Agenda Van 135.- tot 175.- Fa.P.Th.YPMA PHILIPS ONTVANGER JUaoUidaal Hieuws £aatste B £uchtvaact Stad en Om lüeei&eticht HEILOO. HOORN. BEVERWIJK. BROEK OP LANGENDIJK. STOMPETOREN. BLOKKER. De toestand van de Koningin-Hoeder. Reden tot eenige bezorgdheid. BRAND IN DE STICHTING NEDERLANDSCH METTRAY. EEN VLIEGVELD OP AMELAND? geven wij voor Uw oude toestel als U bij onze firma een nieuwe met mooie ELECTRO DYN. LUIDSPREKER koopt. Prijzen vanaf f 154.—tot f299.— ALKMAAR. DE REORGANISATIE DER HANDELSSCHOOL. t Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Leve de vrijheid (amus.) Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen Cinema Americain, 7-30 uur, hoofdnum mer De Ware Jacob (komisch); hoofdrollen Felix Bressart en Arthur Roberts. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen Bioscoop Harmonie, van Vrijdag tot en met Woensdag, eiken avond half 8, hoofd nummer Walzerkrieg (rom.), hoofdrollen Renate Müller en Willy Fritsch. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De ver- klikker van Scotland Yard (sens.), hoofdrol len Lissy Arna, Paul Hörbiger, Szöke Szakal. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zaterdag 17 Maart. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, prop.-feestavond soc.-dem. vrouwenclub. Maandag 19 Maart. 8.30 uur, gebouw Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Algemeene ledenvergadering. 8 uur, De Unie, Volkszangavond. Gemeentelijke Werkverschaffing. Onze correspondent schrijft: Aan de gemeente-werkverschaffing wordt met man en macht gewerkt. Ieder die niet moet wachten om er uit trekken voor zijn brood, komt aan het werk. De aannemer van den nieuwen weg van Heiloo-Egmond a. d. Hoef heeft een groot contigent aan het werk. Hij betaalt 0.45 per uur, en wie één a twee weken bij hem werken komen, daarna aan de gemeente De aannemer is aan het ophoogen van den weg bezig, waarmede een 3-tal ploegen met hun „trein" het zand van de hooge krocht bij Egmond afgraven en de hooge terp heeft zand in overvloed. Waar noodig worden buizen gelegd voor loozing van het polder water. Aan de Hoevervaart is men aan het heien voor de nieuwe brug. Het werk schiet vlug op, want het is goed weer en men kan werken zooveel men wil. De werklieden, die bij den aannemers zijn, verdienen een week loon van 20.2%. Wat doen de werklieden die bij de z.g. gemeentelijke werkverschaf fing zijn en wat verdienen die menschen? Zijn die niet gehandicapt omdat naar men ons mededeelde de aannemer graag zijn zelfde menschen zoo lang mogelijk houdt? Zooals bekend wordt er bij de gemeen telijke werkverschaffing een uurloon van 0. 35 verdiend en ook is er een ploeg die aan het spitten is. Zij zijn dan toch wel de dupe, want men krijgt 10 steun (z.g. steun want die steun houdt in dat men werkt) plus 3/4 cent per meter spitloon. Maar daarboven (Zaterdag voor het eerst) een dubbele kindertoeslag, dus 1 voor elk kind beneden de 14 jaar. Een huisvader die de vorige week 600 meter heeft gespit en 3 kinderen heeft krijgt dus 10 X 4.50 is 17.50. Maar daarboven wordt er wel de gelijk rekening gehouden met een loon schaal over een aantal werken. We hebben de lijst over een 5-tal weken ter inzage gehad en kwamen tot de conclusie, dat niemand wordt voorgetrokken. Verdient hij bijv. 2 weken f 17.50 (wat heusch niet weinig is) dan komt hij zeker bij den aan nemer en komt alsdan weer op 20.2% per week. Doch een werkman, die iets meer zijn best doet (of kan, want er zijn ook werk- loozen die voor dat werk ongeschikt zijn) verdient al gauw (met toeslagen inbegrepen) een 18 a 19. Er is dus thans weinig meer animo om vlug bij den „baas" te komen, want de loonen loopen niet zooveel uiteen. Niemand zal thans durven beweren, dat de werkman geen behoorlijk inkomen heeft. We weten zeker, dat er in onze gemeente tien tallen zijn die minder inkomsten hebben en niet bij de werkverschaffing komen. We zijn benieuwd hoe