Schoonmaak JCeck School £cmd= en Juin bouw (Rechtszaken Qemeentecadm £aatste Berichten 1Bucqedüke Stand 1>RIE MAANDEN GEVANGENISSTRAF WEGENS OPRUIING. Secretaris der O.S.P. veroordeeld. Het Amsterdamsche gerechtshof wees heden arrest in de zaak van J. de Kadt propagandist van de 0. S. P. die terecht had gestaan wegens opruiing in Febr. en Maart 1933, tijdens de muiterij aan boord van „de Zeven Provinciën". Het Hof veroordeelde hem wegens opruiing tot drie maanden gevangenis straf. De rechtbank had de Kadt, nadat ne gen maanden was geëischt, vrijgespro ken. De advocaat-generaal had eveneens 9 maanden gevangenisstraf geëischt. Beroepen bij de herv. gemeente te Win- sum-Baard (Fr.) ds. J. C. Fischer te Sloot- dorp (Wieringermeer). DE SOHOORLER SCHÓÓL-KWESTIE. De heer A. J. P. Boeke verzoekt ons op name van het volgende Dezer dagen blijkt mij telkens, dat door mij gedane uitingen in de vergadering van Volksonderwijs alhier de vorige week tot al lerlei misvattingen aanleiding hebben gege ven. Om het groote belang der volksopvoe ding in ons dorp ook in de toekomst zou ik het zeer op prijs stellen, indien ik in Uw blad die toen slechts terloops in de gedachtenwis- seling dier besloten vergadering geopperde gedachten nog eens nader mocht herhalen en toelichten. Dat ik een voorstander van de Centrale School ben, was reeds bekend sedert de op richting van het gemeentelijk gymnastiek lokaal, toen ik mij daarover in eenige arti kelen in ons dorpsweekblad „De Duin streek" onomwonden uitsprak. Het groot motief daarvoor was toen even als nu slechts het volkomen begrijpelijk ge volg van mijn ervaringen als predikant in de gecombineerde gemeenten Schoorl, Groet en Camp. met hare twee kerken, waar de dienst dus onmogelijk zóó kan worden vervuld, als wanneer er slechts één kerk ware. Hoe dik wijls is en wordt nog wegens alle bezwaren dier onvermijdelijke tekortkoming telkens uit gesproken: „Wat zou het gelukkig zijn, als wij maar één kerkgebouw hadden, waar de dienst dan geregeld volledig kon worden waargenomen en de kinderen uit alle deelen der gemeente dan van jongs af steeds samen kwamen, ook om te catechiseeren. Ofschoon wij over de onderlinge gezind heid onzer kerkelijke lidmaten, wat de be reidheid tot samenwerking betreft, wel niet zoo te klagen hebben en deze verhouding eigenlijk steeds welwillender wordt, daar kan ditzelfde helaas van de waardeering en onderlinge samenwerking der Schoorler en Groeter burgers in het algemeen zeker niet gezegd hebben. In hoevele dingen toch blijkt daar inder daad telkens een met opzet handhaven van den voorvaderlijken naijver, waardoor als de een iets heeft de ander niet rust alvorens zich precies hetzelfde te hebbn veroverd en men zelfs volhoudt voor echt gemeenschappelijke belangen maar zelfs weer liefst twee afzon derlijke vereenigingen op te richten; ja, waarom soms de kans op gemeenschappelijke subsidies werd prijs gegeven Voornamelijk wel op grond van de boven genoemde fèiten en van mijn ambtelijke roe ping waar slechts mogelijk de broeder schap en eensgezindheid te bepleiten en te bevorderenben ik almeer voorstander wor den van één Centrale Openbare School, om dat ik het ook in ons dorp nog heb moeten meemaken, hoe vanaf de oprichting der bij zondere school alhier de afscheiding van de roomsche dorpsjeugd van de protestantsche een onherstelbaar feit is geworden, wat bij voorbeeld in de gesprekken bij de tochten met onze ouden van dagen nog vrijwel door ieder een werd beaamd en betreurd, die zich uit hun eigen jeugd het samenschoolgaan nog herinnerden. Terwijl daartegenover het saamhoorigheidsbesef der leerlingen dier ééne roomsche school uit onze verschillende dorpswijken door dat dagelijks samen leeren nog kennelijk werd en al meer wordt ver sterkt Op grond van al deze overwegingen is het dan ook mijn steeds vaster geworden overtui ging, dat als onze geheele