SiiMttieuws Jiidschdften VOOR DE KLEINTJE» FOUTEN-ZOEKPLAATJE Raadselhoekie Wie was de sterkste? V dige ploegen, die het wel eens tot een pun tenverdeeling konden brengen In het Oosten zou M.F.C. I met de leiders Nieuwe Nie- dorp I gelijk kunnen komen, indien de Medemblikkers te Hoorn van Hollandia II zouden winnen. We houden het hierbij op de bezoekers, zoodat in deze afdeeling dan een derde treffen tusschen Nieuwe Niedorp en M.F.C. noodig zal zijn, om uit te maken wie naar den grooten K.N.V B. zal promoveeren In de ontmoeting Andijk IIStrandvogel» 1, stellen we ook in deze bezoekers het meeste vertrouwen. Het Zuiden brengt voor de beide leidende ploegen een zeer moeilijke trip. Monnikendam I, wiens wedstrijd vorige Zondag tegen het bezoe kende Z. F. C. IV, wegens overlast van pu bliek en spelers elf minuten voor tijd met een 01 achterstand gestaakt moest worden krijgt het ook thans niet gemakkelijk. Er moet nl. een bezoek gebracht worden aan Purmersteijn II en... dat bezoek kon wel eens een nederlaag tot gevolg hebben. Mo gelijk brengen de Monnikendammers het tot een puntenverdeeling. O. S. V. III heeft het niet minder gemak kelijk en zal het te Zaandam tegen Z. F. C. IV al even zwaar hebben. We vreezen dat de Öostzaners een veer zullen moeten laten!., Of Zilvermeeuwen II het eindelijk weer eens tot een overwinning zou kunnen brengen nu Ilpendam I pp bezoek komt, meenen we te moeten betwijfelen. Tusschen W. F. C. IV K. F. C. III zou het wel eens tot een pun tenverdeeling kunnen komen. In de tweede klasse D zou Alkmaarsche Boys III zich van de derde plaats kunnen verzekeren, indien van he bezoekende Uitgeest II gewonnen wordt, waar we dan ook stellig op rekenen. Dat in de ontmoeting Alcmaria IVD. T. S. II eveneens de gastheeren zullen winnen, ligt op den weg. De derde klasse B brengt slechts een ontmoeting, doch.... een zeer belangrijke. Koedijk I gaat bij Alkmaar III op bezoek en een overwinning voor de Koedijkers beteekent de kans op het kampi oenschap behouden, doch... bij een nederlaag zouden de Egmonders reeds nu kunnen jui chen. Waar we van overtuigd zijn dat Koe dijk zich volop zal geven, verwachten wc dan ook een overwinning van haar, In de vierde klasse D zal Koedijk II wel van het bezoekende Öudorp I winnen, terwijl Schoorl III wel op eigen terrein van Akersloot I zal verlie zen, Of in de vierde klasse E Bergen III het tegen Alkmaar IV zal kun nen bolwerken, meenen we te moeten betwij felen. De Allernaardere zullen wel met beide (punten huiswaarts gaan. Tusschen de toeiöe ontmoetingen Akersloot IIA. S. V. III en C. S. V. III—A. S. V. II verwachten we een puntenverdeeling. NEDERLAND—BELGIE. De Belgische ploeg HET PROGRAAMMA VAN MORGEN Het programma van de korfbalwedstrijden van den Nederlandschen Korfbalbond voor a.s. Zondag luidt volgens „Korfbal Revue": West. Ie kl. Z.-H. Delft: D.K.C.—H.S.V. RotterdamRozenburg—Deetos Leiden: FluksOns Eibernest Oost le kl. A. Zutfen: Z.K.C.'t Overschotje Oosterbeek: Onder OnsEkca Wageningen: VadaHellas Kampen: Almelo: Alkmaar: RapiditasBe Quiek Oost. le kl. B. Wit Blauw—D.O.S. AcbillesH.K.C. Noord, le kl. W.K.—Nic UdiVitesse Westel. 3e kl. B. K.V.K.V.—Oosterkwartier DE EERSTE KLASSERS. Noordholland is morgen verstoken van eerste klasse wedstrijden. De overige ontmoe tingen zijn niet van bijzonder belang. Alleen in het Oosten Rapiditas—Be Quick, die beide hardnekkige pogingen zullen aanwenden om de laatste plaats te ontloopen. Voor de Noord, le klasse zijn, na een langen winter slaap, de eerste wedstrijden weer vastge steld. Zuid-Holland. Deetos trekt naar Rotterdam en besluiten de competitie tegen Rozenburg natuurlijk met een overwinning. Fluks wint van het be zoekende Ons Eibernest. Nu D.K.C. de laat ste plaats niet meer verlaten kan, hebben zij tegen H.S.V. niet veel kans, zoodat de be zoekers waarschijnlijk twee punten rijker naar Den Haag gaan. Het Oosten. Afd. A. Van de beide kampioenscandidaten heeft Z.K.C. de zwaarste taak. Z.K.C. ontvangt n.1. 