DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. het stadhuis had georiënteerd, dan zou hij in HEERHUGOWAARD. Bij een alhier ten raadhuize gehouden conferentie van vertegenwoordigers .an de betrokken gemeentebesturen en ingenieurs van den technischen dienst van den provin cialen waterstaat inzake den provincialen wegenaanleg voor zoover het betreft den nieuwen aanleg tusschen het Niedorper Vei laat en de Mallegatsluis, werd een regeling getroffen voor tewerkstelling van werkloo- HENSBROEK. ZUIDSCHAFWOUDE OTERLEf.K. NOORDSCHARWOUDE. HEILOO. JtecfUszaken een bescheiden hoekje een commissie hebben aangetroffen, die daar op hare wijze haar zeer modeste taak vervulde. Het tweede adres luidt: Met groote verbazing vernamen wij (de commissie tot wering van schoolverzuim) via de krantenverslagen de klacht van den heer Voute, geuit in de zitting van de gemeente raad van 20 Febr. 1.1. Volgens artikel 19 van de Leerplichtwet heeft de commissie tot taak, 'n onderzoek in te stellen naar de door haar door den inspec teur toegezonden gevallen van ongeoorloofd schoolverzuim. In alle gevallen heeft de commissie In de afgeloopen jaren met de uiterste zorg nage gaan, wie verantwoordelijk was voor 't ver zuim, welke omstandigheden voor clementie in aanmerking kwamen, welke gevallen niet verschoonbaar waren. Daarvoor heeft ze telkens de ouders of verzorgers voor zich ontboden. Dank zij de ijver van den secretaris beschikte de commissie in ieder geval afzon derlijk ook nog over inlichtingen omtrent het milieu van den „delinquent''. In de zeer uitvoerige notulen 't notulenboek ligt voor den heer Voute bij den secretaris ter inzage vindt U de resultaten van dit onderzoek vermeld. Mag de commissie nog zoo vrij zijn op te merken, dat 't ongeoorloofd schoolverzuim in deze gemeente verblijdend afneemt. In hoeverre dit valt toe te schrijven aan de acti viteit onzer commissie wagen wij niet te be- oordeelen. Wel was de teruggang van 't schoolverzuim 'n reden, dat dit jaar de com missie minder vergaderde dan de jaren, daar aan voorafgaande. Aan het jaarverslag van de Spaarbank alhier over 1933 ontleenen wij het navolgen de: Aan rente werd gekweekt: Staatsschuld ten laste van Nederland 4 pCt., binnenland- sche obligatiën en pandbrieven 4% pCt., hy potheken 4.8 pCt., deposito 2 pCt. De gemid delde rente van .alle beleggingen te samen bedroeg 3.8 pCt. Het aantal inlagen in 1933 bedroeg 89 en dat der uitbetalingen 73. In den loop van het jaar traden 3 nieuwe inleggers toe. Het aantal op het einde van het jaar in omloop zijnde spaarbankboekjes bedroeg met een tegoed van minder dan ƒ111, met een tegoed van 1 tot beneden 10 19, met een tegoed van 10 tot beneden 100 26, met e entegoed van 100 tot 1000 40, met een tegoed van 1000 en hooger 8, totaal 104. Het tegoed der inleggers bedroeg 31 De cember 1932 27113.4514. In 1933 werd in gelegd 18729.6914 en aan rente bijgeschre ven 787.64. Terugbetaald werd 19166.11, zoodat het totaal tegoed der inleggers op 31 Dec. 1933 bedroeg f 27464.68. Over 1933 werd een winst gemaakt van 114 4314, waardoor het reservefonds steeg tot 6800.73i/2. Maandagavond hield de Protestantsche Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer" haar 10e jaarvergadering in het lokaal van den heer A. Rus. De voorziter, de heer van der Meer, open de met eenige welgekozen woorden de maar matig bezochte vergadering. Uit het jaarverslag van den heer de Jong dat hierna aan de orde kwam merken wij op dat daar het het 10e jaarverslag was er een eenigszins officieel tintje aan was gegeven en dat in die 10 jaar ruim