JMtmüeuuis Vzaaq en Aanbod s' tBinnenland De leeftijd, om naar de Fröbelschool te LEVE DE VRIJHEID EN DAS TANKMADEL. Twee zeer geslaagde hoofd hoofdnummers in Victoria Theater, WALZERKIjUEG, Theater Harmonie. IIW 7 PIIIIIA/P11 bomen tot rust, kal U ff L GII11 li GII moeren en worden daarby tevens gesterkt door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. wetenschap dat duister laat over de zonde. Alleen op den God des verbonds leeren alleen vertrouwen die Jezus Christus hebben lief gehad. De dag komt waarop Christus Trium- phator neerdaalt met zijn engelen om zijn kruiskerk tot Zich te nemen. Geef acht op het woord, zoek trouw de bediening van het woord en het zal in alle gevallen van het gevarieerde leven licht zijn. Wanneer Christus, die ons leven is, geopenbaard zal zijn, aldus eindigde spr., zult gij geopenbaard worden met hem in heerlijkheid. Hierna werd gezongen psalm 89 7. Ds. Donner, uit Broek op Langendijk, praesis van de laatst gehouden classi- kale vergadering te Helder, sprak een woord van gelukwensch, zich er over verheugende dat de classis van de kerk te Alkmaar thans een schitterend ver gaderlokaal heeft ontvangen, alsmede een brandvrije kluis voor het archief. Óp zijn verzoek werd psalm 48 vers 6 gezongen. Ds. Deetman, Ned. herv. predikant te Alkmaar, voerde het woord als voorzit ter van de Ned. herv. kerk te Alkmaar. Ook hij wenscht de gereformeordo kerk geluk met het tot standkomen van dit kerkgebouw, dat, naar hij hoopte de gemeente zal stemmen tot dank aan God en dat vele daarin troost en sterkte zul len ontvangen. Op zijn verzoek werd het eerste vers ven psalm 84 gezongen. Burgemeester Van Kinschot, die hier na een woord sprak, zeide, dat het ge meentebestuur met bijzonder veel genoe gen gevolg had gegeven aan de uitnoo- diging van den Kerkeraad tot bijwoning van de officicele opening. Spr. achtte het juist gezien dat het stadsbestuur tegenwoordig was, omdat daardoor het gemeentebeetuur in de ge legenheid werd gesteld deel te nemen aen een belangrijke gebeurtenis in het kerkelijk leven van een deel van Alk- maarscb bevolking. Spr. bood namens het gemeentebestuur zijn hartelijke ge- lukwenschen aan met deze heugelijke gebeurtenis en sprak den wer.sch uit, dat het kerkgebouw lange jaren moge dienst doen tot heil van allen die er komen. Na zijn voldoening over het exterreur en intereur te hebben uitgesproken en den architect en aannemer dank te hebben gebracht, eindigde hij met de beste wenschen voor de goede samen werking tu6schen de kerkgenootschap pen in deze stad. Ds. Von Meijenfeldt sprak tot slot een woord van dank aan de sprekers, waar na de bijeenkomt met gemeenschappe lijk gezang en gebed werd gesloten. Na afloop vereenigden vele genoodig- den zich in het aan he' kerkgebouw verbonden vergaderlokaal, waar ver- verschingen werden aangeboden. Vermelden wij nog dat de preekstoel door een telefoon verbonden is met zit plaatsen voor dooven. HET NUT VAN HET FRÖBEL ONDERWIJS. Woensdagavond werd een lezing met licht beelden gehouden over 't Nut van 't Fröbel onderwijs, uitgaande van den Bond van On derwijzeressen bij het Voorbereidend Onder wijs. Ondanks de zeer vele lezingen, bijeen komsten en vergaderingen, welke op dien avond plaats hadden, opende de voorzitster, mej. C. Rab, voor een volle zaal en heette allen en in 't bijzonder de spreekster, mej Meijer, hoofd eener kleuterschool te Amster dam. hartelijk welkom. Mej. Meijer begon met inleiding over de beide mooie scholen, welke Alkmaar een paar jaar geleden rijker is geworden en noemde dit een vooruitgang voor het Fröbelonderwijs ter plaatse. De naam, n.1. Fröbel-, Kleuter- of Be waarschoot, vond spreekster, doet er weinig toe. De school is, wat ze inwendig is, wat ze 't kind geeft. De