föuitwiattd fBituteuiand -MacktBecicfUeu. met vreemde veertjes gepronkt. kantongerecht te alkmaar. HONGERMARCHEERDERS „OP DE THEE." Voor het parlementsgebouw te Londen. UIT ENGELAND'S WEERMACHT. De benzine voor de luchtvloot. SUCCES IN DE FRANSCHE KAMER. GEVAARLIJK HEERSCHAP. Wilde minister vermoorden. DE MOORD OP PRTNCE. Klein succes. DE STAVISKY-AFFAIRE. Dalimier opgeroepen. ALLE VEREFNIGINGEN IN SAARGEBIED ONTBONDEN. Thans het Duitsche Saar- front. DE VISSCHERS OP DE IJSSCHOTSEN. 79 Hunner aan land. ONLUSTEN IN NEW-YORKSCHE GEVANGENIS. ALCOHOL IN WASHINGTON. Groote vreugde alom. van het rembours bedroeg p. m. 70 die 00, ra,ai? .d« yingci-s van Bouke bleven kle- ven. Uitstel tot 26 Maart werd verleend om een ieclasseeringsrapport te doen samenstel ten oO-jarige koopman uit Schagen, de heer Jannes V. was op 20 October te bchoorl gesnapt met een nummerbewijs, dat ten name stond van den heer M. Hoep. Aangezien de nummers niet klopten, liep Jannes direct in de fuik. De heer Hoep had zijn wagen verkocht aan verdachte en deze had uit verkeerd begrepen zuinigheid, de prijs is 1.50, geen nieuw bewijs aange vraagd. Dergelijke slordigheden zijn echter niet goedkoop en er volgde veroordeeling tot 15 boete of 10 dagen. Strafzitting van Vrijdag 23 Febr. 1934. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de motor- en rijwiel- wet: J. T. te Callantsoog 30 en 4 boete ol 30 en 4 dagen hechtenis. N. P. J. E. te Beem- ster 4 en 1 boete of 4 en 1 dag hechtenis. P. O. te Laren 5 en 3 boete of 5 en 3 da gen hechtenis. J. v. d. F. te Oude Niedorp 3 en 2boete of 3 en 2 dagen hehtenis. J. C. de Wit te Koedijk 10 boete of 10 dagen hehtenis. S. C. te Oudorp, J. J. te Amster dam, ieder 1 boete of 1 dag hehtenis. J. B te Alkmaar, R. M. de H. te Bergen, J v. H. te Alkmaar, J. H. te Castricum, H. G. te St. Pancras, ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis. G. O. te Amsterdam, C. A. S. te Amster dam, D. M. te St. Pancras, R. M. de H. te Bergen, S H. W. S. te Alkmaar, H. B. te Br. op Langendijk, P. C. T. v. S. te Schermer- horn, J. K. te Grootebroek, C. J. O. t. Am sterdam, J. H. te Castricum, A. G. te Castri cum, P. F. te St. Maarten, W. K. te Uitgeest, J. S. te Heiloo, J. R. te Opperdoes, A. H. te Noordscharwoude, H. de V. te Wieringen, J. P. te Hoogwoud, J. K. te Koedijk, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. W. V. te Heiloo, J. Z. te Alkmaar, N. V. te Bergen, P. K. te Winkel, W. D. te Alkmaar, W. P. K. te Ber gen, F. P. te Bergen, C. v. d. B. te Bergen, C. B. te Bloemendaal, A. K. te Zijpe, M. Z. te Oudendijk, E. K. te St. Pancras, J. S. te Heerhugowaard, A. W. G. te Alkmaar, J. K. te Koedijk, G. v. d. B. te Westzaan, iede* 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. v. B. te Am sterdam, E. B. H. te Nieuwer Amstel, A. de J. te Bergen, E. N. H. te Den Helder, J. V. te Purmerend, A. J. te Stompetoren, S. V. te Leeuwarden, P. de W. te Zijpe, ieder 5 bo.