DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Stad en Omgeving. Jtiavinciaai 7lieuws DE NIJENRODE-ZAAK. Voortzetting van de zitting van gister. Handschoenen in een ver warmd huis. DAME IN DEN HAAO. Kon alleen nog achteruit loopen 25 jaar lang rheumatische pijnen „Alle pijnen zijn nu verdwenen". DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER KOLB. HEILOO. LANGENDÏJK. vingers werd geslagen onder de woorden. Hou je vieze vingers thuis! Een andere stu dent riep toen: Op wijzen staat 6 jaar! De heer v. d. G. gaf den student toen een slag in het gelaat, met het hiervoren gereleveerde gevolg. Het staat vast, dat de heeren te voren een café hadden bezocht en zich tamelijk onrustig gedroegen. Volgens de getuigen a charge zou de heer v. d. G. wél opzettelijk hebben geschopt. Hierop werden nog gehoord een drietal getuigen door den verdediger, mr. Prins, gemobiliseerd, die het gebeurde door een voor den heer v. d. G. gunstiger bril beke ken. Door den officier werd toegegeven, dat in een studentenstad het onbeduidende relletje niet tot zulk een omvang zou zijn uitgebreid. Ook nam de officier aan, dat de fam. v. d. G. na een drukken St. Nicolaasavond niet was gestemd cm dergelijke grapjes te waardeeren. Na het incident nog eens meer in bizonder- heden te hebben gememoreerd, achtte de of ficier wel schuld, doch ook verzachtende om standigheden aanwezig en volstond met slechts 10 boete of 10 dagen te requireeren. Mr. Prins noemde het conflict ook een storm in een glas water. Verdachte was als oud-politie-agent en sportman in zijn eer ge tast door het optreden van de jongelieden, die te voren door het prima bier van Chris uit den Kelder in iolige stemming waren ge bracht. Pleiter ontkende dat deze verdachte een man is om iemand noode'oos te molestee- ren, allerminst niet dat hij dit verraderlijk zou hebben gedaan, waarop hij de rechtbank dankte voor de verleende aandacht. EEN BENARDE POSITIE. Een chauffeur uit Bergen, Hendrik Izak M., denderde op 22 Sept. met zijn vrachtauto door de gemeente Broek op Langedijk, zonder al te veel notitie te nemen van den tuinbou wer A. de Jong uit Oudkarspel, die zich op zijn rijwiel flink rechts van den weg voort spoedde. Het scheen echter, dat de chauffeur omtrent het begrip „rechts" zeer overdreven ideeën koesterde, althans hij wilde den heer de Jong nog rechter hebben dan rechts, met gevolg dat de Jong, toen Hendrik Izak hem achterop en links voorbijreed, met zijn bee- nen en rijwiel bekend raakte tusschen een ijzeren hek en den auto. Dit verkeersincident op den smallen rijweg liep gelukkig met lichte verwondingen af en kreeg de Jong nog geen invitatie om op de hemelsche harp te komen spelen, doch de chauffeur werd op 27 Oct. door den kanton rechter stevig gepakt en veroordeeld tot 40 boete of 30 dagen. De chauffeur, schijnbaar niet overtuigd van zijn onbekookt rijden, had tegen dat von nis hooger beroep aangeteekend, hetwelk he den door de meerv. strafkamer in behandeling werd genomen. Deze reprise gaf geen nieuwe lichtpunten en werd bevestiging van het von nis gerequireerd. EEN CHAUFFEUR DIE NIET UITKEEK. In de middagzitting verscheen als verdach te de 32-jarige chauffeur Jan Willem de Gr. uit Enkhuizen, welke autobestuurder was ten laste gelegd, dat hij op 29 Nov. j.1. op het Westeinde aldaar door zijn roekeloos en on attent rijden de oorzaak was, dat de 17-jarige mej. Catharina Ooteman van Bovencarspel, die van de andere zijde op een rijwiel nader de, van haar fiets werd geslingerd en behal ve eenige schaafwonden ook nog 'n spierver- scheuring en een lichte