't Overschotje. In den uitwedstrijd werd hier tegen een punt verspeeld. De Zutfenaren mo gen echter geen punt meer verspelen, zoodat zij de laatste competitiewedstrijd wel in een overwining zullen omzetten. Ekca gaat op bezoek bij Onder Ons en zal haar fraaie kans niet in gevaar willen brengen, zoodat de punten naar Arnhem gaan. Vada—Hellas, een strijd tusschen de middenmoot, waarbij de bezoekers de beste kansen hebben. De be langrijkste strijd is wel de ontmoeting Rapi ditas—Be Quick. Op eigen terrein boekte Be Quick een kleine 2—1-overwinning. Veel krachtsverschil is er niet en een gelijk spel kon wel eens het resultaat zijn. De stand van deze twee ploegen is: Rapiditas 10 1 1 8 18—42 Be Quick 10 1 0 0 7—28 AW B. ff De kampioen D.O.S. gaat bij de hekken sluiters Wit Blauw op bezoek, die het tegen de Enschede-ere natuurlijk niet bolwerken Achilles kan zich door een overwinning op H.K.C. in veiligheid stellen. Het Noorden. Na een langen winterrust zijn de terreinen weer bespeelbaar en kan de competitie weer hervat worden. E>e leiders W.K. ontvangen Nic Op het Nic-veld won W.K. reeds met 9—1, zoodat de overwinning voor de gast heeren zeker is. De hekkensluiters Udi krij gen bezoek van Vitesse. De thuisclub heeft een kans om succes te behalen. West. 3e kl. B. Hier wordt alleen de wedstrijd Kracht en Vlugheid—Oosterkwartier gespeeld. In Haar lem wist de thuisclub slechts met 32 te winnen, zoodat de Allernaardere een kans hebben op revanche. ONZE KORFBALLERS. K.V.K.V. IOosterkwartier (Haarlem) aanvang 2 uur, terein Wilhelminalaan K.V.K.V. IIO.K.V. III (Oostzaan) aanvang 12 uur, terrein Wilhelminalaan Jong Leven I (Schermerhorn)K.V.K.V. III Z.K.V. c (Zaandam)—K.V.K.V. b K.V.K.V. I ontvangt Oosterkwartier. De uitwedstrijd werd een kleine 3—2-nederlaag: zoodat de Haarlemmers morgen nog niet di rect gewonnen hebben. Een spannende partij kan verwacht worden, temeer daar Ooster kwartier een goed kans heeft op de tweede plaats, met de daaraan verbonden promotie kans. Daar de Alkmaardere veilig zijn, wordt morgen een nieuwe opstelling beproefd en wel de volgende: Aanval: C. Jongbloed, J. Reijne, mevr. Of fenbergSchuitenmaker, S. de Jong; Middenvak: C. J. v. Beek, W. v. Wieringen, dames A. Dane en T. v. Beek; Verdediging: J. Groot, J. Offenberg, da mes A. Hoed en S. Bais. Het tweede speelt nu reeds de returnmatch tegen O.K.V. III. In Oostzaan konden de re serves, door het zware terrein, hun groote meerderheid siehts in een kleine 2O-over winning omzetten. Thans verwachten wij 'n royaler zege. Het derde twaalftal gaat naar Jong Leven I. Spelen zij als vorige week dan behoeft in ieder geval geen groote nederlaag geleden te worden. Mogelijk hebben ze den smaak te pakken en zorgen ze voor een gelijk spel. De b-adspiranten kunnen den laatsten wedstrijd tegen Z.K.V. c in Zaandam in een overwinning omzetten. BIOSCOOP THEATER HARMONIE. Zegepraal der Liefde ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER. Bobby trekt van leer. Wanneer men nu weet dat deze Bobby nie mand andere is dan Harry Piel, de held van zoovele Duitsche sensatiefilms, dan zal men kunnen begrijpen hoe dit „van leer trek ken" gaat. De spanning in deze film is dan ook geen