1'Buitenland tBucgeclijke Stand. Spoct SAMUEL INSULL. Wacht op nader bericht. BLOEDIG GRENSCONFLICT. In Mexico. SPRINGSTOFFEN-DEPOT ONTDEKT. Te Singapore. SLECHT WEER IN AMERIKA. DE UITBARSTING OP IJSLAND. De vulkaan in werking. LIEFDESDRAMA TE BERLIJN. Vrouw tot wanhoop gedreven. DE VLOOTBASIS TE SINGAPORE. BELANGRIJKE CONFERENTIE TE TOKIO. Broederlijke samenwerking. HEILOO (Maart). schoolwedstrijden 1934. \y/ xvhAI ER NPG gespeeld is. DE WEDSTRIJDEN TE DORDRECHT. Ook hier geen snelle tijden. De roode haan in een sigarenwinkel. Zondagavond ontstond tijdens de afwezig heid der bewoners brand in den sigarenwin kel van den heer G. v. d. Watering te Bergen op Zoom. De brand was ontstaan op de bo venverdieping en werd door omwonenden ontdekt. De bovenverdieping van den siga renwinkel brandde geheel uit. Behalve een groot gedeele van den inboedel, die door het vuur werd vernield, gingen de geheele win kelinventaris en de niet verbrande meubels ten gevolge van de waterschade geheel verlo ren. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Verdachte brand. Te Terband bij Heerenveen is Zondagmid dag brand ontdekt in de woning van den heer De Leeuw. Toen de automotorspuit uit Heerenveen ar riveerde, was het vuur al door buren ge- bluscht. De bewoner had kort te voren het huis verlatende vuurhaard werd in een kast gevonden.. Als verdacht den brand gesticht te hebben is de bewoner aangehouden. Villa afgebrand. In het villapark „Voordaan" te Utrecht is tegen middernacht brand uitgebroken in de villa, welke bewoond werd door de fami lie Rademaker. De bewoners waren den ge heelen dag afwezig geweest en toen zij thuiskwamen zagen zij tot hun schrik dat de vlammen uit het dak sloegen. De villa brandde geheel uit. Niets kon worden gered. Brand door ontploffing in de kachel. Gistermiddag is te Zaandijk brand ont staan in een huis, bewoond door de wed. Krook, aan de Goeman Borgiusstraat, door het ontploffen van gassen in een kachel. De bewoonster, die op het moment dat de brand uitbrak, zich op de zolderverdieping bevond, had niets gemerkt. Een bakker, die juist aan kwam, waarschuwde mevr. K-, zoodat zij zich nog tijdig in veiligheid kon brengen. Het ge heele pand is uitgebrand. BOSCHBRANDEN. Onvoorzichtige natuurliefhebbers Zondagmiddag is een groote streek bosch langs den Dommer, nabij den Hoenselschen watermolen, door het vuurtje stoken van de jeugd, afgebrand. Zaterdag is, vermoedelijk door onvoorzich tigheid van eenige wandelaars, brand ont staan in de bossohen achter het rijkskrank zinnigengesticht te Eindhoven. Een opper vlakte van ongeveer 5 H.A. kreupelhout en heide is in vlammen opgegaan. Honderd H.A. afgebrand. Gistermiddag omstreeks drie uur ontdekte men dat er een brand woedde op een heide veld van de uitgestrekte bosch- en heideterrei- nen liggende tusschen Haaksbergen en de Rekkensche Inrichting bij Eibergen, welk heideveld behoort aan den heer G. J. van Heek uit Enschede. Hoewel men aanvankelijk meende dat de brand niet zoo ernstig was en men direct begon met blusschingspogingen, bleek het dat het vuur moeilijk te stuiten was en, aangewakkerd door den oostenwind, zich meer en meer uitbreidde. Bosch wachters, boe ren en een aantal werkloozen deden al het mogelijke om het vuur te stuiten en legden tegenvuren aan. Gisteravonqd omstreeks ne gen uur, was het vuur bedwongen. Naar schatting is ongeveer een oppervlakte van 100 H.A. bosch en heide een prooi der vlam men geworden. Tachtig H.A. onder Soest duinen vernield. Een felle heidebrand heeft onder Soestdui- nen weer een prachtig stuk natuur vernield. Onvoorzichtigheid schijnt de oorzaak. Omstreeks