DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Moderne Aardrijkskunde P. Dekker voornemens om het door hem be woond perceel zoodanig te verbouwen, dat de thans gecombineerde zaken, zijnde koffie huis en winkel, in de toekomst worden ge scheiden in twee zaken. Beide zaken dienen verbonden te zijn aan een woning en voor de te stichten nieuwe woning wenscht adressant een bovenwoning te doen inrichten. B. en W. hadden geen bezwaar, dat ont heffing wordt verleend van het verbod om bovenwoningen te stichten, maar merkten op, dat het plan niet voldoet aan de overi ge eischen van de verordening, zoodat het nog gewijzigd dient te worden. B. en W. stelden voor de gevraagde ont heffing te verleenen. Goedgekeurd. Bijdrage aanleg rijwielpad over den Zanddijk. De bijdrage van 200 voor het maken van een rijwielpad langs den Zanddijk tusschen Limmen en Bakkum, toegezegd bij raadsbe sluit van 3 Augustus 1932, is nimmer uitge keerd, omdat niet tot aanleg van het pad werd overgegaan. De rijwielpadvereeniging stelt zich thans voor tot aanleg van een een voudiger pad over te gaan en vroeg een bij drage van 100. B. en W. stelden voor de gevraagde bijdrage toe te zeggen. Aldus besloten. Toeslag voor verloskundige hulp. In verband met een verzoek van Th. Sen* gers om toeslag voor verloskundige hulp deel den B. en W. mede, dat aan personen van wie verwacht mag worden, dat zij op grond van hunne financieele omstandigheden bij een bevalling de hulp eener verloskundige zouden hebben ingeroepen, een zoodanige toeslag wordt verleend, dat zij geen hoogere kosten voor verloskundige hulp aan een dokter hebben te betalen dan een verloskun dige aan hen in rekening zon hebben ge bracht. De tarieven van een verloskundige zijn ongeveer 15. Ware een verloskundige aanwezig, dan hadden personen, die niet in staat zijn om de kosten van verloskundige hulp te betalen, zich te wenden tot het Burgerlijk Armbe stuur, wat ook thans voor het resteerend ge deelte van de kosten het geval zal moeten blijven. Aan adressant is een toeslag van f 15 toe gekend, zoodat 10 voor zijn rekening blijft B. en W. meenden niet verder te kunnen gaan. Zij stelden daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Conform besloten. Verzoek om een gratificatie. Bij raadsbesluit van 15 Fbruari 1933 werd de jaarwedde van den correspondent der arbeidbemiddeling vastgesteld op f 150 en werd aan hem voor het tijdvak October 1932 tot October 1933 een gratificatie van 100 toegekend. B. en W. stelden voor, over het tijdvak October 1933October 1934 weer een gratificatie uit te keeren, groot 100. Aldus werd besloten. Ruiling van grond. Bij raadsbesluit van 5 Maart 1930 werd een ruiling van grond aangegaan met den heer H. Kok. Toen ter uitvoering van het be sluit de akte van ruiling gepasseerd zou wor den, gaf Kok te kennen, dat het op die wijze niet zijn bedoeling was geweest. Later heeft hij de onderhandelingen weer geopend en is thans bereid aan de gemeente af te staan een strook grond, groot ongeveer 444 M2., gelegen langs den Westerweg, als hij van de gemeente terug krijgt een ge deelte grond langs de spoorbaan, groot on geveer 802 M2. en bovendien een bedrag van 50. B. en W. waren van oordeel, dat de grond, dien Kok van de gemeente zou krijgen, voor haar weinig waarde heeft, terwijl het aanbe veling verdient om den Westerweg ter plaatse te verbreeden. Zij stelden daarom voor met wijziging van bovenaangehaald be sluit, tot genoemde ruiling