Amstecdamscfie J5&ucs XcowMuaal ïlieiMs NEDERLANDSCH—FRANSCHE HANDELSBETREKKINGEN. Het ontwerp bepaalt, dat Frankrijk aan Nederland zijn volledige invoercontingenten weer zal toestaan in ruil voor een handha ving van de Fransche uitvoeren naar Neder land op het peil van 1933, £atuU MONOPOLISEERING VAN DEN UITVOER. ^Buitenland OPSTAND TEGEN DE MANTSJOERFJSCHE REGEERING? 46'/, genomen hebbende van de uitingen van wet houder Velsink, in het officieele raadsverslag en in het „Volksblad" voor Gelderland, pro testeert ten sterkste tegen de ongeoorloofde aajtfaL op de politie, verzoekt deswege B. en \V. het besluit, tot benoeming van wethouder Ve'.sink tot loco-burgemeester in te trekken en een andere functionnaris in zijn plaats te be noemen en gaat over tot de orde van den dag. De heer Massink en Brunsveld sloten zich bij den interpellant aan. De heer Velsink verklaarde zijn optreden in den raad te hebben gedaan in het belang van het gezag om te bewerken, dat de burge meester de macht tot optreden tegen derge lijke bijeenkomsten als van de Duitsche na zi's aan zich houdt. Aan het krantenartikel verklaarde hij niet debet te zijn. Spreker tart te een der leden een feit te noemen, waarin hij als loco-burgemeester te kort was gescho ten. De voorzitter deelde mede, daaromtrent nimmer-eenige klacht te hebben ontvangen. Nadat verschillende leden er bij den heer Muller tevergeefs op hadden aangedrongen zijn motie terug te nemen, daar door de de batten duidelijk was gebleken, dat de meer derheid van den raad de rede van den wet houder betreurde, werd deze in stemming ge bracht. De stemmen staakten (44). Vier le den stemden blanco, terwijl de heer Velsink zich van deelname onthield. CRISIS-BOTERMERK. De prijs van het Crisis-botermerk en van e vervofiSSSfifi „ti ïsis-notermerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 18 tot en met 24 Maart weder vastgesteld op 1 per K.g. KORTE BERICHTEN. Naar wij vernemen zal aan de voor- loopige plannen tot conüngenteering van corsetten en bustehouders geen uitvoering worden gegeven. FRANSCHE ONDERSCHEIDINGEN. Bij de ontvangst der Fransche gasten op de 30ste Nederlandsche Jaarbeurs heeft de Fransche gezant baron d'Arnold Vitrolles medegedeeld, dat de Fransche regeering de volgende onderscheidingen heeft toegekend: Commandeur in het Legioen van eer ar. J. P. Fokkema Andréae, commissaris der koningin in de provincie Groningen; officier in het Legioen van eer F. H. Ventener van Vlissin gen, voorzitter; ridder in het Legioen van eer de heeren W. Graadt van Roggen, secre taris-generaal en J H. Mulder, chef afdee ling buitenland der Koninklijke Nederland sche jaarbeurs. BOTERPRIJS. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 43 cent per K.G. WIJZIGING WINKELSLUITINGS- WET. Op het wetsontwerp houdende tijdelijke be voegdheid-tot het vaststellen van bizondere afwijkingen van enkele bepalingen der win kelsluitingswet -heeft de heer Vos eenige amendementen ingediend, waarin wordt voorgesteld om' in het eerste lid van artikel 1 na het voóord'„brood" in te voegen het woord „tóek"em in het tweede lid van art. 1 in plaats van „ten hoogste 6 uren" te le zen: „ten hoogste-10 uren" en voorts om In het tweede lid van artikel 2 inplaats van 1 Jan. 1935, te lezen 1 Jan. 1936. UITGEEST. De heer C. A. Mulder, stationsambte naar bij de Ned. Spoorwegen, alhier, her dacht Donderdag het feit, waarop hij voor 25 jaar bij de Ned. Spoorwegen in diens, trad. Vele gelukwenschen werden hem aan geboden veelal vergezeld van bloemen en an dere attenties. De kamer was dan ook waar lijk herschapen in een bloemenhof. Voor hen die den heer Mulder kennen zal dit zeker geen verwondering wekken. Zoowel van de directie der Spoorwegen, den