hersenschudding be kwam, waardoor zij genoodzaakt was 6 we ken het bed te houden en haar bezigheden, hulp in de huishouding, niet kon verrichten. Het meisje is thans weer geheel hersteld. De aanrijding had zich als volgt toegedra gen: de verdachte had met een tamelijke snel heid achter een vrachtauto, die een erf op reed, willen omrijden, zonder rekening te houden met eventueel verkeer van andere zijde, dat voor hem onzichtbaar was. Boven den was het reeds half zeven in den avond en werkte al deze ongunstige omstandighe den mede om de aanrijding te bevorderen. In deze zaak waren niet minder dan 10 ge tuigen a charge gedagvaard en had de verde diger, mr. v. d. Loos te Alkmaar, één getuige a decharge, zekeren heer Spijer, als getuige opgegeven. Door den heer Th. Ooteman, geldbezorger te Bovencarspel, vader van het aangereden meisje, dat minderjarig is, werd gevorderd een schadevergoeding van 84.65 wegens geneeskundige behandeling en schade aan lijfgoederen en rijwiel. De 22-jarige dienstbo de, mej. Suze Ketelaar, was de spatbord- passagier van Trien Ooteman. Ook zij werd van de fiets geslingerd, doch bekwam geen letsel van veel beteekenis. Hierop werden het resteerende 8-tal getui gen charge gehoord, waaronder bevond zich ook de heer Elders, chauffeur van den vrachtauto, die het erf opreed en behoorlijk zijn „tong", zooals het in vaktaal heet. had uitgestoken. Op de onmisbare situatiekaart gaf hij aan, waar hij ongeveer zijn richting aanwijzer in werking had gesteld. Méér kon hij niet verklaren. Het ongeluk zelf had hij niet gezien, wel de gescheurde voorruit van de taxi. Agent Koorn, spoedig present, had fijne glassplinters op den weg gevonden en de auto vertoonde een gebarsten voorruit. De chauffeur stond niet ongunstig bekend. De heer A. Dekker had het ongeval waargeno men. Direct zag hij het gevaar aankomen De chauffeur haalde links uit en reed rake lings langs een paal, waarop de aanwij zing plaats vond. De heer v. d. Berg meen de, dat de vrachtauto van Elders vrij plotse ling de richtingaanwijzer had uitgestoken. Laatste a charge getuige was de heer Ubels, agent van politie, had op de plaats des on- heids een onderzoek Ingesteld en niet anders gevonden dan de vrachtautosporen en voorts opmetingen gedaan. Tot slot werd gehoord de heer Markus Spijer uit Amsterdam, welke heer in de bewuste Baby Taxi als passagier plaats had genomen. Hij had geen richting aanwijzer van den vrachtauto opgemerkt tot kort te voren, toen de auto dat erf opreed. Mr. v. d. Feen de Lille, de officier, bepaal de zich den toestand in groote lijnen te rele- veeren om tot de overtuiging te komen, dat de schuld van den verdachte in deze zaak voldoende vast stond om een veroordeeling te vorderen en werd gerequireerd: f 100 boete of 60 dagen. De officier liet ook nog uitko men de gevaarlijke methode van de meeste taxi chauffeurs om steeds op remmen te rijden. Verdediger, mr. v. d. Loos, stelde in zijn pleidooi de feiten vast en besprak in details de verklaringen van de getuigen Dekker, v. d. Berg, Spijer en Elders. Laatstgenoemde ge tuige weet mr. v. d. Loos indirect de sch*j'" van het ongeval. Groot schuld was in ieder geval twijfelachtig, zoodat pleiter per saldo vrijspraak verzocht, subsidair een minder ge voelige straf. EEN DWAZE STREEK. De bekende ex-slager, rijwielnegociant en koopman Pieter O., thans woonachtig te Am sterdam, zou te Alkmaar op 14 November m den vischwinkel van den heer H. J. Smit in de Magdalenenstraat, een paar bruine motor handschoenen hebben weggenomen, welke handschoenen het eigendom bleken te zijn