Agenda Radionieuws ^Binnenland jBucgedijke Sland Stad en Omgeving. Weec&ecicfU Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7 30 uur, hoofdnummer Jenny van San Francisco (rom.), hoofdrol Ruth Chatterton. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, tot en met Maandag, desavonds half 8, hoofdnummer (geprolon geerd) De Jantjes (Holl. film uit het Amster- damsche volksleven). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag voorstellingen om 2 uur, half 5,7 uur en half 10. Zaterdag- en Zondagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Het kamp der veedieven (Wild-West-film); hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theafer, 7.30 uur, hoofdnummer Ik Was een spion (dram.)hoofdrollen Made- leine Carroll, Conrad Veidt en Herbert Mars hall. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Vrijdag 6 April. 8 uur, Stadhuis, lezing prof. de Vries ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van den Armenraad. Zondag 8 April. Bij H. H. van Truijen te Grootschermer, uitvoering fanfarecorps Ch. de Wet. Maandag 9 April. 8 uur, De Unie, vofkszangavond. Dinsdag 10 April. 8 uur, dancing Harmonie, bridgeconcours voor het crisis comité. 8 uur, Harmonie, concert Kamermuziek- vereeniging. Woensdag 11 April. 8 uur, Korenbeurs, rede ds. Banning voor de S.D.A.P. Donderdag 12 April. 8 uur, Harmonie, zangklassen Joh. Kuiper, opvoering Een dag Khalief. Zaterdag 14 April. Harmonie, opvoering van het prinsesje van het groene eiland, door T. O. P. FERROCART 1934-SPOELEN. Sinds geruimen tijd heeft de radio-indu strie gezocht naar middelen om uit de te genwoordige omroep-chaos te geraken Aanvankelijk werden nog pogingen gedaan oplossi: probl komen, doch zoo langzamerhand is het over- om door radio-conferenties tot een oplossing van het alleszins ingewikkelde probleem te duidelijk, dat men in deze richting voors hands geen oplossing behoefde te verwach ten. Begrijpelijkerwijze zochten de fabrikanten van toestellen en onderdeden daarvan, naar middelen, waardoor de selectiviteit van de omroeptoestellen zoo hoog mogelijk opge voerd kon worden. Een zeer belangrijk on derdeeltje hiervoor is wel de spoel en de condensator van het tegenwoordige radio toestel. Zoo langzamerhand heeft men de kwaliteit van de condensator tot een wel haast, voor de huidige techniek, volmaakt plan weten op te voeren. Tegelijkertijd werd de verliesvrijheid van de spoelen eveneens zoo hoog mogelijk opgevoerd, o.a. door het wikkelen op spoelvormen van speciaal verlies materiaal (frequentite e.d.) en het gebruiken van hoogrequent litze-draad Het gelukte nu aan enkele ingenieurs o.a. Hans Vogt een materiaal als spoelkern sa men te stellen, waardoor de kwaliteit van de spoelen nog belangrijk verhoogd wordt, ter wijl dit tevens het voordeel heeft de afme tingen (die van de luchtspoelen al vrij groot is) tot een zeer geringe terug te brengen Het materiaal is een soort ijzerpoeder, op een speciale wijze geprepareerd, zoodat (hetgeen vroeger niet mogelijk was) thans bij gebruik van een dergelijke „spoelkernen" geen dwarrelstroomen-welke aan zienlijke verliezen zouden beteekenen meer kunnen optreden. Wij hebben thans een exemplaar van ge noemde spoeltjes n.1. de „Ferrocart 1934" kunnen beproeven. De proef werd door ons genomen op een verouderd toestel, waarin nog z.g.n. „mand- bodem-spoelen" voorkwamen. Met laatstge noemde spoelen was begrijpelijker wijze de selectiviteit al zeer onvoldoende geworden. Het succes van deze verandering was werke lijk treffend. Allereerst konden we een be langrijke toename in geluidsterkte consta- teeren, terwijl de selectiviteit enorm was toe genomen. Vele stations, die voorheen prac- tisch niet