Fröbelschool is de schakel tusschen huis en lagere school. Het kind vindt niet die vrijheid van huis en niet die gebondenheid van de lagere school. Wat biedt een V. B. school? De school geeft het kind gelegenheid zich spelenderwijs te ontwikkelen overeenkomstig zijn aanleg. Het leert begrippen, namen, zoo als bij een huis, dak, ramen, deur, goot, enz bij een brug, peilers, bruggendek, leuning, de begrippen hoog, laag, midden, voor, ach ter enz., 't leert waarnemen, door 't teekenen en andere bezigheden en dit alles spelender wij,s. Aan de innerlijke drang naar zelfwerk zaamheid wordt voldaan. Zelf doen is 't parool van de Fröbelschool. Niets wordt voor de kinderen gedaan. De geheele omgeving van de school is zoo, dat ze zich zelf kunnen redden. Bij moeder thuis vindt het kind meestal geen kapstok voor hem bereikbaar, dus waar T kind zelf de kleeren af kan halen en kan ophangen. De spreekster legde den nadruk er op, dat 't kind het niet erg vindt, als het zelf moet werken en worstelen om iets te bereiken. En O!, wat een voldoening, wanneer het zijn doel bereikt heeft. Waarvoor en voor welke kinderen is de school noodig? N.1. voor „eenige kinderen, zij vinden op school een soort maatschappij, waar zij lief en leed moeten deelen, zij onder vinden, dat niet alles voor hen is, dat er an deren zijn, waar zij rekening mee moeten houden. Voor nakomers, waar in de regel het ge heele gezin om draait, oudste en jongste kin deren is de school heilzaam. Spreekster deelde uit ervaring mede, dat vele ouders berouw hadden hun kinderen niet eerder naar school te hebben gezonden. gaan is onbepaald, wanneer het kind voor i oog van de moeder lastig wordt, dus ebrek aan bezigheid heeft en het heeft al 't nieuws in huis ondrzocht en ontdekt, krijgt het be hoefte aan gepasten arbeid, naar eigen ver mogen, welke 't kind op de Fröbelschool kan vinden. De vraag, of moeder no. 1 blijft voor net kind, kan volmondig toegegeven worden. Want hoewel het kind het betreurt, dat t Woensdag of Zaterdag is, als het tijd is om naar huis te gaan, vindt hij of zij het weer prettig de van ouds bekende gezichten en dingen weer om hem heen te zien. De spreekster sloot den avond, met de ver tooning van een serie lichtbeelden. Over het verschil tusschen de scholen van voorheen en thans, wat betreft hygiëne, goed onderrichte leidsters, de bouw van de scho len, 't geneeskundig toezicht, enz. Hierna sloot de voorzitster met een harte lijk woord van dank deze zeer leerzame bij eenkomst. N.R.V.-AVOND. In 't Gulden Vlies werd gisteravond voor de afdeeling Alkmaar der N.R.V. een lezing met lichtbeelden gehouden over Zwitserland. De causeur, de heer G. J. Beurs uit Utrecht, bleek een onderhoudend verteller te zijn, die aan de hand van een zeldzaam fraaie col lectie plaatjes niet alleen vertelde, wat deze foto's voorstelden, maar tevens in vele geval len aardige herinneringen opdiepte, die aan het verhaal een groote levendigheid gaven. De verteller, die een goed alpinist is en door en door bekend in geheel Zwitserland, heeft zijn gehoor geboeid van het begin tot het einde en het was jammer, dat de be'ang- stelling niet wat grooter was. De thuisblij vers hebben deze keer wel een mooien avond gemist. De w.n. voorzitter, de heer Sietsma, deelde bij den aanyang mede, dat de toestand van den heer Cloeck gelukkig steeds vooruitgaaf, zoodat er alle hoop is, dat de heer Cloeck weer spoedig in het midden der N.R.V. zal zijn. Deze tijding werd met applaus ontvangen. Verder deelde de heer Sietsma mede, wel ke plannen de afdeeling heeft en daaruit bleek, hoe actief het bestuur wel is. De beroemde regisseur René Clair heeft schitterend werk geleverd in de film: A nous la liberté (Leve de Vrijheid). Zij is zoo geheel verschillend van