- te of 5 dagen hechtenis. P. de B. te Naarden, H. K. te Lirnmen, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. N. V. te Beemster, J. A. te Assen- delft, P. B. te Alkmaar, P. de G. te Hoorn, H. B. te Alkmaar, P. J. H. te Velsen, K. H. te Heerhugowaard, W. A. V. te Zijdewind, N. J. H. te Kolhorn, M. de V. te Anna Pau- lowna, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de- politieverordenin gen: W. J. D. te Gorkum, A. H. te Beverwijk, C. A. V. te Tilburg, C. A. V. te Tilburg, A. N. te Haarlem, K. E. te Haarlem, J. de M. te Heemskerk, A. N. R. te Haarlem, N. de M. tc Heemskerk, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. Overtredingen van de jachtwet: Y. B. Lzn. te Egmond aan Zee 10 boete of 10 dagen hechtenis. N. Y. te Castricum 6 boete of 6 dagen hechtenis. M. v. L. te Barsingerhorn 3 boete of 3 dagen hechte nis. Overtredingen van art. 461 van het Wet boek van Strafrecht (loopen over verboden grond) K. S. te Egmond aan Zee, J. W. Szn. te Egmond aan Zee, ieder 8 boete of 8 d„gen hechtenis. Th. C. en N. J. S. te Castricum, ieder teruggave aan de ouders zonder toe passing van straf. Overtreding van art. 453 van het Wetb. van trafrecht (dronkenschap): K. K. te Broek op Langendijk 6 boete of 6 dagen hechtenis Overtredingen van de leerplichtwet: T. K. te Castricum 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. de W. te Castricum 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van de crisiszuivelwet: K. v. G. te St. Maarten 6 boete of 6 da gen hechtenis. OPRUIING. Di propagandist van de O. S. P. veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam wees heden arrest in de zaak van J de Kat propagandist van de O. S. P. die terecht had gestaan we gens opruiing in Feb.uari en Maart 1933 tijdens de muiterij aan boord van de Zeven Provinciën. Het veroordeelde hem wegens opruiing tot drie maanden gevangenisstraf. De rechtbank had de Kat, nadat 9 maanden was geëischt, vrijgesoroken. De advocaat- generaal had eveneens 9 maanden gevange nisstraf geëischt. In de buurt van de parlementsgebou wen te Londen had men gistermiddag getuige kunnen zijn van een ongebrui kelijk tooneel, toen eenige honderden werkloozen, w. o. vertegenwoordigers van verschillende secties van hen die van afgelegen deelen van het land naar Londen zijn gemarcheerd om deel te nemen aan de demonstratie welke Zon dag in Hydepark is gehouden, hebben zich gistermiddag individueel bij het Lagerhuis aangemeld met verzoek om toegelaten te worden, teneinde den ver tegenwoordiger van hun kieskring te kunnen spreken. In normale gevallen zijn er niet meer gegadigden voor toelating dan de be schikbare plaatsruimte toelaat, doch met het groote aantal dat zich aanmeldde bij den publieken ingang, heeft de dienst doende politie het noodzakelijk geacht de toelating te beperken. De wachtenden werden door politie te voet en te paard in rijen opgesteld. De sneeuw en de modder hebben gistermiddag niet bijge- ragen het wachten aangenamer te ma- Ken en het geduld der wichtenden werd vg6ducht op de proef gesteld, v h *er keerschte toch een goede orde ze ongeveer twee uur hadden ge wacht, zijn degenen die niet gelukkig waren geweest, uiteen gegaan. Len groot aantal van hen die werden toegelaten werden uitgenoodigd op de thee door leden van het Parlement, een partij bestond uit 40 tot 50 personen. Tirivnei Govern, labour-afgevaardigde protesteerde er tegen dat werkloozen niet werderë toegelaten, doch de speaker wnrHt i °P dat geen discrimineering wordt toegepast en dat de politie over eenkomstig de daarvoor gestelde regelen was opgetreden. Slechts kleine hoeveelheden benzine, welke aan steenkolen zijn onttrokken, zijn door de Koninklijke luchtstrijd krachten verleden jaar bij wijze van proef in Engeland gebruikt, toen slechts 1 eskader van de luchtverdediging in het binnenland met die brandstof heeft ge vlogen. De