Agenda Binnenland Jietk óL Schoot ytheepstijdiHQeti JSucgedijke Statui Stad en. Omgooi»tg onovertroffen tegen Rheu matiek BERGEN. SCHAGEN. BEVERWIJK. LANGENDIJK. UITGEEST. NOORDSCHARWOUDE. TEXEL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoom v. Mij. Nederland. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Kon. Holl. Lloyd. Kon. Paketv. Maatschappij. HollandAmerika-Lija. JavaChinaJapan-Lijn. Rotterdamsche Lloyd. Silver-Java Pacific Lijn. Stoomvaart Mij. Oceaan. Weeroverzicht. HET ZWEMBAD-BESLUIT GOEDGEKEURD. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T.. 7.30 uur, hoofdnummer Bobby trekt van leer (avonturen), hoofdrol Harry Piel. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Raspoetin en de keizerin (rom.-hist.), hoofd rollen John, Ethel en Lionel Barrymore. Extranummer begrafenis koning Albert Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur. eerste hoofd nummer King of Jazz (revue), hoofdrollen Paul Whiteman en zijn band; tweede hoofdnummer Hij, zij en zijn zuster (klucht), hoofdrol Anny Óndra. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 8 Maart. 8 uur, Gulden Vlies, ledenvergadering Oranje-vereeniging. 8 uur, Harmonie, opvoering van De wereld op z'n kop door Üe Jonge Spelers uit Am sterdam voor de V.a.r.a., afd. Alkmaar. 8 uur, dancing Harmonie, propaganda- avond afd. Alkmaar van de Vereen, voor chr. gezondheids- en vacantiekolonies. Vrijdag 9 Maart. 2.30—4.30 uur, Harmonie, modeshow B. W. G. Lienesch. 7.30 uur, café Halfweg te Stompetoren, lezing D. van Egmond Jr. over behandeling tulpen enz. in zijn rodevoering aan zijn onlangs voor de Kamer afgelegde verklaring. Intusschen is het Balkanpact gesloten en is de non-agressieverklaring tussc'.en Polen en Duitschland bekend gemaakt, die er op berekend zijn in de betreffende deelen van Europa een zekere stabiliteit te scheppen. Overigens is de toestand evenwel niet verbeterd. De minister ver dedigde vervolgens de Belgische buiten- landsche politiek tegen de verwijten van den katholieken senator Dordolot Even uitvoerig besprak hij vervolgens de ont wikkeling der ontwapeningskwestie se dert het begin der ontwapeningsconfe rentie. Hij ontwikkelde daarbij de ge dachte dat een oplossing dezer kwestie zoowel rekening moet houden met de bepalingen van art. 8 van het Volken bondspact als met de erkenning van het principe der rechtsgelijkheid. Hymans besprak vervolgens de practi- sche oplossing de rontwapeningskwestie en stelde de vraag of Duitschland op de door het verdrag van Versailles getrok ken lijn zal blijven. De geheele wereld weet, dat het thans deze lijn reeds overschreden heeft en da het deze lijn nog verder zal overschrijden. Men weet evenwel ook, dat een herbewapening van Duitschland een algemeenen bewape ningswedloop met zich zou brengen. Om dit te verhinderen bestaat slechts een positief middel: het sluiten van een in ternationale conventie. Ten slotte ontwikkelde de minister de reeds medegedeelde politieke gezichts- punten der Belgische regeering. AANSLAG OP EEN VELDWACHTER. Maandagavond heeft te Lopik *en onbe kend gebleven wielrijder getracht den ge meenteveldwachter van Jaarsveld, Kool, met een mes te verwonden. De heer Kool reed op zijn fiets en voelde plotseling dat men met een scherp voorwerp hem aanviel. Er was een groote snede in de jas van den veldwach ter gemaakt, doch de man bleef ongedeerd. E>e dader verwijderde zich snel in de duis ternis. Waarschijnlijk staat deze aanslag in ver band met het optreden van den veldwachter tijdens de mishandeling van de N.S.B.-ers uit Schoonhoven in den avond van 15 Febr. Het onderzoek heeft tot nog toe geen resul taat opgeleverd. VERDUISTERING DOOR GEMEENTE ONTVANGER. De oud-gemeente-ontvanger en secretaris van Veen J. T., die in het huis van bewaring te 's-Hertogenbosch is opgesloten, wordt ver dacht van verduistering van 3000 in zijn hoedanigheid van gemeenteontvanger in de jaren 1932 en 1933. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. De heer Hermans, lid der Eerste Kamer, heeft den minister van justitie een vijftal vragen gesteld in verband met de vergade ring der N. S. D. A. P. te Doetinchem, waar bij verschillende personen u't Duitschland te genwoordig waren geweest, getooid met hakenkruis-insignes, welke personen in rijen van vier oir'er Duitsche commando's kwa men aanmarcheeren, een en ander hetwelk de verontwaardiging der bevolking opwekte. De heer Hermans wenschf te weten of de minister maatregelen zal nemen, dat het recht voor allen voortaan zal toegepast wor den en dus aan buitenlandsche propagandis ten voor het fascisme zal verboden worden op deze wijs politieke propaganda te maken? WORMERVEER MAG GEEN CENTRALE BOUWEN. De provincie in het gelijk gesteld. Bij koninklijk besluit is het beroep van de gemeente Wormerveer op de Kroon, tegen de beslissing van Ged. Staten van Noord holland, waarbij goedkeuring onthouden werd aan het raadsbesluit tot het stichten van een eigen electrische centrale, ongegrond ver een eige klaara. E>e raad van Wormerveer had besloten tot stichting van een eigen electrische centrale. Deze zou aan de stroomverkoopmaatschappij Zaanland stroom leveren en de Zaanland zou aan Wormerveer het benoodigde stich- fingskapitaal leenen. De Zaanland zou aan alle betrokken Zaansche gemeenten stroom leveren en hierbij derhalve een nieuw strocun- |lcht, verkoudheid, (pit, Ischla* hoofd- en zenuwpijn Attesten van ruim 6000 Prof* en Doktoren erkennen de goede en onschn delljke werking van T o g a 1. leveringscontact met het P.E.N., door het P.E.N. geweigerd, kunnen ontberen. Thans is dus ook de laatste der koninklijke beslissingen in het P-E N.Zaanland-conflict gevallen en is de provincie over de eeheele linde in het gelijk gesteld. HERINNERING AAN DEN OORLOG. De stoomtreiler Condor IJM. 72 heeft op de laatste reis tijdens de visscherij twee mij nen opgevischt. HET BACON-MYSTERIE. Verklaring van de varkenscentrale. Naar aanleiding van de berichten om trent knoeierijen bij den uitvoer van bacon van de Ned. Varkenscentrale naar België deelt de Varkenscentrale mede, „dat een der voornaamste oorzaken, waardoor de knoeie rij mogelijk was geweest, gelegen was in het feit, dat men bepaalde vertrouwensper sonen" had aangesteld. Het bleek echter, dat niet alleen het in hun gestelde vertrouwen waard zijn geweest en zelfs het middelpunt van een geheel net van smokkelarij zijn ge worden. Dit is o.a. het geval geweest met den hoofdvertegenwoordiger der centrale te Brussel. Meermalen werden uit België tele fonisch belangrijke orders door een vertrou wensman der Centrale -opgegeven. Er werd dan bij vermeld, dat de betrokken Belgische importeur het vleesch op een bepaalden dag aan een nader aan te duiden fabriek zelf per auto zou komen afhalen. Hierin ligt de grondoorzaak der knoeierij: dit vleesch werd nl. niet naar België geëxporteerd, doch hier te lande verkocht. Opmerking verdient hier bij, dat de Varkenscentrale uiteraard het vleesch voor export tegen beduidend lagere prijzen verkoopt dan de bacon, welke voor binnenlandsche consumptie is bestemd. Van deze methode heeft een aantal personen mis bruik gemaakt. Voortaan zal echter elke partij bacon, welke door de Varkenscentrale voor export wordt verkocht, door een ambtenaar der centrale orden begeleid tot aan de grens. Deze ambtenaar zal vervolgens de door de douane afgeteekende stukken naar de Var kenscentrale terugbrengen, ten bewijze dat de export werkelijk heeft plaats gehad. Als tweede maatregel zal het vleesch wor den voorzien van speciale stempels, duidelijk vermeldende of deze partij voor export dan wel voor binnenland is bestemd. Wat betreft de arrestatie van den Brussel- schen hoofdvertegenwoordiger, de