Alkmaarsclie Courant VEILIGE HAVENS woensdag 28 februari. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Honderd Zes en Dertigste laargang. Qemeentecaden SINT PANCRAS SeuMtetw f §snVü2?ïeri V°2i: dit jaar is thans J 3d0 aan de brooddistributie betaald. In WIERINGEN. JfadioptogcoMUfta JUcvuiciaai Hieums BERGEN. (Wordt vervolgd.) No. 50 1934 £*5 raad dezer gemeente vergaderde Maandagnamiddag 3 uur in voltallige zit ting onder voorzitterschap van den Burge meester. Mede waren aanwezig de heeren Armvoogden. Allereerst was aan de orde de rekening van het B. A. De rekening sloot in ontvangst 10434.46 en uitgaaf 10423.48. De heer Lek rapporteerde tot goedkeuring. De voorzitter dankte den administreeren- den heer Groen voor het vele werk dat hij in 1933 heeft verricht voor het B.A. Alleen de dokters en ziekenhuisrekeningen bedroegen al 3000, ongeveer 3000 vaste bedeelden en de rest aan andere uitgaven. Het jaar 1933 was voor het B.A. wel bijzon der ongunstig te noemen. Ingekomen stukken. Goedkeuring is ont vangen van Ged. Staten op het besluit van den raad, ontslag van den 3den ambtenaar van den Burgelij! en Stand, den heer van Kampen. Van den heer P. Volicers Jr. was een schrij ven ingekomen om op dezelfde voorwaarden als het voring jaar aan den heer Esseveld waren gesteld het grasgewas langs den Twuyverweg te mogen maaien. Allen voor. Door B. en W. is betaald de verschuldig de rente aan de Boerenleenbank voor de tuinderscredieten over 1933 tot een totaal bedrag van 456.39 zijnde 30 pCt. van de geheele rente. Van den minister van sociale zaken was bericht ingekomen dat de zaken van werk verschaffing te Schoorl anders zullen ge schieden dan tot dusver. De over 1933 be taalde gelden zijn door het rijk betaald en worden later op de gemeente verhaald, Thans zal dit zoo worden geregeld dat de wekelijksche uitkeeringen wel door het Rijk geschieden doch dat dit direct wordt over gegeven in debet aan de bank van Ned. Gemeenten en later in credit de bijdrage van het rijk wordt terug gegeven. Dit is echter voor de gemeente een tijdelijk geldverlies en daar is ae gemeentebegrooting niet op inge richt. Het bedrag dat het vorig jaar is uit gegeven bedraagt 3900, waarvan 48 pCt. voor de gemeente komt. Tot dusver is in 1934 aan werkverschaf fing uitgegeven: 1184.82 aan slooten, 1494.15 aan baggeren en 1800 aan Schoorl, te zamen 3978.97hierbij nog het bedrag van de laatste week, wordt reeds boven 4000. Voor het heele jaar is uitge trokken 6000, dus moet dit vastloopen Thans zijn 50 werkloozen in de werkver schaffing te werk gesteld, een cijfer dat tot heden nog niet is bereikt. Het door den mi nister vastgestelde bedrag van 46.75 pCt. wordt ver overschreden. Door de commissie van 5 uit de 50 ge meentebesturen is een verzoek aan den minister gericht om de arbeiders bij de tuin bouwers te plaatsen tegen flinke restitutie. Door onze gemeente is geprobeerd om tot de bevoorrechte proefgemeenten te behoo- ren. B. en W. stelden voor dat door B. en W. een bezoek wordt afgelegd bij den minister om de zaak persoonlijk toe te- lichten. De heer M. Duif was van meening dat door de teeltbeperking de werkverruiming eerder slechter dan beter zal worden. De heer Snel. Als er niet spoedig iets anders geschiedt gaat de gemeente te gronde. Alles moet geprobeerd worden. De heer C. Duif zeide, dat B. en W. op het goede pad zijn, echter de heer Duif zegt dat de teeltbeperking invloed kan hebben. Dit is niet sprekers oordeel, vele bedrijven zijn nog ten achter met het werk. Het land heeft arbeid noodig, als dit b.v. voor het halve loon kon zag spreker voordeel voor arbeider en tuinder. Aldus