storingsvrij te ontvangen waren (o.a. Daventry, Regional op 307 M.) zijn thans uitstekend en ongestoord te ontvangen Het is opmerkelijk, hoeveel rustiger de ach tergrond geworden is. Dit alles zou nu wel heel aardig lijken, maar de meeste personen, die het bezit van een verouderd toestel zijn, zien tegen de om- bouwmoeilijkheden op, doch hieri.. is door den fabrikant van de „Ferrocart 1934 voorzien. Allereerst kan de om bouw met spoeltjes van dergelijke kleine af metingen niet het minste bezwaar opleveren, terwijl tevens een z.g.n ombouwboekje wordt uitgegeven, waarin op, voor iedere leek dui delijk en verklaarbaar wijze de bouw- of ombouw met de „Ferrocart 1934" wordt be schreven. De schakelaar is vermoedelijk in ver band met ombouw mogelijkheden niet in gebouwd, hoewel het ons van het hart moet, dat dit voor de leek de zaak nog veel een voudiger zou maken en tevens de kans op onderlinge koppeling tusschen de verschillen de kringen nog belangrijk zou verminderen. De uiterlijke afwerking is keurig en een 5-tal genummerde aansluitingen geven de verbindingen op niet te verwarren wijze aan. Voor bezitters van verouderde toestellen is hier de weg tot verbetering. P. A. NULOE DR. WILLEM MENGELBERG HERSTELD. Hij dirigeert 26 April het Abonne mentsconcert en tusschen 29 April en 17 Mei den Beethoven-Cyclus. Het bestuur van het Concertgebouw deelt mede Volgens verklaring van den behandelenden geneesheer is Dr. Willem Mengelberg thans genoegzaam hersteld om binnenkort zijn werkzaamheden te kunnen hervatten. In ver band hiermede zal hij de leiding van het laatste Abonnementsconcert, dat tengevolge van de nationale rouw werd uitgesteld, op zich nemen. Dit concert is thans definitief vastgesteld op Donderdag 26 April. Uitgevoerd zullen worden het „Concerto grosso" No. 8 van A. Corelli en „Das Lied von der Erde" van Gustav Mahler. Voorts zal Dr. Mengelberg den Beethoven-Cyclus dirigeeren, die plaats zal hebben in den tijd tusschen 29 April en 17 Mei. MERKWAARDIGE ACHTERVOLGING. Van distilleer-smokkelaars te Nieuwkoop. Gisteren in den namiddag hebben belasting-ambtenaren in samenwerking met dé gemeente- en rijkspolitie een in val gedaan in de boerderij, welke be woond wordt door de weduwe van den Bosch en haar beide zoons, in den polder Achtienhoven onder de gemeente Nieuwkoop in Zuid-Holland. De bewo ners van deze boerderij, welke geheel verlaten midden in den uitgestrekten polder ligt, staan bij de politie en be lasting-ambtenaren bekend als vervaar digers van gedistilleerd, dat in groote hoeveelheden in den omtrek, tot zelfs in Amsterdam, wordt verkocht. Onlangs werden deze eens veroordeeld- tot drie maanden hechtenis. Zij zouden Dinsdag a.s. in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam terechtstaan. Gistermiddag zagen de beide zoons de ambtenaren waarschijnlijk naderen. Toen de laatsten het erf betraden, trachtten de gebroeders van den Bosch een goed heenkomen op de plassen te zoeken. Aan de sommatie om terug te keeren, werd niet voldaan. Doch toen de politie daarop eenige schoten in de lucht loste, werd aan het bevel gevolg gegeven. In de roeiboot bleken zich eenige distilleerketels te bevinden. Bij een nader onderzoek vond men in de schuur een complete stookgelegenheid. Alles werd in beslag genomen en naar 't kantoor van de inspectie overgebracht. Tegen de bewoonster van de boerderij en haar beide zoons zal thans opnieuw een aanklacht worden ingediend. BRAND. Drie menschen gewond. Gistermiddag om half drie is op dezelfde wijze als ongeveer drie maanden geleden brand ontstaan in de 17 M. hooge spaander silo van de N.V. Houthandel voorheen W. Kunst aan het Eemskanaal te Groningen. De stoker J. H. Kop