moment weg. Harry Piel vervult de rol van Bob More and, een bekend bokser. Hij zal over eenige dagen een belangrijke wedstrijd moeten ,)oksen. De aanhang van de tegenpartij vindt het raadzamer Bob eenige dagen te doen verdwijnen. Een slaapmiddel, een zware slag op 't hoofd, weggestopt in een eist in een oud kasteel, ziedaar de middelen, -en poging tot diefstal in het kasteel maakt 3ob vrij, doch zijn geheugen is nog zwak. Jij komt in een derderangsherberg, waar hij Warietta beschermt, die gedwongen wordt ot dansen. Een dame, die veel belangstel- ing voor Bob had, ziet hem weer met ge noegen terug, maar Bob is vergeten, hoe hij haar uit een motorboot heeft gered. De aan kondigingen voor de groote boksmatch in de couranten roepen alles in Bob's geheugen weer wakker. En tot groote verrassing van zijn vijanden verschijn, bob op den afgespro ken tijd in den ring voor de groote matsch. Natuurlijk verslaat hij zijn tegenstander en Marietta gaat met den overwinnaar een ge lukkig leven tegemoet. Geheimzinnige sensatie en spanning is er In deze film genoeg. Naast Harry Piel tre den Anne Marhart en Hilde Hildebrand met veel succes op in de vrouwelijke hoofd rollen. Het voorprogramma brengt een goed journaal, een marionetten-film, een teeken film van Mickey Mouse en een aardige tweeacter getiteld Trouwen is geen kunst. Of men met dezen titel gelijk heeft moeten de bezoekers zelf maar eens beoordeelen. RASPOETIN EN DE KEIZERIN. Victoria Théater. Raspoetin, de zwarte monnikhoeveel is er niet geschreven over hem en over den grooten invloed, dien hij aan het Russische hof heeft uitgeoefend, een invloed die niet was ten voordeele van Rusland of van de keizerlijke familie. Integendeel, kuiperij, las ter en onbetrouwbaarheid dat waren de trawanten van den man, die zich wist voor te doen als een godsgezant. Welnu, dezen Raspoetin hebben we gister avond in het Victoria-theater op het witte doek gezien, gespeeld door den befaamden Lionel Barrymore en wij en zeker alle andere aanwezigen bij deze eerste voorstelling reeds was er een zeer druk bezoek heb ben genoten van zijn spel en de climax die erin ligt: de man, die eerst komt als een be scheiden monnik, ontpopt zich geleidelijk als een eerzuchtig en zedelijk laag staand mon ster, weet alles en iedereen onder zijn invloed te brengen en stuurt aan op den oorlog (van 1914), die hem de lang begeerde macht zal brengen. De baas te zijn in Rusland is zijn doel en hij bereikt het ook, al is het slechts kort. Want op het toppunt van zijn macht ge komen, vergeet hij zich zoozeer, dat de keize rin zich tegen hem keert. Treffend speelt ook John Barrymore als prins Tsjogodief, de man die van den begin ne af den monnik al niet vertrouwt, maar die niet vermag den ban te verbreken, waar onder deze geleidelijk het hof brengt. En als dan het uur der vergelding slaat en de prins den monnik doodt, zijn beide filmsterren op een hoogtepunt van uitbeeldingskunst. De derde uit de familie Barrymore, die in deze film een hoofdrol speelt, is Ethel als de keizerin, die, om haar erfelijk belasten zoon, den troonopvolger, te redden, aan Raspoetin haar vertrouwen schenkt. Haar spel is ver rukkelijk om de groote moederliefde die zij cr in weet te leggen. Noemen wij voorts nog Diana Wynyard als prinses Natasja. Met welk een diep ont zag keek zij aanvankelijk op tegen den mon nik, in wien ze een van God gezondene zag en hoe werd zij ontgoocheld! Bijzonder fijn en gevoelig heeft zij dat alles weergegeven. Wij zullen er ons dezen keer van onthou den om den korten inhoud van de film „Ras poetin en de keizerin" mee te