JlECWTJ uy VOERT Qemewtecaden l/ec&Uftdend jCicU JUoMHciaal Tlieuws £aaL<Ue Aeticfitea ^Buitenland £and* en Juinfauuo $Jieepstiidinqeti DÉN BGUENTDDN 2ÜNQER flQUERTENTIC SINT PANCRAS, CASTRICUM. OTERLEEK. DAGBLADRECLAME i DE BESTE RECLAME LANGENDIJK. HOORN. SOCIALISTISCHE EISCHEN IN FRANKRIJK. NOODLANDING MILITAIR VLIEGTUIG. Vliegers en toestel ongedeerd. EEN MERKWAARDIG ONGEVALSLETSEL. De maag naar de borstholte verhuisd! STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Holland—Amerika-Lijn. Holland—West-Afrika-Lijn. Rotterdamsche Llovd. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alcyone 4 April v Rott. te B'Ayres. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, thuisr., 5 April te Rott. Nieuwkerk, uitr., 5 April v. Durban n. Loren HollandOost-Azië lijn. Serooskerk, utr., 5 April te Genua. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, thuisr., 5 April v. Melbourne. Kan. Holl. Lloyd. Kon. Pakety. Maatschappij. Van Spilbergen 4 April. v. Lorenzo Marqués n. Beira. Java— ChinaJapan-Lhn. JavaNew York-L:jn. weest de kostganger, die daaruit om had zes was vertrokken. De vrouw en de kinderen van den chauffeur waren sinds Zaterdag op reis, de man was eveneens dien avond niet aanwezig geweest. De mogelijkheid dat hier kortsluiting oorzaak van den brand is ge weest werd verworpen, aangezien het licht net intact bleek. De politie heeft daarop het huis onder bewaking gesteld en een verder onderzoek ingesteld. MATROOS OVERBOORD GEVALLEN. En verdronken. Hedenochtend omstreeks 5 uur heeft de schipper van een Scheveningsche botter aan het politiebureau Duinstraat te Scheveningen medegedeeld, dat in den afgeloopen nacht omstreeks 2 uur, terwijl hij zich met zijn cvaartuig onge veer 6 mijl uit de kust tegenover Monster op zee bevond, de 46-jarige matroos M. R. wonende in de Zeezwaluw-Straat te S» heveningen over boord is gevallen en vermoedelijk is verdronken. De schipper en knecht hoorden plotseling een schreeuw en bemerkten toen, dat de matroos zich niet meer aan boord be vond. Zij hebben ter plaatse nog een uur rond gevaren, doch niets meer van den verongelukte bemerkt. De raad vergaderde Donderdagavond. Twee afschriften zijn ontvangen van Ged. Staten, dat door dit college zal worden be taald de rente voor 1933 van het tuinders- crediet, n.1. 70 pet., omdat 30 pet. door de gemeente is betaald aan de Boerenleenban ken te Sint Pancras en Broek op Langendijk Bericht was ingekomen van den minister van financiën, dat de draagkracht de belas tingen in hoofdsom bedraagt op 51843. Het percentage, dat het rij kzal bijdragen in de steunregeling en werkverschaffing, was geschat op ongeveer 50 pet., doch zal bedra gen 66 pet. Het z.g.n. koppengeld was 7.5238 en wordt verminderd met 0.4514. Het is thans 7.0724. Bericht was ingekomen van de voetbalver- eeniging „De Zwaluwen", dat zij met het huren van het voetbalterrein accoord gaat Het huurcontract is inmiddels gepasseerd. Bericht was ingekomen over den uitslag van den legwedstrijd Beemster. Door B. en W. is geprobeerd om wederom een spitregeling in het leven te roepen. Na herhaalde aanvragen is tenslotte des mor gens het bericht ingekomen. Via de inspectie der Heidemaatschappij wordt een regeling in het diepspitten toegestaan met vergoeding van 50 pCt. Het vorig jaar is de plaatselijke spitrege ling goedgevonden. Thans is geprobeerd om dit weer zoo te doen, daar het diepspitten hier niet wordt toegepast. Goedgevonden werd dit te probeeren. De voorzitter hoopte, dat Maandag de re geling in werking kan komen. Ingekomen was een schrijven van de com missie van vijf uit vijftig gemeentebesturen, dat door de