DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. (Rechtszaken Bond van Ziekenkassen in N.H. boven het IJ. Indië, waarin deze opwekte tot het vormen van een internationaal communisme. Hoe meer dit idee doordringt tot het bewustzijn der volken, hoe minder strijd is er noodig. Het socialisme moet ontdaan worden van de utopie, dat de Internationale na nog één stootje op aarde zal komen. Verder moet men inzien, dat de tijd van de democratie voorbij is en dat het fascisme slechts een voorbij gaand iets zou zijn. Democratie (volksregee- ring) bestaat niet, er wordt over het volk be schikt, het wordt door zijn regeerders belee- digd; het parlement heeft zijn taak vervuld, kan niets meer doen zonder de groote ban ken. Wij kunnen eigenlijk het fascisme dank baar zijn, dat het mogelijk maakt de ware toestanden te zien. Geweld, oorlog en kapi taal behooren bij elkaar, zij vormen het fas cisme. Met het geweld der fascisten kunnen wij daar niet tegen op, want dan zouden wij nog méér geweld moeten gebruiken en het kan daarom bij een revolutie niet anders dan bij zaak, een noodlottige bijzaak zijn. Wij heb ben dat geweld ook minder noodig naarma te het juist inzicht doordringt omtrent het wezen van het fascisme. De revolutie heeft haar eigen strijdmiddelen, die ver uitgaan boven het beginsel van het geweld, n.1.: vrij heid, menschelijkheid, persoonlijkheid en so lidariteit. o - Vragen werden den spreker niet gesteld, zoodat de heer Dekker de vergadering sloot met dank aan den heer de Ligt en het uitspreken van de hoop, dat diens woorden overdacht zullen worden. In het Gulden Vlies werd gistermiddag een vergadering gehouden van den bond van Ziekenkasen in Noordholland boven het IJ. De v o o r z i 11 e r, de heer H. G. R ij s uit Warmenhuizen, verheugde zich in zijn ope ningswoord over het feit, dat alle afdeelin- gen aanwezig waren en heette in het bijzon der welkom de nieuwe afdeeling Burgerbrug, de wensch uitsprekende, dat andere afdeelin- gen het voorbeeld van Burgerbrug zullen volgen en eveneens zullen toetreden. Jaarverslag In het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris den heer Jb. Vinke uit Broek op Langendijk, wordt het ten zeerste betreurd, dat zooveel kassen nog van verre blijven staan, al werd met dankbaarheid geconsta teerd, dat wederom een afdeeling was toege treden. Op 1 Jan. 1934 telden we 11 kassen met een ledental van resp. Abbekerk 20 (24), Broek op Langendijk 229 (229), Schagen 116 (120), Schoorl 100 (104), Venhuizen 44 (45), Uitgeest 97 (107), Warmenhuizen 75 (87), Sijbecarspel-Benningbroek 33 (34), tezamen 960 (1023) waaronder 61 vrouwen. De tus- schen haakjes geplaatste cijfers zijn van het vorig jaar. Wanneer we deze cijfers alzoo bezien dan blijkt daaruit dat op één na schier alle kas sen een achteruitgang hebben te boeken met een totaal van 63, zulks is een bedroevend verschijnsel, waarvan de oorzaak gezocht moet worden in het afvoeren en verscheiden van oudere leden, terwijl daartegenover als gevolg van de economische omstandigheden er een zekere lauwheid bestaat bij de plaat selijke vereeniging. Het bezit der 11 kassen bedroeg op 1, Jan. 1934: 18245.66^ (v. jaar 19049.8414). Verdeeld als volgt: Abbekerk 709, Broek op Langendijk 2428.2934, Hoorn en om streken 1677.52, Nieuwe Niedorp 2126.11, Schagen 1820.54 34, Sybecarspel-Bennebrug 1618, Schoorl 2484.51, Hauwert 1130.89, Utgeest 975.28, Venhuizen 2479.1834, Warmenhuizen 797.97. Het totale bedrag per lid omgerekend be draagt plm. 19 (vorig jaar 18.60). Aan