Agenda JUminciaat Hieuws Hoofdpijn, HlijHkacdt'sPoedax tBucgectiike Stand Stad en Omgeving. Weec&eeUAt Betrckke*-»- Jooneei HEVIGE AARDBEVING. SCHAGEN. BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJK. De Twuyverweg. URSEM. BURGERVLOTBRUG. 'T ZAND. WIERINGEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer De zege- Kraal der liefde (rom.), hoofdrol Karin lardt. Toegang ooven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Bobby trekt van leer (avonturen), hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Raspoetin en de keizerin (rom.-hist.), hoofd rollen John, Ethel en Lionel Barrymore. .Extranummer begrafenis koning Albert Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer King of Jazz (revue), hoofdrollen Paul Whiteman en ijn band; tweede hoofdnummer Hij, zij en zijn zuster (klucht), hoofdrol Anny óndra. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Vrijdag 2 Maart. 1 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, ge zellige avond leesgezelschap. Zondag 4 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoering revue „Dat moet je meemaken" voor K. V K. V. Bij A. van Ham te Oterleek, uitvoering Turnlust. Bij van Truijen te Grootschermer optreden van Daan Pool en Tommy Bouman. Dinsdag 6 Maart. 8.15 uur, handelsschool, lezing over „De Geest van Amerika", voor de Volksuniversi teit. Bij A. van Ham te Oterleek uitvoering Turnlust. Woensdag 7 Maart. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, conferen tie voor niet-katholieken. De Zuid-Chileensche stad Valdisia is door een aardbeving geteisterd, welke 4 minuten duurde. Ook te Tinuco zijn aardschokken van een minuut waargenomen. De verbinding tusschen Santiago en Val disia is verbroken, zoodat omtrent het aantal slachtoffers nadere bijzonderheden ontbreken. In den ouderdom van 53 jaar is overleden de heer C. Rempt, die jaren lang lid is ge weest van den raad dezer gemeente en in verschillende vereenigingen een vooraan staande plaats innam. Onder leiding van den heer K. Timmer man, lid der ouder-commissie, kwam in de consistoriekamer der geref. kerk de knapen- vereeniging in jaarvergadering bijeen. Even als vorige jaren waren ook ditmaal de ouders uitgenoodigd tot bijwoning dezer feestelijke bijeenkomst. Na de gebruikelijke jaarverslagen wisselden opstellen, voor drachten en samenspraken elkander af, ter wijl bij tijd en wijle melk, thee en koek werd gepresenteerd. Te ruim twaalf uur werd deze gezellige avond zoowel voor ouders als kinderen op de gebruikelijke wijze gesloten. Het plaatselijk crisiscomité kwam ten gemeentehuize bijeen onder presidium van burgemeester P. Slot, die na een welkom de financieele moeilijkheden memoreerde, waar mede het comité neeft te kampen, zoodat de middelen ontbreken om in het allernoodza kelijkste te voorzien. Door den pen ningmeester werd verslag uitgebracht waar bij bleek, dat de ontvangsten hebben bedra gen 1675.35 en de uitgaven 1732.35, zoo dat er een tekort is ontstaan van 57. Opgemerkt werd door den voorzitter, dat in de ontvangsten is begrepen een bedrag van 869.50%, hetwelk is gevormd door den wekelijkschen terugkeer der busjes. In ver band met den achteruitgang der inkomsten welke deze busjes vertoonen, werd door den voorz. een opwekkend woord gesproken tot de comitéleden, in het bijzonder om er aan mede te werken, dat de inhoud dezer busjes wederom omhoog gebracht wordt. Mededeeling werd gedaan van de hoeveel heden kleeding, schoeisel en brandstoffen welke ontvangen en uitgedeeld zijn, waarbij bleek, dat er een beduidend bedrag was be schikbaar gesteld. Opgemerkt werd dat tot vermeerdering der inkomsten het allicht noodzakelijk zou zijn om bij een eventueele uitvoering of feestavond van de één of andere vereeniging een busje te plaatsen ten bate van het crisis-comité, wat algemeen bijval vond. Besloten werd aan de muzlekvereenlging een uitnoodiging te richten om 'n muzikalen rondgang te maken door de gemeente, waar bij dan dames zullen worden uitgenoodigd te collecteeren. Aan de gemengde zangvereenlging en mannenkoor