dorpsjeugd maar eenmaal op één Centrale Gemeenteschool van den beginne samen mocht worden opgevoed, al die kleine rivaliteiten en gevoeligheden van voorheen vanzelf zullen uitslijten, en vooral in dezen moeilijken tijd en bij al wat ons misschien verder nog te wachten staat, de be reidheid tot eendracht en samenwerking ook beslist beter zullen worden. En waar nu bii de gegeven onvermijdelijke hezuinigingsrioodzakelijkheid voor ons dorp door de overheid naast de zeker blijvende bij zondere roomsche school één openbare school voldoende wordt geacht en de minister, krachtens zijn in de laatste raadsvergade ring voorgelezen schrijven, bij opheffing door den raad ook van de school in den kom, voor deze gemeente bij uitzondering dan een subsidie voor den bouw van een geheel nieuwe Centrale school naar de eischen van den tegenwoordigen tijd in uitzicht wilde stellen was het daar niet eenvoudig plicht om er mee op aan te dringen, dit aanbod toch met beide handen aan te vatten en niet door het hier zoo gebruikelijke op den langen baan schuiven deze zeldzame kans misschien voor goed te laten voorbij gaan, en dar. waarschijnlijk aan de twee scholen gebonden te zijn, die dan allicht nog slechts gebrekki ger dreigen te worden. Hoewel ik natuurlijk met alle anderen meevoel met die paar 't verst afwonende ge zinnen, wat betreft hun moeilijkheden met hun jongste kinderen, wat toch efchter geen algemeen gemeentebelang ooit mag keeren, en waarin zoo noodig nog altijd tegemoet zou kunnen worden gekomen. Terwijl hier tenslotte, om de ruimte, over alle voordeelen van meer leerkrachten, beter vervolg onderwijs en eventueel straks op dezen ouderbouw zeer wel mogelijke Ulo klassen wat bij onze twee scholen vrijwel uitgesloten blijft maar wordt gezongen, blijf ik natuurlijk gaarne bereid de hier slechts in 't kort aangegeven zienswijze nog nader uit te werken en toe te lichten. A. J. P. BOEKE, Schoorl. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. OUDERAVOND TE STOMPETOREN. Dinsdagavond werd in het school gebouw een Ouderavond gehouden on der leiding van het hoofd der school, den heer P. Köhne. Deze constateerde bij zijn inleiding met groot genoegen de blijvende be langstelling voor deze avonden, want ditmaal waren er meer ouders aanwe zig als ooit te voren. Hij deelde vervolgens nog mede, dat de cursus in het herhalings-onderwijs naar wensch geslaagd was, dat op één leerling na, welke door verhuizing was afgevloeid, alle leerlingen de geheele cursus hadden gevolgd. Hierna kwamen de leerlingen der le, 2e en 3e klasse het lokaal binnen en deze zongen onder leiding van de on derwijzeres mejuffrouw P. Noorman een zestal leuke versjes, die een uitbun dig applaus verwierven. Heel aardig declameerde een leerlinge der 3e klasse een versje. Als belooning voor de knappe prestatie, kreeg ieder kind een reep chocolade, en zeer verheugd trok de schare, begeleid door oudere meisjes, huiswaarts. Mejuffrouw J. P. Noorman hield een lezing over het „Aanvankelijk lees onderwijs", volgens de hier gevolgde methode Hoogeveen. Zij gaf in korte trekken aan, hoe men bij een kind dat voor 'teerst op school komt, de belang stelling voor 't leesonderwijs tracht op te wekken en hoe dit in de practijk met behulp van letters, leesplankjes, boek jes enz. wordt toegepast. Zij lie+ zeer goed uitkomen hoe of de kinderen hier op reageerden en gaf aan de hand van genoemde leermiddelen een beschou wing hoever de gemiddelde leerling, na een half jaar onderwijs hiermee gevor derd was. Deze lezing werd met zeer groote aan dacht gevolgd en verwierf een dank baar applaus. De voorzitter bracht mej. Noorman dank voor deze buitengewoon prettige lezing. In de pauze was er gelegenheid om de handwerken, die in een der leslokalen waren tentoongesteld, te bezichtigen. Hierna deelde de voorzitter mede dat hi, voor de leerlingen van de 5de, 6de en 7do klasse