contributie is ontvangen een bedrag van 10208.99 (v.j. 11565.82) terwijl aan ziekengeld is uitgekeerd 9715.05 (v.j. 10155.59). In het geheel hebben zich 283 ziektegevallen voorgedaan, (v.j. 296) hetwelk is plm. 30 op de 100 leden. Het aantal uitbetaalde ziektedagen be droeg 10443 (v.j. 80.69) dat is plm. 11 per lid. Wanneer we deze cijfers overzien dan mer ken we op dat het aantal uitbetaalde ziekte dagen beduidend hooger is dan het vorige jaar hetwelk hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in de langdurige ziektegevallen van oudere leden der verschillende kassen, hetwelk een aanzinlijk tekort te weeg brengt in het bud get der betrokken kassen. Het herverzekeringsfonds voorziet dan ook in een groote behoefte tot het verstrekken van hulp in deze omstandigheid. Het aantal kasen dat leeft naar het unifor me reglement bedraagt 8, terwijl daarnaast 1 kas 100 dagen, 1 kas 6 weken, en 1 kas 60 weken uitkeert. Tot lid der commissie, belast met het na zien der rekeningen over 1934 werd de kas Venhuizen aangewezen. De begrooting voor 1934 werd in ont- vangst en uitgaven vastgesteld op 167. De aftredende bestuursleden D. Groen en H. G. Rijs werden herkozen. De rekening over 1933 staat in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 188.02. Voor- deelig saldo 58.49 en werd, na rapport van de financieele commissie, goedgekeurd, even als het financieele verslag van het Herver zekeringsfonds over 1933. Ontvangsten en uitgaven 1341.69, voordeelig saldo 2.41. Herverzekeringsfonds. Met het oog op de meerdere zekerheid voor de draagkracht van het herverzekeringsfonds 6telde het bestuur voor te bepalen, dat de aangesloten kassen zich verbinden voor den tijd van drie jaar aan het herverzekerings fonds. De voorzitter gaf een toelichting op dit voorstel, dat op een 2-jarige ervaring be rust. Getracht moet worden een gezonde ba sis te krijgen. Spr. drong op aanneming aan, ook van de volgende voorstellen. Venhuizen stelde aanhouding voor tot afhandeling van de volgende punten en werd daarbij gesteund door Schoorl. Hiertoe werd besloten. Het volgende bestuursvoorstel was een voorstel om voor ziektegevallen welke in aanmerking komen voor herverzekering niet meer uit te keeren dan 50 pCt. over de ge- heele duur der ziekte. Dit voorstel was nood zakelijk op grond van de financieele uit komsten van het herverzekeringsfonds. Geen uitkeering. Aan hen die door ouderdom niet meer kun nen arbeiden. Dit voorstel werd door het bestuur ge daan, omdat het herverzekeringsfonds een fonds is, dat uitkeering doet bij ziekte en financieel niet in staat is om uitkeenngen aan ouden van dagen te doen. Venhuizen vroeg of het de bedoeling was leden, die 60 jaar waren geworden en steeds lid, niet in de herverzekering te nemen. De voorzitter: Bedoeld wordt onher stelbare ziektegevallen. Venhuizen: Die vloeien volgens het re glement stelselmatig af, doch de eerste twee jaar als ze ziek worden moet worden uitge keerd. De secretaris: In de praktijk is geble ken, dat er voor de kassen loopen, die niet ziek waren, doch wegens ouderdom geen ar beid konden verrichten. Venhuizen: Dat gebeurd bij ons nooit. De secretaris: Het is gebaseerd op de praktijk te Broek op Langendijk. Geen ouder wordend lid dat ziek wordt blijft recht op uitkeering houden volgens de gestelden tijd, of tot hij door den dokter ge nezen verklaard is. De ziekenkassen beoogen een tijdelijke hulp bij ziektegevallen. Venhuizen ging hiermede accoord. Schoorl constateerde, dat er nog drie kassen