deelen, maar willen ermee volstaan om ieder, die van deze werkelijk grootsch opgezette film, welke den naderenden ondergang van tsaristisch Rus land in beeld brengt, wil genieten, op te wek ken op één van de eerstvolgende dagen een bezoek te brengen aan het Victoria-theater. o Het bijprogramma brengt de indrukwek kende plechtigheid van de begrafenis van den Belgischen koning Albert, wiens nood lottig einde de heele wereld heeft ontroerd. Daarnaast komt dan, behalve de journals en een aardige screen song, een wetenschap pelijke film, die een kijkje geeft in de wereld der insecten en doet zien welken strijd op le ven en dood daar gevoerd wordt. CINEMA AMERICAIN. tumes en machtige décors het allerbeste te bieden wat een wereldstad kan geven. Het is een sprookje van kleur, van toon en rythme, van schoonheid en gratie. Vooraf wordt als gewoonlijk een serie van het meest interessante wereldnieuws op het doek gebracht. Nog liggen de zeiljachten slapend in hun winterverblijf, de kano's hoog en droog in de booten-huizen, dat is aan het laatste num mer van „De Watersport" goed te merken, want de kolommen zijn gevuld met reisverha len en beschouwingen over de klasseering der wedstrijdbooten en fraaie kieken over hetgeen in het vorig jaar gepresteerd is Waar evenals in New-York blijkens een opgenomen beschrijving de bootenbou- were in volle actie zijn en daarvan op hun Motor Boat Show o.a. getuigenis aflegden, zoo blijkt uit alles dat ook langs de Holland- sche wateren ieder op volle kracht tverkt om met het a.s. seizoen flink voor den dag te ko men, waarvan de a.s. Hiswa-tentoonstelling eveneens zal kunnen getuigen. Zoo staat dit nummer ook in het teeken van herleving, die hoopvol stemt. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN gehouden bij opbod, op Donderdag 1 Maart 1934, te Stroet gemeente Sint Maarten, ten overstaan van den notaris Mr. C. J. de Lange, notaris te Alkmaar, van de volgende perceelen te Sint Maarten. 1. Schuur en erf, a. d. Groene dijk, 4 A. 80 cA. 2450. 2. Huis en erf, aldaar, groot 4 A. 44 cA. 2450. 3. Arb.woning met erf, al daar, groot 4 A. 800.— 4. Schuur en erf, groot 6 A. 79 cA. 750.— 5. Negen perceelen bouwter rein, aldaar, samen groot 0.72.70 H.A. 1550.— 6. Bouwland, aldaar, groot 0.69.40 H.A. 870.— 7. Vier perceelen bouwland, aldaar, samen groot 1.36.10 H.A. 1739.50 8. Twee perceelen bouwland aldaar samen groot 1.13.00 H.A. 1440. Totaal 12049.50 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Donderdag 8 Maart a.s. des namiddags 2 uur, in het café Halfweg, van den heer K. Wit, te Stroet, gemeente Sint Maarten. Acht Mast Eend Leus Erts O i s e Neus bek degen Begonia links De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft gisteren het Belgische elftal sa mengesteld voor den wedstrijd tegen Nederland op Zondag 11 Maart in het Olympisch Stadion te Amsterdam. De ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Van de Waayer (Union St. Gilloise). Achter: Pappaert (Union (St. Gilloise). Smelinckx (Union St. Gilloise). Midden: Van Ingelgaem (Daring Club, Brussel), Welkenhuizen (Union St. Gil loise), Bourgeois (F. C. Mechelen). Vóór: Versyp (F. C. Brugge), Brichaut (Standard), Capelle (Standard), v. d. Eyn- de (Union St. Gilloise), Saeys (S. S. Brugge). Reserves: Bathieu (Daring Club, Brus sel), Hamers (F. C. Mechelen), Hellemans (F. C. Mechelen), Putmans (Union Hu- toise). Korfbal. Zutfen Dit is een film die zich afspeelt in een schitterend natuur-milieu en het. geheele werk zal zeker door zijn boeienden en bijzonderen inhoud groote belangstelling trekken. Het dorpje Sankt