Vftimhcvidl'* DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. SPORT EN WEDSTRIJDEN De wedstrijden van morgen. heerhugowaard. Het degradatievraagstuk in afdeeling II en III. Velocitas morgen kampioen. Alcmaria naar W. F. C. Alkmaar thuis tegen Uitgeest. DE EERSTE KLASSERS. Zondag a.s. 2 uur; Alkmaar I (Go Ahead) Uitgeest I. herder had de vereenigir.g een bezit van 97.71 en een schuld van 30, dus een netto- bezit van 67.71 Bij monde van den heer G. Stoel vernamen we, dat de iinancieele commissie de rekening in orde had bevonden en keurde de vergade ring d^ze goed. Hiorna gaf de voorzitter een uiteenzetting van de onderhandelingen met zaadhande laren over de teek van tuinboonen, dop erwten en peulen voor zaaizaad. Hieruit bleek, dat de lust tot uitgifte van contracten zeer miniem was, en de prijzen veel lager dan in 1932. Voor tuinboonen werd een voor schot aangeboden en zal bij de algeheele af rekening de dagkoers worden uitbetaald. Zooook voor peulen. Voor doperwten werd een contract aangeboden, doch zeer laag. De aanwezige teelers uit he t Geestmerambacht voelden er zeer weinig voor om met deze slechte condities in zee te gaan Ze konden dan beter tarwe verbouwen, waar lang zoo veel arbeid niet aan zit. Tot Zaterdag zullen de teelers nog in de gelegenheid worden gesteld om op de zaak in te gaan, doch de lust bleek zeer gering, 't Is voor die menschen jammer, mede door dat de zaadteelt voorziet in een behoefte naar aanleiding van de teeltbeperking. Voor Oostindische kers was er een begin, doordat een zaadhandel 11/4 H.A. wilde contracteeren. Dit kwantum werd door de teelers aanvaard, terwijl meerdere aanbiedin gen nog zul'en volgen. Dezen zomer zullen we dra in Schoorl wedei kersebloesem kun nen aanschouwen. Komkommerkruid en krulkers was nog in bewerking. Op voorstel van den heer W Sevenhuysen Pz. zullen dit en de latere kerscontracten, mochten de prijzen hiervan verschillen, voor de teelers geen verschil in geld geven, daar de doorsneeorijs van de contracten zal wor den uitbetaald. De aanwezige voorraad schorseneeren zal alsnog een kooper vinden De voorzitter deelde mede. dat voor 1934 weder gemeentesteun is toegezegd voor de noodlijdende tuinders, tot een bedrag van 1200. Hiervoor sprak hij namens de vereeniging dank en waardeering uit voor deze daad van medeleven door het gemeentebestuur met den nood in den tuinbouw. Hierna gaf de voorzitter een uiteenzetting van de teeltbeperking. Waar hier in Schoorl bijna niemand meer dan 2 H.A. betaalt, zal deze teeitbeperking hier weinig tastbaar zijn. De kleine bedrijven toch moeten slechts 5 pet. inkrimpen. Zaadteelt valt er buiten, dus moet men met groenten beperken, men kan dit met zaadteelt aanvullen. De teelt- bewijzen zijn op komst. Nieuwe tuinders vinden geen emplooi, glascultures mogen niet worden uitgebreid. Slechts repareeren van gebroken glas is toegestaan. Controle zal sterk worden doorgevoerd. Indien de eerlijk heid niet zou worden betracht, komt er van de beperking niets terecht. De groote bedrij ven worden zeer beperkt. Er werden 6 nieuwe leden geballoteerd en aangenomen. In de pauze werden 3 prijzen verloot en gewonnen door de heeren B. Ridder, G. Kramer en Jan Mooij, en werden de drie periodiek aftredende bestuursleden, de heeren R. Wognum D. Rus en Jacob Akkerman met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Het werk van den vrachtrijder, den heer W. Druijven. had geen reden tot klachten. Er werd voor 1934 weder met dezen heer ge- acordeerd. Er werden door middel van de vereeniging een partij boonenstokken besteld. Voor een monster aardbeiendoosjes was geen animo, als zijnde niet volgens de goede afmeting. Een partij aardbeiensloffen werden besteld voor de a.s. aardbeiencampagne. Het bestuur had