DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. TOCH NOG SOCIALISME IN DUITSCHLAND. „Bonte avond" met zaalslag. VOETBALCLUB VERONGELUKT. DE STAVISKY-AFFAIRE. Hongaarsche obligaties. Belgische minister als senator opgetreden. Zelfmoordpoging van Blanchard. BRAND IN JAPANSCH ZIEKENHUIS. 41 Dooden. EIGENAARDIGE NATUURRAMP IN ROEMENIE. NIEUWE GODSDIENSTIGE SECTE. Wonderbaarlijke genezing. OVERSTROOMINGEN IN JOEGO-SLAVIE. GEVAARLIJK STEL BROERS. Inbraken te Kopenhagen. LIEVER WERKLOOS DAN SOLDAAT? Engelsche reclame-campagne. INSULL WEER OP ZEE. Naar Abessinië? £und- eu 5mh&quw BOND VAN GEITENFOK- VEREENIGINGEN. .«Jaarvergadering te Amsterdam. Begrooting 1934. Bestuursverkiezing. 25-Jarig bestaan van den bond. Tentoonstelling Alkmaar. „Het doel en de wenschelijkheid van meer uniforme fokwijzije in verschillende provinciën". Qememtecadett AKERSLOOT. v Te Dantzig is het ter gelegenheid van een sociaal-democratische vergadering tot hand tastelijkheden gekomen, waarbij iemand uit een pistool heeft geschoten. De SP D., welke te Dantzig nog steeds be staat, organiseerde Zaterdagavond voor het eerst sinds langen tijd weer een openbare bij eenkomst io den vorm van een bonten avond. De autoriteiten van Dantzig hadden voor het houden van deze vergadering toestem ming verleend. Reeds direct is het bij de kas sa tot meeningsverschillen gekomen. „Toen", volgens de lezing uit Duitsche bron, „onge veer 20 leden van de sociaal-democratische zaalwacht, die roode armbanden droegen met de drie pijlen, stoelen in den menschen- kluwen gooiden", verklaarde de politie-offi- cicr de vergadering voor ontbonden. Tijdens de ontruiming der zaal werden plotseling twee schoten tegen de zoldering gelost met het doel te provoceeren. Tijdens de ontruiming der zaal werden plotseling twee schoten tegen de zoldering gelost met het doel te provoceeren. Tijdens het tumult werd een schupo aangevallen. In het geheel zijn volgens mededeeling der politie drie per sonen ge\yond. DE SCHRIJVER VAN „ALT- HEIDELBERG" t Wilhelm Meyer-Foerester, de schrijver van „Alt-Heidelberg" is na een lange en ernstige ziekte te Berlijn overleden. De geweldige bekendheid, die zijn stuk ver worven heeft blijkt wel uit het feit, dat op het oogenblik in Johanisburg in het Zuid- Afrikaansch en in Tokio in het Japansch opvoeringen gegeven worden. Gisterochtend heeft te Eltmann a.d. Main een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto bus, waarmede het elftal van de voetbalclub Schweinfurt op weg was naar Bayroeth reed in een talud en sloeg over den kop. Van de 29 inzittenden werden vier ernstig en 16 licht gewond. NOODWEER IN BELOIE. Eischt twee dooden. In de streek van Charleroi, Namen, Tour- nay en Gembloux heeft gisteren een hevig onweder gewoed. In Gembloux ging de or kaan met een zwaren hagelslag gepaard. De straten der stad waren bedekt met een ijslaag van verscheidene centimeters dik. Vele gebouwen zijn zwaar beschadigd. Op den spoorweg CharleroiGembloux moest het verkeer gestaakt worden. Bij Charleroi zijn verscheidene huizen ingestort. Een aantal personen werd daarbij gewond. Bij Tournay is een dak ingestort, waarbij twee personen werden gedood. De Parijsche rechter van instructie heeft in de bureaux der Stavisky-maatschappij La Fonciere huiszoekingen laten doen, waarbij de actes zijn ontdekt van Hongaarsche obli gaties ter nominale waarde van ongeveer 1 milliard. Stavisky heeft deze obligaties laten over schrijven op den naam Serge Alexandre en ze vervolgens overgedaan aan een strooman in Spanje. Bovendien heeft de rechter van instructie 600 cheques laten in beslag nemen van den directeur der Volenté, welke nog nader zul len worden onderzocht. De Belgische oud-minister van kunsten en wetenschappen, Petitjean, die betrokken is bij de Stavisky-affaire heeft zijn ontslag inge diend als provinciaal senator van Brabant De