onder-staatssecretaris voor de luchtvaart sir Philip Sassoon heeft in het Lagerhuis verklaard, dat met het oog op de zeer bevredigende resultaten van deze proef thans een contract is ge plaatst voor de benoodigdheden voor zeven eskaders. Hedenmorgen te half acht is de Fransche begrooting 1934 door den senaat met 283 tegen 15 stemmen en door de kamer met 485 tegen 132 stemmen definitief aangenomen. De toegestane credieten beloopen een totaal bedrag van 48318517000 frs., bij een in komsten-overschot van naar schatting 9 millioen frs. De kwestie, waardoor een uren- langestrijd tusschen kamer en senaat ont stond, betrof de belasting van eenheidsprijs- magazijnen. De senaat, welke tegenstander van een speciale belasting was, behaalde ten slotte de overwinning. Bij de conciërge van de woning van den Franschen oud-minister van binnenlandsche zaken te Parijs Frot vervoegde zich gister avond een 15-jarige jongeman die den heer Frot wilde spreken. Aangezien de jongen zich zonderling gedroeg, wekte hij argwaan bij de conciërge, die de politie inlichtte, waarop de jongen naar een naburige politie bureau werd gebracht, waar men hem een onder zijn jas verborgen dolk afnam. Onder tranen vertelde hij. dat hij de zoon was van een vermogend industrieel. Met eenige mede scholieren had hij een weddenschap gesloten en zich verplicht oud-minister Frot voor zijn misdaden te bestraffen, nu de groote figuren zich in hun holen verscholen hielden. De po litie waarschuwde de familie van den jonge man, die reeds in groote ongerustheid ver keerde over zijn verdwijning. Het onderzoek in de zaak-Prince heeft thans een, zij het uiterst gering, succes gehad Men heeft n.1. ontdekt, door wel ken winkelier het mes, dat met bloed bevlekt bij het slachtoffer is gevonden, verkocht is Het blijkt, dat het mes eerst 17 Februari is verkocht. De verkooper kan zich echter niet het gezicht van den kooper herinneren. De rechter van instructie te Bayonne heeft oud-minister van arbeid Dalimier geconvoceerd. Hij za' gehoord worden na 8 of 9 Maart, tegelijkertijd met den oui-minister van handel Julien Durand Van Duitsche zijde wordt verklaard, dat met ingang van 1 Maart alle Duitsche par tijen en groepen in het Saargebied zich vrij willig hebben ontbonden en zich hebben ver- eenigd in een Duitsch-Saar-front. Naar uit Astrakan gemeld wordt, zijn 79 visschers, die met hun paarden op een losgeraakten ijsschots afdreven veilig en wel aan land gekomen. Uit Bakoe zijn twee stoombooten uitgevaren om de overige in gevaar verkeerende visschers in veiligheid te brengen. Commissaris MacCormick deelde gis teren te New-York mede, dat in de ge vangenis en het hospitaal op het in ste delijk bezit zijnde Welfare-eiland de laatst 8 onweersdagen een voortdurende staat van beleg heeft geheerscht. Het bewakend personeel heeft in verband met onlusten en een begin van muiterij voortdurend uitzonderingsdienst moeten doen. Een kort geleden door hem uitge voerde bezichtiging van de beide inrich tingen heeft opzienbarende dingen aan het licht gebracht, rumsmokkelaars en handelaars in verdoovende middelen regeerden het gevangenisbestuur en leidden een prettig leventje, terwijl min der gelukkige gevangenen honger leden. Bij een geneesmiddel is een ongeschonden verpakking een waar borg voor de echtheid. Let dus op de onge schonden verpakking van Aspirin! Dan is zeker, de echte Aspirin te ontvangen, pijnstil lend en