Agenda S5Uutett£and Jiechtszahat JUooUtciaai Tlieums JCeck S. Schooi ytheepstiidiftQM fuchtvaact ^lOeetAecicht £and= at Jzdtéom Stad at OmoeoiM Stedelijk Museum ingang IN RUSLAND GEEN BAARDEN MEER. Allemaal glad geschoren. FASCISTENGROET GEWIJZIGD. In Italië. 16-JARIGE AVONTURIER Een vreeselijke Jood. VERKEERSONGEVALLEN DE NIJENRODE-ZAAK. Johanknegt als verdachte. SCHAGERBRUG. WAAR DE FAZANTEN SCHADELIJK WILD ZJIN. HENSBROEK. HEILOO. WIJK AAN ZEE. Rijkssubsidie voor herstel van den toren? BROEK OP LANGENDIJK. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Kon. Holl. Lloyd. Kon. Paketv. Maatschappij. Nieuw Zeeland, Singapore n. Adelaide, pass. 2 Febr. Thursday Is'es. Rantaupandjang 1 Maart v. Batavia te HollandAmerika-Lija. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver, 27 Febr. JavaNew York-Lijn. Tapanoeli 1 Maart te Philadelphia. Theseus 28 Febr. v. N. York n. Batavia. Java ChinaJapan-Lhn. Tjibadak 1 Maart v. Shanghai n. Batavia Tjisalak 28 Febr. v. Manila te Hongkong Silver-Java Pacific Lün. Stoomvaart Mij. Oceaan. Patroclus 28 Febr. te Yokohama. HollandOost-Azië Lijn. Waalkerk (thuisr.) 1 Maart te Manila. LUCHTVAARTPAPIEREN UITGEREIKT. Weeroverzicht. Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer De zege- Sraal der liefde (rom.), hoofdrol Karin lardt. Toegang ooven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Bobby trekt van leer (avonturen), hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen' de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Raspoetin en de keizerin (rom.-hist.), hoofd rollen John, Ethel en Lionel Barrymore Extranummer begrafenis koning Albert Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur. eerste hoofd nummer King of Jazz (revue), hoofdrollen Paul Whiteman en zijn band; tweede hoofdnummer Hij, zij en zijn zuster (klucht), hoofdrol Anny Óndra. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zondag 4 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoering revue „Dat moet je meemaken" voor K. V K. V. Bij A. van Ham te Oterleek, uitvoering Turnlust. Bij van Truijen te Grootschermer optreden van Daan Pool en Tommy Bouman. Peter de Groote verkeerde in de veron derstelling, dat hij de Russische edellie den kon civiliseeren door hun te bevelen hun baarden af te scheren. Iwan Vosko, de hoeder van het uiterlijk schoon te Leningrad, houdt zich tegenwoordig bezig met de verfraaiing van de boden in gemeentedienst en berooft hen even eens van hun baard dig protesteerende partiers naar de kappers gesleept en menige roemruchtige baard is aan de schaar ten prooi gevallen. Vosko heeft verder alle boden, die ondanks zijn verbod, toch hun baard niet laten afknippen, met ontslag en uitzetting uit de door den be woonde huizen gedreigd, aldus de Daily Te- legraph. Een oude man, die bij Vosko tegen deze gewelddadige behandeling protesteerde, zei de o.a.: Heb medelijden, ik ben nu zeventig jaar en heb mijn baard 46 jaar gedragen. Zie eens hoe schoon en goed onderhouden hij is. Als hij afgeknipt wordt, zullen de kinde ren met steenen naar mij gooien. Maar alles was vergeefsch. Vosko antwoord de: Wij leven thans in een wereld, waar cul tuur bestaat, dus je baard er af, of anders je baantje kwijt. Maar deze schoonheidscommissaris ge bruikte niet altijd zooveel consideratie bij verzet tegen zijn schoonheidsmaatregelen. Met behulp van den gezondheidsdienst zijn enkele beambten met geweld in den kappersstoel geplant en terwijl de tegen stribbelende mannen stevig werden vastgehouden, deden schaar en scheer mes hun plicht. Menige onthaarde Rus vraagt zich thans af: Is dit het goede Marxisme? Karl Marx droeg toch ook een baardl De „Pester Lloyd" verneemt uit Rome, dat men na een nauwgezette bestudeering tot de ontdekking is gekomen, dat men in Italië in al deze jaren den fascistengroet verkeerd heeft gebracht, en wel rechts in plaats van links, zooals had behoord. Boven dien hebben de Italianen bij het brengen van den fascistengroet