen slecht verzorgd. Dat was ook wel verklaarbaar want de geit was de koe der kleine luiden. Na 1905 begon men meer en meer aan dacht aan de geit te schenken en van af dien tijd brak de organisatie van fokvereenigingen baan. De geit kreeg volgens sprekers meening die populariteit omdat de medici meer de aandacht op geitenmelk vestigden. Men meende namelijk, dat de melk vrij was van tubercelbacillen. Later is gebleken, dat de meening niet houdbaar was, doch juist om dat de geit onder geheel andere omstandig heid leeft als 'het rund, komt tuberculose weinig voor onder de geiten. Vanaf 1905 had de geit als geefster van veel en goedkoooe melk meer de belangstelling en men begon zich toe te leggen op selectie. Men impor teerde bokken uit Hessen en vanaf dien tijd zwoer men bij de Saanengeit. Men vergat echter dat ook in onzen gtitenstapel goede dieren waren. De Saanegeit was iewat teer van lichaamsbouw en niet geschikt voor ons klimaat Men begon toen aan de selectie van eigen dieren en met beter resultaat Zoo is de kortharige, witte en melkrijke geit ontstaan, die we thans kennen. We weten althans dit geldt voor de geitenfökvereenigingen alles af van zijn afstamming en ook de mélkgift wordt al is het niet overal gecontro leerd. Rijk en provincie steunden onze zaak en hoewel niet alles is zoo als we het wen- schen is er veel gedaan. En dat stemt tot tevredenheid. Willen we nog beter resultaat bereiken, dan is het noodig. dat we ons aan sluiten bij den plaatseïijken bond, die op haar beurt bij den provincialen landelijken bond aansluit. Spr. weidde uT ever de organisatie van de bonden en wekte allen od om den bond te steunen. Want. zeide spr. in dezen tijd nu we afzakken naar een lager levens peil, zal de geit wat reeds is te consta- teeren meer in de belangstelling komen Na de pauze werd een serie lichtbeelden vertoond. Hieruit kon men zien welk een vlucht de geitenfökvereenigingen hebben ge nomen. De nationale tentoonstelling, waar koninklijke belangstelling was \v?.s het beste bewijs dat de geit meer in de belangstelling staat, dan menigeen vermoedt. Het was een leerzame avond. Nadat de voorzitter van h<jt hoofdbestuur nog een propagandistisch woord had gesproken, volgde sluiting. NEUTRALE BOND. Naar wij vernemen zal de alg. vergade ring van den Neutralen Bond yan Boeren-, Land- en Tuinbouwers, welke eerst was uit geschreven op 28 Februari, worden uitge steld tot 10 Maart a.s in verband met de eventueele fusie mcl de Ned. Tuindersbond. LIEFDADIGHEID ZOOALS ZIJ NIET BEOEFEND MOET WORDEN. Wij lezen in de Tel.: Slechts wie zelf den moed heeft offers te brengen mag van anderen offers vragen. Niets verbittert het volk meer dan te zien hoe overheidspersonen hun bevoorrechte positie tot eigen voordeel gebruiken. Vooral in deze tijden, nu de stemming overal onrusti,, en geprikkeld is, moet ons het schouwspel wor den bespaard van jacht naar eigen voordeel door hen, die de openbare gelden verdeelen. Zelfs de verdenking of de schijn daarvan dient zorgvuldig te worden vermeden. De Amsterdamsche wethouder van finan ciën, de heer Abrahams, heeft met een prij- zenswaardigen ijver het ondankbare werk verricht van op menig gebied de gemeente lijke uitgaven te besnoeien. Dat heeft hem vele vijanden bezorgd. De wethouder zou in dit geval de spreuk van onze oostelijke nabu ren: „vele vijanden, veel eer" op zichzelf kun nen toepassen, indien er uit het roode kamp geen giftige pijl ware gekomen, die hem be denkelijk heeft verwond. Wat toch is er ge beurd? In de commissie van bijstand voor de open bare gezondheid heeft onlangs het raadslid dr. M. de Hartogh gewezen op den onge- wenschten toestand, dat wethouder Abra hams als keurend dokter van de Vereeniging Trein 8.28 een toelage genoot van 2000 per jaar. Men was in de commissie van mee ning, dat deze toestand niet fraai was, aan gezien de wethouder op de begrooting voor deze vereeniging een subsidie van 26.100 had uitgetrokken, een der hoogste subsidies, die de gemeente aan die categorie van ver- eenigingen verleent. De heer Abrahams ge voelde de kracht van het argument en be loofde deze salaris-kwestie uit de wereld te zullen