een plannetje gemaakt had, hij stelde voor om met deze een ééndags uitstapje naar Amsterdam te maken voor een bezoek aan het Koloniaal mu seum. Hij vond dit voor de kinderen bovendien zeer leerzaam en de kosten die door hen zelf betaald moesten wor den waren niet hoog. Dit voorstel vond algemeen© instemming en werd aange nomen. Uitdrukkelijk werd nog vastge steld dat dit uitstapje geen verband hield met het gewone jaarlijksohe schoolfeest. De rondvraag. Hierbij werd naar voren gebracht dat in de schoolfeestcommissie leden waren die geen kinderen op school hadden. De vergadering was van oordeel dat deze commissie moest gevormd wor den uit ouders van schoolgaande kinde ren en besloten werd deze kwestie op de vergadering van het schoolfeest verder af te handelen. Mevr. van der Walde Boer betreur de het dat bij dit mooie naar de eischen des tijds ingerichte schoolgebouw voor de ramen der leslokalen geen zonne schermen waren aangebracht Daardoor moeten steeds als de zon op de ramen schijnt, de gordijnen potdicht en dat kon toch heel anders. Zij zou het zeer op prijs stellen als hierop de aandacht ge vestigd werd. De heer Kohne deed de toezegging deze kweste ter bevoegde plaatse ter sprake te brengen. Hierop sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst, dezen gezelligen ouderavond. WIERINGERWAARD. Voor de afd. Wieringerwaard van den Bond voor Staatspensionneering hebben en kele oud-leden van de propagandaclub D. E. V. Zondagavond en Dinsdagavond een uit voering gegeven in de zaal van den heer P. Schenk. Het was wel goed gezien om er twee avonden voor te nemen, want voor één avond was de zaal wel te klein geweest en boven dien is het voor de ouderen ook mooier. De voorzitter sprak in zijn openingsrede zijn genoegen uit, dat ook het jongere ge slacht meer gaat gevoelen voor het mooie doel en streven van den Bond. Aan de regee ring is een request verzonden voor vervroegd ouderdomspensioen. Laat ons hopen, dat het spoedig zal worden ingevöerd. Een gelukkig verschijnsel is, dat ook rechts er meer voor begint te voelen. De Bond heeft steeds neu traal gewerkt, dus allen kunnen toetreden. De minister zal wel zeggen: Er is geen geld, doch zie maar eens hoeveel er thans aan steun wordt gedaan. Dan bracht de voorzitter nog een woord van dank aan den scheidenden secretaris, den heer Bron, voor al wat deze voor de af- deeling heeft gedaan. Ten slotte deelde hij mede, dat enkele oud leden van D E.V. de club hebben verlaten, waarvoor een viertal nieuwelingen voor de eerste maal voor 't voetlicht treden. Eenige clementie voor hun werd verzocht. Na het gezamenlijk zingen van een lied uit den zangbundel werd het scherm gehaald voor de opvoering van het blijspel, getiteld: De houten ham. Het werd uitstekend opgevoerd en de lach was niet van de lucht. Met een woord van dank voor de opkomst en in 't bijzonder aan de club voor de be- langlooze medewerking, werden beide avon den met een gezellig bal besloten. Als eerste kaasmaker aan de zuivelfa briek de Volharding is uit de 35 sollicitanten door het bestuur benoemd de heer Rijpsuia van Warns (Fr.) TEXEL. De hofstede Dei-Gratia in Eierland, met 41.91.90 H.A. wei- en bouwland in den pol der Eierland op Texel, werd Woensdag 28 Febr. door notaris Mulder verkocht aan den heer E. E. Stoel te Bloemendaal q.q. voor 18.500. Op 14 Febr. was deze plaats door denzelf den ingezet voor 11.400. KOEDIJK. De heer W. C. Ninaber, burgemees ter dezer gemeente is bij besluit van 21 Februari 1934, door den commissaris der koningin in de provincie Noord- Holland, benoemd tot lid der commissie van toezicht op de districtsarbeidsbeurs te Alkmaar. WINKEL. "Naar wij vernemen is de heer G. Kamp door het hoofdbestuur der Alge- meene Vereeniging voor Bloembollen cultuur te Haarlem, herbenoemd tot lid van het scheidsgerecht voor den bloem- bollenhandel. Gezien het feit dat dit de hoogste