onschadelijk. o tiiuitenq .vfrkojg^^a' <1e canjebandbuisjes van 20*rab! f6 ets en oranp-zakjes var, ubt -> 10 cfs Verder verklaarde commissaris Mac Cormick, dat de directe aanleiding tot de onlusten geweest is een ontploffing in het hospitaal van de gevangenis, waardoor de verwarming buiten werking werd gesteld. De onlusten waren toen over de geheele gevangenis overgesla gen. 1300 gevangenen waren in opstand gekomen en hadden geprotesteerd tegen de slechte verzorging. Zij wierpen de spijzen van de tafels op den grond en barstten in luide verwenschingen uit, tot eindelijk de wacht in de zaal ver scheen en dreigde met strenge maat regelen. Den eersten Maart zal eindelijk ook de federale hoofdstad van de Vereenigde Staten verlost zijn van de langdurige prohibitie. Van 9 uur des morgens tot 2 uur des nachts zullen de restaurants alcoholische dranken schenken. Dienten gevolge zal in den nacht van Woensdag op Donderdag 2 uur lang het terugkee- ren van de alcohol worden gevierd. De taplicentie No. 1 is gisteren door den leider van het stedelijk bestuur plechtig overhandigd aan de nationale persc'ub. Honderden journalisten en hun gasten zijn bijeen gekomen in de clublokalen om klokslag middernacht het glas op te heffen. Verboden blijven de vroegere „loop kroegen"; de dranken mogen niet in aanwezigheid van de gasten worden ge- mixed, maar moeten in een verborgen hoek worden toebereid opdat niemand in de verleiding moge komen staande aan den bar snel groote hoeveelheden alcohol tot zich te nemen. Vooral met het oog op de grimmige koude gisteren daalde de temperatuur weer tot 25 graden onder nul wordt de terugkeer van walmende dranken al gemeen toegejuicht. De restaurants e. d. hebben voorbereidende maatregelen ge nomen om aan een sterken toeloop te kunnen voldoen. AUTO TE WATER GEREDEN. Twee personen verdronken. De gladheid van den weg heeft in den af- geloopen nacht een ernstig ongeval tenge volge gehad, dat vermoedelijk vier personen het leven heeft gekost. Gisteravond hoorden bewoners aan den Kanaaldijk te Someren (N.-B.) tusschen sluis 10 en 11 van de Zuid- Willemsvaart een hevigen klap in het water. Eenige personen snelden toe en hoewel men moest aannemen, dat een auto te water was gereden, kon men niets doen, daar men niet wist waar de auto lag. Het voertuig was geheel onder water verdwenen en op den bodem van het ongeveer 5 M. diepe ka naal gezakt Eerst hedenochtend bij het aan breken van den dag konden pogingen in het werk worden gesteld om den auto te vinden. Met vaarboomen werd naar het voertuig ge zocht en toer, men het had gevonden, slaagde men erin een kabel aan den bumper van den auto vast te haken. Met een scheepstakel werd getracht den auto te lichten, doch toen het voertuig omstreeks 9 uur hedenochtend bijna boven water was. brak de kabel en verdween de auto voor de tweede maal in de diepte. Zooals werd verondersteld was het een per sonenauto en in de weinige oogenblikken dat het voertuig gedeeltelijk boven water was, heeft men kunnen waarnemen, dat zich per sonen in den wagen bevonden Vermoedelijk zijn er vier slachtoffers, doch dit staat nog niet vast. Onmiddellijk na het mislukken van de eerste poging is men opnieuw aangevan gen met de werkzaamheden. De auto ligt thans midden in het kanaal. Hedenmorgen te ruim 10 uur is de*auto met behulp van een takel op den dijk langs het kanaal getrokken. Het bleek toen dat zich geen vier