Agenda ObitweMtand JSucqutL 'ike. Stand Stad en Omgeving. f°25- H.M. de Koningin voor de radio Rheumatiek A.s. Zaterdag om 1 uur. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ik ben geen engel (rom.) Extranummer Be grafenis koningin-moeder. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7 uur, vertooning film uit het leven van de koningin-moeder en van hare bijzetting (doorloopende voorstellingen). Donderdag 29 Maart. 8 uur, A. B. T., vertooning film Storm over Azië, voor de V. V. S. U. 8 uur, chr. school Doelenstraat, leden vergadering chr.-hist. kiesvereeniging. 8 uur, café Central, declamatie door Han Tuininga voor „Friso'\ Hater bekend, dat deze waarschuwingen niet ongemotiveerd geweest waren. Op de vraag of hij misschien ook andere persoonlijkheden op vriendschappelijke wijze opmerkzaam had gemaakt op de gevaarlijke practijken van den oplichter, weigerde Ghiappe te antwoorden imet de verklaring: ,Ik zal mij er voor hoe den anderen te schaden". De voorzitter van de commissie trok daaruit de conclusie, dat Chiappe, die volgens zijn verklaringen overi gens Stevisky slechts eenmaal een kort oogenblik gesproken heeft, zich wel bewust geweest is van de practijken van dezen man. Lang verhoor. De politie volgt momenteel met groote energie de nieuwe sporen, welke men in ver band met de moordzaak-Prince heeft gevon den. Drie personen te Parijs en een te Marseille zijn sedert gisterochtend nu al 7 uur na el- 1 kaar in verhoor genomen. Wordt er een millionnair ge arresteerd? De Fransche recherche-ambtenaar en een juweelen deskundige zijn hedenmorgen naar •Parijs teruggekeerd met 60 a 80 foto's van documenten, die verband houden met den verkoop der Stavisky-affaire. Volgens de „Daily Herald" komen is deze documenten de namen voor van verschillende Franschen die bij de transacties betrokken waren, zoo- -dat men binnenkort nieuwe maatregelen van de justitie kan verwachten. O.a. zou het waarschijnlijk zijn, dat binnen enkele dagen 'een der rijkste mannen van Frankrijk zal worden gearresteerd. Zijn naam wordt voor- loopig nog streng geheim gehouden. MILLIOENEN-BRAND. Brandweer zonder water. j! In de Noord-Fransche stad Leers ontstond vermoedelijk tengevolge van kortsluiting brand in een weverij. De brandweer slaagde er door gebrek aan water niet in de fabriek te redden. De materieele schade wordt ge schat op 4 tot 5 miilioen francs. SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Rotsblokken waren losgeraakt. In de buurt van Lempdes, arrondissement Brioude in Frankrijk, heeft een spoorwegon geluk plaats gehad, waarbij drie personen zijn gedood, dertien zwaar gewond en onge veer 25 licht gewond. In den afgeloopen nacht waren ongeveer 350 M3. rotssteen losgeraakt. De trein welke in de vroege ochtenduren uit Artant was vertrokken, reed in volle vaart in op dezen steenen aardmassa's, met het gevolg dat alle wagens derailleerden. Pas gister middag kon een aanvang worden gemaakt met de opruimings- en bergingswerkzaam heden. DE TSJELJOESKIN-EXPEDITIE. Redding nabij? Volgens een bericht uit Chabarowsk is daar een radiogram ontvangen uit Anadyr, waarin wordt medegedeeld, dat de weersom standigheden in het Poolgebied gunstiger zijn geworden, zoodat gegronde hoop bestaat de bemanning van de Tsjoeljoeskin te red den. Er waait een krachtige Zuiden wind De tweede luchtpatrouille heeft bevel ont vangen Woensdag te vertrekken. Volgens een nader bericht uit Wankarem is het daar eveneens beter weer. Alle Russi sche strijdkrachten, welke voor de Tsjel- joeskin zijn gerequireerd, worden mobiel ge maakt, om de reddingsactie uit te voeren. DE „KRASSIN" IN ONS LAND. De groote ijsbreker ter wereld bunkert te Vlaardingen op weg naar de Beringzee ter redding van de schipbreukelingen der „Tsjeljoeskin". Gistermiddag tegen half vier is de Russi sche ijsbreker Krassin, de grootste ter we reld, welke op weg is van Leningrad naar de Beringzee, teneinde daar te trachten de op het