rechtsinstantie is in het bloembollenbe- drijf is deze benoeming zeer zeker te beschouwen als een bewijs dat de heer Kamp ook in vakkringen een groot ver trouwen geniet en zijn oordeel aldaar op hoogen prijs wordt gesteld. EGMONDBINNEN. Rectificatie: Het bericht inzake de kerkrestauratie betreft rliet die te Eg- mond a. d. Hoef, doch te Rinneg m, on der deze gemeente. INGESLOTEN IN HET HUIS VAN BEWARING. De koopman B. te Oude Niedonp, is als verdacht van het verspreiden van opruiende geschriften op een vergadering, aangehou den en ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar. LANGENDIJK. De Centrale van Vereeniging voor den aardappelen, groenten en fruithandel deelt mede, dat spoedig handelsbesprekingen zul len worden gevoerd met Tsjecho-Slowakije en Zwitserland. In verband met de gehouden besprekingen wordt verder medegedeeld, dat er geen wijzi ging in het invoerrecht voor uien zal wordt n gebracht door Engeland. Op het oogenblik is het 10 van de waarde en was onder zocht of de mogelijkheid niet bestond, om dit in een vast invoerrecht om te zetten, wat nu niet door gaat. Eenige dagen geleden meldden wij, dat er een vertegenwoordiger naar Italië was ver trokken tot het houden van besprekingen. Volgens de brichten van de Centrale zal de groenten- en fruitteelt in Italië nog meer worden uitgebreid. Door de verbetering der teeltmethoden zal de met graan beteelde op- Eervlakte worden ingekrompen, daar de ooge productiekosten van het graan den export niet mogelijk maken en de opbrengst zeer toeneemt per H.A. Andere producten zullen dus moeten worden geteeld en houdt men het oog gericht op -den teelt van groen ten en fruit. TEELTBEPERKING TUINBOUW- GEW ASSEN. Daar ondanks de reeds gedane publicaties nog steeds misverstand blijkt te bestaan be- tieffende het beperkingspercentage voor de teelt van tuinbouwgewassen, is het voor vele belangstellenden misschien dienstig nog eens te herhalen, dat dit beperkingspercentage wordt bepaald door de totale oppervlakte- van het bedrijf. Heeft iemand dus een bedrijf van totaal 7 H.A., b.v. 2 H.A. groenten, 2 H.A. vroege aardappelen, 1 H A. bloembollen en 2 H.A. grasland, dan wordt het beperkingspercen tage bepaald door de totale oppervlakte van 7 H.A. en is dus 30 pCt. Dit wil zeggen, dat de betrokken persoon in 1934 slechts 70 pCt. van de met tuinbouwgewassen beteelde op pervlakte weer met deze gewassen mag bete len. Hij mag dus 1 4 H.A met vroege aard appelen betelen en 1.4 H.A. met groenten. In plaats van vroeg aardappelen mag hij ook groenten verbouwen. Het omgékeerde niet. Het bloembollenland wordt niet gerekend met tuinbouwgewassen te zijn beteeld. Een moeilijkheid bij de uitvoering van de teeltbeperking is de overgang van bedrijven. Het zal dan steeds noodig zijn dit aan de Commissie inzake de Teeltbeperking te be richten, met mededeeling van de oppervlakte, de naam en woonplaats van dengene, die het land het laatst heeft gebruik en of deze laatste bereid is de voorloopige teeltver gunning over te dragen. VALSCHE RIJKSDAALDERS IN VOORRAAD. De verdachte beweerde de valsche geld stukken te hebben ontvangen in ruil voor kleeren, welke hij aan Chineezen had ver kocht. Uit het getuigenverhoor bleek o a., dat de Chineezen in Amsterdam géén rijksdaal ders meer aannemen. De getuige had een groot aantal Chineesche kosthuizen bezocht en er geen enkele rijksdaalder aangetroffen. Een onderzoek te Rotterdam ingesteld, had hetzelfde resultaat. De officier van justitie meende, dat bewe zen was, dat verdachte wist, dat de rijks daalders, in zijn bezit gevonden, valsch wa ren. Bij zijn arrestatie heeft verd. zooveel lawaai gemaakt, dat zijn vrienden gelegen heid hadden valsch geld, dat verd. waar schijnlijk nog in zijn hut bewaarde, weg te werken. Spr. requireerde een gevangenisstraf van zes maanden met bevel tot vernietiging van de rijksdaalders. Vonnis 14 