helpen. Hij heeft dat inderdaad, maar op een naar onze meening afkeurenswaardi ge wijze, gedaan. Het bestuur van de Vereeniging Trein 8.28 kwam bijeen. Maar hoe zag dat bestuur er uit? De heer Abrahams zelf is voorzitter en mevrouw AbrahamsVan der Reijden is secretaresse. In deze kwaliteit genoot de vrouw van den wethouder reeds een salaris van 3000. Het bestuur besloot de 2000, die de heer Abrahams liet varen, toe te ken nen aan mevrouw Abrahams, die voortaan een salaris zou genieten van 5000, wegens de uitbreiding van haar werkzaamheden. Kan dat door den beugel? Vooreerst is de Vereeniging Trein 8.28 een liefdadige veree niging, die behalve van subsidies, van de giften van menschlievende medeburgers be staat. Moet een dergelijke vereeniging een secretaresse hebben, die 5000 verdient, want welke secretarisse geniet een dergelijk salaris? Indien een bezoldigde secretaresse noodig is, moet het dan juist de echtgenoote van een wethouder zijn, die een salaris trekt, dat door giften is bijeengebracht? Wij zijn tegenstanders van dubbele baantjes in het al gemeen en juist in onze gemeente komt dit ongewenscht verschijnsel al te veelvuldig voor. De heer Abrahams kon zich op gevallen beroepen, die iedereen kent, maar die niette min een groote misstand blijven. Hij alleen heeft het echter klaar gespeeld, salaris, dal hij zelf verdiende, te doen overschrijven op zijn vrouw. Men is in sociaal-democratische"kringen te recht verbolgen over dezen misstand, maar men ging eerst tot publicatie over uit erger nis over het feit, dat de wethouder zijn steun had gegeven aan het voorstel tot ontslag aan de huwende ambtenares. Wij hopen dat de sociaal-democratie in de toekomst zal mee helpen de ongewenschte toestanden, die vooral onder haar bewind op het stadhuis zijn ontstaan, op te ruimen. Naast dubbele baantjes, die ontzettend in aantal toenamen, zag men al te veel benoemingen van familie leden en partijvrienden. De verbittering hier over is algemeen, temeer daar al te vaak lie den zijn gepasseerd, aan wier kwalificatie niet te twijfelen viel en die in deze crisistij den tot werkloosheid zijn gedoemd. Het is niet aangenaam dergelijke persoonlijke kwes ties in het debat te moeten brengen, maar opnieuw dwongen ons de feiten daartoe. DE ONREGELMATIGHEDEN TE ROOSENDAAL. Ambtenaar ter beschikking gesteld, wethouder geverbaliseerd. De ambtenaar te Roosendaal, die wegens de aldaar ontdekte onregelmatigheden op het politiebureau was ingesloten, is thans naar Breda overgebracht om voor den officier van justitie te worden geleid. Tegen hem en tegen den wethouder van sociale zaken, die niet in arrest is gesteld, is proces-verbaal opgemaakt wegens voortgezet misdrijf van oplichting ten nadeele der gemeente, terwijl tegen den ambtenaar tevens proces-verbaal is opge- Millioenen menschen gebruiken Odol-mond- water en Odol-tandpastazij kennen de uit stekende hoedanigheden der Odol-producten uit ervaring. Velen echter weten nog niets, of althans zeer weinig af van de volmaakte Odol-mondverzorging. Hun willen wij het gemakkelijk maken, door bij aankoop van Odol-fabricaten een schitterende Pollopas- beker gratis te verstrekken. BI] aankoop van EL 1 flacon Odol-mondwater vanaf i l.Sfl i-riL ol 1 tobe Odol-tandpasta 4 60 ot. of 2 tuben Odol-tandpaeta 4 86 ot. ontvangt U één beker gratis!, Bezoekt nog; heden Uw winkelier en laat IJ de Odol-bekers toonen! maakt ter zake van zedenmisdrijf, voor welk feit hij in eerste instantie was aangehouden Voor autotochtjes en fuiven. Vermeld kan nog worden, dat de bedragen welke aan de gemeente werden onttrokken door het declareeren van niet te verantwoor den onkosten, niet door de bewuste personen werden aangewend om zich ten koste van de gemeente te verrijken, doch dat deze voort kwamen uit het maken van particuliere auto tochten, reis- en verblijfkosten voor persoon lijk belang of vermaak. De zaak kwam aan het licht toen, na de arrestatie van den amb tenaar wegens bovengemeld zedenmisdrijf, zijn' portefeuille in handen der politie kwam, b ijhet nazien waarvan een kwitantie ten na me van de Nederlandsche Heidemaatschappij werd ontdekt, met vermelding van een