DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. UITGEEST. DIRKSHORN. KOEDIJK. Ingekomen personen. Vertrokken personen. HEILOO. WOGNUM. LANGENDÏJK. NOORDSCHARWOUDE. HEERHUGOWAARD. NIEUWE NIEDORP. SINT PANCRAS. HENSBROEK. WINKEL. I 231, van Texel. D Visser, N.H, koop man, VVesterburgstraat 12, van Den Hel der. Th. C- H. Pekelharing, R.K., dienstbode, Stationsweg 60, van Amster dam. G. A. te Grotenhuis, wed. A. J. Westendorpe, N.H., zonder beroep, Co- mansstraat 4, van Ruurlo. A Kroone, R.K., dienstbode, Nieuwlandersingel 70, van Castricum. G. Kuiper, N.H., zon der beroep, van Houtenkade 33, van Wognum. J. J. Semeijn, N.H., kop- po; sbediende, Scharloo 24 ,van Hoorn. N Kuiper, wed. van J. Stekelbosch, N.H., huishoudster, Stationsweg 176, van Broek op Langend ijk. J. vat. Houten, geen, chauffeur en echtg. en kinderen, Bloemstraat 26, van Koedijk. A. Teke- ma, N.H., dienstbode, Emmastraat 49, van Oudendijk. C. B. Seton, echtg. van J. Schuttee, geen, Verdronken oord 11, van Papendrecht. A. van den Abeele, DG., verpleegster, Kennemerstraatweg 137, van Heiloo. A. M. M. Cappers, R.K., vroedvrouw, Kennemerstraatweg 183, van Leiden. VERTROKKEN PERSONEN. M. Boelhouwers, R.K., dienstbode, van Langestraat 2, naar Egmondbinnen. P. A. van der orst, geen, tabaksfabrikant en echtg, van Langestraat 97a, naar Bergen (N.-H.) E. Dijkstra, geen, d.b., van Oudegracht 178, naar Den Helder. G Bosman, N.H., db., van Oudegracht 186 naar Egmondbin"e E. M. Schou- te-, R.K., d.b-, van Roupjeskuil 3, naar Heiloo. G. M. de Graaf, z.b., van Em mastraat 2 naar Castricum. D( Beem- ster, N.H., huishoudster, van Varnebroek 21 naar Heiloo. G. Petiet, N.H., brood bakker, van Koningsweg 36 naar Beem- ster. W. J. Hoedjes, geen, monteur- chauffeur, en echtgen. C. J. H. Siewers, van ikelenbergstraat 20 en Lindenlaan 68 naar Heiloo. A. T. G. Schneiders, R K., kappersbediende, van Kennemer straatweg 42 naar Bovenkarspel. J. G Kuijs, R.K., winkelbediende, van Baanpad 36, naar Velsen. A. S. Harms, N.H., z.b., van Varnebroek 23 naar Den Helder. A. de Gooijer, geen, buifetjuffrouw, van Groot NieuwlanJ 47 naar Zaandam. L. Schoonewil, N.H., n onteur, van Schermerweg 101 naar ir.sterdam. J. N. Franse, R K., pak huisknecht ,van v. d. Lijnstraat 5, naar Rotterdam. J. J. H. R. Heitkönig R.K., koopman in damesconfectie en kinde ren, van Costerstraat 16 naar Amster dam. A. C. onk, RV K., hulp in de hu'shouding, van Costerstraat 16 naar Amsterdam. G. J. Borst, N.H., veehou der, van Spoorstraat 49 naar Oterleek. C M. A. Boumans, R.K., hulp in de huis houding, van Jul. van Stolberglaan 1, naar Gouda. H. Schinkel, N.Hma gazijnknecht, van Scharloo 22 naar Hei loo A. G. M. Huisman, R.K., glas in loodzetter, van Kennemersingel 24 naar Bussum. H. Smit, geen, verpleegster, van K. van 't Veerstraat 52 naar Hoorn. A. Blikslager, Ld.H., officier Leger des Heils, van Limmerhoek 40a naar 's Gravenhage. C. W. Eenhoorn, N.H.. kappersbediende, van Sint Annastraat 7 naar Egmond aan Zee. J. H. L. Her- berght, RK, spoorbeambte en echtge- noote en kinderen, van Drebbelstraat 28 naar Eindhoven. HG Dekker, DG. huishoudster, van Stationsweg 176 naar Krommenie. yxMMciaal Tlieuws Kunst na Arbeid. Bovengenoemde Gemengde Zangvereeni- ging, alhier, directeur de heer J. Mienes 'e Wormerveer, gaf Maandag een openbare uitvoering in het Hotel de Ooievaar met medewerking van den baritonzanger J Peperkamp. De heer