gebleken was dat de vereeniging alleszins burgerrecht had verkregen daar er slechts bij hooge uitzon dering geen gebruik van werd gemaakt. Te vens was 10 jaar geleden begonnen met een schuld van ruim 1100, terwijl de finan ciën op het oogenblik vrij sterk zijn daar er een reserve is van 1623.54, terwijl de cos- tuums en dergelijke nog in prima conditie zijn zoodat hiervoor voorloopig nog niet aan vernieuwing behoeft te worden gedacht. Het ledental was in het afgeloopen jaai iets teruggeloopen nl. van 515 op 503. Door de vereeniging was tienmaal een begrafenis uitgevoerd waarvan 6 voor leden en 4 voor niet-leden. De voorzitter dankte den secretaris voor het keurige jaarverslag waarmee de verga dering instemde. Aan de orde was de rekening en verant woording. De boeken en bescheiden waren in orde bevonden. In kas was bij het begin van het boekjaar 21.18, de ontvangsten bedroegen ƒ1086.17 Er was aan het eind van het jaar een tekort in kas van 22.57. Totaal 1129,92. De uitgaven waren 1129.92 waarvan echter 150 als storting op de Boerenken bank zoodat het eindsaldo was dat er een zuivere winst was van 132.93. Hierna volgde bestuursverkiezing. Aftr de heeren C. v. Twuiver, Jb. Zomer en A Brouwer welke heeren allen weer herkozen werden. Hierna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om op de a.s. Bondsverga dering collectief over te gaan bij begrafenis sen gebruik te maken van lijk- en volgauto's welk voorstel door den secretaris nog werd toegelicht. De heer Kreb vroeg of de leden dan ver plicht zijn om zich daarbij reer te leggen. De heer Wolfswinkel zeide dat men nie mand daartoe kan dwingen waarop de se cretaris zeide dat wanneer het aangenomen wordt, het regel zal worden dat er met auto's zal worden begraven en wanneer iemand dan persé paardenbespanning ver langt, zal men de eventueele meerdere kos ten moeten bijpassen. Nadat het voorstel van alle kante» was bekeken en besproken werd tot stemming overgegaan en het be stuursvoorstel werd verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Tot afgevaardigden naar de bondsverga dering werden benoemd de heeren Kreb en Krijgsman en als plaatsvervanger de heer Dekkers welke allen de benoeming aan vaarden. Bij de nn volgende rondvraag deed de heef Wolfswinkel het idee aan de hand om een volgkoets van de vereeniging bij den lijkwagen toe te geven waarop geantwoord werd dat het op het oogenblik beter geacht werd om voorzichtig te zijn temeer daar de contribltie pas is verlaagd en daar is al meer over ges; rrl en. Men kan beter verlagen dan verhoogen in dezen tijd. zen. Door den aannemer zullen bij den aanleg der aarden baan 90 pCt. van de daarbij be- noodigde werklieden via de arbeidsbemidde ling betrokken dienen te worden. Daarvan zullen worden geleverd door de gemeente Heerhugowaard 30 pCt., Haren- karspel 20 pCt., Hoogwoud 15 pCt., Opmeer 5 pCt. en Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Obdam ieder 10 pCt. Waar nog niet bekend is hoe groot het aantal aan te stellen arbeiders zal zijn, is nog niet aan te geven hoe groot het getal der arbeiders uit ieder der gemeenten zal zijn. Naar verluidt zou ongeveer half Maart bekend worden wanneer deze regeling zou aanvangen. Het totaal ingeschrevenen bij het plaat selijk orgaan der arbeidsbemiddeling be droeg de afgeloopen week 154, zoodat weder een kleine verbetering viel te bespeuren. Tewerkgesteld waren daarvan in de RW. V. (Wieringermeerpolder) 43 arbeiders en in de plaatselijke werkverschaffing 71, 23 per sonen hadden de z.g. wachtweek, 17 perso nen stonden ingeschreven als werkzoekenden