ijs verblijvende schipbreukelingen van de Tsjeljoeskin uit hun benarde positie te red den, in de haven van het havenbedrijf Vlaar- dingen-Oost aangekomen. De Krassin zal in de Vulkaan-Haven den bunkervoorraad aanvullen en vannacht om drie uur de reis, welke via het Panamakanaal gaat en ongeveer veertig dagen zal duren, voortzetten. De bemanning bestaat uit 157 koppen. OPNIEUW WRIJVING JAPAN- RUSLAND. Over den Oost-Chineeschen spoorweg. Ondanks het feit, dat volgens het accoord inzake den Oost-Chineeschen spoorweg de Sovjet-spoorwegbeambten volkomen vrijheid hebben, gebruik te maken van scholen, clubs en bibliotheken, gaat de Mandsjoerijsche po litie voort aanvallen te richten ot> deze scho len, clubs en bibliotheken van den spoorweg. De Russische directeur van den spoorweg, Roedie, heeft een rapport doen toekomen aan de directie van den spoorweg, waarin hij mededeelt, dat volgens door hem ontvangen berichten de centrale bibliotheek van den Oost Chin-'eschen spoorweg door de politie gesloten is, doch dat desondanks de biblio- onovertroffen tegen |icht, verkoudheid, eplt, ischiat I hoofd- en zenuwpijn. Atteaten van ruim 6000 Prof. en Doktoren erkennen de goede en onscha delijke werking van T o g a I. theek vaak bezocht wordt door witgardis- tische functionarissen van de crimineele po litie en dat daardoor de goede staat der kost bare wetenschappelijke werken bedreigd wordt. INSULL OEARRESTEERD. En weer vrijgelaten. Amerikaansche detectives hebben Martin Insull in Canada opgespoord en naar Ame rika overgebracht. De immigratie-autoriteiten zonden Insull verder naar Chicago, waar hij zich zou moe ten verantwoorden. Te Chicago werd zijn terugzending naar Canada bevolen, aange zien Insull Britsch onderdaan ts. De „Meotis" op weg naar een Roemeensche haven. Het stoomschip „Meotis" is gisterochtend de Dardanellen gepaseerd, naar men gelooft met bestemming naar een Roemeensche ha ven. Men is er niet zeker van of Samuel In sull nog aan boord is. De Meotis te Stamboel. Een nader bericht luidt: Het Grieksche stoomschip Meotis is gis teravond om zes uur de haven van Stamboel binnengeloopen. Na een kort oponthoud is het schip in de richting van de Zwarte Zee vertrokken. De kapitein deelde de havenpolitie mede, dat het schip naar Roemenië vaart. De ha ven, welke het daar zal aandoen, noemde de kapitein evenwel niet. De „Meotis" met Samuel Insull aan boord is heden te Istamboel aangekomen. PARAGUAY MELDT GROOTE OVERWINNING. Waar twee kijven In een officieele mededeeling van het*mi- nisterie van oorlog van Paraguay wordt medegedeeld, dat bij een aanval der troepen van Paraquay op de Canadatarija-stelling 950 Bolivianen zijn gevangen genomen. Het 18ste Boliviaansche infanterieregiment en een eskader cavalerie, zoomede de negende Boliviaansche divisie zijn in de pan gehakt. Volgens de gevangen genomen Bolivianen heeft de kolonel van het 18ste regiment in fanterie, Bavia, zelfmoord gepleegd. HERLEVEND BANDIETENDOM? In Japan. Volgens Dagoenpao, een bekend Japansch agent, heeft generaal Litsjoeng, die vroeger het bevel heeft gevoerd over z.g. onge regelde Mandsjoerijsche trcepen in de streek Loean, provincie Hoecei. zijn actie hervat en reeds meer dan 2000 bandieten bijeengebracht in de nabijheid van den Grooten Chineeschen muur, teneinde in het gebied van Loean door te dringen. NIJLPAARD BIJ DEN TANDARTS. Slecht gebit. In de Praagsche diergaarde is een merk waardige operatie voorgekomen. Het nijl paard had te lange tanden gekregen en kon daarom geen voedsel tot zich nemen. Het dier werd met dikke riemen misschien ver vaardigd uit Nijlpaardenleer vastgebon den. En boomstam werd in zijn muil gesto ken om deze open te houden. Vervolgens wer den de tanden afgezaagt, de boomstam weer uit den muil gehaald en het dier uit zijn boeien verlost. De stukken van de tanden zullen als presse-papier de schrijftafels van den directeur en van de hoogere employé's der diergaande sieren. WAAROM