zal verzocht worden een uitvoe ring te geven ten bate van het crisiscomité tot versterking der middelen. *De gemeente St. Pancras, die belast is met het onderhoud van den Twuyver- weg, waarvan de kosten voor tweederde gedeelte worden gedragen door de Lan- gendijker gemeenten, is er, nadat vast was komen te staan, dat de overeen komst voor overname door het Hoog heemraadschap niet tot stand kwam, toe overgegaan, den weg weer geheel in orde te brengen, met welk werk men nu zoo goed als geheel klaar is. Toch zullen, naar we vernemen, deze kosten nog minder bedragen dan jaarlijks aan het Hoogheemraadschap betaald had moeten worden. De Twuyverweg is nu weer in goede conditie en voor het verkeer vol doet hij aan zeer redelijke eischen Het staat nu wel vast, dat in afzienbaren tijd geen strubbelingen meer met dezen weg zijn te verwachten. Het is voor de betrokken 5 gemeenten maar jammer, dat de opgeworpen voor stellen tot overdracht van den Twuyver weg aan het Hoogheemraadoschap tot gevolg hebben gehad, dat de bijdrage uit het wegenfonds is ingetrokken. Tot bestuursleden van het Witte Kruis afd. Ursem zijn gekozen de heeren S. de Jongh en J. Schaap Czn. De door het plaatselijk crisiscomité ge houden collecte tijdens eenige uitvoeringen te Ursem en Rustenburg heeft opgebracht ruim 28. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist "Na gehouden heraanbesteding van het café-hotel-lunchroom annex woon- en winkelhuis met garage voor den heer A Homan alhier, werd dit werk gegund aan den laagsten inschrijver, den heer P Doorn te St. Maartensbrug, voor de s >m van 14.380. "Mw. wed. J. B. kwam door een onef fenheid van het wegvlak zoodanig te vallen dat zij een dijbeen brak. De onge lukkige is daarna per auto naa* een ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Door den minister van justitie is aan den heer E. Bergsma, rijksveldwachter-brigadier alhier, een eervolle vermelding verleend we gens diens beleidvol optreden bij de opspo ring der daders van de inbraken van den Iaatsten tijd. ONDERTROUWD: Andries Frederiks én Sophia Teerink. Nicolaas Waal en Maartje Pool. Jurri- aan Bussen en Antje Boots. Cornelis van den Berg en Elisabeth Potthast. Pieter van Doorn en Cornelia Torenvlied. Jan Tor en Adriana Sanderson. GEBOREN: Greta d. v. Hendrik Heinis en Trijntje Roemer. Abram z. v. Jacobus Veen en Harmina Kiewiet. Martha Jantje d. v. Paulus Makkes en Neeltje Jongejans. DEMONSTRATIE MET BRANDWEERMIDDELEN. Gsitermiddag heeft op het Waagplein een min of meer geslaagde demonstratie plaats fehad met een nieuw schuimbluschapparaat, et ?,komeet"-luch'tschuim-kanon geheeten. Dit kanon wordt op de waterslang aan gesloten en tevens op een totalon-tank, en als het apparaat in werking wordt gesteld, komt er niet alleen water te voorschijn, maar een mengsel van water en schuim, waardoor de vlammen bedekt worden en vlugger doo- ven. Bovendien is het waterverbruik dan tot 1/10 verminderd, zoodat de waterschade ook veel geringer zal zijn. Met dit apparaat, waarvan wij de techni sche bijzonderheden maar niet vermelden, werd dan gisteren op het Waagplein gede monstreerd. Oorspronkelijk zou de demon stratie, waarvoor groote belangstelling be stond van de zijde der brandweer, om half vier beginnen, maar de demonstranten had den een kleinigheid in Amsterdam laten liggen, n.1. een slang, die het schuin naar het kanon moest voeren. Na eindeloos wach ten probeerde men het met de hulp van een fietsband, wat echter geen behoorlijk resul taat opleverde. Toen eindelijk de goede slang kwam, ging het beter en heeft men eenigen tijd gedemonstreerd. 