Alkmaarsche Courant Veilige havens Stad m Omgeving. Seuilletm $oo9oee Jladioptoqtatmtta ©®e>®®©|» Qemeentecaden Honderd Zes en Dertigste jaargang. DONDERDAG t HAART. afscheid rector van de weijst. ledenvergadering „het witte kruis". HEILOO. -No. 51 1934 a!v,a-la vaa r,dc- Lyceum nam rector v. d. Weijst, die einde van het vorig jaar benoemd werd tot inspecteur van het M. O fk^P^te.te 's-Hertogenbosch, afscheid van het curatorium, leeraren, ouders en leer lingen. Deze bijeenkomst werd ook bijgewoond door de commissie van toezicht op het M. O. de deken en verschillende kerkelijke autori teiten. Deken R e n g s stelde het op hoogen prijs, dat zoo velen door hun tegenwoordigheid blijken van dankbaarheid hebben willen geven tegenover den scheidenden rector en zijn echtgenoote. Zich tot de leerlingen richtende zeide spr. dat het lyceum en de leeraren er voor hen was. Dankbaar was spr. de ouders voor de steun aan het lyceum gegeven, waar- ra hij een woord van afscheid richtte tot rec tor van den Weijst. er zijn vreugde over uit sprekende namens ouders en leerlingen, voor hetgeen de rector gedaan heeft voor het r. k. lyceum dat ouder zijn zesjarige leiding een bloeiende ondei wijsinrichtr.g in de kop van Noordhol'and was geworden. Uitvoerig stelde spr. in het licht dat rector v. d. Weijst niet alleen de rector was ge weest, doch ook in Den Haag de advocaat van d'it onderwijs. Een groot aandeel heeft hij gehad in het oplossen van de vele moeilijkheden en daar voor bracht hij een diep gevoeld woord van dank. Bijzondere nadruk legde spr. op hetgeen rector v d. Weijst voor 't r.k. lyceum was ge weest. Daarin heeft spr. het bewijs gezien, dat de bede om een buitengewoon bekwaam rector in de eerste r.-k. M O.-onderwijs inrichting boven het IJ was verhoord gewor den. Voor U is dit de grootste hulde en voor ons de grootste trotsch. Wij danken dit aan Uw uitnemend karakter en Uw dóór en door katholieke levensopvat ting. Gij hebt aan Uw katholieke roeoing beant woord en hebt, door Uw buitengewone plichtsbetrachting onzen oprechten dank ver dient. Gij hebt de materie gedetermineerd om -er katholieke vorm aan te geven, daarbij ge steund door een eminente staf van leeraren en leeraressen. Van het lyceum is bekend, dat men hier niets moet, maar dat men er doet. Wij gevoelen wie en wat ons verlaat Onze troost is, dat Uw leeraren en leeraressen en Uw geest blijven. Een troost is ook, dat wij van Uw op volger met alle grond mogen verwachten, dat hij met de leeraren en leeraressen het peil van het lyceum hoog zal weten te houden. Ofschoon wij Uw heengaan ten zeerste betreuren, mogen wij niet egoïstisch zijn en dienen wij ons er over te verheugen, dat gij geroepen zijt tot het hooge ambt van in specteur waarvan er slechts zeven in ons land zijn. Uw eer valt voor een deel op ons terug. De organisatie van ons lyceum deed de aandacht op U vestigen. Wij zijn daar voor dankbaar en zullen God blijven bidden voor Uw zegenrijk werk. Gij hebt hier als zuiderling een vriendschap ondervonden, die bewees dat Noord en Zuid niet tegenover elkander staan. Als stoffelijk blijk bood spr., namens het curatorium, onder enthousiast applaus der leerlingen, den rector en zijn vrouw een zilveren theeblad aan. Het woord was hierop aan rector J. T i 1 b y, tevens leeraar aan het lyceum, die oordeelde, dat rector v. d. Weijst getoond had een geboren 'leider te zijn. In onze ver gaderingen gebruikte gij nimmer de voor zittershamer. Gij zijt een goed paedagoog, toonde diep inzicht in de zielen van onze jongens en meisjes en wist in moeilijke om standigheden aan velen van ons goeden raad te geven. Gij richtte Uw onderwijs in op zelfvoldoening. Vroegen de jongens U: „Moeten wij dat?" dan antwoordde gij: „men moet hier niets men doet hier". Voortdu