was bezig met het uit halen van spaanders om daarmede den oven voor den stoomketel te stoken. De vlammen sloegen over naar de gevulde silo en in een ommezien stond de inhoud in volle vlam. De boekhouder H. Kranenburg en de arbei der W. Renkema snelden hem ter hulp, maar toen zij in de stokerij traden, ontstond er een houtstofexplosie, waarbij alle drie ernstig aan gelaat en handen werden verwond, zoo dat zij naar het academisch ziekenhuis moes ten worden gebracht ter behandeling. Zij behoefden niet te worden opgenomen en zijn, na aldaar te zijn verbonden, naar huis vervoerd. De brandweer, die het vuur met eenige stralen water bestreed, was den brand om 4 uur meester. Moeder„Als Je aan Slntaiklaas schrijft, kindje, ver geet dan vooral niet, hem voor de cadeautjes van ver leden Jaar te bedanken." Betty„Nee Moeder. Maar ik vond ze eigenlijk niet erg mooi. Hoeveel r's zijn er in beroerd"?" (Happy Mag.). KORTE BERICHTEN. Gister is te Hengelo (O.) overleden de heer A. K. Bedt, architect. Hij is 49 jaar ge worden. Onder zijn architectuur kwamen ver schillende groote bouwwerken in Twente en ook daarbuiten tot stand. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, de heer J. E. van Niftrik te Edam, architect van het hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennerrei- land en Westfriesland. In den ouderdom van 65 jaar is te Hulst overleden de heer V. J. L. M. van Waes- berghe, van 1894 tot 1925 burgemeester van die gemeente. Te Maastricht is een zekere van der V uit Doetinchem aangehouden na een nachte lijke inbraak in een handelskantoor aan de Maas te Maastricht. Eerst sedert 14 dagen was hij uit Doetinchem te Maastricht ge komen. Het fraaie bosch onder de gemeente Bude (L.) is door brand vernield. ONDERTROUWD: Dirk Slinger en Johanna Elemans. Ja- cobus Visscher en Aagtje Sijpheer. Carel Ilbrink en Grietje van Leijen. Nicolaas Nieuwenhuizen en Maria van Diepen. Hendrik van Veen en Jannetje Hakkaart. Klaas Bieman en Dina Koning. Domini cus Wurtz en Wilhelmina de Liesee. Wil lem Adolf en Catharina Heesters. GEBOREN: Maria Cornelia, d. van Nicolaas Zutt en Maria Schuit. LEELIJKE VERWONDING OPGELOOPEN. E>e 51-jarige v. d. G., wonende te Heiloo, stak hedenmorgen omstreeks half elf het Kerkplein over, om vanuit de Paternoster- straat het postkantoor te bereiken. De man, die waarschijnlijk meer aandacht schonk aan het verkeer van links dan aan dat van rechts, zag niet, dat uit de Gasthuisstraat de 23-jarige J. Z. naderde. Beide mannen waren per fiets en het ongeluk wilde, dat Z. den ander nog juist even raakte aan het achter wiel. De heer v. d. G. viel en kwam zoo on gelukkig terecht, dat hij met een ernstige leniewonde in het stadziekenhuis moest wor den opgenomen. Een onderzoek naar de schuldvraag wordt ingesteld. OPENING SIGAREN-MAGAZIJN. Morgenavond zal in de Snaarmanslaan 59 de wed. P. Stammers een sigaren-magazijn openen. Op werkelijk smaakvolle en overzich telijke wijze is een groote sorteering tabak, sigaren en sigaretten tentoongespreid. Moge menige rooker eens een bezoek brengen aan het sigarenmagazijn „Sumatra". BRIDGE-CONCOURS. Het bestuur van het Alkmaar's crisis comité, de heeren Ph. M. Bosscher, voor zitter, J. Ponsen, secretaris en Mr. A. J. M. Leesberg, penningmeester, schrijft ons: De kas van het Alkmaar's crisisco mité raakt leeg en toch komen nog steeds aanvragen om steun binnen, aan vragen die alleszins verdienen ingewil ligd te worden, wanneer het benoodigde geld maar aanwezig ware. Waar directe middelen, als collecten en inschrijvingen, beginnen te falen, ook al door den druk der tijden voor een ieder, zoekt het comité naar zijdeling- sche wegen tot versterking zijner finan ciën. En