half één is de brand ontstaan in de heide, even ten Noorden van „De Stom- perd", een bekenden heuvel tusschen Soes- terberg en Amersfoort. De sterke wind bevor derde een snelle uitbreiding en steeds zwar tere en dichtere rookmassa's dreven over de heide weg. De brandweren van Soest en Soesterberg hebben onmiddellijk het blusschingswerk ter hand genomen en kregen snel hulp van de militairen van het vliegkamp Soesterberg, dat vlak bij gelegen is. Er werd ongeveer 2000 Meter slang uitgelegd, waardoor de motorspuit van Soest water gaf. Tenslotte is men er na hard en moeilijk werk in geslaagd met takken het vuur te dooven. Er is tachtig H.A. heidegrond zwart geblakerd. Een sigaret, achteloos weggeworpen of een onverantwoordelijk restant van een picnic, zijn wel weer de oorzaak geweest van deze vernieling. De brand is uitgebroken op een punt, waar geen andere oorzaak voor brand aanwezig kon zijn. WEEST VOORZICHTIG MET VUUR! Bosch- en heidebranden hebben in 1933 veel vernield. Blijkens het verslag der Ned. Meide Mij. is in 1933 in Nederland door brand verwoest: 1933 1932 Naaldhout 165.74 H.A. 319.06 H.A.) Hakhout 45.02H.A. 102.78H.A) Heide met opslag 913.02 H.A. 605.83 H.A.) Heide en ruigte 998.50 H.A. (1981.17 H.A.) Ruigte in duinen en bosschen 68.42 H.A. 71.02 H.A.) De waarde van het door brand vernielde wordt, ongeacht het verlies aan natuur schoon, geschat op rond 52.400. In dit be drag zijn bluschloonen of kosten voor het aanbrengen van nieuwe beplantingen niet in begrepen. Het hieronder volgend staatje geeft een overzicht van het aantal branden, de ver brande oppervlakte en de geschatte schade over de jaren 1929 tot en met 1933. Aantal branden, verbrande oppervlakte en geschatte schade. Verbrande oppervlakte Jaar Aantal bosch heide ruigte Schade branden opslag enz. H.A. H.A. 1929 383 1673.43 6537.42 ƒ640.000 1930 124 44.61 1244.32 14.400 1931 129 40.35 199.45 10.100 1932 467 421.84 2658.30 97.500 1933 335 210.76 1979.94 52.400 Evenals in 1928 brak 28 pCt. der branden uit op Zondagen! Tot de belangrijkste behooren twee bran den in de gemeente Ermelo op 17 April en op 10 uni, waardoor resp. voor 3100 en voor 7300 schade werd aangericht. In 44.6 pCt. der gevallen bleef de oorzaak onbekend; in 4.8 pCt. bleek kwaadwilligheid, in 5.7 baldadigheid van kinderen en in 9.7 pCt. onvoorzichtigheid met vuur of bij het afbranden van heide de oorzaak te zijn; in 7.5 pCt. der gevallen concludeerde men tot vermoedelijke kwaadwilligheid, in 6 pCt. tot vermoedelijke baldadigheid en in 13.1 pCt. tot vermoedelijke onvoorzichtigheid. Vonken van locomotieven waren in 1.5 pCt. der ge- valen zeker en in 6 pCt. vermoedelijk de oor zaak van branden. VERKEERSONGEVALLEN Motorrijder in brand geraakt en toen te water gesprongen. Bij de Blijdorpschebrug te Rotterdam kwam Maandagmorgen de 26-jarige houtbe werker Mac Lean, die op zijn motorfiets reed, in botsing met een vrachtauto. Na de aanrijding reed de auto over het motorrijwiel heen, dat in brand geraakt. De kleeding van den motorrijder vatte eveneens vlam. De man sprong in het Sohie-kanaal, vanwaar hij door toegeschoten helpers weer op het droge werd gebracht. Met vrij ernstige brandwonden werd hij naar een gasthuis overgebracht. Auto te waterde inzittenden gered; wielrijder gewond. Gisteravond omstreeks zes uur moest de 48-jarige J. van Servellen uit Aerdenhout, die op den Leidschevaartweg met zijn auto reed, plotseling uitwijken voor een tot nu toe onbekend gebleven motorrijder, die vóór hem reed en die zonder eenig teeken te geven, van richting veranderde en omdraaide. Door dit plotselinge uitwijken werd een uit tegenover