rend hebt gij de leerlingen de geest van het offer duidelijk trachten te maken. Gij waart een practisch voorbeeld van energie en kracntsontplooiïng. Het leed is U niet voorbij gegaan, doch doe als de zonnewijzer en teeken alleen aan de zonne-uren in Alkmaar doorgebracht. Gij gaat ons verlaten en bieden U met door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 36) Het eerste, waarop zijn oog viel, was het open liggende valies van zijn vader naas. diens bed. Alles er in lag door elkaar, want als Quidmore een overhemd of een boord noodig had, dan vischte hij dat er uit, onver schillig waar het lag. Het e'pn.aardl^tg>n" voel van verdriet, veroorzaakte door het tn de handen nemen van voorwerpen van _da- gelijksch gebruik, die toebehoord hadden fan iemand, die ze nu nooit meer noodig zou hebben, was nieuw voor hetm Hu had noo. gedacht, dat er zóóveel verdriet-kon opge had, terwijl hij zich over het valies heen boog, er toevallig een uitgehaald, en toen plotseling in tranen uit. Het ere eerste, die hij stortte na bij de Tollivants zoo dikwijls, zonder dat iemand het zag, g te hebben om zijn vreeselijke eenzaamheid Het viel hem nu in de gedachte, dat hij niet gehuild had toen zijn pleegmoeder uit znn leven was verdwenen. Hij had ïiiet bepaaia om haar getreurd. Zoolang zij er was en nij haar dagelijks zag, had hij van haar gehou den op de manier, waarop hem dat zoo ge makkelijk afging, zoodra hij voelde, dai iemands hart warm voor hem klopte. Maar zij was geen deel geweest van zijn innerlijK Uwe echtgenoote een bescheiden souvenir, opdat gij ons niet zult vergeten in Uw werk /n» Bosch en ook niet in Uw gebeden. (Applaus). 5 De heer Bosscher, voorzitter van de commissie van M. O., voerde hierna het woord. Het stemt tot weemoed, dat U moet ver laten de inrichting die U steen voor steen nebt opgebouwd, doch het stemt tot vreugde, aat de hooge regeering U geroepen heeft tot een taak waarop U in breeden kring het on- derwijs kunt dienen. Ik hoop dat uw nieuwe betrekking U bevrediging zal schenken en nat net U en mevrouw in Uw nieuwe woon- P u 2al gaan' (Applaus). Mr. Leesberg sprak een woord van dank als voorzitter van den raad van bij stand. Gij met Uw curatorium hebt het zon der den raad van bijstand kunnen stellen, doch de raad heeft voor 't lyceum in de stad, waar eens een rector Murmellius 900 leerlin gen 't onderwijs volgden, de verwachting ge wekt, dat het classieke op dezelfde wijze te doen herleven en de jeugd schoonheid 'bij te brengen. Meer dan 500 ouders, die hun kinderen hier hebben gehad, hebben allen vertrouwen m den rector gehad, die voor hun allen de vertrouwensman was. Spr. was overtuigd, dat alle vaders deze rector de hand willen drukken en dat alle moeders hem willen omhelsen. (Applaus). Wij zullen u, aldus spr., ook in den Bosch in uw arbeid blijven vo'gen en spre ken de hoop uit, dat uw werk daar even zegenrijk zal zijn als het hier is geweest (Anplaus). Rita Lohman één van de leerlingen hield hierna een aardig speechje namens de meisjesleerlingen verzekerende dat hun beste wenschen en gebeden hem zullen blijven volgen. Hierna bood zij een album met fo to's aan. (Applaus). Hans Overtoom sprak namens de jongens, en deelde mede, dat het bericht van het vertrek van den rector de jongens had geslagen. Kort na uw verjaardag, kwam dit bericht en wij hadden u zoo gaarne behou den, doch moesten ons er bij neerleggen. U en uw vrouw zoo laten gaan, wilden wij niet en daarom hebben wij getracht u onze dankbaarheid te toonen. Bij uw afscheid brengen wij u dank en wij beloven u onze best te zullen doen voor uw opvolger te zijn, wat wij voor u geweest zijn Wij hopen dat u aan ons zult blijven den ken, zooals wij aan u zullen denken en wen schen dat het u beiden uitstekend zal