doch slechts twee personen in den wagen bevonden, n.1. de gehuwde 25-jarige W. van Helmond uit Asten en de ongehuwde 25- jarige H. Verdijveldonk. eveneens uit Asten De auto, eigendom van den heer van Hel mond, kwam uit de richting Helmond en de beide heeren waren op weg naar huis. De weg was zeer glad en dit schijnt oorzaak van het ongeval te zijn geweest De wagen was vrij ernstig beschadigd. Vermoedelijk hebben de inzittenden nog gei'-acht zich uit hun be narde positie te bevrijden, daar eenige ruiten van den wagen waren ingeslagen. Een der banden was lek. en het is niet onmogelijk dat ook dit mede oorzaak van het ongeval is geweest. Het bergingswerk stond onder leiding van den burgemeester van Someren De lijken van de beide slachtoffers worden heden naar Asten vervoerd. De heer van Helmond laat een vrouw en één kind achter. HET CONFLICT IN DE KLEEDING- INDUSTRIE. Onderhandelingen met de maat patroons. In de gistermiddag gehouden bespreking tusschen de maatpatroons en de vertegen woordigers van de samenwerkende bonden in de kledingindustrie werd van werkge verszijde een nieuw voorstel gedaan ten aan zien van de loonsverlaging, n.1. de uurloonen te verlagen met 8 pCt. De vertegenwoordi gers van de werknemersbonden hebben den werkgevers medegedeeld, dat zij dit voorstel aan nun leden zullen voorleggen, zonder nochtans de verplichting op zich te nemen dit voorstel te verdedigen. Uiterlijk Woensdag 7 Maart zullen de werkgevers met het standpunt van de werk nemersbonden in kennis worden gesteld. WAPENSMOKKELARIJ. Nadat reeds eenige malen te Groningen en Assen gesmokkelde wapens in beslag wa ren genomen, heeft de Groningsche recher che, bijgestaan door de marechaussee van Assen en Westerbork (Dr.), te Elp (gem. Westerbork) bij den landbouwer S. een huis zoeking gedaan. In het hooi is een geheime bergplaats van wapens gevonden. Een veer tigtal revolvers en vele patronen zijn in be slag genomen. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. INBRAAK OPGEHELDERD. Drie arrestaties. In den nacht van 7 op 8 Febr. is, zooals gemeld, te Rijswijk ingebroken in de onbe woonde villa „Huis te Velde", aan het Ju- lianalaantje. Bij deze inbraak werd een par tij zilver, opgeborgen in twee cassettes, ge stolen. De eigenares van de villa, die in Zwitser land verblijf houdt, verstrekte aan de politie een opgave van de vermiste voorwerpen, en door de politie werd in een recherchelijst een beschrijving hiervan verstrekt aan de voor naamste juweliers. Zaterdagavond kwam bij een zilversmid in het Westeinde te 's-Gravenhage een jong- mensch een zilveren broodmandje aanbiedea. De koop lukte, doch de zilversmid vertrouw de het zaakje niet al te best en ging zich eens vergewissen van de woonplaats, welke het jongmensch had opgegevn. Toen hij hem echter niet thuis trof, gal hij het geval bij de Haagsche politie aan, welke onmiddellijk Rijswijk er mede in kennis stelde. Een dochter van de eigenares van de villa, mevr. van D., werd inmiddels gewaarschuwd en deze herkende de broodmand als het eigendom van haar moeder. Een huiszoeking bij den 24-jarigen M. J. N. volgde en daarbij werden vrijwel alle voorwerpen die ont vreemd waren teruggevonden. Tevens bleek bij het verdere onderzoek, dat de geheele familie N. van deze inbraak af wist. De 24-jarige M. J. N. en diens aanstaande zwager, de 25-jarige H. G., hebben samen de inbraak gepleegd, vermoedelijk doordat