DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. fyawHciaal llieams KOEDIJK. Een eigen beker voor de dagelljksehe mondverxorgïng! NIEUWE NIEDORP. AKERSLOOT. W ARMENHUIZEN. BROEK OP LANGENDIJK. SINT PANCRAS. LANGENDIJK, stukken gevoegde teekening in roode kleur aangegeven. Tegen verkoop van eerder ge noemd perceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is met de prijzen, door de commissie van bij stand voor het grondbedrijf voor de bouw terreinen ten Noord-Oosten van den Berger- weg in overweging gegeven. Wij bieden den Raad in verband daarmede een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. KWIJTSCHELDING AFLOSSING N.V. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. In bijlage no. 35 schrijven B. en W.: Blijkens de voor U ter inzage gelegde re kening over 1933 van de N.V. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting leverde de exploita tie van die inrichting een tekort op van <575.85. Het verlies kon tot dit bedrag worden be perkt, doordat de gemeente een gedeelte ad 330 van de aflossing over 1932 kwijtschold en voorts een bijdrage verleende van 322.31 in de kosten van noodzakelijk on derhoud en van 500 in het over 1933 te ver wachten tekort. Het bestuur verzoekt thans kwijtschelding te mogen ontvangen van de over 1933 ver schuldigde aflossing, groot 0*0 en van het restant der aflossing over 1932, ad 320, aangezien de middelen tot het doen van deze betalingen ontbreken. In overeenstemming met de commissie van bijstand voor de financiën, wier advies wij bij de stukken zullen voegen, stellen wij U voor aan de N.V. Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting de over 1932 en 1933 ver schuldigde aflossingen ten bedrage van resp. 320 en 650 kwijt te schelden. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. LANGESTRAAT 85 Minimum contributie 2 per kalender jaar, uitleening uitsluitend aan leden. Stel het niet langer uit om als lid toe te treden, doe het nuDes te meer profiteert U ervan voor het loopende jaar. LIJST VAN NIEUWE AANWINSTEN. Engelsche romans. 823 D 24 ss Deeping, W. The short sto- ries. (g) 823 F 16 Faulkner, W. Sanctuary. (g) 823 O 10 CfbrienE. f. Modern English short stories. (g) 823 S 81 !o Stacpoole, H. de Vere. The lost caravan, (g) 823 W 80 v Wodehouse. P. O. Very good, Jeeves! (g) Duitsche romans. 833 E 19.51e Erhenburg, I. Das Leben der Autos. (g) 833 E 19 5 m Ekrenburg, 1. Moskau glaubt nicht an Tranen, (g) 833 M21j Mann.Th. Joseph und seine Brüder. Dl. 1. Die Geschichten Jacobs 833 R 50 w Rilke, R. M. Die Wcise von Liebe und Tod des Cornets Christoph Rilke. 833 S 78 Speyer, W. Charlott etwas ver- röckt. (g) Fransche romans. 843 K 35 Kessel, J. Marchés d'esclaves 843 M 18.3 Malraux, A. La condition hu- maine. 843 M 18.3 c Malraux, A. Les conquérants. 843 R 65 Romains, J. Les hommes de bonne volonté. 6 dln. 843 R 65 m Romains, J. Mort de quelqu'un. 842 G 29 c Oéraldy, P. Christine. (tooneel) Nieuwe tijdschriften voor de leestafel. Die Sammlung; literarische Monatschrift. Bouwkundig Weekblad Archi- tectura. Kerk en wereld; algem. week blad voor vrijzinnige pro testanten. Tijd en taak; reigieus-socialis- tisch weekblad; onder red. van W. Banning. g is geschenk. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (DISTRICTSARBEIDSBEURS TEL. 838). Geopend voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op Maandag- en Donderdag avond van 78 uur Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 25 uur (uitgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven Groep bouwvakken: 58 timmerlieden, 52 schilders, 104 grondwerkers, 29 metselaars, 12 voegers, 9 stucadoors, 26 opperlieden, 1 bouwkundige, 2 bouwk. teekenaars, 3 opz. teekenaars, 1 bouwk. opzichter, 1 straat maker-opperman, 1 straatmaker, 1 glas in loodzetter, 1 glazenwasscher, 1 stcenbikker, 2 steenhouwers, 6 betonwerkers. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 17 bankwerkers, 1 blikbewerker, 1 blikslager, I carrosseriebouwer, 1 constructiewerker, 5 electriciens. 