zoo zal Dinsdag 10 April a.s. in de belangloos beschikbaar gestelde dancing der Harmonie een groot bridge-concours ten bate van het Crisiscpmité worden ge houden, waarbij het inleggeld twee gul den per persoon (voor twee leden uit hetzelfde gezin te zamen drie gulden) de bate van het comité zal vormen, terwijl onder deskundige leiding van den heer G. C. van Gulik aan de deelnemers eeni ge aangename uren worden geboden naast de kans om met een prijs naar huis te gaan. Het comité vertrouwt, dat een groot aantal bridge liefhebbers naar dit con cours zullen inschrijven. spoedig van plaatsbewijzen, anders konden de Jantjes wel eens vertrekken, zonder met L' te hebben kennis gemaakt. En dat zou jam mer zijn. ZITDAGEN VAN KAMERLEDEN. Het gewest Noordholland Noord der S. D. A. P. heeft besloten van tijd tot tijd Kamer leden, zitting hebbende voor dit gewest, uit te noodigen in diverse centra zitdagen te houden opdat belanghebbenden in de gelegenheid worden gesteld hun diverse wenschen ken baar te maken. Zaterdag 14 April wordt te Alkmaar de eerste zitdag gehouden. De heer ir. Ch. G. Cramer is dien dag van 2 tot 4 uur in Hotel „De Toelast' te spreken. In dit blad is aangekondigd, dat deze zit dag Zaterdag a.s. zal worden gehouden. Na dien aan de advertentie-pagina was toen niets meer te veranderen is bericht van verhindering van den heer Cramer ingeko men, zoodat de zitdag thans op 14 April a.s. vastgesteld is. DE JANTJES. Zooals wel iedereen, die in den loop van deze week de „Jantjes" gezien heeft, verwacht zal hebben, zag de directie van de Harmonie zich genoodzaakt, om althans aan het ver zoek van de honderden teleurgestelden te vol doen, de film tot en met Maandag a.s. te prolongeeren. Een woord ter aanbeveling is natuurlijk overbodig. Het eenige, waar we hier nog op willen wijzen, is: Voorziet U BRAND TE STOLPEN. Donderdagmorgen j.1. ontstond er te Stol pen brand in het woonhuis van den heer Ch. L. de S. Door het kordate optreden van een der inwoners kon het vuur vrij spoedig wor den gebluscht. Het verbrande was verzekerd. Als oorzaak van dit binnenbrandje werd op gegeven, dat de hond de kachel omver had geworpen. AUTO VAN DEN DIJK GESTORT. Hedenmorgen in de vroegte, het was 5 uur, reed even voorbij Schoorldam de vracht auto van den heer Smit uit Den Helder. Door slaap overmand, verloor de bestuur der, de heer D. Smit, op een gegeven oogen- blik de macht over zijn stuur, met het gevolg dat de auto van den dijk reed. Hoewel het ongeluk ernstiger gevolgen had kunnen hebben, bleek bij onderzoek toch, dat de heer Smit inwendige kneuzingen had opge- loopen, terwijl hij het rechterbeen gebroken had. Het slachtoffer is ter verpleging in het militair hospitaal te Den Helder opgenomen Zijn toestand is thans redelijk wel. VOLKSZANGAVOND. Ned. Vereeniging v. d. afdeeling Alkmaar van den Volkszang. Men schrijft ons: Bovengenoemde vereeniging zal op 9 April a.s. in de Unie haar wintercam- pagne besluiten met een grooten zang avond onder leiding van den heer E. Sixma. Er is van alles: in de eerste plaats Volkszang; de naam Sixma waarborgt, dat dit gedeelte van het programma wordt afgewerkt in een ylot en geest driftig tempo; Six zal weer eens echt laten zingen naar ouden trant; dat doet hij anders ook doch hij maakt er nu een groote generale repetitie van, Six wil eerst zien of zijn lessen in het afge- loopen seizoen vruchtdragend zijn ge weest. Het punt afwisseling is eveneens in veilige handen. Mej. Netty Wijn met eenige andere dames, bekend onder den naam „Clubje van half vijf" geven iets ten beste, wat, dat zeggen we niet, het moet een verrassing blijven. Verder wordt op dezen avond ten bate van de afdeelingskas een