vroegere directeur-generaal in het mi nisterie van landbouw, Blanchard, die eeni- ge dagen geleden uit zijn functie werd ont zet, daar gebleken was, dat hij bij de Stavis ky-affaire betrokken was door het teekenen van fictieve aandeelen, heeft getracht zich van het leven te berooven. Soldaten van een regiment te Fontainebleau vonden hem op het schietterrein. Hij had zich met een mes een ernstige wond aan den hals toegebracht. Men gelooft hem in het leven te kunnen houden. Hij had een brief achtergelaten, waarin hij zijn zelfmoordplannen meedeelt. MAATREGELEN TEGEN DE CRISIS. 40.000 weefget ouwen vernietigd. De „Petit Parissen" publiceert een bericht uit Rijsel, volgens hetwelk de organisatie van eigenaars van weefgetouwen besloten heeft om de crisis bij den afzet tegen te gaan door een aantal bedrijven stil te leggen en ongeveer 40.000 weefgetouwen op te koopen om vervolgens onbruikbaar te maken. De werknemers hebben tegen dit plan, dat hun voor steeds van een arbeidsmogelijkheid zou berooven, geprotesteerd en beweerd dat het bedrijf der weverijen te Rijssel en omstreken zeer goed kan worden gaande gehouden. Volgens een bericht uit Tsjifoe is te Chai- ltn in de buurt van Tsjifoe een groote brand uitgebroken in een ziekenhuis. Volgens mede deeling van de politie zijn 41 menschen om het leven gekomen. Het gebouw, dat uit twee verdiepingen was opgetrokken, bestond ge heel uit hout. De brand zou door onvoorzich tigheid zijn ontstaan. Het Roemeensche dorp Jigoreni is door een eigenaardige natuurramp getroffen. Plot seling zijn 48 huizen ingestort en tal van an dere gebouwen zoo ernstig beschadigd, dat de door een paniek aangegrepen bevolking het geheele plaatsje ontruimde. Het betreft een aardverschuiving door tal van onder- aardsche bronnen, welke den bodem hadden onderspoeld. Deze verschuivingen zijn zoo ernstig, dat het geheele beeld van het land schap is gewijzigd. Geheele straten zijn ver dwenen. Soortgelijke berichten komen uit de nabu rige dorpen, waar eveneens beweging in den bodem is gekomen. Nergens zijn menschenle- vens te betreuren, hoewel het dorp Oltenesj'i nog slechts een puinhoop is. Een nieuwe godsdienstige secte, met een gevaarlijken inslag, is in Manaia (Nieuw- Zeeland) ontstaan. Een lid van de Maori- stam, Toroa Ngatau, is de profeet van deze beweging en klaarblijkelijk beroemd gewor den door de wonderbaarlijke genezing van een 19-jarigen jongeman, die lijdende was aan een kwaadaardige ziekte. De aanhangers van de secte, ongeveer veer tig personen, verkeeren in een staat van ex tase. Zij hebben alle werk op hun boerde rijen laten liggen. Het gras wordt niet ge maaid, de koeien worden niet gemolken, ter wijl verzuimd is den wintervoorraad aardap pelen binnen te halen. Toroa was tot dusver een zeer rustig per soon, zoodat de verrassing onder hen, die de inboorlingen kennen, vrij groot is nu hij plotseling optreedt als hoofdpersoon in deze vreemde geschiedenis. Door d-en hoogen waterstand in de Save is bij Sissek een dijk doorgebroken, met het gevolg, dat 40.000 morgen akker land overstroomd zijn. Vier dorpen en een deel van Sissek 6taan onder water Door het plotseling binnen dringen van het water speelden zich in de straten angstige tooneelen af, daar de bewoners slechts met moeite hun leven konden redden. Twee individuen, die van de alge meene verwarring gebruik wilden maken om te plunderen, zouden door de menigte gelyncht zijn, indien de gendar merie niet tusschenbeide was gekomen. Men vreest, dat het water, dat reeds 8 54 meter boven normaal staat, nog ver der zal «tijgen. RIJK EN TOCH ARM. Gewezen schoolmeester, die een groot kapitaal verzamelde. Er zijn eigenaardige menschen op de we reld. Deze oude waarheid werd nog weer eens duidelijk onderstreept, toen bij ae ope ning van het testament van een gepension- neerd onderwijzer, David Sutcliffe, van Hackney, bleek, dat