zoo danig bedrag ter vergoeding van gemaakte onkosten, dat achterdocht ontstond. Het bedrag, dat aan de gemeenten door de onregelmatigheden is onttrokken, betreft een post van 5500, waarin begrepen is een groot bedrag, vermoedelijk meer dan de helft, dat rechtmatig is uitgegeven. NIEUWE ORGANISATIE VAN OVER HEIDSPERSONEEL. Zondag is te Amsterdam een vergadering gehouden van besturen en afgevaardigden van den Nederlandschen Federatieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst, afge scheiden organisaties en afdeelingen, ten doel hebbende de stichting van een nieuwe landelijke organisatie van overheidsperso neel. Een in een vorige bijeenkomst dezer verte genwoordigers daartoe aangewezen comité van voorbereiding ontworpen doelstelling alsmede eenige huishoudelijke regelingen, werden met algemeene stemmen aanvaard; voorts is besloten tot uitgifte van een or gaan. Een voorloopig bestuur werd samenge steld. Gesalarieerde bestuurders zullen voorloo pig niet worden aangesteld. De naam van den bond luidt: „Centrale Bond van Overheidspersoneel". De Bond stelt zich ten doel: de belangen te behartigen van de ambtenaren en werk lieden in den openbaren en den semi-openba- ren dienst en den geest van saamhoorigheid te bevorderen tusschen dit personeel onder ling oowel als met de geheele werknemers- klase in het algemeen. Hij staat daarbij op het standpunt, dat een systematisch function- neerende en ten opzichte van politieke par tijen en godsdienstige groepeeringen onaf hankelijke vakbeweging de eerste en voor naamste voorwaarde is om daartoe te gera ken en dat de vakbeweging alleen tot een richtige functionneering en reëe'e vervulling van haar taak in de gelegenheid is, wanneer zij langs legalen weg haar activiteit kan ontwikkelen zonder inmenging van eenige politieke partij of godsdienstige groepeering. Hij streeft er naar, het personeel in den openbaren en den semi-openbaren dienst te organiseeren op den grondslag van de een heidsgedachte op sociaal-economisch gebied. ONTROUW AMBTENAAR. Verdacht van corruptie en verkoop van rijkseigendom. De politie te Batenburg in het Land van Maas en Waal en de betrokken autoriteiten van den rijkswaterstaat stellen een uitgebreid onderzoek in naar de gedragingen van den rijksbakenmeester te Batenburg, die verdacht wordt van knoeierijen met rijksmaterieel en leveranties aan het rijk. De verdachte, een man van 59 jaar, bevindt zich nog op vrije voeten en ook zijn nog geen administratieve maatregelen tegen hem getroffen, doch het onderzoek heeft reeds aan het licht gebracht dat een groot gedeelte van de tegen hem in gebrachte beschuldigingen, gegrond is. Zoo moet hij gedurende vele jaren, aan het rijk toecehoorende sparren, die moesten dienen om in de kribben in de Maas te worden ge plaatst voor richtingaanwijzing voor schip, pers, ten eigen bate te hebben verkocht Daar deze knoeierijen zich over een groot aantal jaren uitstrekken, moet het totaal be- drag, dat de man zich op deze wijze toe. eigende, vrij aanzienlijk zijn. Reeds is komen vast te staan, dat hij te Batenburg honderden masten heeft geleverd, doch het vermoeden bestaat, dat hij ook in andere plaatsen in Maas- en Waal en in Noord-Brabant, een afzetgebied vond. Hiernaar is thans een onderzoek gaande. Voorts wordt de man be- schuldigd, dat hij bij leveranties ten behoeve van het rijk en het verrichten van herstel lingswerken grooter bedragen in rekening heeft laten brengen, dan werkelijk verschut- digd waren, terwijl hij verder de clandizie gunde aan lieden, die hem voor de gunning een geldelijke tegemoetkoming deden toeko- iren. Aan het einde van de vorige week is de man naar aanleiding van de tegen hem inge- brachte beschuldigingen bij den burgemees- ter van Ravenstein, waaronder Batenburg resorteert, ontboden. Tijdens het verhoor heeft hij, naar het Hbld. weet men te deelen, een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Daarbij is ook komen vast te staan dat hij bij het aan- r emen van werkvolk giften in ontvangst nam. OMWENTELING OP GRAMOFOON- GEBIED? Het zingende lint. Binnenkort wordt een Fransche uitvinding in ons land geïntroduceerd, „Le Ruban