van grond te be sluiten. Goedgekeurd. Verkoop van bouwterrein, Door den heer K. de Bakker, aannemer werd verzocht te mogen koopen voor 4.2Ó per vierk. meter een gedeelte bouwterrein, zijnde de zuidoosthoek van het westelijke middengedeelte, tegenover het bosch, aan sluitende aan het gedeelte, dat hij gekocht heeft. Het is de bedoeling van gegadigde op het terrein een dubbel woonhuis van twee verdie pingen en een eengezinswoning te doen bouwen. In verband met reeds aangekocht terrein zou hij den termijn van bebouwing voor het eengezinswoonhuis iets ruimer dan 6 maanden gesteld willen zien, waartegen bij B. en W. geen bezwaar bestaat. Het college stelde voor om te besluiten het gedeelte grond te verkoopen voor 4 20 per M2. onder de bekende voorwaarden, behou dens bovenbedoelde afwijking. De heer Keesman zou gaarne inzage ontvangen van de exploitatierekening. Devoorzitter zou zorgen, dat zij ter visie werd gelegd. Overigens verzekerde hij dat de exploitatie goed gaat. De heer K o s t e 1 ij k drong erop aan niet te royaal om te springen met het nog resteeren de deel van het terrein, omdat er nog geen nieuw bouwterrein beschikbaar is. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. een terrein op het oog hebben, dat weer nieuwe ruimte biedt. Het voorstel werd hierop goedgekeurd. Beslissing uitgesteld Door den heer R. Kuiper, aannemer, is verzocht van de gemeente te mogen koopen voor 3 per vierkanten meter een strookj grond, breed ongeveer 2H M. en diep onge veer 40 M., gelegen aan den Westerweg ten zuiden van en grenzende aan een percee eigendom van aanvrager, welke grond door de gemeente is aangekocht van den heer C, Bakker Pz.. B. en W. stelden voor tot dezen verkoop te besluiten. De heer K o s t e 1 ij k maakte bezwaar tegen inwilliging van 't verzoek en stelde voor het punt van de agenda af te voeren. Beter is af te wachten een beslissing omtrent de aan sluiting van den nieuwen weg. Wetn. Opdam betoogde, dat de ge vraagde strook grond wel gemist kan worden en drong erop aan in deze vergadering nog een beslissing te nemen in het belang van adressant. Het voorstel werd hierop uitgesteld tot het agendapunt inzake aansluiting van dep weg naar de Egmonden aan den Westerweg Aankoop van een huis en erf voor uitbreiding begraafplaats. B. en W. deelden mede, dat bij de voort gezette onderhandelingen de heer D. S. de Vries bereid bleek om zijn huis en erf naast de algemeene begraafplaats, aan de gemeen te te verkoopen voor acht duizend gulden, onder voorbehoud dat de opstal van de schuur zijn eigendom blijft en hij dien nog gedurende ten hoogste een jaar na den datum der koopakte op het terrein mag laten staan. B. en W. achtten het noodig, dat de ge meente de beschikking over het bedoelde ter rein verkrijgt, ter uitbreiding van de be graafplaats. Den koopprijs achtten zij niet onaannemelijk en de voorwaarde met betrek king tot de schuur is h.i. geen bezwaar. Zij stelden daarom voor het perceel aan te koo pen op de genoemde voorwaarde en tegen de voornoemde koopsom. Goedgekeurd. Aankoop van een woonhuis. B. en W. deelden mede: Op 22 Februari 1934 werd in het open- i>aar verkocht een woonhuis, gelegen aan den Rijksstraatweg, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A, groot 1 Are 18 C.A., eigen dom van den heer P. Ruiter. „Als je met een auto in 3 kwar tier van den Haag naar Amster dam wilt rijden en je gaat om twee uur weg, waar ben je dan om half drie?" „In Leiden, meester, in