Agenda De vrijgelaten Bulgaren Een jaar gevangen gezeten. Pxavinciaal Hieuw# £unds en £aatste betichten. Weerbericht %Micaties Stad en Omqemng. VREESELIJK ONGELUK BIJ SINT PANCRAS. Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer Moeder (sens.), hoofdrollen James Dun en Sally Eilers. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht in Cairo (rom.), hoofdrol Ra- mon Novarro. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Danshuis (rom.), hoofdrollen John Boles en Nancy Caroll; extra Je geld of je liefde (klucht). Toegang boven 18 jaar. Woensdag 28 Februari. 7.30 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn. vereen. Odis. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, confe rentie voor niet-katholieken. Donderdag 1 Maart. 8.15 uur. Harmonie, opvoering Opoe (met mevr. De Boer—van Rijk.) 8 uur, A. B. T., ontwikkelingssamen- komst loge „Na strijd herboren" van de I. O. G. T.; vertooning film De wereld is ons arbeidsveld. 8 uur, dancing Harmonie, lezing met lichtbeelden door ds. Heldring, dir. Hel dringgestichten te Zetten. De drie, gisterochtend vrij gelaten Bulga ren Dimitrof, Popof en Tanef uit het Rijks dagbrandproces zijn gisternamiddag op het vliegveld van Moskou aangekomen. Bij hun aankomst op het vliegveld van Moskou werden de Bulgaarsche revolution- nairen Dimitrof, Popof en Tanef hartelijk ontvangen door de meest op den voorgrond tredende vertegenwoordigers van de Sovjet- Unie, arbeidersdelegaties en delegaties der universiteiten. Toen Dimitrof c.s. uit het vliegtuig stapten, weerklonken de tonen van de Internationale en barstte de saamge- stroomde menigte in stormachtige toejuichin gen uit. De drie Bulgaren zagen er zeer ver moeid ut. Eén jaar na den brand. Op een dag al een jaar geleden, dat de we reld werd opgeschrikt door den brand in het Rijksdaggebouw, en Martinus van der Lubbe in een der gangen, die naar de groote zit tingszaal leiden, werd aangehouden, zijn de drie Bulgaren in vrijheid gesteld. Nog in denzelfden nacht ging de politie tot massa-arrestaties van communisten en socialisten over. Op 3 April werd overgegaan tot de aanhouding van Tanef, Popof en Di mitrof. Op 21 September j.1. begon te Leipzig het proces tegen van der Lubbe, de drie Bulgaren en Torgler, waarbij de hoofdpersoon geheel op den achtergrond geraakte en de eigenlijke centrale figuur Dimitrof was, die zich en zijn landgenooten met vuur verdedigde en daarbij herhaaldelijk met den president in conflict kwam. Op 4 November verschijnt de Pruisische premier Göring als getuige voor het hof en houdt daar een vlammende rede tegen het communisme en tegen de beweringen, dat hij betrokken zou zijn geweest bij de brandstich ting. Algemeene aandacht trok toen zijn op merking tegen Dimitrof: „Ge zult angst heb ben, wanneer ge hier uit de rechtzaal komt". Op 9 November wordt nagenoeg onom- stootelijk bewezen, dat Dimitrof nooit bij de brandstichting betrokken kan zijn geweest Mejuffrouw Rösler verklaart hem in den nacht van 27 en 28 Februari 1933 in den nachttrein naar München te hebben ontmoet. Op 14 December staat het vrijsprekende vonnis vast: de procureur-generaal dr. Wer- ner vraagt vrijspraak voor de drie Bulgaren wegens gebrek aan bewijzen. Op 23 December worden de Bulgaren en Torgler vrijgesproken, doch dat beteekent voor de butenlanders nog niet de vrijheid Op 2 Februari worden Dimitrof en zijn vrienden van Leipzig naar Berlijn overge bracht. Op 15 Februari wordt den Bulgaren het Russische staatsburgerschap verleend. Op 27 Februari, des