hetgeen men gewend is. De mooie regievondsten stempelen dit hoofd nummer van het Victoria Theater tot iets bij zonders. Emile en Louis, twee vrienden, zitten in de gevangenis. Zij trachten te ontvluchten wat aan Louis gelukt. Onder een valschen naam gaat deze zaken doen, heeft buitenge woon geluk en is na enkele jaren leider van een enorme fabriek. Emile is ondertusschen ook op vrije voeten gekomen, daar zijn straf tijd om was^Toevallig wordt hij arbeider op de fabriek van Louis en later volgt de her kenning. Opnieuw wordt vriendschap geslo ten. Emile is verliefd geworden op Jeanne, een meisje van het fabriekskantoor. Als ook andere ontslagen gevangenen Louis herken nen wordt zijn positie moeilijk. Chantage dreigt. Tal van verrassende gebeurtenissen volgen elkaar nu op. Soms zeer komisch, soms ernstig. Toch zal het voor Louis slecht afloopen. Doch dan brengt de onverwachte bankbiljettenregen uitkomst voor Louis en Emile, die weten te vluchten. Louis heeft de illusie van het bezit verloren. Emile, die van de liefde. Maar als zij weer langs de wegm zwerven, leeren zij de hooge waarde der vrij heid zeer dankelijk. Deze Fransche film wordt prachtig ge speeld. Vooral Raymond Cordy als Louis toont zich een prima acteur. Rollx France is een allerliefste Jeanne en Henri Marcland weet een bijzondere uitbeelding te geven van de rol van Emile. Het tweede hoofdnummer heet Das Tank- madel. Dat is Liesje, het meisje van de ben zinepomp. Op een eenzaam benzinedepot voorziet zij een verdwaalde klant wel eens van benzine. Maar door een huwelijkscome- die, door de romanschrijfster Evelyn Wil liams in scene gezet, komt Liesje toevallig in aanraking met de architect Hans Kroll. De liefde inspireert Liesje tot groote daden, doch als Hans en zijn vriend Theo die liefd^ mer ken, grijpt de laatste in. Hans kan echter het aardige meisje niet vergeten. Hij geeft,zich gewonnen, terwijl de romanschrijfster zich troost met vriend Theo. Deze alleraardigste vlotte amusementsfilm wordt door Fritz Schulz (Hans) en Ursula Grabley de vertolkster der titelrol, hartelijk gespeeld. Maar ook Werner Finck als Theo en Maria Meiszner als de romanschrijfster waren uitstekend, evenals de kleinere rollen van den oom en den secretaris. Een Paramount-journaal en een Hoi- landsch Nieuws completeeren dit zeer uitge breide en bijzonder geslaagde programma. CINEMA AMERICAIN. De ware Jacob. De onverbeterlijke Duitsche filmacteur Felix Bressart zal deze week in het Cinema theater triomphen vieren in de Ufa-film „De Ware Jacob". Wanneer wij U alleen zeggen, dat onze Felix als lid van een zedelijkheidscommissie naar een Berlijnsch congres wordt afgevaar digd, waar hij „per ongeluk" in een bar terecht komt, dan is eigenlijk verder commen taar al overbodig. Dan lacht u al bij het lezen van deze recensie en we zouden met dezen enkelen zin kunnen volstaan. Volledig heidshalve vermelden we nog, dat een schijn baar zeer preutch heer met zijn vriend (Bressart) uit het „zedige" dorp Pleissen- bach eveneens te Berlijn overal komt, behalve op het zedelijkheidscongres, waar hij eigen lijk hoort. Deze heer, wiens tweede vrouw hem niet goed vertrouwt, komt in de schouwburg in verrukking van een daar optredende revue ster, waarmee hij listig in kennis weet te komen, zonder één oogenblik de idee te heb ben, dat zijn vlam zijn eigen dochter is, d.w.z. waarvan hij de stiefvader is. Moeder beluistert het intieme gespiek tusschen vader en dochter en hieruit komen zooveel moeilijk heden, dat het ondoenlijk, maar nog meer onprettig van den toekomstigen toeschouwer zou zijn, indien we hier alles uit de school gingen klappen. Wijzen we alleen nog op den prachtrol die Julius Frankenstein, den helaas te vroeg gestorven filmacteur, in deze film