AKKEP.CACHETS JUooinciaal Uieuws Obitutettland Jjtqeztmden Stukken 5iidscfitifie*t CASTRICUM. Neem straks een "AKK E RTJ E" HETLOO. T ZAND. Ook de heer F. Smit had op bewusten dag ter hoogte van de gem. reiniging in het N.H - kanaal gevischt. Hij hoorde opeens een kla'o en zag de Koning voorover in het kanaal glijden. Ook zag hij verdachte met een stuk ijzer in de hand. Getuige werkte met andere de Koning, die geheel suf was, uit het water en bracht hem naar zijn woning in de tweede Kabelstraat. Verdachte wenschte maar steeds bewijzen en zat op de zondaarsbank met het gelaat gekeerd naar het publiek, in zichzelf te mop peren. Nog een andere visscher, de heer v d Heuvel had gezien, dat de hand van ver dachte bebloed was Later zag hij de Koning in t water vallen. Hij had geen slag gehoord of een stuk ijzer gezien. Met drie personen hadden zij de Koning, die geheel onder water u- kanaal opgevischt. w 61' det. Bo?r' ^eboren Grietje Versteeg, had ter hoogte van de beenencentrale een plons gehoord en iemand in 't water zien •vallen. Zij zag op den weg een persoon, waarin zij thans verdachte herkende met een stuk ijzer in de hand. Volgens verdachte had die dame onder d een valsche getuigenis afgelegd. Bij de politie en in de instructie had ver dachte het feit omstandig erkend. Hij had de Koning een slag gegeven, waarna deze als een kakkerlak in 't water viel. Verdachte had een goede opleiding geno- i^n' ,wa® oorspronkelijk smid-bandwerker. Na zijn Indischen dienst was het met hem misgegaan. Dr. Barnhorn adviseerde plaatsing in een psychopaten inrichting. De officier liet de feiten nog eens de revue passeeren en keurde het optreden van de Ko ning niet onverdeeld goed doch stelde in het licht het gluiperig gedoe van verdachte om eerst geruimen tijd daarna de Koning op een dergelijke gevaarlijke en verraderlijke wijze aan te vallen. Het bewijs achtte de officier geleverd, doch aannemend dat verdachte leed aan ziekelijke verstoring zijner geestver mogens requireerde hij ter beschikkingstel ling van de regeering. Verdachte luchtte daarop nog eens zijn grieven tegen de politie, de maatschappij en den officier, waarop mr. Verdoorn, de verde diger, zich refereerde aan het oordeel der rechtbank. EEN DIEVENBENDE VEROORDEELD. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen negen jeudigde in brekers, die een groot aantal diefstallen en inbraken hebben gepleegd in Arnhem en om streken, waarbij alles wat te vinden was, door de inbrekers werd weggesleept, doch over het algemeen niet voor een belangrijke waarde werd gestolen. De opgelegde straffen liepen van 4 maanden tot anderhalf jaa\ AFGIFTE VAN DE WAARBORG SOM. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag vonnis gewezen in de zaak tegen den verzeke- rings-agent G. Gr. te Denekamp, die H. G. te Daarlerveen bewogen had tot afgifte van 50 gulden als waarborgsom, voor aan G te be zorgen agentschappen. De eisch tegen verdachte, die pas voor een soortgelijk geval gevangenisstraf had onder gaan, was één jaar en zes maanden. Het vonnis luidde 8 maanden gevangenis straf, met aftrek van voorloopige hechtenis. RIJWIELDIEFSTAL. Het O.M. bij de rechtbank te Roermond heeft een gevangenisstraf van twee jaar ge- eischt tegen den 23-jarigen Duitscher E. S. uit Oldenburg, werkzaam als landbouwers knecht te Baarlo, wegens diefstal van twee rijwielen te Venlo, gepleegd op 7 Mei en 22 October 1933. DIEFSTAL. Het O.M. bij de rechtbank te Roermond heeft gisteren tegen den 24-jarigen Th. Sch. uit Venlo, verdacht van diefstal van gouden voorwerpen uit den juwelierswinkel