gaan. (Applaus). Simon Groen sprak hierna namens de oud-leerlingen. Met u, zoo zeide hij, ver dwijnt een stukje lyceum. Namens de oud leerlingen wenschte hij rector v. d. Weijst God's beste zegen. (Applaus). Rector v. d. W e ij s t gevoelde langzaam maar zeker, dat hij na dit uur niet meer de rector was aan de school, die' hij mede had opgebouwd. Gij weet, zoo zeide hij, dat wetenschap en openbaring volkomen in harmonie gaan en gij weet, dat het veel moet beteekenen de inrichting te moeten ver laten, die opleiding geeft aan de jongens en meisjes, die deze waarheid moeten uit dragen. Jelui trouwe oogen, zal ik in het zonnige zuiden niet vergeten en jelui handdruk zal ik blijven Voelen. Jelui vraag ik, werk hard, bid en neem ontspanning. Als gij uw plicht gedaan hebt en het lukt u niet op tijd het eindexamen te doen, denk dan nooit, dat gij minder zijt dan anderen, want later zal uw weg blijken. Ik waardeer de album met foto's, doch hij was niet noodig om de herinnering aan jelui vast te leggen. Zich tot de ouders richtende, zeide spr dat zij de kinderen hadden toevertrouwd om hen tot het evenbeeld van den schepper te maken. Hij had gezorgd de kinderen liefde bij te brengen, omdat zonder liefde opvoe ding niet mogelijk is. Tot de ouders zeide spr.. weet wel, dat gij het fundament zijt en houdt uw kinderen daarom eenvoudig, leidt hen tot het offer. Het curatorium en den raad van toezicht, die belangloos werken, bracht spr. dank voor het gesprokene en de cadeaux. Nóch U, nóch de leerlingen zullen wij ooit vergeten. Ook tot de leeraren en leeraressen richtte spr. woorden van waardeering, er op wijzende, dat de economischen nood ook hen getroffen heeft, waarbij hij belichtte, dat „men" dit niet beseft en niet weet, dat de reactie voor de leeraren en leeraressen is geweest, nog harder te willen werken voor de leerlingen. Hij ein digde met den wensch, dat de school zal blijven groeien en bloeien, onder de zegen van boven en dat de leeraren, leeraressen en leerlingen zijn opvolger zullen behandelen, leven. Zij was de wolk en de zonneschijn ge weest van een dag, die uit de herinnering ver dween door de wolk en de zonneschijn van den volgenden dag. Van die twee menschen betreurde hij den man het meest, en de man was een moordenaar en waarschijnlijk een ze'fmoordenaar. Op den rand van zijn bed zittend, herhaal de hij die beide woorden om te trachten ver ontwaardigd te worden. Hij noemde Honey- bun toen ook een dief, en wilde zich losmaken van den omgang met zulke misdadigers. Mij moest op eigen beenen leeren staan en was dan ook volstrekt niet bang zelf zijn brooa te verdienen. Hij had gehoord van jongens, die, nog geen dertien jaar oud zijnde, dat ook hadden gedaan, en tenslotte milhonnairs waren geworden. Maar die stonden, voo< zoover hij wist, op de een of andere wijze in verbinding met de maatschappij, hadden den steun van familie'eden, menschen, die van hen hielden, hadden een achtergrond. Zij dobberden niet rond, zooals dat spookschip, dat nooit een haven mocht aandoen en dat alleen maar den God der Zee had om te voor komen dat het naar den kelder ging. Hij zou bijna aan dien God der Zee gaan gelooven. Was er maar zoo'n God! Maar de God, die er was, de God, die in kerken was opgesloten en die alleen op Zondagen werd gel'rulkti hielp hem nu niet veel. Hij moest zich zeit helpen en vóór alles breken met die allerge meenste kerels, waarmee hij in aanraking was gekomen. En juist toen hij, na een paar uur er ove. te hebben gepeinsd, tot dit besluit was geko men, werd hij opgeschrikt door een klop op zooaiS zij dit hem hadden gedaan. (Lang durig applaus). Tot slot sprak rector v. d. Weijst nog een woord van dank aan allen, die blijk hebben gegeven zijn werk te waardeeren. Hierop volgde een voordracht met