waarvan een enkele in de gesubsidieerde steunregeling was opgenomen. De afdeeling Hensbroek van den Bond voor Staatspension-neering heeft een propa- ganda-avond gehouden op Zondag 25 Fe bruari in café Mantel. De voorzitter, de h*er Joh. Koning, riep het welkom toe aan de aanwezigen. Het was spr. een genoegen dat het publiek in zoo grooten getale was opgekomen. De grootste zaal van den heer Mantel was tot in alle hoeken bezet. Een bizonder woord van wel kom wilde spr. toeroepen aan den spreker van dezen avond, den welekenden heer Bruin uit Alkmaar, vurig propagandist voor staats pensioen, en hoofdbestuurslid van den bond. De heer Bruin toonde aan in zijn vurige en enthousiaste rede hoe moet worden ge streden om premie/rij staatspensioen te kun nen krijgen en oud en arm de wereld uit te kunnen helpen. Vooral de jongeren spoorde spreker aan zich bij de gelederen aan te sluiten en schouder aan schouder te vechten voor ons ideaal Spr. besloot met op te wek ken niet den moed op te geven en steeds weer bij den minister van financiën aan te blijven dringen en niet te rusten voor ons doe! is bereikt. De heeren Daan Pool en Tommy Bouman waren zoo als we dat van hun gewoon zijn, schitterend. Het was voor onze afdeeling een succesvolle avond, daar nog weer 13 nieuwe leden zich opgaven, z odat de afdeeling ongeveer 150 leden telt en dat op een dorp als Hensbroek. Ten lokale van den heer P. Schoenmaker vergaderde Maandagavond de afdeeling van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers onder voorzitterschap van den heer J. Klingeler. Deze drukte er zijn spijt over uit, dat de vergadering zoo slecht be zocht, voor een deel ongetwijfeld we! te wijten aan een veigadering van de N. S. B. te Noordscharwoude. De vergadering was bijeengeroepen ter be handeling van den beschrijvingsbrief van df tegen 28 Februari te houden algemeene ver gadering. Van het H. B. was inmiddels een schrijven ingekomen, dat deze vergadering was verdaagd tot 10 Maart, daar de sta tuten van den Nederlandschen Tuindersbond waarvan de fus'e met den N. B. ook op die vergadering zou worden besproken, nog niet aanwezig waren. De vergadering was van oordeel, dat de Algemeene vergadering het fusie-voorstel zou aannemen, daaraan het voornaamste bezwaar in zake het aantal hoofdbestuursleden was tegemoet gekomen, welk aantal nu niet meer zal afhangen van de omzetten der veilingen in de verslhillende provincies, doch van het aantal leden. Daar om werd besloten de afgevaardigden vrij mandaat te geven voor de algemeene ver gadering en zich in beginsel voor fusie uit te spreken In verband hiermee werd goedge vonden de heele lijst van voetstellen, die be trekking hadden op den N. B., niet te be handelen, omdat dit vruchteloos is. Verschillende besprekingen werden daarna gevoerd over de teeltregeling en werden eenige duistere punten opgelost, o.a. dat het percentage van inkrimping voor de teelt van vroege aardappelen een zelfde moet zijn als het percentage van inkrimping voor het heele bedrijf. De vraag werd nog besproken of de commissieleden over meer gegevens be schikten dan in de circulaire waren genoemd. Het bleek van niet doch de commissieleden verzamelen de gevraagde inlichtingen, welke dan in een commissievergadering worden be- sprken, waarop dan definitieve mededee lden worden gegeven. Na bespreking werd het niet noodig ge oordeeld, in plaats van den heer De Boer een reservelid aangewezen te krijgen. Als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden bij meerderheid van stemmen gekozen de heeren Jb. Kramer en J. Kiingeler. Daarna