hun arm in een hoek van 45 graden opgeheven. Ook dit blijkt onjuist te zijn geweest, daar de oude Romeinen zich stipt aan een hoek van 90 graden hielden. Voortaan zal dus de fascistengroet met den linkerarm en in een hoek van 90 graden moe ten worden gebracht. Naar uit Schesslitz (Opper-Franken) ge meld wordt, is in een rotsholte bij de Edel- weisswand te Wurgau het lijk gevonden van den ongeveer 16-jarigen scholier Georg Eischner uit Hallstadt. Eischner was het ouderlijk huis eenigen tijd geleden ont vlucht. Sedert zijn verdwijning had hij in de Jura-bergen een avontuurlijk leven geleid. Het hol in de rotsen diende hem tot slaap verblijf. Toen men het lijk vond, werd vast gesteld, dat de jongen een been gebroken had. Daardoor had hij niet meer met de bui tenwereld in contac kunnen komen en moest hij in zijn hol liggend een -.reeselijken dood sterven. GONTINGENTEERING. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, Oudegracht 182 te Alkmaar, zijn for mulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van invoervergunningen voor de navolgende gecontingenteerde artikelen: petten en baretten (nieuw), bladzink, draadnagels, enz., bedrukte, bontgeweven, gebleekte en ongebleekte katoenen manufac turen, meubelen van hout, riet enz., pluche, fluweel, trijp enz., tafel en huishoudgoed. HET WETSONTWERP OP BESLOTEN VENNOOTSCHAPPEN. Het standpunt van den Ned. R.K.. Middenstandsbond. De Ned. R. K. Middenstandsbond zond een schrijven aan de Tweede Kamer, naar aanleiding van het ingediende be- lastingontwerp inzake de besloten raam- looze vennootschappen. Naar zijn mee ning behoort de voorgestelde regeling te worden vervolledigd in dien zin, dat ook aan de open vennootschap de vrijheden in afschrijving en reserveering worden ontnomen, dan wel dat aan de natuur lijke personen dezelfde vrijheden in hun beirijfspolitiek worden toegestaan als aan de open vennootschap blijven CRISISBOTERMERK. De crisis-züivel-centrale doelt mede dat behoudens tusschentijdsche wijzt ging voor de week van 4 tot en met 10 Maart de prijs van het crisis botermerk er. van de vervoervergunning voor bui tenlandsche boter op 1 per K G. is vast- gosteld. COLPORTEER EN MET GOD LASTERLIJKE LECTUUR. Verboden voor steuntrekkenden. B. en W. van Alphen aan den Rijn, heb ben, in verband met voorgekomen colportage van ergerlijke godslasterlijke lectuur door van overheidswege gesteunde werkloozen bepaald, dat in den vervolge het colporteeren of op andere wijze op of aan den openbaren weg te koop aanbieden of verspreiden van godslasterlijke en (of) gezagsondermijnende lectuur of afbeeldingen, door steuntrekken- den, uitsluiting van den steun ten gevolge zal hebben. DS. VAN DUYL EN DE N. S. B Voor een keuze gesteld tusschen zijn godsdienstige en politieke functies. Naar de „Gooi- en Eemlander" verneemt, bestaat er in de kringen der Vrijz. Religieuze Gemeenschap en de Vereen, van vrijz. her vormden een groote groep, die de godsdien stige en politieke functies van hun voorgan ger, ds. v. Duyl, te Hilversum, onvereenig- baar acht en hem op de jaarvergadering, waarschijnlijk in Mei te houden, voor de keus wil stellen één dezer beide functies op te geven. In verband met het 'bedanken van den heer K. Zeeman, als bestuurslid der Vrijz. Reli gieuze Gemeenschap, verneemt het blac nader, dat dit ook samenhangt met enkele moeilijkheden, welke de heer Zeeman als directeur der rijkskweekschool voor onder wijzers naar aanleiding van deze kwestie on dervonden heeft. Ds. van Duyl is n.1. leeraar en uit de kringen van de ouders der leerlingen heeft men eenige malen er tegen geprotes teerd. INVOER VAN LUCIFERS UIT JAPAN EN RUSLAND. Met misleidende etiketten. De heer Van der Putt, lid der Tweede Kamer, heeft aan den minister van econo mische zaken de volgende vragen gesteld: I. Is het den minister bekend 1°. dat tengevolge van den steeds toe nemenden import van lucifers uit Japan en Rusland de werkgelegenheid op de Neder- landsche lucifersfabrieken reeds aanmerkelijk is ingekrompen en nog voortdurend afneemt? 