zang door de meisjesleerlingen, waarna thee ge serveerd werd en gelegenheid werd geboden persoonlijk afscheid van den heer en mevr. v. d. Weijst te nemen. Gisteravond heeft in café „Central" de voorjaarsledenvergadering van de vereeni- ging „Het Witte Kruis" plaats gehad De vergadering was door 45 leden bezocht. De voorzitter, dr. J. H. Pameijer, opende de vergadering en sprak er zijn teleurstel ling over uit, dat het bestuur van de afdee- ling Oudorp bericht hhd gezonden, dat het Wit-Gele Kruis, aldaar, met ingang van 1 Jan. 1934 ook verplegingsartikelen beschik baar zal stellen, waardoor de afdeeling Alk maar 100 leden, welke in Oudorp wonen, moest afschrijven. Verder hadden verschillen de leden hun contributie verminderd, hetgeen zeer ten nadeele van de vereeniging was ge komen. Wanneer zulks doorgang bleef vin den, dan was „Het Witte Kruis" genood zaakt, de subsidies aan de andere vereenigin- gen, te verminderen en in te trek ken. Spr. hoopte, dat de leden de vereeniging niet in moei.ijkheden zullen brengen. De no tulen werden na voorgelezen te zijn, goedge keurd. Uit het jaarverslag van den secretaris, mr. G. A. de Lange noemen we-: aan contrbutLs ontvangen 10370.50, terwijl de uitgaven 7913.89 bedroegen. Aan ijsverbruik was uitgegeven 61.40. De ontvangsten van het badhuis bedroegen 4869.50, terwijl de uit gaven 4954.36 bedroegen, zoodat de reke ning sluit met een nadeelig saldo van 84.85. Oud-burgemeester Wendelaar had een be drag van 150 toegewezen, afkomstig van de door de Hollandsche Mij. van Landbouw dit jaar gehouden verloting. Dit bedrag had het bestuur gebruikt om aan de werkioozen regenbaden te verschaffen voor den prijs van slechts 5 cent per bad, hetgeen echte niet aan de verwachtingen had voldaan. De financieele toestand van de vereeniging Zuigelingenbescherming bleef ook in 1933 zorgelijk. Uitgaven 4597.67, ontvangsten 3390.50. De vereeniging Huisverzorging heeft dit jaar aan 250 gezinnen hulp verleend, de on+- vangsten bedroegen 3899.87, de uitgaven 3815.81. Uit het jaarverslag bleek, dat Het Witte Kruis en zijn onderafdeelingen ook dit jaar weer belangrijk werk hadden verricht in het belang van de volksgezondheid in Alk maar. De rekening en verantwoording werden evenals het verslag van de commissie, die de rekening 1933 had nagezien, zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit het verslag van den afgevaardigde van de Algemeene Vergadering, den heer Saai, bleek, dat ook daar vermindering van inkomsten geconsta teerd was. Het verslag van de commissie van het magazijn werd eveneens goedgekeurd. Punt 7 van de agenda bevatte verkiezing bestuurslid in de vacature van den heer Th. J. Buissink, die wegens vertrek bedankte. Gekozen werd de heer C. Venneker met 37 stemmen (de heer A. Mannes 5 stemmen). Vervolgens werd art. 2 van het huishoude lijk reglement aangevuld met de bijvoeging, dat het bedanken als lid van de vereeniging alleen dan rechtsgeldig was, wanneer de se cretaris daarvan schriftelijk in kennis gesteld was. Art. 3 van dit reglement werd aangevuld met de bepaling dat de bekendma king van een candidaatstelling als bestuurs lid door 5 leden 14 dagen vóór de ledenver gadering moest plaats hebben en hiervan moest deze candidaat schriftelijk kennis ge ven aan den secretaris. Een kleine wijziging van het Badhuisregle ment werd aangenomen. Vervolgens had de benoeming plaats van een lid van het be stuur van de T B.C.-bestrijding (vacature- Kolb). Gekozen werd de heer C. E. Mey.