Peter, idyllisch gelegen aan den voet van het gebergte, is het middel punt der handeling. Het gletscherwater wordt namelijk naar het dal gevoerd door een houten kanaal en zoo wordt het dorp van water voorzien. Maar ieder jaar in het 'begin van de lente als de sneeuw in ge weldige massa's naar beneden stort, ver- keeren de bewoners in angst, dat de water leiding ernstig beschadigd zal worden. Is dit zoo, dan wordt door het lot een man aange wezen, die het levensgevaarlijke werk der reparatie moet verrichten. Verschillende her stellers hebben reeds het leven verloren. De burgemeester van het dorp leeft reeds jaren in vijandschap met Sepp en Peter de burge meester is woedend als hij iets merkt van een liefdesbetrekking tusschen zijn dochter Sabine en den zoon van Sepp. Hij beraamt een snoodplan. In de dorpsherberg weet hij Sepp over te halen vrijwillig de eventueele repara tie der waterleiding op zich te nemen. Hij zal dan Sepp dan de 200 mark die deze hem schuldig is kwijtschelden. Als dan in den- zelfden nacht door een lawine de de houten waterleiding wordt versplinterd worden de dramatische verwikkelingen steeds grooter als Sabine en Sepp's zoon, die Josi heet, zich met het geval bemoeien. Sepp stort in den afgrond en Peter wordt door Josi beschuldigd van moord. Hoe ten slotte het „Heilige Water" voor het bergdorp wordt gered en de liefde tusschen Sabine en Josi zegeviert moet men gaan zien. Geweldige adembene mende scènes houden de aandacht tot het slot geboeid. Rarin Hardt (bekend uit Acht meisjes in een boot) en Carl Baihans vervullen de twee hoofdrollen op buitengewone wijze en men moet telkens met bewondering denken aan de leyensware creaties, die de acteurs en ac trices ook in de andere rollen van deze berg- bevolking geven. Een bijzonder filmwerk. Een uitstekend voorprogramma gaat aan de „Zegepraal der Liefde" vooraf. Twee hoofdnummers geeft de Cinema Americain deze week en zij zijn beide zoo goed, dat de toeschouwer volkomen door drongen wordt van het feit, dat hij waar voor zijn geld krijgt. Allereerst komt Anny Ondra met een aller aardigste film op het projectiedoek en Felix Bressart doet zijn uiterste best om deze rolprent met haar tot een succes te maken. Hij-en-zijn-zuster heeft deze geestige film. Het is de geschiedenis van een nukkige revue-artiste, die op het allerlaatste oogenblik weigert op te treden waardoor de geheele revue in de war dreigt te loopen. Gélukkig is het kamermeisje van deze weerspannige ar- tiste een figuurtje vol leven en muziek, die, dank zij haar broer den postbode, op het bal der postbeambten reeds haar triomfen als chansonnière gevierd heeft. De minister van de posterijen heeft haar daarbij zelfs ten dans geleid en diezelfde minister blijkt toevallig de auteur te zijn van de groote revue, die door de wispelturigheid van de prima donna in het water dreigt te vallen. Dank zij ook dezen minister krijgt het kamerkatje daarna de hoofdrol en zij slaat er zich schitterend door. De uitvoering is een succes en zou nog meer een succes geweest zijn als de zaal wat meer met betalende toeschouwers en wat minder met postbeambten met vrijkaarten bezet geweest was. Nu komt er natuurlijk niet genoeg in het laadje en de musici wei geren zelfs na de pauze te spelen, maar Felix de postbode redt de situatie. Hij vormt een vrijwilligerscorps van postambtenaren, die allereerst de fluitende musici buiten de deur zetten en vervolgens hun plaatsen innemen. Het is een alleraardigste fiim. Anny Ondra is op haar best en Felix Bressart doet de toe schouwers schateren. Wij hebben zelden <n een bioscoopzaal zoo