het acade misch ziekenhuis." De heer K o s t e 1 ij k betoogde, dat vrij willige opruiming van de kleine huizen in de buurt van het station nog minstens een menschenleeftijd zal duren en dat men dus - w i daar niet op kan wachten, zooals de vorige Dit woonhuis is gelegen juist op het punt sreker wüde waar de weg, die op het uitbreidingsplan is geprojecteerd ten zuiden van den Stations weg (in het verlengde van den weg achter den tuin van den heer J. Drijver) uitkomt op den Rijksstraatweg. Indien aanleg van be doelden geprojecteerden weg tot stand zal komen, is het van belang, dat de gemeente de beschikking heeft over bedoeld woonhuis Wij hebben opdracht gegeven om, indien iet perceel in ae veiling een acceptabelen prijs zou gelden, het voor de gemeente aan te koopen. De koopprijs bedroeg 2050, waarbij 614 kosten komen. Het perceel kan voorloopig verhuurd wor den, zoodat het bezi* geen of een zeer gering Üinancieel bezwaar zal zijn. B. en W. stelden voor het perceel voor de gemeente aan te koopen. De voorzitter was zich bewust, dat 3. en W. wat voorbarig hebben gehandeld, maar zij hadden gemeend hiermede het ge meentebelang te dienen, omdat later waar- scl ijnlijk veel meer voor het perceel zou moeten worden betaald. Op den duur zou de gemeente dat perceel in elk geval moeten aankoopen. Het voorstel werd goedgekeurd. Wijziging besluiten aankoop van frond voor den weg naar de gmonden. Nadat in de vorige vergadering een wij ziging was aangebracht in het besluit tot aankoop van gronden voor bovengenoemden weg, is aan B. en W. gebleken, dat nog een aanvulling wenscheliik zou zijn. Nadere onderhandelingen met de vijf eigenaren van het perceel kadastraal bekend jemeente Egmond, Sectie A. nummer 750, de eeren A. Groot e.a., braent de volgende overeenstemming: Het voor den weg benoo- digd perceelsgedeelte, waarvoor oorspronke lijk gemiddeld 0.75 per M2. was bedon gen, kan voor f 0.50 per M2. worden aan gekocht, mits een breedte van 80 M. wordt genomen en de schadesnijding aangekocht wordt, voor welke schadesnijding 0.40 per M2. bedongen wordt. B. en W. stelden er wel prijs op, dat langs den weg, die gelegd wordt over de perceelen van A. Groot c.s. ook ter weerszijden 30 M in het bezit der gemeente komt. De schade snijding moet dan voor lief worden genomen In totaal zal dan moeten worden aangekocht voor weg en zijkanten 1.47.50 H.A. en voor de schadesnijding 42.50 Aren. Voorgesteld werd tot dezen aankoop te be sluiten. Aldus besloten. Aansluiting van den weg naar de Egmonden aan den Wester weg. Voor de bovenbedoelde aansluiting bestaan meerdere mogelijkheden. Aansluiting vanaf den heek HeerenwegStationsweg is vrijwel onbereikbaar, omdat gebleken is, dat de te maken nieuwe overweg over de spoorlijn niet van uit het station zal mogen worden be dien den dientengevolge heel veel zal kosten. Van de mogelijke oplossingen achtten B. en W. het meest aannemelijk een aansluiting op den hoek bovengenoemd via de perceelen van de heeren Th. Velzeboer en N. Ursem. Zij stelden voor hiertoe te besluiten en daartoe aan te koopen het perceel van den heer Ursem voor 5000 en een gedeelte van het perceel van den heer Th. Velzeboer voor 4000. Voorts is de 'beschikking toegezegd over gedeelten van de perceelen van de heeren J H. en A. J. van Straaten. B. en W. stelden voor, ook die perceelsgedeelten aan te koopen voor 1. De heer Kostelijk verdedigde aanslui ting op den hoek StationswegWesterweg via