- hoff met 22 stemmen (v. Zoonen 11 en Wey- ling 8). In de vacature van lid van de commissie van het badhuis werd bij acclamatie gekozen de heer J. W. Hazeloop. Bij de rondvraag deed de heer Carels het voorstel, om uit naam van de vereeniging „Het Witte Kruis" een motie aan Ged. Sta ten van Noordho'land te zenden, om adhae- sie te betuigen met het plan, om tot een Sportfondsenbad in Alkmaar te komen. Hierop antwoordde de voorzitter, dat hij persoonlijk wel voor een Sportfondsenbad was. doch hij zich er qua „Het Witte Kruis" tegen verzetten moest, omdat het bestuur zich de deur. Dat was zeker zijn vader! Maar nog voordat hij bij de deur was, werd deze zachtjes opengeduwd, en hij zag den zwarten lap over het linker oog. „Ik ben maar wat vroeger van 't werk ge gaan, want we moeten nu voor dat werkpak gaan zorgen". De jorigen begreep er niets van. „Wat voor werkpak?" „Wel, voor je baantje, morgen. Je kunt toch niet in je goeie kleeren werken. Die zou den immers vuil worden". In een tweedehandsch kleeren winkel, die Honeybun bekend was in de Charles Street, vonden zij een niet te erg versleten werkpak voor een jongen. Honeybun betaalde het. „Maar ik heb zelf geld, mijnheer Honey bun". „Plicht van je naaste familielid, jongen! Je "zult je geld voor je opvoeding noodig hebben; dat moet je niet vergeten. Door dat werkpak waren de banden tus- schen hem en den misdadiger, van wien hij zich trachtte los te maken, hechter geworden en nog hechter werden zij door het gesprek tusschen Honeybun en Goodsir, dat hij dien avond broksgewijze opving. De twte gauw dieven zaten op de onderste trede van de trap, die naar het restaurant leidde, waar zij met hun drieën hadden gegeten Tom stond boven aan de trap, op zij, zóó. dat hij niet gezien kon worden, maar waar hij vol doende kon hooren. „Ik zeg je, Goodsir, dat ik 't niet kan doen", zei Honeybun. „zoolang ik de naas te bloedverwant van dien jongen ben. Het Vrijdag 2 Maart. HILVERSUM, 1875 M. (8—12.— 4.—8—en 11—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 8.11.uur). 8.— Gr.platen. 10.— VPRO-morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.20 VAR A-orkest olv. H. de Groot (gr.pl.) 11.Gr.pl. 11.05 Deel. M. Beversluis. 11.20 Gr.pl. 12.Kovacs Lajos en zijn orkest en gr.pl. 2.15 Gr.pl. 2.30 Mode praatje door mevr. I. de Leeuw van Rees. 3.Gr.pl. 4.Pauze. 4.15 Gr.pl. 4.30 Voor de kinderen. 5.De Flierefluiters olv. J. v. d. Horst, mmv. A. de Booy, zang. 5.45 Orgelspel Joh. Jong. 6.De No tenkrakers olv. D. Wins. 6-30 Gr.pl. 6.45 Vervolg orkestconcert. 7.30 Mevr. A. v. d. Wijkde Groot: Socialisme en wereldbeschouwing. 7.50 Gr.pl. 8.Causerie Prof. Ir. W. Schermerhorn. 8.30 Pianoreci tal J. Hyman. 9.Causerie ds. E. D. Sjjelberg. 9.30 Vervolg piano recital. 10.Vrijz. Godsd. Pers bureau 10.05 Vaz Dias. 10.15 Cau serie dr. G. Knuttel. 10.45 Gr.pl. 11.Gevar. concert: orgel, saxo foon, trompet, zang, accordeon en hawaiïan guitaar. HUIZEN, 301 M. (Alg. progr. NCRV). 8.Schriftlezing en medi tatie. 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Mor gendienst olv. ds. D. Sikkel. 11. Hobo-recital J. Middendorp, mmv. H. G. v. d. Berg, piano. 12.15 Gr. pl 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.— Gr.pl. 2.30 Chr. lectuur. 3.— Or gelspel S. P. Visser. 4Zang door W. Hessink, bas-bariton. Aan den vleugel: mevr. C. KempersKoster 5.NCRV-Kleinorkest olv. P. v. d. Hurk. 6 30 Causerie A. J. Herwig. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Literair halfuur. 8.Orgelconcert J. Zwart. 8.45 Causerie door Bau Hesling. 9.15 Mannenzangvereen. „Apollo", olv. F. J. Roeske mmv. Rosa Spier, harp. Om 10.Vaz Dias. 10 44—11.30 Gramofoonpl. DAVENTRY, 1500 M. 10.35 Mor genwijding 10.50 Tijdsein en ber. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgel spel A. Stephenson. 12.50 BBC- dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Nor thern Studio-orkest olv. J. Bridge 2.20 Voor de scholen. 3.55 Voordr. 4.10 Ch. Manning en zijn orkest 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6 45 Officieel nieuws. 