een bespreking gehad met B. en W. betreffende tewerkstelling van werkeloozen in de bedrijven. Tegen een standaardloon van 18 gulden per week zal door den werkgever f 9, door de gemeente 4.50 worden betaald, indien ,het rijk ook 4.50 vergoedt. Ér zal zoowel in den tuin- als in den landbouwtak worden gegeven Van het betrokken departement was nog geen antwoord, doch hefl is zeer wenschelijk, dat dit loffelijk initiatief van Éet gemeente bestuur, hetwelk djoor de land- en tuinbouw- besturen zoo krachtdadig] wordt gesteund, in practijk zal komen, Dit toch is den mooie op lossing van het wèrkiooztenvraagstuk. De ar beider hoort thuis in de bedrijven. Door de werkgevers is reeds f 2400 ruim aan arbeidsloon van hun kant bijeen Dat de minister dit prijzenswaardig voorbeeld aan- grijpe, al zoude het zijn als proef. Voorts werden er nog eenige daden aan geboden, en medegedeeld, dat behalve de jaarvergadering, de overige vergaderingen m „De Duinstreek" zullen worden geconvo- Bij de rondvraag deelde de heer P. Wildc- boer Dz. mede, dat zij, die niet betalen aan de inkomstenbelasting, vrijstelling kunnen krijgen van de personeele belasting. Ook van grondbelasting is vrijstelling te krijgen, b.v. zij die geen huur (pacht) ontvangen, en zij die in hypofheekmoeilijkheden zitten. De heer Boekei deelde mede, dat hij m 1933 weinig groen'e had geteeld. Ma? hij nu niet meer verbouwen dan in dat jaar. De voorzitter meende, dat hem dit belet zou worden, doch men wende zich tot de be treffende commissie, welke zetelt m het Landbouwhuis te Alkmaar. Deze oordeelt over de verschillende gevallen. Verder deelde de voorzitter mede, dat alle fruit en groenten over de veilingen zal gaan voor de juiste controle, en ook voor de om zetbelasting. Fruit is aan deze belasting onderhevig, aardbeien echter vallen er weer buiten. Voorts hield hij een pleidooi voor aan plant van ooftboomen. Amerika is ons in deze, ook met de goede verzorging zoover yooruit. Men bedenke dat nog jaarlijks in Holland 20000 centenaars fruit wordt inge wand uit het Westelijk halfrond. Hierna sluiting. Donderdagavond kwam de Coöp. Boe- n nk j/1 jaarvergadering bijeen in het lokaal Rus. De voorzitter, de heer van Sloo- a* °Pe?"e.me* een kort woord. 5elin£ v?'£de dat zes leden waren fSe,rd' .nieuwe toetraden, zoodat het ledental met drie was ingekrompen. De rekening werd goedgekeurd. acclamatie werd goedgevonden de ge- Rprftp!mWlni *eder bi] de reserve te voegen. rWpKH0 en heieggingen bleef op m l voet Kehandhaafd Uit het door den directeur uitgebrachte verslag bleek, dat de inspectie steeds alles bij den kassier in de beste orde had gevonden Opmerking was gemaakt over de weinige af- L°ffin/' Poor het bestuur werd dien aan- gaande dan ook bij de leden steeds aange- drongen op het doen van ten minste eenige P'j verre na niet werden de ge middelde der voorschotten en terugbetalin- °^de,laftste 16 jaren resp. 50.000 en 43 000 bedragende, bereikt. Bovendien werkte de zeer moeilijk te krijgen borgstellin gen het verstrekken van voorschotten tegen Sommige rekening-couranthouders schenen hun rekening in rekeningcourant te beschou wen als een vast voorschot. Aangaande de zen werd overwogen het tegoed in een vast voorschot te doen veranderen. Vele werkzaamheden sproten het afgeloo- pen jaar weder voort uit de diverse crisis wetten en bijkomende werkzaamheden, zoo wel in het belang van leden en niet-leden, doch zeer zeker tot gemak van alle belang hebbenden. De algemeene toestand van de bank kon nog steeds zeer gunstig worden genoemd. Opgevallen was, dat in zeer vele geval'en, bij verstrekking der T.C. 1931, men niet in staat bleek, de verschuldigde rente te vol doen, en deze geheel voor rekening van pro vincie en gemeente kwamen. Soberheid b'eek nog