zijn die het reglement niet hebben. Het aantal weken zal verlaagd moeten wor den of de uitkeering gehalveerd. Bij ouder dom is het de vraag: wanneer is men ziek geworden en wanneer is men hersteld". Voor oudjes is het hard, dat ze moeten worden uit gesloten en daarom kan er over gedacht wor den aan hen een percentage uit te keeren Laat men dit onder de oogen zien voor het volgend jaar. Spr. beoogde een uitkeering aan de kwakkelende menschen. Het is niet vol te houden 26 weken vol en 26 weken 50 pCt. uit te keeren. Spr. gaf dit nader aan en bepleitte een onderzoek bij de herverzekering. Een statistisch verslag kan daarover het vol gend jaar worden uitgebracht, ook van de uitkeeringen der verschillende kassen. Reser ve is noodig al zal daardoor de contributie verhoogd moeten worden. Laat men de voorstellen als proef beschou wen. Devoorzltter gevoelde voor de argu menten van Schoorl, doch de moeilijkheid blijft bestaan het financieel uit te voeren. De kassen moeten een lijn stellen en kunnen niet het gevoel volgen bij chronische afwijkingen. Doet men dit niet, dan loopt men het doel voorbij. Men moet zich vasthouden aan de bepalingen in het reglement en noodgedwon gen de ouderen, die geen valide werkers meer kunnen worden, op zij zetten. Depenningmeester betoogde, dat het Herverzekeringsfonds niet kan blijven be staan als er geen reserve kan worden ge vormd. Schoorl wilde een brug vormen door na het 60ste jaar 50 uit te keeren. De secretaris wilde ieder geval op zich zelf beschouwen. In Broek heeft men een 90-jarigen, die alleen uitkeering krijgt als hij ziek is. Schoorl wil ook geenszins uittreding, doch wil voor de kwakkelende, dure klanten een oplossing. Depenningmeester zeide, dat in Uitgeest de leden, waarvan de dokter ver klaart, dat zij nimmer meer beter kunnen worden, er met 8 weken uitkeering uitgaan. Burgerbrug zeide, dat men daar vanaf 1 Jan. de oudere leden verplicht heeft om met hun premiebetaling terug te gaan tot een uitkeering van 7 per week en beval deze regeling ook bij Schoorl aan. Hierop volgde een uitvoerige geanimeerde onderlinge bespreking. De voorzitter zeide, dat het herver zekeringsfonds zich op het standpunt stelt, dat ook zelfs 80-jarigen, die lang ziek zijn feweest, hun uitkeering blijven ontvangen ij ziekten, doch niet als zij niet ziek zijn, doch wegens ouderdom niets kunnen verdie nen. Burgerbrug vond dit voor het fonds gevaarlijk. Iemand, die niet meer kan werken en wiens onderhoud uit andere hoofden wordt voorzien, moet geen hoogere uitkee ring van 7 ontvangen. Venhuizen: Geen uitkeering mag hooger zijn dan het loon. Schoorl wilde voor alle verzekerden nagaan of zij het loon, waarvoor zij ver zekerd zijn, ook werkelijk verdienen. De voorzitter oordeelde, dat iedere vereeniging moet beoordeelen hoe ze de duur van de uitkeering en het maximum van de uitkeering wil regelen. Het bestuur werkt aan statistische gegevens. Wel moet men zich ter dege overtuigen of men te doen heeft met een ziektegeval. Burgerbrug zeide maar 10 weken uit te keeren en dat dan het herverzekerings fonds na de 13de week uitkeert. Devoorzitter: Het herverzekerings fonds is voor uw afdeeling niet van toepas sing. U zult uw reglement moeten wijzigen. Pas als u 26 weken gaat uitkeeren, kan u tot het herverzekeringsfonds toetreden, uw bij drage wordt dan procentsgewijze vastgesteld. Het bestuursvoorstel om aan de aangeslo ten kassen uit het herverzekeringsfonds van de 13de tot de 26ste week 50 bij te dra gen voor hetgeen de kas aan een lid