betrokke ne heeft reeds eenige weken geleden schrif telijk zijn ontslag van den Centrale gekregen Toen had men nog geen vermoeden van de fraude. Het ontslag was gegeven op grond van de overweging, dat de export naar Bel gië zoozeer was achteruitgeloopen, dat het niet meer de kosten loonde in Brussel een hoofdvertegenwoordiger te hebben. Deze was naar Den Haag ontboden, om deze questie definitief te regelen met de directie van de Varkenscentrale. In den loop der vorige week kwam hij op het kantoor der Centrale, doch moest onver richter zake terugkeeren, aangezien de direc teur hem niet kon ontvangen. Inmiddels wa ren geruchten omtrent zijn aandeel in de fraude ook tot de Varkenscentrale doorge drongen en deze ontbood den hoofdvertegen woordiger gisteren ten kantore in de le Van den Boschstraat. Daar de directeur wist, dat de politie den hoofdvertegenwoordiger in verhoor wilde nemen, doch dezen nergens kon vinden, verwittigde hij de autoriteiten ervan, dat de hoofdvertegenwoordiger gis terenmiddag op zijn kantoor werd verwacht. Inderdaad kwam deze op het vastgestelde uur bij den heer Van Zwanenberg. Deze deelde daarop den hoofdvertegenwoordiger mede, dat hij was ontslagen. De politie, die eveneens aanwezig was, verzocht den hoofd vertegenwoordiger mee te gaan naar Rot terdam, teneinde een nader verhoor te on dergaan. Zooals inmiddels bekend is geworden, !s men naar aanleiding van dat verhoor tot zijn arrestatie overgegaan." MOLESTATIE BIJ EEN STAKING. Gistermorgen werd een aantal werkwilli gen bij de Gomarus-sigarenfabriek te Eind noven door een groep stakers het binnentre den van de fabriek verhinderd. De stakers H. D. en M. v. d. H. hebben den chef der pak- kerij en een jongen werkwillige mishandeld en de overige werkwilligen bedreigd. Van een en ander is bij de politie aangifte gedaan, die proces-verbaal opmaakte. BRAND. Kortsluiting. Gisteravond is een hevige brand uitgebro ken in de nieuw-gebouwde boerderij van den landbouwer N. v. d. Boom, in de Dorpstraat te Dreumel. De bewoners slaagden er in, het vee groo- tendeels te redden. Een kalf en een aantal kippen kwamen in de vlammen. De boerderij is tot den grond toe afge brand. De inboedel en andere inventaris zijn eveneens verloren gegaan. Vermoedelijk is de brand door kortsluiting ontstaan. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp tot het aan gaan van een of meer geldleeningen ten laste van het rijk. De minister van financiën vraagt daarbij machtiging tot het aangaan van leeningen tot een bedrag van ten hoogste 900 millioen voor conversie en consolidatie. Te Velsen is een man aangehouden, ver dacht van medeplichtigheid aan den onlangs in een ijzerhandel aan de Breestraat te Be verwijk gepleegde inbraak. In zijn woning zijn een aantal voorwerpen gevonden, afkom stig van den diefstal. De heer G. Spruit, de welbekende conciër ge van het gemeente-museum alhier, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 April a.s. ont slag gevraagd. "■Tot voorzitter van het burgerlijk armbe stuur in deze gemeente is tot voorzitter geko zen de heer P. Besse, zulks ter voorziening in de vacature P. Bakker Czn. Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen. In café „De Beurs" werd Woensdag 7 Maart een afd-eeling van de Neder landsche Vereeniging van Huisvrouwen opgericht. Bij de opening kon de waar nemend voorzitster, mevr. Brcnder, een groot aantal dames welkom heeten. Na een aardige causerie van mevr. van Giise, lid van het Hoofdbestuur, die doel en streven van de Vereeniging uiteen zette. werd tot oprichting overgegaan Meer dan 70 dames gaven zich als lid op. Mevr. Bronder werd bij acclamatie tot presidente gekozen. Verdere be stuursleden zijn de dames Roggeveen Stammes, Wynia, Dekker—Stammes M. de Veer uit Schagen, Breebaartv d Horst uit Callantsoog en Borst—Sleutel uit