steeds de eisch te zijn en in het algemeen belang zou het zeker zijn a's men zich nog meer daaraan ging aanpas sen en de crisistoestand van tegenwoordig als de normale basis ging beschouwen, waar op voortgebouwd moest worden. Uit het afgeloopen rekeningsjaar kan nog het volgende worden aangestipt. Aangevan gen werd met 20.178.50 Ontvangen spaar gelden 136.375; op reserve gebrachte winst 2564.24; ontvangen rente van voorschotten 8189.42. Terugbetaald werd aan spaargelden 123.700.62; uitgegeven aan voorschotten 4325. Rente spaargelden 10.652 12 Uit gaven loopende rekening: medeleden 271.156.15; centrale bank 264.749.38; to- taa' 693.117.35. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezin gen werden benoemd als lid van het bestuur (aftr W. van Slooten) G Dirkmaat en herko zen P. Smit Jcz. Als lid van den raad van toezicht (aftr. G Dirkmaat) J. Geusebroek. Herkozen werden als pl.verv. bestuursle den H. A. M. Wuis en P Blaauw Jzn. Benoemd tot leden der commissie nazien rekening 1934 de heeren: A. Kalf, J. Bas Gz en K. Pluister. Hierna werd het woord gevraagd door den heer Dirkmaat, die, wijzende op alles, wat den thans scheidenden directeur voor de ver eeniging had gedaan, dezen namens het be stuur, een schemerlamp aanbood. Mede werd het woord gevoerd door de heeren Smit en Kostelijk, die beiden den voorzittc dank brachten voor wat hij als oprichter, be stuurslid en directeur voor de vereeniging had gedaan Aangeroerd werd mede het punt dat dertig jaar geleden de gangbare meening nog was, dat bij de boerenleenbanken alleen diegenen zich zouden aansluiten, d:e nergens anders meer terecht konden, doch dat het ver'.oop der zaken, deze meening totaal gelogenstraft had. De voorzitter dankte in eenige korte be woordingen, mede voor het vertrouwen dat hem te allen tijde geschonken had. Een spe ciaal woord meende hij nog te moeten richten tot den heer Ploeger, eveneens ter vergade ring aanwezig, mede-oprichter der bank. Dank bracht hij ook aan de bestuursleden voor de altijd genoeglijke samenwerking, waardoor het oplossen van geschil'en. steeds op vriendschappelijke wijze kon geschieden Een voorstel van den heer Kostelijk om den heer van S'ooten het eere-voorzitterschap aan te bieden, werd hij acclamatie en onder bijvalsbetuigingen goedgevonden Gaarne aanvaardde de heer van Slooten dit, onder de opmerking, dat thans de alge meene vergadering officieel had goedgevon den, dat hij af en toe nog eens een kijkje ach ter de schermen zou kunnen nemen, waa'- voor hij zich anders bij den kassier a s vriend zou hebben moeten vervoegen. Hierna sluiting. Door het bestuur werd de heer A Kooy Czn. als directeur benoemd. HF^MSKFRK. De leden van de Boerenleenbank kwamen Woensdagavond in 't lokaal Flora in jaar vergadering bijeen. Uit het financieel ver slag stippen wij de voornaamste cijfers aan: Uit de balans: debet kas 1.411.14, voor schotten 7525, loopende Honing leden 84.063.04, crediet: spaarbank öl.72i.5J: ioopende rekening leden 87.50, gemaakte winst 530.44 Rekening: ontvangsten kas 1.0o0.31, spaargelden 33.338.73. Uitgavenspaargel den 28.574.81, rente spaarders 2.388.30 De algemeene winst- en verliesrekening sloot met een eindcijfer van 5.43.68 Na de gewone openingswerkzaamheden, waarbij de leden mevr. de wed. v. Eijk en de heer Jac. Nol herdacht werden, welke aan de vereeniging dit jaar door den dood ontvallen zijn geworden, volgde voorlezing en goedkeu ring van bovengenoemde cijfers. Tijdens de bestuursverkiezing werden de aftr. leden, de heeren J. Docter Hzn. en B. Tijms Czn., herkozen. Ook het aftr. lid van den raad van toezicht de heer J. Huisman Gzn., zoomede de pl verv. leden de heeren J. Rol en H. Tijms, zagen hunne mandaten hernieuwd. Na de gebrui kelijke rondvraag volgde