speelt. Evenals in bijna elke Ufa-film is ook in dit filmwerk een vlotte actie gebracht, die met de keurige aankleeding „De ware Jacob" maakt tot een juweeltje van geestig-beschaaf- de humor, waaraan men uren naar zou kun nen kijken, zonder zich een oogenblik te vervelen. Uit het uitgebreide voorprogramma noe men we in de eerste plaats de filmklucht „De mislukte radio-uitzending", die niet zoozeer als filminhoud, dan wel als sublieme sterren parade op den voorgrond treedt. We hooren o.a. een ons ongekend trio de Frijerrag zingen op uitstekende wijze, evenais we voor de imitatie van Maurice Chevalier onze voldoe ning kunnen uitspreken. De andere klucht „zaken-conferentie" is er een van het bekende smijt- en roomtaarten type, die altijd nog bij een groot aantal bios coop-bezoekers zeer in trek zijn. Besluiten we dan met het aantrekkelijke buitenlandsch nieuws van Fox Movictone en van Universal Picture, dan is een aanbeve ling om dit filmprogramma te gaan zien eigenlijk overbodig geworden. DE STILLE VERKLIKKER VAN SCOTLAND YARK. In het A. B. T. In het A.B.T. draait deze week een zeer ge heimzinnige film als hoofdnummer. Zij is ge maakt naar een boek van den bekenden schrijver Edger Wallage. De hoofdrollen worden vertolkt door Lissy Arna, Fritsz Rasp en anderen, die op buitengewone wijze, de spanning in het stuk brengen. Het stuk speelt zich af in de Londensche onderwereld, waar op geslepen manieren dief stallen gebeuren, welke verraden worden, moorden die onopgehelderd blijven. De politie is reeds vrij zeker van haar zaak, doch kan den persoon, die als hoofdman optreedt, niet te pakken krijgen. Als een detective hem op 't spoor komt en het zoover kan brengen dat hij hem kan inrekenen, wordt de politie man doodgeschoten. Dit lot ondergaan daar na nog verschillende anderen, want zoodra de geheimzinnige man bemerkt dat hij zeer veel gevaar loopt gepakt te worden, is hij onverbiddelijk en ruimt een ieder uit den weg. De film is vol spannende momenten en zóó vol verrassingen, dat men de geheele film door een ieder verdenkt den verrader te zijn. Wie de eigenlijke verrader is, zullen wij niet verklappen, om de spanning niet aan te film te ontnemen. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat er deze week in het A B.T. een goed filmwerk draait, dat voor li.-fhebbers van het geheim zinnige is om te smullen. Aan het hoofdnummer gaat het ournaal en een paar aardige bijstukjes vooraf. Er zijn films, die men moet zien en hooren om er eerst recht de waarde van te beseffen en dit is er een van. Zij is een tikje histo risch, een tikje romantisch en humoristisch, maar zij is bovenal een bijzonder aantrekke lijke film, die in het teeken van den echten Weener Wals staat. Jozef Lanner heeft in Weenen een walska- pel en de sleepende muziek heeft hem zoo volkomen in beslag genomen, dat hij nergens anders meer oog en oor voor heeft dan voor het compcneeren en dirigeeren van zijn wal sen. Hij heeft geen tijd om op te merken, dat Gustl, die in zijn orkest de trommels bedient, verliefd op zijn dochter is en tevergeefs pro beert zijn aandacht te trekken om toestem ming tot een huwelijk te vragen. Hij sleept alle musici in zijn enthousiasme mee, maar hij komt daarbij telkens in con flict met zijn eersten violist Johan Strauss, die op het gebied van den pas uitgevonden wals een even groot genie is en al zijn musi- cale invallen tijdens de rustpauzes van een concert op zijn manchetten of zakdoeken op- teekent. Het komt ten slotte tot een openlijke breuk tusschen beide musici en Strauss be gint zelf een orkest te dirigeeren waarbij Gustl, de trommelslager naar zijn kapel wil overloopen. Er verschijnt een elegant heer schap, die hofbaldirecteur is aan het hof van de jonge koningin Victoria van