2®. dat deze lucifers hier te lande worden verkocht tegen dumpingprijzen, waarvoor de Nfederlandsche fabrieken zelfs de grondstoffen niet kunnen koopen 3°. dat door het gebruiken van specifiek iollandsche etiketten niet alleen met Nederlandschen tekst maar ook met eigen Nederlandsche afbeeldingen het publiek in den waan wordt gebracht dat het hier te doen heeft met een product van Nederland1 schen oorsprong, zoodat het ernstig misleid wordt? II. Is de minister niet van oordeel, dat in xjvengenoemde omstandigheden een motief ■gelegen is om ten spoedigste maatregelen te treffen tot redding van dezen nationalen tak van nijverheid? FASCISTEN AANGEVALLEN. Donderdagavond is een groepje van twaalf ongelui uit Hilversum per fiets onderweg ïaar een' N. S. B.-vergadering te Bussum, bij iet viaduct aldaar door een troep van een vijftig anti-fascisten overvallen en mishandeld. Een der Hilversummers is in bewusteloozen toestand naar het r.-k. ziekenhuis te Hilver sum overgebracht. Een ander is te Bussum verbonden. Ernstige aanrijding. Gistermiddag om drie uur zijn de 5-jarige jongetjes J. Hardenberg en A. Timmer, bei den wonende te Ide in Drente nabij Gronin gen, toen zij van achter een wagen plotsc- ing den weg overstaken, aangereden door een melkauto van de zuivelfabriek Roden, be stuurd door den chauffeur Rave. Beide knaapjes werden ernstig gewond. Timmer leeft beide beenen gebroken en het andere ventje bekwam ernstige hoofdwonden. Beide slachtoffers zijn naar het academisch zieken- ïuis te Groningen overgebracht. KORTE BERICHTEN. - De politie van het bureau Raampoort e Amsterdam heeft twee mannen aangehou den, die ten nadeele van een firma aldaar, gedurende het afgeloopen jaar voor 5000 stoffen hebben gestolen. Een der aangehou- enen is in dienst geweest bij de bestolen "irrna. - Naar de „Avondpost" verneemt, is tot nu toe in Den Haag voor 25 millioen aan verzwegen vermogens aangegeven, door 1040 personen. Bovendien ruw geschat ongeveer 2 millioen aan inkomens. De directeur van den reinigings- en ontsmettingsdienst te Velsen heeft twee werklieden als maatregel van orde geschorst, wegens het regelmatig aannemen van gelden van een afnemer van straatvuil van de ge meente. - De torpedobootjagers Evertsen en Piet Jein zijn gisterochtend te Hoek van Holland aangekomen. De schepen zijn in den loop van den dag doorgestoomd naar Nieuwediep. De vereeniging „Nationaal Herstel" leeft een manifest verspreid, waarin steun wordt gevraagd voor de actie tot wering van soc.-dem. onderwijzers PAPIERTJES GESTROOID IN RECHTSZAAL. De 22-jarge automonteur P. G. en de 41 jarige handelsreiziger G. B. te Rotterdam, die op 5 October in de Rotterdamsche raads zaal ieder 1000 papiertjes van de publieke tribune hadden gestrooid, waarop stond: „45000 werkloozen hebben honger, protestee ren tegen iedere verlaging" (van steun was bedoeld), werden door de Rotterdamsche rechtbank ieder wegens „verstoring van een wettelijk toegelaten vergadering" veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf. Het O. M. had tegen ieder een week ge- eischt. Vandaag is het de negende dag van de be handeling der Nijenrode-zaak. Heden staat terecht Johanknecht, wien ten laste is gelegd heling, subs. schuldheling, meer sul», verduistering, nog meer subs onttrekken van goederen aan de nasporingen van de politie. In de zaak tegen Johanknecht zijn negen getuigen opgeroepen van de zijde van het Verdachte is absoluut stemloos en hij mag vlak voor de tafel van de rechters komen staan. Tot de perstafels dringt zoo nu en dan een klank door. De heer J. van Straaten, besteller bij de posterijen alhier, is met ingang van 7 April eervol ontslagen wegens ziekte. Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de fazan ten zullen worden gerekend tot 't wild in het geheele rijk, met uitzondering van de gemeen te Castricum, Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. Voor onze Floraliavereeniging sprak de heer Groen van St. Pancras over de behan deling en de kweekwijze van de Dhaliabol- len, daardoor uitgenoodigd door het be stuur. De voorzitter der vereeniging, burgemees ter Kooiman, riep den aanwezigen een woord van welkom toe. De heer Groen illustreerde zijn rede met teekeningen vanaf de stekplant tot aan de volwassen Dhalia. De ernstige kweekers van deze bloem hebben door hun thuis blijven heel wat gemist maar zij kunnen zich dan wel tot een van de leden van het bestuur wenden. Wat we van de kweekwijze mede kunnen deelen is dat de plant met 4 stengels uit den hoofdstengel moet opgroeien en dat de eerste 'bloem ter bevordering van de tentoonstelling moet worden verwijderd. Behalve de 4 staken die uit de oksels van de eerste 4 bladen uitloopen moeten alle andere uitloopers uit- genepen worden. Dan is voor een tentoon- stellingsbloem volgens den heer Groen een lange stengel absoluut gewenscht. Een lange stengel brengt ook bijna altijd een mooie groote bloem. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een zeer druk gebruik gemaakt. EEN MOOI SUCCES. Onze oud-plaat,sgenooten de heer en mevr. Fred. GrootHagenaar (de be kende Westfriesche schrijvers „Jasper en Meraike"), thans te Oudkarspel, be haalden een tweeden prijs met een door hen geschreven Nederlandsch tooneel- spel in drie bedrijven „Zaken zijn za ken", ingezonden als antwoord op een prijsvraag voor tooneelstukken, uitge schreven door den Bond voor Staats- pensionneering. Gezien het aantal in zendingen is het voor den heer en mevr Groot, die als Westfriesche auteurs door een eerder behaalde bekroning reeds naam gemaakt hebben, een mooi succes 1 De landarbeidersbond „St. Deüs Debit", hield Donderdagavond een druk bezochte vergadering in het Brunogebouw, waar als spreker optrad de heer J. Dekker, lid van het hoofdbestuur met het onderwerp „Land- arbeiderswet". Een ingekomen stuk van het hoofdbestuur, handelend over een plaatselijk bestuurslid, bracht de tongen los. Gebleken was dat be doeld bestuurslid „stempelde" en in dien tijd zijn eigen tuin spitte. De voorzitter meende dat het te goeder trouw was gegaan, het zal wel niet meer voorkomen. De spreker van den avond, wiens aordeel gevraagd werd, zeide onomwonden dat het productief werk was. Als men stempelt mag men niet wer- ten, ook niet bij zich zelf. Het geld dat ten onrechte is uitgekeerd, moet terug. Er is geen tusschenweg. Daarna kwam de spreker tot zijn onder- werp. De wet heeft zonder twijfel bijgedra gen tot een betere situatie voor den arbeider eenerzijds en het scheppen van betere wo ningtoestanden anderzins. De bedoeling der wet is om den arbeider aan zijn geboortegrond of omgeving te bin den. Heeft zij aan de verwachting voldaan? Spr. meende van niet. Het aantal uitgegeven Plaatsjes bedraagt een 4000. Dat komt in ïoofdzaak door de onbekendheid met de wet en ook de weinige medewerking de goede niet te na gesproken de gemeenteraden De voorwaarden zijn: van goed zedelijk ge drag, Nederlander, twee jaar woonachtig in de gemeente, minstens 25 jaar en niet >oven de 50 jaar. De aanvrager moet 10 pet. van de aangevraagde "som hebben, leeft hij die, dan verstrekt het rijk de ande re 90 pet. onder hypothecair verband. Rente en aflossing zijn zóó laag terwijl men na 30 jaar eigenaar is dat het niet 'boven de huur van een gewoon huis gaat. Er ts dus alle reden om, als men 'andarbeider of veenarbeider is, een plaatsje aan te vragen Spr. wees er op, dat, als men zijn verplich ver om op om ting nakomt, men zich als eigenaar kan schouwen. Er is echter een schromelijke warring bij een deel der eigenaars. In Gro ningen en Friesland is een actie gaande alleen rente te betalen en alles wijst er dat die bond landelijk zal worden. Spr. waarschuwde er met klem tegen aan die actie mee te doen en ried aan steeds zijn verplichting na te komen. Een groot aantal vragen werden gesteld en beantwoord. In de vergadering