morgens om 7 uur verlaten Dimitrof, Tanef en Popof de Ber- lijnsche gevangenis. De ontvangst te Moskou. De drie nieuwe burgers van de Sovjet- Unie, Dimitrof, Popof en Tanef, die door de Duitsche regeering zijn vrijgelaten hebben een triomfantelijken intocht te Moskou ge maakt. Duizenden bolsjewistische gedele geerden en andere leden van de Derde Inter nationale bere idden hun een geestdriftige ontvangst toen zij op het vliegveld van Mos kou landden. Zij waren met een extra vlieg tuig van Koningsbergen gekomen, waarheen Zij met een gewoon vliegtuig vanuit Berlijn waren vervoerd. Diep in de sneeuw staande, welke gestadig neerviel, vormde een opgewonden en juichen de menigte een dichte haag, waardoor de voormalige Bulgaren passeerden. De disci pline kon niet gehandhaafd blijven en de menigte drong op om haar nieuwe medebur gers te begroeten. Ten slotte werden alle drie op de schouders genomen en in troomf naar een auto gedragen, welke hen naar het spe ciale hotel, dat voor hooge bezoekers is ge reserveerd, zou brengen. De menigte riep: „Lang leve Dimitrof, lang leve de Bulga ren!" Geen der drie Bulgaren was in staat om een woord te spreken, doch Dimitrof kon ten slotte nög in het Russisch uitbrengen: „Goedenavond kameraden,'' voordat zijn stem in de toejuichingen teloor ging. Dimitrof als professor? De moeder en zuster van Dimitrof zijn van plan een paar maanden te Moskou te ver toeven. Daarna willen ze echter in ieder ge val naar Bulgarije terugkeeren. Naar verluidt, is de Sovjet regeering van plan Dimitrof een functie als professor aan de revolutionnaire universiteit aan te bieden. Voldoening in Engeland. In officieele Londensche kringen heeft men zich natuurlijk niet uitgelaten over de vrij lating van Dimitrof en zijn beide landge nooten. Van officieuze zijde wordt het krach tige protest, dat de „Times'^ onlangs Het hooren, beschouwd als een juiste weergave van de in Engeland overheerschened meening en men geeft thans uiting aan de vreugde, dat aan de situatie, welke een werkelijk ge vaar dreigde te worden voor de betrekkingen tusschen Engeland en Duitschland, thans een einde is gemaakt. GROOTSCHERMER. De installatie van den nieuwen burge meester der gemeente Zuid en Noord- Schermer, den heer H. T. W. Kolb te Alk maar, is bepaald op Donderdag 1 Maart a.s. des namiddags te half drie ten raadhuize te Grootschermer. In verband met deze installatie vernemen wij nog, dat de heer Kolb en zijn gezin door de raadsleden v. d. Laan en Waalburg per auto van Alkmaar zullen worden gehaald. Het ligt in de bedoeling, de route over Driehuizen te nemen, waar men te ongeveer 2 uur denkt te passeeren. Na afloop der installatie wordt ten huize van den heer v. Truyen een receptie gehou den, waarbij gelegenheid wordt geboden, met den nieuwen burgemeester kennis te maken. De bevolking van Grootschermer wordt uitgenoodigd, morgen de vlaggen uit te steken. In de Dinsdag 27 Febr. gehouden ver- {adering der Commissie van Toezicht op het ager Onderwijs in de gemeente Zuid- ea Noord-Schermer zijn heitenoemd tot voor zitter en secretaris dier commissie, resp. de heeren S. v. Stralen en J. Rijsberg en tot hun plaatsvervangers de heeren M C. v. d Laan en K. Keetman. HEILOO. Maandagavond was in „De Rustende Jager" door de S.D.A.P. een vergadering belegd, waar de heer Theo Thijssen als spre ker optrad. Spr. zou voordragen fragmenten uit eigen werken. Na een kort openingswoord en een inlei ding van den heer P. Greeuw begon spreker met een fragment uit „Kees de Jongen". De begaafde schrijver