Engeland. Hij reist in gezelschap van Ilonka, een vroegere balletster, thans toegevoegd aan den hofbal directeur als deskundige op het gebied van muziek en dans. Beiden komen in den nacht te Weenen aan en verlangen, dat er walsmu ziek zal worden gespee'd. Zoowel Lanner als Strauss laten hun kapellen spelen en het slot is een algemeene vechtpartij, waarbij duchtig met bierkruiken wordt gesmeten. De hofbal directeur, die in de veronderstelling is, dat al dit lawaai bij de wals behoort, gaat naar Engeland terug en vertelt de koningin zijn bevindingen. Hij heeft de Strauss-kapel mee gebracht, maar ook de dochter van Lanner is met eenige vriendinnen overgekomen in de hoop dat deze, die een dameskapel gevormd hbben, voor de koningin zullen mogen spe len. Gustl wordt met Kati, Lanners dochter, aangewezen om voor de koningin te dansen en het meisje is 300 vertoornd op hem, dat zij allerlei kunstgrepen uitvoert om hem on der het dansen pijn te doen. De koningin, die nog nooit een wals gezien heeft, neemt dat allemaal ernstig in zich op en als des avonds de kapel speelt voert zij prins Albert van Co- burg ten dans en op haar voorbeeld doen al le dames haar best haar danseurs onder het dansen zooveel mogelijk te pijnigen. De meis jes hebben intusschen Strauss laten ontvoe ren maar Gustl redt de situatie door zich als Strauss te vermommen en l^t orkest te leiden. Als hij een toegift moet geven staat hij radeloos, maar ontdekt een zakdoek in zijn zak waarop Strauss een wals van Lan ner heeft opgeteekend. Het orkest speelt deze en op hetzelfde oogenblik gelukt het Strauss uit het krankzinnigengesticht te ontsnappen en zijn plaats in het orkest te hernemen. Hij is woedend op Gustl om het spelen van de wals van Lanner, en Lanners dochter Kaii maakt bekend, dat Strauss geen eigen werk maar een wals van haar vader gespoed heeft. Het einde is een proces tusschen beide componisten, dat heel Londen in beroering brengt. Men kiest partij voor een van beiden en houdt optochten met groote borden waar op de namen Strauss en Lanner zijn geschre ven. Dank zij de Weener wals heeft de ko ningin de liefde van den prins van Coburg gewonnen, alles is in een feeststemming en ook de beide groote componisten leggen ten slotte hun geschillen bij en trekken aan het hoofd van een feestelijken stoet door de stra ten. Dat Gustl daarbij zijn Kati aan den arm voert behoeft zeker niet gemeld te worden. Het verhaal is hier eigenlijk bijzaak. Men moet deze film zien en hooren. Zij is alleraar digst, zij boeit van het begin tot het eind, geeft prachtig spel van UFA-sterren als Wil- ly Fritsch, Renate Miiller, Paul Hörbiger en anderen en laat daarbij een keur van oude, prachtig gespeelde Weenerwalsen hooren. Vooraf gaat een uitgebreide serie wereld nieuws en o.a. een alleraardigste film, de ge schiedenis van twee jonge menschen, die een erftante op bezoek krijgen, maar deze onU vangen in een pas gekocht huis, waarvan de vorige eigenaar zijn leveranciers en zelfs zijn meubelen niet betaald heeft. Alles wordt weggehaald tijdens tante's verblijf wat tot de dolste situaties leidt Een filmprogramma dat zeker belangstel ling zal trekken. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad van heden geeft o.m.: Am- sterdamsche kroniek (tooneel); Voor alle uren van den dag (Damesrubriek); Humor Charivari; Hoe wordt men conferencier? door Adolf Engers. Groote portretten van de filmsterren Elfriedë Jerra, Mac Clake, Ro chelde Hudson, Margareta Lindsay, Grete Theimer, van de zangeres Annie Woud; den zanger Johan Heesters; den tooneelspeler Ko van Sprinkhuysen, enz. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels M eent bij roornit- betaling te voldoen. Pracht Damesfietseu 14—12, Meis- jesfiets 13, Heerenfiets mot remnaaf (hoog© maat) 14, Nederlandsche Kroon H Fiets als nieuw 20, enz. NIEROP, Koningsweg 40. Blauwbrander prima 2.75, Damee vouwstoeltje 2, flinke Linnenkast 9, Gasfornuis 7.50, zwaar 1 pers. eiken Ledikant 7.50, best 2 pers. veerenbed 10 z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal, Ridderstraat 10. KOOPJES. TWEE 1ste klas DAMES RIJWIELEN 12.50 en 13.50. Adres Koorstraat 13, Alkmaar. T2 KOOP PETROLEUMKACHEL (Haller), zoo goed als nieuw. Kennemerstraatweg E 7. TE KOOP een in prima 6taat zijnde wtliggende ZEILKANO, geheel com pleet, p rijs billijk. Brieven onder letter R 172 bureau van dit blad. TE KOOP voor elk aannemelijk bod z. g. a n. KUNSTMOEDERS en DRINK- en VOEDERBAKKEN. Te bevr bij H. SLOTEMAKER, Rijksstraatweg 427, Heiloo. TE KOOP EEN PIANO, Duitsch merk, voor geschikten prijs. Te bevragen bij C. P. ASJES, Snaarmanslaan 165, Alk maar. TE KOOP EEN JONGENSRIJWIEL 6.50, EEN HEERENRIJWIEL 10, een JONGENSRIJWIEL 8.50, z. g a n LIMMERHOEK 18. TE KOOP zoo goed als nieuw juweelen BROCHES met knoppen, COLLIERS met hanger en VERLOVINSRINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP EEN MAHONIE LINNEN KAST, TWEE CRAPEAUDS en 4 STOE LEN mahonie met best rood pluche, THEETAFELTJE, ETACHÈRE en POR- TEMANTEAU, EIKEN TAFELTJE en eenige SPIEGELS. PITS PINE SLAAP KAMERAMEUBLEMENT, 2 persoons, compleet. KENNEMERSTRAATWEG 63. Moderne Kinderwagen z. g. a. n. 15, Veerenbed 7.50, Ledikant met 3-deelig Kapokmatras 12.50, Pfaff Hand- en Trapnaaimachine 35, Vast Kleed 6.50, Ledikant 3.50, Spiegel 1.50, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP AM. HUISORGEL (harmo nium), 12 reg. goed onderhouden, mooie toon. Ook in ruil tegen radio-toestel. Adres COSTSERSTR. 27, Alkmaar. Prima Gasfornuis 8.50, Petroleum kachel z. g. a. n. 4.50, Tuinslangwagen tje 4 50, Speeldoos van Oome Keesie met 25 platen 15, 4 Stoelen en 2 Cra- pauds 25. DEKKER, Laat 182. TE KOOP een goede tweedehandsch JONGENSRIJWIEL voor elk aanneme lijk bod. Tevens een partij GRAMO- FOONPLATEN. Te bevragen K. v. 'T VEERSTR. 32. GEBRUIK IE RIJWIELEN: Jongens 6, Dames 8—10, Heeren 8, Dienst 12. OVEREEM, Breedstraat 27. IE KOOP: pracht Tuinameublement, 2 fauteuils, bank en tafel. Een Radiotoe stel compl. m. luidspr. voor 20. Rijksstraatweg 425 A, Heiloo Wie doet een bod op een partijtje 2e handsch MEUBELEN of een partijtje EMAILLE, AARDEWERK, enz. JANSSEN. Geesterweg 1, Alkmaar. /--r» Fn» eikenhouten salon GRAMOFOON met circa 50 platen en platenkist, prima in orde, compleet 16. Mathieu Wiegmanweg 18, Bergen. IE KOOP EEN MOTOR Henderson 4 cvl in prima staat. J. KEEMAN, Koedijk 82. vertrek uit Wegen. "ositsniriu KOOP 2 1 pers OPKLAPBEDD?» TS rikaat „Auping" met omt'm fa- waarop kleerberging, 1 KaMÈr t £in8 LEUM. 1 KAMER VAST TAPIÏT ,TLlN0- eenige SCHILDERIJEN HouLVtÏB^ AMEUBLEMENT Alles TUlM brikaat en 1'A jaar oud Fa. J. v. TIL, Boterstraat 20* °S 'G bevr. TE KOOP GEVRAAGD ALBm^- Verkade, Herfst, Winter en h* d Vai* Wei, geheel compleet. Br niet Onto gaaf aan Wed. J. KOSTER, NohJ^u80^ Grootschermer. shoek, TE KOOP RIJWIEL men^T^ „Sacks" merk „parta", in primaPftotor tegen elk aannemelijk bod Slaat, Adres GARAGE VVITTE.' Bierka^ DE ZESTIGSTE VERMAtt^T^ Dr. A. F. PHILIPS. N a "edc" F de zestigste verjaardag van H A F. Philips, den energieken leider 2 ft Philipsconcern door heel Eindhoven het bijzonder door het personeel van rU vi J? Philips Gloeilampenfabriek welke ?'V' 40ste verjaardag vieren en daarmede feit van het veertig-jarig jubileum van h£! directeur, feestelijk gevierd. De nationale driekleur wapperde over h de straten der stad, die zoo onmiskeiuJ! het stempel draagt van dr. Philips^* Op het Philips-terrein had om 10 door het personeel, waarbij de onder-dir* teur Staal en één der commissarissen