sluiting. Bij de groote landverhuizing door de gemeente Zuidscharwoude zijn de bestede prijzen meegevallen. In tegenstelling met de verpachting der landerijen van Burgerlijk Armbestuur, Ned. herv. diaconie en Ned. herv. kerk, toen veel onverhuurd bleef, deed zich nu voor al het aangeboden land een ge gadigde op. Er is nog land verhuurd van 5 per snees, een voor dezen tijd zeer hooge prijs. De andere akkers brachten over 't ge heel genomen meer op dan een en twee jaar geleden. Het is niet onmogelijk of de verbe terde toestand in den tuinbouw heeft aan deze gunstiger stemming bij de verhuring het zijne bijgedragen. Vermelding verdient nog, dat zij, die nog niet alle huur van vorige ja ren hadden voldaan, niet mochten meedin gea 'Het Burgerlijk Armbestuur heeft bij inschrijving vier perceelen weiland te huur aangeboden, voor een termijn van twee jaar. Twee perceelen zijn gegund aan den neer Jac. Moerbeek en een aan den heer C. Moeijes, terwijl het vierde perceel onverhuurd bleef. 'Al spelende geraakte een kind van den heer H. in het water naast de gas fabriek. Door het kordaat optreden van den jongeman C. Kleimeer, die zich on verwijld gekleed te water begaf, kon er ger worden voorkomen en bleef het voor beiden bij een nat pak. 'Onze plaatsgenoot de heer JoN Vlug slaagde bij het in den Haag gehou den examen voor marconist, tweede klasse. Door B. en W. is, behoudens goedkeu ring van Oed. Staten (de raad gaf in comité zijn goedkeuring) aangekocht het woonhuis met erf benoorden de nieuwe begraafplaats. Hierdoor is voor een reeks van jaren ruimte verkregen, een ruimte die dringend noodig was. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 23 Febr. 1934. DE BLAUWE KNOOP ZAL HULP MOETEN VERLEENEN. De timmerman en aannemer Jan T. uit Ca lansoog, die voor 'n houder van een rijbewijs vooral te diep in 't glaasje kijkt en in den nacht van 10 op 11 Jan. door 'n paar veld wachters op den Keinsmerweg was aange houden, om dat zijn achterlicht den laatsten adem had uitgeblazen, bleek alstoen te ver- keeren in zoodanigen toestand van alcohol- versuffing, dat hij, behalve voor zijn afwe zig achterlicht, ook nog werd gecalangeerd ter zake de onbekwaamheid om zijn motor vehikel te dirigeeren. Deze zaak was de vorige week verder tot heden uitgesteld en veldwachter Homan was behoorlijk present, doch Jan was bij de num mering niet tegenwoordig. Hij had den veld wachter kennis gegeven van verhindering. Volgens veldwachter Homan is de man een stevige propagandist voor Schiedam en zit hij veel achter het stuur, welke berichten den ambtenaar in heftigen ambtsijver deden ont vlammen. Er is een ministerieele aanschrij ving om speciaal op dergelijke weg- en drankgebruikers te letten, derhalve werd te gen den rampspoedigen Jan, die geen partij had gegeven, gevorderd 5 boete of 5 dagen voor het achterlicht zonder licht, 60 gulden boete of 20 dagen wegens den onbestuurba- ren staat achter het stuur en ontzegging rij bevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Dat was geen kleinigheid voor een beginne ling, doch gelukkig bleek onze kantonrech ter meer bezield met een geest van conside ratie en veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen voor het achterlicht, 30 boete of 30 dag 'n wat betrof het gemis van bestuursvaardig- heid en intrekking rijbewijs voor den tijd van 1 jaar, doch: voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd. Veldwachter Homan moet echter speciaal op den timmerman letten. DE ONGETRAINDE HAZENJAGER. Een watermolenaar op non-activiteit te Barsingerhorn, Maarten van L., wiens