hij een vermogen bezat van 55.000 pond; bij de tegenwoordige waarde van het Engelsche geld, toch a nog om en bij het half miliioen gulden. Hij is geboren uit welgestelde ouders, 83 jaar geleden. Hij haalde een academische graad in Liverpool en richtte toen een school op in het Noorden van Engeland. Dertig jaren geleden trok hij zich terug en ging wonen in een groot huis in Hackney Naast hem woonde zijn zuster. Zoowel broer als zuster leefden geheel alleen. Geen van beide hadden zij vrienden of kennissen, die hen kwamen bezoeken en ook overigens was hun leven even gelijk a's hun huizen. De man besteedde al zijn vrijen tijd aan Grieksche vertalingen. De buren zeiaen, dat beiden veel van elkaar hielden, en dat zij geen van beiden eenig interesse buiten elkaar hadden, 't Spreekt van zelf, dat geen van beiden getrouwd was. Toen de zuster stierf, liet zij haar broer 30.000 pond na. Dit bracht echter niet de geringste verandering in de leefwijze van Sutcliffe. Hij bracht zijn dagenen nachten door in een en dezelfde ka mer, waar hij sliep op den grond onder wat oude kleedingstukten. Eenmaal per dag kwam er een oude vrouw om voor zijn eten te zorgen. Zij bleef nooit langer dan een uur. Dit was de eenige verzorging, die hij kende sedert zijn pensionneering. Zijn kleercn waren weinig meer dan vod den en den geheelen dag werkte hij met ge sloten gordijnen. Als het niet was om het feit, dat hij soms dure meubelen kocht, zou den de menschen, die hem kenden zeker ge dacht hebben, dat hij arm was. Overigens kenden hem natuurlijk maar heel weinigen en menigeen dacht, dat zijn huis altijd onbe woond was. Niet lang voor zijn sterven werd hij ziek. Zijn naaste buurman ging eens kijken of hij den ouden baas ook kon helpen. Maar dat viel heelemaal niet in goede aarde; de hulp vaardige man mocht niet eens vuur aansteken en van een dokter wilde Sutcliffe heelemaai niet hooren. „Ik ben niet ziek", zei hij, ,,'t heb alleen maar kou gevat." Den volgenden avond hoorde de buurman echter geklop op den muur en toen hij ging kijken, vond hij Sutcliffe op den vuilen vloer liggen. Twee dagen later stierf de oude man, alleen, niemand was er die voor hem zorgde. Ofschoon hij 'n rijk man was, had hij in geen dertig jaar in 'n bed geslapen. Zijn vermogen ging, op 'n paar legaten na, naar twee verre bloedverwanten. NIEUW, OEHEIMZINNIO ZEEWAPEN Voor den komenden oorlog? Op opvallende wijze publiceert de „Sunday Chronicle", dat de Engelsche admiraliteit geheime proefnemingen heeft gedaan met een nieuw zeewapen, dat alles wat op dit ge bied tot dusverre ontdekt werd in den scha duw zou stellen. Het gaat hier om een slechts 10 ton metend met bijzonder explo sieve stoffen geladen klein schip, dat door draadlooze besturing uit de verte met ont zaggelijke snelheid tegen vijandelijke slag schepen en kruisers kan worden gericht. Dit explosieve schip wordt door middel van een kraan van het moederschip op het water neergelaten en door buitengewoon sterke electrische motoren in beweging gebracht. Wanneer het vijandelijke oorlogschip tracht uit te wijken wordt de boot draadloos in andere richting gestuurd tot het geholpen door zijn snelheid, die grooter is dan van schepen van alle klassen, zijn doel bereikt In geval van niet treffen kan de boot weet naar het moederschip teruggehaald worden De proefnemingen hebben getoond, dat deze kleine boot, die bij nieuwen aanbouw ge plaats kan worden onder de categorie „ove rige kleine schepen" een der meest effectieve- schepen is, die ooit bij de Engelsche vloot zijn ingevoerd. De bouw zal in den loop van dit jaar op de Engelsche marinewerven onder toezicht van den uitvinder, Sir W. Johns, den direc teur van den Engelsche vlootbouw, doorge voerd worden. In verband met de mededeelingen van de Deensche staatspolitie over de arrestatie te Kopenhagen van de beide beruchte inbrekers Erich en Franz Sass, wordt gemeld, dat zij de in 'n pension in de buurt van 't Raadhuis plein te Kopenhagen logeerden, gearresteerd werden, omdat op hun passen op verschillen de plaatsen radeeringen voorkwamen. Tegenover de crimineele politie betoogden de gebroeders, die reeds sinds September *33 in Kopenhagen vertoeven, dat zij politieke vluchtelingen uit Duitschland waren. Zij er kenden de passen te hebben veranderd, om Duitschland te kunnen verlaten. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat zij in her bezit waren van eenige duizenden Kronen. Bovendien hadden zij bij zich een pak gereed schap, dat sterk herinnert aan benoodigdhe- den voor het plegen van inbraken. Zij ver klaarden echter dit gereedschap te gebrui ken voor het herstellen van auto's. Door deze vondst kwam men op het ver moeden, dat deze gebroeders de daders kon den zijn van verscheidene onopgehelderde in braken, die den laatsten tijd te Kopenhagen zijn gepleegd, en waarbij groote bedragen zijn ontvreemd. alle schuld. De gearresteerden ontkennen Bij het indienen van de legerbegrooting in het Lagerhuis heeft de onder-minister Duff Cooper geklaagd, dat het „met de recrutee- ring voor het leger zeer slecht ging. Men schijnt te denken, dat het leger niet meer de plaats is voor fatsoenlijke mannen. Dat is echter een verouderd begrip en het leger is een voortreffelijke toevlucht voor jonge man nen die de school hebben verlaten en gevaar loopen in de gelederen der werkloozen te worden opgenomen. Het leger bestaat niet meer uit de ruwe kwanten van voorheen. Mis daden en vergrijpen doen zich veel minder voor dan vroeger. De gezondheidstoestand is beter dan ooit en tegen den tijd dat de dienst om is hebben de manschappen vakonderwijs gekregen dat hen in staat stelt werk tc krij gen in de burger maatschappij". Den Amerikaanschen bankier Insull is naar zijn terugkeer medegedeeld, dat hij den Pireaus weer kan verlaten. Hij kari voor zijn reis of gebruik maken van de Meotis of van een wi'lekeurig ander schip De „Meotis" neemt brandstoffen en proviand aan boord om met Insull bin nen een vastgestelden tijd in zee te gaa-i. Men verneemt dat het schip koers zal kiezen naar Dsjiboeti. Naar alle waar schijnlijkheid zal Insull zich in Abessi- nië gaan vestigen, aangezien tusschen dit land en de Vereenigde Staten geen uitleveringsverdrag bestaat. De Amerikaansche bankier Insull hoeft aan boord van het vrachtschip Meotis den Piraeus verlaten. Het schip begeeft zich in de richting van Port Said, doch men houdt regering met. de mogelijkheid, dat het schip van koers za.' wisselen. *In De Roode Leeuw aan het Damrak te Amsterdam had Zaterdag de jaarver gadering plaats van den Prov. Bond van Gc-itenfokvereenigiiigen, onder presi dium van den heor J. L. Groot van Alk maar. Er waren vele afgevaardigden aanwezig, alsmede de heeren ir. L. de Vries, rijksveeteeltconsulent te Alkmaar, en de heer W. Siedema uit Middelburg, lid van de Ned. Commissie van Geiten- fokvereenigingen. De voorzitter deelde mede dat de bond het volgend jaar zijn 25-jarig bestaan zou herdenken. Ingekomen was een ver zoek van het dept. van landbouw in Duitschland om dekbokken te mogen kcopen, hetwelk door den inspecteur was afgewezen. Van Ged. Staten was bericht ontvan- Verstopping en slechte spijsvertering maken li ellendig en humeuriq. Neem bl)tt|di de zeer zacht werkende Poster t Maagpllten, het bekende en beste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar A 10.65 per flacon. F0STER3MMGPILLEN gen dat voor 1935 de subsidie 1000 met 10 pet. gekort zal worden. Het uitvoerige jaarverslag, waaruit bleek de groei van den bond, alsmede de vermeerdering van waardevolle die ren voor de tentoonstellingen en keurin gen, werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording 1933 werd vastgesteld in ontvangsten op 2062.15K, uitgaven 2223.1534, nadee- lig saldo 