Maart. BELEGERING VAN EEN BOERDERIJ. E>e rechtbank te Almelo heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen eenige woonwagenbewoners, die op Nieuwjaarsdag de boerderij van J. H. ter Heegde te Broek- heurne met steenen, stukken hout en een ijzeren kookpot bekogeld hadden. De boer derij was gedeeltelijk vernield en enkele nieuwjaarsbezoekers pijnlijk getroffen. Het vonnis luidde: A. M. G. en K. A, beiden uit Enschede, 4 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorloopige hechte nis. J. J. werd vrijgesproken. De eisch tegen alle drie was één jaar. Verder werden H. A. en C. C. J. overeenkomstig den eisch, wegens gebrek aan bewijs, vrijgesproken. DIEFSTALLEN. Voor de rechtbank te Almelo heeft Dins dag terecht gestaan J. H. van den B. uit Deventer, thans gedetineerd, verdacht van verschillende diefstallen te Vriezenveen en in Den Ham. Verdachte, die vroeger tegen over de poltie zijn diefstallen had bekend, ontkende thans halsstarrig. De officier van justitie achtte de ten laste gelegde feiten bewezen en oordeelde, dat de vroeger afgelegde bekentenissen zonder dwang waren gedaan. De eisch luidde één jaar en zes maanden gevangenisstraf mei aftrek. Voor Cursussen voor jeugdige werd een subsidie van 1 per cursist staan. Een bedrag van 746 weid toeoSl voor verstrekkingen in natura aan loozen in deze gemeente, 't Crisiscomttó^ een gelijk bedrag beschikbaar. Na langdurige besprekingen werd ambtenaarsreglement voor deze vastgesteld. w«eeato Bij de rondvraag werd het contract a autobus-ondernemers besproken. e De heer Lap verzocht vluggere ling van dit contract met de 'autobuSS? nemers. De heer Leber verzocht vas^oT^" van een andere route, daar op de bestaard wijze zoovele inwoners van Eierland deze diensten niet kunnen profiteeren De heer Dogger verzocht den weg acht» Oudeschild een naam te geven, ene*t«wï rioolverbetering te Oudeschild voor ter-win de heer Kikkert toezicht op de plaats waar het vuil der gemeente wordt neergewonw. noodzakelijk achtte. De kinderen Iconen rond te snuffelen. Hierna sluiting. TEXEL. De voorzitter bood een exemplaar van het jaarverslag aan. Dit werd gesteld in handen van B. en W. Tot leden der commissie A, wering van schoolverzuim, werden herkozen de heeren C. Dijt, Jac. Kikkert Nz.. H. A. K;evits, J. W Usie en C. Keijser Hz. Zonder besprekingen werden goedgekeurd: Aangaan rekening en courant overeenkomst, inhouding couponbelasting, de wijziging der instructie voor der, gemeente-geneesheer te de Cocksdorp, en 't kohier hondenbelasting, alles ongewijzigd. Besloten werd de vastgestelde vergoedin gen voor 't bijzonder onderwijs te verleenen Over de opheffing der O. L. school te Oost, die nu in bespreking kwam, werd langen tijd gesproken. B. en W. stelden voor, tegen dit besluit niet in beroep te gaan, doch niet alle raadsleden waren het met dit voorstel eens. Toen echter de voorzitter uiteenzette, waar om B. en W. een dergelijk voorstel indienden, verklaarden alleen de drie S. D. A. P.-raads- leden zich tegen dit voorstel. Als gevolg van de opheffing dezer school werd aan 't hoofd der schooL, de heer B. Zondervan, en aan de vakonderwijzeres, mej. A. Vermeulen, eervol ontslag verleend, in gaande 1 April a.s. De benoeming van een hoofd der school te de Cocksdorp werd tot een volgende ver gadering uitgesteld. De gronden door de gemeente aangekocht voor een vliegveld in Eierland. werden ver huurd aan den heer M C. Koen aldaar voor 22.50 per H.A. Aan den heer .1. Rceper werd verpacht een weiland, groot 0.88 A., gelegen bij de Kooger straat. Aan den heer G J. Garritsen werd een bouwterrein aan de Einmalaan verkocht voor 787.50 t Terrein is groot 262.50 M2. Besloten werd aan te vragen: volgens de bepalingen der Lahdarbeiderswet, voor een plaatsje en land voor der. heer H v. Heer waarden te Eierland f 2700, en voor den heer J. v. Heerwaarden voor hetzelfde doel 2650. Ter werkverruiming werd besloten over te gaan tot aanleggen van een rijwielpad van t Koogerveld tot 't Eier andsche huis, en langs de Krim naar den Achterweg te Cocksdoro. Geraamde kosten 22650. bijdrage provincie 7550, T. E. S. O. 4225, blijft voor de ge meente 10875. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Zaandam heeft als gevolg van regeeringsmaatregelen de salarissen opnieuw verlaagd, zoodat op dien post nu totaal 109.000 zal worden bezui nigd. Minister Kalff gaat hedenmiddag met een vliegtuig van de K L.M. naar Vlissin- gen, in verband met de opening van den dubbeldaagschen dienst Rotterdam—Haam. stede—Vlissingen. De minister zal de thee gebruiken bij den burgemeester van Vlissin gen en om 4 uur weder via Haamstede te rugvliegen. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag a.s., des namiddags te 2 uur ter verdere behandeling van verschillende hoofdstukken der Rijksbegrooting voor 1934. Te Amersfoort is tegen een winkelier aan den Leusderweg proces-verbaal opge- maakt wegens overtreding van de loterijwet met een z.g. kruisspinkaart, welke de winke* lier in depot had van een Rotterdamsche fir ma. Het materiaal is in beslag genomen. CORRESPONDENTIE. J. K. te Heerhugowaard. Het is ge woonte voor vergaderingsverslagen den correspondent en niet den secretaris der betrokken vereeniging te honoree- ren. Het laatste zou in het algemeen tot wering van de pers kunnen leiden. Wanneer secretarissen verslagen ter publicatie aanbieden, nemen wij aan dat zij dit in het belang hunner ver eenigingen doen. (Ongecorrigeerd.) OUDE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Een paar dagen voor kerstmis had Y Eindhoven een brutale inbraak plaats in het kantoor van de houthandel „De Roetvink", waarbij een brandkast werd geopend en een bedrag van ca. 1800 ontvreemd. Ofschoon de politie reeds dadelijk vermoedens in een speciale richting had, konden geen voldoen de aanwijzingen worden verkregen om tot aanhouding van de daders over te kunnen gaan. Na een langdurig onderzoek gelukte het de recherche echter meer aanwijzingen te verkrijgen. Gisteren werd een inval ge daan in een woning gelegen in de Bleek- straat te Eindhoven, welk bewoond wordt door een werkloos monteur, op wiens slaap kamer een groote partij inbrekers werktuigen werd gevonden. In verband hiermee, werd tot arrestatie overgegaan van H. en diens echtgenoote terwijl tevens zekere K., chauf feur als verdacht van diefstal werd aange houden. Van het gestolene werd tot dus verre niets gevonden. De aangehoudenen zijn ter beschikking gesteld van den officier van justitie te den Bosch. GETROUWD: Hemmo Pieter de Vries en Jannetje Jaco- ba Bakker. Simon Kossen en Dorothea Maria Christina Veenstra. GEBOREN: Jan Nicolaas z. v. Jan Slooten en Wilhel- mina van Wijk. Antje d. v. Antonius van Doorn en Hermijntje Schoenmaker. OVERLEDEN: Agatha Catharina Kueter gehuwd met Johan Korver 55 jaar. Willem Cornelis Hopman 7 jaar. "i-'TTiF' *- <A, >i^- "I ..Zeg we gaan gauw verhuizen." „Hoe weet Je dat ..Nou ik brak gisteren dat raam en moed"i het er nooit wat, van gczeld." (Londoa tvinion). !Px4VMciaai 'flLeum Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt met, maar slaat ze dood. Zes maanden gerequireerd Een 40-jarige Chineesche magazijnmeester stond gister voor de Amsterdamsche recht bank terecht, verdacht valsche rijksdaalders in voorraad te hebben gehad. Hij was gear resteerd in den nacht van 14 op 15 Decem ber aan boord van het s.s. Ouderkerk. Hij werd nog in het bezit van 16 valsche rijks daalders gevonden, die buitengewoon goed waren nagemaakt. Slechts een opmerkzaam beschouwer kon kleine afwijkingen aan het randschrift opmerken, het zilvergehalte is echtergrooter. Ingekomen was een adres van bewoners van Oudeschild om verbetering van een weg aldaar. Te Eindhoven, f:-'-}"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2