finan- cieele omstandigheden voorloopig Rockefeller nog niet naar de kroon steken, had zich ge vestigd als broodjager, met een jachtacte, verkregen door een liefdadig familielid, als mede 'n bruikbare spuit en legde op 28 Dcc. te Zijdewind een zeer ongelukkige proef af van bekwaamheid. Niet wat betrof zijn schietkunst, dat viel erg mee en hij wist dan ook een langoor te doen snet)ve!en, maar hij had de sneeuwsporen in het land van dit dier gevolgd en deze spoorzoekerij schijnt de jachtewt om een of andere geheimzinnige reden niet toe te staan. Althans brigadier v. Ens verscheen ten tooneele en nam zoowel de snaphaan als de ontzielde haas in beslag, terwijl Maarten, heden met een volmaakt arme zondaarsgezicht terecht staande, met inachtneming van een groote dosis clementie werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. Er was echter geen macht ter wereld om te beletten, dat het geweer niet werd verbeurd verklaard, van de haas spreken we maar niet eens. Ais die nog n;et is veranderd in hazepeper, zal niemand naar dit pre sentje verlangen. De kantonrechter pink te zelf een traantje van medelijden weg met den armen broodvechter, doch kon niet anders doen, dan hem te adviseeren, gra tie aan de koningin en teruggave van zijn donderbus te verzoeken. ZUINIGHEID BEDRIEGT SOMS DE WIJSHEID. Een garagehouder uit St. Pancras, de heer Dirk M., had op den Provincialen weg van Kennemerland zijn auto bestuurd, in de zad- ge onwetendheid, dat zijn achternummer en letter onverlicht waren. Een rijksveldwachter was zoo vriendelijk hem te waarschuwen, doch er schuilde een addertje onder het gras, want het bekende bonboekje werd niet ver geten. De heer M. had als vakman de fout dra gevonden en hersteld, doch 'n veroordee ling tot 3 boete of 3 dagen bleef niet uit. Een verklikkertje is een afdoende remedie voor dergelijke avonturen, maar de heer M vond den prijs nog wel wat peperig! DE JURIDISCHE OVERHEID We vermeenden, omdat hij tweemaal op de rol pronkte, in den heer R. M. de H., een straatventer zonder vergunning te zien. maar hij onthulde zich als juridisch candiaaat te Bergen, die onder den rook van de kaas-city zonder reflector en voorts ook nog door den Bergertunnel, althans tusschen de waar schuwingsborden, had gereden. Het te ver wachte juridisch verweer, wat betrof het tunnelrijden, werd tactisch ondervangen en de geachte jurist in spé veroordeeld tot resp. 2 en 3 gulden boete, te vervangen door 2 en 3 dagen hechtenis. 'N PRECAIRE POSITIE. De jeugdige bakker Simon C. uit Oudorp, die met zijn driewielige bakbeest natuurlijk op het fietspad is gezien als een rotte kool bij de groentenvrouw, behoeft het ook niet te probeeren om met zijn kar op den rijks- of Kennemerstraatweg te komen Dan staat er dadelijk een verkeersdiender klaar om hem in zijn dagboek te schrijven. De arme jongen maakte nu den kantonrech ter deelgenoot van zijn moeilijkheden en het gelukte hem dezen magistraat zóó te vertee deren, dat niet meer dan 1 of 1 dag als schulddelging werd opgelegd. OP WEG NAAR DE HAVEN SCHIP BREUK GELEDEN. Een duizend-wekige arbeider uit Broek op Langedijk, de jongeheer Hendrik B., was door onbekende oorzaak zijn rijwieireflector kwijt geraakt en wenschte nu deze deserteur te vervangen door een exemplaar, verkrijg baar gesteld op de Alkmaarsche Zaterdag- avondmarkt. Maar de agent die hem op den Frieschen weg aanhield, kon geen rekening houden met zijn goeden wil, aangezien daar de commissaris geen genoegen mee neemt. Het slot van dit interessante reflectordrama was zeer somber: 3 boete of 3 dagen. IN STERVENS GEVAAR