inspecteur van Alkmaar, den stationschef alhier, alsmede het overige spoorwegperso neel te Uitgeest gestationneerd en vele ande ren hebben allen doen blijken van hun har telijke deelneming in dezen dag. RIJKSMIDDELEN IN FEBRUARI. De opbrengst der rijksmiddelen (buiten de „directe" belastingen) bedroeg in Februari 22.3 millioen {egen 25.8 millioen in FebruariT933, De kohieren der' „directe" belastingen wezen per ufto. Februari in totaal een zuiver bedrag van aanslagen aan van 36 millioen tegen f 40.7 millioen op den overeenkom- stigen datum van 1933. ONDEUGEDELIJK VLEESCH. Twee slagers gearresteerd. Op verzoek van de justitie zijn te Amster dam dóór de centrale recherche twee slagers patroons gearresteerd wegens het leveren van ondeugdelijk vleesch aan rijksinstellingen. HEVIGE VEENBRAND. Een groot deel van de Peel in Noordbrabant in vlammen. Gisteravond om zes uur is in een groote veenderij, wedce ligt onder de gemeenten Someren, Nederweert en Asten (Noordbra bant) en welke zich over duizenden hectaren uitstrekt, door onbekende oorzaak brand ont staan. Het vuur strekt zich uit over een front van 2 a 3 K.M. lengte en een halve K M. breedte en breidt zich, aangewakkerd door den sterken wind. met groote snelheid uit. Aangezien aan blusschen niet te denken valt, zijn de brandweren niet uitgerukt. Woon huizen bevinden zich in het brandende gebied niet. Men vreest dat de turf die klaar voor verzending gereed ligt, door het vuur zal worden aangetast. De vlammen vinden gretis voedsel in den drogen heidegrond en gestadig bratidt het vuur voort. Indien de wind niet gaat liggen, is het zeer wel mogelijk, dat de geheele veenderij verloren gaat. De brandende veenmasca levert een fantas tische aanblik op. De hemel boven het gebied is geheel rood gekleurd. Politie en marechaussee bewaken het ter rein van den brand. De regen als blusscher. Mede tengevolge van den in den afgeloopen nacht gevallen neerslag is de veenbrand, die in de groote veenderij, liggende onder de gemeenten Someren, Nederweert en Asten, was ontstaan, grootendeels gebluscht Op wad vnidiaau, ^lUUlClIUVtJO j;vi;iuvcm. sommige plaatsen smeult het veen nog. Het is niet uitgesloten, dat öe brand indien de wind toene-mt, zich weer zal uitbreiden. Honderden hectaren veen zijn verbrand. Ge lukkig is geen afgegraven turf verloren ge gaan. Waarschijnlijk moet het ontstaan van den brand te wijten zijn aan onvoorzichtig heid. Het Ontwerp-verdrag met Frankrijk geparafeerd. Het ontwerp inzake een Franseh-Neder- landsche handelsovereenkomst is gistermid dag in het ministerie van handel te Parijs geparafeerd. LANGENDIJK. In verband met de invoering van de teeltbeperking worden op verschillende ver gaderingen van tuinbouwers opmerkingen gemaakt, als zou tengevolge van de inkrim ping hier te lande de tuinbouw in het bui tenland, en voornamelijk in Duitschland zich gaan uitbreiden, wat door velen als een on vermijdelijk gevolg van deze teeltregeling wordt beschouwd. In hoeverre dit vermoeden juist is, kunnen wij niet beoordeelen, doch wij hebben verno men, dat er in Duitschland tegen een even- tuee'.e uitbreiding van den teelt van tuin- bouwgewassen wordt gewaarschuwd, in ver band met het feit, dat ook voor den afzet van de Duitsche groenten moeilijkheden voorkomen. Speculatieve groententeelt mag niet worden uitgoefend. De invoer van Nederlandsche groenten in Zwitserland is in de jaren van 1929 tot 1932 langzamerhand toegenomen van 2.6 millioen Zw. francs tot 3.8 millioen Zw. francs; dit is wel een gunstig teeken, doch in tegenstel ling hiervan zijn de cijfers van de aardappe- lenuitvcer naar dat land zeer afgenomen, n.1. in hetzelfde tijdvak van 1.9 millioen Zw. francs tot 0.7 millioen