besloten. De heer C. Duif vroeg nog naar de rente betaling der tuinderscredieten. Dit zal in comité verder worden uitgewerkt. Verzoek Witte Kruisverpleging vrouw Jb Bus wegens t. b. c. in het centraal zieken huis. Volgens bepaling van den dokter zal de Prov. bijdrage evengoed worden toegepast Voorloopig is aangevraagd voor 3 maan den. Allen voor. Toevoeging ingekomen stukken. Door de gascommissie zal worden i - voorgesteld temf ï?5 3a" te gaan groot /25 000 30 bLrA-fi ]aaraf te l0SS€n in 25 a fu jaar, dit voor aanschaffing om enz. nieuwe me- door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 35) Het was zonderling, te denken dat God ook daar in die eenzaamheid was, waar niets dan golven en schepen en zeelieden waren, maar toch hoofdzakelijk golven en enke.e zeevogels. Het riep den godsdienst van den verlamden Bertie Tollivant, den cynischen jongen, in zijn geheugen terug. Voor hen, die onderwijs hadden genoten, zooals hij zelf, was God in de kerken, die torens had den, en van binnen banken Ook was God n huiskamers, waar gemeenschappelijke go dienstoefeuingen werden gehouden. Daa werd je gleeerd, dat Hij overal was; maar da* beteekende alleen maar, dat je niets kwaads kon doen, dat je niet kon vloeken, geen sigaret kon rooken of op straat ge vuilnisbakken kon omgooien, zonder dat hij het merkte Tom Quidmore kon niet gelooven, dat het echtpaar Tollivant deze Kerk der 4ee zouden hebben goedgekeurd, waar God om je heen was als de wind en zoo hoog boven je verheven als het uitspansel, met niemand die een speciaal recht op Hem kon doen gelden een God, die je niet zou verraden. Zoo n op vatting zou God te dicht bij je brengen, j'- zoudt Hem te gemakkelijk kunnen vinden, en misschien zou hij dan veel te teerhartig worden voor zeelui, die immers zoo dikwijls om op le/gedaa^^n^u'* uit de gewone midde ïï»?e dat 'J^ans meende de gascom- worHpn 1 ?P den kapitaaldienst moet omstandigheden^' het °°g °P de tijds o-a?epn0ef| M-.Duif merkte op dat dan de laagd kunnen^worden"12611 daard°°r Wr iaar^pwi ®k:.Het vastrecht dat een paar wïr on Ï!iLngei:?er^ heeft het bedrijf ter dat don! §ebf Spreker vreesde ech voordeel 6 a3ge filmprijzen dit InzhK. aLSÏÏT m bedrii' M' H1 overeenstemming gekomen. i voorstel van de meerderheid is fff ranteoen! 'e eaa" <ioch Wethouder van Kampen als minderheid doórgaan°r Sl°P te Z€tten óf geheei dien het echter onmiddellijk wordt stopgezet komt het hard aan. Half rantsoen is goed als overgangsmaatregel. De heer Snel wilde 5 weken volop geven en dan er mee ophouden. Het voorstel-van Kampen werd gesteund door den heer Lek nml. om gewoon nog 5 weken door te gaan. In stemming gebracht werd het voorstel- van Kampen aangenomen met 4—3 stem men. Ingekomen was een verzck van de chris telijke voetbalvereeniging ,.De Zwaluwen" om evenals het vorig jaar het voetbalterrein te mogen huren vanaf 15 April tot 1 Sept. Op Maandag, Woensdag en Zaterdag, voorzoover Maandag en Woensdag betreft stelden B. en W. voor om wederom voor 17.50 aan „De Zwaluwen" te verhuren, doch de Zaterdag is door „Vrone" gehuurd, dus daarover zal door de Zwaluwen" met „Vrone" moeten worden onderhandeld. Allen voor. Hierna ging de raad over in comité. De raad vergaderde Vrijdagmiddag half drie. B en W. brachten rapport uit van een be spreking met de gemeente-vroedvrouw over de tarieven welke zij voor haar hulp in reke ning brengt. Naar in de vorige vergadering is gebleken, werden deze vrij algemeen in den tegenwoordigen tijd te hoog geacht. De vroedvrouw had zich in deze bespreking be reid verklaard de bedragen die zij in reke ning brengt, bedragende 15 en 17.50 met f 5 te