Heidemaatschappij een nieuwe baggerregeling is vastgesteld. De Heidemaatschappij heeft in overleg met de arbeidsinspectie te Beemster bepaald, dat de thans bestaande regeling 24 drie kwart pramen of 36 halve pramen per week voor een loon van 14.70 per week, wat thans door de afvoering der brandstoftoeslag wordt gebracht op 13.70. De nieuwe regeling zal zijn 36 halve pra men a 0.30 is 10.80 en 24 driekwarten a 0.45 is 10.80, waarbij 1 voor schuit en 0.50 voor laarzen enz. 12.30, aftrek ziektewet 25 cent is 12.05. Dan mag 10 jiCt. meer worden gebaggerd, dus zou worden b.v. 7 halve pramen per dag om 13.82 te ontvangen. De voorzitter was van meening dat deze eisch te onbillijk is, de dagtaak wordt te zwaar. De heer Lek was dezelfde meening toege daan en had reeds van verscheidene patroons gehoord dat zij niet met deze regeling ac coord gingen. Als de raad ruggesteun geeft is er misschien door den burgemeester iets te bereiken bij de Heidemaatschappij. De heer Muurling was van meening, dat door de commissie van 5 tenslotte dit bereikt zal zijn. Het zal de bedoeling der commissie niet zoo zijn geweest. De regeling liep tot heden heel goed. De heer C. Duif zeide dat laatst met de rondgang van een inspecteur werd gevonden dat de arbeiders te vroeg gereed waren. Dit zal wel een oorzaak zijn daarom mogen ze ook niet eerder beginnen dan 7 uur. Algemeen was men van meening om de oude regeling te handhaven. Dit zal door de burgemeester worden gepro beerd. Mededeeling werd gedaan door B. en W. dat door hen bij den minister een persoonlijk bezoek is afgelegd om over leg te plegen inzake de financieele ver houding. Toegezegd is dat met de meeste spoed dit zal worden nagezien. Voorstel Beëindiging Brooddistributie. Tot dusver is 675 aan-brood uitge geven met deze regeling en B. en W. zijn van meening thans te stoppen. De heer Lek meende, dat met enkele van de grootste arbeidersgezinnen nog moet worden doorgegaan. De voorzitter meende, dat het heel wat moeilijkheden zal opleveren, het is een aparte post die niet op de begrooting voorkomt. De heer M. Duif zeide ook dat dé grens zoo moeilijk is te trekken. Le weg voor deze gezinnen staat open.. Voor de groot ste gezinnen is het moeilijk te bepalen. De heer Snel: Alleen arbeiders zal niet genoeg zijn, dan zullen er tuinders ook onder blijven vallen. De heer Lek: Alleen waar wij het noodig achten. Het voorstel Lek werd niet gesteund, zoodat de brooddistributie stop staat. Voorstel opheffing landpad door de Westbeverkooy. Van den heer Blom, door wiens land dit pad loopt, is een schrijven ontvan gen. Met het oog op het kanalenplan ver valt de brug en heeft het pad geen zin meer. Officieele vragen zijn ingesteld tegen bezwaren. Niemand had echter bezwa ren, dus kon er toe worden overgegaan. Allen voor. Bepaling recognitie brug op berm Twuijverweg. Op den hoek Twuijverweg wordt een huis gebouwd waarvoor een overpad- brug noodig is. B. en W. stelden voor om hiervoor een recognitie te ontvangen van 50 ets. per jaar. Zonder discussie goedgekeurd. Hierna sluiting. (Ongecorrigeerd) Eén kaar» verblindt niet. In Uw koplamp rit een lamp van 50 of 70 kaar», „ver honderdvoudigd" door den reflector. En dan verblinden die tallooxe „kaarien heel ergl Veilig rijden houdt daarom óók in: dimmen (verblindend licht dem pen) op min»tens 100 meter voor men 41 een „tegenligger" passeert Naar wij vernemen is dezer dagen door een vertegenwoordiger van het Oranje-Kruis, n.1. dr. van Rooijen, directeur van den gem - geneeskundigen dienst uit Zaandam, een on- Woensdagavond vond in café van Ham een lichtbeeldenavond plaats, uitgaande van het comité Heerhugowaard