Zw. francs. Van de zes candidaten voor het eind examen van de teekenschool te Zuidschar- woude zijn er vijf ges'aagd en wel W. Kui per te Noordscharwoude, J. A. C. Kappel te Broek op Langendijk, C. J. Kleimeer te Noordscharwoude, J. Moeijes te Oudkarspel en Kamminga te Heerhugowaard. BERGEN. Een Woensdag van gemeentewege ge houden verkooping van hakhout heeft opge bracht 130.30. Een op denzelfden dag gehouden-openbare verhuring van eenige gemeente-janderijen, dijken en wegenf voor- het jaar 1934, heeft geen financieel gunstig resultaat opge leverd. Op een tweetal perceelen weiland werd geen enkel bod gedaan. Op een derde per ceel weiland werd bij dé publieke verhuring een zoodanig laag bod gedaan, dat B. en W gemeend hebben het hiervoor niet te moeten gunnen. De opbrengst van de dijken en wegen was zeer gering. Het totaal van alle verhuurde perceelen bedraagt 215. HEILOO. Het gemengde koor „Harmonie", afd. kinderkoor, gaf Woensdagavond een opvoe ring van „Kampavonturen" kinderzangspel in 3 bedrijven, tekst en muziek van H. J. Zaal. We stellen zoo voor dat de volijverige di recteur, de heer J. Hcogervorst, een zuch heoft geslaakt en gevraagd: „hoe -zal het gaan?" Welnu, we kunnen zeggen dat de avond wonderwel is geslaagd. Geslaagd is vooral de zang der kinderen, al waren dan de hoofdfiguren „groote" kinderen, d.w.z. meisjes van 14 a 15 jaar. „Kampavonturen" is geen gemakkelijk zangspel en ook van de handeling wordt nog ai wat gevraagd. We zullen geen namen noemen, al bekruipt ons de lust. Mien was als sprookjesvertelster een uitstekende vertelster en de wijze waarop de kinderen (van groot tot klein) naar haar luisterden, was mooi spel. Het stuk is be kend, we zullen den inhoud niet weergeven. Een bijzonder compliment voor de costumes, geleverd door de fa Joh. Ridderhof Co. te Hoorn, maar bovenal voor den grimeur, den heer B. C. Loevens te Alkmaar. De veel kleurige en afwisselende belichting door onze plaatsgenoot P. Zwaag was geheel af. Mej. D. Rus verleende als pianiste haar welwillen de medewerking. Als pianiste tusschen de bedrijven trad mej. Dijksen op En als stille kracht hoewel achter de schermen mogen we mevr. v. d. Kommer wel noemen. Aan alle medewerkenden een compliment. Wij hebben ons, naar aanleiding van deze uitlating tot den Minister van Socialt Zaken gewend met het verzoek ons te wil len mededeelen, of op dit gebied reeds voorzieningen waren getroffen en zoo ja, hoe deze waren. De minister wees ons er op, dat het voor de betrokken arbeiders alleszins van belang is, dat zij weder in htm eigen bedrijf worden opgenomen, omdat zij daardoor hun geschiktheid voor hun vak niet verliezen, en tevens de gevolgen van lediggang niet langer ondervinden. Het ligt intusschen voor de hand, dat indien aan stonds op groote schaal ertoe werd over gegaan, op de wijze a^s hiervoor geschetst, arbeiders in het particuliere bedrijf op te nemen, dit tot tal van minder gewenschtv gevolgen zou kunnen leiden. Aangezien de Overheid hier staat voor de oplossing van een geheel nieuw vraag stuk, is het noodzakelijk, aldus de minister, dat, wil ten deze de noodige ervaring wor den verkregen, met een proef begonnen wordt; vooral ook omdat er tegen dient te worden gewaakt, dat op onnoodige wijze de productie van verschillende gewassen wordt opgevoerd en tevens, omdat bij de landbouwers duidelijk het besef levendig moet blijven, dat het hier gaat om een zeer tijdelijken maatregel, zoodat hunnerzijds al het mogelijke worde gedaan, om zoo spoe dig mogelijk zonder hulp van de Overheid de noodzakelijke werkzaamheden in het bedrijf weder te laten verrichten. De minister heeft, teneinde het nemen van een proef mogelijk te maken, zich ge wend tot de gemeentebesturen