van zekeren heer N. v. d. Plas, die in ge zegde gelegenheid 'n warm gebakken botje consumeerde. De heer Piet O., wien den zetel der ver dachten in het rechtsgebouw alhier niet ge heel vreemd is, stond nu ter zake diefstal van deze varkensleeren glaceetjes terecht, bewe rende, dat hij deze handschoenen bij vergis sing in zijn zak had gestoken. Piet werd, geurende met bedoelde handschoenen en ook eenigszinds naar drank, bij het station alhier door de politie aangehouden. De verdediging van Piet straalde allerjammerlijkst, vooral ook omdat diverse rechtbanken zich alreeds met hem hadden beziggehouden. De officier nam het verweer van Piet dan ook absoluut niet aan en requireerde 3 maan den gev., waarop Piet hardnekkig bleef vast kleven aan zijn idee, dat hij zich in de hand schoenen had vergist en beslist in de meening verkeerde, dat zij z'n eigendom waren. DE KWAAL IS ONGENEESLIJK. Toen op 1 E>ecember de heeren Arie K. en Klaas St., twee gezworen pelsjagers van Ar- kansas-Egmond aan Zee voor de zoo- veelste maal den kantonrechter een mor- genbezoek brachten, als gevolge van hun strafbare bemoeiingen met een carbidlan- taarn in de Egmonder duinen en voor 14 dagen naar den Geestersingel verwezeu werden, met verbeurdverklaring van het konijnenverblindingsmiddel, was echter de ambtenaar content met deze kneep der ge rechtigheid, niet alzoo de firma Arie en Klaas Limited, die zich van een schrale kans in hooger beroep voorzagen en heden hun lot stelden in handen van het drievoudig col lege. Thans riepen zij eenparig de clementie van het college in en verzochten meer rede lijke straf. De officier toonde echter niet veel lust om mede t& werken en vorderde bevestiging met uitzondering van de verbeurdverklaring der lantaarns. De heeren hielden daarop nog een krach tig oratio pro domo, maar het verbaasde ons wel, dat Arie naliet te vertellen, dat hij nu werkzaam was bij de werkverschaffing te Schoorl; dat was toch een argument geweest, dat hout sneed. Uitspraak in alle zaken a.s. Dinsdag. PROCES TEGEN DEN NIEUW- MALTHUSIAANSCHEN BOND. Voor den kantonrechter te den Haag mr. Van Haeften, heeft gisteren gediend de zaak tegen J. H. G. voorzitter van den Nieuw-Malthusiaanschen Bond en van do stichting ten algemeenen nutte tot het exploiteeren van bureaux voor ge slachtskunde, tevens voorzitter van het consulatiebureau voor geslachtskunde, gevestigd dr. J. Rutgershuis te 's-Gra- venhage. Het bestuur van den Nieuw Malthu- siaanschen bond heeft briefjes gestuurd aan gezinshoofden, in wier gezin een kindje is geboren. Verdachte ontkende niet, dat zulke briefjes ongevraagd per post worden toe gezonden, maar verklaarde, dat dit niet beteekende aanbieding van middelen en diensten. De heer H. M. Th Rurup heeft zulk een briefje ontvangen en beschouw de het als een ongevraagde aanbieding van diensten ter voorkoming van zwan gerschap. De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie zeide, dat het niet dubieus was, dat hier een overtreding had plaats ge vonden van art. 451 ter wetboek van strafrecht. De woorden der circulaire spreken voor zichzelven. Dit is het on gevraagd aanbieden van diensten ter voorkoming van zwangerschap. Spr. noemde het buitengewoon onkiesch, al leszins onbehoorlijk en weinig fatsoen lijk om vlak na de geboorte van een kind een dergelijk briefje te sturen. Hij sprak er zijn zeer sterke afkeuring over uit en vorderde 100 boete of 50 dagen hechte nis. Vonnis over acht dagen. Na de pauze werden aan den getuige Wit- braad nog enkele vragen gesteld, o.m. of het juist is, dat hij tegenover de