uitkeert, werd tenslotte aangenomen. De oude leden blijven hun uitkeering be houden, in geval ze ziek zijn, doch niet in gevallen waarin ze door ouderdom niets kunnen verdienen. De regeling gaat in met 1 Jan. 1934. Besloten werd met ingang van 1 Jan. 1935 de aangesloten kassen te verplichten voor den tijd van 3 jaar te verplichten tot aansluiting bij het herverzekeringsfonds. Maximum leeftijdsgrens. De kas Broek op Langendijk deed het voor stel om de maximumleeftijdsgrens voor nieu we leden te stellen op 40 jaar en van toege- latenen boven 25 jaar 3 cent in plaats van 2'i/> cent te heffen per verzekerde gulden. Het bestuur adviseerde met het oog op het steeds achteruit loopen der reserve tot aan neming van dit voorstel. Ook stelde het bestuur voor om den maxi mumieeftijd yoor hen die door het herver zekeringsfonds worden aangenomen van 50 op 40 jaar te stellen. Sijbecarspe 1—B enningbroek stelde voor den leeftijdsgrens op 45 jaar te stellen en de premie per verzekerde gulden voor leden beneden 30 jaar op 2Vs>. van 30 tot 40 jaar op 3 cent en boven de 40 jaar op 4 cent. Nieuwe-Niedorp was tegen beide voorstellen. Devoorzitter zeide, dat het bestuur adviseerde en progressie wel gewenscht achtte. De klassen bleven vrij deze aange legenheid zelfstandig te regelen. 'Schoorl bleef voor het stellen van een leeftijdsgrens inzake toetreding. Voorkomen moet worden, dat men te lang wacht met toe treding. Als men 40 jaar is, moet men toch wel het besef hebben van zijn plichten tegen over de gemeenchap. Voorkomen moet wor den, dat oudere nieuweJeden parisiteeren op de kas die anderen bijeen brachten en daar om is het wel noodig voor nieuwe leden bo ven 25 jaar een hoogere premie te heffen. Devoorzitter drong er op aan in dien zin te handelen en het voorstel-Broek op Langendijk of Sijbecarspel-Benningbroek aan te nemen. Het voorstel om den maximumleeftijd voor het herverzekeringsfonds op 40 jaar te stel len, gaf eveneens aanleiding tot een uitvoe rige bespreking. Ten slotte werd besloten dézen leeftijd op 45 jaar te stellen. ALKMAARSCHE POLITIERECHTER Zitting van Maandag 12 Maart. (Vervolg). EEN ONGEWENSCHTE. Een handelsreiziger uit Enkhuizen, de heer Joh. D., was gedurende 2 jaren in betrekking bij den boekdrukker Post- huma aldaar. Aanvankelijk voldeed de heer D. zeer goed, doch later ging zijn ster zichtbaar verbleeken en maakte, hij zich aan diverse verduisteringen van ge:'nde kwitanties schuldig. Verdachte scheen het gewicht van hetgeen hem ten laste gelegd werd be langrijk te onderschatten. Zijn houding maakte evenwel zijn zaak niet beter. Bij het nazien der kwitanties bleek dat de verdachte ook nog valschelijk met den naam Posthuma had onderteekend en eigenmachtig het bedrag had geïncas seerd. Dus al weer 'n nieuw ernstig strafbaar feit. Tegen verdachte, op wien den officier geen prettigen kijk kreeg, werd gevor derd, mede gelet op zijn onsympathieke houding, 3 weken gevangenisstraf. Vonnis conform den eisch. VUURPIJLEN VERDONKERE MAAND. De niet verschenen visscher Klaas H. te Urk, had 2 vuurpijlen verduisterd van den evenzeer niet aanwezigen Urker Nic. Pastenkam en daar 'n dergelijke ..verduistering" strafbaar is, werd hij veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. LANDELIJKE COMPLIMENTEN. De 43-jarige veehouder Pieter Kn, uit Avenhorn had op 11 November zijn me- de-agrarier M Blauw uit H.H.Waard be ledigd en hoorde heden tegen zich eischen 10 boete of 5 dagen hechtenis. Vonnis overeenkomstig den eisch. ZWARTE GLACÉTJES TOT BESLUIT. De 18-jarige kamenierster Morra L. te Alkmaar zou op 12 Nov. ten nadeele van mej. Nelly Filmer iets hebben ingepikt ter gelegenheid van een najaarsbal in het „Wapen van Heemskerk". Marietje stond heden wegens haar begeerlijkheid terecht en erkende haar dwaasheid. Zij werd hartelijk en intiem toegesproken door den politierechter en omdat de jonge dame nu niet zoo heel O. K. bekend stond werd een rapport gelast. Aanhou ding tot 14 Mei. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 13 Maart Den loonploegér Krijn H. te Anna Paulowna was een voorw. straf opgelegd ter zake ver duistering. Hij weid wegens overtreding der bijzondere voorwaarden tenuitvoerlegging der voorw. opgelegde 6 maanden gevangenis straf gelast. DE WIERINGER INBREKERS VOOR HET VOETLICHT. De heeren Hendrik H en Willem B., beiden uit Emmen en „arbeidend" te Wieringen, hadden in den nacht van 19 op 20 October ingebroken in een zich aldaar bevindend bioscooplokaal, waarin de firma Colthoff te Helder een winkel in cor.fectiedrtikelen had geïnstalleerd. De verkoop werd al dadelijk grandius geopend en er verdwenen dien nacht eenige damesmantels met bont, een paar heerencostuums en heeren en jongensjekkers. Het was jammer dat deze clientèle, die zich zeiven zoo goed kon helpen, verzuimde den koopprijs ten behoeve van mijnheer L. Colt hoff achter te laten. Aan den heer Willem B. was bovendien nog tenlaste gelegd, dat hij zijn inbrekers- kunsten ook ten uitvoer had gebracht bij een schuurtje en tot loon van zijn moeizamen nachtelijken arbeid een damesrijwiel had meegenomen. Dank zij de bemoeiingen van brigadier Bergsma die m het ontdekken van het mis- dadigerscomplot een groot en loffelijk aan deel had, was het mogelijk om op deze twee schavuiten de hand te leggen. Tal van voor werpen, van diefstal afkomstig en die thans als corpus delict in de zaal stoffeerden, wer den in verschillende inbrekershaken in beslag genomen. Het gestolen rijwiel was het eigendom van den timmerman Christoffel Harkema. De officier releveerde, dat deze zaak slechts een inleiding was van hetgeen straks zou volgen. Men had hier te doen met een for- meele dievenbende, die links en rechts alles stal, wat los en vast was. Dank zij de be moeiingen van brigadier Bergsma, die daar voor door den minister eervol was vermeld en ook thans de waardeering van den offi cier in ontvangst mocht nemen, was aan deze dieven- en inbrekerscampagne gelukkig een eind gemaakt. Hoewel misschien eenige ver zachtende omstandigheden mochten zijn aan te voeren, moest de maatschappi' toch be schermd worden tegen dergelijke aanslagen en vorderde de officier tegen ieder der delin quenten 1 jaar gevangenisstraf. Mr. Windhans, verdediger van Hendr. H., pleitte clementie, terwijl mr. de Groot, op tredende voor Willem B., vond zijn cliënt 'n schijnbaar slimmen, doch in waarheid dom- men kerel, die onder den invloed van de anderen stond, reden waarom de verdediger zich refereerde aan het oordeel der recht bank. HET INBREKERSKWARTET WORDT AANGEVULD. Hierop verschenen de eveneens zorgvuldig in voorarrest gestelde heeren Tilippus L., Hendrik H. (hiervoren reeds aangediend), Nicolaas M. en Jan W., allen arbeiders te Wieringen die een geheele serie inbraken en schapendiefstallen hadden gepleegd. En wel te Wieringermeerpokler op 22 December, al waar, bij afwezigheid der bewoners de deur van het door zekeren Brinkman bewoonde perceel werd opengebroken en buit gemaakt nagenoeg de geheele huishoudelijke inventaris, kleeden, karpetten, eostumes