van Broek op Langendijk (de tuinbouwstreek van Noordholland), Hei'nkenszand (landbouw- gemeente in Zeeland) en het Bildt (klei streek van Friesland); deze hebben zich bereid verklaard, voor het welslagen van deze proef al het mogelijke te zullen doen. De grootte van den toeslag, welke aan den landbouwer en/of tuinder zal worden uitgekeerd, zal één derde van het loon be dragen, dat ter plaats voor werkzaara- héden, welke in het bedrijf moeten worden vérricht, wordt betaald. Voor het opnemen in het bedrijfsleven mogen slechts die werkloozen worden aan gewezen, die, ingevolge de door den Minis ter van Sociale Zaken aangegeven regelen voor werkverschaffing c.q. steunregeling, voor hülp van de zijde der Overheid, in aanmerking komen. De aanwijzing dient dan ook te. geschie den door de betrokken inspectie voor de werkverschaffing, op voorstel van Burge meester en Wethouders, waarbij dit college gebruik dient te maken van de gewone plaatsingskaarten. De hier bedoelde regeling geldt uitslui tend voor nieuw aan te stellen personeel, dus niet voor arbeicfeis, die reeds in diénst zijn, zoodat nauwkeurig, geval voor geval, eventueel aan de hand van schriftelijke verklaringen, moet worden vastgesteld, wanneer de betrokken arbeider werkloos is geworden. Indien b.v. mocht komen vast te staan, dat een werkgever arbeiders ont slaat om deze later weer aan te nemen, teneinde op deze wijze toeslag te ontvan gen, dan zal in een dergelijk geval de toe slagregeling niet worden toegepast KENNEMERLAND. Eindelijk is er weer eenige verandering in het beeld der markt gekomen en loont 'het de moeite van een overzicht. Zachtjes aan breekt de aanvoer vpn nieuwe groenten baan, terwijl het met de oude" bij het oüde blijft. Er is een vrij goede stemming en de prijzen zijn (voor dezen tijd) aan den hoogen kant Te betreuren is, dat vele tuinders öf weinig aanvoeren öf uitverkocht zijn. Boerekool wordt nog steeds aangevraagd. De prijzen bewogen zich in stijgende lijn en wel van 0.250.55 per kist. De aanvoer van spruiten was nog van beteekenis. De prijzen bleven stationnair en wel: voor le soort 16 20 en voor 2e soort f 811 per 100 K.G. Roode en gele kool waren wel in trek, doch geen hoogere prijzen. Mooie roode kool (kooltjes van pl.m. 1 K.G.) waren in trek De prijzen voor genoemde kool waren f 3 50 9 per 100 stuks. Selderie en pieterselie werden niet ruim aangevoerd en waren duur We noteerden resp. 12^-f 15 en 13IS per 100 bos. Selderie (soep knollen) golden 35.50 per 100 stuks. Prei werd minder ruim aangevoerd en de prijzen waren mid delmatig, n.1. 611 per 100 bos. Fruit was in trek. We noteerden nog goud- reinetten 25—30. bellefleuren 16— 18.50, kleiperen 12f 16 en zoete appe len 6— f 9.50 per 100 K.G. Nieuwe groen ten was. spinazie met prijzen van 0.25 0.30 per 100 K G. Sla 7—9 per 100 stuks. Italiaansche bloemkool f 2 803 50 per krat. Hollandsche witlof 15f 17, 2e soort 812 per 100 K.G. Broeivet usschen de regeering en de opstandelingen vilde optreden, werd door de opstandelingen ermoord. - De Japansche bevelhebber heeft de troepen geconsigneerd om den opstand te onder- EEN PROEF MET WERKVERRUIMTNG. De regeering zal een derde deel van het loon van nieuw personeel betalen gedurende Korten tijd. Het Correspondentiebureau meldt ons: Eenigen tijd geleden heeft de minister van Sociale Zaken aan de Staten Generaal medegedeeld, dat de Regeering wil nagaan, of de omvang van de werkloosheid niet mede zou kunnen worden verminderd, door arbeiders, afkomstig uit het land- en tuinbouwbedrijf, met steun van de Over heid, weder in dat bedrijf op te nemen. Er was immers op gewezen, dat vele werkge vers in den land- en tuinbouw nog wel werkzaamheden zouden kunnen laten ver richten, doch dat zij niet in staat zijn een eenigszins redelijk loon te betalen. Als ge volg hiervan zouden werkzaamheden, die noodzakelijk zouden moeten worden ver richt, niettemin achterwege blijven. 