weet niet alleen wat hij aan het papier toevertrouwt, doch als hij de personen schildert, dan krijgen deze gloed en leven en de suggestieve kracht, die van zijn voordracht uitgaat, doen wonderen. In de rijke fantasie der kinderen in nega tie, opstanding en slim optreden en deze werden juist belicht. We zouden te uitvoe rig worden om „Kees" aan U voor te stellen, doch de voordracht was zoo zuiver, dat we alle handelingen meemaakten en het zielkun dige gedeelte zal menigeen tot denken hebben gebracht. Een fragment uit de Gelukkige Klas, waar „Domme Leentje Roos" de hoofdper soon is, kon ons niet in die mate bekoren Zeldzaam fijn was de weergave van „Tegen stellingen", waar Tante Neeltje een vrouw met een fijn besnaarde ziel de hoofdrol ver vulde. Achter het mom van hard, wreed en bruut optreden, was zij een vrouw met een hart van goud, van wie de kinderen veel hiel den. Geen wonder dat de schrijver zooais hij zelf vertelde verliefd op de heldin van zijn verhaal werd. De eenvoudige vrouw uit de Jordaan het verhaal speelt in cie Bloemstraat was ten voeten uit geteekend. Vol humor was het fragment „Uit de mobi lisatie". Het was een leerzame avond. Zeer terecht merkte de spreker op, dat het kind recht heeft op rijke fantasie, doch wij ouderen moeten werken voor ons ideaal. De ruim 60 aanwezigen hebben genoten. Dat bleek uit den gullen lach en het spontaan applaus. Maandagavond is vermoedelijk door kwajongens een straatsteen in de etalage van den bakker Oud geworpen. Natuurlijk ging dat ten koste van de spiegelruit. Naar we vernemen, zal er als er over eenstemming is dit jaar een boomplant- dag worden gehouden. Zijn we goed inge licht, dan zullen een 500-tal boomen ge plant worden aan den nieuwen weg (Kanaal- weg.) URSEM, De heer R. J. de Vries, leerling-ambte naar ter gemeente-secretarie, alhier, is be noemd tot ambtenaar ter secretarie te Alk maar. Zaterdagmiddag had te Rustenburg bij de Kanaalwerken een ongeluk plaats, dat ge lukkig goed is afgeloopen. Men was daar be zig met het werk in de sluisput. Het meesie werkvolk was gelukkig juist uit dien put ver trokken, toen plotseling een gedeelte van het heitoestel brak en het zware hijschblok met geweld naar beneden viel, gelukkig zonder iemand te treffen. HOORN. Bij beschikking van den minister van fi nanciën is de ontvanger der directe belas tingen enz. de heer J. Kingma overge plaatst naar Leeuwarden. OUDE NIEDORP. Bij het tuinbouwbedrijf in huur bij A. Klomp alhier bevonden Zich al eenigen tijd een tweetal groote borden met opschrift „Boycot dit bedrijf", welke waren geplaatst vanwege het Ned. Boerencomité. Op aanraden van de politie zijn deze bor den thans verwijderd. ZIJPE. Het huis met schuur, erf, weiland, bol- lengrond en bollen aan den Boschweg nabij de Stolpen alhier, te zamen groot 8.80.60 H.A. is bij de op 27 dezer gehouden open bare verkooping ten overstaan van notaris van Veen te Scnagerbrug, in eigendom over gegaan op den heer W. de Boer te Scbager- brug. - EGMOND AAN DEN HOEF. Het plan om de r.-k. kerk te Egmond aan den Hoef te restaureeren zal werkelijkheid worden. 