Turkstra opende den avond door allen hartelijk welkom te heeten en wekte de aanwezigen op om lid te worden van de ver- eeniging, vooral sopranen, alten en tenoren zijn van harte welkom, temeer aaar men hel ?lan heeft dezen zomer aan het concours te Jmuiden deel te nemen. Hierna liet het koor het eerste nummer hoo- ren. Hoewel bij alle stukken uitkwam dat hel koor te weinig vrouwenstemmen bevat, was cjit heel erg het geval bij het laatste nummer „Waar de hei te bloeien staat", waarschijn lijk was het koor ook te moe geworden, waar door de stemmen heesch klonken en vooral de sopranen erg boven hun macht zongen, zoo ook de tenoren. Kunst na Arbeid had bij haar uitvoerin gen altijd een aparte verrassing, b.v. een solist. Dit was nu evenwel veel te duur voor de kas en werd daarom besloten alleen met eigen krachten te werken, waarin de vereeni ging, dank zij den heer Peperkamp, e.a. heel goed is geslaagd. Dezer dagen werd een vergadering van middenstanders gehouden onder leiding van den heer Hagenaar, teneinde de oprichting eener middenstandsvereeniging tot stand te brengen. Reeds was met medewerking van het be stuur der middenstandsvereeniging „Samen werking" te Warmenhuizen een bijeenkomst gehouden om deze plannen voor te bereiden en ook ditmaal waren eenige bestuursleden dezer zusterorganisatie aanwezig. Na een inleiding van den voorzitter, die de aanwezigen welkom heette, was het woord aan den heer F. L. van der Leeuw, adj.-direc- teur van het bureau van den Koninkl. Nederl Middenstandsbond uit Den Haag, die een uiteenzeting gaf van ontstaan, ontwikkeling en bcteekenis der middenstandsorganisatie in Nederland. Daarop liet spr. een beschouwing volgen over het nut van plaatselijke aanslui ting, mits binnen het landelijk verband. Met een krachtige opwekking om de initiatiefne mers te steunen en toe te treden tot de nieu we op te richten vereenigingen, afdeeling van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond, be sloot spr. zijn rede. Vervolgens werd het woord gevoerd dooi de heeren P. Dissel en W. Diepsmeer, resp. voorzitter en secretaris der middenstandsver. Samenwerking te Warmenhuizen, die mede- deelingen deden omtrent hetgeen hun organi satie reeds heeft bereikt Beiden verkl?°rden dat aansluiting bij den bond dringend nood zakelijk en nuttig is. Vervolgens werd overgegaan tot de oprich ting van de Algemeene Middenstandsvereeni ging „Dirkshorn", afdeeling van den K.N.M. B. Circa 20 leden traden toe. Tot voorzitter werd gekozen de heer Ha genaar. Statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld. Dinsdagmiddag werden de arbeiders op geroepen die in de baggerregeling in werk verschaffing werkzaam waren om met hun vaartuigen bij het gemeentehuis te komen om den inhouds aat te laten opmeten. De me ting geschiedde door de heeren K. Koedijker en K. Slooten. Gemeten werd de lengte, breedte en diepte, elke schuit werd genum merd, en op een biljet werden de namen van werkgever en werknemer opgeteekend. De tooneelvereeniging „De Roos" heeft een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot Opgevoerd werd „De Violiers", tragi-komedie in 4 bedrijven van Willem Schürman, regisseur was de heer G. Kooijman. Ter beoordeeling was aanwe zig de jury van den Provincialen bond. Voor dezen avond was zeer veel belangstelling. De Roos, die over zoo veel uitnemende krach ten beschikt, heeft hen allen een genotvollen avond bezorgd; er