der Evangelisatie. Over het bezoek viel niet te klagen, al was de jeugd het best vertegenwoordigd. Een wel kome afwisseling gaven enkele zangnummers van een gemengd koor. (Ongecorrigeerd.) PETIONNEMENT AAN DR. COLIJN AANGEBODEN. Inzake den toestand in Twente. Hedenmiddag is bij den voorzitter van den raad van ministers dr. H. Colijn een depu tatie van vier personen geweest, te weten de heeren D. W. v. Hattum, voorzitter van het federatief verband van bestuurdersbonden in Overijssel, H. Voogdgeert voorzitter van het geweest Overijssel der S. D. A P. en A. v. Petten en C. v. Brenk, werklooze arbeiders uit Twente, betrokken bij de voorgenomen steun verlaging. Deze deputatie heeft mi nister Colijn aangeboden een petionnement van 50812 handteekeningen van meerder jarige inwoners van 6 Twentsche gemeenten n.1. Enschede Lonneker, Hengelo, Almelo, Goor en Oldenzaal. Het petitionnement behelst het verzoek aan de regeering om de voorgenomen steun verlaging voor Twentsche werkloozen niet in te voeren. Naar men ons mededeelde, vor men de onderteekenaren gezien hun aantal ongeveer 55 pet. van de meerderjarige bevol king der 6 genoemde gemeenten. De gewestelijke raad van het Nederland- sche verbond van vakvereenigingen en S. D. A. P. heeft het petitionnement in 4 a 5 dagen georganiseerd. Namens de deputatie heeft de heer v. Hattem jegens minister Coliin het petitionnement mondeling toegelicht. Vól gens mededeeling van de deprtatie ant woordde de minister-president, de gehoorde opmerkingen te zullen overbrengen aan zijn derzoek ingesteld naar de cursisten die twee jaar lang de lessen van den leider dr. Lee- naers, van de E.H.B.O. hebben gevolgd met als resultaat dat bijna alle leden het volle dige diploma kon worden uitgereikt, zoodat thans 38 volledig gediplomeerden alhier zijn die bij voorkomende gelegenheden als zooda nig dienst kunnen doen. Voorwaar een mooi resultaat, waarvan de lof toekomt aan den leider die zich zoovele jaren belangeloos heeft beschikbaar gesteld. Naar wij vernemen is gistermiddag een begin van brand ontstaan in de provinciale duinen onder deze gemeente. Dit werd het eerst opgemerkt door de arbeiders van de ge meente die aan het strand aan het werk zijn. Onder leiding van den gem.-werkman Stroo- mer trok men er heen en wist door krachtda dig optreden een ernstige uitbreiding te voor komen. De directeur van het strandhotel, de heer Kockx zag het ook en heeft pier auto werklieden van het provinciale landgoed op gehaald. De hulp daarvan was gelukkig niet meer noodig. De tulpenkweekers hebben hier veel last van de waterratten. Er zijn jaren geweest, dat deze diertjes buitengewoon veel schade aan de tulpen toebrachten. Men is nu vrij al gemeen begonnen met het strooien van arse nicum of andere verdelgingsmiddelen, waar door men hoopt van deze lastposten bevrijd te raken. Er is de voorgaande jaren meermalen sprake geweest over en in den Vleeschkeu- ringsdienst van Langendijk is er meermalen over gesproken de aansluiting dezer ge meenten bij den Dienst en Verwerkingsinrich ting van den kring Barsingerhorn. Telkens besloot m endaartoe niet over te gaan, omdat men hoopte bij het op te richten Destructie bedrijf van de N.V. Thermochemische Fabrie ken te kunnen aansluiten. Nu dit bedrijf ech ter niet tot stand komt, zal opnieuw de kwestie van aansluiting bij Barsingerhorn aan de orde worden gesteld. DE WEERE. De directie van de kaasfabriek „De Hoop" heeft over het tijdvak van 26 Febr. tot 9 Febr. uitbetaald per K.G. melk 4.68 ct. of per liter 4,86 ct., gemiddelde noteering. De aanvoer van schol door de visschers is van geen beteekenis meer; deze vischsoort