van de firma Engels te Roermond drie jaar gevange nisstraf geëischt. Jaarvergadering ziekenhuisverzekering. De voorzitter, burgemeester Lommen, oftende met een woord van welkom In totaal is ontvangen 8164.83, waaron der 6831.76= aan contributie, terwijl is uitgegeven aan verpleeggelden 4767, aan operatiekosten 974.90, aan vervoerkosten 158.10, aan onkosten 323.75, aan rente is bekweekt een bedrag van 92.15. Uit de afsluiting van de boeken blijkt dat het reservefonds is toegenomen van 2662.69 y« tot 3362.86. Een vooruitgang van 700. Met een woord van dank werd dit verslag vastgesteld en den penningmeester ontheven van zijn beheer. Uit het hierna volgend jaarverslag, dat eveneens door den secr.-penningmeester werd uitgebracht blijkt in vergelijking met 1932 dat er 5148 aan verpleeggelden en 1142.50 aan operatiekosten werd betaald, dat een goed jaar is gemaakt. Ook de ver voerkosten bleken minder te hebben bedra- g6Een woord van dank werd speciaal ge bracht aan de commissarissen. De secretaris bracht den heeren Mooi] en Brakenhoff een bijzonder woord van lof. De achterstand aan contributie bedroeg einde 1933 een rond bedrag van f 130. Dat bedrag is naar den nieuwen dienst overgebracht, ware dat niet zoo dan zou het vooroeelig saldo belangrijk hooger zijn geweest Uitgekeerd werden 1448 dagen tegen 3 per dag: 44 tegen 2.50; 302 tegen/2 en 55 teg en 1 per dag. in totaal 1849 dagen waardoor de gemiddelde verpleegprijs be droeg 2.56. i8 operaties werden betaald, II maal operatiekamerkosten. 7 maal Röntgen- fotokosten en 2 maal bestra! ingskosten Het aantal leden bedroeg per 1 Jan. 1^3^ als volgt: ziekenhuisverzekering gezinnen 811 oer 1 Jan. 1934, 852 voor operatieverze kering was dit resp 343 en 336. Eeni gevo'g dit laatste van het meer toetreden tot het dok- voor Uw beginnende verkoudheid, want overal zweven kwaadaardige griep-bacillen om U heen en doen Uw verkoudheid tot griep verergeren. "AKKERTJES" verjagen de koorts, stuiten dien griep-aanval en bespa ren U dagen van veel narigheid. N»d»rlandtck Ongeëvenaard bij gevatte kou Product Griep, rheumatische pijnen. Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent. Volgons recept van Apotheker Dumont Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met Bijslag voor Omzetbelasting. tersziekenfonds, waardoor men ook gewaar borgd is voor specialistische hulp. Een ge volg van de tijdsomstandigheden. Het aantal leden ziekenhuisverzekering be droeg per 1 an. 1933 3601 en 1 Jan. 1934 3687, waarvan betalenden 3017 en voor de operatieverzekering jjer 1 Jan. 1933 1465 en per 1 Jan. 1934 1362, waarvan 1150 betalen den. Gerekend naar den stand van 1 Jan. 1934 zal aan contributie binnenkomen een bedrag van 6950.32. Door de toetreding in dit jaar zal dit bedrag wel belangrijk worden overschreden. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezin gen werden de aftredende, de heeren G. Lou ter en N. A. v. Lunen, als zoodanig bij ac clamatie herkozen. Hierna werd door het bestuur voorgesteld het reglement te wijzigen en wel zoodanig dat voor groote operaties in het vervolg zal worden uitgekeerd niet 50, maar 60 en voor mangelen pellen 25, dat is 3 hooger dan voor mangelen knippen. Voorts wordt er op gewezen, dat het niet doenlijk zou zijn de premie voor de zieken huisverzekering te verlagen met 1 cent per week, omdat dit een bedrag zal vorderen van rond 1500, terwijl het voordeelig saldo slechts is geweest 700. Dit voorstel werd z.h.st. aangenomen. Besloten werd voorts de commissarissen een verrassing te bereiden. Bij de rondvraag kwamen ter sprake de propaganda en wordt na eenige discussie be sloten om een circulaire te verspreiden, waar in de voordee'en van de verzekering zijn op genomen bij hen die nog niet als lid zijn in geschreven. Gevraagd werd of uitkeering ook plaats heeft bij opname in een ziekenhuis voor be smettelijke ziekte. De secretaris antwoordde toestemmend. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Geitenfokvereeniging Heiloo" werd de beschrijvingsbrief behandeld. De voorstellen van den Kring Alkmaar werden goedgekeurd. Tot afgevaardigde en plaats vervanger werden gekozen de heeren G. Smits en A. Ploeger. In het bestuur werder. gekozen de heeren H. D. de Vries en A. Ploeger en in de vacature-Wasterval de heer Th. B. Brand. De voorzitter betreurde het heengaan van den heer Wasterval, die tot de oprichters behoorde en bracht hem dank voor alles wat hij deed. (A.pplaus.) Breedvoerig werd besproken de oprichting van afdeelingen te Limmen en Castricum. Beiden dorpen behooren bij den Kring Alk maar. Besproken werd de keuring en in schrijving van het fokregister, terwijl in de vacature-Wasterval als voorzitter van den Kring een stamboekhouder werd aangehou den. Na een drukke rondvraag volgde sluiting. STNT PANCRAS. De dameskrans W. I. K. hield Maandag en Dinsdag een tentoonstelling van de door haar gemaakte goederen ir. het bijlokaal der openbare school. Een keurcollectie goederen was tentoon gespreid en gaf een goed overzicht van de werkzaamheden door de dames verricht, om alle voorweipen te noemen zou natuurlijk on begonnen werk zijn. Het meest moderne tot het eenvoudigste handwerk was te bezichtigen. Heel wat goederen waren ook ter opluiste ring tentoongespreid wat het aanzien nog in hooge mate verhoogde. O-a. zagen wij gedeelten van een uitzet van een der leden, wat meer dan 100 jaar oud was. Voor de meisjes der hoogere klassen was een wedstrijd georganiseerd, waarvoor als jurylid fungeerde mevr de Witde Vries van Zuidscharwoude. De prijzen waren: 7e klas: le pr. Wiggertje Hoogland, ont- bijtlaken2e pr. Coba Schuur, schilderijtje; 3e pr Elisabeth Kooy, schilderijtje; 4e pr. Corrie Vis. kussensloop. 6e klas: le pr Coba Bodegraven, aange- kleede pop; 2e pr. Trien Timmerman, ski sokjes; 3e pr. Annie Tol. poppen jurkje; 4e pr. Sijtje Kooy, schilderijtje. 5e klas: le pr. Trien Koedijk buffetlooper; 2e pr. Corrie van der Ham. kussen; 3e pr. Annie Volkers Pd., onderjurkje; 4e pr. Tienie Ru ijs, skisokjes; 5e pr. Grietje Roos. theemuts. Al deze handwerken waren keurig gemaakt. De kinderen hadden eer van hun werk. Het bezoek was overweldigend. De zusterverenigingen van Broek op Lan- gendijk, Zuid- en Noordscharwoude brachten een bezoek als mede Werkt en Bidt van St. Panera-s. Natuurlijk waren aanwezig ter bezichti ging de goedeien die W. I. K. beschikbaar stelt voor ieder die bij ziek* in verlegenheid mocht komen om onderkleederen. De noodige attracties als grabbdmand, speldenkussen, erwten raden, enz. waren aan wezig en er werd een gretig gebruik van ge maakt. De hoofdprijzen der attracties werden ge wonnen door C. Dekker, witte hond, erwten raden 651; P. Schoen, pop, naam L:ze: Ali Volkers, sprei, spelden racen 356; K Duif en S. Zeeger, taart, nummerraden 333. De dameskrans W. I. K kan met waardee ring terug zien op deze beide avonden; het blijkt dat haar werk wordt gewaardeerd. LANGENDIJK. We vernemen, dat enkele gebouwen reeds door de provincie zijn aangekocht, als bestemd om te verkrijgen bij den aanleg van het kanaal langs den Wassendijk. Bij de alhier gehouden jaarvergadering van de L. T. B. is o.m. gebleken, dat