1 fitter, 1 fraiser, 1 instrument maker, 2 kernmakers, 3 ketelmakere, 6 klin kers, 12 loodgieters, 1 lijn werker, 5 machinis ten, 2 machineteekenaars, 1 orgelmaker, 3 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 2 scheeps bouwers, 1 schrijfmaeh. monteur, 10 metaal draaiers, 1 metaalschaver, 1 metaalvijler, 3 metaalslijpers, 15 monteurs, 1 scheepsteeke- naar, 4 scheepstimmerlieden, 5 smeden, 8 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 13 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 5 zand- vormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 35 si garenmakers, 1 sorteerder, 2 plakkers, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 14 bakkers, 6 slagers, 1 zuivelbewerker, 4 koks, 1 bierbot- telaar, 2 cboe. bewerkers. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters, 3 drukkere. Groep houtbewerking: 19 meubelmakers, 8 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 1 beeldhouwer, 3 kistenmakers, 1 borstel maker. Groep landbouwbedrijven10 tuinlieden, 14 boerenarbeiders, 1 bloemist. Groep handel: 15 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden. Groep veikee'swezen: 45 chauffeurs, 3 koetsiers, 2 stuurlieden gr. vaart, 19 pakhuis knechts, 1 magazijnmeester, 12 magazijn bedienden, 6 keüners Overige beroepen: 9 boekbinders, 1 was- scher, 6 kleermakers, 1 rietwerker, 2 schoen makers, 1 verfbercider, 5 incasseerders, 1 kalkbrander, 12 kantoorbedienden, 4 zakken- stoppers, 1 onderwijzer, 2 kappers, 1 secre tarie-ambtenaar, 1 recl. teekenaar. 42 trans port- en 250 los-arbeidere. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 42, tabaksindustrie 18, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen in diverse beroepen: 20. Geplaatst: 43 werkzoekenden, w.o. 26 sneeuwruimere. Vrouwelijk personeel (aangeboden) 1 steno-typiste, 2 kantoorbedienden, I costuum- knipster, 5 werksters, 1 winkeljuffrouw, 1 kinderjuffrouw, 3 dagmeisjes, 3 huishoudsters, 1 hulp in de huishouding. Alkmaar, 3 Maart 1934. De Directeur voornoemd, Ed. v. d. HEUVEL. GROOTSCHERMER. Hoewel Daan Pool voor Groot-Schermer geen onbekende is, kwam hij Zondagavond in 't café van Truijen met iets nieuws. Ver gezeld van Tommij Bouman trad hij op voor een stampvolle zaal. Daan Pool komt, ziet en overwint en al dadelijk bij z'n eerste verschijning werd hij met een daverend ge juich begroet, hij heeft er zoo'n slag van di rect het publiek op zijn hand te krijgen. En al blijft „Daan" de hoofdfiguur van den avond, toch kunnen we niet nalaten te ver melden dat zijn medewerker Tommij Bou man met veel succes z'n taak heeft vervuld Beide heeren passen bij elkaar en weten te zamen iets goeds te bieden. De 2 persoons revue sloeg geweldig in en we hebben be wondering voor de wijze waarop beide heeren een dergelijk spel weten klaar te spelen. Schitterend was de telkens wisselen de tooneelaankleeding, niet minder mooi waren de diverse costuums en de verlichting in één woord, 't was af. De anti-oorlogs- schets „Gas" werd door 't publiek beant woordt met een applaus, dat allengs aan groeide tot een ovatie. Subliem was het slot- nummertje „De voetbalmatch Holland- België, dit was om zijn weergave in 't West- Friesch onverbeterlijk, waarin „Daan" toch altijd nog op zijn mooist uitkomt. Het was een genotvolle avond, ruim drie uur zonder hinderlijke pauze hield het tweetal ons bezig, zoodat we hem gaarne een „tot wederziens" toeroepen. Op verdienstelijke wijze werd de zang be geleid door den heer Gerritsen met z'n compagnon uit Alkmaar. Van het gebruike lijke „bal na'" werd een ze er druk gebruik gemaakt. Zaterdagavond werd door de afd. der S. D. A. P. en de afd. van den Ned. Bond v<tn Arbeiders een propaganda-avond gehouden in het lokaal van den heei Jb. Groot, onder leiding van den heer P. Hart. De zaal was smaakvol versierd met propagandaspreuken. Een drietal partijgenooten zorgde voor op gewekte muziek. De aanwezigen zongen onder