verlagen, waarmede B. en W. ge noegen wenschten te nemen. E)e heer Oden wenschte vrije verloskundige behandeling voor de personen, die buiten de rijksinkomstenbelasting bleven. Tot heden betaalt de gemeente, bij verlossing van arm lastigen 5 per persoon aan de vroedvrouw, doch de heer Oden wenschte ook deze ver goeding af te schaffen. Het salaris van f 140Ó was z. i. voldoende om deze men schen gratis te behandelen. Het voorstel van den heer Oden werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan Mw. E. OvereemGroenland werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de school te Oosterland. Op het bekende verzoek van Ged. Staten om advies over het voorgenmen pensioen- verhaal op de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvangers tot korting met een bedrag, gelijk aan dat verhaal, zal wor den geadviseerd, dit verhaal toe te passen. Aanvankelijk waren B. en W. van meening, dat een stap als Ged. Staten wenschen nogal ver ging, omdat in een jaar tijd in het geheel de salariskorting zou worden opgevoerd tot HVi pet. Intusschen is echter ontvangen de beschikking van Ged. Staten, waarbij o.a. deze gemeente als gevolg van de vermeerde ring van het inwonertal naar de 6e klasse is overgebrach* en in verband waarmede de salarissen worden verhoogd. Naar aanlei ding van deze beschikking hebben B. en w. temeend hun standpunt ter zake te moeten herzien en zich niet meer tegen de voorge stelde korting te moeten verzetten. Op verzoek van de plaatselijke vereeni- wing voor Vreemdelingenverkeer wordt het sluitingsuur van café's e.d. gedurende zomertijd een uur later gesteld. den Een verzoek van den ondernemer van de bad- en zweminrichting .Amsteibad" om subsidie tot een bedrag van f 500, waarvoor hij zijn inrichting des Zaterdagsmiddags ge durende een paar uur voor een ieder gratis zou openstellen en de leerlingen der hoogste klassen van de scholen gratis zwemles zou doen gever., werd met het oog op de slechten toestand van de gemeentefinanciën afgewezen. Van het bestuur van den Wieringer be- stuurdersbond was een verzoek ingekomen om toe'agen te verstrekken op de uitkee ringen uit de werkloozenkassen. B. en W. deelden mede, dat dit verzoek niet kon wor den ingewilligd, daar de regevring vroeger in een dergelijk geval bezwaren had. Besloten werd te vragen of de regeering ook thans nog het vroegere standpunt in neemt. Aan de onlangs opgerichte vereeniging tot stichting van een Fröbelschool zullen 2 lokalen der O. L. school te Hippolytushoef gratis ter beschikking worden gesteld met daarbij behoorend gymnastieklokaal en ter rein voor lici melijke oefening. Financieel za! de vereeniging zich zelf redden. De vergr- ng voor het brandweerperso neel werd afwijking van hetgeen daarom trent in een vroegere vergadering was be sloten weer op het ouden bedrag van 1 per uur bij brand, teruggebracht. Verder zal het personeel tegen ongevallen worden ver zekerd bij de N.V. Eerste Rotterdamsche Mij. tegen ongevallen. Aan de R. K. school te Hippolytushoef werd een voorschot op de exploitatiekosten voor 1934 verleend van f 662,64, berekend naar een gemiddelde van 66 leerlingen en een bedrag van 12.55 per leerling en voor de Christelijke school te Den Oever van 1729.39 berekend naar gemiddeld 172 leer lingen. De subsidies voor de schoolbibliotheken te Hippolytushoef, Oosterland, Westerland en Den Oever werden nader vastgesteld op 25 per school, met uitzondering van Hip polytushoef. waarvoor 35 werd uitge trokken. Daar Den Helder van het gemeenteperso- neel pensioensbijdragen b.ft, werd de ge meenschappelijke regeling voor den school- artsendienst in dien zin