de vader van N. de beide jongelui, die werk loos zijn, had verweten, dat zij nooit wat in brachten, terwijl het gezin in moeilijke om standigheden verkeerde. Hierop werd, in overleg met den vader, het plan beraamd om in te breken, in de sedert November j.1 leeg staande villa. Eerst zou de vader zelf ook mee gaan, doch later zag hij daar van af, wel verstrekte hij de jongelui echter een beitel. De beide inbrekers, en de vader en moeder van N. werden gearresteerd, terwijl tevens N.'s zuster, de verloofde van G., verhoord werd. Bij dit verhoor droeg mej. N. een collier, dat eveneens van de inbraak afkomstig bleek te zijn. Zij scheen daarvan echter onkundig Na verhoor werd ook de moeder weer vrij gelaten doch de vader met zijn zoon en zijn a.s. schoonzoon bleven in arrest. Alle drie hebben thans een volledige bekente nis afgelegd. Tevoren zijn ze nooit met de politie in aanraking geweest, zoodat mag worden aangenomen, dat zij tot hun plan zijn gekomen tengevolge van de armoedige omstandigheden, waarin het gezin verkeerde. RAADSLID DOOR POLITIE UIT DE RAADSZAAL GELEID. Had den burgemeester beleedigd. Bij het aan de orde stellen van de voorge schreven wijziging van het ambtenaren reglement kwam het gistermorgen in den meenteraad van Laren tot een heftig inci- ent in verband met de Zaterdagavond ge stoorde internationale revolutionnaire bijeen komst aldaar. De heer Van Praag (O.S.P.) zei, dat dit een symptoom was van het vogel vrij verklaren der revolutionnairen, waarvan de burgemeester een voorbeeld gegeven had door het aan hun beulen in Duitschland overleveren van vier van sprekers kame raden. Hoewel de voorzitter hem tot de orde riep, ging de heer Van Praag voort met uitdruk king te geven aan zijn verachtig voor den burgemeester, dien hij met scheldwoorden overlaadde. „De tijd zal komen", riep hij ten slotte uit, ,dat wij aan bod komen en dan, wee uw gebeente!" Inmiddels had de raad besloten, den heer Van Praag uit de vergadering te zetten. De heer Strijbos nam het voor den burgemeester op, zeggende: „Hij deed niet anders dan zijn plicht Omdat de heer Van Praag weigerde de vergadering te verlaten en nog steeds voort ging met schelden, werd de politie ontboden, die eerst de tribune ontruimde en daarna den heer Van Praag buiten het raadhuis geleidde SLIJTVERKOOP OP ZONDAG. De Nederlandsche bond .van koffiehuis-,' restaaranthouders en slijters heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin in verband met het wetsontwerp tot wijziging ge dei van de winkelsluitingswet o.m. gevraagd wordt te willen bevorderen, dat de slijtver- koop ook op Zon- en feestdagen mogelijk wordt. VERGADERING DOOR DE POLITIE ONTBONDEN. Wegens beleediging van minister Verschuur. In de Barneveldsche Concertzaal werd Dinsdagavond een buitengewoon druk be zochte vergadering van landbouwers gehou den, waarin als sprekers optraden de heeren Van Swelm en Roelofsen uit Rotterdam, met het onderwerp: „De crisiswetten". Vooral de heer Van Zwanenberg en minister Verschuur moesten het ontgelden. Tegen het einde der vergadering bezigde de heer Roelofsen een uitdrukking, die, naar het oordeel van den aanwezigen chef der gemeente-politie, niet door den beugel kon, zoodat deze den spreker verzocht, deze uitdrukking in te trekken. Toen hij daaraan niet wenschte te voldoen, gelastte de politie, namens den burgemeester den lei der der vergadering, den heer H. Geurts 'id van