de perceelen van de heeren A. Bolten en N. Ursem. Eerstgenoemd perceel zou 12.000 gulden moeten kosten, het andere 5.000. De weg zou er niet méér door kosten dan wanneer later voortuinen e.d. aan den Sta tionsweg moesten worden aangekocht, maar zou er z.i. slechts aan bruikbaarheid en vei ligheid bij winnen. Vóór het terrein wordt verkaveld, zou een advies moeten zijn ge vraagd van een deskundige. Spr. deed daar toe een voorstel, zijn bevreemding erover uitsprekend, dat wethouder Maas Geestera- nus, die het daarmee toch ook eens was ge weest, daar nu niet op had aangedrongen. De heer Keesman sloot zich hierbij aan en stelde vast, dat een verzoek om deskundi ge voorlichting in den raad reeds was ge daan. Weth. Opdam erkende, dat geen advris was ingewonnen. Blijft men bij dien wensch dan zal het beste zijn de zaak voorloopig aan te houden. Weth. Maas Geesteranus had den toestand in de omgeving van het station als geheel beschouwd en vond dien alles behalve goed. Getracht moet worden daarin verbete ring te brengen en dat zal reeds gedeeltelijk kunnen gebeuren door aanneming van het voorstel van B. en W. Het plan-Kostelijk juichte spr. niet toe, omdat de voorsteller weer deelen van het ter rein wil verkoopen. Spr. zou liever ruimte houden. Spr.'s voorstel zou de gemeente in het bezit stellen van een waardevol bouwterrein in de buurt van r.k. kerk en school. Dr. Barnhoorn zag veel goeds in het plan-Kostelijk, zooals ook in het voorstel van B. en W. De keus was z.i. moeilijk; persoon lijk had spr. het plan van B. en W. het liefst. In het algemeen achtte hij de raadsleden wei nig capabel om beide plannen naar juiste waarde te schatten. Een advies van een des kundige (ook op het gebied van het verkeer) achtte spr. wel wenschelijk. De heer K o s t e 1 ij k gaf toe, dat zijn plan niet ideaal is, maar het tracee van deu weg zou kunnen worden doorgetrokken. Spr. hoopte voor de toekomst op een overweg, die nu nog door de Spoorwegen wordt gewei gerd. Indien deze een andere houding aanne men, zal de nieuwe weg naar de Egmonden aan den grooten weg komen. De voorzitter stelde hierna voor het plan-B. en W. en dat van den heer Kostelijk voor te leggen aan een deskundige. De heer V a h 1 meende, dat de heer Maas Geesteranus een nieuw geluid had doen hoo- ren door zijn pleidooi voor ruimte. De voorzitter zei, dat het nog lang niet zeker is, dat de raad het daarmee eens zal zijn. De heer G r e e u w zou den aan te wijzen deskundige ook willen hooren over de percee len van Bakker en Kuiper. De plannen van B. en W. en den heer Kos telijk werden hierna aangehouden tot advies zal zijn ingekomen van een aan te wijzen deskundige. Het voorstel inzake het terrein, aan te koo pen door den heer Kuiper werd in verband hiermee eveneens aangehouden. Toezicht bij het boawrijp c.q cultuurrijp maken van terreinen. B. en W. boden den raad aan een rapport van de Vereen, van Ned. Gemeenten, waarin men tot de. conclusie komt, dat er geen be zwaar tegen schijnt te bestaan, dat boven bedoeld werk door een raadslid tegen be looning wordt verricht. Zij hebben den heer Kostelijk met genoemd werk belast. De com missie voor werkverruiming heeft geadvi seerd de belooning voor den heer Kostelijk te bepalen op 35 per week, met welk voorstel B. en W. zich vereenigen. De heer Keesman kon zich met dezen gang van zaken niet vereenigen. Waar blijft men, als men eenmaal dezen weg opgaat? Toezicht op dergelijk werk blijft altijd noo