assistentie van den detective Johanknegt, mej. N. verklaard zou hebben dat de kunsthandelaar Goudstik ker ook wel meer van de inbraak afwist en dat getuige hem dan ook wel eens een briefje zou sturen. De getuige: Ik heb dat nooit gezegd. Ik heb Goudstikker dan ook nooit geschreven De „verhuizer" Maag, als getuige ge hoord, vertelde voor de zooveelste maal, op welke wijze hij en zijn kameraden de verhui zing van de schilderijen en miniaturen op Nijenrode hebben uitgevoerd. De verdediger van den verdachte Onnes, mr. Muller Massis, vroeg dezen getuige of hij er werkelijk van overtuigd was, dat de verhuizing een eerlijke zaak was, die ge schiedde met goedvinden van den kasteelheer. De getuige beantwoordde deze vraag be vestigend. Mr. Mulles Massis: Waarom trok u dan bij uw bezoek handschoenen aan? De getuige: Omdat het zou koud was. De verdachte: 't Heele huis is centraal ver warmd. U en uw kameraden hebben binnens huis handschoenen gedragen. Dat was. toch volmaakt overbodig. „Plus minus 25 jaar geleden begon mijn vrouw te tobben met rheumatiek, zelfs zoo hevig, dat zij om vooruit te komen, achteruit moest loopen. Haar handen kon zij niet ge bruiken en het loopen viel haar hoogst moei lijk. Nu twee jaren geleden werd zij weer zoo hevig aangetast, dat zij zich driemaal per week door electrischen stroom moest laten behandelen. Deze behandeling, die drie maanden duurde, en vanzelfsprekend veel tijd kostte, gaf niets. Daarna kreeg zij op een hevige manier ischias, waarvoor zij tusschen zakken met warm zand drie maan den het bed moest houden. Aanvankelijk dachten wij, dat zij na deze ziekte nu geheel hersteld zou zijn, maar nauwelijks was ze weer op de been of de pijnen kwamen weer terug. Daarom begon zij met Kruschen Salts en nu, na gebruik van twee fleschjes Kru schen, gevoelt zij zich zóó flink; alle pijnen zijn verdwenen en tegen loopen ziet zij nu niet op. Ik breng het bovenstaande onder Uw aandacht, opdat ook anderen, lijdende aan rheumatiek, door gebruik van Kruschen Salts weer op verbetering mogen hopen. Het is een groote uitkoms* dat mijn vrouw nu weer geheel bevrijd is van rheumatische pijnen". (Origineele brief ter inzage). C. v. d. S., te H. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urine zuur en afvalstoffen, die zich mochten heb ben opgehoopt, en de aanleiding zijn Uwer rheumatiek, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen wor den weer normaal en ge gevoelt U weer ge zond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. De getuigeDan zal het wel de macht der gewoonte zijn geweest. Op een vraag van den president erkende de getuige op Nijenrode in den nacht van de inbraak inderdaad een schilderij te hebben zien hangen, voorstellende de aanbidding door de drie koningen. Dit schilderij werd na de inbraak vermist, maar de drie verhuizers hebben altijd volgehouden, dat zij dit schil derij niet hebben meegenomen. De presidentU weet dus beslist, dat u dit schilderij hebt zien hangen? De getuige: a, ik ben zelf katholiek en dan valt je zoo iets altijd gauw op. De president: Waarom hebt u dat schilde rij niet meegenomen? De getuige: Het was boven de maat. Het was grooter dan de overige schilderijen, die wij wel hebben meegenomen. De verdachte beweerde, dat de voorstel ling der aanbidding niet grooter maar juist kleiner was dan de overige schilderijen, die op Nijenrade zijn ontvreemd. De officier (tot den getuige): Als u geen opdracht zou hebben gekregen om bepaalde stukken weg te halen, wat zou u dan, als vakman, hebben gedaan bij uw nachtelijk bezoek aan Nijenrode? De getuige: Ik zou alles hebben meegeno men. 