den raad der gemeente Barneveld, de vergadering te sluiten, waaraan deze voldeed Daarop daverde de zaal van het Wilhelmus Vermoeedelijk op last van de justitie heb ben een paar stenografen uit Den Haag alles woordelijk opgeteekend. DE UITLATING VAN DR. H. POLAK De regeering meent nog geen maat regelen te moeten treffen tegen de soc. dem. In antwoord op de vragen van dr. Korten- horst in verband met de uitlating van dr. H. Polak in een vergadering van de A. N. D. B., deelt minister Colijn mede, dat de regeering, hoewel over het geheel goed inge licht, fo ver geen enkel gegeven beschikt, aat aanleiding zou kunnen geven tot het ver moeden, dat de socialistische vakbeweging zich bewapend zou hebben of voornemens zou zijn, maatregelen van dien aard te treffen Overigens moge worden opgemerkt, aldus de minister, dat de regeering waakzaam ge noeg en voldoende voorbereid is om gewa pend optreden van volksgroepen tegen elkan der of tegen de gevestigde staatsorde tegen te gaan. BOLLENVELDEN GEROOID. Op last van de justitie, daar de kweekers niet in het bezit van een teeltvergunning waren. Op last van het Openbaar Ministerie zijn op een land aan het Houtvaartpad te Haar lem de daar uitstaande bollen van vroege tulpen in beslag genomen. Het rooien van deze bollen geschiedde door tw<;e ploegen werkloozen uit Hillegom en omstreken onder leiding van de inspectie der saneering. De beslaglegging geschiedde, omdat de "beide kweekers niet in het bezit waren van een teeltvergunning Het werk geschiedde onder politiebewa king. omdat men vreesde door incidenten van de zijde der eigenaars. Driehonderd manden met bollen werden per schuit naar Haarlem vervoerd, waar ze worden opgeslagen. Tegen de eigenaars is proces-verbaal op- p-emaakt. HOORN, 1 Maart 1934. De aanvoer be droeg heden 4 stapels kleine fabriekskaas, wegende 4442 K G. waarvan de prijs 22. De handel was matig. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart '34. 50000 K.G. Roode kool 1.505 40; 140000 K.G. Gele kool 2 604.50; 4500 K G. Deensche witte kool 3.60 6; 6000 K.G. Uien; gele uien 1.50— 2 en gele drielingen 0.90, alles per 100 K.G. SCHAGEN, 1 Maart 1934. Op de heder gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 Paarden 150— 350 27 Geldekoeien (mag.) 80— 130; 32 Geldekoeien (vette) 160— 200; 10 Kalfkoeien 200-/ 240; 5 Pin ken 5065; 282 Nuchtere kalveren 3 12; 162 Overhouders 1018; 19 Varkens (mag.) 15—20; 18 Varkens (vette) per K.G. 3537 cent; 82 Biggen 711; 16 Konijnen 0.501; 16 Kippen 0.50—1; 90000 st. kipeieren, 52—54 2.30; 55—57 2 20—2 40; 58 —60 2 30-/ 2.50; 61—63 2.302 70 en 64—67 2.603.10; 1500 st. Eend- eieren 1.50—2.70. NOORDSCHARWOUDE, 28 Febr 1934. 8600 K.G. Uien: uien 1.301.50, drie lingen 0.801, grove 2—2.30, gele nep ƒ1 60; 200»K G. Kleine Peen 2 10; 57400 K.G Roode kool 1.80-/ 5.70, doorschot 1.60—3.40; 28800 K.G. Gele kool 3-/ 4 80, doorschot 2.703 90; 27300 K G. Deensche witte kool 3 70 5 80, doorschot 3.404.20, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 28 Febr. >34. Roode kool le s. 1.60—5.30, 2e s. 1.50—4; Gele kool le s.è 3.10-/ 4.20, 2e s. 2.80 2 90; Deensche witte kool le s. 3.90 4.10; Uien 1 50. Aanvoer: 45700 K.G. Roode kool: 3500 K.G. Gele kool- 2400 K.G. Deensche witte kool en 900 K G. Uien. „Ken 0 me niet effe een clty-bag of zoo Iets leene om die boel ln mee te neme (Passing Show).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9