6.50 Kamermuziek uit de Baroktijd 7.10 Muzikale causerie. 7 30 en 7.50 Lezingen. 8 20 BBC orkest olv. J. Lewis. 9.20 Berichten afzijdig wil houden van de inmiddels ge worden politieke kwestie. Spr. achtte deze voorgestelde motie absoluut verkeerd, omdat men met eensgezindheid de menschen bij el kaar wil houden. Bij de autorteiten zal het wel voldoende bekend zijn, hoe wij over dit vraagstuk denken. De heer Saai kwam als voorzitter van het comité van actie op tegen deze uiteenzetting, omdat er volgens spr. in het geheel geen sprake van was, het college van B. en W dwars te zitten, maar dat het hier ging om de kwestie: wat is voor de vereeniging „H..r Witte Kruis" hygiënischer: een Sportfondsen bad of een onoverdekt bad? De voorzitter bleef echter bij zijn beslui* en s'oot daarmede het debat over deze kwes tie. Nadat de heer Wiepjes zijn diensten vrij willig had aangeboden, hetgeen het bestuur zeer op prijs stelde, werd de vergadering ge sloten. (Waar zoowel door vóór- als tegenstan ders in den Raad is betoogd, dat het zwern- badvraagstuk geen politieke kwestie is en waar bij de ruim 200 spaarders, die zich vrijwillig opgaven vogels van zeer divers? politieke pluimage zijn, gaat het o.i niet aan het vraagstuk eenvoudig ter zijde 'e schui ven met de opmerking, dat men buiten de politiek wil blijven. Juist een vereeniging als Het Witte Kruis, die zich de bevordering der hygiëne ten doe! stelt is meer dan andere aangewezen haar medewerking aan het tot stand kernen van de beste bad- en zweminrichting te verleenen. Red. Alkm. Crt.) zou tegenover hem niet eerlijk van mij zijn". Goodsir bracht hiertegen iets in het mid den, waarvan hij de bedoeling alleen kon af leiden uit het antwoord, dat Honeybun er op gaf. „Begrijp je dan niet, dat 't voor mij een heele boel harder is, om aan een voordeel ig zaakje niet te kunnen meedoen, dan voor jou om 't zonder mij klaar te spelen? Niet dat ik er iets op tegen heb, hoor, maar als je inoet zorgen voor een ouderloozen jongen, dan moet je heel wat goede zaakjes laten schie ten, waaraan je wat graag zou meedoen, als je alleen maar aan je zelf hoefde te denken. Je bent toch een Christen, Goodsir!" Weer moest Tom gissen naar hetgeen de andere hierop antwoordde. „Welnu, Goodsir, als 't je niet bevalt, kun je voor mijn part naar de hel loopen. En bo vendien ga ik vannacht niet in onze eigen kamer slapen, en dat doe ik net zoo lang niet totdat zijn vader terug is. Ik ga in dc kamer van den jongen slapen om hem gezel schap te houden Het is niet goed om zoo'n jong ventje alleen te laten in een huis als dit waar een hoop kerels van de vlakte voortdu rend in en uit gaan." Tom trok zich op een meer bescheiden af stand terug, en de wetenschap dat het an dere bed in zijn kamer niet meer zoo grieze lig leeg zou zijn, was een verademing voor hem. Hij droomde dien nacht niet, als gevolg van zijn gevoel van veiligheid. In den vroe gen ochtend, niet lang na vieren, werd hij wakker door een hand, die hem zachtjes heen en weer schudde. en lezing. 9.55 „Alibi fromthe Air", sepl van Cochrane en Roberts. 11.10 Voordracht. 11.15—12.20 Harry Roy en zijn band. PARIJS (RADIO-PARIS), 1796 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.50 Orkest- concert olv. Krettly. 9.05 „Spoken", (A spel van Ibsen. Regie: A. Bacque. K ALUNDBORG, 1261 M. 11 20— Q I.20 Concert uit t Bellevue-Strand- X hotel. 2.Zangvoordracht. 2 20— 4.20 Concert uit rest. „Wivex" 7.20—8.35 1ste en 2de acte van C. Nielsen's Opera „Saul og David" olv. J. HyeKnudsen. 9.05 Gr.pl. 9.35 Oude Deensche melodieën 9.50 Pianorecital Emil Haek. 10.20 II.50 Dansmuziek olv. E. Tuxen. LANGENBERG, 456 M. 5 25 Gr. pl. 6.35 Blaasconcert olv. Schmidt. 11.Gr.platen. 11.20 Concert uit Breslau. 12.20 Weragkamerorkest olv. Keiper. 1.20 Filmmuziek. 