gewijzigd dat de mogelijkheid werd geschapen ook van dien ambtenaar pensioensbijdragen te heffen. Vastgesteld werd de le suppletoire be grooting voor den dienst 1933. De minister van Sociale Zaken had voor gesteld het subsidie voor het agentschap der arbeidsbemiddeling voor 1934 te bepalen als volgt: In het grondsalaris van den agent ad 250 40 pet.; verder 75 pet. in de toelage voor den agent van f 750. Ten slotte kan de gemeente 100 in rekening brengen voor kan- toorhuur, terwijl f 200 wordt uitgetrokken voor bureaubehoeften e.d. In deze laatste be dragen zal het rijk eveneens 75 pet. bijdragen. Het totale subsidie wordt dus 887,50. Met deze regeling werd accoord gegaan. Benoemd werden: tot hoofd der school te Oosterland de heer J. Boon tot onderwijzer aan dezelfde school de heer P. Overeem. (Voor deze beide betrek kingen had de minister onder bepaalde voor waarden vrijstelling verleend van de ver plichting tot benoeming van wachtgelders); tot onderwijzeres aan dezelfde school mej. Veenstra van Franekeradeel tot onderwijzeres aan de school te Wester land mej. A. Boerendans, die op 1 Januari j.1 wegens opheffing van haar betrekking aan de school te Barsingerhorn op wachtgeld is gekomen. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs mevr. T. KatScheltus Aan Jac. Bakker Cz., C. Gorter, N. J. Poel, A. Doves Jz., J. Tijsen Dz. en P. Bruul werd geheele ontheffing verleend van reini gingsrechten. Verzoeken van J. Oldersma en D. Bakker werden afgewezen. Na rondvraag, die weinig opleverde, sluiting. Er bestaan hier plannen tot het op richten van een jeugdherberg, welke min of meer als een tusschenstation zou zijn te beschouwen van die te Bergen en Har- lingen, daar de afstand tusschen beide ge noemde plaatsen te groot is. Vermoedelijk zal daartoe ingericht worden een der thans leeg staande groote villa's, welke vroeger be woond waren door ingenieurs van de Maat schappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken. Ook wordt er over gedacht om het oude marineschip de „Bellona", dat tijdens de Zuiderzeewerken diende tot verblijf der ar beiders en thans geen dienst meer doet. Donderdag 1 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Zang door mevr. B. Kramer. Aan den vleugel: E. Veen. 11.Knipcursus kinder- kleeding 11.30 Pianorecital A. Klumper. 12.— Omroeporkest olv. N. Treep en gr.pl. 2.15 Voor de vrouw. 2.45 Gr.pl. 3.Knipcursus 4.Voor zieken en ouden van da gen. 4.30 Gr.pl. 5.— Radiotooneei voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest olv. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.— Kamermuziek d. h. Guarneri-kwartet. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8 05 Uit Carlton, Amst.Jack Hylton en zijn orkest. 8.45 Gr.pl. (Charlotte Dauvia). 9 30 Concertgebouworkest olv. H. v. Goudoover mmv. Ruth Posselt, viool. 1015 Gr.pl. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11. Vaz Dias. 11.10 Gr.platen. 11.15 12.Kovacs Lajos en zijn orkest HUIZEN, 301 M. (8—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.en 2.i:.30 uur). 8.9.15 en 10.Gr.pl. 10.15 Morgendienst ol.v ds H. C. v. d. Brink. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd halfuur. 12 15 Orkestconcert en gr.pl. 2.Hand- werkcursus. 3.— Gr.pl. 4.Bijbel lezing. door ds. C. C. G. Visser m. m. v. bariton en orgel. 5.Cursus handenarbeid v d. jeugd. 5.30 Con cert door H. Hermann, viool en F. Kloek, orgel. 7.10 Voordracht door J. v. Opj>en. 7.30 Journ. weekover zicht door C. A. Crayé. 8.Biduur v d. oogst (uit de Eben-Haezerkerk te den Haag). Voorg. ds. L. H. v. d. Meiden. 