sluiting. Voor morgen staan er in de eerste klasse 23 wedstrijden op het programma, m a. w. bijna alle eerste klassers komen morgen in actie. In de afdeelingen I, II en III worden de laatste wedstrijden ge speeld en behoudens eventueele beslis singswedstrijden beteekent dat dus het einde van het seizoen. Verder kan in het Noorden Velocitas kampioen worden, zuodat dan nog alleen het wachten is op het Zuiden, dat wel heel erg achteraan komt. Dat is jammer, want nu moet de landscompetitie weer wachten op één c.ub en dat wachten kan nog wei heel lang zijn, want eerst komt er de volgen de week de interland-wedstrijd tegen Beigië, een week later worden de beker wedstrijden gespeeld, zoodat mLschien tegen Paschen de kampioen van afdee ling IV bekend zal zijn. Afdeeling I. Tn afdeeling I kan niets bizonders meer gebeuren. Ajax is kampioen 't Gooi staat definitief onderaan, 't Wor den dus alle kalme partijtjes, waarbij de thuisclubs met een uitzondering een goede kans hebben. Die uitzondering is Z. F G, dat Ajax ontvangt en wel eens zou kunnen verliezen Spirta wint thuis van 't Gooi. Feijenoord moet in Rotter dam van Haarlem kunnen winnen, V. S V klopt in eigen home H. D V S en H F C zou A. D. O. wel eens met een nederlaag huiswaarts kunnen sturen Afdeeling II. Hier zijn de wedstrijden nog wel van belang, omdat de bezetting der onderste plrats nog niet vast staat. Het allerbe langrijkste is de ontmoeting Hilversum Xerxes Wanneer de Rotterdammers ook maar een puntje veroveren, staan ze veilig, doch dan is Hilversum vrijwel aangewezen op het spelen van degra datiewedstrijden. 't Wordt daar in Hil versum spannend en van den uitslag is niets te zeggen. Excelsior, dat evenveel punten heeft als Hilversum, moet tegen H B. S. spe len en de kraaien zijn thuis heel sterk, 't Zal voor Excelsior wel heel lastig zijn, om eenig succes te hebben, maar men kan niet weten. D F. C-, dat een fraaie eindspurt heeft ii gezet, krijgt V. U. C. op bezoek en zou eigenlijk nu ook moeten winnen Maar V U. C. is ook nog lang niet vrij en dus Men ziet, de puzzle is nog lang niet opgelost en het is lang niet onwaar schijnlijk dat hier eenige clubs gelijk onderaan komen en beslissingswedstrij den noodig zijn. D H C.—K F. C. en R C. H Storm vogels zijn van geen belang meer 't Zul len wel kalme wedstrijden worden en de thuisclubs zullen wellicht met klein verschil winnen. Hengelo definitief onderaan? Hengelo heeft nog een heel klein kansje, om het tot een beslissingswed strijd te brengen, maar dan moeten de Ensch Boys verliezen en zelf moet de Hengetosche club den uitwedstrijd tegen Heracles winnen Wij gelooven niet, dat Hengelo de kans zal krijgen tegen de nieuwe kampioenen, terwijl het niet on mogelijk is, dat de Ensch Boys thuis van P E C. winnen of althans een ge lijk spel bevechten. De overige wedstrijden zijn van geen waarde meer. Vitesse ontvangt G ahead en kan misschien winnen Tubantia krijgt tegen Enschedé een kansje en 7 G O. V. V. kan wellicht Wageningen ki oppen. Het late Zuiden. Wij schreven reeds, dat het Zuiden flink achteraan komt Er is dan ook Zondag nog geen kampioen te verwach ten, al kan Willem II nog iets uitloopen. wanneer ze tenminste thuis van M V V wint En daar zullen wij maar op re kenen Noad. dat onderaan staat, ontvangt P S. V. en zal het heel moeilijk hebben Echter P. S. V. heeft niets meer te win nen en daardoor krijgt Noad minstens een kansje Van veel belang is de wedstrijd Mid delburgN. A. C. Wint N. A. C., dan is ze wel heelemaal veilig, maar Middel burg kan thuis soms lastig spelen en daarom zal het N. A. C. lang niet mee vallen, om te winnen. Eindhoven moet thuis van B. V. V. weten te winnen en dat zal wel gelukken ook. Velocitas kampioen? Morgen wordt Velocitas kampioen De groen-witten