lang de gemeente zich deze weelde van werkverschaffing kan permitee- ren. Van het rijk krijgt men geen cent. De loonen zijn veel te hoog volgens den minis ter. Enfin, men heeft een vaste loonno*m welke geldt voor steun in werkverschaffing. Moet de gemeente met „hangende pootjes naar de rijkswerkverschaffing om geld, dan zijn we verder van huis. We meenen dan ook. dat de raad (r.k. en s.d.) den arbeider een slechten dienst heeft be wezen, door de loonen op toeslagen op de spits te drijven. Heiloo heeft een sterken be volkingsaanwas, doch als dat een jaar stil staat, dan loopt het hopeloos mis. wij hopen dat de raad hen die „het huisje bij de schuur" willen houden, niet zoodanig vilt, dat het hier geen uithouden meer is. De vereeniging „Waterschapsbelangen en Verkeerswegen in Westfriesland" heeft in de Roskom haar voorjaarsvergadering ge houden onder leiding van den heer de Goede, burgemeester van Wijdenes. Uit het jaar verslag blijkt, dat het ledental vrij constant bleef. Woorden van waardeering werden gericht aan de nagedachtenis van den heer Joh. Stapel te Berkhout. Uit de rekening bleek, dat dé ontvangsten hebben bedragen 102.14; de uitgaven 59; waardoor het nadeelig saldo van vorige jaren daalde tot 200. De rekening werd onder dank voor het accuraat beheer goedgekeurd. Tot bestuurslid werd herkozen de heer De Goede te Wijdenes; in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer Joh Stapel, werd gekozen de heer J. Best te Berkhout. Aan Ged. Staten zullen de bezwaren worden kenbaar gemaakt, verbonden aan de voorgenomen afgraving en verlaging van den Westerdijk aan den Zuidkant van Hoorn. Men acht dit niet in het belang eener goede zeewering, al zal de Westerdijk thans ook een slaperdijk worden. Versmallen zou des noods kunnen, maar verlagen acht men uit den booze. Er zal steeds rekening moeten worden gehouden met het verradelijk element. Ook zal men de aandacht van Ged. Staten er op vestigen, dat het grasgewas langs de bermen van vele wegen ongemaaid blijft. Men achtte dit niet in het belang van de volks gezondheid en oordeelde het gewenscht, dat tweemaal per jaar het grasgewas gemaaid wordt. Ook achtte men het niet van gevaar ontbloot, dat sommige zeedijken van de steenen glooiingen worden ontdaan. Voorts zal men den Provincialen Waterstaat er op wijzen, dat enkele bruggen in den Jaagweg van Oosthuizen naar Edam in zeer slechten toestand verkeeren, zoodat ten spoedigste voorzieningen moeten worden getroffen. Hierna sluiting. In den nacht van Woensdag op Donder dag is inbraak gepleegd in de villa van den trale te Beverwijk. O.a. is een schrijfbureau trale te Beverwijk. O.a. s een schrijfbureau opengebroken en daaruit een bedrag van f \w—f 200 gestolen. Ook is nog gepoogd het buffet in de eetkamer te forceeren, doch in die werkzaamheid schijnt men te zijn ge stoord. Bij het gemeentebestuur is bericht bin nengekomen van het ministerie van Sociale Zaken, dat deze gemeente in de gelegenheid wordt gesteld een proef te nemen met het weder-opnemen van de bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven werklooze arbeiders in het vrije tuinbouw-bedrijf, onder het geven van een toeslag van één derde gedeelte van het arbeidsloon. Deze toeslag wordt uitsluitend gegeven voor nieuw aan te stellen personeel. Het uit te betalen loon wordt nog nader vastgesteld. De tuinbouwers, die hiervan gebruik wenschen te maken, kunnen zich daarvoor opgeven des voormiddags ten gemeente- huize. Het Nutsgezelschap „Nieuw Leven" gaf Woensdagavond in de zaal van 't café Renses te Stompetoren haar tweede uitvoering in dit seizoen. De voorzitter, den heer P. Leegwater, con stateerde in zijn openingswoord met groot genoegen de flinke opkomst van 't publiek. Hierna werd opgevoerd „In den mist", een kluchtspel in drie bedrijven. De opvoering van dit vroolijke blijspel stelde aan de vertolkers der verschillende rollen eischen, waarop meerdere