160.4534. De heer Smits (Heiloo) hield algemee- ne beschouwingen over de begrooting 1934. Zijn afdeeling vond een po6t van ontvangsten 230 voor de afdeelingen veel te laag en hij stelde voor dien met 100 te verhoogen. Salaris inspecteur secretaris 350 en 125 voor reiskosten vond spreker 50 te hoog. De posten melkcontrole en boklammeren wilde spr. met 50 verminderen. De voorzitter wilde geen wijziging. Hij vreesde, dat de subsidie van rijk en provincie gevaar loopen daar ir. de Vries het zóó had voorgedragen. De heer Smits meende dat behande ling van de begrooting een paskwil is, als men haar aan het departement en bij Ged. Staten vaststelt, en trok daarom zijn voorstel in. De begrooting werd hierop vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op een ee- drag van 1987.4534. De heer D. E. Achtererg te Naarden werd als bestuurslid herkozen met 53 van de 59 geldige stemmen'. Het bestuur vroeg en verkreeg crediet voor een bescheiden herdenking van dit jubileum. In samenwerking met de krin gen zal een gedenkboek worden samen gesteld. Het hoofdbestuur en de afgevaardig ien stonden sympathiek tegenover een voor stel van den kring Alkmaar om zoo mo gelijk tijdens de Landbouwtentoonstel ling aldaar te exposeeren. Echter zal de Holl. Mij. van Landbouw als minimum 50 voor prijzen moeten beschikbaar stellen. Verschillende vragen ov<r in terne zaken als melkcontróle e. d. wer den beantwoord. Na de pauze hield de heer W. Siedema een rede over bovenstaand onderwerp. Allereerst besprak hij de werking der Ned. commissie, waarin zitting hebben mannen van naam en ervaring, o.a. rijksveeteeltconsulenten en anderen Door uitwisseling van gedachten, het or- ganiseeren van tentoonstellingen en het wisselen van mannelijk fokmateriaal zijn en kunnen nog goede resultaten be reikt worden. Bovendien hebben die mannen connecties aan de departemen ten en bij de Prov. Staten en dat is vao groot gewicht. Spr. toonde dat aan. De uniforme fokwijze is volgens spr. van groot belang. Men moet rekening houten met verschillende factoren. Fokt men b.v. te sterk op melkproductie, dan loopt men gevaar dat het beenderstelsel te fijn wordt. Met cijfers toonde spr. aan de belangrijkheid van een selectie van de beste dieren en wisseling van fokmate riaal in de provincies. Vrouwelijke die ren moeten aan billijke eischen voldoen. Voor de stamboekhouders i« een taak weggelegd en niet minder geldt dit voor de inspecteurs. Breedvoerig ging spr. in op de voedering en melkgifi Het uiter ste vermijdend, is een geit die 1000 liter melk per jaar geeft, veel goodkooper dan een dier dat 500 k 600 liter melk geeft. Immers de voedering maakt niet zoo'n groot verschil. Spr. zou witte ongehoorn de geiten de voorkeur willen geven, doch als een andere kleur even goede resulta ten gaf, zou hij er geen bezwaar tegen maken, immers de geit is een melkdier en geen luxe-dier. Selectie van dieren is noodig. Spr. prefereerde selectie uit eigen dieren. Noodig is een goede teelt keus. Spr. vond het niet noodig om de fok uniform te maken, omdu^T voor export fokken. Hij preferWn informatiebureau in elke pruvhf uitwisseling van dieren en boven?* nelijke dieren Ten slotte <-Hf SD? mab< wenken omtrent exterieur en voor een goede melkgeit 6lschen In de uitvoerige godaehtenwW kwam vast te staan dat Noorrtif niJt prijs geeft de ongehoornrtl ap^ geit. Vast kwam te staan dat d vincie aan den spits staat met «J? Pf(>* en melkproductie. xt€neur TARWEPR1JS 1934. De minister van economische zak-n u aan de centrale landbouworganiJn beeft richt, dat hij den richtprijs voor ta^f„ be" den oogst 1934 heeft vastgesteld onfi Van 100 K.G. PJ 11 per Voor den jongsten oogst bedroe? d», middelde) richtprijs 11 Ze (ge- ERKENNING ALS HANDELAAd IN GROENTEN EN FRUIT Op grond van het crisis-tuinbouU^». 