2 Maart a.s. al de aanbesteding plaats vinden. HEERHUGOWAARD. Den lsten Maart herdenkt de heer P. M. de Vries den dag dat hij vóór 35 jaar bij de posterijen werd aangesteld. De eerste 20 jaar funtionneerde hij als besteller, daarna volgde zijn benoeming bij den administratieven dienst. Werkloosheid. In de afgeloopen week waren in rijks- werkversohaffing tewerk gesteld 43 per sonen; het getal bij de plaatselijke bagger- regeling ondergebrachten bedroeg 63; hierbij gerekend de enkele steuntrekkenden, degenen, die een z.g. wachtweek hadden en de uitge- trokkenen, die niet voor werkverschaffing in aanmerking komen, wordt ongeveer het getal 140 bereikt Door de gunstige weersomstandigheden die het akkerwerk zeer bevorderen is een ge ringe afname van het werkloozencijfer waar te nemen. LANGENDIJK. In de Dinsdagmiddag gehouden verga dering van de commissie van beheer der. Gemeentelijke Lichtbedrijven van Langen- dijk en St. Pancras werd meegedeeld, dat in 1933 door particulieren werd afgenomen ruim 800.000 M3. gas, wat ruim 1600 M3. meer was dan in 1932. Het kookgasverbruik ging, dank zij de invoering van het vast rechttarief, met ongeveer 7000 M3. en het muntgas met 7500 M3. vooruit. Reeds zijn 760 van de ruim 2200 verbruikers overge gaan tot het vastrecht. Voor gas voor ka merverwarming werd een nieuw vastrecht- tarief vastgesteld, waarbij kachelgas voor den prijs van 4 cent wordt geleverd, thans 5 cent. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening van 25000 tegen een rente van 4 Va pCt. aflosbaar in 25 jaar. De bekende aanvulling van het ambtena renreglement omtrent politieke gezindheid, het dragen van insignes, het uitsteken van bepaalde vlaggen enz. werd met 13 tegen 2 stemmen aangenomen. Nog werd de aandacht gevestigd op de ongelijke bedragen van in- en uitvoer tus schen Nederland en Amerika, waarbij bleek dat Amerika veel meer dan Nederland exporteert dan omgekeerd. Dit feit verdient in het bijzonder de belangstelling der Lan- gendijker tuinbouwers, van wie gehooot wordt, dat zij ter bevoegder instaties op dit feit zullen wijzen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Uit de bekend gemaakte cijfers van de laatst gehouden inventarisatie naar den voorraad stapelproducten, half Februari nog aanwezig bij de Noordhollandsche tuinders, is gebleken, dat er toen nog 3436 spoorwa gens van 1000 K.G. in boeten en schuren lagen opgestapeld. Ongetwijfeld een respee tahele hoeveelheid. Toch is ciie nog ongeveer 1000 spoorwagens kleiner dan verleden jaar op ongeveer hetzelfde tijdstip. Dit geeft re den om te verwachten dat het verloop van het laatste gedeelte der campagne 1933 '34 gunstiger kan zijn dan net vorige jaar Toen was er van uitvoer zoo goed als geen sprake en met name naar Duitschland werd zeer weinig geëxporteerd. Al is de uitvoer- mogelijkheid nog op verre na niet dat, wat ze als onbelemmerd vrij ruilverkeer zou be- hooren te zijn, toch is er een beteekenendc verbetering in gekomen en is de uitvoer naar dat land toch aanmerkelijk verbeterd. Bii den geringeren voorraad in vergelijking met het vorige jaar is deze omstandigheid er een, die de verwachting doet wekken, dat de komende weken resultaten voor den tuin bouw zullen geven, die ongetwijfeld veel minder ongunstig zullen zijn dan het eind der wintercampagne 1932/'33. Te meer mag deze verwachting worden gekoesterd, nu ook deze week weer de stem ming op onze groote groentenveilingen zich in gunstige richting voortzette. Dit was ai spoedig te bemerken op de roodekoolmarkt. Aanvankelijk werden nog de prijzen van de vorige week besteed nl. 4.50—/ 4.90 voor eerste kwaliteit kleingoed, 2 ponds of iets meer, en 1.201.50 voor de grootste, doch in de tweede helft der week, toen toch groote aanvoeren plaats vonden, liep de prijs van die meest gewilde soort tot 5.30 op, een bedrag, dat in geen tijden is besteed. Kool van ongeveer 2 K.G. trok ook meer be langstelling, zoodat daarvoor tot 3 werd besteed. Ook