moest vele malen gehaald worden. J. Kuilboer van Oude Niedorp, Jb Kop jes en gezin van Alkmaar, D. Koning van Alkmaar, M. J. Smit van Hoocn. J. Kossen naar Oterleek, N. Zonneveld naar Zaandam, C. Dalenberg naar War menhuizen, N. Leijen naar St. Pancras, G. Molenaar naar Hoogwoud, J. Scheid naar Heiloo, D. Slootweg naar Amster dam, N. Groende Boer en dochter naar Amsterdam, G. Brouwer naar Zuid- scharwoude. Het was Zondag 1 April al weer 10 jaar geleden oen door wijlen pastoor de Jong het Jongenspatronaat werd opgericht. Deze dag ging niet ongemerkt voorbij, 's Morgens ker kelijke herdenking, waarna ontbijt in het Brunogebouw. 's Avonds was het feest. Ii. hel Brunogebouw waren de voorste rijen gereser veerd voor de jubiieerende vereeniging en voorts waren de ouders en donateurs uitge- noodigd. De avond werd ingezet met een strijkje door de drie dames Karskens en mej. Rozing, drie violen en piano. Daarna werd door de jongens opgevoerd Gerard Niele's „De onuitstaanbare", een leuk blijspel dat op de lachspieren werkte. Pastoor van Meeu wen en kapelaan Herzberg spraken de jon gens op om op den ingeslagen weg voort te gens op om op den ingeslogen weg voort te gaan en sprak een woord van dank aan de ouders en de donateurs. Het was een mooie avond. Ingekomen personen. C. Donker en gezin, N.H., C 198, van Twisk. Mevr. A. T. GoezinneBais, D, J 191, v. Adam. J. v. d. Vis en gezin, geen, echtgen. E.L K 43, van Alkmaar. Th. van Alphen, R.K., I 20, van Hensbroek. Mej. Th Achathaler, R.K., L 144, van Amsterdam. Mej. J. B. H. Bal, R.K., L 14"*, van Heem stede. C. J. Vennik, N.H., A 242, van Velsen. L. Andringa, geen, A 103, van Noordscharwoude. Mej. A. M. Dekker R.K.. L 191, van Berkhout. Mej. E. m' Dijkman, R.K., A 394, van Amsterdam. L. Griepsma, G.K., B 148, van Alkmaar. J. A. Zonnenberg en echtgen N.H., C 76 van Amsterdam. Wed. G. DavidsTuinman, D.G., H 57, van Bergen (N.-H.) D. van Leeuwen, geen. en echtgen. N.HD 29a, van Amsterdam S. Hoogland, R.K., B 124, van A vent om. J. Chr. Weber en gezin, geen, E 89, van Alkmaar. C. Zwaan en echtgen., geen, A 457, van Alkmaar. H. Blaauw en echtgen N.HJ 53, van Am sterdam. J. W. van Vugt, R.K., A 385, van 's-Hertogenbosch. T. Vet en echtgen., geen, F 221, van Uitgeest Wed. T. Doorn Lindeboom, geen, A 392, van Alkmaar. S. Goezinne, geen, J 191, van Alkmaar. Th. Iè M. van der Gulik, R.K., A 451, van Heemstede. Ingekomen personen: Mej. D. Beemster, N.H., A 119, van Alkmaar. Mej. M Groot, R.K., I 172, van Limmen. W. J. Hoedjes en echtgen., geen, D 30b, van Alkmaar. Mej. E. M. Schouten, R.K., A 259, van Alkmaar. Wed. H. M. Reus— Kleian en dochter, G.K., J. 203, van Hilver sum. L. J. Butter en gezin, geen, J 190, van Amsterdam. H. Schinkel, N.H., J 94, van Alkmaar. C. A. W. Smits en gezin, R K., J 69a, van Leersum. S. Reus, R.K., I 218, van Wervershoof. A. Etten, N.H, B 124, van Beilen. P. D. Bosklopper en gezin, geen, G 167, van Grootegast. N. C. Waal en echtgen., N.H., J. 222, \i. Alkmaar. J. Scheld, R.K., A 103, van Koedijk. J. Ottenbros, R.K., A 408, van Heerhugowaard. Mej. A. E. Jansen, R.K., L 171, van Ha renkarspel. Wed. J. Pronk—Snip, N.H., J 89, van Wormerveer. P. Eriks, geen, G 26, van Alkmaar. 