dig. Spr. stelde voorop, dat het niet gaat tegen den heer Kostelijk De heer V a h 1 herinnerde, dat in comité vergadering van den raad de meerderheid er vóór was den heer Kostelijk het toezicht op te dragen en zou zich aan dat besluit willen houden. De heer Greeu w sloot zich aan bij den heer Keesman en wees op gevaar voor uit breiding van de functie van den heer Kos telijk. Liever zou spr. iemand speciaal voor dergelijk toezicht willen benoemen. De voorzitter zei, dat de aanwijzing van den heer Kostelijk slechts tijdelijk zal zijn. Een permanente benoeming van een raadslid als opzichter is krachtens de ge meentewet ontoelaatbaar. De heer Opdam zei, dat eigenlijk de heele raad ertegen is, maar de omstandig, heden leidden er nu eenmaal toe, dat B. en W. met hun voorstel kwamen. De heer K o s t e 1 ij k verklaarde, dat niets hem aangenamer zal zijn, dan dat hij zoo spoedig mogelijk van de functie zou kunnen worden ontheven. Dr. Barnhoorn vreesde, dat de heer Kostelijk als raadslid in een moeilijke positie zal komen, als hij, gesalarieerd zijnde, mee te beslissen zal hebben over loonen en uit- keeringen van gemeentepersoneel en werk- loozen. De nu geschapen toestand dient zoo kort mogelijk te duren. Het beste zou zijn, als een post kon worden uitgetrokken voor een vasten opzichter. Het voorstel van B. en W. werd hierop aangenomen met aanteekening, dat de hee ren Keesman en Greeuw er tegen waren. Wordt vervolgd. Jledksiaken VOOR DEN ALKMAARSCHEN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 26 Februari. DE ONSCHULD BELAAGD. De 32-jarige schilder Coi n. Pieter de M. te Helder, verscheen 22 Jan. op mr. Ledeboers matine, omdat hij in een voor nachtrust be stemd uur was binnengedrongen in een vertrek, waar een eerzame jonge vrouw de slaap der onschuld sliep. Deze dame was op een dergelijke „nachtparade" allerminst ge charmeerd en had dus aangifte gedaan. De officier vorderde destijds 30 boete of 30 dagen hechtenis. Er werden echter termen gevonden om de zaak eens nader door mijnheer Wiggers te laten bekijken en dezen heer op den dag van heden het resultaat van zijn onderzoek te doen rapporteeren. Hoewel de reclasseerings- kans twijfelachtig was, wilde de officier toch voorstellen een voorw. gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden voorw. met 2 proef jaren. Vonnis conform. 'N ONVERTEERBARE LEKKERNIJ. De 20-jarige arbeider Petr. Theo V. uit Castricum, die zijn klompen eerbiedig in den corricor achterliet, stal 'n paar jaren ge leden een dynamo van het rijwiel van Cor- nelis Ory voor welke lugubere grap hij thans pas terecht stond. Maar de molen van justitie maalt soms langzaam, maar dikwerf zeker en zoo ontkwam de hebzuchtige jonge ling heden niet aan zijn straf in casu bepaald op 15 boete of 15 dagen. De man wil nog appelleeren ook! POLITIONEELE WAARDEERING De Heldersche ketelmaker A'bert V., was zoo beleefd geweest den politieagent Nijhof op Zondag 15 October een schoft te noe men, voor welke onbeschaamdheid Ab heden terecht stond. Hij gedroeg zich op gezegden datum zeer onbehoorlijk op een voetbal terrein en verkeerde eenigermate onder den invloed. Overigens was er niets ongunstigs omtrent hem bekend. Hij werd bedeeld met 25 boete of 10 dagen. WAT NIET TE PAS KWAM. Te Texelaar Jacob V. was niet aanwezig om tegen te spreken het hem telaste gelegde feit, dat Hj op 30 September onder een kwestie over een iandhuur zijn dorpsgenoot A. Eelman met donderende stem 'n oplichter en een schurk had genoemd. Hij werd des wege tot 10 boete of 10 dagen veroordeeld. 