woord voerden. u" De heer Philips dankte in een hartelijk In den namiddag werd in het versierd. ontvangzaal van het Ontspanningsgebo» een receptie gehouden, waar tal van ho» geplaatste persoonlijkheden uit binnen- m buitenland dr. Philips kwamen gelukwa. schen. ^1 Een onderscheiding Gistermiddag verzamelde zich de woordigers van het personeel der Phfj, Fabrieken in de groote zaal van Philips' On£ spannings Gebouw, alwaar minister Vee schuur het woord tot dr. A. F. Philips richtte, ZExc. verklaarde, dat de reden van zijo komst naar Eindhoven gelegen was in den wensch der regeering om door hein de Philipsbedrijven en haar eminenten leider uiting te geven aan de waardeering van <fe regeering. De minister bracht dr. A. F. Philips zm dank en de waardeering der geheele regee ring over en deelde mede, dat de koning» op zijn voorstel beschikt heeft dr. A F> Philips te benoemen tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau, waarvan Z.Exc persoonlijk de onderscheidingsteekenen over handigde. Hierna voerden het woord mr. H. F- van Walsem. secretaris der N.V., en de heer H. Philips uit Zahbommel, waarna dr. Philips woorden van dank sprak. DOOR FFN DRIJFRIEM GEGREPEN. Aan de gevolgen mtrUitn. Op een fabriek aan den Grasweg te Am sterdam is bij het overleggen van een drijf riem de 32-jarige werkman J. te Pas, door een riem gegrepen. Hij werd eenige malen rondgeslingerd; zwaar verminkt bleef hij be wusteloos liggen. Hij werd naar het Binnen- Gasthuis vervoerd, waar hij na aankomst ts overleden. „DE MUITER" IN BESLAG GENOMEN Eenige colporteurs van de O-SP..*^ gisteravond met een blaadje „De Muiter m de Stadionbuurt te Amsterdam aan net colporteeren waren, zijn door de politie aan gehouden. Op het politie-burreau is «e voorraad drukwerk die zij bij zich baa- den in beslag genomen. Tegen hen is proces verbaal opgemaakt. MOTIE TEGEN EEN WETHOUDER. De heer Velsink te Doetinchfm be schuldigd van een ongeoorloofden aanval op de politie door van een artikel in hei s.-d. Volks blad. De gister te Doetinchem gehouden verSa" dering van den raad werd voorafgegaan door een incident in de vestibule voor raadszaal. Hier bevond zich tegen het aa«- vangsuur der zitting de agent van po'1"* Luka. Bij het binnen komen van den sociaal- democratischen wethouder, den heer K. w sink, ging de agent op dezen toe en ov laadde hem met verwijten naar aanleiuing van een artikel in het „Volksblad" voor uei derland van Zaterdag j.1. over politietoes den te Doetinchem. De agent verweet wethouder o.m. schandaalcorportage. Naaa de heer Velsink zich in de raadszaal üafl^ ruggetrokken, richtte agent'Luka ZW. ten tot een journalist, dien hij partijdige richtgeving in het nadeel der politie verw Daarop verliet hij in hoogst opgewonden stand het gemeentehuis. Naar het Hbld. verneemt is de beer sink voornemens tegen den agent een klacht wegens beleediging in te dienen^ journalist heeft direct nadat de middag ting geschorst werd, een klacht ingedien den burgemeester. „_.nj Direct nadat de raadsvergadering geopen was, vroeg en verkreeg de heer Muller lof tot het houden van een interpellatie, het genoemde artikel, waarvan de heer sink de vader werd genoemd. Spreke van oordeel, dat een dergelijke aanval p politiebeleid niet door den beugel kon, j. niet van iemand, die telkens Ser°ePe'L als locoburgemeester op te treden en hoofd der politie is. ..„iien. Spreker noemde verschillende gov waarin de wethouder als particulier de po tie een hak zette en o.a. getracht Leeft J zoon, die tijdens stakingsrelletjes was gehouden, uit handen van de politie te F Spreker stelde aan het eind zijner bef»0® de volgende motie voor: t,«,nli De raad der gemeente DoeÜncheffl 4®"^

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6