gestelde richting komende wielrijder, de 17- jarige R., door den auto gegrepen. De be stuurder raakte nu de macht over het stuur kwijt, sloeg over den kop en kwam in de Leid- schevaart terecht. Omstanders sprongen on middellijk te water en slaagden er In de vier inzittenden van den wagen behalve de heer v. S. waren ook nog diens vrouw, zoon en dochter in den auto gezeten te redden, door het stuk slaan van de ruiten. Zij kwa men allen met den schrik vrij en konden per taxi naar huis gaan. De wielrijder had ernstige verwondingen aan hoofd en beenen opgeloopen en werd naar het St. Elisabeths- gasthuis vervoerd. De politie stelt een onder zoek in. HET DRAMA TE DEN HAAG. De verdachte V. aangehouden; hij was zeer overspannen. Hedenochtend is de politie erin geslaagd op aanwijzing van een burger op een land weg onder Loosduinen den 26-jarigen V. aan te houden, die ervan verdacht wordt op Goe den Vrijdag zijn vrouw en zoontje op geweld dadige wijze in hun woning aan de Veen- kade te Den Haag van het leven te hebben beroofd en wiens opsporing door de Haag- sche politie werd gevraagd. Hedenochtend werden twee surveilleerende agenten door een voorbijganger opmerkzaam gemaakt, dat de gezochte V. zich in hun on middellijke nabijheid bevond. De agenten zochten den man op, die naar alle waar schijnlijkheid gedurende de laatste dagen langs de wegen in de omgeving van Den Haag gezworven heeft en hielden hem aan. Tijdens het vervoer naar het hoofdbureau van politie was de man zeer overspannen en bij het begin van het verhoor, dat de commis saris hem wilde afnemen, kreeg hij een zenuwaanval, welke van dien aard was, dat het verhoor geen verderen voortgang kon vin den. De man werd weggeleid ten einde tot kalmte te komen. MOTORSCHIP AANGEHOUDEN. Zaterdagmiddag is op last van de Scheep vaartinspectie te Amsterdam in Den Helder het met koper geladen motorschip Spes aan gehouden. Het schip was overbeladen en mag niet vertrekken voordat het teveel aan lading, welke bestemd is voor een Duitsche haven aan de Elbe is gelost. Gisteren is met de lossing een aanvang gemaakt. DE SPELLINGKWESTIE. Naar het „Vad." ter oore komt, heeft het door minister Marchant overgenomen voor stel van de bekende commissie van vijf met betrekking tot de herziening van de spelling in den ministerraad geen instemming kunnen vinden. De ministerraad is niet tegen het principe van de vereenvoudiging, maar heeft zich blijkbaar niet met het door de commissie aan bevolen stelsel kunnen vereenigen. De zaak is hiermee intusschen geenszins van de baan Naar het blad van andere zijde wordt ver zekerd, blijft minister Marchant diligent. INBRAAK IN DE INKTFABRIEK TE APELDOORN. Een drietal verdachten aangehouden. De gemeente-politie van Apeldoorn heeft als verdacht van diefstal met braak in een inktfabriek aan de Brinklaan te Apeldoorn in arrest gesteld den 18-jarigen C. V., den 19-jarigen F. O. v. O. en den 18-jarigen J. B., allen te Apeldoorn woonachtig. B. U. M. A. IN KORT GEDING. Muziek in café's e.d. Dezer dagen had de B. U. M. A. in kort geding de musici gedagvaard van het café restaurant „De Kroon" te Amsterdam, omdat zij door de B. U. M. A. beschermde muziek, zonder toestemming in het openbaar had uitgevoerd. De B. U. M. A. vroeg den pre sident der rechtbank in dier voege vonnis te wijzen dat voor toekomstige overtredingen een dwangsom za! moeten worden betaald. De rechtbank heeft- gister den eisch toege wezen en een dwangsom gevorderd van WERKGELEGENHEID VOOR ACADEMISCH GEVORMDEN. Op initiatief der regeering is naar wij ver nemen een stichting gevormd, welke tot doel heeft academisch gevormden, die