het ledental was gestegen van 48 tot 62, en dat in het afgeloopen jaar is ontvangen 395.62 en uitgegeven 395.34. Aan de beurt van aftreding waren de heeren: S. Broersen secretaris en J. P. Keijzer penningmeester. Beiden werden als- zoodanig herbenoemd. Tenslotte werd door den heer Keizer, lid van de afd. Zwaardemaker, een causerie ge houden over het voederen van melkvee, kalveren en varkens. KOEDIJK. Aan de tuinders werd bekend gemaakt, dat verbeterde flakkeesche wortelen vrij ver bouwd mogen worden, als landbouwpro duct, doch dat men zeer zuinig zal wezen met het geven van afwijking welke verrui ming beteekent, voor het teelen van aardap pelen en groente. De ongeveer 290.000 steun voor de twee Langedijker veilingen, zal voor vele leden een gering bedrag zijn, daar de twee veilingen 2943 leden tellen. De crediet ge vers die ook graag, iets zouder ontvangen, zullen met weinig te vreden moeten zijn, te meer daar de armste tuinders, al vroeg zijn begonnen te ruimen om aan huishoud be- noodigheden te komen. ZIJPE. De bewoners aan den Schagerweg van af 't Buurtje tot den Duinweg krijgen een tweede postbestelling, daar de postbode van Callantsoog, die de poststukken van het kan toor Schagerbrug haalt, op zijn thuisreis de ze bestelling zal uitvoeren. DOCUMENT IN EEN ROTATIE TROMMEL. Een voorspelling, die niet in ver- vulling ging. De Velpsche medewerker van de „Gelder lander" schrijft aan dit blad: Door bemiddeling van den heer Th. Be- rendsen, eigenaar van de bekende landbouw- werktuigenfabriek Kampo de Wild en Co. kregen wij een zeer eigenaardig document in handen, terwijl hij ons omtrent de ontdek king nog de navolgende bijzonderheden wist mede te deel en: De heer P. Jansen, landbouwer te Duiven, kreeg ongeveer een maand geleden panne aan zijn dorschmachine, een Holthaus-ma- chine, afkomstig uit Dinklage (Duitsch- land), model 1920. Bij demontatie van de rotatietrommel ont dekte hij, stevig vastgeklemd, een vergeeld document, dat daar al sedert den bouw van het werktuig moet zijn verborgen geweest. De heer Berendsen deelde ons voorts als des kundige nog mede, dat deze trommels, die met een snelheid van ongeveer 1300 omwen telingen per minuut toeren, zelden of nooit defect raken, zoodat deze profeet een goede bergplaats had uitgezocht, waarin het do cument nog veel langer verborgen had kun nen blijven. Vermoedelijk werd het door één der fir manten, die bekend stonden om hun trouw aan de dynastie, in dezen origineelen schuil hoek aangebracht. De heer Jansen zond onmiddellijk het ori gineel aan den keizer te Doorn, doch mocht hierop geen antwoord ontvangen. Wij laten den inhoud hieronder volgen, waaruit tevens zal blijken, waarom hierover tot op heden het stilzwijgen werd bewaard. Het origineel luidde als volgt: Dinklage, 25—9, 1920. In echter Deutscher Treue ein lieben, herzlichen Grusz aus Deutschem Lande an unsern lieben Kaiser Wilhelm II. Wenn die- ser Trommel wieder geöffnet wird, dann wird unser liebes Deutsches Vaterland wieder blühen und stark sein, und danq, werden wir Frankreich wieder erinnern an den Schmachfrieden. Grosz Deutschland und dein unbesiegtes tapferes Heer, einst wird man in der Welt mit Ehre und Achtung von dir reden, denn Ruhm ist unverganglicn und deine Taten unvergesslich. Heil dir Kaiser Wilhelm II, einst wird dich die Weit als Friedenskaiser preisen. Soltte der Trommel in Holland geöffnet werden, bitte an unsern lieben Kaiser sen den. De vertaling luidt: Dinklage, 25—9, 1920 In oprechte Duitsche trouw een hartelijken groet uit Duitschland aan onzen beminden keizer