ZWERTBROEK WERD ONTSLAGEN. Misbruik van vertrouwen. „Het Volk" van gisterochtend bevat een uitvoerig antwoord van het hoofdbestuur van de V.A.R.A. op de brochure van den heer G. J. Zwertbroek, waarvan wij gisteren gewag maakten. Als grieven en beschuldigingen tegen den gewezen secretaris worden daarin o.a. de volgende feiten opgesomd: Tijdens de afwezigheid van Zwertbroek in November van het vorige jaar voor een ver blijf in Duitschland, nam de voorzitter Arend de Vries de werkzaamheden van Zwertbroek waar. Na eenige dagen moest de Vries aan het hoofdbestuur mededeelen, dat hij en Le- bon de verantwoordelijkheid voor den gang van zaken in den omroep niet langer konden dragen. Bij de vervanging van Zwertbroek was hun n.1. gebleken, dat buiten medeweten van het hoofdbestuur, buiten medeweten van zijn mede-bezoldigd-bestuurders door Zwert broek handelingen met en in verband met radio-omroep-aangelegenheden waren voor bereid, die misschien voor een particulier zelfs niet geoorloofd zijn, maar die de V.A R.A. zeer zeker niet voor haar verantwoor ding kon nemen. Het was hun gebleken, dat Zwertbroek, buiten medeweten van anderen, uitzendingen van puur-communistische strek king had voorbereid. Daarop werd een commissie van onder zoek benoemd, welke haar conclusies in een uitvoerig rapport vervatte: De kern van deze conclusies was: Zwert broek mag nooit meer alleen de werkzaam heden van den omroep verrichten. Hij moet onder toezicht worden gesteld van den voor zitter de Vries. Er mag door Zwertbroek geen brief worden onderteekend of handelin gen worden verricht, zonder dat anderen daarin bekend zijn. De commissie achtte het ongewenscht, dat zij bij haar conclusies ook haar bevindingen mededeelde. Zwertbroek ging volkomen accoord met de conclusies van de commissie. Hij vond even eens goed, dat er gezwegen werd over de be vindingen van de commissie, ofschoon andere hoofdbestuursleden op meaedeeling van die bevindingen aandrongen. Vervolgens deelt „Het Volk" bijzonderhe den mede over een hoorspel van zuiver com munistische strekking, dat Zwertbroek m voorbereiding had genomen. Een andere grief is in de volgende tirade vervat: Toen in het eind van het vorig jaar berich ten in de pers verschenen, waaruit bleek, dat Zwertbroek in Berlijn vertoefde, was de situa tie zóó, dat ook de collega's de Vries en I e- bon uit de pers hiervan voor het eerst kennis kregen. Maar bovendien vernamen zij, toen zij voor een bepaalde zaak den chef van den technischen dienst noodig hadden, van het personeel, dat dit bij geruchte vernomen had. dat de betrokken employé in opdracht van Zwertbroek met dezen naar Berlijn was afge reisd. Het invoeren van het pauzeteeken met ma ten van de Internationale, nadat de uitzen ding van deze laatste was verboden, noemt het hoofdbestuur een poging om op slink- sche wijze onder de maatregelen van den mi nister uit te komen. „Door een dergelijke wijze van optreden immers schaadt men op de allerergste wijze de belangen van de vereeniging. Dit heeft Zwertbroek gedaan, door opzettelijk zonder eenig overleg met zijn collega's, enkele dagen na het verbod van de Internationale een pauzeteeken in werking te doen stellen, waarop de eerste maten van de Internatio nale zijn weergegeven. Dit pauzeteeken heeft op den eersten dag zelfs tien minuten achter een door den aether geklonken". Honorarium en auto's. In een week, dat Zwertbroek als vertegen woordiger van de V.A.R.A. conferenties moest bijwonen van de Union Internationale de Radio-diffusion, verplaatste hij zich naar deze conferenties niet per trein, hetgeen zon der bezwaar gekund had, doch zag hij kans, om uitsluitend voor het bezoeken van deze conferenties in 5 dagen tijds meer dan 100 autokosten te maken. Een week later werd 25 uitgegeven voor autokosten naar Den Haag, waarvoor ook geen enkele noodzaak was. Zwertbroek begon, nadat de commissie ge ëindigd was met haar taak, in het bedrijf een gedragslijn te