van den raad van Wijk aan Zee en Duin is opnieuw de bouwvallige staat ter sprake gekomen, waarin de dorps toren reeds sinds jaren verkeert. De aanlei ding tot deze bespreking vormde een voor stel van B. en W. tot intrekking van de in 1931 verleende subsidie van 10 pCt. in de kosten der restauratie der herv. kerk, van welke subsidie tot dusverre geen gebruik werd gemaakt. Burgemeester Rothe deed mededeeling van een over de noodzakelijkheid der toren-restau ratie uitgebracht rapport door ir. Beckering Vinckers, in welk rapport het herstel van den toren dringend noodzakelijk werd genoemd. Niet alleen laten telkens steenen in den mantel los, maar bovendien blijken ook de ijzeren ankers in zeer desolaten toestand te verkeeren. Voor eenige maanden heeft het vallen van steenen op het voor den toren ge legen pleintje, reeds aanleiding gegeven om den toreningang bij godsdienstoefeningen buiten gebruik te stellen. Het gemeentebestuur heeft zich inmiddels opnieuw tot de regeering gewend en de bur gemeester kon dan ook mededeeling doen, dat op de rijksbegrooting voor 1935 zeer waarschijnlijk een post voor torenrestauratie zal worden geplaatst. Ook de provincie staat zeer welwillend tegenover het herstellings werk van den stompen dorpstoren en zal zoo goed als zeker een belangrijke bijdrage hierin verleenen. Volgens het verslag van de Contact commissie der afdeelingen van het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis aan Langen- dijk waren voor de t.b.c.-bestrijding op 31 Dec. 1933 52 gezinnen ingeschreven. Drie patiënten werden naar een sanatorium ge zonden, 7 patiënten kregen hoogtezon be handeling; drie patiënten maakten gebruik van gemeentelijke en provinciale subsidie, terwijl voor 2 patiënten door particulieren werd bijgedragen. Er werden 1062 bezoeken afgelegd door 3 wijkverpleegsters-huishoud sters. In 't geheel werden 63 stuks artikelen uitgeleend. We vernemen, dat de vleeschkeurings- dienst voor de keuring van vee en vleesch in den keuringskring Oudkarspel, omvattende de vier Langendijker gemeenten en Haren karspel in het afgeloopen boekjaar een ver lies heeft opgeleverd van ruim 330 bij een uitgaaf van 4900. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 Maart. HEILOO, Nederl. herv. evang. verg. a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, de heer E. Baart, van Alkmaar. Bennekom (thuisr.) 28 Febr. v. Callao. Irene 2 Maart v. Messina n. Catania. Nereus 2 Maart v Kopenh. te Aalborg. Zeelandia (thuisr.) 2 Mrt. v Montevideo Port Louis (Maur.) Roggeveen 28 Febr. v. Kaapstad te Bat. van Bermuda. Nictheroy, Vancouver n. Rott. via Lond., t Maart v. Southampton. Tosari, Calcutta n. Vanc. 1 Maart van Rangoon. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 3 Maart 1934 Op de he den gehouden eierenveiling waren in totaal 230000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 2.30—2.50, 58—60 2.40-/ 2.60, 60-62 2.50-! 2.80, 62-66 2.70-ƒ 3.40, kleine 2.20 2.50. 15.000 stuks Eendeieren 2.80. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel is gistermiddag om 17.55 uur uit Indië op Schiphol teruggekeerd. De Rijst vogel (uitreis) is heden 'te Ban- doeng geland. Het snelste Engelsche viermotorige vlieg tuig ter wereld heeft de officieel J het ministerie van luchtvaart geëischte p ven afgelegd. De machine, een tweedek heeft een maximumsnelheid van meer c 170 mijlen en is voor de Imperia! Airways de Quantas Empire Airways gebouwd bij Dehavilland Cy. Het toestel zal dienst doen van Singapore tot Port Darwin en vandaal tot Cootamundra. Binnen een minuut na den start kan het door proe- ker, dan en de loen naar waarnemingen, verricht in den van 3 Maart. Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 7704 miu La Coruna. 