Wilhelm II. Wanneer deze trommel weer geopend wordt, dan zal ons lieve, Duitsche vader land wederom bloeien en sterk zijn en dan zullen wij Frankrijk weder herinneren aan den smadclijken vrede Groot Duitschland en Uw onoverwonnen dapper leger eens zal men in de wereld mei eer en achting van u spreken, want roem is onvergankelijk en uw daden zijn onvergete lijk. Heil Keizer Wilhelm II, eens zal de we reld u als vredeskeizer roemen. Mocht deze trommel in Holland geopend worden, dan aan onzen geliefden keizer op zenden, s.v.p HET VOORZITTERSCHAP VAN DE S. D. A. P. Blijkens bericht in het Volk is de heer Koos Vorrink de eenige candidaat voor het voorzitterschap van de S.DA.P., die zich bereid verklaard heeft een candidatuur te aanvaarden. Overeenkomstig de statuaire bepalingen staat thans vast, dat de heer Vorrink op het Paaschcongres bij enkele candidaatstelling voor verkozen zal worden verklaard. OUDSTE VRIJMETSELAAR OVERLEDEN. De Nederlander Wyand Boers. De oudste vrijmetselaar ter wereld, de Ne derlander Wijnand Boers is op 99-jarigen leeftijd te Blenheim op Nieuw-Zeeland over leden. Boers is te Rotterdam geboren, hij ging naar zee en werd tijdens den Krim-oorlog na een schipbreuk op de Zwarte Zee gevangen genomen. Na weer vrijgelaten te zijn, ging hij naar Australië en vestigde zich later op Nieuw- Zeeland Op-29-j'arigen leeftijd sloot hij zich te Ant werpen bij de vrijmetselarij aan. DE VERRUIMING VAN DE ZONDAGSSLUITINO. De a.r.-fraetie zal zich verzetten. Op een „praat-avond" van de a.r. kiesver- eeniging te Hoorn heeft het Kamerlid Chr. van den Heuvel, in antwoord op vragen be treffende het ontweip-Verschuur tot wijzi ging van de winkelsluitingswet medegedeeld, dat de a.r. kamerfractie zich zal verzetten te gen de verruiming van de verkoopgelegen heid op Zondag. De fractie acht dit ontwerp niet alleen strijdig met haar beginselen, maar beschouwt het ook als een inbreuk op den „godsvrede", bij het optreden van het kabinet-Colijn ge sloten. De eensgezindheid van het kabinet betreft, aldus de heer Van den Heuvel, niet deze wij ziging. ONGELUK MET EEN REVOLVER. Jongen ernstig gewond. Te Middelburg was gistermorgen de 21- jarige v. d. D. in zijn werkplaats aan den Wal bezig met het repareeren van een auto- matischen revolver. Toen de jongeman de re volver in een schroefbank had vastgemaakt, wilde hij in den loop kijken. Een jeugdig knechtje stond bij hem. Plotseling ging de re volver af en een kogel drong v. d. D. bii het linkeroog in het hoofd en zulks tot het ach terhoofd. In ernstigen toestand is v. d. D. naar het Gasthuis gebracht, waar operatief ingrijjten noodzakelijk bleek. UITVOER VAN EIEREN NAAR ENGELAND. Contingenteering te verwachten. Ten gevolge der sterke daling van de prijzen op de Engelsche eierenmarkten, zou volgens de „Daily Teiegraph" de minister van landbouw Ëlliot, waarschijnlijk nog deze week, bij het Lagerhuis een voorstel in dienen tot het contingenteeren van den in voer van eieren. De regeering zou sjteciaal tot contingenteering overgaan, omdat de Ottawa-verdragen en de andere tot nu toe afgesloten handelsovereenkomsten een ver hooging van het invoerrecht verhinderen. GEEN SPECIAAL STEMPEL OP CRISIS-VLEESCH. Minister acht geen voldoende termen aanwezig. Naar het Hbl. vernam, heeft de heer H. T Roelofsen te Rotterdam thans van den minister van economische zaken antwoord ontvangen op het telegram dat hij op 15 Januari had verzonden aan minister Ver schuur, namens de slagers, die in ,La Gafté" aan den Diergaardesingel aldaar van zijn eerste „varkensonthuilingen" kennis hadden