door de tegenwoordige omstandigheden geen be trekking hebben kunnen vinden, in staat te stellen ondex leiding van hoogleeraren en Een goed begfn is 't halve werk.. Daarom voordat U aan den slag gaat, een pijpje FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct lectoren, welke zich daartoe bere.d ver klaren, wetenschappelijk werk te verrichten, onder het genot van een kleine toelage. Ge dacht is daarbij aan onderzoekingen in labo ratoria, assistentschappen bij hoogleeraren in bijzondere gevallen, onderzoekingen op sociaal, geografisch en economisch terrein, maar evenzeer aan arbeid op ander gebied van wetenschap in de verschillende faculteiten en aan arbeid, die in verband staat met het schrijven eener dissertatie, hoogleeraren zijn verzocht als vertegenwoordigers der stich ting aan hun universiteit op te treden. WERKVERSCHAFFING. De Minister-president, dr. H. Colijn, heeft hedenmiddag in de Rolzaal op het Binnenhof als algemeen voorzitter ge ïnstalleerd het „Werkfonds 1934", dat objecten zal bestudeeren ter werkver schaffing en werkverruiming. DE SCHILDERES A. HUGENHOLZ OVERLEDEN. In den ouderdom van ruim 86 jaar is hectenmorgen te Laren overleden La ren™ oudste schilderes, mej. Arine Hu- genholz. Bekendheid verwierf zijg met haar landschappen van de ruime Laren- sche heide en Larensche dorpsgezichten. KORTE BERICHTEN. De Nederlandsche Esperantisten- vereeniging La Estonto Estas Nia heeft te Hilversum haar jaarlijksch congres gehouden. De vereeniging van leeraren en on derwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland heeft te Amsterdam haar 72ste jaarlijksche algemeene vergade- ring gehouden. Het heeft er allen schijn van, dat de talrij ke pogingen, die door de advocaten van In- suil in het werk gesteld worden om zijn uit levering tegen te houden geen efftct zullen hebben. Intusschen heeft de Amerikaansche ambassadeur te Ankara nog geen bericht uit Washington ontvangen, Tusschen de Mexicaansche grensplaatsen Guadalupe, Vista Hermosa en Monteleon in den staat Oaxaca bestonden reeds geruimen tijd grens-oneenigheden, die thans tot een bloedige botsing aanleiding hebben gegeven. De inwoners van Monteleon hebben n.1. een gewapenden overval gepleegd op de plaats Guadalupe, welk dorn zij volkomen geplun derd hebben, terwijl zij een groot aantal in woners als gijzelaars meenamen en 20 dorpe lingen doodden. Guadalupe is in één ruïne herschapen. De regeering heeft troepen last gegeven de naar het gebergte gevluchte in woners van Monteleon te achtervolgen. De politie heeft te Singapore een groot springstoffen-depot ontdekt, behalve 1000 dynamietpatronen, welke voldoende waren om een groot gedeelte van Singapore op te blazen werden nog een groote hoeveelheid andere springstoffen gevonden. Twee Chi- neezen werden gearresteerd, men vermoedt dat zij de springstoffen uit de steengroeve hebben gestolen. Uit St. Paul (Minnesota) wordt gemeld, dat de staten Minnesota, Wisconsin en Zuid Dakota door hevige regenvallen zijn geteis terd. Een spoordijk bij Hudson (Wisconsin) werd doorweekt, tengevolge waarvan een goederentrein ontspoorde. Drie spoorwegbe ambten werden gedood. Te Eau Claire, dat eveneens in Wisconsin is gelegen, is een per sonenauto van een brug gereden. Twee per sonen zijn gedood, vier gewond. De materiee- le schade moet zeer groot zijn. Volgens een gisteravond uit Reykjavik ont vangen bericht, houdt de werking van den vulkaan op IJsland met onverminderde hevig heid aan. De aschzuilen bereikten Dinsdag een tot nog toe ongekende hoogte en de beide laatste dagen is de aschregen ook gevallen in het geheele Oostland en het Oostelijk deel