'Mej. M. A. Loos, R.K., L 184, van Uithoorn. P. Adams, R.K., A 385, van Dongen. H. de Graaf, geen, J 13, van Wormerveer. p. Baltus, R.K K 66, van Anna Paulowna. J. J Giezen en gezin, geen, J 215, van Assen. Vertrokken personen. J. H. Dumans en echtgen., naar Alkmaar. J- A. van Ettinger, naar Hillegom. Mevr. J. Vader—Kossen, naar Den Helder. Mej. J. Scheffczijk, naar Amsterdam. A. Etten, naar Beilen. Mej. A. Morit, naar Alkmaar. Mei J. ter Buurkes, naar Haar- 'eni- C. Schaak en gezin, naar Egmond aan Zee. Mej. S. Levy, naar Duitschland. G. W. van den Hurk, naar Ned. Oost- Indië. Mevr. M. E. Dekkers, naar Wasse naar. G. de Leeuw en gezin, naar Am sterdam. M. de Vrind, naar 's-Hertogen bosch. J. A. van Vonderen, naar 's-Gra- venhage. Wed. H Baan— Schuitemaker, naar Avenhorn. Mej. C. Vendel, naar Avenhom. Mej. H. Hopman, naar Eg mond aan Zee. Mej. C. M. Hergaarden, naar Amsterdam. J. Bras en gezin, naar Hilversum J. A. Spaans naar Rotterdam. Mej. N. Butter, naar Midwoud. J. Ho- man en gezin, naar Alkmaar. J- Langen- berg, naar Zaandijk. J. van der Lee, naar Dongen. Mej. van den Abeele, naar Alk maar. Mej. M. Chr. Tames, naar Boven karspel. Mej. M. Kleef, naar Egmond- Binnen. P. de Jong en gezin, naar Broek in Waterland. Mej. H. M. C. Schollaart, naar Zijpe. F. V. J. Pollé, naar Rotter dam. M. de Wit, naar de Bildt. P. de Vet, naar Oterleek. Vertrokken personen: Mej. J. Alberts naar Den Helder. MeJ- A. Duij- kersloot naar Limmen. Mej. B. Tiebie naar Akersloot. Mej. B. Vente naar Hil versum. C. Fijnheer en gezin naar Su- matra (N. O. I.) J. de Boer naar Beem ster. C. Does naar Ilpendam. Mej. E. Deen naar Alkmaar. Mej. N. C. Akker man naar Bordeaux (Frankrijk). Mej. C Jong naar Zwaag. N. Bruin en gezin naar Alkmaar. J. Karsten naar Den Hel der. N. J. A. Stroomer naar Alkmaar. A. Werkman naar Delft. Op het erf van den bakker B. alhier werd een zoo goed als nieuw heerenrijwiel ont vreemd. In verband met dezen diefstal is door de politie gearresteerd de 28-jarige J. H. uit Spanbroek. H. is ter beschikking gesteld van de justitie en ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Naar wij vernemen, zal er vanwege den modernen Bestuurdersbond, den chr. Be- stuurdersbond en den r.k. Volksbond, een protestvergadering worden gehouden tegen de verslechteringen, welke, beginnende met de maand April, in de baggerregeling zullen worden ingevoerd. Met de beide Paaschdagen werd er in „Concordia" een bazar gehouden ten bate van „Concordia", de zangvereeniging „Cres cendo" en het plaatselijk crisiscomité. De bazar werd Zaterdagavond geopend door den voorzitter van het comité, den heer P. Deutekom, die o.m. een bijzonder woord van welkom, richtte tot den heer Bazuin, ver tegenwoordiger van de firma Holsmuller te Alkmaar, welke firma weer zoo bereidwillig was om den theetuin in te richten. De diverse stands waren keurig ingericht, alsmede de theetuin, die een gezelligen aan blik bood. Voorts waren diverse attracties aanwezig, als schiettent, sjoelbak enz. Overdruk is het op dezen bazar niet ge weest. Het feit dat hier kort geleden ook nog een bazar is gehouden zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn. Wat over gebleven was, werd den laatsten avond door het rad van avontuur verkocht. Den eersten Paaschdag gaf de tooneel vereeniging „Harmonie" alhier voor een ta melijk goed bezete zaal een uitvoering in de tooneelzaal van café de Zwaan. Opgevoerd werd „In andermans schoe nen", blijspel in drie bedrijven van Dom de Gruijter. In aanmerking genomen dat er nog al eenige nieuwe krachten meespeelden, is er over 't algemeen goed spel gegeven. Enkele