trekken naar Alcides, dat zoo hopeloos zwak is, dat wij haar geen schijn van kans geven. Alcides zal zelfs op moeten passen voor een nederlaag met dubbele cijfers! Be Quick ontvangt Veendam en zal w&i winnen, zoodat de tweede p aats voor deze Groningers gereserveerd blijft. FrieslandSneek en AchillesLeeu warden zijn van geen belang. Voorloopig zuilen wij maar rekenen op thuis-over- winningen ALCMARIA NAAR W. F. C. Het parool is: winnen! Alcmaria trekt morgen, vergezeld van een groot aantal supporters naar Wor- merveer, waar W. F. G haar zal ont vangen Om 12 uur wordt er een vetera- nenwedstrijd gespeeld tusschen de beide ploegen en om half drie komen de eer ste elftallen in 't veld. Men kent de situatie van Alcmaria. Oogenschijnlijk staat de club er zeer slecht voor, maar toch is de kans op ontsnapping nog lang niet verkeken. Echter, er moet morgen absoluut ge wonnen worden en als terzelfder tijd H R. C. eens verloor en als O. V V O en Zeeurgia ook eens zonder succes speel den, dan Dan bleven er vier degradatiecandida- ten! Alcmaria beseft gelukkig zeer goed den précairen toestand en wij meenen, dat het elftal goed geprepareerd naar Wor merveer zal trekken Ieder der withem- den weet, wat er op het spel staat, ieder van hen weet, dat n.orgen het uiterste van hem verlangd wordt en ieder van hen is bereid, zich geheel te geven. Wij verwachten dus een strijdlustig Alcmaria. dat gedurende 1J4 uur zal vechten voor het behoud van haar kans En wij vermoeden, dat dit hard werken de Alcmaria in Wormerveer een kans heeft op den inzet. Wel mag W F. G niet onderschat worden, maar toch ge looven wij, dat Alcmaria morgen zal winnen Het elftal van Alcmaria ziet er als volgt uit: Jongmans (doel); Bijlsma en Jonker (achter); Burger, de Grand en Lengers (midden); Keppel, v d Poll, Peereboom. Hamstra en de Jong (voor). Moge het dat elftal gelukken twee kostbare puntjes uit Wormerveer mee te riemen. Vanderem's clair-voyante schrijft Het Alcmaria-Nieuws verschijnt pas over eenige dagen, redenen waarom deze brief, ge richt aan de eerste elftallers, op deze plaats gepubliceerd wordt: „Jullie die toch stuk voor stuk jonge mannen zijt steken op het oogenblik met de hoofden door het gat van een strop. In jullie halzen kittelt het harige touw van de galg. Het degredatiespook heeft de leiding om en nabij die galg. Hij is de lugubere scherprechter en velt onherroepelijk vonnis Zonder aanzien des persoons scheert hij elf menschen over één kam en volbrengt zijn executie uiterlijk doodbedaard en desnoods nog met een breeden glimlach op zijn ellen dig gelaat. Wanneer hij de kans krijgt om te trekken aan de hefboom, dan is het uit. Zorgt dat hij de kans niet krijgt! Denk je op ditzelfde moment de gevoelens in van de duizenden Alcmaria-aanhangers, die jaar in jaar uit trouw aan jullie zijde heb ben gestaan; denk je op ditzelfde moment de gevoelen» in van mannen als Lutterot, Jo Bos, Mul ders, Elfring, om er slechts enkele te noemen, gezwegen nog van de tientallen andere pro minente figuren, wier namen als 't ware aan Alcmaria Victrix geklonken zitten; denk je op ditzelfde moment de gevoelens in van julliezelf. waneer je met stille trom naar de derde klasse vertrekt, nadat 25 lan ge jaren de eerste viool in de tweede klaa* werd bespeeld De scherprechter het degredatiespook heeft het touw maar aan te halen en t is gedaan. Zorgt dat hij de kans niet krijgt! H R G moet naar Amsterdam, om tegen de kampioenen te strijden D W. S heeft het de laatste keer leelijk laten zittfen, maar zal nu toch zeker met een overwinning van deze competitie af scheid willen nemen. Wanneer D. W S. op volle kracht speelt, kan ze winnen, doch het vurig spelende H- R. G heeft veel meer belang bij den uitslag en zai zich dus heldhaftig