9.30 Gr.pl. en Vaz Dias. 9.45 Ouderuurtje door A. J. Drewes 10.1511.30 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en ber. 11.05 en 11.20—11.40 Lezin gen. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest olv. N. Austin 1.20 Gr.pl. 2 20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Schotsch Studio Orkest olv. G. Dai- nes mmv. W. G. McLeod, bariton. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Ka mermuziek u. d. Baroktijd. 7.10 Spaansche causerie. 7-50 Lezingen. 8.20 „The Land of St. David", Welsch progr. 9.20 Ber. en lezing. 9.55 Concert. D. Wise, viool en J. Smeterlin, piano. 10.50 Kerkdienst. voor dit doel aan te koopen. Het zou dan ligplaats krijgen in de haven te Den Oever en plaats kunnen bieden aan ongeveer 500 personen. Naar aanleiding van de door den heer Voute geuit klacht in de raadsvergadering van 20 Febr. 1.1. over het weinig vergaderen van de Commissie tot wering van schoolver zuim en de Commissie van toezicht op het lager onderwijs, verzonden deze commissies de volgende adressen aan den raad der ge meente Bergen: Met niet geringe verwondering las de commissie van toezicht op het lager onderwijs het verslag uwer vergadering van 20 Febr. 1.1., waarin de heer Voute zijn klacht uitte over het werken dezer commissie. Zooals u misschien weet, heeft volgens art. 184 der lager onderwijswet de commissie tot taak; ten eerste zich op de hoogte te houden van den toestand van het onderwijs in deze ge meente. De commissie meent, dat dit beter ge schieden kan door een geregeld bezoek aan de scholen dan door vergaderen, al weet de commissie, dat zij haar bevoegdheden schro melijk zou te buiten gaan, zoo ze zich zou uiten over de merites van het onderwijzend personeel en dat een oordeel over het onder wijs slechts toekomt aan den insfiecteur. Niettemin is de commissie op alle scholen met de meeste beleefdheid ontvangen, een bewijs dat de commissie correct handelde. dronken zijn, en ook voor kleine jongens, die geen thuis hebben. Hij wendde zich af van de Kerk der Zee, eenerzijds in stilte Bertie benij dend om zijn ongeloof en anderzijds niet dur vend de wijsheid van volwassen menschen in twijfel te trekken. Bh de stoep van het restaurant wachtte hij Honeybun op, wiens stevig gebouwde,'enige gestalte zich spoedig na twaalf uur vertoom de. Tom vond, dat hij uitzag als iemand die met gemak door een half geopend raam kon komen of geluidloos een trap op en af kon loopen. Het was eigenlijk te gek om het van zoo'n stooren kerel te zeggen maar devea krachtigheid von zijn gang leek op die van een geest. „Dat is verstandig van je, om op me wachten. We gaan het dadelijk doen, en dan zijn weer van af". Tom had niet het flauwste ideewathijme „het" bedoelde. Maar achterdochbg was hij niet. Trots zijn harde jeugd k»de^. dachte nooit bij hem op, dat'vo'wassen im schen hem kwaad zouden doenH'j^s me bang voor Honeybun en wantrouwde nem ook niet, evenmin aJs een k'ndj«UJ UUK IllCl, CVUiuiu. ---- zij voortliepen, „lijkt We n zou ik een baantje zien te Als krij- ik jou was 8De jongen zei, dat hij wat graageee£ b'aann tje zou hebben, maar niet wist hoe te komen. uan af,. Ik weet wel wat voor je, als je er van g- diend bent. 