'N KLOET GEANNEXEERD. Volgens dagvaarding had de heer Petrus V. te Grootebroek zich wederrechtelijk toege- eigend een kloet of vaarboom, eigendom van den heer J. Buijsman. Het scheen wel of Petrus geneigd was het feit te ontkennen en dus moest de schatkist weer op kosten wor den gejaagd door dagvaarding van 3 ge tuigen, terwijl men anders met één had kun nen volstaan. Ter compensatie had Piet een kloetje achtergelaten, waar Buijsman geen genoegen mee nam. Dit stokje, meer gelijkende op een gordijnrol, was trouwens nog het eigendom van getuige Dudink De officier deed uitkomen, dat beklaagde zich zelf in de nesten had geholpen en eischte 10 boete of 10 dagen. Uitspraak conform. 'N NETIE DORPELING. De niet verschenen Marinus de W. te Eg- mond-Binnen had den gemeente-veldwachter Kramer met een buitengewoon onoogelijk scheldwoord gekwalificeerd, naar aanleiding van eenige bekeuringen, die hem door Kramer waren aangezegd. De heer de W. staat be kend als een ruw exemplaar dei samenleving. Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. OOK GEEN VOORBEELD VAN ORDE. De heer H. van Wonderen, ingezetene van Koedijk, ontving op 6 October van zijn plaatsgenoot Jan Z. een schop tegen zijn zitvlak, terwijl hij hem bovendien nog etiket teerde met het weinig elegante woord: schurftkop. Hij was gebeten op van Wonde ren om een of andere kwestie, die te voren tusschen hen was voorgevallen. Eenige borreltjes hadden den strijdlust van Jan Z. niet onbelangrijk aangevuurd. Hij herinnerde zich nu niets van het gebeurde, maar het verslag van v. Wonderen was duidelijk ge noeg en daaruit bleek dat verd. ook nog zoo laf was geweest de schapen van v. Won deren, die met de kinderachtigheden van het menschdom niets te maken hadden, te schop pen. Deze muilezelachtig aangelegde nrft. vinciaal werd veroordeeld tot 15 boete ot 10 dagen. DE SPRINGENDE KANGOEROE De 26-jarige bloemist Jac. v. G., wonenA. te Helder, had op 1 November blijken crJ geven van zijn acrobatische bekwaamheid was toen gesprongen door een serre-ruit van een perceel, bewoond door mevrouw Kuis— Gerth van Wyck. De schade bedroeg 10 Hii kon thans den rechter niet duidelijk maken! waarom hij die malligheden had uitgespookt Oorzaak was echter natuurlijk weer drank. Met dat al had mevrouw Kuis 'n souvenir van een overleden familielid verloren, 'n ver- lies. dat haar door niemand kan vergoed worden Geëisent werd f 20 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. OPROERIGE STEMPELAARS. De heeren Jb. v. V., schilder en Corn. J. V timmerman, bevonden zich op 4 NovembeJ in het gebouw voor sociale zaken te Alk maar. Zij wenschten hooger subsidie en wei. gerden ojp last van den waarnemend direc teur den heer Kleijmeer de localiteit te ver. laten, zoodat ten slotte hoofdagent ter Horst assistentie moest verleenen De heeren ston den thans terecht ter zake huisvredebreuk. De heer van V. is een dienstweigeraar en daarvoor meermalen veroordeeld. Dat is mijn eer, zei hij trotsch. Ook Corn. J. V. stond er precies zoo voor en is ook al eens zwaar ver oordeeld wegens huisvredebreuk in het go- bouw van het Maatschappelijk hulpbetoon. Eisch tegen ieder 10 boete of 10 dagen, Uitspraak f 5 boete of 5 dagen. EEN DAME MET EEN GROOTEN MOND. Mej. Jacobje K., schoonzuster van den brandstoffenhandelaar Barend Bethlehem te Helder had hem onlangs op zoodanige wij ze de