0.300.50 per hak. Waschpeen (moo;e kwaliteit 710 (ftr 100 K.G. Over het generaal genomen was de aanvoer van nieu we groenten niet groot en beduidend kleiner dan voorgaande jaren. Voor overige aanvoer onveranderde prijzen. Binnenkort zal een K. B. afgekondigd worden, waarbij de uitvoer van fruit, war moezerijgewassen en aardappelen gemono poliseerd wordt. Wijz'gingen invoerrecht op korten termijn. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp, strekkende tot instelling, af schaffing, verhooging of verlaging van i voerrecht op korten termijn. Het beoogt u.. Kroon de bevoegdheid te geven onverwijld door de omstandigheden geboden wijzi gingen op tariefgebied voorioopig vast te stellen en in werking te brengen in de Volgens een telegram uit Kirin is een opstand tegen de Mandsjoerijsche regee ring uitgebroken. De opstandelingen staan onder bevel van generaal Liu Si Jhan Een Japansche kapitein, die als bemiddelaar BLOEDIGE GEVECHTEN IN CHINEESCH-TURKESTAN. 2000 Personen gedood. Naar het telegraafagentschap van de Sowjet-Unie uit Kasjgar meldt, heeft een afdeeling troepen der Toenganen Kas- gaf en de in de nabijheid dezer stad ge degen vesting Jangisjar ingenomen en bet daar ingesloten Toengancngarnizoen bevrijd. Handel en verkeer in Kasjgar liggen volkomen stil. Het door het En? gelsche consulaat voorgestelde plan aldus dit bericht om een onafhanke lijke regeering te vormen en de stad uit d handen der Toenganen te heroveren, moet als mislukt worden beschouwd De troepen der „onafhankelijke regeering" moesten zich terug trekken. Zij poog- dar. zich te verbergen op het arehied van 't Engelsche consulaat. Het consulaat is echter door de troepen der Toenganen beschoten. Eenige leden van het perso neel van het consulaat werden gedooi, veischeidene anderen gewond. De zich emigtrekkende troepen hebben gemeen schappelijk met een afdeeling van den emir van Chotan de stad Jarkend bezet. De straten in de nabijheid van Kascjgar zijn door de verbondenen der Kirgiezen en Ooigoeren bezet. Het commando over d* troepen der Toenganen in Kasjgar zal Matsjoeng op zich nemen, die zich met de rest van zijn in het Noorden door de ipoen der provinciale regeering ver slagen leger ook in Kasjgar bevindt. In tegenstelling tot de Japansche plan nen inzake Oost-Turk estan zouden, naar verder verluidt, Engelsche kringen zich er voor inspannen, dat Kasjgar, Jarkend en Chotan, de drie grootste steden in het Zuid-Westen van Oost-Turkestan te vereenigen tot een onafhankelijk Moha- medaansch vorstendom, voor het be wind waarover een Mohamedaansche prins uit Britsch-Indië zou worden aan gezocht. Bij het bezetten door de Toen ganen van Kasjgar zijn ongeveer 2000 Oeigoerische inwoners gedood DE GROOTE AUTOSTAKING. Door vakbond opgeschort. De Amerikaansche vakvereenigingen heb ben erin toegestemd de staking in de automo bielindustrie uit te stellen totdat de fabrikan ten Dinsdag a.s. geconfereerd zullen hebben met generaal Johnson, den leider van de her- ste'administratie Indien geen accoord wordt bereikt, zal de staking Woensdag worden uitgeroepen. De leden der vakvereenigingen koesteren twijfel omtrent de doeltreffendheid van een staking, daar de Generaal Motors Corpora tion nog pas heeft medegedeeld, dat de arbeidstija met tien procent zal worden ver minderd en de loonen met tien procent zul len worden verhoogd. NEGERS GEEXECUTEERD. Behalve de drie in den staat Mississip- pi wegens eerschending van blanke vrouwen terechtgestelde negers zijn gister ook in Georgië en Noord-Carolina