Vaderlandsche Lenteboden. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Geheimzinnige Moordzaak. Wie doodde Kapitein Werther? HAAR KNIEEN WEIGERDEN Gevolg van verwaarloosde rheumatiek Verlichting na een lijden van 14 jaar. Opzienbarend Duitsch proces. DE ZOEK GERAAKTE DIAMANTEN. Meerdere arrestaties. DE ENGELSCHE SCHEEPVAART. DE INDISCHE NATIONALISTEN. Gandhi's advies, RATTENKRUID IN DE TAARTJES Reeds 1 doode. OERWOUD-DRAMA. Neergestort vliegtuig gevonden. MASSA-ARRESTATIE TE BANGKOK. FORD DOET BEROEP OP ROOSEVELT. Om verhooging van prijzan tegen te gaan. Buitenland. Hier volgt een brief die bewijst, dat zelfs een lang verwaarloosde rheumatiek voor het juiste middel zal wijken. „Ongeveer 12 tot 14 jaar lang heb ik nu aan rheumatiek geleden en dom ge noeg nooit ernstig geprobeerd het kwijt te raken. De soort rheumatiek die ik had, ontnam mij het gebruik van handen en knieën. Nu en dan konden mijn knieën eensklaps weigeren, zoodat ik neerviel als geen stoel of tafei in mijn nabijheid was. Eindelijk besloot ik lan Kruschen Salts eens te probeeren ik nam een ernstige proef en nu voel ik me een ander wezen. Ik kan nauwelijks zelf gelooven, dat ik zoo korten tijd ge leden nog met een stok rondstrompelde." Mevr. M. L. P. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige or ganen; een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afval producten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schade lijk zijn voor den geheelen gezondhei 's- toestand. En deze. stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke re cept tot het behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot gemakkelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vrijgehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil uwer gezondheid zullen verlagen. De „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de wer king der afvoerorganen, verschaffen U nieuwen levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. toe, maar door de bizondere plaatselijke om standigheden zijn de werkzaamheden niet uitgevoerd volgens de daarvoor geldende re geling. B. en W. hebben desondanks ver zocht, van 1 Jan. tot 15 Maart de rijkssteun nog te mogen ontvangen. De heer Van der Laan herinnert er aan, dat de Raad het vorige jaar besloot, de rijksregeling te aanvaarden Met den In specteur, den heer Kikkert, is daarover ge confereerd en dit zou, Maart voor elkander zijn. Spr. vraagt, wat de bizondere omstan digheden zijn, die dat hebben verhinderd. De Voorzitter zegt, dat het van I jan af zou hebben gegolden, doch dat door de plaats gehad hebbende strubbelingen daarvan geen gevolg is gegeven. Weth. Posch zeide, daarvoor bij den minister te zijn geweest, die een verklaring vorderde, dat het uitging van B. en W. In het vorige college stond spr. echter alleen, ondanks de uitspraak van den Raad. Spr. heeft zich toen in verbinding gesteld met een chef van de betreffende afdeeling, die hulp toezegde. Toen het bericht binnenkwam, was het aantal werkloozen zeer klein en B. en W. wilden toen voorkomen, dat slechts enkele boeren werkloozen voor het baggeren kregen en anderen niet. Toen werd besloten, het baggerwerk een jaar uit te stellen, omdat het ook te ver in het seizoen was. Mevr. S 1 o o t e n-S m i t merkte op, dat 29 Dec. wél werd besloten, de subsidie aan te vragen en in overleg met de Heide-Maat schappij te laten baggeren in den Eilands polder. Een raadsbesluit om de slooten te la ten afsteken in de Schermer was echter nooit genomen. Weth. Posch zegt, dat mevr. Slooten- Smit de zaak steeds heeft tegen gewerkt. Mevr. S 1 o o t e n-S m i t was van mee ning, dat zeer goed met baggermachines in den Eilandspolder gewerkt kon worden en dat dan toch een voldoend aantal werkloo zen bij het vervoer van de bagger te werk ge steld hadden kunnen worden. Weth. Po s c h hechtte meer waarde aan het oordeel van de menschen van de Heide-Maatschappij over de werkregeling dan aan dat van mevr. Slooten-Smit. Mevr. Slooten-Smit: Je kan me nog