3.20 Weragorkest olv. Kühn. 6 20 Or gelconcert mmv. orkest olv. Seidler. 7-30 Gr.pl. 7.50 „Spieszerbraten", gevar. progr. 10 20 Hoorspel. 11.20 11.50 Gramofoonmuziek. ROME, 421 M. 8-05 Concert mmv. orkest en zangsolisten. Hierna: gr. platen. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12.20 Omroepkleinorkest olv. Lee mans. 1 30 G rpl. 5.20 Symphonie- concert olv. Kumps. 6.20 Gr.pl. 650 Omroepkleinorkest olv. Lee mans. 8.20 Gr.pl. 8-25 Hoorspel. 8.50 Orkestconcert mmv. solisten olv J. v. d- Smissen. 10.3011.20 Gr.pl 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.30 Omroepkleinorkest olv. Leemans- 5.20 Omroeporkest olv. André. 6.35 Gr.pl. 7.— Pianorecital. 8 20 Sym- phonieconcert olv. Kumps. 10.30 Gr.pl. 10.45—11.20 Harmonica recital. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Boerendansmuziek, gr.pl- 7.50 Zie Langenberg. 9.20 en 9-50 Ber. 10.20—11.20 Concert uit Leipzig olv. Blumer. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10 35—1050, Daventry 10.5011.20, Lond. Reg. 12.20--16.10, Daventry 16.10--24. Lijn 4: Langenberg 10.3519.20 en Luxemburg 19.20—24. De gistermiddag gehouden raadsvergade ring werd niet bijgewoond door den heer Schuyt, .die, naar de voorzitter meedeelde, zijn koperen bruiloft vierde. De ingekomen stukken werden alle voor kennisgeving aangenomen. Daaronder be vond zich o.a. een goedkeuring van het uit breidingsplan door Ged. Staten. Garantie doortrekking gasleiding. Op verzoeken om te bevorderen, dat de gasleiding wordt doorgetrokken: a. langs een gedeelte van den Westerweg, noordelijk gedeelte; b. langs een gedeelte van den Rijksstraatweg, westelijke zijde, ten zuiden van de Kennemer manege, deelden B. en W. md, dat voor eerstbedoeld gedeelte, waar negen aansluitingen zijn te wachten, een garantie wordt gevraagd van 2200 M3. en voor het sub b. genoemde (voorloopig vier aansluitingen) 1300 kub. meter. Zij stelden voor de gevraagde garanties te verleenen. De heer G r e e u w drong erop aan, zoo veel mogelijk arbeiders uit Heiloo hieraan te laten werken. Devoorzitter antwoordde, dat er reeds Heilooërs werkzaam zijn. Overeenkomstig het voorstel werd hierna besloten. Ontheffing bouw- en woning verordening volgens art. 29. Blijkens een adres aan den raad is de heer „Wakker worden, kleine schelm! 't Is tijd om op te staan. Je moet om vijf uur op je werk zijn." Het „werk" was op een markt, die eigenlijk geen echte markt was, omdat zij alleen aan de hotels leverde. Samen met de Gansevoort- en de West Washingtonmarkt, scheen zij het verzamelpunt te zijn van een groot deel van het voedsel op het vasteland van Amerika. Spoortreinen en stoomschepen brachten het van boerderijen voor vee- en groententee't, van plantages en boomgaarden, van rivieren en zeeëen, van abattoirs en koelhuizen, van het noorden, het zuiden en het westen, van tropische gewesten en nog veel verder, all?s om de veteringsorganen, die de basis vormen van New York's arbeidsvermogen van voed sel te voorzien, Tom's werk was niet zwaar maar het hield geen oogenblik op. Het be stond uit verzamelen en rangschikken van leege kisten, kratten, manden en kippenkor- ven, die neergegooid waren op een verheven plankier, dat buiten om het gebouw was aan gebracht, of die op de toonbank binnen, door elkaar lagen. Den eenen dag werden zij door lastwagens gevuld aangevoerd, om een anderen dag leeg te worden weggehaald. Het eenige wat Tom had te doen, was om al die pakmiddelen volgens hun afmeting en vorm ordelijk bij elkaar te plaatsen. Over het algemeen waren de afmetingen klein, en de vormen varieerden tusschen vierkant, lang werpig en cylindervormig. Rapheid, zin voor orde en goede wil waren vereischten voor die taak, en alle drie bezat de jongen. (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7