volgen, die men het best kan aanduiden met het woord „fronten-politiek". Hij deelde het personeel in twee groepen, dt eene, die hem aanhing, de andere, die zijn tegenstanders waren. Dat ging zoover, dat hij tegenover personeelleden van den vereeni- gingsvoorzitter De Vries sprak als van „die schoft", zoover zelfs, dat personeelleden hem, den secretaris, moesten verzoeken zich te matigen in zijn bejegeningen van de an dere bestuurders. Het bleek voorts, dat Zwertbroek al maan den lang door zeer vijandige gevoelens je gens de V.A.R.A. bezield was. Meermalen had hij tegenover hen gedreigd, de V.A.R.A kapot te zullen maken, als men hem geen hooger salaris dan 4500 per jaar gaf en als het hoofdbestuur piet bereid was, goed te vinden, dat hij hef'geld van de V.A.R.A. uitgaf op de manier, waarop hij dat wenschte te doen. En over het niet verleenen van een andere functie aan den heer Zwertbroek zegt het stuk: In de vergadering van den Vereenigings- raad, waarop zijn zaak behandeld werd, ver scheen Zwertbroek op een tot hem gerichte uitnoodiging niet. Al spoedig bleek waarom In de Vereenigingsraadsvergadering legden n.1. eenige leden van dien raad brieven van Zwertbroek over, die zij van hem hadden ontvangen, terwijl hij met het hoofdbestuur over het accoord sprak, waarin hij hun ma teriaal gaf en opwekte om in de Vereenigings raadsvergadering het hoofdbestuur en in het bijzonder De Vries en Lebon in gebreke te stellen. De verontwaardiging bereikte echter een toppunt, toen bleek, dat een lid van den Ver- eenigingsraad klaarblijkelijk van familieleden van Zwertbroek of van hemzelf kennis had gekregen van vertrouwelijke stukken, die alleen maar de leden van het partijbe stuur der S.D.A.P. hadden ontvangen. Onder die omstandigheden was men niet langer bereid genade voor recht te laten gel den en werd besloten aan den heer Zwert broek ontslag zonder meer te verleenen. De heer E. Boekman secretaris van de V.A.R.A.? Naar de Tel. verneemt wordt als opvolger van den heer G. J. Zwertbroek, die ontslag heeft gekregen, als secretaris van de V.A. R.A., genoemd de oud-wethouder en raadslid van Amsterdam, de heer E. Boekman. DR. MENGELBERG. Naar wij vernemen blijft de gezondheids toestand van dr. W. Mengelberg zich in gun- stigen zin ontwikkelen. De berichten daarom trent welke de laatste dagen uit Zwitsedland zijn ontvangen, zeggen dat het waarschijn lijk is, dat dr. Mengelberg eind April of be- gin Mei den Beethoven-cyclus zal dirigeeren GETROUWD: Johannes Venneker en Neeltje van 't Hof. Hendrik Henning en Catharina Beijne- veld. -— Pieter van Wijk en Dieuwke Koop- mans. GEBOREN: Wilhelmina Johanna, d. van Johanne3 Marinus Polak en Trijntje Kelholt. OVERLEDEN: Hermanus Timotheus Sievers 36 jaar. Theresia Stinauer gehuwd met Petrus Nico- laas Schellinks 22 jaar. Wij vernemen, dat H. M. de Koningin het voornemen heeft om Zaterdag des namid dags om 1 uur door de radio een woord te richten zoowel tot de bevolking van Neder land als van de deelen van het rijk overzee naar aanleiding van het overlijden van de Koningin-moeder. FRED. J. ROESKE ZIEK. De bekende musicus en directeur van de Koninklijke Mannen Zangvereeniging „Apollo", Fred. J. Roeske, is in een zieken huis te Amsterdam opgenomen, voor het on dergaan van een ernstige operatie. De heer Roeske is geruimen tijd directeur geweest van „Orpheus" alhier. UITSLAANDE PAKHUISBRAND. Hedennacht om 1.40 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een uitslaande pak- huisbrand aan de Zaadmarkt. Het bleek dat het achterste deel van den zakkenhandel van de fa. Cohen in lichter laaie stond. Dit ach terdeel, dat door een klein plaatsje van het perceel aan de Zaadmarkt gescheiden is, komt uit aan het Fnidsen en is een oud ge bouwtje. Een naastwonende juffrouw werd gewekt door het geknetter van brandend hout en zij liet onmiddellijk de brandweer alarmeeren Toen deze vlug met vrij veel materiaal ver schenen was, kon men niet op staanden