het stortgoed werd beter in prijs en we zagen er nog voor koopen voor ruim 3. Kool van 3 pond werd voor 4 verkocht. Tweede soort van het mooiste goed bracht 4.40—4.90 op, groote 11.40. Voor kool van 5 pond werd ruim 2 besteed. En er is goede vraag: toen er Zaterdag groote aanvoeren aan de veilingen kwamen, „ging men nog den boer op" ten einde met verguiiningsbons uit de hand te koopen. Een moedgevend teeken on getwijfeld! De aanvoer aan beide veilingen beliep in totaal 115 spoorwagens. Opgewekt was ook de stemming voor gele kool. Dit openbaarde zich in de bestede prij zen. De vorige week waren deze tot 3 op geloopen voor kool van 1 K.G. Successieve lijk liep deze prijs nu op tot 4.10 voor eer ste soort. De groote soorten gele hielden ge lijken tred in prijsstijging, zoodat kool. die verleden week 1.50 opbracht nu tot 2— 2.30 opliep. Kool van 3 pond werd nu graag voor 3.30—3.50 gekocht. Zelfs tweede soort liep tot 3.30 op en de groote van deze soort bracht 1 90—2.60 op Een aardige vooruitgang dus, gevolg van grootere vraag, ook uit het buitenland. De aanvoer was groot: alleen aan de Broeker veiling werden niet minder dan 59 spoor wagens aangevoerd, en te Noordscharwou de 32. Was de stemming voor Deensche witte kool al sinds weken opgewekter dan voor de andere koolsoorten, deze week zette die betere stemming zich voort. Was gedurende de geheele wintei campagne nog maar een enkele maal 5 gemaakt, deze week liep het er ver over heen en werd voor kool van 1 K G tot 5.90 besteed. De groote kool bracht nu f 3.50-ƒ 3.60 op; er is nog ver kocht voor f 4.10. Kooi tusschen 3 en 3 pond werd voor f 4.80—5 verkocht. Voor het mooiste doorschot werd tot f 4.80 betaald. Groote, tweede soort bracht 3.10—3T0 op. Deze prijzen kunnen er mee door. Als voor de andere koolsoorten even hooge prijzen werden gemaakt, zouden er heel wat klachten verstommen. De aanvoer beliep 57 spoorwagens. Met de uien bleef het even slecht gaan als vorige weken. De mooiste gele uien brengen 1.501.70, iets afwijkende kwaliteiten zelfs niet meer dan f 1.20f 1.40. Drie lingen werden voor 80 cent tot 1 ver kocht en voor nep kon nauwelijks f 1.20 f 1.80 worden bedongen. Grove uien brach ten 1.70—2.10 op. De aanvoer bedroeg aan beide veilingen 13 spoorwagens. De mooiste bieten werden verkocht voor 2.50—2.80. Minder gewilde soorten brachten 0.60f 1 op. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. De heer Roestam Effendi vraagt een inter pellatie aan betreffende de laatste maatrege len der Indische regeering jegens de leiders der P.N.I. Hierover zal in een volgende ver gadering worden beslist. Eenige kleinere wetsontwerpen worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo, die inzake onderhandschen ver koop aan Noordholland van terreinen, be- hoorende tot de proefzuivelboerderij te Hoorn en onteigening voor den bouw te Nij megen van een electrische centrale voor de electriciteitsvoorziening van Gelderland Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting van 1934. De heer Cramer zegt, dat op den dienst der volksgezondheid te sterk bezuinigd wordt. De heer van Boetzelaer van Dubbeldam wenscht ruimer verstrekking van levensmid delen. De heer Wijnkoop bepleit verschillende maatregelen voor de volksgezondheid. Minister Colijn betoogt, dat wel de kosten van wat de regeering uitgeeft voor de volks gezondheid dalende zijn, maar daarmede nog; niet de zorg daarvoor. De heer Rutgers wenscht voorzichtigheid inzake de rubberrestrictie De heer Roestam Effendi bepleit de belan gen der inlandsche