meer vertellen. De Voorzitter: Het gaat erom, waar om met het baggeren niet is doorgegaan. Dit gebeurde ten eerste niet, omdat het te ver was in het seizoen en ten tweede, omdat het aantal beschikbare werkloozen toen te klein was. De heer Vhn der Laan had de over tuiging, dat de voorzitter in groote moeilijk heden verkeerde. Z.i. wordt deze tot het mik punt gemaakt. Spr. doet een beroep op den voorzitter, ervoor te zorgen, dat het met September voor elkander is, opdat de boeren dtn volgenden winter kunnen baggeren. De Voorzitter zegt, dat dit in het voorstel van het College ligt opgesloten. Op een vraag van den heer Heinis, zegt epr. nog, dat de werkloozen, die bij het werk van de provincie te werk zullen worden ge steld, er financieel niet onbelangrijk op voor uitgaan. Z. h. s. wordt besloten, om de werkloozen, die daar niet te werk kunnen worden gesteld, steun verkenen. De heer V a a 1 b u r g drong er op aan, om dezulken eerst te verplichten werk te zoe ken, aangezien de gemeente niet blijvend steun kan verleenen. Weth. Posch was het hiermee eens, aangezien anders de financiën fout loopen en drastische maatregelen, die wel het eerst Op de werkloozen zullen drukken, daarvan jvel het gevolg zullen zijn. Besloten werd, z. h. s. met 1 Mei de werk verschaffing stop *e zetten. Mede werd besloten, voor de werkloozen, ouder dan 65 jaar, in overleg met de Diaco nieën een steunregeling in het leven te roepen en B en W daarvoor een crediet van 500 te verleenen. Aan B en W. werd voor de werkverschaf fing tot 1 Mei een crediet van 500 verleend. Op aandrang van den voorzitter en den heer Molenaar, trok de heer van der Laan zijn voorstel in om de regeling van de werk verschaffing aan den burgemeester op te dra gen, aangezien die regeling nog slechts drie weken loopt en de burgemeester verklaard had, dat thans de kwestie van de werkver schaffing geregeld in het College wordt be sproken. B. en W. werden gemachtigd om zich voor de werkverschaffing in de toekomst met het Rijk in verbinding te stellen. Rondvraag. De heer H e i n i s wenschte met het oog op het gevaar voor de kinderen, de regen waterbak achter het raadhuis, dicht te maken. Dit zal geschieden. Met het oog op de vele plassen, wilde de heer H e i n i s het schoolplein laten spitten en van nieuwe grint voorzien. De wenschelijkheid daarvan zal worden onderzocht. Op een verzoek van den heer H e i n s zullen B. en W, ook de mogelijkheid onder zoeken, dat de voetbalvereeniging de kleed kamer weer kan gebruiken. Eveneens zullen B. en W. overeenkomstig een wensch van den heer H e i n i s, de wen schelijkheid onderzoek om bij de Tilbrug twee palen weg te nemen. De heef V a a 1 b u r g zou het liefst het voetballen op Zondag willen verbieden. Hij weet, daarvoor geen meerderheid te zullen vinden, maar doet toch het voorstel, om ge durende den kerkdienst en den dienst van de Zondagschool het voetballen niet toe te staan. Ouders, die hun kinderen naar de Zondagschool sturen, klagen erover, dat hun kinderen dlaar niet heen gaan en op het voet balterrein blijven. Dit voorstel gaf aanleiding tot een min of meer uitvoerige bespreking en tenslotte nam de heer V a a 1 b u r g genoegen met het voorstel van den voorzitter om B. en W. op te dragen zich met het bestuur van de voet- bal-vereeniging in verbinding te stellen om in dezen een regeling te krijgen. Ingevolge een bemerking van den heer Molenaar, zegde de voorzitter toe, den lijnwerker een onderzoek op te dragen naar den slechten toestand van de eindpaal van het electrisch net te Driehuizen. Devoorzitter bracht hierna het fan farecorps en het onderwijzend personeel der gemeente dank voor de muzikale en zang hulde bij de intocht in zijn gemeente op 1 Maart j.1. Spr. heeft die vriendelijke ont vangst zeer op prijs gesteld en hoopt, dat die een grondslag mag leggen voor de prettige samenwerking tusschen hem en de gemeen tenaren. Hierop sloot hij de vergadering. Wanneer de bloembollenvelden zich gaan kleuren, weet Holland, dat het