sono re", die een totale omwenteling op gramo- foongebied zal veroorzaken. Menigeen ver wacht, dat de gramofoonplaat wellicht in afzienbaren tijd zal hebben afgedaan om plaats te maken voor het zingende lint, dat niet alleen een betere geluidsweergave verze kert, maar door den geringen omvang van apparaat en de linten, waarop de muziek is vastgelegd, vele voordeelen biedt. De vinding berust op het principe van de sprekende filmhet is net licht, dat via het lint het geluid voortbrengt. Het opname-ap paraat is ook van een verbluffenden eenvoud. In den handel wordt gebracht een gecombi neerd opname- en weergave-apparaat. Met behulp van een diamant wordt de opname gemaakt. En terstond daarna kan men de op name weergeven. De linten bevinden zich op een spoel, die veel overeenkomst vertoont met de spoelen der inktlinten van een schrijfmachine. De lin ten, die in den handel worden gebracht, be vatten minstens vijf tot zes opnamen. Doch' ten behoeve van theaters en café's heeft men grootere spoelen, die voor vijf uur muziek be vatten. Zoo zal een caféhouder bijvoorbeeld een operalint kunnen krijgen, dat hem in staat stelt zijn klanten den geheelen avond op opera-selecties te onthalen. De kosten van zulk een lint zijn ook veel geringer, dan <fe platen of de muziekrollen uit de phonola's. Bovendien nemen apparaat en linten zoo goed als geen plaats in. Er zijn reeds appa raten, die 30 centimeter hoog, 31 centimeter breed en 56 centimeter lang zijn. Twee principes vereenigi. Het apparaat zelf vertoont veel overeen komst met ons radiotoestel. Ook hier zijn eenige vindingen toegepast, die tot de Phf- lips-patenten behooren. Het ligt daarom in het voornemen zich voor den bouw der in Nederland te verkoopen toestellen met de fir ma Philips te Eindhoven te verstaan, zoodat men het invoerrecht mist en de Nederland sche industrie hier een nieuw veld wint. Allerlei nadeelen van de gramofoon zijn nu plotseling verdwenen. Vooreerst mist men het geluid van de naald, dat nimmer geheel weggewerkt kon worden. Het wisselen d j naalden is ook vervallen, aangezien het ge luid alleen wordt voortgebracht door de in werking van de lampen op het rollende lint De korte tijd van een gramofoonplaat, die hoogstens tot 3 a 4 minuten beperkt bleef, is nu uitgebreid tot den tijd, dien men zelf kiest. Daardoor wordt ook het onaangename steens wisselen der gramofoonplaten voorkomen. Men kan bijvoorbeeld een operette compleet met alle nummers op één lint krijgen en zon der onderbreking afdraaien. Ten slotte wordt voor den amateur de opname slechts een klein kunstje, zoodat hij met gemak zijn eigen artistieke verrichtingen op het lint kan vastleggen en zoo dikwijls ten gehoore bren gen als zijn omgeving er behagen in schept Dat bij het nieuwe apparaat een motor is in gebouwd, zoodat het vervelende opdraaien geheel is komen te vervallen, spreekt vanzelf. Voorloopig nog is de prijs van een appa raat, waarbij men tevens opnamen kan mo- ken, ongeveer 300. Een lint met één uur muziek komt op ongeveer 18, terwijl een lint, waarop men één uur eigen-opnamen kan vastleggen, op 14 komt. Een leger artisten heeft reeds voor het zin gende lint in Parijs gewerkt, zoodat men ov.r een uitgebreid repertoire beschikt, f.'.en heeft kinderprogramma's, danslinten en klassieke muziek. Verder opera's geheel compleet, ope rettes en music-hall-programma's. In PanJ® bestaat het voornemen del inten te verhuren tegen den prijs van 10 franc voor één uur 125. Maar dat bleek zijn haardos te zijn, kunstig met klei tot een paddestoel samengekneed. Daar zaten ze nu en konden geen woord met elkaar spreken. Piet grijnsde eens tegen zijn redder en het negertje grijns de terug, maar dat spelletje ging hen gauw vervelen Opeens sprong het jochie op en wees in de lucht. 126. Piet ging ook overeind staan en keek in de rich ting waarheen zijn makker wees, maar zag niets. Even later meende hij echter een zwak gebrom te hooren en nu zag hij een stip. Dat moest een vlieg machine zijn, misschien wel hun toestel. Het negertje had met zijn scherpe oogen al eerder iets ontdekt, dan Piet zou kunnen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6