P. I. M. De 22-jarige veehouder Nic. V. te Beem- ster was op weg om hulp te halen voor een stervende buurvrouw en legde dus een flink schepje op de snelheid van zijn wagen, tot hij 60 kilometer kon tellen, niet bepaald tot aangename voldoening van der- heer C- Genus, die zich per rijwiel op den Middelweg bevond en gevaar liep door den onstuimiger automobilist tot zeer onooglijke fracties te worden vermalen. De heer V., thans terecht staande, beweerde, dat de heer Genus had gefreewheelen en zich toen heel onzeker had gedragen. Er werd echter aangenomen, dat de veehouder wat meer voorzichtigheid had moeten betrachten en het niet aanging om in de haast voor een stervende nog 'n ander slachtoffer te maken, waarop veroordeeling tot 8 boete of 8 dagen volgde. ACHTERLICHT EN NUMMER BEKLADDERD. Een veehandelaar uit Alkmaar, de heer J. B., bereed met zijn auto den Purmerder weg onder de gemeente Beemster met een zoo danig door modder besmeurd achterlicht en nummerbord, dat deze wetttelijke versierselen geen voldoende effect meer sorteerden en de heer B. werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen om hem aan te moedigen in 't ver volg tijdig een glazenwasscher te ontbieden KOPEREN BRUILOFT EN ALKMAARSCHE KOEMARKT. Deze ietwat zonderlinge combinatie kwam ter sprake toen de heer P. de W., 'n veehou der te Castricum, terecht stond omdat hij zijn leerplichtig zoontje Theodorus gedu rende eenige dagen niet naar school had ge zonden. De heer de W. gaf dit feit toe doch beweerde dat al zijn kinderen vrijaf hadden gekregen ter gelegenheid van zijn 1234- jarige bruiloft. Wat het overige verzuim be trof, toen had de jongen een koe, bestemd voor de Alkmaarsche koemarkt, die 't ver tikte te loopen, als „gangmaker" moeten vergezellen. Door een fout in de te laste leg ging gelukte het vader de W. er de koperen bruiloft door te halen, maar wat de koe- aangaat, voor dit feit werd hij gestraft met 1 boete of 1 dag hechtenis. ASSISTENT IN DE HUISHOUDING Het Castricummer gezinshoofd Th. K. kwam met een soortgelijk watertje voor den dokter. Hij had in November zijn stamhou der Corn. P. gebruikt in de huishouding t en hem tiet broou der wetenschap onthoudt Papa stond dienaangaande niet al te aangeschreven en werd hij genoteerd 3 3 boete of 3 dagen hechtenis Veel valt e echter niet van hem te halen, aangezien hu wenscht te gaan zitten! CASTRICUM HEEFT NU DE EERt Nu het schijnt dat de Egmoader duinen aan verval van krachten beginnen te lijden is Castricum aan de beurt en worden de provinciale duinen naarstiglijk bewerkt door amateurstroopers uit eigen buurt en om. streken. Het was de heer Nic. IJ. die zijn nijpend gebrek aan zakduitjes had willen lenigen en er met een schop gewapend, op uit was getrokken. Het liep hem niet mee, want een jachtopziener had hem al direct bij de klad den. Uitslag van de onderneming 6 boete of 6 dagen en verbeurdverklaring van de schop waarmee minister van Schaik een boomplantdag wil openen. Ook de heer IJsbrand BI. Ez. uit de juni- oresklasse, nog nooit veroordeeld zegt hii had de fortuin geforceerd in de Bakkumer! duinen met een carbidlantaarn. Vangst ni. hil. 10 gulden boete of 10 dagen. Carbidlan taarn kan als verloren worden beschouwd CANDIDATEN VOOR DE ZESDAAGSCHE. Een drietal Amsterdamsche werkloozen, gebroeders O. en zwager S., geduchte weg- racers, die een fietstochtje van 80 K.M. naar Den Helder als een peuleschilletje bei schouwen, hadden in den avond van 14 Ja- nuari, gebogen over het stuur van hun race- kar niet gemerkt dat zij te Liramen op dea verboden rijksweg terecht