leiding van de muziek de Internationale en den Socialistenmarsch. De voorzitter opende met een woord van welkom en wees er op, dat de stemming er al goed in zit. Wij hebben op het cogenblrk te letten op den strijd die beschouwd kan worden de over gang van het oude tot het nieuwe van kapi talisme tot socialisme, maar wij willen niet strijden met de wapenen der barbaren. De voorzitter verzocht een oogenblik op te staan en stilte voor den strijd der Oostenrijksche kameraden, waaraan door allen werd voldaan. Spr. wees er op, dat het noodig is den strijd te blijven voeren en daarvoor zal als spreker optreden de heer Albers, bestuurslid van het N. V. V. Deze zal uiteenzetting geven wat er noodig is. Ook is er medewerking van de arbeiderstooneel vereeniging I. D. D. A. van Noordscharwoude. van de Coöperatie van Zuidscharwoude, die voor de prijzen voor de verloting had gewerkt en aan de Vara- aideeling. Hierna was het woerd aan den heer Albers. Spr. beschouwt dezen avond niet als een ontspanning, die zeer noodig is om den zwaren strijd te voeren en wees hierbij op het kind der arbeiders en de ouderen, die geen vaste positie in de samenleving kunnen bekomen, terwijl het met noodig is, dat wij te kort hebben, daar er van de productie meer dan genoeg is voor de samenleving. Verder behandelde spr. de crisis en wees er op de vele partijen ook hier in ons land, die allen willen medewerken om de crisis op te heffen, maar daarvoor is noodig dat wij ons in werken in de oorzaak van de crisis, en dan hebben wij zelf uit te maken of het wel het gemeenschapsbelang is, dat behartigd wordt. Men rekent altijd oe er winst aan zit en spr. noemde hierbij de aanmaak van oor logstuig, waaraan wij niets hebben, omdat hier gelet wordt op de winst Wij zien in de bedrijven onderling geen overleg, daar elk werkt om winst. Spr. wees op de ontwikke ling der techniek, waardoor de productie in massa wordt opgestapeld, terwijl de koop kracht daalt en daarom is het noodig dat het winstmotief wordt uitgeschakeld, en daar voor is noodig de gemeenschapsproductie, om uit de crisis te komen. Daarom moeten wij naar een ander stelsel, en daarom moeten wij strijden daar de bevoorrechte klasse zijn po sitie niet prijs geeft, maar de arbeiders worden het slachtoffer er van Wanneer de be zittende klasse fatsoenlijk wilde zijn, had zij te zorgen, dat die werklooze een bestaan bad, en de zorg voor de werklooze die er nu is, is gekomen door de organisatie en toch zijn er nog gemeenten, waar nog geen werfc- löozenzorg is en waar de mensehen nog over geleverd zijn aan de liefdadigheid. Wij weten wel wat dit zegt. Spr. wees er op. dat de arbeider wel wat heeft toegekregen van de bezittende klasse, maar altijd met kleine beetjes, maar in tijden van laagconjunctuur wordt het voor de arbeiders slechter. Wij zijn een machtige organisatie en ziin een macht, maar wij hebben niet de macht, daar er nog een belangrijk aantal arbeiders is, dat nog niet met N V. V. en S. D A F. mede gaat Spr. wees hierbij op de christelijken en de U behoeft slechts bij Uw winkelier een flacon van het bekende Odol- mondwater of een groofe fube Odot-tandpasfa fe koopen en U krijgt tot nader aankondiging er gratis een prachtige Pollopas-beker bij. Daar__ deze bekers in 8 schitterende kleuren verkrijgbaar zijn, kan ieder lid van het gezin zijn eigen beker onmiddellijk herkennen. Odol «mondwater desinfecteert den mond, OdoUtandpasta reinigt Uw gebit en houdt het mooi en gexond. roomscli-katholicken, die niet op het standpunt staan van de productiemiddelen aan de ge meenschap. Het is in deze donkere dagen noodig dat wij alles hebben te doen om een gezonde en sterkere beweging te houden, wat ook noodig is voor een gezond gezin en gezinsgeluk. Spr. wees op de typografen, die een krachtige organisatie hebben, wat zooveel beter is dan de veldarbeiders. Spr. wees verder op de arbeiders, wier pers er is om hun op de hoogte te houden van de be weging en wanneer men zich