nieuwe leden hadden nog eenigs- zins last van plankenkoorts. Het publiek heeft echter van het pittige blij spel zeer genoten, want na ieder bedrijf klonk een hartelijk applaus. De regie was in handen van den heer J. Rossenbacker, de grimeering van den heer Groothuizen die o.i. goed geslaagd was. Maandagavond toen de heer J. D. alhier op zijn fiets, welke hij tegen de muur van de woning had gedeponeerd, wilde stappen, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat zijn karretje was verdwenen en momen teel nergens was te vinden. D. deed van een en ander aangifte bij de politie. Dinsdagmid dag haalde deze uit de Leijersloot langs de Leijerdijk gem. Oude Niedorp een fiets naar boven, welke na onderzoek ae fiets bleek te zijn van den heer D. De heer D. J. kwam Zaterdagavond met zijn vrachtauto van Alkmaar over Terdiek, toen piotseling het tweejarig zoontje van J. B. dwars over den weg wilde steken, met het noodlottig gevolg dat hij werd gegrepen door de bumper en tegen den grond gesmakt. Hevig bloedende weid het ventje bij zijn ouders thuis gebracht. Volgens ooggetuigen treft den rijder niet de minste schuld Zondagavond j.1. gaf Niedorps' Gemengd Koor en Meisjeskoor een uitvoering in de Prins Maurits alhier, onder leiding van haar directeur den heer J- I- hovenier. Alvorens werd aangevangen sprak de directeur een enkel woord tot het publiek, waarbij hij wees op den vroegeren bloei van het koor. Na een opwekking tot toetreding als lid werd met de afwikkeling van het programma begonnen. Hoewel het soms wat oneven wichtig klonk, hebben wij met genoegen ge luisterd naar de nummers, die ten gehoore werden gebracht. Wat wij van he' thans be trekkelijk kleine koor ten gehoore kregen, was uiterst beschaafde zang met fijne nuan ceering en duidelijke uitspraak. Jammer dat nog een der sopranen ontbrak. De operette in één bedrijf ,,Het hoedje dat haar past" door het meisjeskoor werd heel goed uitgevoerd. Gehoord de verschillende sopraantjes die hierin een rol hadden te ver vullen, kunnen wij aannemen, dat in deze meisjes in de naaste toekomst voor 't „Ge mengd koor" zeer goede krachten schuilen, waardoor de vereeniging ongetwijfeld weer tot grooteren bloei zal komen. Tot slot werd een tooneelstukje opgevoerd, „De macht der vrouw", een aardige klucht vol geestige ver wikkelingen, daarbij een zeer vlot spel, waarmede de spelers veel succes oogstten en het publiek een amusante afwisseling werd bezorgd. SCHOORL. Op den avond van den tweeden Paasch dag concerteerde het fanfarecorps in de zaal van den heer Timmerman onder leiding van den heer Anderson. De zaal was flink bezet. Dc aanwezigen hebben meteen nu uit stekende muziek kunnen hooren en deze ruimere kennismaking met het korps zal misschien leiden tot meerdere waardeering. Die is zeer zeker verdiend. We kregen vijf nummers te hooren, waaronder er één was, hetwelk door de jonge leerlingen werd uit gevoerd. Die jonge lieden beleven goede krachten te worden. Van het verdere noemen we de beide ouvertures no. 3 en 4 van het programma. Moeilijk werk, waarvan o.i. vooral no. 4 bijzonder is geslaagd. Er is hier een goede leiding, waarmede het korps nog ver kan komen. En dan de revue! We maakten reeds eer der kennis met het werk van Wi en van Jo, en ook nu vonden wij er eel aar ligs in. Goede luim, waarom terdege gelachen werd, gepaste satire en ook wel ernst. Daarbij mooie tooneelafwerking en