van ganscher harte hooren lachen. Het tweede hoofdnummer, en zeker het voornaamste, al is het dan ook geen nieuwe film meer, is King of Jazz, een geheel in de natuurlijke kleuren opgenomen film waar in muziek, zang en schoonheid beurtelings op den voorgrond treden. Het is inderdaad een schitterende revuefilm en Paul Whiteman en zijn band zorgen er voor, dat de mu- sicale begeleiding niets te wenschen overlaat. Zangers en zangeressen, dansers, danseuses en acrobaten houden hier onophoudelijk de aandacht geboeid en treden naar voren in tooneelen waaraan honderden medewerken en waarbij kosten noch moeite gespaard zijn om door schitterende en karakteristiek cos- (Nadruk verboden). Welke zijn de 9 fouten in dit plaatfej De Watersport. Oplossingen der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1 Klok Kameleon. 2. Laat Jan en Piet hun boeken niet vergeten. (Thun). Jan moet in bad en kan dus niet m«e- (Baden). Ik ben even tot het eind der straat geloopen. (Benevento). Op het dikke mos loopt het lekker zacht. (Oslo). Laat Rie straks even hoven komen T (Triëst). 3. Langoor ezel). 4. La, riks; lariks. Voor kleineren. 1. Klaproos. Klok, sok, slak, pop kar 2. Palm, zalm, halm. 3. Ha, ring; haring. B Begonia k o n ij n e i k a OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1 Mijn geheel wordt met 6 letters ge schreven en noemt een roofvogel. b> 5, 2, 4 is een kleur. Lon 4, 2, 1 is een ligplaats voor schepen. 4, 2, 5, 6, 3 is een mooi dorp in de prov. Utrecht. Een 3, 2, 5, 6 is een bewoner van een Noordelijk rijk in Europa- Verborgen rivieren in ons land Oom Jo wilde de boeker, heel ^raag hebben; hij nam er twee van mee. door C. E. DE LILLE HOGER WA ARQ De Oostenwind was boos, he«l boos En blies uit alle macht. Hij bulderde en Zuidenwind Was bang haast voor zóó'n kracht! 'Ach toonde Zuidenwind zich flink: Hield vol, nam niet de vlucht De menschen zeiden: Voel je'tal? 't Wordt lekker in de lucht! Het Voorjaar komt! Naar bulten nat De dikke jassen uit! Maar Oostenwind, die bromde ham&t Zeg dat maar niet te luid! Hij spande zich geweldig in, Blies beide wangen bol. En brieschte: Vluchten doe ik tM Wat ook gebeurt, 'k houd vol! Maar grootspraak was het! Anders met Na 'n poosje moest hij heen. Wie was de sterkste? Zuidenwind, Tot vreugd van iedereen! (Nadrpk verboden). Moeder zal in geen geval vóór vijvêB thuis kunnen zijn. Hij kwam stellig te laat aan trein. Een halve emmer water viel om. 3. Wie kan bloemen maken van: klok en ras dier drop ros buur mol En 4. Vul die 16 vakjes in met: 2 E 40 3 D 2 M 2N 8R maar doe het zóó, dat je van naar rechts en van boven naar neden leest: le rij een deel van je gezicht. 2e een rivier in Duitschland. 3e een hondennaam. 4e een ander woord voor menie'"' Voor kleineren. 1. Welke vogel is tevens een jongen naam? 2 Drie letters noemen een insect, Dat leelijk. steken kan. Jo kri'gt er -n den zomer meest» Een flink gekriebel van. Je kent dat lustige insect, Dus noem het nu maar vlug- Het antwoord van dit raadsel luw 't Insect, dat is een 3. Welke kleur wordt, als men haf omkeert, het tegenovergestelde va» vol? 4. Kies uit elk der onderstaande zinue een wooi-d, maar doe het zoo, deze woorden (in dezelfde volgor genomen) een bekend spreekwoor vormen. tg Ik zit liever op een hooge zitp'a» dan op een lage. Dat heele rijtje boomen wordt heiaa geveld. ...j Oom Koos en oom Frits vangen aiw wat, als zij uit visschen gaan. Mijn oudste zusje heeft vreeselij veel huiswerk. Tegen zoo n sterken wind in kunnen wij niet fietsen. (Nadruk verboden).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8