daar aan houdt, is er in deze donkere dagen nog wel Licht. Een luid applaus was het loon van den spreker. Hierop volgde de door B. en W. goedgekeurde verloting, waarvoor 100 huis houdelijke prijzen beschikbaar waren. Thans was het woord aan de tooneelver- eeniging I. D. D. A. met een zedenspel uit den oorlog, tooneelspel in drie bedrijven van ds. S. K. Bakker, een werk, dat met ernst en toewijding is voorgedragen en bij de aan wezigen een lach en een traan naar voren bracht. Een luid applaus, vele malen gehaald, was het loon van de spelers. Hierna was het woord aan den voorzitter voor de sluiting. Hij bracht hulde aan den schrijver en de vertolkers voor hetgeen zij ten beste hebben gegeven, dank aan den spreker van dezen avond, en wekte op tot krachtige zamenwerking om op te bouwen voor het socialisme, voor een betere samen leving. Hij wekte vooral de jongeren op om krachtig samen te werken. Feestmiddag Hercules-Hebe. Nog In verband met het vijftig-jarig be staan van Hercules-Hebe werd Zondagmid dag in de Prins-Maurits een feestmiddag gegeven in hoofdzaak voor de adspirant meisjes en jongens van de vereeniging. Om 2 uur was het reeds een krioelende massa al die jongens en meisjes die zooals te begrijpen is tamelijk druk waren met het vooruitzicht van het feest. Te halfdrie had de opmarsch naar het tooneel van de ongeveer 80 jonge gymnas ten op keurige wijze plaats, waarna de vaan delgroet volgde. Na het gezamenlijk zingen van het turn lied, worden door den leider en voorzitter van de Hercules-Hebe feestiviteiten de heer Wilken in zijn openingswoord de kinderen toegesproken en de talrijke aanwezigen wel kom geheeten. Daarna zagen wij onl beurten de jongens en meisjes optreden met vrije en orde oefe ningen en oefeningen aan paard en brug. Het was een lust om te zien hoe daper cn zelfbewust de kleinste hun oefeningen ten beste gaven. Door de oudere jongens en musjes werden de oefeningen meerendeels op correcte wijze uitgevoerd. Vooral het nummer brug van de afdeeling der grootste meisjes hebben wij met groot genoegen aanschouwd. Dit was inderdaad keurig werk en is een bewijs van goede leiding. Wederom werden verschillende dansen uitgevoerd, zoowel door de dames van Hebe als door de jongere meisjes. Vooral deze dansen oogsten als altijd een enorm succes. De dans met als hoofdfiguren Atie Hart man (die een keurig staatlje van lenig- en vlugheid liet zien) en Riemke Haagsma, verwierf een dusdanig applaus, dat deze nogmaals moest worden gedaan. Luisterde Excelsier den middag op met muziek, voor afwisseling werd verder ge zorgd door de goochelaar Emil Moretti, welke alle aanwezigen en niet het minst de kinderen versteld heeft doen staan met zijn bewonderings waardige toeren. Staaltjes op het gebied van goochelen en als jongleur werden dan ook op verbluffende wijze uit gevoerd. Het heeft vooral voor de kinderen welke ook nog onthaald werden op limonade en koek een pracht feestmiddag geweest. Zoo als te begrijpen was het soms wel wat ru moerig, maar waarvoor was het dan ook een echt kinderfeest, wat over alle kanten schit terend is geslaagd. Na afloop sloot de heer Wilken met een kort woord en deelde onder luid hoera meüe dat Excelsior nog een paar nummertjes dansmuziek zal geven, alleen voor de jeu- dige gymnasten. Te 7 uur gingen allen zeer voldaan huis waarts. De gymnastiekvereniging Hercules- Hebe kan hiermede op een waardig en eer vol gehouden herdenking van het 50- en 30-jarig bestaan terug zien. Het geheel blijkt gegeven dat de voorbereidingen en leiding in goede handen was. Door de Zaanlandsche Zeilvereniging is van den heer J. Th. Verduin alhier ge kocht het eiland in het Alkmaardermeer, het geen bovengenoemde vereeniging tijdens de jaarlijksche wedstrijden in gebruik had, die er nu een consumptiegelegenheid zal laten bouwen. In het bestuur van de onlangs opgerichte begralenisvereeniging zijn gekozen de heeren S. de Kroon, C. Groot en A. v. d. Berg voor deze zijde van het