genomen. In dit telegram was de regeering gevraagd, sjteciale stempels voor het regeeringsvee voor te schrijven. Het thans ontvangen antwoord luidt: „Naar aanleiding van nevenvermeld tele gram heb ik de eer u te berichten, dat ik geen voldoende termen aanwezig acht, het instel len van een speciaal stempe. voor crisis- rundvleesch in overweging te nemen." KNOEIERIJEN MET VLEESCHKEIJRING? Inbeslagnemingen te Ams erdam. De directeur van het abattoir te Amster dam heeft gisterochtend op verzoek van de recherche te Rotterdam acht (geslachte) run deren en één (geslacht) graskalf in beslag genomen, welke afkomstig waren van een slachterij te Cuyck. Dinsdag is eveneens reeds een partij vleesch, afkomstig van dezelfde slachterij te Cuyck, in besiag genomen. Het onderzoek hiernaar is thans ten einde en gistermiddag omstreeks twee uur zijn de inbeslaggenomen partijen weer vrijgegeven De gang van zaken is de volgende geweest, zegt het Hbl. Maandagochtend jJ. is de heer Roelofsen de bekende spreker over vleeschschandalen" e.d., te Amsterdam op het abattoir geweest, waartoe hij als gewoon bezoeker toegang ge vraagd en gekregen had. Daar schijnt hij bet vleesch uit Cuyck te hebben gezien en ook een stukje daarvan verkregei te hebben voor zien van het keuringsstempel van Cuyck Bij de Rotterdamsche recherche heeft de heer Roelofsen daarvan aangifte gedaan, naar zijn meening was het naar Amsterdam voor den verkoop gezonden vleesch atkomstig van zgn. crisis-, blik- of regeeringskoeien. Het onderzoek heeft echter geen bevestiging van die meening gebracht en d- betrokken slach terij te Cuyck blijkt ook ander vee dan alleen crisiskoeien te slachten. Waarom echter de aangetroffen partij naar Amste.dam vervoerd werd en het slachten zeli niet in de hoofd stad geschied is. kwam to+ nu toe niet vast te staan, wèl dat de bedoeling was dat de commissionair van de slachterij te Cuyck gistermiddag de partij op de Amsteruamsche markt zou vericoopen. De in besiag gen omen koeten bleken van voortreffelijke kwaliteit te zijn, zoodat hier de (verplichte) herkeuring geen opleverde en omtrent de herkomst bleek niets verdachts, zoodat de partij weer moest wor den vrijgegeven. WEIDEVERPACHTINOEN IN DE BETUWE- Prijzen hooger dan vorig jaar, In de Over-Betuwe hebben dezer da gat de eerste weideverpachtir.gen plaats gehad. Er was zeer veel animo en de prijzen onder^ vonden daarvan den gunstigen invloed. L>e prijzen waren over het algemeen hooger dan vorig jaar. Gemiddeld werd per bunder f 125 besteed. Sommige weilanden brachten 20 jjer bunder meer op dan vorig jaar. EEN OPMERKERS-WAARDIG JUBILEUM. Naar wij vernemen zullen op 24 Maart a.s. de Gebr. Lampe Amsterdam, Rotterdam en Utrecht het feit herdenken, dat hun firma 100 jaar geleden werd opgericht. Honderd jaren is wel een tijdperk, waarop een firma terecht trotsch mag zijn. (tuilen verantwoo'deLijkheia van de Redactie. De opname ui ae rabruk, tAwi/st geenszins dat de edartit er mede wstemt). Geachte Redacteur, Inderdaad wordt er bij den aanleg van wegen op gelet, zooals een „fietser" in Uw blad van Zaterdag 1.1. opmerkte, dat de voetgangers en wielrijders elk afzonderlijk een pad voor zich zien gereserveerd. In tegenstelling met „fietsers" maak ik den wandelaars geen verwijt dat ze b.v aan den Kennemerstraatweg van 't rijwielpad gebruik maken, inplaats van het voor hen bestemde voetpad. Had „fietser" eens door geloopen tot voorbij de Regulierslaan, dan zou het hem opgevallen zijn dat de in zijn oog booze voetgangers wel degelijk het daar aanwezige voetpad volgen en er blijkbaar niet aan denken 't rijwielpad te kiezen. Hieruit blijkt klaar dat als de wandelaar te kiezen heeft tusschen 2 paden, waarvan het eene beter begaanbaar is dan het ande re, hij het beste betreedt, ook al weet hij dat dit niet voor hem is beaoeld. 