't Heele kasteel zou ik hebben leegge haald. De tweede verhuizer, van Binsbergen, deed hetzelfde verhaal als zijn collega Maag. Hij verklaarde alleen in tegenstelling met Maag, dat, wanneer hij op eigen gelegenheid zou hebben ingebroken, hij alleen het goud en het zilver zou hebben meegenomen. De rechtbank ging dan over tot het identi- ficeeren van de stukken van overtuiging, de in beslag genomen miniaturen en schilde rijen, waaronder zich een Rembrandt be vindt. Alle kunstvoorwerpen werden stuk voor stuk bezichtigd. De derde verhuizer, Grotjohan, verklaarde op een vraag van den officier o.m., dat hij tijdens zijn nachtelijk bezoek aan Nijenrode zijn 'handschoenen heeft aangehouden om geen vingerafdrukken te maken, zulks voor het geval, dat achteraf onverhoopt zou blij ken, dat de verhuizing een minder eerlijke zaak was dan oorspronkelijk door de ande ren was voorgegeven. Gehoord wordt dan een ambtenaar van de secretarie te Breukelen, die van den verdacht* Onnes het eerste telefonische bericht heeft ontvangen over de inbraak. De gemeenteveldwachter van Breukelen, Koekkoek, als getuige gehoord, verklaarde het eerste onderzoek op Nijenrode te hebben in gesteld. Twee dagen na de inbraak is getuige naar den Haag geweest, omdat men daar en kele menschen had aangehouden, die ook van de inbraak werden verdacht. Op bevel van den burgemeester heeft getui ge zich tenslotte niet meer beziggehouden met het onderzoek, omdat daarmee intus schen al een paar rechercheurs uit Utrecht belast waren. Om half zes wordt de zitting geschorst. In ons nummer van gister deelden wij reeds mede, dat de raad vóór de installatie den nieuwen burgemeester tot secretaris en amb tenaar van den burgerlijken stand benoemde. Deze benoeming ging echter met een inci dent gepaard, dat niet onvermeld mag 'blijven, aangezien het een staaltje van unieke piattelandspolitiek genoemd mag worden. De kleine raadszaal was opgepropt met belangstellenden, zelfs de trap was met dor pelingen bezet en aangezien de burgemeester bij zijn bezoek aan de raadsleden, als solli citant naar de betrekking van gemeente secretaris van alle leden de toezegging voor zijn benoeming had verkregen, kon ver wacht worden, dat deze benoeming als een formaliteit vlot van stapel zou loopen. Toen de loco-burgemeester, de heer F. Posch, na voorlezing van de ingekomen sollicitatie van den burgemeester de benoeming van den secretaris aan de orde stelde en de aanbe veling voorlas, verklaarde, tot ieders ver bazing de wethoudster mevrouw. Slooten Smit, dat van deze aanbeveling haar niets bekend was. Zij wilde alleen tot de benoe ming medewerken wanneer wethouder Posch haar excuus aanbood. Wethouder Posch verzekerde echter, dat mevrouw SlootenSmit abuis was. Hij had haar wel degelijk op het raadhuis, in tegen woordigheid van den ambtenaar, die op nummer 2 van de aanbeveling stond, ge vraagd of hij de voordracht zoo kon indienen. Dit was wel geen officieele B. en W.-vergade- ring geweest, doch mevrouw SlootenSmit had wel degelijk verklaard, met de aanbeve ling accoord te gaan. Mevr. S1 o o t e nS m i t bleef zulks ont kennen en beweerde, dat er in het geheel niet over gesproken was om Pieter de Koning op de aanbeveling te plaatsen. Op verzoek van wethouder Posch beves tigde de ambtenaar de juistheid van zijn mededeeling. De heer H e ij n e s vroeg of het noodzake lijk was, dat de benoeming in deze vergade ring geschiedde. Wethouder Posch antwoordde, dat dit niet noodzakelijk, doch wel gebruikelijk was. De heer Smit: „Wat staat er in de wet?" De