kanaal en aan den over kant de Woude de heeren Jb. Groot Az., H- Klop en H. Meijsen. Tot heden zijn er veertig leden ingeschreven, welk aantal nog wel zal vermeerderen. De contributie is bepaald op 1.50 per jaar. Donderdagavond had in de zaal van den heer Slikker een Nutsavond plaats van het Nut van Algemeen, waar als spreekster op trad mevr. van der Veen—Wilson uit Alk maar. Door verschillende omstandigheden was het bezoek zeer gering, iets wat werkelijk te betreuren viel, aangezien de geachte spreek ster door haar boeiende voordrachten het publiek den geheelen avond door in span ning wist te houden. De heer Swan Sr. opende deze bijeenkomst met een kort woord, allen welkom heetende en in 't bijzonder genoemde spreekster. Allereerst werd gegeven „Het Triomflied der Beschaving" en vervolgens „De Jonge Koning" van Oscar Wilde. Na de pauze volgden nog eenige voor drachten van vroolijken aard. Het dank woord van den voorzitter aan mevr. van der Veen—Wilson gebracht was ten volle ver diend en de verzekering werd gegeven, dat haar voor een volgend seizoen wel weer een uitnoodiging onzerzijds zal bereiken, opdat de nu afwezigen ook dan van haar boeiende kunst kunnen genieten. Wij kunnen dan ook deze begaafde kunstenares tenvolle bij de diverse departementsbesturen aanbevelen. 'Zaterdagavond kwam de schippers- vereeniging „Schuttevaer", afdeeling Langendijk en omstreken in vergadering bijeen ten lokale van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer Hoogland, open de met een woord van welkom. Uit de mededeelingen van den secreta ris bleek dat het ledental 46 bedroeg en werd in het afgeloopen jaar 1 gewone en 1 buitengewone vergadering gehouden. Uit het financieel verslag bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 308 76, uitgaven 151.35, saldo 157.41. Geadvi seerd werd de rekening goed te keuren. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Hoogland herkozen. Een verzoek van den heer G. v. d. Oord om lid te worden van de vereeniging werd goedgevonden. Ingekomen was een schrijven dat niet aan het verzoek kan worden voldoen om een lid in de bevrachtingscommissie plaats te doen nemen. Medegedeeld werd dat het agentschap der bevrachtingscommissie te Broek op Langendijk is opgeheven en dat de schippers zich in den vervolge hebben te wenden tot het secretariaat te Alk maar em inlichtingen en wat meer daaraan verbonden is. Verslag werd uitgebracht ven een ge houden vergadering te Zaandam In aansluiting daarop werd het dienstig geacht een soortgelijke vergadering in deze streek te houden en daarvoor uit te uoodigen het hoofdbestuurslid Keijzer welke dan zal spreken over de be- vrachtingscommissieen haar werk. In verband met de te houden alge- meene vergadering van Schuttevi.er, welke gehouden zal worden op 17 Maart te Mepp-el, zal een voorstel op de agenda geplaatst worden om meer uniformiteit te brengen in de verlichting voor de scheepvaart. Een voorstel om te komen tot een al geheel vervoerverhaal van vrachtgoede ren op Zondag ionte een br^ discussie uit in verband m*t rtf l0®**6 ren daaraan verbonden en werrt s- a~ gevolge na gehouden stenim en* worpen ver- Een voorstel tot verlaging h, kaai eri bruggelden vond eer^il bijval, terwijl eveneens zal vn,'»- worden verbetering te brenge- ^st<3'4 s'uitingstijden van verschillermë -ln d,a bruggen. spoor- Als afgevaardigden naar de alc-em ne vergadoring werden benoemd dTk ren J. Keizer Jr. en J. Droog 0n T plaatsvervangers L. Bood en Pt Ls Heerik. n v d- Bij de rondvraag werden verschilu de bezwaren naar voren gebracht n gaande moeilijkheden bij de Mossel™" brug betreffende scherpe kanten U ii ondiepe plaatsen bruggediep te Broek™ Langendijk, vaart onder WarmenhuW en7 .welke ter bevoegde plaats* v!,' zacht zal worden om verbetering Een verzoek om de contributie te ver lagen vond geen bijval. In verband met de uitvoering der ka nalisatie-werken zal ter bevoegde piaa7 se verzocht worden rekening te houden" met de belangen