van het Noordland. De ontploffingen zijn op geheel IJsland te hooren. Ten gevolge van een spel, dat anders is af- geloopen dan de spelers hadden bedoeld, heeft een vrouw te Berlijn, de echtgenoote van een koopman, zich door gasvergiftiging van het leven beroofd. Zij liet een brief aan haar man achter van den volgenden inhoud: „Ik heb je altijd lief gehad, maar ik zie nu, dat je niet gelukkig met me bent en, omdat ik je zoo lief heb, verdwijn ik liever uit je le ven ten einde je vrij te laten om het geluk te vinden, dat je zoekt. Alleen omdat ik je lief heb, doe ik dat en mijn eenige wensch is, dat je eens gelukkig zult zijn". Het vreeselijke in deze tragedie is, dat de man even innig van zijn vrouw hield als zij van hem, maar hij werd eveneens geplaagd door jaloezie en om de liefde van zijn vrouw op de proef te stellen, had hij met een nicht afgesproken om een flirt te arrapgeeren. Deze nicht, die veel van de vrouw hield, speelde haar rol zoo uitstekend, dat de vrouw den indruk kreeg, dat het ernst was. Welmee- nende vrienden van het echtpaar hielpen een handje bij dit misverstand door verslag uit te brengen van de gesprekken en ontmoetin gen van het nieuwe „paartje". Op den rampspoedigen dao werd de nicht zich bewust van hetgeen aan* het gebeuren was1 en zij besloot een onderhoud tusschen hen drieën te doen plaats hebben om de waarheid aan het licht te brengen. Zij schreef een express-brief, maar er was dien dag een vertraging in de bestelling, zoodat de brief eerst den volgenden dag werd bezorgd. Toen had de ongelukkige vrouw reeds de hand aan zichzelf geslagen, maar ongetwij feld zou zij hiertoe niet zijn overgegaan, als zij op tijd den brief had ontvangen. Iedere twijfel aan de houding van den echtgenoot verdwijnt, wanneer men nog ver neemt, dat hij zich naast het lijk van zijn vrouw heeft doodgeschoten, nadat hij een vriend had verteld, hoe de zaak in elkaar heeft gezeten. Volgens berichten in de bladen zou Japan voornemens zijn de opheffing te eischen van de vlootbasis te Singapore, aangezien hier door het evenwicht met de defensieve bewape ning van Japan wordt verbroken. Officieus wordt meegedeeld, dat op 28 Mei a.s. te Tokio een conferentie zal worden geopend van Japansche ambas sadeurs. Aan deze conferentie zullen o.a. deelnemen de Japansche ambassadeur in de U. S. A. Saïto, de ambassadeur te Londen en te Moskou en vele andere vooraanstaande diplomaten. O.a. zullen de volgende punten worden behandeld: Ten eerste de algemeene politieke toe stand in Japan. Ten tweede Japan's houding t. o. v. de U. S. A. Sovjet Rusland, China en Mandsjoekwo. Ten derde de verhouding tusschen Japan en den Volkenbond. Ten vierde voorbereidingen voor de komende vlootconferentie. Ten vijfde Japan's houding tegenover de economische problemen van China. De conferentie zal van groote politie ke beteekenis zijn, aangezien zij de richtlijnen zal aangeven voor de geheele Japansche diplomatie in het buitenland. Geboren: Carolus Petrus, z. van Gerardus Schouten en Anna Catharina Laamboo. Rosalia Maria, z. van Si- mou Johannes Steenvoorden en Maria Cornelia Johanna Margaretha Borst. Cornelis Emma Hedwig, z. van Reinier Pirovano en Hedwig Theodora Koenen. Maria Catharina Johanna, d. van Jo hannes Augustus Koop en Agatha Adria- na Ligt.hart. Ondertrouwd Arie Meijer te Alkmaar en Minna Bertha Preuss. Theodorus Velzeboer en Margaretha Hoetjes. Bartholomeus Jacobus Ge rardus Beentjes te Heemskerk en Guur- truida Mulder. Johannes de Boer te Beemster en Reinolda Alida Vijn te Berkhout. Jacobus Cornelis Gerritse en WiLhelmina Elisabeth Geertruida Hulskamp te Alkmaar. Petrus