Haringhuizen. Meteen verzoek aan de aanwezigen om nog meer leden te werven, sloot de voor zitter deze gezellige bijeenkomst. De veilingbesturen hadden tot Dinsdag uitstel gekregen voor een regeling van de moeilijkheden met de Spaarnebank die het faillissement-der veilingen had aangevraagd De veilingbesturen hebben nu weer 14 da gen uitstel gekregen. De waarschijnlijkheid is thans groot, dat men tot een schikking komt. Onze Langendijker schippers ondervin den begrijpelijkerwijze ook den nadeeligen invloed van de crisis voor een deel voort spruitende uit de mindere activiteit in de bouwvakken en ander bedrijven, die weinig „vracht" geven in dezen malaisetijd. Maar het zijn in het bijzonder de Langendijker schippers, die minder werk hebben als gevolg van een omstandigheid, die niet onmiddellijk met de crisis verband houdt. En deze bestaat hierin, dat groote hoeveelheden aan de vei lingen verkochte groenten, niet meer per mo torboot maar per auto worden vervoerd. Dit auto-vervoer vanaf de veilingen is zoo in om vang toegenomen, dat dit voor de Langendij ker schippers een geweldige strop is. Naar alle kanten heeft dit vervoer plaats en vooral naar de groote steden, waarheen de schip pers voorheen groote hoeveelheden groenten brachten. Dat vervoer met auto's gaat na tuurlijk veel vlugger en er zijn er bij, die ook kolossale vrachten kunnen bergen. Dat er op deze wijze nu veel minder werk voor onze schippers is, ligt voor de hand. 'Naar wij vernemen zal de melksui- kerfabriek alhier Maandag 19 Maart a.s. weer in werking treden. 'In een dezer dagen gehouden verga dering van eenige ouders wier kinderen de o. 1. school hebben doorloopen heeft men besloten om tot oprichting van een jeugdclub over te gaan op neutralen grondslag. Het doel is om wekelijks bij e.kaar te komen en dan b.v. huisvlijt e. d. te be oefenen, voorlezen enz., terwijl verder de bedoeling is om in den zomer een uit stapje te maken. Reeds hebben zich pl.m. 40 jongens en meisjes als lid opgegeven allen van den leeftijd 1217 jaar. Het bestuur bestaat uit mevr. A. Boot —Groot en de heeren L. Mallekote, K. v. Dijk, W Tuin, IJ. Kaan, J. Heidsma en J. Deutekom. 'Maandagavond werd te den Burg een vergadering gehouden, uitgeschreven door 't bestuur van de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer Mooi Texel. In deze vergadering, die door een flink aantal personen werd bijgewoond, werd opgericht een onderafd. van „Mooi Texel" voor den Burg. Op Texel bestaan thans 2 groote vereenigingen voor vreemdelingenverkeer. „Mooi Texel en V.V.V. Texelde Koog, welke vereeni gingen samen één propaganda-commis- sie vormen. Onderafdeelingen zijn thans opgericht te de Cock6dorp en te den Hoorn en thans te den Burg. Tot be stuursleden van de onderafdeeling wer den gekozen de heeren M Bruijn, op voorstel van 't hoofdbestuur, tot secre taris en Joh. Parlevliet, J Beumkes, J. Kikkert Jzn., N. Ran en S Prins. Goedgekeurd werd een voorgelezen concept-huishoudelijk reglement Besloten werd het lidmaatschap „Mooi Texel" voor leden van de afd „Den Burg" te verhoogen met 50 ct. per lid en 1 voor pensionhouders. De heer Jonker deelde vervolgens mede, dat de propaganda weer zou be staai. in 't plaatsen van advertentiën in 12 tot 14 groote bladen en in eenige bladen in 't Noorden van ons land en in 't verspreiden van een vouwblad. Daar 't ledenaantal te den Burg in vergelijking met den Hoorn en De Cocksdorp gering is, meent de voorzitter van Mooi Texel, burgemeester Oort, dat dit nog wel flink is op te voeren. Nadat nog eenige besprekingen ge houden waren en de heer Parlevliet den aanwezigen verzocht had trouw de ver gaderingen te bezoeken, werd de verga dering gesloten met dank voor de op komst Bij de gehouden stemming van 2 nota belen der Ned. herv. kerk te Oudkarspel, periodiek aftredend de heeren Jb. Eecen en Barneveld, thuisreis, 3 Maart v. Valparaiso. F. Moeijes, zijn deze weder herkozen. VREES VOOR T.B.C. IN SCHOOL. De ouders van leerlingen eener openbare school te Aengwirden in Friesland hebben hun kinderen, die behooren tot de klasse van den onderwijzer, welke na lang verblijf in een sanatorium voor T.B.C.