voorzitter: „Deze puzzle kan ik niet oplossen. De heer H e ij n e s „Laten wij de benoe ming dan tot de volgende vergadering uit stellen. De voor zitterDaar kan ik ook mede accoord gaan. De heer v. d. L a a n „Als het wettig is en ik zie niet in, dat dit niet het geval is, onrciat het een aanbeveling is en er zelfs buiten de aanbeveling om iemand kan worden be noemd, dan wil ik de benoeming laten door gaan en ons niets aantrekken van de praatjes van mevr. SlootenSmit. Wordt het besluit onwettig verklaard dan benoemen wij den burgemeester opnieuw". De heer Smit: „Daar ben ik tegen, want wij doen iets onwettigs". De voorzitter: „Laten wij stemmen of wij thans al of niet zullen benoemen. Met 4 tegen 3 stemmen werd besloten tot de benoeming over te gaan. Hierna werd met 4 stemmen tot secretaris de heer Kolb benoemd. Twee stemmen werden blanco uitgebracht, terwijl mevrouw SlootenSmit zich van stemmen onthield. Hierna werd de burgemeester door den bode binnengeleid en had de installatie plaats. Met 6 stemmen en een onthouding werd hierop de heer Kolb tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd. Na de ambtsaanvaarding door den burge meester, nam mevrouw S 1 o o t e nS m i t het woord, die verzekerde, dat het haar moeilijk viel een paar woorden te spreken. Toch kon zij niet nalaten, den burgemeester met zijn benoeming te feliciteeren. U bent thans, zoo zeide zij, burgemeester, in een gemeente, die een unicum in het land mag worden genoemd, wat de financien betreft, want wij hebben nog een klein voordeelig saldo. Terecht hebt gij opgemerkt, dat de administratie hier van dien aard is, dat men die nergens in een plattelandsgemeente beter vindt. Wij danken dit aan het genie van uw voorganger en u kunt daarvan profiteeren. De heer Molenaar zeide, dat het niet in zijn bedoeling lag om in herhaling te treden. Het was hem echter een behoefte mede namens een kleine groep menschen in de ge- mente, de z.g. wilden, den burgemeester ge luk te wenschen met dezen dag. 1 Maart 1934, zoo vervolgde spreker, was voor u een dag van een mooie promotie DaTT~T lichtzijde aan het ambt verbonden a T daarnaast staan ook schaduwzijden geen gemakkelijke taak om de leiding 7»V? Houden, vooral niet in deze tijden, waarin s belangen van de menschen in de maatsch«„ pij zoo met elkander in strijd zijn. Ik dat alles waf hier in behandeling 2al komJi door u onbevooroordeeld en van uit rechtvaardig standpunt onder de loupe worden genomen en bekeken. Ook hoon ik dat de vraagstukken in samenwerking oplossing zullen worden gebracht, want dil zal uw taak vergemakkelijken en verlichten Gaarne verklaar ik vanaf deze plaats aan die samenwerking te willen medewerken Ik hoop, dat u en uw gezir in de toekomst met genoegen op dezen dag zult terugzien en dat door uw optreden in de gemeente een geest moge geboren worden, die de dag zal do enzegenen van uw benoeming ala de doen zegenen van uw benoeming als de De burgemeester dankte den heer Molenaar ten zeerste voor het door hem g®. sprokene en verzekerde, dat hij er steeds naar zal streven om als burgemeester boven de partijen te staan. Nadat de heer Kolb in handen van den heer Posch de door de wet vereischte eeden als secretaris en ambtenaar van den burger, lijken stand had afgelegd werd de openbare vergadering gesloten. Hierna begaf men zich naar de kolfbaan van het café van den heer Truijen, waar velen op de door den nieuwen burgemeester gegeven receptie verschenen om hem gelui te wenschen en van de aangeboden verver- schingen te genieten. De Middenstandshond „V. E. M. I." hield Woensdagavond