Lente wordt. De A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, meldt: De eerste schuchtere voorboden van het komende jaar zijn we al bijna weer vergeten: dat waren de sneeuwklokjes, de katjes en en kele andere kleine bloempjes. Hun komst be- teekende nog heelemaal niet het afscheid van den winter, daarvoor herinneren we ons de strenge vorst uit vorige jaren nog veel te goed. De later bloeiende crocusjes zijn in dit opzicht betrouwbaarder, de kalender wijst dan trouwens ook „lentemaand" aan. Maar wanneer de bloembollenvelden zich gaan kleuren, dan weet heel Holland, dat het defi nitief gedaan is met den winter. Dan is de nieuwe tijd aangebroken, dan krijgen we visioenen van nachtegalen, van zomerklee- ren en van zeebaden. De tijden liggen achter ons, aldus schrijft ons de A. N W. B.-Toeristenbond voor Nederland, dat ons land het monopolie van de bollenteelt had, thans worden in talrijke andere staten met meer of minder succes tul pen, hyacinthen en narcissen gekweekt. De vanouds beroemde geestgronden achter de duinenrij hebben echter ook in eigen land concurrentie gekregen, maar desondanks blijft de streek tusschen Wassenaar en Alk maar in ons land bekend als het „echte bol- lendomein". Haarlem vormt een natuurlijke grens in dit gebied, ten noorden van deze bloemenstad vindt men in het algemeen klei nere velden, het landschap is er boschrijker, het geheel maakt een rustiger indruk. Ten zuiden van Haarlem is zeer duidelijk te zien, dat de bloembollen een handelsobject vor men: men vindt er geweldig groote bollen schuren, veilingsgebouwen en in aansluiting hieraan prachtige villa's die bewijzen, dat de bloembollenteelt (althans in het verleden) een zeer winstgevende cultuur is. De eigenlijke bollenstreek blijft voor ons dat gebied ten zuiden van Haarlem. Zeer ten ongerieve van de tiendui zenden toeristen, die telken jare komen ge nieten van de overweldigende kleurenpracht, zijn de kweekers er in de laatste jaren toe overgegaan tusschen de velden afscheidingen van asbest of zeildoek te maken, in plaats van de veel schiledrachtiger hagen te blijven aanplanten. Dit hangt weer ten nauwste samen met de wetenschappelijke teeltmetho den welke uitgewerkt worden door het Labo ratorium voor Bloembollen te Lisse, dat grootendeels door de kweekers zelf in stand gehouden wordt. De bloeitijd. De weergesteldheid is natuurlijk van groo- ten invloed op den bloeitijd, feitelijk behoort de Tweede Paaschdag de traditioneele „Bol- lenzondag" te zijn, maar vooral wanneer, zooals dit jaar Paschen zoo vroeg in het voorjaar valt (1 en 2 April) ontbreekt daar nogal het een en ander aan. De gele crocus- sen bloeien reeds in het begin van Maart, de paarse en bonte soorten volgen spoedig daar na, maar het aantal crocusvelden is toch nog te gering om er een tocht voor te maken. De vroege narcissen komen eind Maart uit, be gin April volgens de eerste hyacinthen. Wan neer deze sterk geurende bloemen door het koude weer wat laat zijn, kan het gebeuren, dat hun bloeitijd samenvalt met die van de kortstelige tulpen; het is echter ook heel goed mogelijk, dat de hyacinthen al uitgebloeid zijn, terwijl op de tulpenvelden nog de groene kleur van blad en knoppen over- heerscht. Een dergelijk „groen interval" stelt dan onwetende toeristen erg teleur. Geregelde berichten Teneinde de bloemenliefhebbers zoo goed mogelijk op de hoogte te houden, zullen wij tegen het einde van elke week bekend maken hoe het staat met de ontwikkeling van de bolgewassen. Deze berichten worden ons ver strekt door den A. N. W. B.