-liiders, weer zijn taak had aanvaard, van school thuis gehouden. Met het oog op de Leerplichtwet overwegen sommige ouders hun kroost naar een andere school te zenden. VRIJZINNIGE PREDIKANT IN INDIE. In tegenstelling met de aanvankelijke afspraak zal ook dit jaar een vrijzinnige Rredikant uit Nederland een tourneé door led.-Indië maken ter versterking van den band tusschen de vrijzinnige hier te lande en in Indië, en wel ds. E. D. Spelberg te Nij megen, voorheen te Egmond-binnen. Poelau Laut, 7 Maart v. Hamburg n. Bremen. Tawali, 7 Maart v. A'dam n. Hamburg. Berenice, 7 Maart v. A'dam n. Kopenhagen. Iris, 7 Maart v. A'dam n. Cristobal. Oranje Nassau, uitreis, 7 Maart v. E>over n. Madera. Orania, uitreis, 7 Maart Femando Noronha gep- Roggeveen, 5 Maart v. Batavia n. Manila. Dinteldijk, Vanc.-Rott., 3 Maart te Seattle. Drechtdijk, 3 Maart v. Los Angeles n. Rott. Tjisondari, 5 Maart te Shanghai. Slamat, 7 Maart v. Rotterdam n. Batavia. Silverash, 3 Maart v. Vancouver n. Calcutta. Silverbeech, 6 Maart v. Vanc. te Calcutta. Polyorus, Java-A'dam, 5 Maart v. Padang. Panorama brengt ditmaal bij een interes sante beschrijving, zeer mooie opnamen van een vliegtocht door Zuid-Afrika. Van de be grafenis van koning Albert van België en ook van den intocht van koning Leopold zijn vele fraaie foto's opgenomen. De filmrecen sent bespreekt bij duidelijke kieken ditmaal „De Jantjes". De geïllustreerde rubrieken binnen- en buitenland, sport, mode, enz. zijn weer zeer uitgebreid en het weekblad bevat zooals gewoonlijk vele fraaie natuuropna men. Verhalen en novellen zijn er ditmaal van Frank F. Braun, van Robert Belfrew, van Max Beltee en van Dick Norton. GETROUWD: Andries Kesselaar en Catharina Houtkoo- per. Adrianus de Kort en Anna Visser. Adrianus Rootring en Frieda Raguse, Maarten de Rooij en Neeltje Blokker. GEBOREN: Hans, z. van Luite de Leeuw en Anne- chiena Zuidema. Antonius, z. van Anto- nius Telleman en Bregje Overpelt. Joseph, z. van Peter Schneider en Catherine Natter- mann. Klaas, z. van Pieter Mantel en Cornelia de Waard. OVERLEDEN: Gerrit Klarenbeek 72 jaar. Wielrennen. NEDERLANDSCHE WIELREN UNIE. Een ronde door Nederland? Naar aanleiding van het artikel onder bo venstaand opschrift in het ochtendblad van „De Telegraaf" van 7 Maart, deelt de voor zitter der N.W.U, het volgende mede: Hem is bij geruchte bekend, dat bij eenige personen het voornemen bestaat om zoo mo gelijk een ronde dooi Nederland te organisee- ren. De N W.U. heeft echter dienaangaande nog geen enkele mededeeiing ontvangen. Ter audiëntie bij den minister van water staat is Z.E. er op gewezen dat in verschil lende landen, waar het wegdek niet breeder en het verkeer niet minder druk dan in Neder land, is, toestemming gegeven wordt tot het houden van wegwedstrijden. Dat er ook hier te lande gToote belangstel ling bestaat voor wegwedstrijden en dat de N.W U. in het belang der wielersport gaarne vergunning zou bekomen tot het doen houden van enkele wegwedstrijden. De minister zeide, alvordens zijn standpunt in deze te kunnen bepalen, concrete voorstellen te moeten ont vangen. Daartoe zal aan de Sportcommissie der N.W U opdracht gegeven worden een des betreffend rapport aan het Hoofdbestuur uit te brengen. Visschen. HENGELAARS30ND ALKMAAR EN OMSTREKEN. Bovengenoemde bond heeft Zondag en Woensdag kegelwedstrijden gehouden Beide keeren werd op baars gevischt. Zondag waren er 26 deelnemers, die naar waarnemingen, verricht in deïTm., van 8 Maart mor««a Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bildt Met Hoogste barometerstand 