schijnt in het IJselmeer vrijwel uitgestorven Bot wordt nog aardig veel gevangen. Door een 12-tal vaartuigen bedroeg de aanvoel 435 pond ambtgenoot, de minister van sociale zaken en de zaak te zullen overwegen. Het onderhoud heeft ongeveer een half uur geduurd. De Confédération Générale du Travail, het Algemeen Vakverbonde waarvan Jvuhaux secretaris-generaal is, heeft voor Zaterdag en Zondag a.s. te Parijs twee groote demonstraties georgani seerd, waarvoor een socialistisch „pro gram voor economische vernieuwing is vastgesteld, dat de volgende punten be vat: 1. Weder tewerkstelling van werkloo zen door verkorting van den ar beidstijd. 2. In bedrijfstelling van industrieën door het uitvoeren van groote open bare werken. 3 Vaststelling van een minimum-loon voor de verschillende takken van industrie. 4. Vaststelling van prijzen voor land bouwproducten. 5. Socialisatie van het credietwezen en con.tröle op de banken. 6. Controle op de sleutelindustrieën door openbare lichamen en de ar beiders en bedienden. 7. Instelling van een bijzondere econo mische instantie, die het recht heeft productie en verbruik met elkaar in overeenstemming te brengen en daartoe de verschillende bedrijven te controleeren. Belastinghervorming en hervorming van het bestuurs-apparaat. Jouhaux heeft Minister-President Dou- mergue gevraagd hem in audiëntie te ontvangen, teneinde hem het standpunt der C G.T. ten aanzien van de jongste be- zunigingsmaatregelen der regeering uit een te zetten. Het Vakverbond keert zich tegen elke deflatiepolitiek. Hedenochtend heeft een militair vlieg tuig, bemand met twee nflitairen een noodlanding gemaakt op een lrnd ach ter den houthandel van de firma van der Ham aan den Westvlietweg 71 on der de gemeente Stompwijk Het vliegtuig, dat uit de richting den Haag over de Vliet kwam streek rake lings langs een hmjtloods en kwam in een drogen greppel op het daarachter gelegen land terecht. Op eigen kracht van de motor kwam het toestel uit de greppel op het land te staan. De vliegeniers bleven ongedeerd Ook het vliegtuig scheen geen noemens waardige averij te hebben opgeloopen DE MERAPI VERTOONT EEN VERHOOGDE WERKING. In verband met verhoogde werking van dc „Merapi" heeft het binnenlandsch bestuur op Java de bevolking gewaarschuwd op haar hoede te zijn. De Daily Telegraph vertelt van een man, die na een ernstig autoongeval toenemende maagklachten kreeg die ten slotte zoo ernstig werden, dat hij zich voor onderzoek in een van de ziekenhuizen liet opnemen. Bij rönt genonderzoek bleek toen, dat de maag in de borstholte was gelegen. Door operatie werd het verloren schaap weer op zijn normale plaats gebracht. Wetenschappelijk hebben we hierbij te doen met een z.g. „middenrif breuk". Inderdaad komen dergelijke gevallen meer voor, waarin door een aangeboren of verkregen opening (breukpoort) in het mid denrif een deel van de ingewanden in de borstholte kan terecht komen. In dit geval zou men dus met een door ongeval verkregen middenrifbreuk te doen hebben. Het geheele verhaal krijgt een beetje apocrief aspect door de toevoeging van den correspondent, dat hij het pas gisteren hoorde in een bepaald zie kenhuisdat juist groote behoefte heeft aan versterking van de geldmiddelen in ver band met de verbouwing. TEELTBEPERKING. De heer J. Stapel Sz., „Grenshoeve" te Sijbekarspel, schrijft ons: Iedere boer, die tevreden is met het hem toegewezen aantal kalveren, gelie ve dit stuk niet te lezen. Het beperken van het aantal kalveren op de wijze, zooals staat te gebeuren, vooral zoo dit enkele jaren wordt volge houden, zal wel blijken te zijn de meest afdoende maatregel tot vermindering