't,Leek allemaal heel mooi en 't zal mis schien ook wel een verbetering zijn, maar wij konden deze keer niet warm worden over deze demonstratie. Het vergeten van een on misbaar onderdeel van het apparaat deed al niet prettig aan, toen de slang van het ka non afsloeg en de chef van het materiaal, de heer Harmlen, bespoten werd, gaf ons geen zekerheid van deugdelijkheid van het mate riaal en dat het in elkaar zetten van het ka non veel tijd en veel kracht eischte, gaf geen denkbeeld van snelheid. Wij willen graag gelooven, dat deze schuimblusscherij handig en practisch is bij branden in musea e.d., maar dat ze bij uit slaande branden zoo nuttig is, zal de prac- tijk moeten leeren. VOOR HET ARME GOUDEN PAAR. Het bestuur van de St. Vincentiusvereeni- ging hoopt den llen Maart voor het gouden paar in het woonwagenpark niet alleen tot een onvergetelijken feestdag te maken, doch ook te bereiken, dat de menschen in de gele genheid worden gesteld als kermisreizigers weder hun brood te kunnen verdienen. Dat ook de bijdragen die wij mogen ontvangen, daartoe medewerken stemt ons tot vreugde. Heden ontvingen wij: Pk- -0.50 Mevr. J. F. B. 1 Van moederl A. te H1 Van een rijsttafeltje te B. 1.25 N< f 1, Wij zeggen de gevers hartelijk dank en vragen wederom: Wie volgt!? OPENING NIEUWE KERK. Het nieuwe kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente zal Vrijdag 16 Maart des avond 7.30 uur officieel in gebruik worden genomen. INLIJVING. Op 5 Maart a.s. zullen worden ingelijfd de voorgeoefende dienstplichtigen van de le ploeg der lichting van 1934, bestemd voor de Onderofficiersopleiding bij het 21e Regi ment Infanterie te Amersfoort. (Dit zijn de dienstplichtigen uit Alkmaar, den Helder en omgeving). GROOT VERLOF NAJAARSPLOEG. De dienstplichtigen van de lichting 1933 (najaarsploeg), thans voor eerste-oefening onder de wapenen bij het Regiment Kust- Artillerie te den Helder, worden op 31 Maart a.s. in het genot van groot-verlof ge steld. HOORNSCHE CREDIET EFFECTEN- BANK N.V. Naar wij vernemen, zal aan de a.s. alge- meene vergadering van aandeelhouders wor den voorgesteld om over 1933 een dividend uit te keeren van 2 pCt, KAPSALON GEOPEND. Gistermiddag is op de Oudegracht 144 een kapsalon voor dames geopend door den heer F. Hulsebos. Oorspronkelijk was het huis een gewoon woonhuis, doch door een algeheele ombouwing heeft men er thans een kapsalon van prima gehalte van ge maakt. Van de beschikbare ruimte be staande uit twee kamers van de beneden verdieping heeft de heer Hulsebos een vijftal boxen laten maken, waarin de mo dernste kapinstallaties zijn opgesteld. Een speciale haardroogmachine kan een drietal boxen tegelijk bedienen. Het geheel, de aan kleeding en het meubilair ziet er stemmig en rustig uit en zal de toekomstige klanten prettig aan doen. Voor de betimmering droeg de firma Hof man zorg, terwijl de heer Meiman de gas installatie, benevens de geiser heeft ge plaatst. De electrische installatie is door den her Genefaas verzorgd. Moge de heer Hulzebos vele clientèle in zijn nieuwe zaak ontvangen. TWEE HANDWAGENS OP HET POLITIEBUREAU. Van wie zijn ze? Aan het bureau van politie zijn twee hand wagens te bevragen, waarvan de eigenaars onbekend zijn. De eene handwagen bevindt zich er reeds vanaf Mei 1933, terwijl de an dere er j.1. Zondag is gedeponeerd. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 6.05 uur licht op. en INT. ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. De ontwikkelin'gs-bijeenkomst in het A.B.T. aheater van de loge „Na strijd herboren", was slechts matig bezocht, toen de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom heette, in 't bijzonder den groot-secretaris van de I.O. G.H., den heer J. Vermeulen. Nadat door de medewerking van de direc tie van de A.B.T. een journaal en humoris tisch filmpje was gedraaid, kreeg de heer Vermeulen het woord om op de film „De wereld is ons arbeidsveld" een korte toelich ting te geven. Spreker vertelt van de aanlei ding tot het maken van deze film 2 belang rijke gebeurtenissen in 1933, het onthullen van een bank ter nagedachtenis van prof. dr. J. van Rees te Hilversum en de zitting van de internationale loge in Den Haag van 29 Juli tot 6 Augustus, werden een gereede aan leiding gevonden om de Zweedsche tempelie renfilm, welke hier in gebruik was, te vervan gen door een Hollandsche film. Internationaal is het werk aan de loge, vervolgde spreker, omdat het drankmisbruik internationaal is en dus internationaal be streden