heeren blijk baar nog niet ingesteld waren, ook hun rol- kennis was niet best. Een zeer gunstige uitzondering hierop maakte de vertólker der rol van Dick Des- mond, de logé van John. Smit. Hij en de medespelende dames maakten dat de uitvoe ring als geheel slaagde. De spelers kregen aan 't slot een hartelijk applaus, een bewijs dat het stuk gewaardeerd werd. Een bal, wat hierna gehouden is, hield de danslustigen tot het sluitingsuur bijeen. In de vergadering van den gemeenteraad is besloten de rekening van het fonds „De Bootsgezellenbeurs" dienst 1933/'34 goed te keuren. Deze dienst sluit in ontvangsten op 2418.75; in uitgaven 2014.47; alzoo een batig saldo van 404.28. Tevens werd medegedeeld, dat het gasver bruik door de gemeente over 1933 bedroeg 61.289 M3.. terwijl de gegarandeerde hoeveel heid is gesteld op 100.000 M3., alzoo een tekort gebruik van 38.711 M*., waarvoor aan de gemeente Hoorn f 3483.99 dient te worden betaald. Aldus besloten. B. en W. stelden voor de werkverschaffing met 1 April a.s. stop te zetten. De heer Dudink vond den datum te vroeg en stelde voor 1 Mei. Het voorstel werd echter niet ondersteund, waarna het voorstel van B. en W. z. h. st. werd aangenomen. (Ongecorrigeerd.) ue toestand van de koning-moeder is mo menteel hetzelfde, doch met het oog op den hoogen leeftijd van H. M. bestaat er reden tot eenige bezorgdheid. In den afgeloopen nacht is het nieuwe bij gebouw met inventaris van de stichting Ne- derlandsch Mettray te Eefde (gem. Gorssel, bij Zutfen) geheel afgebrand. In het gebouw waren gevestigd de smede rij, schilders- en timmerwerkplaats, schoen makerij, regentenkamer en eenige slaapplaat sen. De brandweer moest het water op groe ten afstand halen. Naar de oorzaak van den brand is door de politie een streng onder zoek ingesteld, daar aan kwaadwilligheid wordt gedacht. Naar wij vernemen hebben de heeren Aler, chef van den vliegdienst van de K.L.M., en Ede van de Pais, referendaris van de lucht- vaart-afdeeling van het departement van wa terstaat, dezer dagen een bezoek gebracht aan het eiland Ameland. Dit bezoek had ten doel een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid van de inrichting van een vliegveld op Ameland. ■*-- DE VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN TE DEN HAAG. De directeuren van den keuringsdienst van waren en van den GGD. te Den Haag mel den ons in verband met de voedselvergifti ging op eenige scholen aldaar, dat in de res ten van twee maaltijden, welke achterhaald konden worden, geen ondeugdelijke bestand- deelen konden worden aangetoond, welke de ziekteverschijnselen der kinderen konden verklaren. VERVUILD EN ONDERVOED. In het ziekenhuis te Groningen is opgeno men een 7 maanden oude baby, die in ver vuilden en ondervoeden toestand bij de groot ouders E. te Enumatil was aangetroffen. DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Motorrijder omgekomen. Op den rijkstraatweg Huis ter Heide— Soesterberg is omstreeks middernacht de motorrijder Jhr. Roëll, semi-arts, zoon van dn geneesheer-directeur van Zonnegloren te Soest, tegen een vrachtauto opgereden, die daar onvoldoende verlicht op den weg stond Het slachtoffer moet op slag zijn gedood. De rijkspolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. NEDERLANDSCH-ITALIAANSCHE HANDELSVERDRAG. Het dezer dagen tusschen Nederland en Italië gesloten handelsverdrag zal voorloo- pig in werking worden gestela op 20 Maart. COR VAN DER LUGT MELSERT. Heeft ontslag genomen als inten dant ltaliaansche Opera. De N.V. ltaliaansche opera meldt, dat de zoen '33-'34 der ltaliaansche opera is afge- heer Oor van der Lugt Melsert, nu het sei- loopen en alles is afgewikkeld, per 14 Maart j.1. zijn ontslag als intendant der N.V. Opera Italiane heeft genomen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 17 Maart 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 238000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 2—2.10; 58—60 2—2.20; 60—62 2.1<W 2.30; 62—64 2.202.50 en 2.40—2.80. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel (thuisreis) is gister te Akyab aangekomen; de Oehoe (heenreis) te Singapore; de Ijsvogel (uitreis) arriveer de te Athene. De Oehoe is te Bandoeng geland. Op een verzoek van het gemeentebestuur aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, om aan de tegenwoordige leerlingen der Handelsschool het onderwijs te mogen blijven geven volgens een vijf-, resp. driejarig leerplan, en dus het vierjarig leer plan voor het eerst in te voeren voor de met September a.s. te vormen nieuwe eerste klas se, telkenjare uit te breiden met de aanslui tende hoogere klasse, is van den minister het volgende antwoord ontvangen: Ik heb de eer uw college te berichten, dat de toestand van 's lands middelen mij dwingt tot onmiddellijke bezuiniging, waar deze mo gelijk is. Daarom zal de vijfde klasse der handelsschool na 31 Augustus 1934 niet meer kunnen worden gesubsidieerd. Met 1 September 1934 ware de school dus in een vierjarige om te zetten. Leerlingen van de vierde klasse, die het getuigschrift eener vijf jarige school wenschen, zullen waarschijnlijk in de vierde klasse der afdeeling A van de Rijkshoogere burgerschool kunnen worden geplaatst, indien het hun onmogelijk blijkt aan de toelatingseischen voor de vijfde klasse dier afdeeling te voldoen. Aan den directeur der Rijkshoogere burgerschool verzoek ik hiertoe zijn medewerking te verleenen, door met toepassing van het laatste lid van arti kel 10 van het koninklijk besluit van 7 Febr. 1928 (Staatsblad nr. 18), gewijzigd bij ko ninklijk besluit van 22 Juni 1929 (Staatsblad nr. 327) deze leerlingen zooveel mogelijk te gemoet te komen. Zij verliezen dan welis waar een jaar, maar komen niet later aan hun einddoel dan anderen, die een klasse der hoogere burgerschool moeten doubleeren. Elders heeft men dezen gang van zaken met de beste uitkomsten aanvaard. In het algemeen echter kunnen m.i. leerlin gen, die een handelsschool volgen en dus voornemens zijn aanstonds na het verlaten der school het maatschappelijk leven in te gaan met vier jaar middelbaar .onderwijs volstaan. 'v Het streven de onthoofding van de Han delsschool althans niet noodlottig te maken voor de leerlingen der hoogere klassen voor wier opleiding de gemeente in zekere mate een overeenkomst heeft aangegaan, zal dus tot mislukking veroordeeld blijven. Van höogerhand is nu eenmaal beslist, dat deze handelsscholen ten bate der R.H.B.-essen een amputatie moeten ondergaan, die voor de beteekenis dezer handelsscholen niet anders dan funest kan worden genoemd. Zelfs op het verzoek de leerlingen, die nu reeds de school bezoeken en die bij hun toetreden na de 5e klasse op aansluitend hooger onderwijs hebben gerekend door den regeeringsmaatregel niet te dupeeren is afwijzend beschikt. Niet geleidelijk zal de onthoofding geschieden maar met één for- schen slag en hoewel dat bij executies over het algemeen voor den veroordeelde het meest wenschelijk is, wordt de school daardoor ten zeerste gedupeerd. Een andere vraag is of waar het verlo ren subsidie voor het 5e leerjaar slechts en kele honderden guldens bedraagt de ge meente niet zelf dat offer zal kunnen dragen, althans voor een zoodanigen tijd, dat de thans in de tweede, derde, vierde en vijfde klasse gekomen leerlingen nog het eind examen na een 5-jarigen cursus kunnen af leggen. De gemeente heeft te dien opzichte tegen over die leerlingen een zedelijke verplichting, maar het is de groote vraag waar de mi nister zoo duidelijk op bevoordeeling van het H.B.S.