der melkproductie. Tenzij men bijzon der gelukkig is, zal het niet mogelijk blijken met het toegestane aantal kal veren zijn stal voldoende aan te vullen. Gevolg zal wezen, dat minder produc tieve dieren moeten worden gehouden en de melkproductie zal inkrimpen, niet zoo weinig. Gevolg zal tevens zijn, dat stallen, waar gesukkeld wordt met streptococcen, met besmettelijk verwer pen, met veel reactie-koeien, welke pla gen men mee tracht te overwinnen, door het aanhouden van ruim jongvee voor vervanging, dat die stalltn hope loos aan den grond raken met de eige naars erbij. Ik geloof toch niet, dat bij de regee ring deze bedoeling voorzit. Vroeger gold het voor normaal, om op de 4 koeien één stuk jongvee te houden; on getwijfeld is dit aantal de laatste jaren toegenomen. Trouwens, hiervoor is re den. Men had toen niet te maken met besmettelijk verwerpen of t.b c.-bestrij ding, men kreeg minder keeren mond en klauwzeer, dus werden ook minder dieren op jongeren leeftijd waardeloos voor het gebruik. Voor het geheele land schijnt intusschen ook werkelijk die verhouding als basis te zijn genomen. Immers, in totaal mogen 350.000 kalve ren worden gehouden, terwijl in Neder land pl.m. 1.400.000 melkkoeien zijn. Maar wij hier in Noord-Holland moeten er erger aan gelooven; in het gunstigste geval mogen we hebben op de 5 koeien één kalf, meer keer zal voorkomen 1 op de 6; mij is zelfs een geval bekend van iemand, die 10 koeien heeft en 1 kalf mag houden. Met dezen toestand mogen we geen genoegen nemen. Ik heb wel hooren beweren, dat, zoo goed als de Noordhollandsche boer varkens houdt om de afvalproducten van de melk aan te vervoeren, de Friesche boer hiervoor zijn grooter aantal kalveren noodig heeft. Maar pas in November wordt ge teld, dus kan de Friesche boer in den zomer evengoed dat grootere aantal houden. Waar er allicht zal komen een ge dwongen inkrimping der veestapel, krijgt de regeering het toch in haar hand per bedrijf het aantal melkkoeien vast te stellen, dus lijkt me dan een wat minder sterke beperking van het aantal kalveren heel geen gevaar. Voor het op peil houden van zijn beslag, heeft de boer ze absoluut noodig. Door het hoofdbestuur der Holland- sche Maatschappij van Landbouw is te bevoegder plaatse gewezen op het on billijke der regeling, echter zonder resultaat. M i. dienen nu de boeren niet stil te zitten. Laat ieder op de eerstvolgende vergadering van zijn vakvereeniglnir hetzij dat is de Holl. Maatsch van Landbouw, of wel de R.K. Land- en ruinbouwbond, dan wel de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, ten eerste aanwezig zijn en dan hameren op het zelfde aambeeld Laat uit elke afdeeling eer adres weggaan naar een hoofdbe stuur, waarin als wensch tè kennen wordt gegeven, dat het daarheen geleid wordt, dat men mag houden op 1 tot en met 4 koeien één kalf, op 5 tot en mot 8 twee, enz. Daarmee is tevens het onbil lijke uit de thans geldende regeling weggenomen, dat zij, die zich nooit be zondigen aan het houden van extra jongvee, het hardst tegen de lamp loepen. Waren de boeren zoo eens warm te krijgen, kwam er een algeineene drang van onder uit (het zou al te mooi wezen om te gelooven), dan kon toch de regee- ring, of juister de Crisis Rundvee Cen trale nog wel eens voor reden vatbaar blijken. In elk geval misschien voor een volgend jaar. Tot slot nog even dit aan de vele niet- leden van een landbouwvereeniging: Bedenk, dat de eenige wijze om iets te bereiken is: organisatie. De enkeling kan mopperen en zeggen ik vertik het, maar verder kan hij ook niks. BOTERCONTROLEST ATION „NOORD-HOLLAND". Onder voorzitterschap van den heer