voet den brand aanpakken, omdat de deuren aan het Fnidsen met een bongel gesloten waren en de brandbare inhoud tot dicht tegen die deuren aan opgetast lagen. Met bijlen heeft men die deuren in geslagen en direct daarop werd de vuurhaard van twee kanten aange pakt, een slang vanaf de Zaadmarkt en een vanuit het Fnidsen. Met haken en rieken werd de brandende en smeulende zakkenmassa naar buiten getrokken, zoodat in een half uur de brand onder de knie was. De belendende perceeien, een ervan is een pakhuis van stroo en haverstroodoppen, hadden niet den minsten last. Rondvliegende erwten. Onder de zakken, die in het pakhuis opge tast waren, bevonden zich ook zakken, die nog enkele erwten herbergden. Deze vlogen als mitrailleurkogeltjes door de vlammen heen, en een kwam precies terecht in het hals boordje van een brandweerman en veroor zaakte een flinke blaar op 's mans borst, wel ke door den heer Molenaar, die den genees kundigen dienst verzorgde, verbonden werd. Oorzaak. De oorzaak van den brand is onbekend Om half acht was het perceel verlaten en na dien tijd is er niemand meer in geweest. De firma Cohen is tegen brandschade verze kerd. Tegen drie uur was de nachtelijke sensatie, die van de zijde der Fnidsenbewoners nogal belangstelling had. weer voorbij. Nader deelt men ons mede, dat de beide firmanten gister den heelen dag niet aanwe» zig zijn geweest en alleen gisteravond werk hebben verricht in het kantoor dat zich aan de Zaadmarkt bevindt. Wel is gebleken dat een der knechts tegen het uitdrukkelijke ver bod in, toch gerookt heeft. Deze man is door de politie gehoord en door zijn patroon op staanden voet ontslagen. WAARSCHUWING. De Commissaris van Pblitie te Hilversum waarschuwt tegen de praktijken van D. van Splunteren, wonende Ministerpark 10 al daar, die herhaaldelijk in verschillende plaatselijke bladen hier te lande adverten ties plaatst, waarin hij personen van goede ontwikkeling en in het bezit van 2500 of 5000 een positie aanbiedt als directeur van een bijkantoor eener groote onder neming. Van Splunteren voornoemd ontvangt mo menteel van gemeentewege finantieelen steun. Meerdere malen werd dezerzijds tegen hem gewaarschuwd en dient de uiterste voorzichtigheid met voornoemden persoon te worden betracht. CORRESPONDENTIE. Abonnt alhier. Uw stuk zonder naam zelfs de redactie kent dien naam niet heeft zeker geen kans op plaatsing. Het is bovendien de groote vraag of dit eei. „alge meen belang" behandelt. Wat de werkuren der naaisters betreft, deze zullen toch zeket door arbeidsinspectie en politie goedgekeurd moeten zijn. CACTUS-RECLAME VAN KOFA, Het publiek wil nu eenmaal op zijn tijd iets anders- Met deze leuze voor oogen is de directie van Kofa op zoek gegaan naar een bijzon dere en tevens blijvende attractie en wij moeten het erkennen, ze is hierin buitenge woon goed geslaagd. Waar deze tijd zich kenmerkt door een steeds grootere liefde voor planten en dan speciaal de cactus uit verkoren schijnt te zijn, is de idee om bij aankoop van 1.en hooger een cactus cadeau te geven, een zeer gelukkige ge weest. Vanzelfsprekend is het dat, hoe meer men besteedt, des te mooier plant ten geschenke wordt gegeven. In het middengedeelte van de beneden- .verdieping is een ruimte vrijgemaakt, waar op vernuftige wijze de cacteeën staan ten toon gespreid. Op overzichtelijke wijze kan men uit de duizenden planten en plantjes, die beschikbaar zijn, een ruime keus doeti en wij willen graag aannemen, dat zeer vele plantenliefhebbers uit den cactustuin ko men met een voldaan gezicht. MUZIEKVEREENIGINO „EXCELSIOR". Het bestuur van bovenstaande vereeniging, stelt belanghebbenden in kennis, dat bij haar gelegenheid bestaat tot plaatsing van muzi kanten, leerlingen, tamboers e.d. Na het succes, dat zij tijdens de Kerstda gen op het concours te Rotterdam heeft be haald en waardoor zij in de Eere-afdeeling is gekomen, heeft het bestuur gemeend, om, indien de vereeniging inderdaad aan haar doel wil beantwoorden en ook wil voldoen aan de eischen die aan haar worden gesteld, 774,5 Met, DlM, mM. van; naar waarnemingen, verricht in h van 29 Maart. 