goede zang. In de pauze een verloting tot stijving van de fanfarekas. De tooneelvereeniging „Kunst naar kracht" gaf den tweeden Paaschdag een uit voering in het café van den heer Bouwstra. Opgevoerd werd het blijspel „Beurs- koorts" onder leiding van den heer H. Ger ritsen. De verschi ll ende medesp el end en heb ben een uitstekende opvoering gegeven, waar voor hen alle lof toekomt. „Kunst naar kracht" kan terug zien op een goed geslaagden avond. Een gezellig bal met muziek van Ottink e.a. sloot den avond. Den tweeden Paaschdag gaf het ge mengd koor „Looft den Heer" onder leiding van den heer Paul Kok een zanguitvoering in de herv. kerk, welke uitstekend bezet was. Na den samenzang van Psalm 150 1 sprak ds. Molenaar een openingswoord. Het begin was uitstekend, en zoo bleef het tot het einde toe. Het eene lied heeft natuur lijk meer voldoening dan het andere, doch dit ligt ook wel eens aan het lied zelf. Ter afwisseling zong nog een vrouwen koor eenige goed geslaagde nummers. Tweemaal bracht de tenor J. Hogervorst, begeleid door P. Hartman, eenige liederen ten gehoore. Over het algemeen werd uitstekend ge zongen, er was een goede stemverhouding met uitstekende sopranen (soms even te schallend), beste alten, goede tenoren, mooie zware bassen. Tot slot werd gezongen psalm 146 van J. C. Anderson. Na samenzang van psalm 68 10 sloot ds. Molenaar met een toepasselijk woord. Zaterdagavond gaf de tooneelvereeni fing ,,'t Viooltje" een uitvoering in café de oer. Opgevoerd werd „Hoera, 't is een jongen", een blijspel in drie bedrijven. Er is schitterend gespeeld door allen, niet één van de leden uitgezonderd; den geheelen avond is er gebruld van het lachen. Aan het slot dankte de heer Wit voor den mooien avond Bij de gehouden tentoonstelling van werkstukken van de leerlingen der teeken- scholen van de Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, wel ke tentoonstelling te Schagen wefd gehou den, zijn door leerlingen der teekcnscholen van de afdeeling Winkel, de volgende on derscheidingen behaald. Einddiploma timmerlieden P. de Wit te Kolhorn; Lijnteekenen le klasse. 1ste prijs G. Mole naar, 2de prijs IJ. Booij en 3de prijs C. Groen; Vakteekenen 2de klasse. 6de prijs G. Vis ser, eervolle vermelding IJ. Haagsma; hand en vormteekenen 3e klasse. 6de prijs W. Borst; vakteekenen 5de klasse 1ste prijs D. de Wit; lijnteekenen 4de klasse, eervolle ver melding A. Langereis; projeclieteekenen 2de klasse. d6e prijs P. van Raalte, eervolle ver* melding N. Krap en IJ. Haagsma; projeo tieteeyenen 4de klasse: 2de prijs M. Visser; wagenmakers: 4de klasse vakteekenen A. Wiedijk 2de prijs. 4de klasse lijnfceekenen A< Wiedijk 2de prijs; practische werkstukken: wagenmakers 3de leerjaar kruiwagen A. Wiedi'k 1ste prijs. WEST-GRAFTDITK. De bekende Radbrug te West-Graftdijk is thans geheel buiten werking en de ver bouwde brug is gereed. Het uitvoeren van dit werk is een groote verbetering voor de scheepvaart en de plaatselijke industrie te West-Graftdijk. Vooral de scheepswerf Voorwaarts van den heer v. d. Beidt is hiermede gebaat. Thans kunnen op deze werf gebouwd worden schepen met een werkbreedte van 6.18 M. £<wd= wJmh&ouwl DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Op verschillende marktdagen werden de afgeloopen week aardappels aangevoerd. Voor blauwe werd tot 3.60 betaald; de an dere brachten 2.20 op voor Bevelanders en Eigenheimers en 2.40 voor blauwe Eigen» heimers. Een nieuwe artikel aan onze veilingen was boerekool; de prijs viel niet mee: 6lechts 1.20 per 100 K G. De aanvoer van peen was niet groot; de prijs was echter zeer goed, n.1. 