A. Commandeur uit Spanbroek vergaderde he denmiddag in „Het Gulden Vlies" het boter- contrölestation „Noord-Holland". Uit de mededeelingen bleek, dat het leden tal met 2 was vermeerderd en op het oogen- blik 75 bedraagt, n.1 54 zuivelfabrieken en 10 melkinrichtingen Vanaf 1 Januari 1934 was de prijs der rijksbotermerken formaat E vastgesteld op 45 cent per boekje van 100 stuks. Het aftredende bestuurslid H. Davelaar te Stompetoren werd herkozen. De heer Booy uit Assendelft, die niet herkiesbaar was, om dat hij ophoudt boer te zijn, werd vervangen door den heer Reine, eveneens te Assendelft. De exploitatierekening over het boekjaar 1933 werd in ontvangst en uitgaaf vast gesteld op 10644,17, batig saldo 2271,60. Van het batig saldo werd 846.16 aan de leden gerestitueerd en de rest 1425,44 ge bruikt voor de nieuwe rekening. Uit de balans die een bedrag aanwees van 9944.08, bleek, dat dé reserve 7000 bedraagt. De begrooting 1934 werd vastgesteld op een bedrag van 9675 44, met een post van f 900 voor propaganda en 125.44 voor onvoorzien. De contributie van leden is geraamd op 8000. De uitgaven voor de vergaderkosten wer den met 150 verlaagd, die voor kantoor- onkosten met 50. De post propaganda werd roet 400 verhoogd, aangezien het voornemen bestaat deel te nemen aan de in September te Am sterdam te houden tentoonstelling. De contributie wordt naar hetzelfde schema van het vorig jaar geheven over een t#aal-omzet van 4356900 K.G.. De omslag werd als volgt vastgesteld^ Omslag per 100 Kg. Minima, boter per jaar. Ie klasse 29 ct. f 25,— 2e klasse 26,1 ot. f 29,— 3e klasse 23,2 ct. f 65 25 4e klasse 2G,3 ct. f 116,— 5e klasse 17,4 ct. f 203.— 6e en hoogere klassen 14,5 f 348.— (voor de 6e klasse), Marnix van St. Aldegonde, thuisr., 5 April te Suez. Tawali, uitr., 5 April v. Djeddah. Poelau Bras, uitr., 5 April te Antwerpen. Aurora 5 April v. Venetië te Triëst. Bodegraven 4 April v. Hamburg n. Antwer pen. Ceres 4 April v Salonica n. Kinluk. Cottica, thuisr., 4 April v. Lissabon n. Ply- mouth. Crijnssen, thuisr., 4 April v. Barbados n Plymouth. Deucalion 4 April v. Ceuta n. Tarragona. Fauna 4 April v. Tarragona te Alicante. Hercules 4 April v. Piraeus n. Volo. Hermes 5 April v. Antwerpen te Amst. Merope 5 April v. Valencia te Rott. Simon Bolivar, thuisr., 5 April v. Havre. Venus 4 April v. Hamburg n. Amsterdam. Alkmaar, thuisr., 3 April v. Callao. Barneveld, thuisr., 1 April v. Cristobal. Bennekom 7 April nam. v. Chili te Liverpool verwacht. Berenice 5 April v. Danzig te Stettin. Calypso 5 April v. Napels te Burriana. Colombia, uitr., 3 April v. Kingston (Ja.) Hercules 5 April v. Volo n. Salonica. Orion 5 April v. Jaffa te Gandia. Pluto 5 Anril v. Odense te Gothenburg. Beemsterdijk. Rott. n. New Orleans, 4 April te Vera Cruz. Blommersdijk 5 April v. New York te Rott. Lochmonar, Rott. n. d. Pacifick., 4 April v Crisiobal. Amstelkerk, uitr., 3 April v. Bordeaux n. Las Palmas. Maaskerk 3 April v. Takoradi n. Port Bouet. IJstroom 4 April. v. Hamburg n. Amst. Dempo, uitr., 5 April te Marseille. Slamat 5 April v. Rott. te Batavia. Alwaki 5 April v. Hamburg n Rott. zo Marqués. Randfontein 5 April v. Hamburg te Amst. Waalkerk. thuisr., 4 April v. Genua. Gaasterkerk thuisr., 4 April v Dairen. Zeelandia, uitr., 5 April v. Boulogne. Tjlnegara 3 April v. Hongkonk na Manilla rjisalak 3 April te Batavia. Tjisaroea 4 April v. Shanghai n. Japan. Kota Gede, Java-N. York, 3 April te Singa pore. C l U Zilver-Java Pacific Lijn. Silverbeech, Calcutta n. Vancouver, 3 April te Singapore. Silverpalm, Calcutta, n. Vancouver, 4 Apr v. Makassar.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10