't Verschil valt ook op te merken bij de wandelaars die zich in de richting van de stad begeven en slechts 'bij uitzondering het langs de zijde der huizen gelegen rijwielpad betreden en zij die uit de stad komen en bijna zonder uitzondering het langs den Hout gele gen rijwielpad volgen. En geen wonder. Vooral bij regenweer is het langs den Hout gemaakte voetpad onbegaanbaar. Had men aan ook evenals ten zuiden van de Regu lierslaan een betegeld pad aangelegd, dan zou geen voetganger er aan denken van 't rijwielpad gebruik te maken. Daarom, Rijkswaterstaat, erken dat het maken van het grintpad niet doeltreffend is gebleken en maak in navolging van Uw wel juiste zienswijze bij den aanleg der paden ten zuiden van de Regulierslaan, alsnog een tegelpad langs den Hout. Een fietser, die, als hij wandelt ook op het rijwielpad aan de Houtzijde loopt. Zeer geachte Redacteur. Ondergeteekende verzoekt beleefd plaatsing voor dit ingezonden stukje in Uw geëerd blad; waarvoor bij voorbaat mijn beleefden dank. Dat het in een vergaderzaal, waar de ruiten afgesloten zijn met dikke gordijnen om de nieuwsgierigen het naar binnen kijken te be letteen, warm kan zijn, hebben wij allen wel eens ondervonden. Maar zooals Maandag avond op de vergadering van de V.D.B. in de kleine zaal van de Harmonie met als spre kers mr P W. Stomps en mr. L. G. v. Dam, zóó hebben wij het toch zeker nooit meege maakt, en dat daar dan ook het voortdurende rooken niet door het bestuur verboden werd, is mij ten eenenmale een raadsel, neen erger nog, dat het bestuur zelf lustig mee zat te dampen is m i tegenover de ongeveer tachtig aanwezige dames niet op zijn plaats. Dat er dan ook van tijd tot tijd te vroeg menschen weg gingen, lag niet aan de spre kers (integendeel) maar aan d-> te warme atmosfeer die door het rooken zeer verslech terd werd. JANSON, Vriuwenstraat. De Maart-aflevering van De Nieuwe Oids brengt het vervolg van het tooneelstuk van Joh. w Broedelet, „Acht man en 'n auto bus" J. A. van der Made schrijft over Law- rence, Rilke en Huxley. Er is een knappe schets van Johan van der Woude, getiteld Kapitein Hendrik. De heer R. Kaltoven ver telt van Chilenische letteratuur der Neuzeit. Er is weer een verzameling oude „Nieuwe Gids-correspondentie van Willem Kloos, die ook weer een serie Binnengedachten publi ceert. Verzen zijn er ditmaal van Hélène Swarth en van Hermance Farensbach. Wil lem Kloos beschouwt Felix Timmermans. Het maandeliiksch overzicht is van N. G„ het bui- tenlandsch overzicht van Maurits Wagen voort, dé damesrubriek van Jeanne Kloos Reyne'e van Stuwe en de bibliographie van F. S. Bosman. In het Maartnummer van het Efficiency- maandblad Succes vindt den zakenman aan gegeven, welke directe voordeelen hij kan trekken uit een bezoek aan de Jaarbeurs. Een radio-reportage uit het Jaarbeurs- restaurant geeft een raak getroffen beeld van de stemming onder de Jaarbeurs bezoe kers. Zeker niet het minst interessant is de gei lust-eerde beschrijving van een Ameri- kaansche zakenreis, die de Succes-redactie met medewerking van Amerikaansche Ka mers van Koophandel voor Juni heeft geor ganiseerd. Zooals gewoonlijk is dit goed verzorgde nummer gevuld met tientallen korte, prac- tische wenken in het belang van zakenop- bouw en carrière

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7