verloting ge houden met toestemming van B. en W. der gemeente Alkmaar, beschikking 7 Februari 1934 nr. 1.762.1. Er zijn belangeloos diverse fraaie prij zen beschikbaar gesteld, p den avond zelve zijn in de zaal ook nog loten te verkrijgen. We zouden zoo zeggen het kan niet anders: daar moet een volle zaal van komen. Beschaamt het bestuur niet in deze verwachting en zorgt er voor aan wezig te zijn, INGESLOTEN IN HET HUIS VAN BEWARING. Door de politie te den Helder zijn 2 vrou wen, waarvan een gehuwd is, gearresteerd als verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan verschillende winkeldiefstallen. De 20-jarige Geertruida O., legde na haar arrestatie een volledige bekentenis af. Bij den wijnhandelaar T. werden na het bezoek der dames eenige fleschjes likeur vermist, ter wijl de weduwe V. aan den Kanaalweg na een bezoek een zestal zijden hemdjes en een evengroot aantal onderjurken vermiste Verschillende der ontvreemde goederen zijn ten huize van een der vrouwen in beslag ge nomen. De gearresteerden zijn heden ter beschik king van de justitie te Alkmaar gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring. DE WETHOUDSTER IN HOOGER BEROEP. De zaak tegen de wethoudster S uit Zuid en Noord-Schermer, die door de Alkmaar- sche Rechtbank wegens valschheid in ge schrift was veroordeeld tot een geldboete van 25, zal op 4 Mei voor het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep worden be handeld. DE BOOMPLANTDAG VAN DEN A. N. W. B. De consul van den A. N. W. B. deelt ons mede, dat de kinderen, die aan den boom- plantdag hebben deelgenomen, de hun toe gezegde herinneringsmédaille in ontvangst kunnen nemen te zijnen kantore Oudegracht 182 (zij-ingang) tusschen 9—12 en 2—5 (Zaterdag tusschen 9—12). WALMA OPENT EEN NIEUWE ZAAK! Ongeveer twee en een half jaar gele den hebben wij een bezoek gebracht aan het nieuwe modemagazijn van de firma Walma. 'tWas een aardige winkel, daar in de Hoogstraat; een beetje klein maaris niet alle begin moeilijk? Twee en een half jaar heeft de firma Walma haar zaak in de Hoogstraat ge dreven en in dat tijdsverloop heeft ze een goeden naam veroverd in Alkmaar; ze kreeg vaste en tevreden gestemde klanten en het was waarlijk geen won der, dat naar uitbreiding der zaak ge keken moest worden. Toen kwam een pand in de Lange- straat leeg. Het groote heerenhuis, waar jarenlang de fotograaf Vlaanderen gehuisvest was, kwam beschikbaar de firma Walma heeft daar besla* weten te leggen. Het woonhuis is uit- en inwendig totaal veranderd. De firma Ringers, die i rPe^arnorPhose ondernam, bestudeer- de de aangrenzende panden en zorgde er voor, dat allereerst de voorgevel harmoniëeren met de andere groote bouwen aldaar. En met een fraai en uuu handvormsteentje is daar een verras send resultaat bereikt. in en op zou ge dun naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,3 mM. te Haparanda en Stensele. Laagste barometerstand 749,6 mM. te La Coruna. Verwachting, geldig tot den avond van 7 April Zwakke tot matige oostelijke tot westelijken wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tempera tuur met kans op lichte nachtvorst, Weeroverzicht. De hooge druk herstelde zich tijdelijk m Noord-Scandinavië en Finland, tusschen <je wegtrekkende depressie en een nieuwe, die uit de Poolzee nadert. Op IJsland ging de daling van den lucht- druk wederom in stijging over. In het Noordwesten blijft de Groenland-hoogediuk de weerstoestand beheerschen. In het zuid- vasteland van West- en Centraal-Europa ligt westen op den Oceaan en over het geheele een groot gebied met betrekkelijk lagen druk met een zeer onregelmatige verdeeling. De bovenwinden uit oostelijke iot zuidelijke rich tingen