44.60 per 100 K.G. De mooiste bieten brachten ruim 3 op voor middelsoort; groote 1.70 tot 1.90. De minst gewilde werden voor 60 cent tot 1.20 verkocht. Taaie gele kool kwam ook deze week nog aan de veiling; bij een goede vraag konden prijzen tot over de 6 worden gemaakt Ofschoon er een kleine verbetering in den prijs der uien kwam, bleef deze toch nog ver beneden het middelmatige. Voor drielingen werd weer niet meer dan 80 cent per 100 K G. bedongen. Gele uien brachten voor de mooiste partijen 1.70 tot 1.90 op; die van mindere kwaliteit werden voor f 1 tot 1.60 verkocht. Voor de mooiste grove uien werd 2.10 tot 2.30 betaald; afwijkende brachten 1.30 tot 1.60 op. Voor de houders van Deensche witte kooi was de afgeloopen week weer goed. Mooie groote kool, eerste kwaliteit, bracht de heele week gemiddeld ruim 7 op; terwijl voor het kleinere goed zelfs tot 6 werd betaald; mooi doorschot 6.80, de kleinere soorten ongeveer 5. Goed ging het ook met de gele kool, waar van de grootste aanvoeren aan de Broeker veiling kwamen, n.1. 16 spoorwagens tegen 12 aan die te Noordscharwoude. Bracht het mooiste kleingoed aanvankelijk 6.40 op, la ter werd dit voor 7.40 verkocht. Zelfs kool van 2 kilo kon nog voor bijna 6 worden verhandeld. De grootste brachten van 4— 5 op, eerste soort. De tweede soort werd voor 2 ponds kool voor 56 verhan deld, de grootste van het doorschot voor 4.405. Deze prijzen zijn zeer bevredi gend en geven ongetwijfeld een loonende teelt. Voor roode kool was de markt slapper, de vraag uit het buitenland was minder leven dig dan vorige weken, wat tot gevolg had, dat een prijs van 7 voor het mooiste en meest gezochte goed niet meer kon worden gemaakt. De hoogste noteering voor die kool soort was 6.70, veel werd echter voor 6— 6.20 verkocht. De grootste kool, eerste kwa liteit bracht 2.202.50 op. Voor door schot werd 4.505.20 voor kool van 2 pond en iets zwaarder betaald, voor groote 1.90 tot 2.20. KENNEMERLAND. Meer en meer begint de markt een beeld van de overgangsperiode te geven. Resten oude groenten en nog geen groote aanvoer van nieuwe groenten, ziedaar het beeld van de markt in de week van 26 tot 31 Maart Spinazie werd ruimer aangevoerd en le soort was gewild, voor afwijkende kwaliteit was minder animo. De prijzen bewogen zich tus- schen de 0.40 en f 0.70 per kist. Rabarber waarvan al partijtjes van den vollen grond had goede belangstelling. De pnj- zij waren van 7.5016.50 per 100 bos. 185. Ze ontdekten een vervallen huisje, gebrekkig van ruwe steenklompen gebouwd, met één gat als deur en raam tegelijk en een wankele schoorsteen bovenop. In de woning, die uit één vertrek bestond, vonden ze een ruw bewerkte tafel, een soort bank, een vermolmde kist en iets, dat op een schop leek. In een hoek stond een groote boog met pijlen. 186. Ik geloof, dat we het huis van Robinson Crusoë gevonden hebben, zei de vliegenier en Piet vergat zijn pijn en kwaadheid. Als dat eens waar was, zou hij Robinson Crusoë in eien persoon misschien zien! Denkt U dat heusch, vroeg hij en uit zijn gez-'Hit sprak één en al verwachting. Domme Piet, je weet toch, dat de echte Robinson Crusoë al lang dood is

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6