en andere lijf goederen, beddengoed, theekastje, stoel- kussen, nog wat geld, 'n zilveren horloge, een goed gespekt spaarbankboekje. In den nacht van 29 op 30 December stalen zij te Barsingerhorn en te Wieringerwaard een schaap uit de weide. Bovendien in dien polder deden de heeren Hendrik H., Flip 1. en Jan W. in den polder 'n inval in een rijks magazijn, alwaar ook nog het een en ander, eigendom van den,Staat der Nederlanden, achterover werd gedrukt. Het betrof hier ar tikelen, voor de inbrekers van weinig waarde. Brigadier Bergsma deelde mede, dat lang niet alle gestolen goederen terecht zijn ge komen en gaf toen op verzoek van den offi cier 'n beschrijving van de geheime berg plaatsen tot dieven in den woonwagen van Hendrik H. en in een in 'n schuurtje ge graven hol. Het onderzoek naar gestolen kruideniers waren uit de „Tijdgeest" gaf aanleiding tot deze ontdekkingen. Majoor v. d. Schans, commandant dér rijksveldwacht te Medemblik, had een onder zoek ingesteld in het geheel leeggegapte woonhuis van Brinkman in den Wieringer- meerpolder en later in een schuur. Verschil lende goederen zijn in beslag genomen. Mej. BrinkmanPrince de gedupeerde huisvrouw, was in den avond van 22 Decem ber met haar echtgenoot uitgegaan en had het huis afgesloten. Toen zij terug kwamen, vonden zij een nagenoeg geheel uitgeplunderd interieur! Zij miste karpetten, overgordijnen, kleederen, schoenen, beddengoederen, 'n spaarbankboekje, waarop 192 ingeschreven, 'n zilveren horloge enz. Van het spaargeld is maar f 25 terechtgekomen. Scherper con trole op spaarbankboekjes lijkt ons toch wel gewenscht. De 192 werd door de heeren na ontvangst gedeeld, ieder streek 28 op! Dat moest toch niet „magge". Als eigenaren der gestolen schapen presen teerden zich de heeren P. Woudenberg te Wieringerwaard en N der te Barsingerhorn. De* a^S1' op de plek des misdrijfs om haiJn wat het vervoer belangrijk verZ Ten slotte werd nog stal uit het njksdijkmagazijn i*" W. en vertelde de technisch L H. I berton Schut dat door hem orTn^ar HijJ jA iti Wr^ilr «tl.. J i C I KA,, den inbraak mist werden verbanda^hkeï^^^d- carbidlantaarns, eeoig Rereedsohan L Sc% houten tafel, petroleumtoestel schop und so weiter. waterketei8 Alle diefstallen werden door i* dachten erkend, dus beorgdenziiT01 v«r- aanzien de justhie geen morilijfciL'e U heeft den Staat der Nederla^T' nadeel berokkend, gelukte het don zonder lachen te zeggen! Uit het dosier kon blijken, memoreerd* a cier, dat vele andere diefstallen en® U door de diverse verdachten waren i raW daarom gaf Z.Ed. dienaangaandftgcIe» heele waschlijst ten beste. Ook w,™? gé- meerdere schapen uit de weide operatiegebied van deze rampassers zicht voortdurend uit: Het motief kon de officier niet onderschrijven w6* den aard van vele gestolen voorwerk °P voor de dieven geen waarde hadden werd maar raak geroofd en men wist iL gestolen voorwerpen geen raad meer Een dergelijk complex van strajSI in kwam dus in een zeer ernstig das-i,vu 40 staan en dit gaf den officier aanleid™,, f* casu te vorderen tegen Filip L. 3 jaar 'hÜÜ "1 H. 2 jaar en 6 maanden, Nic. M. 2^^ tegen J. W. 3 jaar gevangenisstraf Mr. Verduin, opponeerende voor fit hield een geleerde en diepzinnige mJtS en concludeerde verwijzing naar het seeringsrapport. Voorts brachten de Cr m. Weinhaus, mr. van Leeuwen a* Schuurman de belangen hunner prodeuzen naar voren. 