jaarvergadering in ,De Rustende Jager". De nieuwe voorzitter, de heer J. Rus Czn. opende met een inlei ding waarin hij resumeerde dat de moeilijk- heden voor den middenstand zich steeds op stapelen spr. ging daar dieper op in -» en wekte allen op om den bond te steunen. De heer D. A. Bakker bracht een goed ver zorgd jaarverslag uit, waarin het bestaans recht van den bond werd bevestigd. Het le dental is gestegen tot 30. De heer Jac. van Gemeren deed rekening en verantwoording, De ontvangsten waren 130.56 J4, de uit» gaven 83.05, saldo (saldo vorig jaar in begrepen) 88.79. De heeren de Vries en Jongejan werden benoemd in de kascom- missie en zullen later rapport uitbrengen. Daarna kwam aan de orde afwikkeling 3-daagsche H. A. B.-tentoonstelling. De "f' ntg, ontvangsten waren 1430.05, de uitgaven 1393.92. Saldo 36.13, welk restant, aan beide vereenigingen voor de helft, is afge dragen. De voorzitter zeide dat de zaak was afgewikkeld door het H. A. B.-comité, de bestuursleden waren er niet in gekend. Men stond nu voor een voldongen feit en men had de rekening goed te keuren, critiek kan men hebben, doch het heeft geen zin. De heer Jongejan keurde het af dat men voor 'n voldongen feit stond. Waarom geen afre kening in tegenwoordigheid van de besturen der middenstandsbonden en waarom lag de rekening niet ter visie, zooals 5 jaar geleden? De hr. Zwaag had een meeningsverschil over levering. Waarom kwam er nooit antwoord op zijn verzoek. Over de afwikkeling was men maar matig te spreken. De heer van Gemeren zeide dat de beide middenstandsbonden een commissie „van vier" benoemden voor uitvoering. Die commissie had bet recht om de zaak uit te voeren en af te wikkelen en doet hier (en dat is ook gebeurd bij „De Hanze") rekening en verantwoording. De voorzitter constateerde dat hij er weinig van wist door de bestuurswisseling. Men be sloot de rekening ter visie te leggen en met de Hanze overleg te plegen omtrent de vor» dering. Bestuursverkiezing. Aftredend de heer A. Keuris, die zich niet herkiesbaar stelde. Gekozen werd de heer L. E. Stuve- ling. Bij de rondvraag werd gevraagd wan neer het adresboek (aangekondigd 1 Janu ari verschijnen) nu eens uitkwam. Voorzit ter: Het is ter perse. De heer Jongejan kwam terug op de reclame van de H. A- B. Waarom, vroeg spreker, moesten juist de be stuursleden voor getrokken worden. De voorzitter vroeg of men van hem (hij had herhaaldelijk gezegd dat de afwikkeling der H. A. B. hem niet kon bekoren, maar dat hij er niets van wist) een antwoord verwachtte? Daarna sluiting. In deze tuinbouwstreek is het aantal werkzoekenden nog altijd groot. Gelukkig dat in den Wieringermeer, aan den weg door het Geestmer Ambacht en de werkverschaf fing bij het baggeren een groot gedeelte va# die werkzoekenden ook werk vinden. Aa# Langendijk en tuinbouwende omgeving a 131. Dat was me even een schrik geweest! Maar de beide vliegeniers bleven al even beduusd kijken. Wat moesten ze nu met hun vreemde vangst beginnen? Dat ze Piet terug hadden was best. maar wat meosten ze met dat jochie doen? Die scheen echter heelemaal niet bang te zijn en ging doodkalm op zijn hurken zit ten en keek, of hij gewend was alle dagen een vlieg tocht je te maken. 132. Meenemen op hun verdere tochten? dat ging toch nietMaar Piet was zoo blij een makker te hebben, dat hij smeekte om hem mee te mogen nemen. Veel tijd vjor beraadslagen was er niet, daarom werd er besloten vooreerst maar verder te vliegen Maar wat was dat? Opeens vlogen ze midden in een zwarte wolk.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8