't Werk is niet te zwaar, en je verdient er anderhalven dollar per dag mee" Maar „het" was toch de zaak, waarom 't nu ging en weldra zou hem de beteekenis er van^duideiijk worden. Op den hoek van de Veertiende Straat en de Achtste Avenue wees Honeybun naar den overkant, waar een mooi gebouw van witte steen stond, dat reeds door zijn soliden bouw vertrouwen in boezemde. Tom las er op, dat het een spaai- bank was. „Kijk nu eens; wat ik in jouw plaats zou doen is 't volgende. Ik zou. driehonderd vijf tig dollar naar die bank daar brengen. Dan houd je nog meer dan vijf en twintig dollar over. Maar aan de hoofdsom kan niemand anders komen dan jij zelf, en tweemaal pei jaar wordt je geld te.kens meer door de ren te." Tom's hart srong op van blijdschap. Hij had al zoo dikwijls over spaarbanken nage dacht, en zij vormden een gedeelte van zijn zonderlinge idee om „iets groots" te worden in de wereld. Het openen van een rekening bij een bank was de eerste schrede op den weg. Hij kreeg door Honeybun's voorski een" gevoel alsof hij eenige centimeters was gebroeid en eenige jaren ouder geworden. °U gaat toch met me mee, nietwaar?" Floneybun maakte hiertegen bezwaai „Luister eens, mijn jongen. Ik ben een nog al bekende figuur hier in de buurt. Hoopen menschen kennen Honeybun, en a's die me met jou daar zagen binnengaan, zouden zt kunnen denken dat 't geen eerlijk spel was maar een dooigest ken kaart Als ik een paar dollar naar mijn eigen spaaibank breng ja, ja, ik spaar ook ga ik naar Brooklijn, waar geen slechte menschen zijn die me verdenken. Ga dus aileen, en zeg dat je een rekening wenscht te openen Als iemand je om nadere inlichtingen vraagt, zeg dan precies hoe je aan 't geld bent ge komen, en dan ben ik er van overtuigd, dat er niemand zal zijn. die je niet gelooft." Tom deed zooals hem was geraden en kwam na eenigen tijd uit het bankgebouw met zijn spaarbankboekje in zijn binnenzak en bovendien met een gevoel van vermeerder den levensenrst. „En nu," stelde Honeybun voor, „gaan we naar Pappa om te eten." Honeybun betaalde voor hen beiden, waar tegen Tom protesteerde, omdat hij zelf geld had, maar zijn gastheer verweerde zich vrien delijk. „Maar jongen, ben je dan niet je naaste bloedverwant, zoolang je vader er niet is? 't Is dus niet meer dan natuurlijk, dat ik je middageten betaal." Jongens van Tom's leeftijd krijgen graag iets cadeau. Evenals Romuius en Remus hun voedsel kregen van een wolvin, omdat er nie mand anders was, die het hun kon geven, zoo vond Tom Quidmore het heel gewoon eerst gevoed te zijn geworden door een moor denaar, en nu door een dief. Hij stond er eenige jaren later ze'.f verbaasd over, maar voor het oogenb'iik waren moordenaar en dief niet de woorden, waarmede hij in ge dachte twee menschen, die goed voor hem waren geweest, kon betitelen. Toen zijn „naaste bloedverwant" weer naar zijn werk op de Gansevoort Markt, 11.05—12.20 Dansmuziek door het BBC-Dansorkest olv. H. Hall. PARIJS (RADIO PARIS), 1796 M. 7.20, 8 20 en 12.20 Gr.pl. 12.50 Orkestconcert olv. Pascal. 8 20 „La lepreuse", operette van Lazzari, m. m. v. solisten, koor en orkest olv. Cloez. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 1.20 Concert uit hotel Angelterre 2.05—4.05 C. Rydahl's orkest. 7 30 Radio-Symphonie-orkest olv. N. Malko, mmv. E. Szantho, zang. 9.50 11.50 Dansmuziek olv. O. Ling- ton. LANGENBERG, 456 M. 5 25 en 6.30, 10.50 en 11.20 Gr.pl. 12.20 Strijkconcert olv. Johr. 1.20 Verv. concert. 320 Concert olv. Kloss. 4.35 Solistenconcert. 7.30 Ofiera- concert door solisten, koor en orkest olv. Eysoldt. 9 50 Gr.pl. 10.20 Cho- pin-recital door J. Haass, piano. 10.50—11.50 Concert olv. Keiper. ROME, 421 M. 8 20 „L'Arlésien- ne", operette van Bizet. Leiding: Santarelli. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30 Gr.pl. 5.20 Sympho- nieconcert olv. Meulemans, mmv. knapenkoor. 6.50 en 7 50 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Walpot. 9.20 Symphoniecoi.cert olv. Meulemans. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest olv. Walpot. 6.35 Gr.pl. 8.20 Sym- phonieconcert olv. Meulemans. 8.35 Cabaret. 