-onderwijs aanstuurt of een derge lijk besluit in Den Haag zal worden goedge keurd. In allen geval het is te probeeren en het zal tevens het bewijs zijn, dat van gemeen tewege althans alles in het werk gesteld wordt om onze mooie handelsschool tegen dergelijke, levensgevaarlijke aanrandingen te beschermen. CHRISTLIJKE VEREENIGING TER VERPLEGING VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. Een lichtbeelden-avond. Uitgaande van de christelijke vereeni ging ter verpleging van lijders aan val lende ziekte te Haarlem en Heemstede za, Woensdagavond 21 Maart om 8 uur in de Dancing van de Harmonie een lichtbeeldenavond worden gehouden door den heer Jac. Kortenhoeven. Hoe goed deze vereeniging bekend staat mag blijken uit het feit, dat in alle deelen van ons land afdeelingen be staan, waaronder Alkmaar zeer goed uitkomt, die in samenwerking met de stichtingen het mogelijk trachten te Toksn aan de vele aanvragen tot op name te voldoen. Patiënten van elke richting en ge zindte worden er opgenomen en onder scheid kent men er niet. Deze vereeniging is in ons 'and uniek, daa>- zij zich specialiseert op de verple ging van epileptici Wel zijn er in ons land inrichtingen waar bij andere ver pleging ook epileptici worden opgeno men, doch een gunstige toestand als te Haarlem en Heemstede treft men ner gens in ons land aan. De volle aan lacht kan daar aan ieder geval apart gewijd worden, hetgeen zeer in 't belang van den patiënt is. En dat dit gebeurt, bewijzen wei de groote resultaten, die vooral de laatste jaren in beide inrichtingen be reikt zijn, zoowel onder de manlijke als onder de vrouwelijke verpleegden en waar we zeer zeker op den avond ze.f iets over te hooren zullen krijgen. De verpleging van epileptici brengt zeer veel moeilijkheden mee, omdat we bij epilepsie niet te doen hebben met één ziektegeval, dat volgens één speciale ge neesmethode te behandelen is, maar we hebben hier te maken met zoovele ziek ten, als er patiënten zijn De oorzaak de zer ziekte is bij iederen patiënt verschil lend, evenals de symptomen waaronder ze tot uiting komt. En zoo zal dan ook voor verschillende patiënten de therapie moeten verschillen. Dat er veel liefde, tact en geduld noodig zijn van de zijde der Broeders en Zusters, behoeft hier zeker geen betoog. Vooral in ge vallen waarin genezing of verbetering soms lang op zich laten wachten, of ook wel waar na schijnbare beterschap van maanden de verraderlijke ziekte plotseling weer optreedt en het geduld van den patiënt steeds weer zoo zwaar op de proef gesteld wordt- Jonge levenskrachtige menschen, die zich overigens goed en gezond weten en graag weer de maatschappij in gewild hadden, wor den opnieuw genoodzaakt zich te onder werpen aan den termijn van tweejarige ver pleging, vóór zij als genezen ontslagen zuilen kunnen worden. Maar de goede geest, de opgewekte toon, de huiselijke sfeer die er heerschen, de ge zonde dagelijksche arbeid en daarbij de vele en goede genoegens als zang, muziek, spel en vereenigingsleven en zeer zeker een innerlijke overgave helpen hem dikwijls eerder over die smartelijke beproeving heen, dan menig broeder of zuster die teleurstelling voor den patiënt heeft kunnen aanvaarden. Wie van dezen arbeid iets wil zien en hooren zorge ervoor tijdig aanwezig te zijn. De toegang zal dien avond vrij zijn. en OMZETBELASTING. De inspecteur der invoerrechten cu accijnzen te Den Helder verzoekt ons op name van het volgende: Fabrikanten en handelaren aan wie een vergunning is verleend om overeenkomstig artikel 19 van de Omzetbelastingwet 1933, Staatsblad nr. 546, de voor hun bedrijf be- noodigde grond- en hulpstoffen of (en) koopwaren en verpakkingsmiddelen te kun nen inslaan, zonder dat wegens de levering van die goederen omzetbelasting zal zijn verschuldigd of wegens den invoer daarvan invoerrecht ingevolge genoemde omzetbe lastingwet verschuldigd zou zijn, behooren in den rechter bovenhoek van de af te ge ven bestelorders voortaan het in de ver gunning voorkomende stamnummer te ver melden. Indien dit stamnummer niet in de ver gunning werd opgenomen, zal dit op aan- naar waarnemingen, verricht van 17 Maart mor«« Medegedeeld door het Kon