-Toeristenbond voor Nederland, die tijdens den bloembollen- bloei in de voornaamste centra controleurs stationneert om regelmatig de velden te in- specteeren en rapporten uit te brengen, waar op de bovengenoemde berichten gebaseerd zij<n. Binnenkort zullen wij eenige mooie toch- Voor het hof van gezworenen te Schwein- furth (Dtl.) is gisteren een proces begonnen, waarvoor alom groote belangstelling bestaat. Het betreft hier den moord op den kasteelheer von Waltershausen, den vroegeren kapitein Werther, die in den nacht op 1 Dec. 1932 in het kasteel werd gedood. De beklaagde is de chauffeur Karl Liebig, die van den moord wordt beschuldigd en bovendien van poging tot moord op mevrouw Werther, geboren ba rones von Waltershausen. Sedert de moord gepleegd werd is men in deze zaak van de eene sensatie in de andere gevallen. Zoowel Liebig, beschuldigd door mevrouw Werther, Sfts mevrouw Werther zelf, werden in hechtenis genomen, en later weer vrijge laten. De vervolging tegen Liebig werd vroe ger reeds wegens gebrek aan bewijs opgehe ven, doch zoowel het O.M. als Liebig^s ver dediger, verzetten zich hiertegen de laatste omdat hij Liebig's onschuld bewezen wilde zien. Thans is het laatste stadium begonnen; men rekent dat het proces 2 a 3 weken zal duren. Verhoor van verdachte. Begonnen werd met het verhoor van ver dachte Liebig. Op de vraag van den voorzit ter of hij schuldig was, zeide Liebig, op lui den toonneen. Hij vertelde verder, eenige dagen vóór den moord met zijn revolver en kele proefschoten te hebben gedaan. Zoo kwam het, dat hij den dag vóór den moord nog maar één patroon had, en die had hij op dien dag 30 November 1932 eveneens verschoten. Hierna had hij in het kasteel nog eenig werk verricht, en toen het donker werd had hij het kasteel verlaten. Het keuken meisje had de poort achter hem gesloten Hij was naar de chauffeurswoning gegaan en had later zijn verloofde in Wülfershausen opgezocht. Weer thuis gekomen had hij nog wat gelezen en om half 12 was hij gaan sla pen. Op 1 December was hij om half 8 op gestaan en hij was op het plein water gaan halen. Daar kwam het dienstmeisje aange rend: „Karl, ga mee, mevrouw is krankzinnig geworden". Zij werd gevolgd door mevrouw Werther, overstroomd met bloed en met een revolver in de hand. Liebig vroeg, waf er eigenlijk gebeurd was, en kreeg ten ant woord: „Karl, ga en haal tmenschen!" Kort daarop richtte mevrouw Werther ech ter haar revolver op den tuinman, zoodat deze moest vluchten. Zoo snel hij kon begaf Liebig zich naar den burgemeester, die de politie waarschuwde. Liebig was intusschen naar 't kasteel teruggekeerd, waar ook reeds verscheidene dorpelingen waren. Daar trof hen een afschuwelijk tafereel. De slaapkamer van den kapitein lag geheel overhoop, de de kens lagen op den grond en kapitein Wer ther zelf lag dood op zijn bed. Na korten tijd kwam de politie en arresteerde 1 'ebig. In de zaak der vermiste diamanten, waarin reeds zijn gearresteerd de Pool Krakowski en een postbeambte te Wee- nen, is thans ook gearresteerd een Hon gaar, zekere Brüner. Door diens arresta tie komt de zaak in een nieuw stadium. Een Oostenrijksch gerechtelijk commis saris heeft vandaag een bezoek aan Ant werpen gebracht. Brüner zal worden uit geleverd. De regeeringen van Denemarken, Neder land, Noorwegen en Zweden hebben door be middeling van haar gezanten te Londen on langs stappen gedaan bij de Britsche regee ring nopens den tegenwoordigen hachelij- ken toestand van de scheepvaart. Zij hebben als hun meening uitgesproken, dat zulks in hoofdzaak het gevolg is van de verschrom peling van den wereldhandel, de overpro ductie van schepen in de afgeloopen jaren en de economische concurrentie van gesubsi dieerde schepen en zij hebben zich bereid ver klaard met de Britsche regeering samen te ten publiceeren, welke zooveel mogelijk dooi rustige deelen van de bollenstreek getraceerd zijn en waarlangs men het meeste natuur schoon ziet. Wie in korten tijd de bollenstreek In zijn geheel wil overzien en genieten van het won dere panorama over de bloeiende velden uit de lucht, kan gebruik maken van een der K-L.M.