in totaal 5 negers wegens hetzelfde mis drijf terechtgesteld. ONTHULLINGEN OVER HET RASPOETIN-DRAMA. Waarom de Tsaar de vervolging van Joessoepof introk. Het onlangs te Londen gevoerde proces, waarin prins Joessoepof neg eens vertelde hoe hij den monnik Raspoetin doodde, is naar we in „Der Mittag" lezen voor de Sovjet autoriteiten aanleiding geweest eenige offi cieele documenten uit het stof op te delven, die op deze kwestie betrekking hebben, en met name laten zien, welke houding de tsaar zou hebben aangenomen. Deze was aan het front, toen de bloedige gebeurtenis zich afspeelde. De tsarina, verbijsterd over het ge beurde, zei in een brief aan den tsaar, dat er een groot onheil over het land zou komen, als de moord op Raspoetin niet werd geboet; zij klaagde, dat de justitie niet krachtig genoeg optrad tegen Joessoepof es. en verlangde, dat de tsaar last zou geven, de schuldigen streng te straffen. De tsaar gaf hieraan ge volg en beval, dat de schuldigen zouden worden gestraft, zonder aanzien des per- soons. Nauwelijks was deze instructie gegeven of van andere zijde werd de tsaar er van ver wittigd, dat men in zekere kringen en met name in het officierscorps allesbehalve ge steld was op een onderzoek naar den moord. Grootvorst Nicolaas schreef den tsaar een brief, waarin hij zeide, dat men Raspoetin beschouwde als een vlegel, over wiens dood iedere fatsoenlijke Rus verheugd was „De daders zijn helden, geen moordenaars. Een proces tegen hen zal een rebellie teweegbren gen en ernstige binnenlandsche gevolgen hebben. Ik en de officieren van mijn staf, zoo besloot de grootvorst, staan achter Joessoe pof". In een telegram heeft hij dit standpunt Jater nog eens bekrachtigd. Voor dezen aan drang zwichtte de tsaar; op een der 'hans gepubliceerde documenten komt een met rood potlood door den tsaar aangebrachte notitie voor, luidend: „Onderzoek-Joessoepof direct staken, proces mag niet plaats hebben, alle acten terug!" c van Zatcrdaé 17 Maart 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers 1932II 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 NederL 4H 4 5 Ned -Indië 5% Duitschland uANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delit Cert. NederL Ford Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service Steel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg Explor Mij. Boeion Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr: Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembah AMER SPOORWEGEN. Atchisoo lopeka Southern Railw Cert. Unioo Pacific §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. 1007, 1001/g 100«/;8 1U0»/S 44»/i« 1146/s 46'/j 53'/., 571/4 80 4D/8 181/2 55°/S 161 243»/, 7^8/ia 26V4 VVlG 25% 2Vi® 31% 6Via 1831/4 100 77 25»/s 15.80 1297/g 77, 173'/, 1497, 110% 100 pl.m. 10.30 pl.m. 10.45 105*/. 407/; 35a,, 2% 28/, 8 443/4 8 126 26 1247, 1457. 1267, 26 12274 144 41 198/4 76 1001/. 421/4-1 421/4-f I6IV4 2441/4 80.1/4 26'/, 9j 6/ifl 267, lLh 3274 1837, 77, 176-7, DOT/, i 10ol/j 107/8 6'/, 1057,- 426/8 f 1147, 547, 677, 80 42J.«/4 2447. 79(-t0 263/g pl.m. 11.00 42% pl.m. 11.15 427,-f 427,-3. 428/4-3 2441/4.5 80-1/4 2447,-5 26% 265/ie 1837, 176 7, 1057, 2% 128 174 1707, 1058/4 1431/4 1747, 1058/4 467a 1237, PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pCt WISbhLK" .vatN AM WLRDAM. New-York Londen Berlijn Parija Brussel (Belga) Bazel Weeneo p Scb 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië NIET OFFICIEEL. Vorige koers 1 4S8/s-6/8 I. O- l 58 95-59 V /71/4 8/4 34.02-65 4795-48 00 00 33 80-34 38 80 39 17 80- ,b 12.70-60 Koert op heden 2 uur 1.488/. 7 501/4 977, 9 178/4 »4.ö5 48 00 JC.00 34 00 5910 (8 10 12.75

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7