NerWi Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 7510 Isafjord. J,y te Laagste barometerstand 723 6 Aberdeen. te „Verwachting, eeidig tot <ta, van ,8 Matige tot krachtigen zuidelijke tot ken wind; zwaar bewolkt tot betrotu„ tijdelijke opklaring; regen- en ha<Jb,,i~et iets kouder. u'°i; Stormwaarschuwingsdienst: Stormsein neerhalen; Blijft op Uw hot* Weeroverzichf. De oude depressie trekt langzaam naar h* noorden en verliest zich in de Noorsche, 't Diepe minimum dat gisteren op den ocmT lag, ligt thans over Schotland en vertÏÏ eveneens een neiging om naar de Noor*-? zee te trekken. De hooge druk bij de Azorn wijkt naar het zuiden terug, zuidelijk vanZ diepe minimum bewegen zich daal gebied-, van den luchtdruk naar het oosten en even»* over Scandinavië naar het noorden De temperatuur der luchtmassa's welt nog steeds met iets geringer snelheden! zuid-west noord-oostelijke richting over west en centraal Europa trekken, is iets hootw De temperatuur der arctische luchtmassa in het noord-westen werd nog iets lager - In Finland verdween plotseling alie vorst Na de periode van iets zachter weer zal oo. nieuw guur en buiig weer volgen. vraag door den inspecteur der accijnzen worden medegedeeld. BEROEP AANGENOMEN. Mej. Thomsen. hulppredikant? bij de Ned. herv. kerk te Akersloot heeft het beroep naar de gemeente Gouda—Boskoop aange nomen. HET DRAMA TE UITGEEST. Naar wij vernemen zal Maandagmiddag te 2 uur op de Algemeene begraafplaats te Uit» geest het stoffelijk overschot van den zoo noodlottig om het leven gekomen Twisk Ier aarde worden besteld. GESLAAGD. De heer A. Dekker alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen machiniste- diploma A. EERVOL ONTSLAG. Bij K B. is met ingang van 1 Mei 1934 aan den referendaris der P.T.T., den heer J. W. Bouwmeester, belast met de functievan directeur van het post- en telegraafkantoor te Alkmaar, op zijn verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend. OVERGEPLAATST. Met ingang van 10 Maart is de heer C. v. d Rovaart, instrumentmaker eerste klasse bij den dienst der P.T.T., overgeplaatst van Leeuwarden naar Alkmaar. POSTERIJEN. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat net Post-, Telegraaf- en Telefoonstation te Span broek met ingang van 19 Maart a s. voor den telegraaf- en telefoondienst op werkdagen zal zijn or,n~~*steld van 813 en 14—zu uur. GEHEELONTHOUDERSFEESTAVOND. Orde van Ooede Tempelieren. Woensdag 21 Maart 's avonds 8 uur geef- de Lage Noordster no. 2 der S.V.G.T. in k wapen van Heemskerk, bij aen heer v. uijzen, een grooten propaganda tooneelavond, m het Amsterdamsch Tooneelgezelschap W stuk getiteld „Alcoholleed", een tooneelst in drie bedrijven. Muzikale medewerking van het ense. van den heer v. 't Wout' Als spreker zal op treden den heer M. Smi* en daarna zij humoristische voordrachten en verdere fracties. Na afloop is er bal. ,.m Het belooft een gezellige avotd te worden. EEN AARDIGE RECLAME. Door de firma Vroom Dreesmann vvo •een Pelikaan-puzzle in den handel geb Met medewerking van de K- L- M- Pelikaan-comité, onder de technische n van den persfotograaf van Agtmaal te en het Reclame Bureau Hollebrands te sum werd deze puzzle, die gen*" 1 landsch Fabrikaat is. vervaardigd. u, De N.V. van Dooren s Drukkerijen te Viaar dingen verzorgden het drukwerk. taat De puzzle is 90 X 52 cM,groot en besta^ uit circa 650 stukjes. Een deel derrj wordt gestort in het Natioonaal Lu Fonds „Pelikaan Comité". .^en Een luxe exempiaar werd aan a irMr n het Koninklijk Huis en aan de oen ,_n het Pelikaan-vliegtuig aangeboden. Door het koopen van deze Puzriike schaft men zich en zijn huisgenooten 1 en aangename uren en draagt men te j tot het welslagen van een groot na doel. „pi- De firma Vroom Dreesmann zal r gende week Woensdag of Donderdag geheel Nederland in de etalage s van zaken reclame maken met deze puzzle. van van

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2