Spaans en Anna Catharina Ursem te Nieuwe Niedorp. Gehuwd: Arie Meijer en Minna Bertha Preuss. Overleden: Aagje Held, echtgen. van Jacob Bouwes, 69 j. Petrus Grei- danus, 59 j. Melchior Jacobus Roovers 53 j. Ouwe Talsma, 68 j. Catharina Johanna Leijding, weduwe van Bendrik Meijer, 72 j. Voetbal. Dinsdag werden onder prachtig zonnig weer de jaarlijksche schoolwedstrijden ver speeld voor de lagere scholen. De wedstrij den werden heel vlot verspeeld en de jeug dige spelertjes voetbalden vaak met veel over leg en enthousiasme. Aangemoedigd door de vele supportertjes werd er hard gestreden. Ook de grooten gaven blijk van hun belang stelling. De uitslagen zijn aldus: Afd. B 7-klassige scholen: a. Koedijk I— Centr. 7e en 8e leerjaar III 3—0; b. Stompe- toren I—Centr. 7e en 8e leerj. II 1—5; c St Pancras I—Wilhelminaschool I 3—0. Afd. C I 6-klassige scholen: a. Tessel- schadeschool I—Julianaschool I 5—0- b Nic. Beetssch. I—Bosb. Toussaintscfi I 2—5; c. Vondelsch. I—Rochdalesch. I (na penalty s) 3—2; d. Hofdijksch. I—Linden- school I 1—0. Afd. C II: a. Vondelsch. II-Rochdale- school II (na penalty's) 3—2; b Tessel- schadesch. II—B.L.O. I 4-0; c. Nic Beefs- school IIWilhelminaschool 1120. B.L.O.I ingeloot voor de 2e ronde Woensdag wordt de 2e ronde verspeeld. Wij hebben gisteren reeds verschillende uitslagen in onze sportrubriek gememoreerd, och moeten nog eenige aanvullingen maken In afdeeling I speelden U.V.V. en Vrien denschaar, twee derdeklassers, een wedstrijd om een plaatsje in de tweede klasse. Vrien- denschaar won met 3-1 na een zeer span- nenden wedstrijd, die door buitengewoon veel publiek werd bijgewoond. In de derde klasse A is O.S.V. kampioen geworden. O.S.V, trok naar den Helder en de wedstrijd Helder—O.S.V. was voor de kam pioenen heel zwaar. Helder aam zelfs de leiding en wist die tot de rust te behouden. Na de thee kwam de gelijkmaker en pas tegen het einde het winnende puntje, dat tevens het kampioenschap bracht (1—2). De Kennemers bleven dus op de tweede plaats. Zij wonnen met 6—1 van Assendelft en staan dus met een puntje achter O.S.V. D.W.V. klopte Meervogels met 61 en Purmersteijn verloor thuis met 42 van Hol- landia. Al met al is de strijd om de laatste plaats nog steeds niet geëindigd Verder werden er nog bekerwedstrijden ge speeld (3de ronde). De uitslagen waren: DWS-VS.V. 2—4; Zeeburgia—Alkmaar 3—0- D.F.C.—Elinckwijk 6—0; Wagenin- genS.M.L. 3—1: Z.A.C.—Ensch. Boys 1—2; F.V.C.Achilles 4—1. Korfbal. K.V.K.V. I— OUD-SPELERS K.V.K.V. f 31. Deze jaarlijksche wedstrijd is In een 3—1 overwinning der tegenwoordige K.V -gene- ratie geëindigd. Onder leiding van scheids- rechter v. Wieringen stellen de oud-spelers zich met een reserve voor Nic Hop, waarvoor P. de Boer invalt, op. Aanvankelijk ging de strijd vrij gelijk op met K.V. iets in de meer derheid. In de aanval der oud-spelers is Kluyver de gevaarlijke man en enkele malen bezorgt hij de K.V.-korf angstige momenten. In de K.V.-aanval wil het niet erg vlotten, terwijl het schot absoluut ontbreekt. Vooral Velthuijs krijgt een serie kansen, die hij niet weet te benutten. Uit een misverstand geeft tenslotte aanvoerder Offenberg K.V. de lei ding (10). Het middenvak der oud-spelers is thans in de minderheid, zoodat de K V.» aanval veel werk krijgt, toch van de vele kan sen wordt geen gebruikt gemaakt, zoodat de rust met 10 voor K.V. ingaat. Ook na de hervatting een overmacht van K.V. Eerst na geruimen tijd slaagt Velthuys erin om een opgelegde kans te benutten (20). Direct na de vakwisseling is het eer ste succes voor de oud-spelers, daar D. Tuyn een klein kansje benut (21), doch Groot dient aan den anderen kant onmiddellijk van repliek door van achter den korf in te schie ten (31), In de derde opstelling trachten de oud spelers van afstand succes te behalen, doch zonder resultaat. In de K.V.