moet worden. Aan alle kanten heeft men getracht het drankverbod in Amerika opgeheven te krijgen en dat is gelukt, het bleek niet mogelijk tegen het drankkapitaal te blijven vechten. Spreker wijdde hierna verder uit over het ontstaan van de orde van de goede tempelie ren, het ontstaan van de symboliek in de orde, het gevolg van het feit, dat de orde werd opgericht door de vrijmetselaars. Met de vrijmetselarij heeft de loge echter niets te maken, de overgenomen gebruiken en vormen blijven echter gehandhaafd, omdat deze op velen aantrekkingskracht uitoefenen en de ritueele gebruiken ons dwingen tot actief werken. Iets geheimzinnigs gebeurt er in de zittin gen niet, de film vertoont brokstukken uit een loge-zitting. Wat in de loge-zittingen be handeld wordt, is echter geheim, persoonlijke dingen, daar besproken, behoeven niet over de straat gebracht. Er wordt wel eens be weerd, dat het alcoholvraagstuk uit den tijd is, maar dit is niet juist, velen, zeer velen moeten nog geholpen worden. Geld om de menschen de drank aan te prijzen is er meer dan genoeg, om de drinkgewoontes te be strijden komt geld te korL Slechts de liefde voor onze naasten, brengt ons tot den strijd tegen de drank. De orde bepaalt zich echter niet alleen tot het redden van dronkaards, in de orde zijn ook menschen noodig, bereid te werken aan het op hooger peil brengen van het menschdom, ook hiervan geeft de film een duidelijk beeld. De tweede pijler, waarop de orde rust, is de internationale broederschap, die echter niet kan bestaan, zoolang het gebruik van verdoovendc middelen niet is opgeheven. Het werk onder de kinderen is van gewel dig belang voor de toekomst, zoodat een be langrijk gedeelte van het werk van de loge gericht is op de jeugd. Onze strijd richt zich niet alleen op het redden van arbeiders, hoewel het voor hen zeker noodig is, omdat zij hun hersens noo dig hebben in den strijd om het bestaan, ook de beter gesitueerden hebben onze hulp vaak even hard noodig, ook daar is de ellende in het huisgezin, door drankmisbruik, zeei groot. De wereld is ons arbeidsveld, meldt U bij de loge, niet alleen om geheelonthouder te worden, maar om mee te strijden anderen het te maken. Hierna werd de film vertoond, welke in het 1ste gedeelte een blik doet slaan in het Logeleven, het tweede gedeelte brengt de onthulling van de van Rees-bank te Hilver sum, de pronagandamiddelen door de loge Sebruikt en het jeugdwerk, het derde ge- eelte, het werk onder de rijpere jeugd, de reclasseeringsarbeid, het kroegleven, huise lijke ellende, de ontspanningslokalen van de loge, het huiselijk geluk en het deelnemen van de loge aan de Sluitings-demonstraMv van de Blauwe Week. LEZING VAN DS. O. G. HELDRING. Over het gestichtswerk te Zetten. Gisteravond heeft ds. O. G- Heldring, directeur der Heldringsgestichten te Zetten in de Betuwe, een interessante lezing gehouden over het werk en het doel van deze gestichten. Nadat ds. Warners de talrijke aanwezigen, die in de dancing van de „Harmonie" waren gekomen, welkom had geheeten en in gebed was voorgegaan, gaf hij het woord aan ds. Heldring, die, alvo rens met de vertooning van de licht beelden te beginnen, in het kort de wor ding en ontwikkelingsgang van het werk te Zetten uiteen zette. De oprichter is geweest ds. Heldring, die in 1827 pre dikant was te Hemmen, waar hij buiten zijn ambtelijken werkkring zich bezig hield met het probleem, dat tenslotte voor hem als een gemis in de maat schappij werd aangevoeld, dat het volk niet waarlijk goed gediend kon worden, wanneer niet de Levende Christus ge predikt werd. Hij miste vooral het be oefenen van werken van liefde en hij beschouwde het als zijn levenswerk, hierin verbetering te brengen. Samen nog met oudere persoonlijken, zooals Pierson en Groen van Prinsteren vorm de hij den kring Van Nieuwe Christe lijke Vrienden. En hieruit is eigenlijk ontstaan de stichting van een gesticht te Zetten Mede door het bezichtigen van de vrouwengevangenis te Gouda ont stond daar het alleerste Steenbeek, dat op 1 Jan. 1848 geopend