varen gekomen. Het sportieve trio kwam gezamentlijk op de bon en heden werden de respectieve leden ieder veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. NOG EEN NAKOMERTJE. Jongeheer Jac. W., domicilie Egmond aan Zee, had zijn vriend IJsbrand BI. assisten- tie verleend bij zijn mislukte nachtelijke lichtbakstrooperij. Zijn bemoeiingen werden gewaardeerd op 8 boete of 4 dagen. EEN STUUR MET DE „SHIMMY" ZIEKTE. Amsterdam bracht ons heden vele klan ten! Den Amsterdamschen vrachtautochauf feur Piet van B. was het niet gelukt met zijn vele graden afwijking vertoonend stuur te Alkmaar door hét oog van de naald te krui pen. De politie daar heeft een hyper moderne stuurmeter, zooals Piet tot zijn schade on dervond. 5 of 5 dagen. JE MOET HET MAAR TREFFEN. Een jongeling met name Sam. Sch had te Alkmaar den streng verboden Kennemer- straatweg, afdeeling snelverkeer, bepeddeld, De stakkerd moest uitwijken voor een reini- gingskar, die zeer brutaal het fietspad had versperd. Maar de wet geeft geen pardon. 3 of 3 dagen. LAAT UW VRACHTWAGENS INSCHRIJVEN! Meermalen worden vrachtautochauffeurs de dupe van hun verzuim hun vrachtauto's, waarvan de asbelasting hooger wordt opge- vóerd dan 1200 K.G. te doen inschrijven. Een dergelijke inschrijving is kosteloos en bespaart hun de onaangenaamheid te wor den geverbaliseerd zooals de heer P. de B te Alkmaar, die 1700 kilo had vervoerd en werd verocrdeeld tot 6 boete of 6 dagen. DE NIET GESEPAREERDE MENAGERIE. De los-arbeider Nic. de M. uit Heems kerk, die niet ingewijd was in de zeden en gewoonte van het volk van 40 plus, durfde zich aidaar vertoonen -met op zijn rijwiel een mand, waarin te samen wa ren gebracht twee konijnen en 2 kippen. Een dergelijke combinatie is echter in Alk maar in geen geval geoorloofd en dus ver scheen heden de menageriehouder voor den kantonrechter om deswege te worden onder- houden. Hij beriep zich op zijn onbekend heid met die bepaling en onze kantonrechter moest met leedwezen erkennen, dat hij het óók niet wist, maar zich voornam, zich ten dien aanzien in acht te zullen nemen. De ambtenaar vermeende dat deze verordening was ingesteld om de teeltkeus zuiver te hou den, maar ZEd. was evenzeer de plank mis, het gaat uit een dierenbeschermingsoog punt. Als de geachte ambtenaar zou wor den vervoerd in een mand tusschen twee struisvogels zou hij zulks evenmin gezellig vinden. Bij den heer de M. werd de herinne- ring aan dit artikel der A. P. V. levendig gehouden door het opleggen van 1 gulden boete of één dag. HET JONGE BERMGRAS MOET BESCHERMD WORDEN. De landbouwer P. C. T. van S. te Scher- merhorn had het goed gevonden met een driewielige ierkar links van den weg te gaan rijden op het bermgras. Er wordt veel over deze onhebbelijkheid geklaagd en mijnheer van S. werd meerdere waardeering voor deze beplanting ingestampt door een vonnis waarbij hij tot 3 boete of 1 dag werd veroordeeld. 127. Het toestel was nu vlak bij. Zouden ze gezien worden? Het scheen te gaan cirkelen. Ja, daar kwam bet al lager en lager, beschreef kringen boven den heuveltop. Piet zwaaide onvermoeid met zijn zak doek en het negertje stond ook met zijn armen te zwaaien 128. Ja hoor, het was hun eigen toestel! Piet her kende het duidelijk. Maar hoe kwam hij ooit weer aan boord? Dalen was hier op den heuvel met al die stekelige gewassen onmogelijk, en er viel nergens een effen grasvlakte te ontdekken Wat vlogen ze nu laag! Opeens zag Piet iets als een touw onder aan het toestel hangen. Een touwladder scheen het wel te zijn.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6