'N GEVAARLIJK STRAATVENTER. De in de rechtzaal „goed" bekendelLi koopman, de 48-jarige oud-Indisch nX Borchardus van B., gedomicilieerd te Ho*™ thans in voorarrest, stond in de middag ting terecht, terzake dat hij te Alkmaar 23 Juni zekeren heer W. de Koning met m stuk ijzer zulk een slag op het achterhof had toegebracht dat hij een lichte hersen schudding bekwam en het wel een mocht heeten, dat hij niet aan de gevolgen van die opstopper was overleden. De ge troffene werd naar een ziekenhuis getrans porteerd, werd eerst door dr. Maats behao- deld en later door dr. Staver, die thans werf gehoord als getuige-deskundige. Voorts had de zenuwarts dr. Barnhoom den eenigszir» wonderlijken verdachte psychiologisch onder zocht en was in een lijvig rapport tot de con- clusie gekomen, dat deze man niet als geheel toerekeningsvatbaar was te beschouwen Dr. Straver had bij de Koning gehoor» verlies geconstateerd en beschouwde dit gs brek als gevolg van den toegebrachte» sla?. De verdachte, gehuld in rijkspilow. maaH ook nu geen bepaald normalen indruk. Het werd gedurende de behandeling noo dig geacht dr. Dijkhuizen, geneesheer-direc teur van het Centraal ziekenhuis ie Ailanur te verzoeken op de zitting te wiüen tomen. Daarop werd gehoord de bedoelde heer K. de Koning, een lang jongmensch,<i» ofl 23 Juni aan het N.H.-kanaal zat tevissdao- Ook verdachte van B. bevond zich ter plaatse en kwam er ongeroepen tusschet beide per sonen, waarbij verdachte met een melkfltuJf sloeg en de beugel daarvan beschadigd wtra. Van B. eischte daarvan betaling wat de Koning weigerde. De strijd werd voortgezet en sloeg de Koning met zijn hengelstok. Btt> char trok toen een mes, waarop de Koning aan den haal ging. De verdachte riep toen: „Ik zal je nog wel eens krijgen!" De Koning zette zich later weer aan den waterkant tin de gestoorde hengelsport voort te zetten» Plotseling ontving hij toen van den verdachts een slag op het achterhoofd. Hij verloor ha bewustzijn, rolde te water en kwam eerst W) zijn positieven in het ziekenhuis. De verdachte verklaarde dat getuige Koning hem lastig viel om vischmaaiffl» verdachte niet missen kon. Er ontstond cm twistgesprek en daarbij begon de Komn» met een hengelstok te slaan, waartnj de nana van verelachte werd gewond. Hij slag afgeweerd met een melkflesch. voo gaf verdachte toe, geslagen te hebben, wa mede dat wist verdachte wel, maar dat w hij niet zeggen, dat moest de president n maar wettig en overtuigd bewijzen. LJe v~\" dachte gaf ook te kennen, dat de officier intense nekel aan hem had. Vm,. Dr. Dijckhuizen, directeur Centraal .f1®". huis, inmiddels gearriveerd, kon weinig lichtingen omtrent den toestand van Koning mededeelen, waarop de Preside"' zijn rapport vooriak en getuige deskundige zich rappeleerde, dat de Koning freerde aan een lichte hersensschudding, oorzaakt door een van buiten aangeb geweld. - 153. Waar moest hij zich verbergen? In een stad met twintig huisjes hadden ze hem gauw genoeg De kakelende dame scheen tot overmaat van ramp alle menschen uit hun middagdutje gewekt te hebben, zoo dat er geleidelijk overal mannen, vrouwen en kindoren te voorschijn kwamen. Wat moest hij doen? Daar vie hem wat in Toen er een aantal van die lui vlak bij hem was, wees hij met uitgestrekte hand naar de lucht 154. Iedereen keek natuurlijk naar boven, zonder echter iets te zien. Maar Piet bleef wezen en men ver onderstelde, dat er weer een vliegtuig in aantocht was. De groep werd steeds grooter en tot Piet's groote vreugde kwamen ook de beide vliegeniers aan, maar „eieren-Mie" liep er vlak achter.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6