9.35 Omroeporkest olv. Walpot. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Das Brettl", vroolijk uurtje. 8.30 „Goldschmicd macht gar köstlich Ding", reportage. 9.20 Ber. 9.45 Sportpraatje. 10.05 Weer- ber. 10.20—11.20 Variété-progr. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. - Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.3510.50, Daventry 10.5011.20, Lond. Reg. 12.20—16.35, Scottish Reg. 16.25 —18.30, Lond. Reg. 18.30—19.30, Daventry 19.3024. Liin 4: Langenberg 10 3519-20 en Warschau 19.20—24. Volgens hetzelfde artikel van de wet ziet de commissie toe, dat de verordeningen op het onderwijs stipt worden nageleefd. Uit een correspondentie met B. en W. bleek de commissie, dat in deze gemeente geen bijzon dere verordeningen waren. Over de naleving behoefde dus niet te worden vergaderd. Dan geeft de commissie aan het gemeente bestuur en de leden van het Rijksschooltoe- zicht alle inlichtingen, die dezen verlangen. Onze commissie bereikte geen enkel ver zoek. Hierover behoefde dus niet te worden vergaderd. Ook verleent de commissie bijstand aan de onderwijzers, die hare voorlichting, hulp of medewerking vragen. Gelukkig had het onderwijzend personeel deze hulp niet noo dig, waardoor alweer een reden tot vergade ren verviel. Wel is meerdere malen overleg gepleegd tusschen de leden onderwijzers en leden niet-onderwijzers der commissie. Deze bijeenkomsten bleken den heer Voüte onbekend, waarschijnlijk omdat ze niet altijd ten stadhuize werden gehouden. Wel is de commissie gebleken, dat, dank zij de ijver en toewijding van het onderwij zend personeel, dank zij de voortreffelijke in richting van de schoolgebouwen, dank zij de onbekrompen wijze waarop het gemeentebe stuur voor de leermiddelen zorgt, het onder wijs in deze gemeente, ondanks de jammer lijke verslechteringen van de wet, in zeer gunstige omstandigheden verkeert, waar door de taak van onze commissie een zeer aangename is geweest. Indien de heer Voüte op den vooravond van de genoemde raadsvergadering zich op waar hij sjouwer was, gegaan was, begaf Tom zich naar de leege kamer. Het was de eerste maal, dat hij daar alleen kwam, wan; na het ontbijt in het restaurant hadden üoodsir en Honyebun hem daarheen verge zeld. Nu boezemde de leegheid hem ontzag en iets onheilspellends in. Den afgeloofien nacht had hij er geslapen maar heel onrustig. Om het half uur was hij wakker, en luisterde of hij den schuifelen- den gang ook hoorde. Maar hij hoorde an dere voetstappen, die steeds naar de boven verdieping gingen, telkens gevolgd door het geluid van zware laarzen, die op den vloer werden geworpen Nu en dan hoorde hij vloeken, kibbelende mannenstemmen, of een gedeelte van een dronkenmansliedje. Gedu rende de eerste nachten van zijn verblijf in dit logement had hij door al die geluiden heen geslapen, of, als hij er even door wak ker was geworden, had hij zich toch veilig gevoeld, wetende dat er in het andere bed een volwassen man sliep. A^aar toen hij er alleen lag, lag hij te huiveren totdat de ge luiden ophielden. De stilte, die dan intrad, gaf hem een gevoel van veiligheid Hij hoorde kloppen, de deur open te doen, maar trots zijn pogingen, sliep hij in. Deze terugkeer na het middageten, bracht hem voor de eerste maal van aangezicht tot aangezicht tegenover den werkelijken toe stand. waarin hij verkeerde. Hier in New York had hij niemand. Ging hij naar Bere terug, dan zou hij daar evenmin iemand vin den. die hem kon helpen Maar liever zou b'i ii'cb. a's slaaf verkoopen, dan weer door de ioliivanfs als pupil van den Staat opge nomen te worden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5