verdedigen, zoodat wij over den uitslag niets kunnen zeg gen. O. V. V. O. krijgt bezoek van Kinheim, en de club, die een week geleden H R G in den Helder kon kloppen, moet ook van O V V. O. kunnen winnen. Zeeburgia ontvangt Z. V. V. en ook hier zou een nederlaag der Amsterdam- sche club niet onverwacht zijn. Maar ook hier is elke uitslag mogelijk. West Frisia—A. F. G is van geen be lang meer. De thuisclub is sterker en moet met flink verschil kunnen winnen. Tn de tweede klasse B is alles in kan nen en kruiken. Blauw Wit zal thuis wel van T. O. G. winnen, EDO. klopt natuurlijk de Spartaan, B. F. G over wint Bloemendaal en de Utrechtsche dery HerculesD. O. S. is eigenlijk al leen interessant voor de Utrechtenaren. DE DERDE KLASSERS. In de derde klasse ontvangt O. S. V. he: zich herstelde Hollandia en zal zoo waar nog op moeten passen voor d« Hoornsche club. De kans om den titel is jchter te mooi en dus za O. S. V. zich niet gauw vergissen. De Kennemers zullen intusschen thuis wel van de Meteoor winnen. AssendelftMeervogels is van groot belang voor de bezetting der onderste plaats. Wellicht geeft terreinvoordeel hier den doorslag. Intusschen kan K. V. V. thui» van Purmersteijn winnen en zal Helder het wel tegen D W- V. klaar spelen. DE VIERDE KLASSE A. Alkmaar, dat zich Zondag zoo fraai herstelde, zal morgen thuis moetei too- nen, dat het sterker is, dan haar plaats op de ranglijst aangeeft Ze ontvangt Uitgeest, een sterke tegenstandster, 't Kan een aardige wedstrijd worden en elke uitslag lijkt ons mogelijk Wij ho pen op een Alkmaarsch succes Schagen kan thuis van Texel winnen, doch of D T. S succes zal hebben tegen Succes en Vrone tegen Andijk, is een an dere vraag Het antwoord daarop wordt morgen gegeven. ALCMARIA H—W. F. C. H. Het elftal dat den jubilaris bevat, speelt morgen thuis in de volgende for matie tegen W F C II: Oudes (doel); Verwey en Hartland (achter); Schaddenhcrst, Waterto en H_orn (midden); Plas, Kaptein, Theo Bos, de Cock van D en Verver (voor). LANGS DE NH.V.B.-VELDEN. Ook dezen Zondag staat er voor vele leidende ploegen een moeilijke trip op het programma. Allereerst is het de vraag, of in het Westen Assendelft II zich zal weten te herstellen, nu de leiders bij 7.F C. V op bezoek gaan. Wel is waar zijn de Zaandammers nog heusch niet voor de poes, maar we meenen toch voor Assendelft II een overwinning te durven voorspellen, waarbij de Assendelfters weer wat kunnen uitloopen, daar K V.V. II vrij af heeft De beide overige ontmoetingen in deze afdeeling, K.F.C. IV—W F.C. V en Z.V.V. IIIZaandag II, konden wel eens op een puntenverdeeling uitloopen Het Noorden brengt nog een tweetal betrekkelijk onbe langrijke onbelangrijke ontmoetingen en wel Helder III- Succes II, waaibij we de Wie- ringers de kans op beide winstpunten geven en M LD I—H.R.C. III, twee gelijkwaar- 133. Ze waren in een zwerm sprinkhanen terecht ge komen Millioenen en nog eens millioenen dieren kwamen door de lucht aanzetten en al sloeg de schroef ze bij honderden kapot, toch konden ze geen hand meer voor oogen zien, en ze dreigden leeiijk de weg kwijt te raken, want de dieren vielen op het toestel neer, en kropen bij honderden o eral op en in. en doorheen Als ze het omhulsel maar niet kapot bijten, riep Piet angstig 134. Er zat niets anders op, dan maar zoo hard als ze konden door te vliegen en einde'ijl werd het iets lich ter Ja. nu kwamen ze door de zwerm heen. en zagen de zon weer! Dat was een opluchting, maar het toestel krioelde nog van de besten en dus trachtten ze te landen, om hun toestel voor verdere schade te be waren Piet proestte het uit, toen zoo n vette sprink haan boven op de .paddestoel" op het hoofd van zijn vriendje ging zitten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7