-vliegtuigen, welke oök dit jaar regel matig vluchten maken boven den bloemen tuin langs Hollands duinvoet. Getuigenverhoor. Na het verhoor van Liebig begon het ge tuigenverhoor. De eerste getuige was de rech- ter-commissaris Kaiser, die de verhooren leidde. Get zeide, dat hij in de slaapkamer een boek gevonden had, op de rugzijde waar van stond: „Karl heeft ons vannacht om half 3 vermoord". Ook was er een papier gevon den, waarop stond: „Het was Karl". Bij de latere verhooren had mevrouw Wer ther, aldus get., erkend dat zij dit geschreven had, om als zij dien nacht aan haar verwon dingen mocht bezwijken, aan te geven wie de dader was. Verder had mevrouw Werther verklaard, dat zij door een gerucht uit haar slaap was gewekt. Zij had Liebig in de deur zien staan. Op haar vraag, wat er aan de hand was, was Liebig op haar afgekomen en hij had haar geschoten met de woorden: „Nu eerst recht, mevrouw". Mevrouw Werther had het bewustzijn niet verloren, doch kon niets doen. Zij had gedacht dat haar man reeds dood was en dat Leibig nog terug zou komen. Toen zij Liebig den volgenden och tend zag, had zij geroepen: „Dat is hij, haal hem weg". Liebig wilde haar toen wat vragen, maar zoodra hij „mevrouw" gezegd had, was zij in hevige huilbui uitgebarsten; zij zeide dat hij des nachts precies zoo gesproken had. Get. verklaarde verder, dat Liebig tijdens de verhooren steeds zeer rustig was geweest Hij had vragen gesteld over dingen, die niets met het eigenlijke verhoor te maken hadden. Get.Ik kreeg den indruk, dat mevrouw Werther in elk geval een of andere rol in deze geschiedenis speelde, want haar verklaringen kon onmogelijk juist zijn. Over den financieelen toestand van het gezin Werther zeide verd. dat weldra beslag op het kasteel zou worden gelegd. De familie van mevrouw had geweigerd, geld te geven omdat deze familie zeer veel tegen den kapi tein had. Op vragen van den verdediger, dr. Deeg, gaf get. toe, dat hem was opgevallen dat mevr. Werther na zulk een nacht zooveel praatte. De volgende getuige, was de wachtmeester der politie, Reusch, die het onderzoek had ge leid. Er was in het kasteel niets gestolen, hoe wel het om een inbraak heette te gaan. Get. had dan ook vermoed, dat die inbraak maar voorgewend was, om de sporen van den moord uit te wisschen. Get. had, toen hij van den moord hoorde, Liebig opgebeld, en deze had den mootd be vestigd, hoewel hij er toen nog niets van had kunnen weten. Op vragen van dr. Deeg gaf get. echter toe, dat Liebig het door de radio had kunnen hoorende burgemeester had den moord laten omroepen. De zitting werd tot heden verdaagd. werken aan ieder poging de middelen te vin den tegen de misstanden, waaronder de scheepvaart lijdt. Indien het de Britsche regeering zou schik ken voor dit doel een bijeenkomst te beleggen dan zijn de vier regeeringen bereid naar zulk een maritieme conferentie gedelegeerden te zenden om te spreken over de opheffing of vermindering der subsidies en het herstel van het evenwicht in de scheepvaart met als eind doel het herstel van deze belangrijke inter nationale industrie tot haar vroegeren toe stand met gezonde economische concurrentie. De nationalistisch gezinde partijgroepen in Calcutta, in het bizonder de Congrespartij, zullen weer actief deelnemen aan de Bin- nenlandsche politiek Zulks als resultaat van beraadslagingen, welke hebben plaats gevonden tusschen voor aanstaande leden der congrespartij te Delhi. Besloten werd de oude Swarai-partij te reor- ganiseeren. Haar leden zullen zich candidaat stellen voor de verkiezingen, welke waar schijnlijk einde 1934 zullen worden gehou den. Het verkiezingsprogram zal inhouden de vorming van een gesloten front tegen de in het Witboek voorgestelde hervormingen en de bestrijding van de wetswijzigingen. Het besluit deel te nemen aan de verkieajr gen is in strijd met de tot nu toe door d» aanhangers van Gandhi gevolgde politiek. Deze heeft zich na breedvoerige besprekhk gen te Patna in een schrijven aan dr. Ansart o.m. als volgt uitgelaten: Ik juich de reorga* nisatie van ae Swarai-partij en de beslissing deel te nemen aan de verkiezingen toe. Mij# meening over de waarde dér tegenwoordig* grondwet blijft over het algemeen dezelfcft als ik sedert 1920 heb gehuldigd. Ik heb even» wel den indruk, dat het niet alleen het rech% maar de plicht is