werd. Voor een deel werd reddingswerk ver richt, van een ander deel werd het on derwijs onderwezen. Het reddingswerk was ook alweer tweeledig, nl. het werk van redden en het werk van getuigen, waardoor als het ware het werk een birtnen- en een buitenkant heeft gekre gen. En zoo ontstonden, vaak uit de nood der tijden, meerdere gebouwen en is het thans een geheel complex geworden. Het uitgangspunt is ook thans nog ten eerste, de meisjes, die dreigen weg te zinken, te brengen tot Christus en in de tweede plaats ze te onderwijzen, op dat ze straks, wanneer ze in de maat schappij komen, eerlijk hun brood zul len kunnen verdienen. In den loop van den tijd zijn er echter ook andere ge bouwen bijgebouwd, zooals de H. B. S. mei 3-jarige cursus en de huishoud school, die los staan van het oorspron kelijke doel. Hierbij werd een groote serie licht beelden vertoond, die den aanwezigen een goeden kijk gaf op het enorm uitge breide werk, dat er in Zetten tot stand komt. Op boeiende wijze en met rustige stem vertelde Ds. Heldring, de beteekenis van al deze beelden en het geheel vormde een goed inzicht op de werkzaamheden aan de Heldringsgestichten. Na nog een kleine opwekking, om toch vooral, ook al is het thans een moeilij ken tijd, het werk te steunen, besloot Ds. Heldring zijn aandachtig aange hoorde rede. Mej. Keyser dankte den spreker voor zijn leerrijke lezing, terwijl Mr. Hijmans nog een apart woord van dank en tevens tot opwekking om het werk te onder steunen, sprak, waarmee deze lezing was beëindigd. DOOR EEN STORTZEE OVERVALLEN Hoe twee opvarenden van IJ muider trawler verdronken. De Tel. deelt het volgende nog mede over den noodlottigen storm, waarvan wij gister reeds een en ander meldden: Toen de stoomtrawler IJmuiden 384, die gistermorgen in IJmuiden binnenkwam, zich Maandagmorgen op ongeveer 60 gr. N.B bevond, werd het vaartuig door een hevige stortzee beloopen, met het gevolg, dat twee van de vijf opvarenden, die zich aan dek be vonden, onder de oogen van hun collega's over boord spoelden. Beiden, de 39-jarige stuurman A. Glas, wonende te IJmuiden en de ongeveer 45- jarige J. de Groot, wonende te Egmond aan Zee, verdronken jammerlijk, ondanks de po gingen die men aan boord van den trawler instelde om de ongelukkigen te redden. Stuur man Glas, die zijn broer verving, is weduw naar en laat 6 kinderen achter. De matroos De Groot is eveneens vader van eenige kinde ren. „Wij hebben een verschrikkelijk reis ge had zeide ons schipper W. Glas van den stoomtrawler Erica" IJM. 384, het schip, dat j.1. Maandagmorgen op de Noordzee door een stortzee werd overvallen, waarbij twee der opvarenden jammerlijk verdronken „lk kan het u bijna niet vertellen; den schrik die mij beving toen ik de stortzee zag aan komen, waardoor de stuurman en vier ma trozen, waaronder een zoon, een broer en ten zwager van mij, werden overvallen ben ik nog niet te boven". n ,k rwS1"verl9?P van deze noodlottige reis n K r"s het volgende mede: -a mFebJruari vertrokken wij hnvPn Hp 0p ae Noo'dzee- Zoo gauw men tnrHt h i i Kffden Noorderbreedte komt Tn aCt S€cJhweer Biina den geheel en Znio STl dlt Vv?ort' W'i stoomden dooi 7™HoKr' a2min' N"B' en 1 8r 57 mjn- O.L Zondagmiddag, toen het nog betrekkelijk go d weer was, zei ik tegen mijn broer A Glas, dat ik het niet vertrouwde, daar de naar waarnemingen, verricht in den morton van 2 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl MPt Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.4 mM. te Helsingfors. Laagste barometerstand 725,8 mM. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Maart: Zwakke tot matige aanvankelijk verander lijke later waarschijnlijk Zuidelijke tot Zuid- westelijke of Oostelijken wind; toenemende bewolking; aanvankelijk nog weinig of geen regen; waarschijnlijk iets zachter, Weeroverzicht. Over Scandinavië en IJsland ontwikkelde zich de hooge druk verder en breidde zich zuidwaarts en zuidwestwaarts uit. In zijn kern daalde de temperatuur flink, zoodat over Lapland thans weer temperaturen voor komen onder -15 gr. C. De Middellandsche zee-depressie vulde flink op. Te Marseille is de barometer meer dan 10 mM. gestegen. De zware winden in het Rhóne-dal namen af, thans waait alleen over Perpignan een stormachtige mistral. In het zuidwesten heeft de hooge druk zich aanvankelijk terug. f-etrokken, doch thans schijnt zij zich met linke drukstijgingen over Ierland weer te gaan herstellen. Het minimum over IJsland bleef vrijwel stationnair, zoodat zijn invloed over onze omgeving nog uitbleef. Wel is over ons land de bovenlucht-temperatuur flink gestegen, doch de lucht bleef nog vrij droog. Een nieuw daalgebied strekt zich uit van Schotland via Wales tot de zuid-west punt van Engeland. Het wordt gevolgd door stijgingen. Langs dit front is nogal wat neerslag gevallen. Stornoway melaae 22, Lerwick 6 en Valencia 5 mM. Het is niet uitgesloten dat dit front zijn invloed ten on zent in toenemende bewolking doet gelden. Evenals over de Britsche eilanden zal bij ons de temperatuur wat stijgen. Aanvanke lijk mag men nog weinig of geen regen ver wachten. Tegen morgenavond worden de regenkansen wellicht ^at grooter. barometer sterk daalde. Maandagmorgen vroeg was het weer dusdanig verslechterd, dat wij het net moesten binnenhalen en den boel aan dek vastsjorren. Gelegenheid ttt visschen was buitengesloten. Om halfeit 's morgens bemerkte ik, terwijl ik op de brug stond, dat er groot gevaar dreigde door het plotseling oprijzen van een stortzee. Tot goed begrip diene, dat men een stortzee niet van te voren kan zien aankomen. Zij rijst plotseling naast het schip op en werpt zich met een enorme kracht op het vaartuig. Ik schreeuwde aan de bemanning: „Jon gens, houdt je vast", doch het ongeluk was reeds gebeurd. Ik zag daar mijn broer en nog een matroos in de kokende golven, terwijl de drie andere matrozen gelukkig nog binnen boord waren. Onmiddelijk rende ik van de brug, schreeuwde den matrozen, die eerst toen het gevaar zagen, toe, de reddinggor dels overboord te werpen en liep naar het achterschip, waarnaast ik mijn broer bemerk te, dien ik door handreiking probeerde te red den. Helaas, het mocht niet zoo zijn. Juist op dat moment richtte het achter schip zich weer uit de zee op en toen het weer daalde was mijn broer verdwenen. Den ande ren matroos, A. de Groot, hebben wij nog met een haak aan zijn oliejas gehad, doch de jas scheurde uit en ook deze man verdween in de diepte..,. Nog vijf uren hebben wij rond ge varen. Schipper Glas is nog zeer ontdaan over deze reis. Twee jaar geleden werd zijn schip ook door een stortzee overvallen, doch toen had men alle drenkelingen weer aan boord kunnen krijgen. OPOE. Het ensemble de Boer—van RW 'n de Harmonie. Eerlijk gezegd, wij hadden gisteravond een handjevol publiek in de Harmonie verwacht en wij koesterden eenig medelijden met moer de Boer—van Rijk, de eeuwig-jeugdige, die nu voor een schier leege zaal zou moeten spelen. Wat een verrassing evenwel. In plaats van eenige tientallen menschen een zeer goed be zette zaal I Daarmee toonde Alkmaar, dat het „Kniertje" nog niet vergeten was; daarmee toonde Alkmaar, dat het nog altijd weet te waardeeren, wanneer een goed speler komt. Dat talrpe publiek heeft zich gisteravond buitengewoon geamuseerd met een Affl®fi" kaansch blijspel, Opoe geheeten; geamuseerd om de kostelijke verwikkelingen, die het sju" bevat, maar ook om de niet-minder kostelijk wijze waarop mevr. de Boer en haar mede spelenden dit alles ten tooneele brachten. De geschiedenis zelf is modern, doch laat meteen zien, dat het ook al weer „eine alte Geschichte" is. Jim Brown, ongeveer 20 jaar getrouwd met Helen, heeft het pad der deuga verlaten en wil scheiden, om te kunnen trouwen met Kitty Moody, de huisvriendin der familie Brown Jr. 't Gaat heel erg modernJim ver telt aan zijn vrouw, dat hij wil scheiden en wil trouwen met Kitty; Kitty zelf vindt net echter vreemd, dat Jim's vrouw haar vriend schap niet meer wenscht en deze 'aa~. schijnt toe te zullen stemmen in een sen t- ding, mits

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4