40 Medegedeeld door het Kon Ned»,i Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand Laagste barometerstand 75i o Marseille. 'a1'8 MVer»achtine, geldig lol dtn aTOI,„ Matige noordoostelijke tot oostelijk, zwaar bewolkt met tijdelijke onffrtuü weinig of geen regen; iets zachter «SN c WotrovmicR In Scandinavië heeft zich een H»1, I hooge drukgebied gevormd; dedeJSiff IJsland is bijna verdwenen, maar Hif' zuidwesten heeft zich overM Europa uitgebreid en een volgende. schijnt in e richting van de Golf van'm. te trekken, zoodat voor oopig de 1T winden gehandhaafd blijven ,el: In Scandinavië nam de vorst weer toe een koude luchtstroom uit het OosL veroorzaakt eenige regen en guur w-u Duitschland; in oost-Duitschland werd U iets zachter. Langs de Oostzee en het Kanaal waait ee matige tot krachtige noordoostelijke wind J; in de bovenlucht tot stormsnelheid aanmal In het westen op den Oceaan waait Z noordwester stonn De algemeene toestand geeft kans op zachter weer na enkele dan LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorriitulwn en andere voertuigen 6.40 uur licht op. een reorganisatie in de vereeniging door te moeten voeren. Nu is het niet mogelijk om dit in een paar maanden tot stand te brengen, hiermede gaat zeer zeker een lange tijd gemoeid. In dien tijd zal de vereeniging, met haar gewone leden op peil worden gehouden, ter. wijl met andere op nieuw in te schrijven leden de belangrijke uitbreiding tot stand al worden gebracht. Een gedeelte van die reorganisatie komt reeds in dit jaar tot stand doch het andere gedeelte zal eenigen tijd later geschieden. Het is nu de taak van hen, die reeds een instrument bespelen of voor diegene die het willen leeren om zich op te geven. De contributie bedraagt voor werkends leden per week 0.28, tamboer» 0.15, waar voor zij gratis een maandblad ontvangen. Voor de leerlingen bedraagt de contributie Twee broers betalen voor één contnoutie, terwijl werkloozen zijn vrijgesteld van con- tributi<- u. Voor hen, die door de crisis zijn getroilo en werkloos zijn, behoeft de contributie geffl bezwaar te wezen, terwijl zij die nog steeas tot de werkenden behooren. toch zeker wel contributie over hebben om hun medewennng aan den uitbouw van genoemde mQ0B' vereeniging te geven. Want het bestuur heeft maar één pa» nl het wil van „Excelsior" maken niet:a het beste, doch ook verreweg het gr°° corps van Alkmaar. Laten zij die over eenig muzikaal OT beschikken hieraan medewerken d°or lid te laten inschrijven van de muziek» ging „Excelsior". DIPLOMA BEHAALD. Onze stadgenooten, de heeren 0. A v. d Wetering, behaalden met '0' diploma van de le Ned. Slagersvakschool* Utrecht. BOEKHANDEL HEROPEND. Hedenmiddag om 4 uur is de van o kende boekhandel van den heer J. J het Scharloo 5 heropend, thans onder van den heer A. Vasbinder. OPBRENGST INZAMELING VAN BIJDRAGEN VOOR DE BLOEMENHULDE AAN H. M. DE KONINGIN-MOED In de in het Stadhuis bijdraj* waarin de vrouwen van A'™*de aan konden storten voor de bloe wijlen H. M. de koningin-moeder, is drag van 79.51 verzameld. RIJWIELDIEFSTALLEN- Hier ter stede zijn gedurem e ont weken eenige niet afgesloten J vreemd. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faiHissem®^^ lo. P. Dubbeld, aannemer te #0 benoeming van mr. Kram* cur$5*f commissaris en mr. v. Doorn 2o. A. Visser, hopman te ^ter- met benoeming van mr. Leo (or. commissaris en mr. Belonje tot cm HET FAMILIEBAD „DE BER°?^ voj Het familiebad „De Bergen^ peSjeJ drie jaar gepacht door den zW,0li"o0n- Zaandam, bedrijfsleider van pers ting aldaar, ex-spot (zwemmeren JT(«W lijkheid, die zich reeds 20 jaar van de zwemsport beweegt- De heer Pesie heeft ^ï.^geni^ tt? naar zijn oordeel een I" noemd mag worden, groote pt«D

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2