ooren gewasschen, dat wij de finesses welstaanshalve maar zullen verzwijgen. Het was in elk geval erg genoeg om den heer B. te doen verklaren, dat hij geen gebruik wenschte te maken van het aanbod om we gens familierelaties de zaak met gesloten deuren te doen behandelen. Het proces ging dus gewoon door en de kijfzuchtige schoon zuster werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen. HET OUDE TWISTVUUR WEER ONTVLAMD. Een kiftpartijtje tusschen den heer Jan B. en zijn buurman Hark Doorn, belden inge- zetenen van den Omval, hebben we lang gemist, doch thans kregen we nog weer eens zoo'n juridische delicatesse te genieten. De heer B. zou dan op 25 October mijnheer Doorn hebben toegevoegd het woord „snot neus" met een appendix, niet voor publici teit geschikt. De heer B. heeft intusschen ook al weer een klacht tegen Doorn inge diend, doch precies te laat voor ontvanke lijkheid. Het is de vicieuze cirkel, spotte de officier terecht. Eisch 25 boete of 25 dagen. Uitspraak 20 boete of 10 dagen. EEN ZWAARLIJVIG PERSDELICT. De heer Jan P., koopman te Alkmaar, dw niet voldaan was over de faits en gestes van zijn schoonpapa H. de Jongh senior te Bet gen, had in de te Schoorl uitgegeven „Duin streek" een annonce geplaatst, waarin hij mededeelde, dat omtrent de lastercampagne van gezegden heer bij ondergeteekende in; formaties konden worden ingewonnen. Hij stond nu terecht voor beleecfiging! Aange zien de Jong echter geen eed af wenschte te leggen, ging het beleedigingsproces niet ver der door en werd schoonzoon vrijgesproken. Het is te hopen dat de verhouding nu wat meer gezellig wordt! DIEFSTAL VAN BRIKETTEN. De keurig gekapte en gekuifde 18-jarige arbeider en woonwagenlogé Joseph van H. te Medemblik had zich 13 Nov. op oneerlij ke wijze toegeëigend een zak met stookbri- ketten, waarover het opzicht had de machi nist J. T. Riepe. Bedoelde briketten werden gebezigd voor een stoomwals der firma Jaarsveld. Vonnis 10 boete subs. 5 dagen. HIJ MOEST EINDELIJK ZIJN GEMOED LUCHTEN! Na er 4 jaar ernstig over te hebben ge praktiseerd kon de landbouwer Martinus O. uit Egmond aan Zee het niet langer ver kroppen en bracht hij den aannemer J. v. d. Plas in 't openbaar onder het oog, dat hij een dief en een schooier was. De explosie van dit langdurig smeulende kratervuur ge schiedde te Egmondbinnen. De heer v. d. Plas was ook nog niet gekalmeerd en wilde staande de vergadering weer een nieuwe klacht indienen. Eisch 10 boete of 5 da gen. Vonis: 7 of 5 dagen. DE BAKKER CONTRA DEN BAKKER. Het 42-jarige kleine banketbakkertje Bou- ke St. te Den Helder had in compagnie taartjes gebakken met den heer B. Bruijn» doch bedroog zijn compagnon, door een be drag in geld, hem ter hand gesteld voor een endossement te verdonkeremanen. Het bedrag 129. Nu vlogen ze zoo laag, dat het touw bijna den grond ^raakte. Als ze maar niet in een boom bleven haken. Om niet geraakt te worden, waren beide jon gens tusschen een struik gaan 9taan en opeens daar raakte de touwladder in den struik verward... en eer ze het wisten, werden ze met struik en al om hoog getrokken. 130. Ze grepen zich krampachtig vast en daar zweef den ze, terwijl er hard aan het touw werd getrokken. Ze voelden zich ophijschen en zoo kwamen Piet en het negerjongetje tot vlak onder het toestel. Sterke handen grepen hen in hun kraag, bij Piet tenminste, en even later waren ze in het vliegtuig getrokken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8