1934 1 is het in voorraad hebben verS leden of verwerken van gewassen van h tuinbouw slechts toegestaan aan person?? die handelaren of verwerkers zijn van bov2l genoemde artikelen en door de Nederland sche Groenten- en Fruitcentrale als zoodani- zijn erkend. In overleg met een aantal organisaties va* handelaren, zoowel van exporteurs, grossie» als van kleinhandelaren, zullen de orean ties hun bemiddeling bij deze erkenning*! verleenen. In verband hiermede kunnen zij, die va» een erkenning als groot- of als kleinhatï laar in aanmerking wenschen te komen tW wenden tot hun vak-organisatie, waar 'aan vraagformu lieren voor een erkenning te ver. krijgen zijn. Zij, die niet bij een handelsorganisatie zijn aangesloten, kunnen zich eveneens tot L. doelde organisatie wenden en van de bemid. deling dezer vereeniging gebruik maken Wenscht men zulks niet, dan kan recht- streeks een aanvraag worden gericht tot de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, Laan Copes van Cattenburch 62 te 'sjOjÏ venhage. Verwerkers van groenten en fruit, onver schillig in welken vorm deze verwerking plaats vindt, kunnen zich eveneens, hêtn door bemiddeling van eigen vak-organisatie; hetzij rechtstreeks om een aanvraagformuliff voor erkenning (uitsluitend schriftelijk) tot genoemde centrale wenden. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag nam. half drie in voltallige zit ting. Wegens ziekte van den burgemeester werd de vergadering geleid door den loco burgemeester, den heer van 't Hof. Adres van de r.k. Niicieiisiandsverceai- ging de Hanze om het in eigendom aan de gemeente toebehoorend perceel Manaweg 229 (voorheen C. J. Schut) niet als winkel te verhuren of te verkoopen. De heer Groot was er voor, dat de ge meente hierin baas moet blijven. De heer Blokker: Met het bouwen, hetgeen met rijkssteun is geschied, had hierin geen winkel gevestigd mogen worden. Medegedeeld werd, dat dit vervallen is, tra is het een perceel van de gemeente, het rijl staat er buiten. w De heer Schouten: Als bet perceel verkocht wordt, maakt het mij niet uit of er een win kel in blijft, maar hij verhuur kan ik met M» adres van de Hanze meegaan. Verdere Be sprekingen zullen bij punt 6 der agenda wor den voortgezet. Verzoek van J. C. Ie Tebre om in ven*M® met art. 13 der L.O.-wet 1920 vergoeding va» reiskosten per autobus a 1-30 per wee- voor zijn dochtertje, die met ingang van Maart j.1. de christelijke school met den bel bezoekt te Castricum (Bakkum). B. en W. stelden voor 20 per jaar te ver- leenen voor gebruik van een rijwiel- De heer Groot zeide, dat de hinderen Riesebosch de school te Alkmaar b®2** j.j 24 per jaar voor een rijwiel ontvangen, onderhoud van een rijwiel is thans goed De heer Blokker en ook de heer Scholden zouden het bedrag ook op 24 bega® len zien en als verlaging voor Ktese noodig is dit bij de begrooting van 193? len behandelen. wjoteB Met algemeene stemmen werd W» 24 per jaar in de kosten bij te drag In de commissie van toezicht op h« onderwijs was aan de beurt van af de heer J. P. Kraakman. Met algemeen men werd deze herbenoemd. B. en W. deelden aan den raad mede, het bouwland is ingeschreven voor T I&o 159. Voor hij hen ingehaald had, want ze waren er als de wind van door gegaan, zonder op hem te letten, voelde hij zich beetgepakt en in een der huisjes getrokken. Ar men en beenen werden hem met lappen gebonden en daar zat Piet, gevangen. In wat voor oord ter wereld was hij toch wel terecht gekomen? Had hij de taal maar kunnen verstaan, die door die akelige menschen werd gesproken. 160. Het was me hier het oord well Nadat ze Pic i bonden hadden, verlieten de mannen het huis en 1 Piet alleen achter. Wat te doen? Natuurlijk het ee 8«j wat overbleef, nu zijn armen en beenen gebonden war Al kon hij dan niet loopen, rollen kon hij wel en trachtte hij zich, als een tonnetje om zijn as wenteie naar den uitgang te werken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6