der schippers om aan do Prins Hendrikkade een goed outileerde los- en laadplaats te maken Een adres zal aan den raad geiichf worden voor Broek op Langendijk tof vu-laging der vrachtgelden van de sluis Vervolgens werden nog 6eni scheepsartikelen onder de aanwezjl leden verloot waarna sluiting volgde Vrijdag 2 Maart vergaderde de corres. pondenten van den PlantenziektenkuniW dienst in het café van den heer Bouwstra. Mede waren aanwezig dr. Hazeloop, tuin. bouwleeraar te Alkmaar en de heer Huj. tuinbouwleeraar te Wageningen. De leiding berustte in handen van den heer Muller van Zuidscharwoude. Besloten werd om door te gaan met de proeven tegen knolvoet. Proefvelden zullen worden aangelegd met kalk en sublimaat bij den heer de Geus te Stroet zal worden door* gegaan en te St. Pancras in de Westbev r* kooy. Ook zal met R.V. 4 proeven worden gen»- men. Met de proeven tegen de draaiharfigheid zal worden doorgegaan. In de Boekelermeer is gunstig gewerkt met bespuiting langs de slootkanten met vrucht* boomcarbolineum-oplossing, dit zal worden voortgezet. Ook zal worden gespoten met naphaline rototon enz., ook zullen proeven worden ge nomen met carbid en R.N. 4. Voor het vuur in tulpen zal worden gespo ten met kolokill, ook met een kleine toevoe* ging van kopersulphaat. Californische pap en Bourgondische pap. De ontsmetting van wortelzaad heelt zul ke beste resultaten opgeleverd dat dit door de pz.h.d. ten zeerste wordt aanbevolen, en op telen en op bewaren. De ontsmetting koolzaad zal weden» plaatselijk worden uitgevoerd. Over vergoeding wordt nogal breedvoerig gediscusseerd, doch tenslotte besloten om dit plaatselijk te regelen. Op voorstel van den heer Schuur zullen dit jaar ook proeven worden genomen met gladiolen ontsmetten. HuisvlijtterUoonstelling, In de groote zaal van „Concordia"' Noordscharwoude wordt Zaterdag, Zondag en Maandag een huisvlijttentoonstelling ge houden, voor den geheelen Langendijk. Zeer vele inzendingen zijn ingekomen en het be stuur der tentoonstelling heeft de verschil lende artikelen smaakvol gerangschikt, zoo dat een mooi geheel is verkregen. Onder staand volgen de bekroonde inzendingen. Teekenen: P. Smit, Noorecharwoude, 13 jr., 6 teekeningen, 2e prijs; D. Kramer, 12 i. Zd. Scharw., 3 teekeningen le pr.; K. Bood, 11 jr., Nrd Scharw., 6 teekenigen le pr.; Th Langendijk 12 jr. Nrd. Scharwoude 4 tee keningen 3e pr.M. Langendijk 11 jr.f Nrd. Scharw. 4 teekeningen eerv. vermelding. Houtsnij- en figuurzaagwerk: O. vatt Rijn, Noordscharwoude, 2 barometers, kap stok 2e prijs.; C Nap, Oudkarspel 3 ta feltjes le ipr.K. Rus Br. op Langendijk Vogelkooi le pr.; F. Spanjaard Nrd. Schar woude 14 jr. schemerlamp 2t pr.; J. Kotnea Zd. Scharw. schemerlamp 3e pr.; Jfc* Kostelijk Broek op Langendijk Byoutene* doos 2e pr.; D. Kramer 11 jr. Zd. Scharw. wandbordjes, kerststal Ie pr.; E. J- Schoo- neveld Br. op Langendijk, naaidoos, kapstos eerv. verm.; P. Kardinaal 15 jr. Nrd. 137. Maar, ze stonden daar niet voor hun pleizier en de vliegeniers maakten dan ook gauw een eind aan de pret. Hoe eerder ze weer verder kwamen, des te beter. De vliegeniers legden ieder een jongen over de knie, dl eigen hun met een paar dikke takken een flink pak slaag te zullen geven, als ze niet gauw beter mee hielpen en toen werd het toestel verder in orde bi ucht. ge- 138. Het negerjochie was geducht van dien blanken man geschrokken en liep een eindje weg. Vooruit, in gestapt! Ze wenkten het jong, maar die bleef wan trouwend staan kijken. Nu, dan niet! We kunnen op hem niet wachten. Üe motor bromde, ze riepen hem nogmaals om te komen daar gingen ze de lucht in- 139. Nauwelijks waren ze los van de grond of het riegertje kwam hard aanloopen. Daar ging zijn prach tige vogel en hij moest achterblij-en Hoe kwam hy nu alle enthuis? De vliegmachine werd kleiner y kleiner en hij barstte in snikken uit! Zooiets zou hi' nooit in zijn leven meer meemaken,.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6