-aanval zien we eenige fraaie duels tusschen v. Beek en Tuyn, die het nog lang niet verleerd bleek te zrjn. Geen der partijen slaagde er meer in dien korf te vinden, zoodat het einde een 31 overwinning voor K.V. brengt Wandelen. TURNLUST WANDELT WEER Aangemoedigd door het succes, dat onze turnvereniging TurnU'st eenige weken ge leden had met haar eersten wandeltocht voor leden en begunstigers, is thans besloten, meerdere tochten te organiseeren. Zoo is er a.s. Zondag weer een kleine marsch georganiseerd, terwiji het in de be doeling ligt, binnenkort ook marschen over grooteren afstand te houden. Moge het streven van Turnlust beloond worden met een groote deelname! Motoren. Den eersten Paaschdag werden te Dor drecht motorraces gehouden, uitgeschreven door een nieuwe N.V. Het weer was schitte rend mooi en de opkomst van het publiek zeer voldoende. Niet minder dan 55 renners namen aan deze wedsrijden deel, w.o. ruim 20 seniores. De held van den dag was Hartman, die drie eerste prijzen won en bovendien den snelsten tijd over een ronde maakte, n.1. 32 sec De baanlengte bedroeg 645 M. (de lengte der Alkmaarsche baan is 651 M.) v. d. Pluym stelde teleurin geen enkele race kon hij geplaatst worden. De voornaamste uitslagen waren; Nieuwelingen met motoren tot en met 250 c.c. over 6 baanronden (3870 M.): 1. N. G: Zijp (O.K. Supreme) 3 min. 56 sec.; 2. J. C. v. d. Wal (Baylin Thomas) 3.56.4; 3. P. Mal ler (O.K. Supreme) 3.56.8. Juniores met motoren tot en met 250 c.c. over 6 baanronnen, gereden in 2 manches: 1. J. Versluis (O.K. Supreme) 3 pnt.2. J. A. M. v. Hoogstraten (Royal Enfield) 5 pnt.; 3. J. Lüdeke (Ariël) 5 pnt. Nieuwelingen met motoren tot en met 350 c.c. over 6 baanronden (dir. besl.): 1. J. van Zon (Sunbeam) 3.47.8; 2. J. F. W. Merkel- bach (B.S.A.) 3.50.8; 3. L. v. d. As (Royal Enfield) 3.52.8. Juniores met motoren tot en met 350 c.c. over 6 baanronden (in 2 manches): 1. O Moeke (B.S.A.) 2 pnt.; 2. J. Teeken (Lady) 5 pnt.; 3. G. v. Ekris Jr. (Eysink) 5 Pnt- Seniores met motoren tot en met 250 cc. over 6 baanronden (in 3 manches): 1. N. Kuyper (Chater Lea) 3 pnt.; 2. Jan Rijk (Ariël) 6 pnt. Nieuwelingen met motoren t/m. 500 c.c over 6 baanronden (dir. besl.): 1. J. Eenink- winkel (Ariël) 3.38.4; 2. H. J. Bolhaar (Nor ton) 3.38.8; 3. J. W. Huykman (B.S.A.) 3,48.2. Seniores met motoren tot en met 350 cc. over 6 baanronden (in 2 series): 1. A. Hart man (Lady) 3.26.4; 2. G. J. v. Dijk (Lady) 3.29.6; 3. Jac. Al (Royal Enfield) 3.30.2; 4. Th. P. v. Latum (Lady) 3.33.4. Juniores met motoren tot en met 500 c.c. over 6 baanronden (in 2 series): 1. H. Ha mers (Royal Enfield) 3.31.2. O. Moeke (B.S.A.) 3.33.6; 3. P. Oosterbaan (A.J.S.) 3.49.4; 4. C. Haring (B.S.A.) 3.49.8. Senioren met motoren tot en met 500 c.c over 6 baanronden (in 2 series): 1. A. Hart man (Excelsior) 3.23.4; 2. A. van Wingerden (Royal Enfield) 3.25.6; 3. J. C. Houtop (Eysink) 3.28.4. Lange afstandrace over ruim 10 baanron den (6350 M.) voor motoren tot en met 350 c.c.: 1. A. Hartman (Excelsior) 5.53.8; 2. J. Westerop (Velocitas) 5.58.4; 3. Th. P. v. La tum (Lady) 5.59.—; 4. N. Kuyper (Chater Lea) 5.59.6. Lange afstandrace over ruim 10 baanron den voor motoren tot en met 500 c.c.: 1. A. Hartman (Excelsior) 5.43.8; 2. A. van Win- geren (Royal Enfield) 5.45.4; 3. C. A. van Dalsum (Motorsacoche) 5.48.24. P. F. van Dinier (Ariel) 6.15.6.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8