maken plaats voor een luchtstroom uit zuidwest tot west, met grooter \ochtig- ïeid. In Scandinavië en Finland nam de vorst weer toe, in Midden-Zweden tot beneden -15 gr. C. De polaire koude uit het noorden afkom stig gaf verdere afkoeling in Schotland en 'erland, in het oosten kwam op verschillende stations nog vorst voor. Voorshands is nog weinig verandering in den weerstoestand te verwachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.10 uur licht op. Men betreedt den winkel via een bree- den en ruimen ingang. Links en rechts daarvan zijn groote étalagekasten ge bouwd met veel licht en ruimte. Daarin liggen, zeer smaakvol tentoongesteld, de diverse mode-artikelen en lingerie's en elke vrouw, die dat ziet, moet wel be koord worden door dat alles! Naast den ingang is nog een aparte kousen-étalage gebouwd, waar de da meskousen in velerlei tinten zijn geëta leerd. En dan de winkel zelf. Deze is zeer groot en ruim. Een aantal verlichte vi trines staan hier opgesteld en zijn ge vuld met alle mogelijke artikelen, welke de bezoeker verder ook ziet in de lade kastjes aan den muur, welke kastjes allemaal aan de voorzijde van glas zijn voorzien, zoodat ook de •Winkel zelf als 'tware een groote étalage is! Keurig ziet alles er uit. De wanden zijn met rustige kleuren bedekt, op de vloer ligt het prettige inlaid, aan de plafonds hangen heldere lampen. Het geheel maakt een prettigen in druk en de firma Walma kennende, zijn wij er van overtuigd, dat ook deze nieu we zaak de aandacht zal trekken van onze Alkmaarsche dames. Hedenmiddag wordt de zaak geopend. EEN MOOI WERKSTUK. Door den heer J. M. van Zanten, alhier, voorzitter van de afd. Alkmaar van den Ned. Kath. Grafischen Bond en oud-secretaris en -penningmeester van de afd. Arnhem, is een schilderij gemaakt dat morgen op een bui tengewone algemeene vergadering, die gehou den wordt in de Jaarbeurs te Utrecht, aange boden zal worden aan den heer J. van Eijndt- hoven, die wegens het bereiken van den daar voor vastgestelden leeftijd aftreedt als secre taris van het Hoofdbestuur. De afd. Alkmaar verzoekt ons van dit merkwaardige schilderij, waaraan heel veel werk besteed is o.a. zijn daarop de wapens geteekend van alle plaat sen in ons land, waar afdeelingen en corres pondentschappen zijn gevestigd de vol gende beschrijving op te nemen: De boom verheft zich uit de aardbol van uit het Vaticaan en laat een zaadje vallen op Neerlands' bodera, waarin het ontkiemt en spreidt zijn takken uit over geheel Nederland, waaraan 105 afdeelingen met correspondent schappen ontsproten, op grondslag van Re- rum Novarum. In den stam als hartvorming de foto van Jan van Eijndthoven, werkend voor een schrijftafel, als beteekenis, dat hij de stamhouder is van den Ned. Kath. Graf. Bond. De kroon boven zijn beeltenis moet voorstellen, dat hij de zegenkroon na 34 ja ren als hoofdbestuurslid heelt verdiend. Het gouden kruis op den achtergrond stelt voor, dat de Ned. Kath. Graf. Bond op de grond slagen van het katholieke geloof is opge bouwd. Het wapen boven in den boom met de paar leeuwen, omvattende het kruis, heeft de symbolische beteekenis, dat de organisatie hecht en sterk is. De twee gedichten op de steenen zuilen zijn geheel uit den naam van Jan van Eijndthoven samengesteld, zoodat de beteekenis hiervan is, dat uit de geheele persoonlijkheid van Jan van Eijndthoven geest en kracht uitgaat. De groene achter grond is de symbolische kleur van trouw en dankbaarheid. De steenen muur met de zui len heeft de symbolische beteekenis, dat dit de rotsvaste muur is om het Vaticaan, welke elke verkeerde begrippen binnen deze muur met zorg vermijdt.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2