'e Laagste barometerstand 735,1 mM Seydisfjord. ulJVl' te Verwachting, geldig tot den avond van Maart^^*'1 Zwakke tot matige Westelijke tot Nn^ Westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt- schijnlijk weinig of geen neerslag; 'u,??' des nachts en des ochtends; overdag schijnlijk iets kouder. ar" Zooals reeds gisteren werd verwacht de hooge druk in het Zuidwesten zich vwd» gaan herstellen. Thans ligt over Zuid W land reeds weer een 765 isobaar. Het genfront met een scherpe scheiding tusscC de warme zuidwesten winden en de koude* westen en noordwesten winden verplaahh zich in oostelijke richting en passeerde i, dennacht en hedenmorgen, dus eerder iC gisteren verwacht werd, ons land. H* bracht over onze omgeving gemiddeld j mM. regen. De neerslag-hoeveelheden welk» dit front over Engeland en Frankrijk ver oorzaakte, waren iets grooter. Hedenmorgen bevonden zich over ons land en Frankrijk nog de warme luchtmas. sa's (gemiddelde temperatuurstijging in Ne, derland sinds gisteren 5 gr. C.), doch over Groot-Britannië en Ierland is onder in. vloed van de koudere wester- tot noordwes ter strooming de temperatuur een weinig ge daald. Intusschen is de kern van de IJsland- sche depressie een weinig oost-noord-oost- waarts getrokken, terwijl haar invloed zich over Scandinavië uitbreidde. Dientengevol ge nam de hooge druk over Zweden en Fin- land een weinig af. Verder is de vorst in deze omgeving minder streng geworden. De zware stormen welke gisteren aan de kust van Zuid-Noorwegen woeien, zijn be daard. Thans waait het alleen aan de Ier- sche kust vrij krachtig. Over de Fransche Rivièra is het minimum verdwenen. Voor onze omgeving mag opklarend weer met westelijke winden worden verwacht. Des nachts wellicht eenige lichte vorst. De kans op een enkel buitje is niet uitgesloten, doch de neerslaghoeveelheid zal de 1 mlA. wei niet overtreffen. toestel een hoogte bereiken van 1200 voet, terwijl het een hoogte kan halen van bijnz 4 mijlen. SPECIAAL STEMPEL VOOR WEEKE BACON. Bepaald is, dat de zg. soft bacon, dat i« >acon, waarvan bij het uit den pekel nemen dijkt, dat het product te week is, om als dederlandsch bacon op de Londensche markt te mogen komen en daarom dus hier te lande wordt verkocht, voortaan naast net driehoekige baconstempel een langwerpig rechthoekig stempel krijgt met als tekst: „N- V. C. (d.i. Ned. Varkenscentrale Binnen- andsch verbruik". Deze maatregel wordt precies anaernaii jaar te laat genomen, zegt het Hbld. THE RAMBLERS TREDEN MAANDAG 5 MAART 8 UUR IN 'T GULDEN VLIES OP. Wat de Pers over The Ramblers zegt: Hamburger Zeitung: „de toehoorders stor ten van de eene verrassing in de andere Berlingske Tidende (Kopenhagen): jf: spelen zeer decent en met een rhythme 08 zegt, dAt is Jazz". Neue Züricher Zeitung: „onovertrot' samenspel; weten de toehoorders, zoowel dansers kostelijk te vermaken. „De Rarnprer vormen de beste zeven-mans band van tui pa". e. Vaderland (den Haag): ,,ze geven, zoo smakelooze en flauwe grapjes, precies i veel show, dat elkeen een aangenamen aw leeft". en deden het applaus P groeien tot een ovatie". „,a& Utrechtsch Dagblad: „Het publw» UW[ niet tot bedaren te brengen en de banü tot drie toegiften gedwongen". j. Melodymaker (Londen): „de danceband was het Continent„The k >lers steken met hoofd en schouders andere continentale orkesten uit, èn wai treft stijl èn techniek". rt:n, Haagsche Courant: „de Ra^Ulers v gen op waarlijk uitnemende wijze de cr- de Dorsey Brothers". -rue L. M. G. Arntzenius in de Telegraaf. .fl ?amblers kunen zich meten met Hvlt0 fit sonoriteit en knapheid". „Hun "lu vajt; Taaiste wat er op dit gebied te hoor n zacht en van volmaakten klank. Iets over je zou willen schrijven!" EEN RUMOERIGE N.S.B.- VERGADERING TE NIEUWE NrEDOW^ Men eischtte, dat er ook gedebatte teerd zou worden. Man- Donderdagavond had in de Pn"' g g een vergadering plaats van ae 1 als spreker de heer Swemmelaar. d I de N.S.B. aanhang, die met.den «P« meekwam, waren een ruim 150 Per aanwezig. nrAe in Zes politie-agenten waren voor o ue zaal tegenwoordigj Na °pening er voorzitter, kwam uit de zaal de vraag rits met ve

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2