rubberproducenten. LAFFE OVERVAL TE EINDHOVEN, Weduwe gekneveld. Gisteravond hebben onbekenden zich vervoegd aan de woning van de weduwe Kieft aan den Anna Mariaweg te Eind hoven. Zij vroegen de weduwe of haar zoon thuis was, waarop zij na een ont kenend antwoord haar toevoegden: wij komen huiszoeking doen. Een der in dringers greep de weduwe en wierp haar op den grond terwijl hij haar een das om den mond bond om haar het schreeuwen te beletten De andere per soon ging intusschen naar de voor kamer van de woning, waarna beide on verlaten na een kort verblijf het huis weer verlieten. Bij onderzoek bleek dat een kast was opengebroken. Eenig klein geld wordt vermist. DE WERKLOOSHEID HIER TE LANDE. Bij 1063 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 10 Febr. 1934 in totaal 399.323 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 382.109 mannen. Hiervan waren werk loos 374.972 personen, waaronder 363.031 mannen. PROF. HAMEL VERTOORND. Over de a.s. bezuinigingen. Naar we vernemen heeft prof. J. A. van Hamel het voorzitterschap der Haagsche afdeeling van de Vereeniging voor Volken bond en Vrede neergelegd en zulks naar aanleiding van het zoo juist gepubliceerde rapport der commissie voor bezuiniging op leger en vloot. Deze publicatie leent er zich m.i. toe, aldus prof. van Hamel, aan het be stuur „een geest van lauwte van onbesloten- heid en van afbrokkeling inzake onze vader- landsciie weerkracht in de hand te werken, dien ik juist thans hardgrondig verderfelijk acht en waartegenover ik een geheel vrije houding wensch te kunnen innemen". DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Kwartel" is op thuisreis te Singa pore geland. CASTRATIE IN DUITSCHLAND. Wegens aanranding van kinderen. De tweede groote Strafkamer te Berlijn heeft gisteren ae twee eërste vonnissen geveld tot castratie. De veroordeelden zijn een man van 66 en een van 27, die reeds meermalen wegens vergrijpen tegen kinderen onder de 14 jaar veroordeeld waren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis dat hun College, bij beschikking van heden, aan den heer R. KOUDEN- BURG, deurwaarder bij de Arrondisse- mentsi echtbank alhier, op zijn verzoek ontheffing heeft verleend van de ver- Sboep^ngen der Winkelsluitingswet 1930, o. 460, ten aanzien van een te hou den openbare verkooping van roerende goederen (schilderijen) in het gebouw de Koorstiaat alhier, op MAANDAG den oen MAART a.s, van des avonds 8 tot 10 uur. Alkmaar, 27 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, a V-<->\ r GT-iOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris, naar waarnemingen, venicht in den morgen van 28 Februari. van 28 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.9 mM. te Vardö. Laagste barometerstand 746,9 mM. te Breslau. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Maart: Meest zwakke later wellicht matige wind; uit westelijke richtingen; zwaar bewolkt of betrokken: waarschijnlijk lichte hagel- of sneeuwbuitjes; weinig verandering in tem peratuur. Weeroverzicht. Het algemeene weerbeeld blijft nog ver ward. De hooge druk in het westen neemt meer en meer af, die over Scandinavië en Noord-Finland neemt toe. Daartusschen strekt zich van IJsland tot Zuidoost Duitsch land en Noord-Italië een depressiesysteem uit, met kernen ten noordwesten van Noord-IJsland, over ons land, in Oost- Duitschland en over de Fransche Rivièra. In onze omgeving en Midden-Duitschland sneeuwt het op verscheidene plaatsen, in Oost-Duitschland regent het. Evenals de drukveranderingen