763,8 miw Dyon. nm- 'e Laagste barometerstand 735,7 mii Vordöyan. te Verwachting, geldig tot den avond v»n Maart: Van 9 Matige tot zwakke later wellicht toen***, de zuid-westelijke tot zuidelijke wind; tiideri opklarend; aanvankelijk weinig 0f geen gen; lichte vorst des nachts overda-r ;J' zachter. De depressie over Scandinavië trekt lan» zaam oostwaarts en op het vasteland Sl& de barometer overal, terwijl hij in Ieriandf de Golf van Biscaye daalt zonder dat er „J van een diepe depressie blijkt. In Scandia^ is de vorst, vooral in het midden, tot struv toegenomen. Ook in Midden-Frank^^ weer tot 5 graden vorst voor. Elders^ vasteland is de temperatuur tot dicht feu vriespunt gedaald, terwijl de koude in venlucht een flinke verwarming overdag a\ beletten. Alleen aan de Duitsche Oostzeekiat waait het nog krachtig, in Frankrijk is het bijna overal windstil en vooral in het oost® mistig. In Ierland begint regen te vallen, in Oost-Duitschland valt sneeuw. Bij krimpenden wind kan na een koudm nacht geleidelijk temperatuursstijging worden verwacht samen 72 baarzen vingen. De uitslag luidde: 1. C. Schouten. 9 baarzen; 2. W. Roos, 7 baarzen; 3. C. Hein. 6 baarzen; 4. H Steur, 5 baarzen; 5. H. v. Klasing, 5 baarzen. Woensdag waren er 12 deelnemers, die 29 baarzen vingen. De uitslag luidde: 1. J, Bruin, 5 baarzen; 2. H. de Jong, 5 baarzen; 3. A. Houtkooper, 4 baarzen. In het vereenigingslokaal „Londen" wer den de prijzen uitgereikt. Daar werd tevens bekend gemaakt, dat de bond thans 22 K.M. vischwater heeft Naar wij vernemen is door Ged. Sistei het raadsbesluit tot het bouwen van een open bad- en zweminrichting goedgekeurd. Het comité van actie „voor een sportfond- senbad zal zich dus nu met een verzoek tot vernietiging tot de Kroon moeten richten EEN WRAK DAT WEER BOVEN KOMT. Men schrijft ons uit Texel: Bij 't graven is in den Prins Hendrikpolder alhier, een wrak van een schip zichtbaar ge worden. Reeds in 1769 werd den Prins Hen- drikpolder ingedijkt, doch is later weer on- dergeloopen en in 1846 opnieuw 'n2e"'fó De tjalk zal vermoedelijk wel vóór 1769 daar gezonken zijn. HET FAMILIEBAD „DE BERGERMEER". Naar wij vernemen is het familiebad „D® Bergermeer" gepacht door den heer H- Resie te Zaandam, die aan de gemeente Alkmaar een aanbieding had gedaan voor het stichten van een open zwembad. W"*6 aanbieding echter niet werd geaccepteerd. De heer Resie zal het bad, dat belaflgri]* verbeterd zal worden, 1 Mei in exploitatie nemen. FAILLISSEMENTEN. Heden zijn in staat van faillissement ver* kiaard lo. J. Bossert, Oudegracht 168, alhier, met benoeming van mr Krabbe tot rechter-coffl- missaris en van mr. Kraakman tot curator, 2o. J. Y. Houtop, landbouwer te Slootdorp (Wieringermeerpolder), met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en va mr. Buiskool tot curator. LICHT OP. Hedenavond voor rijwielen, motorriitui" gen en andere voertuigen 6.10 uur ucu op- COLLECTE TOT ZEDELIJKE VERBETERING VAN GEVANGENEN- Bestuur van de Afd. Alkmaar en comi^® van aanbeveling en uitvoering verzoekein het volgende nog te willen opnemen ter beveling van de collecte tot zedelijke ve ring van gevangenen. .„ving De reclasseering roept aller medewerking in om de jaarlijksche collecte, die op Zat dag 10 Maart o.s. gehouden zal worden, ooen slagen. i„flt De tijdsomstandigheden nopen den et* zijn subsidies te besnoeien in plaats va te vermeerderen. n^ias- De tijdsomstandigheden nopen de Keua seering haar werk te vermeerderen mpia* van het te besnoeien. wie„ Bezuiniging op de administratie-onkos van het Genootschap tot Zedelijke Vert* ring der Gevangenen (o, eeuw-oude naa wat geeft gij ons goede reclaseeringsw toch slecht weer!), is niet mogelijk, om die onkosten reeds altijd zoo matig zijn s houden, dat ze niet meer te verlagen «i

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3