van ieder lid der Congres- partij zich candidaat te laten stellen en op deze wijze te trachten het program door ie drijven, dat hij juist acht. Ik sta derhalve steeds ter beschikking van de partij en zal haar helpen voor zoover het in mijn macht staat De beslissing van Gandhi beteekent, dat al diegenen aan de macht zullen komen die voor positieve medewerking in plaats^ van vooor passieven tegenstand waren. Zij wordt van groote beteekenis geacht. Gandhi's instemming met de deelneming der Swaraj-partij aan de komende verkiezing gen wint vooral aan beteekenis door zijlft verklaring, dat hij alle leden der congres» partij, die het gevoel hebben, dat het leid» lijk verzet van verschillende groepen niet a» juist weg is, adviseert aan de verkiezingen deel te nemen. Het individueele lijdelijk vers- zet werd in den afgeloopen zomer door <fc congres-partij op het program geplaatst te# vervanging van het massale lijdelijke verzet Door Gandhi's verklaring wordt de Swarai- partij een soort vleugel van de congrespartq en wordt scheuring in de partij vermeden. Uit Grodzisk in Polen wordt gemeld, dat vijftig personen ziek zijn geworden, waarvan een intusschen reeds js over leden, terwijl de toestand van verschei dene anderen zorgwekkend is, nadat zij taartjes hadden gegeten, welke gebakken waren met meel, waarin bij vergissing rattekruid was terecht gekomen. Goudzoekende Guaqauero-Indianen hebben in het departement Bolivarvalle het puin gevonden van het sedert lu Maart vermiste vliegtuig van een Ame- rikaansche platina-mijnboufmaatschaiv pij. Van de vijf inzittenden van het toe stel was nog slechts de directeur der maatschappij Newtono Marshall in le ven. Deze had drie weken lang in het moerassige oerwoud rondgezworven. Toen de Indianen hem aantroffen, was hij geheel uitgeput. Hij kon zelfs niet meer spreken De vier metgezellen van den directeur waren dood Op het bericht van de ontdekking van het toestel zond de maatschappij direct een extra-vlieg tuig met een arts. De lading goud en platina van het vernielde vliegtuig werd geheel geborgen. ia Het agentschap Indo Pacifique meldt uit Bangkok, dat honderd officieren en burgers zijn gearresteerd, die een samenzwering had den gesmeed, welke o.m. de vermoording ven een staatssecretaris ten doel hadden. Een krachtig verzet tegen het streven om de prijzen te verhoogen was wederom hst „Leitmotiv" van de mededeelingen, welke Henry Ford gisteren aan United Press ver» strekte. Ford verklaarde, dat de huidige stiieend» tendens van de kleinhandelsprijzen een wel bewuste poging is om een herstel in het za kenleven te vertragen, omdat er „bepaalde dingen zijn, die in dit land niet kunnen woe den tot stand gebracht, tenzij de verwarring en de depressie aanhouden". Hiermede wil Ford niet zeggen, dat de fa brikant, die zijn prijzen verhoogt, een derge lijk doel nastreeft, maar wel, dat dit het ge val is met het systeem, dat den fabrikant leert, dat hoogere prijzen zijn eenige redding zijn. „Indien er thans een herstel in zaken in treedt, zal er aan te veel mooie plannen de bodem worden ingeslagen", verklaarde de atomobielmagnaat, die een dringend beroep deed op Roosevelt om prijsverhoogingen te gen te gaan, welke volgens Ford's meening, gepropageerd worden door „financieele be langen" met het doel concurrenten te doen verdwijnen. 189. Om beurten lepelden ze uit den pot en lieten geen korrel over. Snel daalde de schemer en ze gin gen in de woning om er den nacht door te brengen, wat met het oog op insecten en mogelijke wilde dieren wel zoo veilig was. De vliegenier en de b stuurder vielen spoedig in slaap, maar Piet bleef nog lang wakker en opeens 190. Hij zag duidelijk een gestalte in de deuropening staan, hij kon zich niet vergissen. Hij schreeuwde het uit van schrik en de anderen werden wakker en vroe gen wat er was. Piet kon van angst geen geluid geven en toen hij eindelijk iets hakkelde, sprongen de beide mannen op en liepen naar buiten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6