zijn ook de tempera tuursveranderingen uiteenloopend. Over Scadinavië nam de vorst af, in Zuid-Frank rijk werd het kouder, dit zijn echter de meest uitgesproken veranderingen, elders kwamen zoowel stijgingen als dalingen van de tem peratuur vlak naast elkaar voor. In de afgeloopen 24 uur is vrij uitgebreid plaatselijk zelfs zware neerslag gevallen. Het is niet gemakkelijk bij de thans heer- scnende drukverdeeling een weersverwacn- ting op te maken. Hoogstwaarschijnlijk zal de depressiekern over Duitschland haar in vloed naar Denemarken gaan uitstrekken. In verband hiermede en tengevolge van stij ging van den druk in het zuiden, mag wes telijke wind bij ons het meest waarschijnlijk worden geacht. De kans op lichte hagel- of sneeuwbuitjes blijft nog bestaan, terwijl in de temperatuur nog slechts weinig verande ring zal komen. GESLAAGD. Te Den Haag slaagde voor het examen leerares costuum- en mantelvak mej. A. Pop pen te Marken-Binnen. NIEUW SYSTEEM WARMWATER-INSTALLATIE. Vanaf hedenmiddag tot en met a s. Zater dag zal de heer L. v. d. Leede uit Bergen in de kolfbaan van café „Central" demonstree- ren met een door hem zelf uitgevonden nieuw- systeem warmwater-installatie. Op zeer ver nuftige wijze heeft de heer v. d. Leede ge zocht naar een goedkoope methode, om met gebruikmaking van de kachelwarmte, voor- deeling warm water te verkrijgen. Na een tijd van bestuurdeering heeft genoemde heer een aoparaat uitgevonden, waarop hij inmiddels ook patent heeft verkregen. Het apparaat is oogenschijnlij'k zeer eenvoudig. Om dat ge deelte van de kachelpijp, dat zich in de schoorsteen bevindt, is een koker bevestigd, gevuld met water en in verbinding gesteld met een waterreservoir. In dit reservoir, dat aangesloten is op de waterleiding, bevindt zich bovenin de watertank en daaronder een tank, bevattende het water, dat door den voor-warmer om den schoorsteen, op een be- Eaaide temperatuur kan worden gebracht. 'it deze tank kan men dan warm water tap pen, zonder dat dit extra kosten met zich mede brengt. Het lijkt ons zeer practisch, om dit in nieuw aan te bouwen huizen aan te brengen. De demonstratie is interessant en verdient ten zeerste aanbeveling. De heer v. d. Leede is van plan, met zijn nieuw warmwater-systeem door Noord-Holland te trekken en zoo mogelijk een in nog grooter rayon te demonstreeren. Een 7-jarig jongetje werd door een uit-stekend gedeelte van een vrachtauto tegen het hoofdje geslagen, tengevolge waarvan het knaapje gestor ven is. Gisteravond is onder de gemeente Sint Pancras een zeer ernstig ongeluk gebeurd, dat helaas aan een 7-jarig knaapje het leven gekost heeft. Op den Bovenweg liepen tegen zeven uur twee vrouwen, van wie de eene, mevrouw Hopman uit St. Pancras, haar 7-jarig zoon tje Willem aan de hand hield. Er naderden op dat tijdstip twee auto's van verschillende zijden, die elkaar dicht bij de vrouwen pas* seerden met het ongelukkige gevolg, dat "et jongetje, waarschijnlijk door een uitstekend deel van den vrachtauto van den heer S. uit Broek op Langendijk aan het hoofdje werd getroffen. Het knaapje viel neer en werd wet een zware hersenschudding en uitwendige verwondingen naar den plaatselijken genees heer, dokter Destree, overgebracht, die on middellijke overbrenging naar een ziekenhui te Alkmaar gelastte. In het Sint Elisabeth-gesticht is een chirurg daarna tot diep in den nacht met het knaapje bezig geweest maar de verwondingen in ne hersenen van het knaapje bleken van zoo

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2